Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25851) Hooper válasza PumpkinSeed (#25846) üzenetére


Hooper
őstag

ugylátszik a sima megosztással nem boldogul. DLNA vagy mi kell neki (nekem ez az egész totális vakfolt :D)
win8om van, azt látja ami a felhasználónevem fiókja alatt van, xy@outlook.com. ha ide belépek az van ami a sajátgépen van (képek, zenék, video mappa) csak az nekem üres mert ssdn vagyok és a filmek, zenék másik HDDn vannak.
a sima megosztás ami jobbklikkel megy meg SMB vagy mi.. azt egy ideje valamiért a médialejátszóm se találja (WT TV live) de a médiaszervert az is megtalálja gond nélkül.

(#25852) PumpkinSeed válasza Hooper (#25851) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor készíts egy DLNA szervert az operációs rendszeredre. Nekem Debian alatt van miniDLNA néven fut, nagy szenvedés volt rá feldobni. Valami ilyesmi kell Win 7-re.

(#25850) Predator2

Nem hinném, hogy az lenne, milyen szolgáltatód van? Esélytelen, hogy ők tiltanák az ilyen nemű forgalmat.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25853) fudi2002


fudi2002
veterán

Tippet kérnék Urak.

Adott egy router 192.168.5-ös tartománnyal. Adott egy szervergép(2008 r2) 192.168.1-es tartománnyal, illetve egy kliens ami a szerveren keresztül megy netre. A szervergépben 2db gigabites hálókártya, amiket NAT-al összekapcsoltam. Ez a nat viszont a szerver port elérhetőségeket megnehezíti. Jól gondolom, hogy a szerverben a natot le kéne tiltanom és bridge-elnem a két kártyát, illetve mondjuk az 1-es tartományt átlőni az 5-ösbe és összefésülni a két tartományt?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#25854) PumpkinSeed válasza fudi2002 (#25853) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem nagyon értem, hogy mit szeretnél, és hogy hogyan van, mert eddig az kiderült, hogy a szerveren lévő két portból egybe megy az internet felé vezető UTP kábel a másikba meg a klienshez vezető UTP kábel, de azt nem tudom, hogy jön képbe a router.

Mi lenne a végcél?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25855) fudi2002 válasza PumpkinSeed (#25854) üzenetére


fudi2002
veterán

Kliens <- 1 gbit -> szerver <- 100 mbit -> router - wifi(többi kliens)+kifele internet

A gond, hogy a wifire kapcsolódó kliensekkel nem igazán tudom elérni a szerver szolgáltatásait. A nat eléggé kacifántossá teszi, ezért gondoltam a bridge-re, de még nem csináltam ilyet.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#25856) Gubek-Einste válasza fudi2002 (#25855) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

MI köze van a szerverre gépnek a router-re kötött gépekhez?
Miért van a szerverre kötve a gép és nem a router-re?
Ha a szerver és a wifi-s gépek egy tartományban vannak akkor elvileg el kell, hogy érjék a szervert ha nincsen a router-en valamilyen ez irányú tiltás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25857) fudi2002 válasza Gubek-Einste (#25856) üzenetére


fudi2002
veterán

MI köze van a szerverre gépnek a router-re kötött gépekhez?
Mindegyik kliens, viszont a szerverre gépnek kell a gyors lan(ftp)

Miért van a szerverre kötve a gép és nem a router-re?
Gigabit vs 100

Ha a szerver és a wifi-s gépek egy tartományban vannak akkor elvileg el kell, hogy érjék a szervert ha nincsen a router-en valamilyen ez irányú tiltás.
Debianon meg tudtam oldani, windows server számomra fura.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#25858) Gubek-Einste válasza fudi2002 (#25857) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehát lényegében nincsen indok a szervere kötésnek, a legegyszerűbb az lenne ha a router után tennél egy gigabites switch-et és meg van oldva a gigabites LAN kérdése.
Ha nem értesz a Windows Server-hez akkor miért csinálod?
Mi a gond a wifi-s gépek elérésével?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25859) fudi2002 válasza Gubek-Einste (#25858) üzenetére


fudi2002
veterán

Tehát lényegében nincsen indok a szervere kötésnek, a legegyszerűbb az lenne ha a router után tennél egy gigabites switch-et és meg van oldva a gigabites LAN kérdése.
Köszi :)

Ha nem értesz a Windows Server-hez akkor miért csinálod?
Hogy legyen lnémi lövésem erről is, de lehet megy a debian vissza.

