Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25351) n-tek válasza Intruder2k5 (#25350) üzenetére


n-tek
aktív tag

Akkor már csak egy jó, stabil routert kellene találnom, amihez van stabil 3rd party. :)
Tudtok ajánlani ilyet kb 10000 huf alatt?

Nekem is volt régen wrt54g routerem de már eladtam, kár volt... :(

[ Szerkesztve ]

Escape is Just the Begining

(#25352) Intruder2k5 válasza n-tek (#25351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen netsebességet kellene tudnia?

(#25353) n-tek válasza Intruder2k5 (#25352) üzenetére


n-tek
aktív tag

Ha hosszútávra tekintek akkor 120/10-et mondanék, amúgy 60/6

[ Szerkesztve ]

Escape is Just the Begining

(#25354) Gubek-Einste válasza n-tek (#25353) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

120-as netnek a teljes átvitele wifi-n elég kétséges, erősen függ a körülményektől, 10k nincs olyan típus amellyel biztosan megoldható lenne, itt a fő hátráltató tényező a 100-as LAN portok lesznek.
Ajánlott típusok TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1, használt eszközök között lehet keresni olyat amely gigabites és akkor van esély 80-100 Mbps átvitelére is, természetesen a környezettől erősen függően lesz meg valamilyen sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25355) DonCosta válasza Gézengúz (#25345) üzenetére


DonCosta
tag

Szerintem nem azzal lesz a gond. Inkább arra gyanakszom most, hogy a fali csatlakozó nem Cat5e szabványú. (mikor vettem azt gondoltam, hogy az csak egy pár milliméteres rézdarab, nem számít milyen, ergo nem tudtam, hogy van abból is Cat5, Cat6 stb.)
A másik kérdésre van tipped, hogy "A fali kábelt a TIA/EIA-568-A míg a lengő kábelt a TIA/EIA-568-B szabvány szerint kell mindkét végén bekötni." és hogy két különbözően bekötött kábel (fali csatlakozóig egyik bekötés, onnan másik) ugyan úgy működik, vagy visszaesik a sebesség?
Vagy hagyjam a bolti kábeleimet és készítsek egyet a fali csatlakozó és a gép közé és kössem ugyan úgy mint ahogy a falban van?

(#25356) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv

A következő gondom akadt...Inviteles volnék, így 24 óránként ugyebár kapok a szolgáltatótól egy úgy IP-t. Ezzel nincs is gond, a bajom csak az, hogy ezt majdnem minden héten máskor történik meg, is bizonyod okok miatt, ez gond nekem. Több embertől kaptam olyan javaslatot, hogy a routeremben állítsam be azt, hogy egy fix időpontkor(mondjuk ez legyen éjfél), bontsa a kapcsolatot, majd álljon fel újra, így mindig akkor kapnék új IP-t, amihez elvileg 24 óráig(a következő kapcsolat bontásig) nem nyúlna a szolgáltató. A kérdésem az lenne hogy a routeremben(TP-Link 841ND) ezt hol tudom beállítani, ha lehet ilyet egyáltalán?

(#25357) sanyy334


sanyy334
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#25358) sanyy334 válasza Nordic (#25356) üzenetére


sanyy334
csendes tag

"Lease Time" mp v percben van megadva .... számolgass

(#25359) woodworm válasza sanyy334 (#25358) üzenetére


woodworm
veterán

De az LAN oldali beállítás és a DHCP szerverhez tartozik, amúgy sem szakítja meg a kapcsolatot, hanem fenntartja az adott eszköznek a beállított időtartamra.

PPPoE estén van Time-based Connecting, a többire passz.

(#25360) Nordic válasza woodworm (#25359) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én is erre a Time-base connecting-re gondoltam. Kíváncsi leszek hogy fog szuperálni. Ezt a Lease time cuccost amúgy sem találtam.

(#25361) Gézengúz válasza DonCosta (#25355) üzenetére


Gézengúz
addikt

A szabványokat nem ismerem de ha van olyan bolti kábeled amivel megy a gigabit akkor a falban lévő kábelt pontosan ugyanúgy kösd be és mennie kellene...

(#25362) Claude Leon válasza DonCosta (#25355) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az nem fordulhat elő, hogy behúzáskor az érpárok sodrottsága kissé átrendeződött?
Azután az sem mindegy, hogy a kapcsolódó eszközök 1000base-T vagy 1000base-TX szerint gigabiteskednének (bár ebből az egyik már erősen kipusztuló fajta)

Egyáltalán az eszközöket már összepróbáltad egy szál pecskábellel, hogy biztos ami biztos, aztán cat6-tal is ellenőrizve?

