Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25451) mezis válasza Hoorus (#25450) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem a modemjéhez, hanem a routerének egyik LAN portjához fogsz csatlakozni. Lehet, hogy ehhez neki is be kell szerezni egy routert.

Első sorban a fény fogja öregíteni az UTP kábel köpenyét. Esetleg egy UV álló védőcső (KPE ?).
Mindegy, hogy egyenes vagy keresztkötés. Valószínű, hogy nem fogsz ezzel a kábellel direktbe kötni két PC-t, ezért a nehezebben eltéveszthető egyenes kötést javaslom. Vagy a Gigabit miatt mindenképp ez kell ? :F

mezis

(#25452) PumpkinSeed válasza Hoorus (#25450) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Kültérre valami hasonló kábelt tudok ajánlani. Kereszt kötést érdemes alkalmazni, ugyanis ha a másik eszköz is router akkor két azonos eszköz között ha jól tudom keresztet kell alkalmazni.

A kábel 100 méteren belül tökéletesen működik, szóval a 30 méteres nem hiszem, hogy gondot fog jelenteni.

Igen kivitelezhető a lényeg, hogy a két router különböző ip cím kiosztási tartományban legyen értem ezt azon, hogy ha a szomszéd routere 192.168.1.0 255.255.255.0-s tartományt használ akkor te lehetőleg inkább 192.168.10.0 255.255.255.0-s tartományt használj.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25453) VeryByte válasza PumpkinSeed (#25452) üzenetére


VeryByte
őstag

Manapság már mindegy a kereszt vagy sima kötés. Szinte mindegyik eszköz tudja az MDI/MDI-X automatikus felismerést.

A probléma a két routerrel csak az lesz, hogy egyrészt nálad dupla NAT lesz, másrészt te bele fogsz látni az ő hálózatába.
Mármint, ha moidem-router-router felállást csinálod.

Tudni kéne, hogy pontosan mit is kap és mennyire lehet belenyúlni.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25454) Hoorus válasza VeryByte (#25453) üzenetére


Hoorus
őstag

Köszönöm az eddigi válaszokat. A Modemet a UPC biztosítja majd és valószínűleg egy Technicolor TC7200 lesz, amely Modem+router egyben. Ebbe fog ő közvetlenül csatlakozni, nekem pedig a majdani saját routerem.. :)

De minden esetre örülök, hogy kivitelezhető a dolog :)

(#25455) Hori2014


Hori2014
újonc

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogyan tudnám megosztani a mobilinternetemet.
Van egy pc-n xp-m, és hozzá van csatlakoztatva egy tp-link mr3020-as 3g router.
A routert látja is a többin eszköz és csatlakoztatni is tudom (mobiltelefon és a laptop). De!!!! Mikor a mobilinternetet csatlakoztatom ami kompatibilis a routerrel, akkor az internetet nem tudja vagy nem látja a többi eszköz, tehát nem csatlokoznak a mobilnethez...
Ha valaki tudna segíteni azt nagyon szépen megköszönném.

Üdv. :W

(#25456) vati


vati
senior tag

Sziasztok,

Egy biztonsági problémám lenne, illetve tapasztaltam valami nagyon furcsát.
D-Link DIR-600-as router, évekig problémamentesen működik. Nemrég belépve, azt látom, hogy ki van ütve az admin jelszó, vagyis visszaállt defaultra. Azért állok értetlenül a jelenség előtt, mert szerintem elég biztonságosan használtam:
- random karakterekből álló hosszú admin jelszó
- soha nem engedélyezett remote management
- LAN oldalon csak ethernet van engedélyezve, a wifi annyira le van tiltva jó ideje, hogy már az antenna sincs fenn.
- az összes LAN oldali kliens gép biztonságosnak tekinthető. (sw tűzfal/security + rendszeres OS patchelés, 1db admin user (én), fizikai hozzáférés is kontrollált.
- logban nincs nyoma semmi gyanúsnak, igaz, 2 hétnél régebbi nincs is.

