Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25501) Gubek-Einste válasza smallmer (#25500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A repeater esetén a meglévő hálózat kerül "erősítésre".
Ütközés lesz de ez ebben az esetben természetes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25502) smallmer válasza Gubek-Einste (#25501) üzenetére


smallmer
őstag

esetleg ebben tudnál bővebb leírást adni? :D melyi fw mit kell beállítani? :)

(#25503) Gubek-Einste válasza smallmer (#25502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen verziós a 841ND? Mert verziótól függ milyen custom firmware használható hozzá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25504) smallmer válasza Gubek-Einste (#25503) üzenetére


smallmer
őstag

WR841N v6/v7 00000000

(#25505) Gubek-Einste válasza smallmer (#25504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

OpenWRT vagy DD-WRT használható ehhez a verzióhoz, inkább az OpenWRT-vel lenne érdemes próbálkozni, menj át a saját témájába.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25506) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali

Elég komoly problémám volna.

2 gép van (az egyiken fix ip a másikon dinamikus volt).

A hálózat ip cim ütközést észlelt, ezért mind2 gépen automatikusra állitottam az ip-t, igy eltünt az ip cim ütközés.

Viszont van egy program, ami a 2 gép között kommunikál, inditás után ezt kapom:

"The value specified by ipremovename is not accepted to any network resource provider. The resourcename is invalid, or the names resource cannot be located."

A program inditáskor ip-t és port-ot is kér. A másik gépen ipconfiggal megnéztem a hálózati ip-t (192.168.104) és minden jó, mégis ezt irja ki.

A kérdés: mi a probléma pontosan és hogyan tudnám megoldani?

Nagyon szépen köszönöm a segitséget előre is!

(#25507) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok! Íme az én internetem. 5db számítógép routerről csatlakoztatva az internethez. CS:GO 5 ember egyidejű játékhoz elég lesz-e ez a net?

(#25508) Gubek-Einste válasza Bonkheads (#25507) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Attól függ mekkora adatforgalom van a szerverek felé és mennyi növelik egymás ping-jét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25509) 2rda


2rda
tag

Sziasztok!
Az internetkapcsolatom újfent megszakad moba játék(Lol) közben random időközönként
( ~40perc alatt-->egyszer-kétszer) kábelen és wifin egyaránt. 2-5 percet követően helyreáll.
Hogy kizárjam a wifi routert, közvetlenül csatlakoztattam a gépet az optikás Huawei modemre, így viszont nincs net.
"Nem azonosítható hálózat", win diag vagy nem talál hibát vagy pedig "a hálózat nem rendelkezik érvényes IP konfigurációval". Kapcsolat van, a modem konfigurációs felületét elérem.
Reset, driver újratelepítés megvolt, siker nélkül.
A wifi routert visszacsatlakoztatva vígan működik tovább.
Modem: Echolife HG8240 Router: Tp-link wr340gd
Ipconfig adatok: [link]
(Remélem jó helyre írtam)

(#25510) Gubek-Einste válasza 2rda (#25509) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-ben mire van állítva a csatlakozás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25511) 2rda válasza Gubek-Einste (#25510) üzenetére


2rda
tag

Bah...
Megoldódott.
A tulaj már véresküt tett hogy neki nincs és nem is kell azonosító/jelszó páros a netre való csatlakozáshoz.
Persze a router konfig oladalán ott virít.
Köszönöm a közreműködést! :R

(#25512) azaam


azaam
újonc

Sziasztok!

DSL-360R + TL WR340G modem-router kombinációm van, egy gép és egy laptop (wifiről) van a hálózaton. Egy vihar következtében tönkrement a modemem. A T-Home-tól ki is jöttek, kicserélték. De azóta nem tudok csatlakozni a hálózatomra. Rákattintok a Helyi kapcsolatra, akkor kiírja, hogy hálózati cím lekérése, aztán egy kis idő múlva kiírja, hogy nincs kapcsolat vagy korlátozott, aztán egy pillanat múlva pedig hogy csatlakoztatva. De internetem az nincs, a router alapértelmezett ip-jén se jön be semmi ("Ez a weboldal nem érhető el"). Ha router nélkül próbálom, akkor se csatlakozik magától hanem ott is kiadja a nincs kapcsolat vagy korlátozott szöveget, és úgy is marad, nem talál ip-t (Ez gond vagy csak azért nem talál ip-t mert az a router feladata lenne?). Ha kézzel új kapcsolatot hozok létre felhasználónévvel, jelszóval, akkor jó. Elég amatőr vagyok a témában, de ez most azt jelenti, hogy a modemmel a router is elszállt a viharban vagy csak a valami elállítódott (máskor is volt már modem cserélve, de akkor semmi gond nem volt)? A routeren minden led világít aminek világítania kell, próbáltam úgy is hogy a router másik portjába dugom a kábélt, próbáltam másik kábellel is (másik routerrel nem, nem tudtam szerezni). Szóval hogyan tudok megbizonyosodni róla, hogy a router ment-e tönkre vagy csak beállítási gond van?

Tudom, hogy buta kérdések, de kérlek segítsetek.

(#25513) mezis válasza azaam (#25512) üzenetére


mezis
nagyúr

A modemből a router WAN portjába kell érkeznie az UTP kábelnek. (A LAN porthoz csatlakoztatva csak egy kapcsolat hozható létre, a kapcsolati paraméterek megadásval a PC-n.

Reseteld a routeredet, (10 sec) csatlakozz PC-vel valamelyik LAN portjához UTP kábellel jelentkezz be a menüjébe és állítsd be az internet csatlakozás paramétereit. (Valószínű: PPPoE, Login Name, Password)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#25514) buca84


buca84
őstag

Amatőr kérdés fog következni. Melyik cat6 kábelt érdemes venni? Ami lapos vagy ami hengeres?