[ Szerkesztve ]

(#25363) mezis válasza DonCosta (#25355) üzenetére


mezis
nagyúr

A minimális hajlítási sugárra figyeltél ? (A kábel átmérőjének négyszerese.)

mezis

(#25364) allein


allein
addikt

Üdvözletem újra. Ezzel kapcsolatban tud segíteni valaki?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#25365) DonCosta válasza Gézengúz (#25361) üzenetére


DonCosta
tag

Köszönöm a válaszokat neked, Claude Leon és mezis fórumtársnak is.
Az, hogy a sodrottság megváltozott-e behúzáskor eléggé lekövethetetlen. (fogalmam sincs) Merem remélni, hogy úgy van legyártva, hogy nem. Erre vigyázni sem lehet.
Arról nem tudok, hogy 1000base-T vagy 1000base-TX szabványú cuccaim vannak-e.Eddig nem is hallottam erről. :B A lényeg, hogy sima patch kábellel megy a két gép, illetve a gépek és a NAS között a gigabites kapcsolat.
A minimális hajlítási sugárról hallottam, de az megint jó kérdés, hogy a falban ez mennyire teljesül. Feltételezem, hogy igen, ugyanis ez egy eléggé vékony vezeték (nagyon rugalmas abszolút nem merev) és derékszögnél kisebb szögben nincs megtörve.

A kérdésem az, és most erre gyanakszom hibaokként (hogy kell ezt leírni :F ), hogy a fali csatlakozóknak is van sebességfüggő típusa (CAT5, CAT5e, CAT6, stb.)? Én erre nem figyeltem, megvettem amit találtam és kész. Hétvégéig nem lesz időm, de akkor majd kipróbálom, hogy: a fali csatlakozóból veszek másikat, illetve ha nem segít, akkor azt is, hogy a megmaradt vezetékből csinálok patch kábelt és azon próbálom ki az átvitel sebességét.

Ha valaki tud esetleg arról, hogy a különbözően bekötött kábelek (TIA/EIA-568-B és TIA/EIA-568-A) egymás után kötése okozhat-e sebességproblémát, az ossza meg, mert erre továbbra is kíváncsi vagyok.

(#25366) mezis válasza allein (#25343) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ezt már nézted ? (És ugyanott van még néhány a témához.)

mezis

(#25367) allein válasza mezis (#25366) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, átolvasom :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#25368) Claude Leon válasza DonCosta (#25365) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Esetleg ha ellenkezve az EIA586 színezéssel, az érpárokat felcseréled (zöld-narancs csere kék-barnára) még mindig kapcsolódik 100Mbiten?
Ha úgy nem megy, esélyes hogy sérült behúzáskor, és nincs ki mind a 4 érpár.

(#25369) n-tek válasza Gubek-Einste (#25354) üzenetére


n-tek
aktív tag

Jogos. Erre nem is gondoltam :)

Köszönöm a segítséget mindenkinek. :R

Escape is Just the Begining

(#25370) mutyi


mutyi
őstag

Van esetleg villanyszerelő vagy aki nagyon ért az ilyen dolgokhoz?
Adott 3 darab TP-LINK powerline hálózati adapter,amik tökéletesen működnek, össze vannak hangolva.
Ebből kettő darab adaptert egy szobán belül oldottam meg,mivel nem lehetséges a kábelezés.
A 3. adapter viszont felkerülne az emeletre és itt jön a gond.
3 fázis van az ügyfél házában.
A múltkor amikor az emeleti adaptert felvittem és tesztelni próbáltam, nem működött.
Levittem az alsó szintre és egy szobával arrébb kipróbáltam, tökéletesen működött azonnal.
Kipróbáltam lent kicsit messzebb is a fürdőben, ott is tökéletes.
A konyhában már nem működött, de ott a 3 fázisból egy másik fázison vannak a dolgok, így ez érthető volt.
Ki lettek hívva a villanyszerelők és ugyanarra a fázisra állították az emeleten azt az egymás mellett levő 4 konnektort,ahova el lenne helyezve az adapter.
Tegnap próbáltam újra belőni a dolgokat és továbbra sem megy.
Vissza lettek hívva ma reggelre a villanyosok,de állítják és mutatták is a házigazdának,hogy ha lekapcsolják a másik kettő fázist,akkor a lenti adapterek és a fenti is ami át lett már állítva működtek.
Szóval nem értem miért nem működik a dolog és már ötletem sincs.
Véleményeket várnék,megfelelő érveléssel.