WAN oldalról ezeket a routereket tudtommal nem lehet megtörni. LAN oldalt a fentiek miatt kizárnám. Arra még lehetne gondolni, hogy valahogy valamitől resetelődött a router, de ekkor a custom beállításoknak is el kellett volna tűnniük.
A közelmúltban ment egy paráztatós hype a médiában hogy bizonyos home router típusokban hatalmas backdoor van (szoftverhiba miatt) de legjobb tudomásom szerint a DIR-600 ebben eleve nem érintett, és az egész móka csak LAN oldalról / default pwd esetén működik.

Vagyis, ez a password reset nálam sehogy nem történhetett meg, hacsak WAN oldalról fel nem lehet nyomni ezeket a routereket - ami igen súlyos hír lenne... Szerintetek mi történhetett?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#25457) mezis válasza Hori2014 (#25455) üzenetére


mezis
nagyúr

A router status-ában megjelenik az internet csatlakozás ?

mezis

(#25458) mouzrr


mouzrr
őstag

Üdv. Van egy Cisco EPC3925 modemem, és szeretném tudni, hogyan tudnám a wifi-s sebességet korlátozni. Van erre lehetőség? 25 megás a net, és szeretném lekorlátozni, hogy a feltöltés wifi-n keresztül max 400kb/s, a letöltés pedig max 2 mb/s legyen.

(#25459) mezis válasza mouzrr (#25458) üzenetére


mezis
nagyúr

Itt az 53. oldalon sejlik valamennyi remény.

mezis

(#25460) mouzrr válasza mezis (#25459) üzenetére


mouzrr
őstag

Köszi. A 6.5 Mbps vagy 13 Mbps az mekkora sebességet jelent?

[ Szerkesztve ]

(#25461) mezis válasza mouzrr (#25460) üzenetére


mezis
nagyúr

Így ránézésre fele, negyede az internet előfizetésednek. A valóságban ennek meg jó ha a fele meg lesz.
"Normál" internetezéshez elegendő.

mezis

(#25462) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni:

Adott egy TP-Link WDR4300-as router és egy Linksys e2000 (DD-WRT) szeretném őket egy hálózaton használni. A TP-Link-hez csatlakozik a net+ egy nas. Összekötöttem a két routert. Annyit sikerült elérjek hogy a linksysen van net de a nast nem érem el. Mit kell beállítsak? :R

(#25463) azka79


azka79
aktív tag

MEGOLDOTTAM! azért köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25464) Dave-11


Dave-11
tag

Haverokkal szeretnénk majd 5 gépet összekötni, és ennek kapcsán vetődött fel pár kérdés.
Először is arra gondoltunk, hogy megoldjuk ezt egy routerrel, amit switch-ként használnánk. Na most a mi esetünkben a routernek 4 lan portja van + 1 wan portja. A kérdés az, hogy a wan portot is tudnánk úgy használni, mint a másik 4 lant, és akkor mind az 5 gépet egy routerrel hálózatba tudnánk kötni?
Másodszor, ha az előző nem működne, akkor ha két router 1-1 lan portját összekötnénk, és így maradna 6 lan port. Ha azokba kötjük be a gépeket, akkor működne a hálózat?
Na meg persze megéri-e routerrel csinálni a dolgot? Igazából játék céljából szeretnénk őket összekötni.

:D Semmi :D

(#25465) Claude Leon válasza Dave-11 (#25464) üzenetére


Claude Leon
senior tag

LAN-LAN-ban jó lesz, azzal kaszkádolod össze a switcheket.
Mellesleg, nem kell hozzá router, switch is elég, azokat eleve 5 porttal adják.

Mondjuk bizonyos hardverű (pl. atheros) routereken megpatkolható openwrt-n, hogy mind a WAN portja is LAN legyen

(#25466) mezis válasza Dave-11 (#25464) üzenetére


mezis
nagyúr

A dd-wrt firmware-el lehetséges a WAN portot ötödik LAN portnak deklarálni.