Mi a gond a wifi-s gépek elérésével?
Gyanítom az a gondom, hogy win alatt nem ismerem a szolgáltatás és interfaceek viszonyát. Linuxon szolgáltatásonként meg lehet adni melyik interfacen figyeljenek. Biztos itt is csak nem tudom hol.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#25860) Gubek-Einste válasza fudi2002 (#25859) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindig a legegyszerűbb megoldás a legjobb, jelen esetben a switch használata.

Akkor a gond forrása a wifi gépeknél a nem megfelelő beállítás amit a switch használata majd leegyszerűsít mivel csak egy interfész lesz használatban a szerveren.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25861) VeryByte válasza fudi2002 (#25859) üzenetére


VeryByte
őstag

Egy windows szerveren két interface-t az alábbi okok miatt szokás használni:
- a szerver egy edge szerver, vagyis egyik lába az internet felé, másik lába a LAN felé nyomul;
- olyan szolgáltatást használsz, ami megköveteli egy dedikált interface használatát - logikus megfontolások alapján, pl. Hyper-V, esetleg iSCSI, illetve mondjuk fürtözés.

A Te esetedben ez nem indokolt, sőt, feleslegesen bonyolított, a megfelelő megoldást a kolléga előttem leírta.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25862) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

épülő házat szeretnék bekábelezni UTP-vel. nagyjából 300m kéne, láttam hogy vannak standard 305m-es dobok, ez nekem tökéletesen megfelelne.

gigabites átvitel kellene, a hálózati eszközök egy része még 100-as, de majd cserélem őket. első körben a kábelt kellene kiválasztani, majd a megfelelő végpontokat a jövőben felkrimpelem, de azért legyen a kábel a falban már az elején.

keresgéltem, láttam hogy van CAT5e és CAT6 is, FTP felirat, 23AWG meg 24AWG, de nem nagyon vágom. a jövőre is gondolva, mit javasoltok? konkrét típus is jöhet!

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25863) Gubek-Einste válasza Tin (#25862) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a jövőre is gondolsz akkor mindenképpen min CAT5E legyen mert így meg lesz a gigabites háló alapja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25864) fudi2002


fudi2002
veterán

Nos köszönöm az építő jellegű segítséget. Végül leszedtem a nat-ot, a két interface-t összebridge-eltem és ennyi. :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#25865) mezis válasza Tin (#25862) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Figyelj a minimális görbületi sugárra ! (Ez nem tömör rézvezeték, amit lehet húzni, cibálni !)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#25866) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok,
a következőben kérném a segítségetek.
Otthoni hálozatot (wifi) szeretnék bővíteni, hogy az emeleten is jó legyen a wifi jel erősége. Erre a extender/repeater megoldást találtam. Legolcsobban úgy jönnék ki szerintem ha veszek egy olyan routert ami tudja a repeater (bridege, ez ugyanaz?) modot. Találtam is kedvemre (pénztárca) valót, egy Netgear WRG614v9-et. Kérdésem, hogy ugye ez nem csak hasonló márkáju router-rel tud kommunikálni? Ergó a célomnak megfelel ugye?
Alap routerem egy telekomos saját adsl+router kombó nem cserélhető antennával sajnos.

