Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25201) legiaap válasza PumpkinSeed (#25199) üzenetére


legiaap
nagyúr

Amúgy ő az. Akkor szerinted nem tudom beAllítani ebbe a progiba?
Van rendes app ehhez a cucchoz ahol látom a tartalmát, de ifiles-ben jobban szerettem volna belőni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#25202) PumpkinSeed válasza legiaap (#25201) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha jól tudom van a My Cloud app a külső HDD-hez. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25203) Ala válasza krealon (#25200) üzenetére


Ala
tag

Elvileg a 'Hosted network supported : yes' itt van róla a kép is

Ezután megcsináltam a virtuális wifit-t,ahogy írtad, minden rendben volt, még várakozni sem kellett. Majd amikor az adaptereknél meg szerettem volna osztani a helyi kapcsolat internet kapcsolatát, akkor ugyan úgy előugrott a hibaüzenet, hogy valami gond van az ip címmel.
Csinálok még egy képernyő mentést az 'ipconfig /all'-ról

Lehetséges, hogy a hálózat összetettsége miatt nem akar működni ez?

[ Szerkesztve ]

(#25204) krealon válasza Ala (#25203) üzenetére


krealon
veterán

Szeretnek kerni meg egy
route print
kimentetet, ha az nem mukodik, hogy a "Vezeteknelkuli halozat 2" -nek adsz kezzel egy IPv4 cimet pl
IP: 192.168.88.1
netmask 255.255.255.0

a megosztas megkezdese elott. (Legalabbis itt ezt javasoljak)

[ Szerkesztve ]

(#25205) Loner


Loner
tag

Szépnapot!

Van egy digisrouterem,100Mbps. wi-fit megosztottam rajta, 300Mbps os, de csak 1Mbps a sebesség, mit kell állitanom, vagy mi lehet a baj?
kb 5 méter távolságban van egymástol a két eszköz, a jel kiválo!
Köszönöm! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#25206) Ala válasza krealon (#25204) üzenetére


Ala
tag

Nem javult meg a fix ip-vel sem. "A szolgáltatás jelenleg nem tud vezérlőüzeneteket fogadni." hibaüzenetet kapom vissza.

amit kértél pedig itt van.

(#25207) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Nem teljesen ide tartozik, de gondoltam rakerdezek.

Sztetek lehetseges olyan optikai - ethernet media converter, ami ket kulonbozo ethernet halozatot tud atvinni?

Elmeletileg en lehetsegesnek tartom, mert a ket par media converter az optika ket oldalan "osszeparosodik" es "elmeletileg" nem lehetetlen megcimkezni a packet-eket ugy, hogy a masik media converter a megfelo ethernet portra kuldje ki a jelet...

Ti mit gondoltok? Elvileg talaltam is ilyen media convertert: http://www.huahuan.com/english/productde.aspx?id=185

Szerintetek lehet ilyet kapni nalunk is(nem pont ezt a tipust, hanem valami hasonlot)? Jelenleg nincs ra szugseg, de a kesobbiekben nem lenne rossz, ha egy optikai szalon ket ethernet-et el lehetne vinni.... (peldaul belso es kulso "vendeg" halozat)

(#25208) jakkrisz


jakkrisz
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig a mobilnet hotspotos megosztásánál tartok. Valakinek van infója, hogy az ASUS AC66U router alkalmas a mobiltelefon hotspot internetének wifis vételére és továbbosztására wifin és LAN-on? Vagy mindenképpen még közbe kell iktatnom egy másik routert is. Az ok, amiért nem akarom a mobiltelefont routerként használni, hogy több nagysebeségű eszköz van, amit nem bírna el szerintem a telefon, ezért azokat külön routeren akarom egymással összehozni.

Köszi

(#25209) Intruder2k5 válasza jakkrisz (#25208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Legjobb tudomásom szerint gyári szoftverrel nem alkalmas rá, de Tomato-val minden további nélkül!

