Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25801) PumpkinSeed válasza gg72 (#25800) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25802) gg72 válasza PumpkinSeed (#25801) üzenetére


gg72
veterán

Kösz. ;)

(#25803) Soja válasza PumpkinSeed (#25798) üzenetére


Soja
aktív tag

Ezt már sajnos nem tudom, ezt hol lehet megnézni?

(#25804) #59892992


#59892992
törölt tag

Hello!
Egy OKJ-s rendszergazdának hálózati technológiákból melyiket érdemes ismernie?
VPN?

(#25805) PumpkinSeed válasza Soja (#25803) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Startgomb -> Keresőbe Szolgáltatások, és ott lesz. :)

(#25804) gerő ernő

Nem értem a kérdést, de ha mit kellene ismernie hálózatokból akkor az többrétű lehet, ha van egy Cisco CCNA vizsgája akkor már egészen jó rálátása van.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25806) #59892992


#59892992
törölt tag

Főleg arra gondoltam milyen technológiákat kell ismernie egy rendszergazdának.
VLAN,VTP,VPN-ezekkel gyakran kell foglalkoznia a munkahelyen?

(#25807) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám!
2 gép van,az egyikre modem-router pppoe kapcsolat van ez stimt itt van net.A másik gép usb wifin stick-el csatlakozik a másik gépnél lévő tplink wr542g-hez.Ez így rendeben is van de van még egy routerem amit el szeretnék helyezni a másik helyésgben úgy hogy win7 alatt megosztottam a usb wifi adaptert,és a wifi(dlink dir-615) wan portját csatlakoztattam a 2. gép hálókártyájával. Kábelt nem akarok húzni ezért lett így és hogy legyen ott is lefedettség és így az udvarra is kiért a wifi jele.
Namost ez így működött nekem mindenféle beállítás nélkül,de egy délután után nem kapott ip-t a router(dlink). És innentől fogva várnék tanácsot mi történt vele reset,másik fw próbáltam most DD-WRT fw van rajta de gyárit is visszatehetem.
Esetleg van valakinek ötlete vagy egyszerűbb megoldás,hogy a két wifi kábel nélkül megtalálja egymást.
Köszi!

(#25808) PumpkinSeed válasza #59892992 (#25806) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A VLAN és a VTP egy helyen kell, míg a VPN is szükséges, de ez a két dolog nem elég egy rendszergazdának, kell ismerni a forgalomirányítási protokollakat, meg egy csomó mindent, most nincs kedvem felsorolni, mit tanultam a Cisco tananyagokból. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25809) mezis válasza pruzsi (#25807) üzenetére


mezis
nagyúr

A routerek IP cím kiosztása, összekapcsolására (UTP kábellel vagy WiFi-n) ezt javaslom.

A második routernél a WAN portot csak akkor használnám, ha el kellene különíteni egymástól a két hálózatot.

mezis

(#25810) pruzsi válasza mezis (#25809) üzenetére


pruzsi
őstag

Szia!
Most ezzel próbálkoztam nekem tp link wr542g a fő a kliens pedig dlink dir-615 volt az ott fent lévő nem gyári fw-vel,össze is cuppantak de a usb stick csatlakozott de netet nem kapott,néha ige pár percig aztán dobta,vagy ha a lan és a halókártyából kihúztam a kábel akkor csatlakozik de akkor nem érem el a routert,telón is csatlakoztam de úgy se értem el.

(#25811) mezis válasza pruzsi (#25810) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a DIR-615-ösöd Ralink chipset-es (verzófüggő !), akkor nincs esélyed a repeater (repeater bridge) üzemmódra.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#25812) pruzsi válasza mezis (#25811) üzenetére


pruzsi
őstag

Ralink RT3352 id:1 rev:6,akkor csak kábeles megoldás marad.

(#25813) 88Prot


88Prot
tag

Sziasztok, segítségeteket kérném!