A segítséget előre is köszönöm.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#25867) Gubek-Einste válasza gboszi (#25866) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg bármilyen típussal működnie kell.
Mivel ez egy elég régi típus és panasz is van rá így inkább valami modernebb típust lenne érdemes beszerezni. Ajánlott az Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND de erre kell custom firmware a repeater módhoz. Tehet az Asus-ra is custom firmware-t a nagyobb beállíthatóság miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25868) #36268800 válasza #36268800 (#25842) üzenetére


#36268800
törölt tag

Ekkora butaságot kérdeztem, hogy senki nem válaszolt rá? :(

(#25869) Gubek-Einste válasza #36268800 (#25868) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Net megosztás

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25870) suti237


suti237
csendes tag

Sziasztok ,egy kis segítségre lenne szükségem.

Nem igazán tudom mi lehet az itthoni hálózatommal a probléma. Elég sok dolog van ráfűzve, nem tudom, lehet-e eza probléma. Kábelen még nincs is olyna nagy baj, bár néha elveszik ez az, meg lassan reagál. De a wifi az kész katasztrófa.

T-home 50/25-ös iptv internet+tv Cisco modemmel/routerrel

Kábelen:

"Fő" Router: Tp-link TL-WR1043ND V1. Legfrissebb gyári fimware-el.
- 2 asztali gép
- WD hálózait vinyó
- Switch
- USB-n: ftp server pendrive

Swich : Asus Giga X1005 4portos
- 1 asztali gép
- 1 hálózati nyomtató tp link printserveren keresztül.
- 1 raspberry pi szerverként
- 1 Hosszú kábelen át a másik szobában lévő régi router swichként használva.

"kis" router Linkpro Websurf 401
-1 Asus O Play media center
-1 Lg smart tv ( próbálkoztam wifis hálózattal is de irgalmatlan lassú volt)
Az osztható ip tartomány itt el vna tolva nehogy a routerek ugyan azt próbálják kiosztani.

Wifi:

- 1 Canon MG 3550 nyomtató (most vettem tegnap össze szenvedtem sokadszorra, de ma olyna lassú a háló, hogy nem bír érdemben még doksit sem nyomtatni)
- mobil eszközök ami a családban vanak.
- + aki erre jár ismerős család ... és kell neki net.

Wifi beállítások:

Channel: Auto
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: Auto
Max Tx Rate: 300Mbps
Enabel SSID

WPA/WPA2 - Personal titkosítás.

A fix ezközök egy része Address Reservation -al fix ip-re vann állítva A DHCP-ben.
Az ip tartomány ahol a rendszer mozoghat xxx.xxx.x.100 - 152
Az új eszközöket még nem tudtam belőni (tv , tablet, nyomtató)
Ezen kívül csak a router vezérlés van MAC filterrel levédve.

Az lenne a kérdésem, hogy ez lehet a router "hibája" hogy nem bírja lekezelni?
Gondolkoztam, hogy venni kéne egy 8 portos routert és a hálózat nagy részsét azon üzemeltetni m,int így darabolva, vagy switch is elég lenen csak egy nagyobb.
Mondjuk ez még nem magyarázza a wifi gyatra sebességét amximum akkor ha a terhelést nem bírja szegény TP link router. Mert elvileg 300 Megabitet át kéne vinni wifin-is de van hogy csak 1 megy át, vagy az eszközök csatlakozni sem tudnak.
A monitorok mögé van berakva próbáltam emelni rajta de nem sokat segített , nem tudom az antennák állítgatásával érhetek-e el valamit, vagy át kéne helyezni. Csak akkor rengeteg kábelt kell beszereznem. Meg hova is tegyem akkor?

Meg köszönném ha valakinek van építő javaslata, ötlete, vagy tapasztalata az tudna segíteni.
Én már kifogytam teljesen az ötletekből.

Előre is köszi.

(#25871) mezis válasza suti237 (#25870) üzenetére


mezis
nagyúr

Kezdetnek: InSSIDer-t a WiFi-s PC-kre. Aztán majd meglátjuk azt, hogy mi a helyzet a térerőkkel, esetleges szomszédokkal.