(#25210) jakkrisz válasza Intruder2k5 (#25209) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Van kockázata a tomato firmware felrakásának? Mert ha igen, akkor lehet jobban megéri, ha a másik routeremet is használom.

(#25211) Intruder2k5 válasza jakkrisz (#25210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs, mivel minden mai ASUS routerben van webes recovery mód, amit a gépen egy fix ip cím beállítása után elérsz egy böngészőből, és ott bármikor bármilyen fw feltehető rá!

Tomato felrakáshoz segítség itt!

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=7.0

(#25212) jakkrisz válasza Intruder2k5 (#25211) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Jó lenne, ha alkalmas lenne rá. Már csak kellene valakit találnom, aki majd segítene ebben. Ha van ilyen örülnék, ha tudna segíteni öszehozni.

(#25213) Intruder2k5 válasza jakkrisz (#25212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát személyesen sajnos nem tudok odamenni, hogy segítsek! :)

(#25214) jakkrisz válasza Intruder2k5 (#25213) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Nehéz lenne, főleg mivel 3000 km-re vagyok és 2 hét múlva utazom haza. Annyira nem vagyok kezdő. Talán :) A firmare feltelepítése menne. A beállításokkal eltjátszadozok, de ha esetleg nem megy, akkor számíthatok a segítségedre itt?

(#25215) Intruder2k5 válasza jakkrisz (#25214) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, ha itt nem is, mert ez itt már OFF, de itt igen!

http://itcafe.hu/tema/tomato_firmware/friss.html

(#25216) jakkrisz válasza Intruder2k5 (#25215) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Ha mindenképpen alkalmas Tomato-val, akkor felrakom. Ha oda kerül a sor és nem megy, akkor jelentkezem. Előre is köszi a segítséget. Annyi kérdésem lenne még, hogy amennyiben összeáll a dolog, akkor a telefon hotspotjának bekapcsolását, működését mindig autómatikusan érzékeli, amikor mondjuk hazaérek és bekapcsolom, vagy minden egyes alkalommal konfigurálni kell?

(#25217) Intruder2k5 válasza jakkrisz (#25216) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bevallom én így ennyire nem próbáltam, mert nincs rá szükségem! Egy Linksys WRT54GL-t állítottam be magamnak WiFi kliensnek Tomato-val, de azt, hogy mi van ha nem látja a fő routert (esetedben a telefont) fél napig, aztán csatlakozik-e automatikusan, nem tudom! Szerintem igen! Konfigurálni viszont egész biztosan nem kell, a beállításokat megtartja!

(#25218) jakkrisz válasza Intruder2k5 (#25217) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Majd kipróbálom. Veszteni semmit nem vesztek vele. Köszönöm.

(#25219) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Asus RT AC56U routert kötöttem a T-s Cisco EPC3925 után. Asus Lan portjain 2 PC egy tv és egy TL-WR340G router van kötve. Utóbbi tovább osztja a netet.
Amíg ez utóbbi router nem lett rákötve az Asus-ra addig nem volt probléma. Ahogy rákötöttem mindenféle bajok vannak. Amikor be akartam jelentkezni a 192.168.1.1-el az Asus kezelőfelületére, feldobta a TL-WR340G bejelentkezési ablakát Hálózati hozzáértésem a 0-ához tendál, de gondoltam az lehet a baj hogy mindkét router a 192.168.1.1-et akarja használni. Átállítottam az Asus-t 192.168.1.2-re, de ez nem oldotta meg a problémát. Gondoltam beállítom a kezdőértéknek a 192.168.1.1 helyett a 192.168.0.2-re hogy a TL-WR340G ne tudjon az 1-es végű címmel kapcsolódni, de így se lett jó. Hogy kéne ezt megoldani?

(#25220) Intruder2k5 válasza OldAkita (#25219) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS-t állítsd vissza ahogy volt, maradjon a címe 192.168.1.1, és a DHCP tartomány is 192.168.1.x-be essen értelemszerűen!

Első megoldás:
A TP-LINK LAN címe legyen 192.168.2.1, és ennek megfelelően a DHCP tartomány is legyen 192.168.2.x, az ASUS felől jövő kábel a TP-LINK WAN portjába megy!