Ha két routert kötsz ösze LAN - LAN portokon, össze kell "hangolni" őket.

mezis

(#25467) Claude Leon válasza mezis (#25466) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Asszem ralink chipsettel nem megy a wan->lan dolog.

(#25468) Dave-11


Dave-11
tag

Akkor lehet switch lesz belőle. Azt néztem hogy az olcsók portjai 10/100 Mbit/s-osak, azok elegek nekem nem?
Ja és akkor ezekhez crosslink kábeleket szerezzek be ugye?

:D Semmi :D

(#25469) VeryByte válasza Dave-11 (#25468) üzenetére


VeryByte
őstag

Nem kell cross-link.
Vegyél egy 5 vagy 8 portos gigabit switrch-et, pár ezres.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25470) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Egy kis segítséget kérnék mert elakadtam :(

Nos adott 2 pc és egy router. Mind2 gépen van net, skype stb....rendesen működnek, azonos oprendszer van fent ( Win7 Ultimate 64 bit ).

A gondom az otthoni csoport lenne....

Hiába hozok létre otthoni csoportot az 1ik gépen és a másikkal csatlakoznék de a másik gépen is csak a létrehozást engedi !

Fordítva is próbáltam....tehát egy meglévő csoporthoz NEM tudok csatlakozni a másik gépről.

Hibaelhárítót már próbáltam....órák szinkronizálva és a munkacsoport neve is azonos.

Szerintetek mit ronthattam el ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25471) mezis válasza Borisz76 (#25470) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ezeket nézted ?

mezis

(#25472) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztook

Bonyolultnak tűnő egyszerű kérdésem lenne

Szomszéd és nálunk jelenleg 1-1 külön internetelőfizetés működik, sajnos még van hűség. Viszont jött egy új szolgáltató, persze sokkal jobb sávszéllel és árral. Mivel a mostanit nem biztos hogy le tudjuk mondani, de megeshet, ezért arra gondoltunk, hogy ketten előfizetünk egyre az új szolgáltatónál

Hogyan osszuk meg ezt az új internetet, hogy mellette menjen külön külön a másik internet is

Ha információim igazak, akkor van olyan router amelyben két Wan port van, így arra gondoltam, hogy
Bekötik hozzánk az új netet, veszek egy ilyen routert, egyikbe megy az új net, a másik wan portba pedig a régi, ezzel nálunk megoldva
A router egyik Lan portjából pedig átmegy a szomszédba az új internet, és nála is beszerzünk egy ilyen 2 Wan portos routert

Ez így életképes ? :)

Egyéb ötlet? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25473) krealon válasza enginev3.0 (#25472) üzenetére


krealon
veterán

"A router egyik Lan portjából pedig átmegy a szomszédba az új internet, és nála is beszerzünk egy ilyen 2 Wan portos routert

Ez így életképes ?"

Plug-and-play modon nem mukodik.
Be lehet allitani, de zero halozati ismerettel hozza se kezdj.

Ha arra szamitasz, hogy a Dual-WAN router osszeadja a sebessegeket, akkor ki kell hogy abranditsalak. Az egyszalas protokolok (FTP, SSH(scp)...) egyszerre csak az egyik kapcsolatot kepesek hasznalni. Sebessegnovekedest pl torrent-nel erheto el, ahol sok, parhuzamos kapcsolat van hasznalatban.

(#25474) enginev3.0 válasza krealon (#25473) üzenetére


enginev3.0
félisten

A sebesség összeadás nem egy nagy érvágás, az egyik csak 7mbites az új pedig 120 lenne, de ha a megosztás is nehezebb mint gondoltuk, akkor átszámolgatva, már csak 4 hónapom van a régi internetből, lehet megrendelem egyedül mellé az újat, és azt a négy hónapot fogat szívva kifizetem :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25475) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok!