(Vannak egyéb WiFi-s eszközök is ? Egér, billentyűzet,...)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#25872) VeryByte válasza suti237 (#25870) üzenetére


VeryByte
őstag

Az osztható ip tartomány itt el vna tolva nehogy a routerek ugyan azt próbálják kiosztani.
Ezt a mondatodat nem igazán értem.

Egyébként feleslegesen ne vásárolj semmit. Ennyit simán bírnia kellene a rendszernek.
Inkább egy kis hibakeresést kéne véghezvinni.
Szépen leszedni az eszközöket és egyenként visszatenni és megnézni, hogy mikor kezd el rakoncátlankodni - nagy vonalakban.
Először letiltott wifi-vel, aztán egyenként visszakapcsolva a dolgokat.

Az, hogy 8 portos a router-ed vagy 4 és van egy gigabit switched, úgy nagyjából teljesen mindegy.

Itt igazándiból szerintem valami nagy hálózati forgalmat generál, és azt kell megtalálnod. Ezen másik eszköz nem fog segíteni - SOHO kategóriában.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25873) suti237 válasza mezis (#25871) üzenetére


suti237
csendes tag

Egyéb wifis eszközök, az telefonok, tablet, laptop. Meg 2,4 GHz-en működő Logitech vez nélküli egér+ bill páros van. Lehet ki kéne kötnöm őket .... csak a szerverhez vannak jelenleg, hogy ne kelljen kábelessel szenvednem, és eldugtam.

(#25874) suti237 válasza VeryByte (#25872) üzenetére


suti237
csendes tag

A kábelen még jól mennek a dolgok igazából, a legtávolabbi a media box, meg a tv van kicsit belassulva de az átmegye egy switehne meg még egy routeren, meg 10+ méter kábelen. Az a baj, hoyg a wifis eszközök haltak le teljesen ahogy bővült a rendszer kábelesen.

A kiosztható ip tartomány pedig annyi, hogy korlátoztam, a router milyen ip tartományban oszthatja ki az ip címeket. most emeltem meg így 52 eszköz csatlakozhat elvileg. eddig 20 volt , csak a másik router is DHCP-n osztott (ugyan abban a tartományban) ezért ott eltoltam a kezdő ip címet , hogy ne próbáljon meg mind a 2 router azonosat kiosztani. Ezért jóval magasabbra emeltem. Meg át kellet lőni a másik router elérési útját is mert addig meghülyült a háló, mert nem tudta melyik routerre csatlakozzon.

(#25875) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Ezek az értékek mennyire jók? kép
20mbit- netem volna de csak 16 lett belőle aztán pár napja csökken 14-12 megabitre.

(#25876) mezis válasza pruzsi (#25875) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Elfogadhatók. (Nézd meg a szerződésedben milyen minimális sebességeket garantálnak. Amíg annak fölötte van, semmi értelme a reklamációnak. Pláne ha nincs elérhető alternatív szolgáltató.)

mezis

(#25877) pruzsi válasza mezis (#25876) üzenetére


pruzsi
őstag

Szerződést még nem küldtek,de 20-nál a 10-et garantálja,de nem tudom miért csökkent le a 16-ról azzal megelégedtem volna de egyre esik lefelé naponta 2mbit-el.

(#25878) gboszi válasza Gubek-Einste (#25867) üzenetére


gboszi
senior tag

Köszönöm a segítséget. :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#25879) VeryByte válasza suti237 (#25874) üzenetére


VeryByte
őstag

Hm, a második router-en miért nem kapcsolod ki a DHCP-t, és használod csak switch-ként, vagyis nem a WAN, hanem az egyik LAN portjába dugod a másik eszközhöz (switch, router) csatlakozó kábelt.
Így egy kicsit tisztább lenne a dolog.
Kábelen ekkora helyen nem szabadna érezhetőnek lenni, hogy mennyi eszközön megy át a forgalom. :-)
Már itt valami gubanc van.