(#25371) mezis válasza mutyi (#25370) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezek a "konnektoros" cuccok ilyenek. Van amikor kiválóan működnek, van amikor meg alig. Vagy sehogy.
Az őszinte teszteken ilyeneket szoktak írni.

mezis

(#25372) zsolt200


zsolt200
tag

Sziasztok. Hozzátok fordulnék olyan problémával hogy eddig otthon 10mb/s-os netem volt, azzal meg is voltam, játszottam, skypeoltam, töltöttem, feltöltöttem minden, de most elköltözök huzamosabb ideig rokonokhoz, de oda nem vezethetek be netet kábellel. Következő a kérdés: Létezik valamilyen alternatív megoldás arra hogy korlátlan internetem legyen úgy hogy kábellel nem jöhet be net a házba? Mobilnetet nézegettem, de nekem a korlátozott, nem megfelelő, lévén hogy neten játszok haverokkal és sok videót töltök fel. Wifi meg van vagy 20 a közelben de mindegyik le van jelszavazva, vagy túl messze van és nem tud felcsatlakozni.

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#25373) Intruder2k5 válasza zsolt200 (#25372) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Vannak olyan mobilnet csomagok, ahol az adatforgalmi limit elérése után ugyanúgy használhatod tovább a netet, csak lényegesen lassabban, de legalább nincs túlforgalmazási díj! Persze videókat feltölteni, meg torrentezni mondjuk 64Kbps-el elég kellemetlen lesz, de más megoldás nem hiszem, hogy lenne!

Még ha van is valami mikrós szolgáltató a környéken, annak az antennáját sem teheted a szobaasztalra, azt is tetőre szokták szerelni!

[ Szerkesztve ]

(#25374) zsolt200 válasza Intruder2k5 (#25373) üzenetére


zsolt200
tag

Sajnos erre számítottam, csak reméltem hogy hátha átsiklottam valami felett. Köszönöm a gyors választ. Ebben az esetben azt hiszem valahogy rájuk kell erőszakolnom hogy nekik is kell internet :B

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#25375) Claude Leon válasza mutyi (#25370) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha alaposabban utánaolvasol, megtalálod, hogy nem kell feltétlen egy fázison lenni, amennyiben azok a külön fázisok legalább 1m-en egymás mellett futnak, mivel ez a megoldás rokonságban van a wifivel, csak az antenna más megoldás.
(valamivel lassabb lesz a különfázisú adatáramlás, de lesz)

Az esetedben arra tippelnék, hogy útközben egy kismegszakító komolyabb akadályokat jelent, azt kellene hatástalanítani.
Ha útközben máshol is előfordul ilyesmi, de azon átjut a kapcsolat, és a vezetékezése folytán nem közlekedhetnek a jelek a szétválasztott szakaszai között, akkor a másik cseréje.

Vagy vezetékezéssel kell megoldani a szakaszok közötti párhuzamos futást.

szerk. Soka nem volt a kezem ügyében ilyesmi, csak okoskodok

[ Szerkesztve ]

(#25376) mutyi válasza Claude Leon (#25375) üzenetére


mutyi
őstag

Időközben több helyen is azt írják a gyártók, hogy kismegszakító nem lehet közte.
Szóval nagyon úgy tűnik, hogy lesz ott valahol az emelet és a földszint között egy kismegszakító,azt kellene valahogy kiiktatni.
A kérdés, hogy ez lehetséges-e.

(#25377) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Van egy Speedport W724V Typ C routerem. van rajta USB adathordozónak. elvileg a tartalmát el tudnám érni, azonban win alól ha a hálózatok alatt a speedport-ra nyomok akkor user-t és PWt kér. [link]
Nem találtam azonban sehol erre beállítást, így nem tudok belépni.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#25378) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Van tapasztalata valakinek olcsó, de jó wifi repeaterrel kapcsolatban. Ajánljatok valamit.
Előre is köszönöm.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25379) Gubek-Einste válasza mobilizmo (#25378) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hova kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25380) mobilizmo válasza Gubek-Einste (#25379) üzenetére


mobilizmo
addikt

Egyszintes családi ház, tégla. Lányom szobája és a router között van a házban a legnagyobb távolság, kb. 15 méter és 3 fal. Emiatt nála már elég gyenge a jel. Egy RT-N16-om van, először megpróbálom a transmit power-t kicsit emelni. De gondoltam szétnézek az egyéb lehetőségek között.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25381) csimpánz válasza mobilizmo (#25380) üzenetére


csimpánz
csendes tag

Szia,

Van rá lehetőséged akkor tedd fel a padlásra a cuccost,lehetőleg a padlástér közepére minél magasabban a héjazaton belül.(kérdés mondjuk a padlásfödém anyaga pl. vasbeton födém nagymértékben gátolja,könnyűszerkezetes-fafödémes-salak és sártapaszos elenyészően gátolja a jelet)

üdv,
Robi

(#25382) King Unique válasza csimpánz (#25381) üzenetére


King Unique
titán

Sziasztok!