Második megoldás:
ASUS marad itt is alapon 192.168.1.1, viszont a TP-LINK LAN címe legyen 192.168.1.254, és a DHCP szervert kapcsold ki benne! Az ASUS felől jövő kábelt a TP-LINK egyik LAN portjába dugd!

(#25221) Dorian


Dorian
félisten

Remélem jó topikba tévedtem, ezzel a kérdéssel:
Ez mi a fene? És miért? És mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25222) PumpkinSeed válasza Dorian (#25221) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A driver/ek, fent van/nak?

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25223) Dorian válasza PumpkinSeed (#25222) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, az Intel N2230 drivere telepítéskor felkerült. Nincs is gond a net eléréssel vagy ilyesmi, teljesen más miatt nyitottam meg az eszközkezelőt és akkor szembesültem ezzel. Kb. olyan 1 hónapja még biztos nem volt tele ezzel.
Próbáltam egyesével eltávolítani ezeket az "ismeretlen eszközöket" de minta semmit sem csinálna, nem fogynak...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25224) OldAkita válasza Intruder2k5 (#25220) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Köszönöm a segítséged, tök jó hogy te létezel :) Jövő hét valamelyik napján ki fogom próbálni valamelyik megoldást.

(#25225) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem hálózati kérdéssel/problémával kapcsolatban.
Tehát:
Adott egy ZTE ZXV10 H201L típusú router. Egyik ismerősömék éttermében használunk ilyen típusú eszközt, és a következő problémákra keresek választ:
A fent írt routeren keresztül jön be a net, és erről van szórva az ügyféltérbe is a vendégek számára a net. Na már most, van e lehetőség valamilyen formában korlátozni az 1 userre eső adatforgalom mennyiségét? Sajnos mivel nincs lehetőség naponta változtatni a kódot, ezért elég sok ember tudja már a környéken, és elég aktívan pörög az adatforgalom mérő, ha közülünk senki nem használja a netet.
A következő kérdés már egy fokkal fontosabb:
- milyen módon védhetem meg az irodai gépet a hálózatról való behatolásokkal szemben? Ugyanis az irodában található gép is része a hálózatnak, és hiába van lekódolva, stb, egy kicsit ráérősebb tehetségesebb ember 10 perc alatt felnyomja, ha akarja. Hogy tudnám ezt a gépet teljesen elrejteni a hálózatról úgy, hogy mégis funkcionálisan működjön?
Ha esetleg eszközt kell hozzá venni, az sem probléma, egyik ismerősöm tanácsolta, hogy vegyek egy access pointot, mert hogy annak sokkal több erre vonatkozó beállítási lehetősége van.
Mi a véleményetek? Ha access point, milyet, melyiket éri meg venni. Maga a Wfi szórási zóna 20 méter max, szóval nem a hatótáv a lényeg.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#25226) Intruder2k5 válasza Armando_19 (#25225) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A véleményem nekem is hasonló, lehetőleg új eszközt kellene venni, mert ezek a szolgáltatós kütyük nem valami funkció gazdagok! Viszont az ismerősöddel ellentétben én AP helyett routert javasolnék, mégpedig olyat, amire fel lehet tenni valamiféle alternatív firmware-t! Ez tetszés (és választott típus) szerint lehet Tomato, OpenWrt, stb..., és ezekkel aztán meglehetősen jól, és választékosan be lehet konfigolni ezeket a dolgokat, egy picike hozzáértéssel, és némi segítséggel! Lehet vendég WiFi hálózatokat létrehozni, akár többet is, amik el vannak különítve a saját WiFi és LAN hálódtól, így nem férnek hozzá az arra csatlakozó kliensekre! Limitálható a sebesség, a kapcsolatok maximális száma, priorizálható, tiltható a torrent, és egyéb filemegosztás, stb..! Jómagam egyébként Tomato-t használok, ebben is sok féle szempontból lehet korlátozni ezeket a dolgokat, bár konkrétan adatmennyiségre nem! Azt Gargoyle fw-ben láttam!