Lassan 1 éve szenvedek az itthoni hálózattal, adott egy cisco modem/router-wifi-s combó a T-home adta, mikor beszerelték az 50megás netünket, a gond az, hogy én az emeleten tartózkodok és mivel nem akartam szenvedni a kábelezéssel, ezért wifi sticket választottam. Egy elég olcsó modellt a TP-Link től a TL-WNT722N-t választottam, plusz vettem hozzá egy 8DB-es antennát. Letöltéssel nincs gond, viszont játéknál néha akad, és eléggé idegesít. Most láttam egy megoldást, hogy egy adaptert bedugsz a konnektorba, és az a behúzott elektromos vezeték segítségével továbbítja az adatokat a másik aljzathoz. Kérdésem lenne az, hogy ez mennyire kiforrott dolog, stabilabb lenne e a net, vagy inkább dual-band-ba gondolkodjak?
Az aljzatos megoldáshoz ezt néztem ki
[link]

válaszotokat előre is köszi :R :R

(#25814) drdoom


drdoom
csendes tag

Üdv!
Szeretnék 2 wifi routert az egyikbe kellene adsl csatlakozási lehetőség a másik lehet "sima"
mind a kettő "nagy" hatósugaró legalább 20-30méter körül?
Az egyikre max 10ezres a másik 5-6-7 körül tudnátok ajánlani?

(#25815) eisento


eisento
addikt

sziasztok. segitseget szeretnek kerni.

szoval a lakasban van egy nagy es egy kicsi szoba (panel 10 emeletes epulet) a kis szobaban van a pc mellette a router a nagy szobaban pedig van egy ps4 (ami eddig utp kabellel volt osszekotve a routerrel (tplink wr 741n) viszont most vettem egy uj tv-t smart minden kutyafutyi plex mediaserverrel osszehoztam wifivel de kb ugy 15 perc utan megallt a film szamitottam ra. a kerdesem az lenne megoldhato-e ugy hogy ami egy szal utp jott eddig a ps4-hez abbol valahogy elosszam ugy hogy utp menjen a tv-be is. vagy vegyek egy masik utp-t es kabelezzem ugy mint a ps4-es utpjet? :) elore is koszonom a valaszt
azert kell mindenkeppen utp mind2hoz mert ps4-en gyakran streamelek es nem akarom hogy akadozzon stb. meg csak mert :) :P

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#25816) OldAkita válasza 88Prot (#25813) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Erről annyi tudok hogy azonos fázison kell lennie a két egységnek. Nálam pl úgy van bevezetve a 3 fázis hogy 3 fázisú elektromotrot nem tudok üzemeltetni,de nem is akarok, viszont a külünböző fázisok szét vannak bontva a ház különböző konnektoroiba, mintegy arányosan elosztva a terhelést.

(#25817) mezis válasza 88Prot (#25813) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezek a Powerline Adapter-ek rizikósak. Van ahol kiválóan működnek, elég nagy sebességgel és van ahol meg alig. Az nem régen valaki nagyon panaszkodott itt valaki.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#25818) Gubek-Einste válasza eisento (#25815) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyél oda egy switch-et és kész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25819) Jedster válasza 88Prot (#25813) üzenetére


Jedster
tag

A villanyhálózatod minőségén múlik mennyire működnének jól. ipon tesztelte őket 1 éve kb:

http://ipon.hu/elemzesek/tp_link_powerline_home_plug_adapterek_halozat_mashol_maskepp/1719/3

Angol ismerősömnek a nete jön konnektoron keresztül. Elég sokat panaszkodott rá. Szóval nem tudok egyértelmű választ adni.

Viszont a wifi nagyon megbízható tud lenni jó térerő és alacsony zavar mellett. 5GHz-en több adat tud jönni és kevesebb a zavar, viszont az 5GHz kevésbé szereti a falakat (bár az új AC szabvány lehet hogy jobban bírja). Családi házas övezetben viszont a 2,4GHz is jó kell legyen. Én személy szerint nem bízom az USB-s stickekben. Legjobb egy PCI/PCIx-es kártya, moddolt antennákkal. Ha bridge módba tudod tenni a T-s modemet, akkor egy saját router is segíthet.

Wifi-n a routerek általában támogatják a WMM-et, amit a windows-os DSCP is ki tud használni. Ezzel prioritást tudsz adni a játékos csomagoknak. Jobb routerekben és az újabb custom firmware-ekben már a wifi-s csomagok, nyugták is kaphatnak prioritást (gyári asus firmware-ben már lattam ilyen QoS opciót).