Egy láma kérdésem lenne, tudom alap, de megosztásos dolgokkal soha nem foglalkoztam különösebben, mostanság kell néha-néha.

Szal egy régi XP-s asztali PC nyomtatóját szeretném megosztani, h ha otthon vagyunk, akkor notikról (W7 / W8 / W8.1) is el lehessen érni wifin keresztül. Nézegettem több leírást, de tényleg ennyire körülményes, mint ahogy itt le van írva [link] :F
XP-n nyomtató meg van osztva, az ok, ha notiról Win8-on látom is géped hálózaton, illetve manuális nyomtató hozzáadásnál is ki tudom választani, de jelszót kér...notis Windows fiókét nem fogadja el, az XP-s gépnek meg nincs is (auto bejelentkezés) és nem is akarok adni, nem én használom. Mind2 "WORKGROUP" munkacsoport és otthoni kapcsolat.
Próbáltam XP munkacsoportoknál megosztást full bekapcsolni és Win8-on is, de úgy se volt jó...

Tehát ha nem akarok mindent megosztani (se mappa, se meghajtó stb.), hanem csak azt az egyetlen nyomtatót, akkor előbbi linkhez hasonlót kell végigjátszanom, v van egyszerűbb megoldás is??
lehetne nyomtatót routerbe is dugni, van rajta USB, de nyomtatószervert nem tud, openwrt firmware meg csak emiatt egyelőre nem akarok rátenni.

(#25383) Gubek-Einste válasza mobilizmo (#25380) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legolcsóbb megoldás ha veszel egy TP-Link 841ND v8-t (custom firmware-rel) vagy egy Asus N12 D1-t (gyárival is jó).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25384) klaca1978


klaca1978
tag

Hali! Régóta felfigyeltem, a hálózat neve mellett feltünik egy szám 2,3,4. Ez legutóbb új routernél jelentkezett.
mi ennek az oka?

(#25385) mezis válasza klaca1978 (#25384) üzenetére


mezis
nagyúr

Örülj neki!
Az op. rendszerednek sikerült rálelnie az új routerre. Van akinek csak hosszas szenvedés után sikerül...
(Redmondban szeretik a nyakatekert, bonyolult, bizonytalanul működő megoldásokat. Meg az egyáltalán nem működőt ! ;] )

mezis

(#25386) mutyi válasza Claude Leon (#25375) üzenetére


mutyi
őstag

Na ma kb. 4 alkalommal jöttek ki az ügyfélhez a villanyszerelők és még mindig nem megy a powerline az emelet és a földszint között.
Jelenleg ott tart a dolog, hogy a kismegszakító is ki lett iktatva, de mégsem működik a dolog.
A házban 3 fázis van és abban az esetben azonnal elkezd működni az emeleten is a 3. adapter, amikor a másik két fázist teljesen lekapcsolják.
A villanyszerelő szerint az lehet,hogy a másik két fázis bekapcsolásával elszökik a jel.
Sajnos nem értek a villanyszereléshez, ezért nem tudom, de az meg fura, hogy a földszinten bárhova dugom be a 3. adaptert, ott mindig működik,akkor is,amikor működik a másik két fázis.
Szóval ha 20 métert elmegy a jel,akkor hol szökne már el, amíg felmegy a lépcsőn :))))

(#25387) mobilizmo válasza mutyi (#25386) üzenetére


mobilizmo
addikt

Kérdés, hogy a másik két fázison folyik-e áram, amint bekapcsolják a kismegszakítójukat. Ha igen (van olyan fogyasztó ami kvázi állandóan működik, bojler, hűtő, stb..) akkor úgy tűnik, hogy az indukált mágneses terük zavarhatja.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25388) mutyi válasza mobilizmo (#25387) üzenetére


mutyi
őstag

Ma voltak megint kint a villanyosok és sajnos nem sikerült megoldani a dolgot.
Ma az utolsó esély még az volt, hogy mivel tegnap ha a másik két fázist lekapcsolták akkor volt hálózat fent is,így ma egy fázisra kötöttek mindent, tesztelve,hogy így fog-e működni.
Nem működött.
Így elvetve a terv hogy a 20A helyett 32A lenne egy fázison minden.
Marad az,hogy valamikor be kell húzni egy utp kábelt és akkor majd azzal oldjuk meg a két emelet összeköttetését.