(#25227) Armando_19 válasza Intruder2k5 (#25226) üzenetére


Armando_19
őstag

Köszönöm a gyors választ, pont erre lenne szükségem. :R

Milyen eszközökben érdemes gondolkozni, ha szeretnék élni ezzel a firmware cserés megoldással? (volt régebben WRT 54GL-es routerem tomatoval, azt hiszem boldogulni fogok vele).
Ezek a szolgáltatói routerek amúgy borzalmasak, van a hálózatra rakva egy hálózatos rögzítővel ellátott kamera rendszer is, és az istennek sem tudom kiküldeni a képet a netre, hogy külsőgleg is elérhető legyen... Máshol, más routerrel persze egyből működött minden. (port forward stb beállítások rendben voltak)

(#25228) Intruder2k5 válasza Armando_19 (#25227) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha Tomato-ban gondolkodsz, akkor ITT találsz listát az alkalmas routerekről, OpenWrt esetén nem tudok ilyen linket adni, max egyenként tudod megnézni, hogy kompatibilis-e az adott eszköz, vagy se! A választásnál fő szempont, hogy mekkora a neted sebessége, kell-e Gbit-es LAN és WAN port, illetőleg nagyjából hány klienssel számolsz egy időben? Ja, és persze ha van egy anyagi keret, akkor az is bekorlátozhatja a dolgokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#25229) Armando_19 válasza Intruder2k5 (#25228) üzenetére


Armando_19
őstag

Anyagi keret ez esetben annyira nincs, az van amit mondok. :D Még fontos szempont lehet/lenne, hogy legyen benne DSL modem, illetve a firmware csere után is lehessen használni. Köszönöm a segítséget, megnézem a lehetőségeket, és megpróbálok valami számomra használható eszközt találni. Hamarosan szerintem jelentkezek még úgy is. :R

(#25230) Intruder2k5 válasza Armando_19 (#25229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na ilyen eszköz nem létezik, tudtommal egyik 3rd party fw sem támogatja a kombó cuccokat, illetőleg amire fel is tehető, azon nem fog működni a modem funkció! Ez tehát csak úgy oldható meg, hogy a szolgáltatós eszköz marad mint modem, és utána kötsz egy saját routert, vagy pedig veszel saját modemet is, de külön!

[ Szerkesztve ]

(#25231) Armando_19 válasza Intruder2k5 (#25230) üzenetére


Armando_19
őstag

Kicsit tartottam ettől. Attól félek, hogy a kamera rendszer ugyan úgy elérhetetlen lesz a külső hálóról, ha bent marad a szolgáltatói modem-router combo. A válaszodból azt veszem ki, hogy helyettesíthető egy standalone modemmel. Ha sima T-s rendszerről beszélünk, semmi IP telefon, meg hasonlók nincsenek, akkor elvileg bedugok egy régi jól bevállt D-link modemet, akkor működnie kéne a saját routeremmel? meg kell keressem a kacatok között, tudtam, hogy még 1x jó lesz valamire.( ha igazam van, és szerencsém is)

(#25232) Intruder2k5 válasza Armando_19 (#25231) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, amennyiben nincsen plusz szolgáltatás, iptel, iptv, és nem vdsl-ről beszélünk, akkor simán cserélhető a modem! Ha azt is venned kell, akkor javasolt a D-LINK DSL360R T1, vagy pedig a DSL-321B modell! Ránézésre mindkettő ilyen, csak a felirat más az elején! A régi szürke-kék színű D-LINK nem jó minőség, azzal sokat lehet szívni, nem ajánlott!