(#25820) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok, egy ASUS RT-N56U routeren szeretnék AiDiskkel egy usb-re kötött hdd-t megosztani FTP-n.

Az AiDisk beállításakor "DDNS Server does not response." hibaüzenetet kapok. Az Advanced DDNS menüben részletesebben kifejtik, hogy mi a baj, de sajnos nem tudom, hogy mit kellene csinálnom, hogy működjön.

Ezt írja: "Dynamic DNS (DDNS) allows you to assign an Internet domain name to a computer with a dynamic IP Address. Currently, several DDNS services are embedded in RT-N56U. The wireless router currently uses a private WAN IP Address (192.168.x.x, 10.x.x.x or 172.16.x.x). This router may be in the multiple-NAT environment and DDNS service will use the external IP from ISP!"

Legyen kedves valaki, aki képes dekódolni ezt az üzenetet, írja le nekem, hogy mit tegyek, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25821) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Jó estét!

Segítségetek szeretném kérni, belefutottam egy olyan hibába itthon, amit egyedül nem tudok megoldani.

T területen, GTS adsl-t osztok TP-Link 741 routerrel, amin dd-wrt fut. Tegnap óta csak kettő androidos telenfonról elérhető az internet, a másik három itthon eszközről, egy androidos tabletről, asztali gépről és tabletről nem.

Próbáltam a router gyári beállításait visszaállítani, gépen új kapcsolatot létrehozni, és dns chace-t üríteni, de nem oldotta meg. Ping nem működik a 3 eszközön, a Windows azt írja nincs kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

shorter of breath and one day closer to death

(#25822) Intruder2k5 válasza LeG3Nd (#25821) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

- Az asztali gép kábellel csatlakozik?
- Kap helyi IP címet?
- A routert sem tudja pingelni?

(#25823) LeG3Nd válasza Intruder2k5 (#25822) üzenetére


LeG3Nd
tag

Asztali gép kábellel csatlakozik, minden eszköz kap ip címet és pingelni tudja a routert. Laptopról a torrent is működik, de kifele ip-t nem tud pingelni.

shorter of breath and one day closer to death

(#25824) Intruder2k5 válasza LeG3Nd (#25823) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

IP beállítások megfelelőek amit kap? DNS, átjáró...?

(#25825) 88Prot válasza Jedster (#25819) üzenetére


88Prot
tag

Köszönöm a választ mindenkinek! Hát rendben akkor szerintem dual band router lesz, meg dual band stickek...
meglátjuk mi jön ki belőle..!

(#25826) mobilizmo válasza szucsi (#25820) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szia!

Az Advanced settings\Administration\Operation menüpontba melyik mód van beállítva?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25827) szucsi válasza mobilizmo (#25826) üzenetére


szucsi
őstag

Wireless Router Mode (Default)

(#25828) krealon válasza szucsi (#25820) üzenetére


krealon
veterán

"Ezt írja: "Dynamic DNS (DDNS) allows you to assign an Internet domain name to a computer with a dynamic IP Address. Currently, several DDNS services are embedded in RT-N56U. The wireless router currently uses a private WAN IP Address (192.168.x.x, 10.x.x.x or 172.16.x.x). This router may be in the multiple-NAT environment and DDNS service will use the external IP from ISP!"

Legyen kedves valaki, aki képes dekódolni ezt az üzenetet, írja le nekem, hogy mit tegyek, köszönöm!"

Azt jelenti, hogy a szolgaltato mar uzemeltet a router-ed elott egy router-t, ami cimforditast vegez, ezert a te router-ednek nincs az internetrol elerheto publikus IP cime, azaz szervert vagy szerver-szeru alkalmazast nem tudsz hasznalni, mert a bejovo kapcsolati probalokozasok elakadnak a szolgaltato router-en.