Wifi-hez meg tényleg némi inssider-es nézelődés kellene.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25880) suti237 válasza VeryByte (#25879) üzenetére


suti237
csendes tag

Elvileg úgy van. mármint a lan portokba van bedugva mindne kábel, hogy switch legyen, de nem voltam benne biztos, hogy a DHCp kell-e vagy nem. Ennyire nem vagyok járatos.
Most csinőáltam egy hard reset a routeren, és vissza állítottam a mentet config fájlból a dolgokat, úgy látszik a kábeles rész most jó, a wifit meg még nyomozom. Próbáltam wifi scannel a lakásban, de még az sem ment.
Inssidert meg majd valahogy próbálok megvalósítani, de a laptop linuxos, a telefon Blackberry a tablet is , van egy droridos is (az most működik) , meg látjuk milyen alternatívák vannak.

(#25881) mezis válasza suti237 (#25880) üzenetére


mezis
nagyúr

"Inssidert meg majd valahogy próbálok megvalósítani, de a laptop linuxos"

LinSSId

mezis

(#25882) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Valaki tud nekem abba segíteni, hogy hálózaton Media Player Classic-al tudok filmet küldeni a tv-re? Mert WMP tudja, gondolom akkor a MPC is tudja valahogy és jó lenne ha 24p-be tudná a jelet kiküldeni. Valami ötlet?

Köszi!

(#25883) Gubek-Einste válasza Bitpalace (#25882) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én úgy tudom nincsen benne ilyen funkció de nem is igazán hiányzik.
Attól, hogy WMP tudja még nem jelenti azt, hogy a MPC is fogja. Ha kell a broadcasting akkor ott a VLC.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25884) Hunor21


Hunor21
csendes tag

Sziasztok,

van egy Groove A52 HPn routerem, es kb. orankent par percre el el szokott menni a net, wifi jel az van de net az nincs, az egyik gepen van net a masikon meg nincs ugyanabbban az idoben. aztan cserelnek :)

kb 10-15-en is felcsatlakozhatnak ra /ez egy kisebb Panzio/ de mivel vastagak es van akar 3 fal is, a tobbseg az -80 -90 jelszinttel van rajta.

Lehet-e az oka a net akadozasanak, hogy ilyen gyenge jel melett jon letre a kapcsolat?

Ha veszek egy Metal 2SHPn ami kicsit erosebb egy 10 dBi-s antennaval, az megoldhatna-e a problemat? hogy stabil legyen a net, ne jelenjen meg parmasodpercre minduntalan a sarga felkiatojel a wifinel es irja, ki hogy limited. vagy milyen router ajanlotok?

Koszi a segitseget.

[ Szerkesztve ]

(#25885) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Csak egy gyors kérdésem lenne. Egy barátom most építkezett egy telekre, amin már van digi tv, meg internet, meg egy másik ház. Most gondok merültek fel, mert nem szeretnének új előfizetést, és a ház már be is van kábelezve. A tv képe pedig szemcsés. Az optikai modemet, fel kéne vinni a padlásra stb.

A helyszín: Gyál Mi legyen a teendő? Ki tudná ezt megoldani? Kit lehetne hívni, ha van ismerős is jöhet!

Kézenfekvő lenne a digit hívni?

A válaszokat előre is köszönöm!!!

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#25886) PumpkinSeed válasza Johnny001 (#25885) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Újrakábelezéshez ajánlatos valami villanyszerelőt hívni, ha benne van a falba a kábel.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25887) mezis válasza Hunor21 (#25884) üzenetére


mezis
nagyúr

"Lehet-e az oka a net akadozasanak, hogy ilyen gyenge jel melett jon letre a kapcsolat?"