(#25233) OldAkita válasza Intruder2k5 (#25220) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Tanakszom a két beállítási lehetőség között. A második megoldást úgy értelmezem, hogy akkor azonos hálózaton lesz a TP-Link és a rákötött kliensek az Asus-szal. Ekkor, gondolom az Asus DHCP-je osztja az IP címeket mind a TP-Link-nek, mind a hozzá kapcsolódó klienseknek.Ha az Asus felől jövő kábel a TP-Link Wan portjába megy, akkor a TP-Link egy különálló hálózatot alkot a klienseivel és ő osztja az IP címeket a klienseknek?
Igényem az lenne hogy szabályozhassam a TP-Link fel és letöltési sebességét, valamint látni szeretném hány kliens kapcsolódik a Tp-Linkre. Ez utóbbi igényemről lemondok, ha ennek az az ára hogy az Asus erőforrásait csökkenti. Minden mindennel kábellel van összekötve, de a TP-Linkre wifin is kapcsolódnak kliensek. Az is érdekelne, mennyire tudom biztonságosan megvédeni az Asus-t a TP-Link klienseitől. Vajon akkor jobban ha a TP-Link Wan portjába megy a kábel az Asustól? Vagy ez mindegy?
Melyik megoldást válasszam annak fényében hogy előbb utóbb el szeretném érni az Asus-ra kötött usb-s hdd-t távolról is és akkor a Cisco EPC3925-nél dmz-be kell tennem az Asust és akkor ha jól tudom érdemes fix ip címeket adni mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#25234) Intruder2k5 válasza OldAkita (#25233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igényem az lenne hogy szabályozhassam a TP-Link fel és letöltési sebességét, valamint látni szeretném hány kliens kapcsolódik a Tp-Linkre.
Ilyen megoldás nincs! Ha switchként használod a TP-LINK-et, akkor nem tudod csoportban limitálni a kapcsolódó eszközöket, ha viszont marad wan porttal routerként, akkor nem látod az arra kapcsolódó klienseket!

Az is érdekelne, mennyire tudom biztonságosan megvédeni az Asus-t a TP-Link klienseitől. Vajon akkor jobban ha a TP-Link Wan portjába megy a kábel az Asustól? Vagy ez mindegy?
A gond az, hogy a TP-LINK-re csatlakozó eszközök minden esetben elérik az ASUS-t, csak fordítva van útban a TP-LINK tűzfala, ha routerként üzemel, tehát az ASUS kliensei nem látják a TP-LINK-re csatlakozókat!

(#25235) OldAkita válasza Intruder2k5 (#25234) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Értem. Akkor érdemes az Asusból a TP-Link wan portjára dugni a kábelt és akkor elég a TP-Linket korlátozni, cserébe fogalmam se lesz a TP-Link klineseiről. Ha pedig Asusból a TP-Link lan portjára kerül a kábel, akkor látom majd a klienseket, de mindegyiket egyenként kell korlátozni.
Ami a biztonságot illeti, a TP-Link kliensei elérik az Asus-t de azért az Asus kezelőfelületére nem fognak tudni belépni mert nem tudják a jelszót, és gondolom az Asus-ra kapcsolódó kliensgépekbe se tudnak beleturkálni, nézelődni ugye?
Más.
Asus naplójában gyakran fordul elő ez a sor:
Mar 17 20:37:58 miniupnpd[15456]: sendto(udp): Operation not permitted
Mar 17 20:38:52 miniupnpd[15456]: sendto(udp): Operation not permitted
Mar 17 20:45:11 miniupnpd[15456]: sendto(udp): Operation not permitted

Ez mi lehet?

(#25236) Phobion


Phobion
őstag

Remélem jó helyre írok ezzel kapcsolatban. Létezik olyan szoftver amivel az itthoni hálózatra kapcsolódott kliensek le és feltöltési sebességét tudom monitorozni?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#25237) Intruder2k5 válasza OldAkita (#25235) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van!

Az üzi előtt "unsupported NAT-PMP version" üzenet nincs?

(#25238) Intruder2k5 válasza Phobion (#25236) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem olyan egyszerű kérdés, mert azt csak úgy tudod megvalósítani, hogy ha ez az alkalmazás a routerben fut, ahonnan rálát minden forgalomra, tehát wrt-s router kell hozzá, vagy pedig az összes forgalmat tükrözni kellene egy adott portra, amin a monitorozást végezni kívánó kliens lóg, így lenne megoldható pc-n futó alkalmazással, csakhogy ez nem éppen soho funkció!