Nálunk is természtesen a két számítógéphez és a laptopokhoz, egy routeren keresztül jut el az internet. Na, most a kérdésem az lenne, hogy megoldható lenne bármilyen fizikai beavatkozáson kívül az, hogy az internet csak egy számítógéphez jusson el, -de ugyanúgy a router és UTP-n keresztül, és a többi eszköz gyakorlatilag le legyen tilvta, vagy hogy érhetőbben mondjam, csak egy számítógéphez jusson el a net.
Elnézést, ha kissé érthetetlenül írtam. Remélem tudtok segíteni!

(#25476) Gubek-Einste válasza Bonkheads (#25475) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit is szeretnél és miért?
Mi a router pontos típusa?
Milyen net kapcsolatod van?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25477) Chrys_ válasza hétalvó (#1646) üzenetére


Chrys_
addikt

"DHCP-nek beállítod, hogy melyik mac melyik ip-t kapja"

DHCP szerverben PC-n hogyan lehet ezt megcsinálni? Van egy eszközünk, ami DHCP-n kapja az IP-t, de mindig törölve is lesz (tesztelés miatt). Újraindításkor szeretnénk a DHCP által a már használt IP-t beállítani rajta.

(#25478) krealon válasza Chrys_ (#25477) üzenetére


krealon
veterán

"DHCP szerverben PC-n hogyan lehet ezt megcsinálni?"

Az attol fugg, hogy milyen oprendszer fut a PC-n es milyen DHCP szerver van telpitve.

(#25479) Chrys_ válasza krealon (#25478) üzenetére


Chrys_
addikt

Win7, semmi külön szerverprogram nem lett rá telepítve.

(#25480) PumpkinSeed válasza Chrys_ (#25479) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Program telepítés nélkül hogyan csináltál DHCP szervert a Win7ből? :U

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25481) Chrys_ válasza PumpkinSeed (#25480) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem értek nagyon hozzá (nem én foglalkozok a dologgal), de nincs benn alapból valami funkció erre?
Lehet itt is fut valami program, nem tudom. Szerk: DHCP Server fut, megvan a megoldás is rá.

[ Szerkesztve ]

(#25482) krealon válasza Chrys_ (#25479) üzenetére


krealon
veterán

Ugy latom, az Internet Connection Sharing (ICS) nem tartalmaz ilyen lehetoseget.

Szerk:
Ha megis van megoldas a static DHCP-re, legyszives ird le, mert en nem talalom.

(#25480) PumpkinSeed
"Program telepítés nélkül hogyan csináltál DHCP szervert a Win7ből?"

Az ICS egy szukseges komponense, viszont meglehetosen korlatozott tudasu.

[ Szerkesztve ]

(#25483) PumpkinSeed válasza Chrys_ (#25481) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én nem tudok ilyen funkciót a Win7-ben azért érdekelt. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25484) PumpkinSeed válasza krealon (#25482) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az ICS az csak Ultimate alatt elérhető nem? Nem tudtam, hogy az magában foglal egy gyengébb DHCP szervert is. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25485) Chrys_


Chrys_
addikt

Windows server verzióban van állítólag, de ebben az esetben W7 volt, és egy kis tool-t használnak hozzá. Ebben lett meg a megoldás.

(#25486) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Ötletet szeretnék kérni tőletek, hátha megspórolható a reinstall.
Kb. fél éve hiba nélkül működő Win Home Server 2011-ről van szó. (Gigabyte G31M, E 6300, AMD5450, 2x2GB ram, 1+2 TB vincsi)
Szeretem, mert nagyon megbízható, de tegnap minden átmenet nélkül (szóval előtte sose) egyszercsak nem volt elérhető a hálózaton. Sebaj, lementem a pincébe, újraindítottam. Minden szuper volt kb. 15 percig, aztán megint nem volt elérhető... :F
A gép megy, csak a hálózatot dobja el valamiért. Hálózati hibaelhárító visszaállítja alapra a csatolót, és megy minden, ismét kb. 15 percig.
Eközben a gépnek nincs sok dolga, mert a torrent kliensen kívül csak egy gépet szolgált ki éppen egy darab filmmel.
Mire gondoltok? Mit érdemes tennem? :U
Előre is köszönöm a segítséget!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#25487) Gubek-Einste válasza Játékos (#25486) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez így elsőre nem hálózatos gond, kezdetnek nézz be a oprendszer témájába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25489) pedro7