A szolgaltatok ezt azert alkalmazzak, mert:
- "meg akarnak vedeni az internetes tamadasoktol" ( LOL :DDD )
- nincs eleg IPv4-es cimuk a felhasznalok kiszolgalasara
- nincs IPv6-os szolgaltatasuk
- sporolnak a publikus IPv4-es cimekkel, hogy azokat dragabb szolgaltataskent adhassak
- publikus IPv4 hianyaban nem tud a felhasznalo szervert futtatni, igy kevesebb forgalmat general
- stb

(#25829) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Akadt egy kis gondom az internet vezeték nélküli megosztásával.
Van egy Tp-link Tl-r460 as vezetékes dsl routerem, amire bejön a szolgáltató kábel nete. Szerettem volna wlan-t csinálni, ezért a fiókban lévő azonos márkájú TD-W8901GB modem routert akartam hozzá csatlakoztatni bridge módban.
Meg is csináltam a beállításokat, nincs ütközés, de a gondom az, hogy két laptop is eldobálja a hálózatot.
Az érdekesség, hogy az okostelefonok és a tablet fixen kezelik. Azokkal nincs gubanc.
Elég komplikált a wifis router beállítási lehetősége is. Kétféle bridge mód is van pl.

A kódolás nincs beállítva, a tűzfalak mindenhol le vannak tiltva, az ip-t a dsl router osztja. Biztosan beállítás gondja van.
Valaki el tudná mondani, hogy melyiket hogy állítsam be?
Köszi előre is!

(#25830) mobilizmo válasza szucsi (#25827) üzenetére


mobilizmo
addikt

Állítsd át Access Point módba. Ha így is ugyanazt az üzenetet kapod, akkor valóban NAT-olt vagy és csak akkor lehet publikus IP címed, ha ezt a szolgáltatónál valahogy kiimádkozod.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25831) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Haverokkal szeretnénk multizni a Race Injection nevű játkkal.
Forwardolni kell a routeren portot, amit meg is csináltam de valamiért ugyan úgy nem tudnak hozzám csatlakozni. A routerem egy TP-Link 941nd.

Képek:

És egy ha szerkesztni akarnám:

Igazából már az sem világos miért szerepel érték az Internal Port-nál mikor oda nem írtam semmit.

Ha a port forwarding tester-el megnézem akkor azt írja a port zárva van: [link]

Mit állítottam rosszul? És mit tehetek, hogy megjavuljon?
Ha kellenek még képek szóljatok nyugodtan, ha az segít a megoldásban.

THX
ui: ha rossz topicba írtam kérlek linkeljétek be nekem ahol tudnak segíteni.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#25832) PumpkinSeed válasza Predator2 (#25831) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mivan akkor, ha mindet ALL-ra teszed TCP és UDP helyett?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25833) Predator2 válasza PumpkinSeed (#25832) üzenetére


Predator2
addikt

a 48957 azon van de mégsem jó: [link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#25834) PumpkinSeed válasza Predator2 (#25833) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Milyen portokat használ a játék?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25835) Predator2 válasza PumpkinSeed (#25834) üzenetére


Predator2
addikt

elméletben azokat amiket az első képen látsz (mármint haverom szerint) neki meg is nálam nem

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#25836) PumpkinSeed válasza Predator2 (#25835) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Próbáld meg a gépeden kikapcsolni a tűzfalat. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25837) Predator2 válasza PumpkinSeed (#25836) üzenetére


Predator2
addikt

Kivan, de akkor sem jó. :O

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#25838) Gubek-Einste válasza Predator2 (#25837) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A teszt alatt fut a játék? Ha nem akkor nem csoda, hogy zárvát mutat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25839) Predator2 válasza Gubek-Einste (#25838) üzenetére


Predator2
addikt

Windows tűzfal azt írja, hogy a vírus irtó kezeli ami jelen esetbe egy Kaspersky (abban kikapcsoltam a tűzfalat)
Játék elindít (látom is a mások által készített szervereket) port teszt ugyan úgy azt jelzi, hogy zárva . :W

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#25840) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok, vettem egy erősítőt amin van ethernet és tud megosztási mappát kezelni, és onnan lejátszani zenét.
A PCn vannak mappák megosztva amit pl ipad lát is. Az erősítő is megtalálta, de azt írja h nincs engedélye a hozzáféréshez.
Hogy tudom ezt beállítani?