Vagyis a válasz, otthoni környezetbe nem hiszem, hogy fogsz ilyet találni!

(#25239) Phobion válasza Intruder2k5 (#25238) üzenetére


Phobion
őstag

Kár, mindenesetre köszönöm a választ. :)

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#25240) Intruder2k5 válasza Phobion (#25239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen routered van?

(#25241) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Valószínűleg nem ez a legmegfelelőbb hely a kérdésem feltenni, de segítséget szeretnék kérni. Rohamosan közeledik a vizsgám, és én még mindíg nem bírom megérteni az osi működését, és ezzel kapcsolatos kérdés sajnos minden évben van...
Le tudná nekem valaki írni érthetően egy csomag(mondjuk egy kép) útját osi szerint? A szinteket vágom(jobb híjján bemagoltam), de nem látom át.
Tehát pl fizikai réteg a hálókártya, annak minden paraméterével, a megjelenítési réteg meg a photoshop, vagy mi?

Bocsánat, ha zavaróan együgyű a kérdés, de mivel nem látom át az egészet, nem tudom értelmesen megtanulni... :(

(#25243) Phobion válasza Intruder2k5 (#25240) üzenetére


Phobion
őstag

wrt160nl (tudom le kellene már cserélni :DDD)

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#25244) Intruder2k5 válasza Phobion (#25243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra létezik Gargoyle firmware...

gargoyle_1.6.0-ar71xx-generic-wrt160nl-squashfs-factory.bin

...amiben elvileg van ilyen monitorozó alkalmazás!

(#25245) krealon válasza dodopek (#25241) üzenetére


krealon
veterán

Kezdesnek a wikipedia cikk jo.

Az egyes Layer-ek magyarazata:

Peldak:

A hetkoznapokban hasznalt TCP/IP es az OSI model viszonya

Tobb eszkozon at halado adatcsomag logikai utja

(#25246) Phobion válasza Intruder2k5 (#25244) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm, mennyire macerás egy ilyen firmware telepítés? :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#25247) Intruder2k5 válasza Phobion (#25246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyjából semennyire, ugyanannyi, mintha a gyárit frissítenéd! Letöltöd, betallózod az upgrade menüben, és feltolod! Persze nem WiFi-n!!!

Ha úgy döntesz, hogy felteszed, az alap jelszó password, ezt jó tudni!

[ Szerkesztve ]

(#25248) Phobion válasza Intruder2k5 (#25247) üzenetére


Phobion
őstag

Ha esetleg valami nem jól sülne el, akkor az eredeti firmware-t innen tölthetem le, igaz? A mostani beállításokról pedig csinálok egy mentést, így hétvégén indítom a hadműveletet, köszönöm. :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#25249) Armando_19 válasza Intruder2k5 (#25232) üzenetére


Armando_19
őstag

Na a modem kérdés megoldódott, működik a régi jól bevált D-link. Most már csak valami rendes routert kell szerezzek. Találtam egy D-link DIR 600-as routert a polcon, van is róla téma a Gargoyle topicban, de annyi szívást írnak hozzá, hogy szerintem lövök hozzá valami egyszerűbb TPlinket. Ha rájövök a dologra, akkor csinálok egy postot képekkel együtt, hogy hogy is csináltam. :R

(#25250) OldAkita válasza Intruder2k5 (#25237) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Valami tényleg van a NAT-PMP ügyben.

Mar 17 20:28:03 miniupnpd[15456]: HTTP listening on port 41726
Mar 17 20:28:03 miniupnpd[15456]: Listening for NAT-PMP traffic on port 5351
Mar 17 20:37:58 miniupnpd[15456]: sendto(udp): Operation not permitted
Mar 17 20:38:52 miniupnpd[15456]: sendto(udp): Operation not permitted
Mar 17 20:45:11 miniupnpd[15456]: sendto(udp): Operation not permitted

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.