pedro7
tag

Sziasztok !
wrt54-es routeren dd-wrt fut.
Találtam egy olyat, a wi-fi résznél, hogy virtuális interface.
Azt szeretném, hogy az erre csatlakozók ne lássák a hálózat többi gépét.
Lehet, hogy nem erre való ez de talán.
3 féle beállítása van:wlan-ssid terjesztés engedélyez/tilt, AP izoláció engedélyez/tilt,
hálózati beállítások unbridge/bridge.
Melyiket kellene beállítanom, hogy ne lássák a hálózat többi gépét ?

(#25490) Gubek-Einste válasza pedro7 (#25489) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AP izoláció beállítása kell a belső hálózati elérés tiltásához.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25491) pedro7 válasza Gubek-Einste (#25490) üzenetére


pedro7
tag

Engedélyeztem az AP izolációt és mégis elérem a belső hálón levő gépeket.

(#25492) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Ez alapján kötöttem be a hálózatba egy másik routert. Ez az eszköz most csak switch-ként szolgál, ugye? Ha ebbe kötök kábelesen egy asztali gépet, akkor ebben is kell portot nyitnom, ahogy az első routerben megtettem a torrent miatt? Hogy aktív legyen a kapcsolat...
Köszönöm!

(#25493) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyen járok, de megkérdezem (az internet megosztásba belefér, az otthoniba nem :P). Megoldható az, hogy az internet kábelen keresztül érkezik egy notebookba, és valahogy vezeték nélküli hálózatot hozzak létre? Próbáltam ad hoc hálózatot létrehozni se nem sikerült láthatóvá tenni más eszközökön (telefon), illetve notebook nem tudott rá csatlakozni. Csak valami külső eszközzel tudom megoldani?

(#25494) dodopek válasza krypton (#25493) üzenetére


dodopek
addikt

Magyarul azt szeretnéd, hogy a lapos szórja a wifi jelet? Ha igen, tudni kellene, hogy milyen is a laptop márkája, illetve tudja e ezt a funkciót...

(#25495) krypton válasza dodopek (#25494) üzenetére


krypton
senior tag

Lényegében igen. Egy Lenovo G580-ról van szó.

(#25496) Claude Leon válasza krypton (#25493) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A laptop márkája tök független az ügytől. Mondjuk ez 7-es megoldás, nem biztos, hogy ez win8-on is ugyanígy megy, de érdemes kipróbálni.

u.i. linuxom van, szóval tapasztali tanácsot nem adhatok.

(#25497) Gubek-Einste válasza dodopek (#25492) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP/Switch mód használata esetén csak az elsődleges eszközön kell port forward-t beállítani, a másodlagoson nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25498) smallmer


smallmer
őstag

sziasztok,
van egy tp-link 1043nd és egy 841 nd routerem.
valahogyan úgy szeretném megcsinálni az egészet hogy az 1043 nd jelét erősíteném 841nd-vel, viszont ugyanazon az ssd-n kellene menniük, mert a lakásban analfabéták vannak és nem tudnak átcsatlakozni :)

(#25499) Gubek-Einste válasza smallmer (#25498) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb megoldás ha teszel a 841ND-re custom firmware és repeter módba állítod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25500) smallmer válasza Gubek-Einste (#25499) üzenetére


smallmer
őstag

és úgy is mehet ugyanazon a néven? nem lesz ütközés meg ilyesmi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.