(#25389) klaca1978 válasza mezis (#25385) üzenetére


klaca1978
tag

Persze, örülök neki, nem is ezzel van a gondom, csak nem tudom a 2-es mit keres ott :F

(#25390) mezis válasza klaca1978 (#25389) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán azt, hogy már volt egy kapcsolata és ez most a második házassága... :F :D

mezis

(#25391) Claude Leon válasza mutyi (#25388) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A behúzást óvatosan intézzétek, hogy az érpárok sodrottsága ne sérüljön. Mert aztán az is hiába lesz.

(#25392) King Unique


King Unique
titán

# 25382-re volna szíves valaki válaszolni :F

(#25393) krealon válasza klaca1978 (#25389) üzenetére


krealon
veterán

"Persze, örülök neki, nem is ezzel van a gondom, csak nem tudom a 2-es mit keres ott :F? "

A wifi kapcsolat szamozast akkor csinalja a windows, ha ugyanaz az SSID es a titkositas, de eltero a BSSID (masneven MAC Address) az AccessPoint-on.
Peldaul ha eszkozt (router, AccessPoint) cserelsz, de a halozat neve (SSID) es a titkositasi parameterek ugyanazok maradnak, mint a regin.

(#25394) mobilizmo válasza Gubek-Einste (#25383) üzenetére


mobilizmo
addikt

Köszi megfontolom. A transmit power növelése nem jött be.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25395) mobilizmo válasza King Unique (#25392) üzenetére


mobilizmo
addikt

Bonyolultabb leírni, mint amilyen a valóságban. A leírás jó, ha pontosan követed elvileg működnie kell. Egy kis munkahelyi hálózatnál, amit jómagam menedzselek, hasonló a helyzet és működik. Annyit azért XP-vel kapcsolatban érdemes tudni, hogy a megosztásoknál sokszor kiszámíthatatlanul működik. Rendszeresen megtörténik például, hogy a Hálózatban kitallózni nem tudod a gépet, de IP cím alapján eléred és ez igaz lehet XP-ről és XP-re is. Esetleg próbálkozz ezzel, én korábban használtam ilyen problémák orvoslására: Cisco Network Magic

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25396) dever


dever
csendes tag

Sziasztok..

Kis segítség kellene..
Adott egy laptop (Win7) usb-s mobilnettel. Van egy tplink wifis routerem..
Szeretném megosztani a netet a wifis routeren keresztül de nem megy..a router felenged de nincs adatforgalom..
a mobilnet kapcsolat meg lett osztva.. a pc utp-n keresztül kapcsolódik a router wan portba../ilyenkor pingelni nem tudom a routert csak ha átdugom a lan port valamelyikébe../

help please..
üdv

(#25397) VeryByte válasza dever (#25396) üzenetére


VeryByte
őstag

1. Ping-elni nem is fogod tudni ha a wan portba dugod.
2. Router-ben tiltsd le a DHCP-t, és a router LAN portjába dugd a kábelt.

Elvileg ezek után mennie kellene.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25398) dever válasza VeryByte (#25397) üzenetére


dever
csendes tag

köszi..megpróbálom.!

(#25399) King Unique válasza mobilizmo (#25395) üzenetére


King Unique
titán

Azt tudom, h pl. gép Win7-es, v Win7 és Win8-cas gép között jóval egyszerűbb a megosztás, csak ez a fránya XP kavar be, az bonyolítja meg...
Ha nincs más, nem lehet egyszerűbben megoldani, akkor marad a leírás szerinti megoldás, bár teljest nem, csak nyomtató megosztást akarok, de majd kisilabizálom.

Ez a cisco progi mire való pontosan?

:R

(#25400) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok! Remélem jó helyen járok, ha nem akkor kérlek irányítsatok át a megfelelő topicba. Elég összetett lenne a kérdésem/kérésem. Van egy internet előfizetésem a t-homneal akiktől szintén jön a tv és a telefon szolgáltalás. Ehhez van egy routerem, amit ők adtak, ez egy 54Mbps-es router. Ehhez hozzátettem egy 300as acces pointot. Van a hálózatban Wifis notebook wifis bluray lejátszó illetve Samsung 6os szériás TV. Van egy NAS is a hálózatban. És az lenne a kérdésem, hogy azt, hogy tudnám megoldani, hogy a földszinti TV-n illetve az emeleten a wifis bluray lejátszón keresztül tudjak filmet nézni a NAS-ról? Mindenen eredeti fw van. Küldök egy topológiát is az egészről. [link]
Remélem érthető, amit írtam :) Ha az még lényeges, akkor általában Blu Ray filmeket szeretnék nézni, nem tudom, hogy ez fontos-e.
Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.