Igen. (Szinte biztosan.)

mezis

(#25888) Johnny001 válasza PumpkinSeed (#25886) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Köszi a választ, először digi lesz hívva. A többit majd meglátjuk:)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#25889) PumpkinSeed válasza Johnny001 (#25888) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem a Digi nem sokat fog foglalkozni az újrakábelezéssel. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25890) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

dyndns címet szeretnék regisztrálni csak pá ott leírt dolog nem világos teljesen. Valaki leírná emberi nyelen mni jelentenek az alábbi adatok:

750,000 Queries Per Month
75 DNS Records
Support For 9 DNS Record Types

Köszönöm :R

(#25891) mobilizmo válasza huliganboy (#25890) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szükséged van fizetősre?

Havi 750 000 lekérdezés engedélyezett
75 különböző DNS hostot jegyezhetsz be, 9 féle típusból.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25892) Johnny001 válasza PumpkinSeed (#25889) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Nem kell újrakábelezni remélhetőleg, csak mondják meg, hol a hiba, aztán ha meg már ott vannak biztosan lehet velük beszélni:)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#25893) PumpkinSeed válasza Johnny001 (#25892) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Remélhetőleg, de a T-Home-s emberek sokszor halottam már úgy szokták, hogy a házba beviszik a modemet és onnan nem foglalkoznak vele tovább, bár ez itt Dél-Alföldön divat.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25894) huliganboy válasza mobilizmo (#25891) üzenetére


huliganboy
addikt

Igen mivel eddig használtam a dyndns szolgáltatását aztán megszűnt a free majd átmentem a noip-hez most ott lekapcsoltak 22 címet mindezt most fél éven belül, és tovább nem szeretnék várni még egy hasonló leállásra. Bár biztonságtechnikai szolgáltatásokhoz (kamera, riasztás online stb.) használom a címeket, de sok munka mindig címeket változtatni....

A 750.000 lekérdezés azt takarja hogy ha pl. weboldalra használom 750.000 alkalommal lehet megnézni az oldalt, lényegében ennyiszer lehet meghívni a címet?

Köszönöm :R :R

(#25895) Johnny001 válasza PumpkinSeed (#25893) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Már találtunk digis szerelőt, meg is csinálják, ha minden jól megy. Megismerjük az autójukat:)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#25896) mobilizmo válasza huliganboy (#25894) üzenetére


mobilizmo
addikt

Lényegében igen, havonta, szóval szerintem ez nem korlát.
Korábban én is a dyndns szolgáltatását (is) vettem igénybe, de ahogy fizetős lett én átálltam. Mondjuk én két hostot tudok egyszerre beállítani a routerben és eddig még nem volt olyan eset, hogy egyszerre mindkettő (no-ip, miniDNS) leállt volna. havonta egyszer kapok egy mailt, hogy hosszabbítsam meg a szolgáltatást (de csak a no-ip-nél, miniDNS-nél nem emlékszem ilyenre), egy kattintás és el van intézve. Elvileg egy script futtatásával a routerből is meg lehet ezt oldani, de eddig még nem vettem rá a fáradtságot.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25897) Robertó79


Robertó79
tag

Tudnátok segíteni abban, hogy a telóról lássam a pc-n megosztott mappákat?
A telón van egy fájlhálózat Más eszközök mappájához hozzáfárne.
Úgy sikerült látni a gépet ha jelszót adok a pc-n belépéskor de ha nincs jelszó nem látja.

(#25898) mezis válasza Robertó79 (#25897) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Talán.

mezis

(#25899) Dorian


Dorian
félisten

Üdv!
Win Server 2012 r2 alatt hogyan hozok létre helyi hálót?

"új kapcsolat vagy hálózat beállítása"-nál kéri a router pin kódját. Alján a matricáról lemásolom: nem jó :F
Router szoftverében lekértem, ott is az a pin szerepel. És itt az elején megakad az egész.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25900) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Üdv mindenki!

Az a felállás, hogy van itthon 2 db Cisco EPC3925, az egyikben van internet, a másikban nincs, és össze kéne kössem őket, viszont ugye mivel ez egy modem, így nincs rajta WAN port.. Valaki tud valamit az ügyben :F

Tekmen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.