(#25841) PumpkinSeed válasza Hooper (#25840) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Van valami elérhetősége az erősítőnek mint pl IP cím?

(#25839) Predator2

Gondoltam, hogy tűzfal lesz. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25842) #36268800


#36268800
törölt tag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Van egy notebook-om, amely WiFi-n keresztül csatlakozik az internetre (DHCP osztja ki az IP-t és Windows XP rendszer fut a notebook-on), valamint van egy asztali számítógépem, amely egy UTP kábellel van összekötve a notebook-kal.

Azt szeretném megtudni, hogy milyen IP konfigurációt állítsak be a notebook-on és az asztali gépen (ezen Windows 7 rendszer fut), hogy
-a notebook-on elérhető maradjon az internet WiFi-n keresztül
-a notebook és a PC lássák egymást
-a PC-re meg tudjam osztani az internetet a notebook-kal

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#25843) Predator2 válasza PumpkinSeed (#25841) üzenetére


Predator2
addikt

de attól még, hogy tudok csatlakozni, én nem tudok hostolni mert hozzám nem tudnak csatlakozni, magyarán még nem jó

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#25844) Hooper válasza PumpkinSeed (#25841) üzenetére


Hooper
őstag

Van, 192.168.1.68

(#25845) SalamanHype


SalamanHype
csendes tag

Üdv,ma összeraktam az új gépemet minden működne de nem tudok csatlakozni az internetre...
"Nem azonosított hálózat...Nincs internetkapcsolat"
Modem kábelek stb. minden jó hiszen másik gépről írok most...
Windows 8.1 (eredeti),mondem Sb5101E
Kihúztam a modemet 10 mp-re és utána vissza dugtam és ipconfig /release ipconfig /renew parancsokat is próbáltam de nem akar működni sehogy sem :(
Valakinek esetleg valami ötlet?

(#25846) PumpkinSeed válasza Predator2 (#25843) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Valami vagy blokkolja azt, hogy tudjanak csatlakozni a gépedhez, vagy a routered nem végzi el a port forwardot rendesen. (találkoztam már olyan TP-Linkkel)

(#25844) Hooper

És ha az adott muzsikán jobb klikk megosztás mindenkivel akkor se változik a helyzet?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25847) PumpkinSeed válasza SalamanHype (#25845) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Drivert feltetted a gépen lévő interfész helyes működése érdekében?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25848) SalamanHype válasza PumpkinSeed (#25847) üzenetére


SalamanHype
csendes tag

Igen az alaplaphoz (Asus M5A97 EVO R2.0) kapott cd-ről az összes dirver fel van telepítve azzal kezdtem miután a 8.1 feltelepült...

(#25849) PumpkinSeed válasza SalamanHype (#25848) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Gondolom akkor a hálózat úgy nézz ki, hogy a modem azonnal csatlakozik a géphez, és elvben DHCP-n kap IP címet. Ha az adott interfész DHCP-re van állítva akkor elvben kapnia kellene IP címet a modemtől, ha persze a modem szolgáltat DHCP-n ip címet, de biztos szolgáltat, szóval még annyi lehet, hogy a Windows-ban a Szolgáltatásokban a DHCP ki van kapcsolva, akkor nem tudja mi az a DHCP és nem is tud azon keresztül IP címet kapni. Ha minden megy a gépen és DHCP-re van állítva akkor az lehet a probléma, hogy szokott olyan lenni, hogy a modemnek kell egy bizonyos idő miután az utána lévő új MAC-címmel rendelkező gépet megszokja (ez nálunk 12 órára van állítva), de ha betelefonálsz a szolgáltatóhoz akkor onnan újraindítva ezt egyből lesz internet. Na de biztos nem fogják ezt megtenni fél 9-kor.

Az ilyen ellen úgy szoktak védekezni, hogy a modem után egy router-t tesznek aminek állandó a MAC-címe, ezért bármikor gépet cserélhetsz.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25850) Predator2 válasza PumpkinSeed (#25846) üzenetére


Predator2
addikt

Modem vagy szolgáltató hibája lehet ez? És ha igen akkor hogyan tudnám kideríteni?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.