(#25515) mezis válasza buca84 (#25514) üzenetére


mezis
nagyúr

És a színe neked mindegy? ;] :F :Y
Van ahol a gömbölyű fér el jobban van ahol a lapos. (Régebbi ajtóknál rés...)
Jó, nem gömbölyű, hengeres.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#25516) PumpkinSeed válasza mezis (#25515) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ilyenkor nem számít az, hogy a hengerben csavart érpár van, a laposban pedig nem?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25517) And válasza PumpkinSeed (#25516) üzenetére


And
veterán

Már miért is ne lenne csavart a lapos CAT6? Mert itt azt írják, hogy az: [link]. "The flat cable features the fully-approved system-standard CAT6 Shielded Twisted Pair (STP) cable."

(#25518) mezis válasza PumpkinSeed (#25516) üzenetére


mezis
nagyúr

Szerintem ezekben a laposakban is csavarodnak, tekeregnek az érpárok.Nem hiszem hogy ilyen trükk nélkül is vinné az 1 Gbit-et. Meg talán a képen is sejlik ebből valami.

mezis

(#25519) PumpkinSeed válasza And (#25517) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

(#25518) mezis

Alapjából a Cisco kábelből indultam ki mert ilyet még nem láttam, tudom, hogy köze sincs hozzá csak a vékonyságát képzeltem olyannak ott viszont esélytelen lenne, hogy megcsavarják benne.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25520) jeanpiere


jeanpiere
csendes tag

Sziasztok!

Bővítettem az otthoni hálózatomat mert egyrészt megnövekedett az eszközök száma, másrészt a házunk túlsó felében nagyon gyenge volt a wifi jele. Ezt egy másik routerral oldottam meg:
régi: [link]
új: [link]
van mindenhol net, wifi, csakhogy az új alhálózatról (dlink) nem érem el a NAS-t. Ha megpingelem akkor látja a gép, de csatlakozni nem tudok hozzá, mi lehet a gond??

Üdv jeanpiere

(#25521) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Hali! Segítséget kérnék! Gondom lenne az internettel. UPC előfizető vagyok 120-as nettel. Körülbelül 3-4 hete kezdődtek a gondok a nettel. Állandóan elment és magától visszajött, de úgy hogy a modemen nem lehetett látni semmit. Az internet állapotjelző csak egy sárga felkiáltójellel jelzett a jobb alsó sarokban. Az UPC kollégái többször jártak kint nálam, újrakábelezték az egész házat teljesen a modemig. Ott nem találtak semmi hobát, azt mondták nálam lehet a hiba. A modemre két gép van kötve, és mind a 2 gépen megy el egyszerre az internet naponta többször. Van hogy alig egy percre van hogy 5-10 percre is akár modem újraindításig. A modemben van beépített wifi, és ha elmegy a net azt is tesztelem állandóan. A helyzet az, hogy a wifi akkor nem megy mikor rá van dugva az egyik gép. De mondjuk ha épp elmegy a net, a gépeket kihúzom a modemről, akkor visszajön a wifi, és az működik. Már 3 hete ezzel küszköd(ünk) és nem tudom mi lehet a probléma. Mikor elmegy a net pingelést is teszteltem de semmilyen csomagot nem hajlandó küldeni. Azért írok ide, mert láttam hogy itt nagyjából a témával foglalkoznak, és hát ha tudnak nekem segíteni. Köszönöm szépen! :)

(#25522) krealon válasza jeanpiere (#25520) üzenetére


krealon
veterán

"a házunk túlsó felében nagyon gyenge volt a wifi jele. Ezt egy másik routerral oldottam meg:
régi: [link]
új: [link]
van mindenhol net, wifi, csakhogy az új alhálózatról (dlink) nem érem el a NAS-t.
"

Nem definialtad pontosan a "nem erem el e NAS-t", igy arra tippelek, hogy tallozassal probalkozol, nem pedig IP cimmel (utobbi esetben biztosan mukodne).
A megoldas: AP / switch modban kellene hasznalni az uj router-t.

(#25523) jeanpiere válasza krealon (#25522) üzenetére


jeanpiere
csendes tag

Szia!

Köszönöm a segítséget, ezzel a beállítással jó lett. Mondjuk az androidos eszközök csak újraindítás után hajlandóak csatlakozni, de utána megy minden.

Üdv jeanpiere

(#25524) nyizso83


nyizso83
csendes tag

Sziasztok
Van ez:[link]
Ezzel az lenne a célom hogy a szomszédtól "lopott" netet felerősítsem 2 szobával arrébb :)
Mert csak az ablakból tudom most lopni a netét :D
semmi biztonság nincs a netén se jelszó se titkosítás .
A kérdésem röviden:
Ezzel a cuccal megtudom oldani hogy felerősítsem a wifi-jelet?
korlátozottak a dolgok ugye :D
Nem tudok hozzáférni a routerhez stb...
Én úgy értelmezem hogy ezt csak be kell dugni a konnektorba felismeri a wifi jelet majd azt felerősíti.
Aki esetleg jártas a dologban elfogadnám a tanácsát
mert ha ez így nem megoldható akor nem rendelem meg
Előre is köszi.

(#25525) PumpkinSeed válasza nyizso83 (#25524) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Más tulajdonának a jogtalan használatában nem tudunk segíteni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25526) nyizso83 válasza PumpkinSeed (#25525) üzenetére


nyizso83
csendes tag

:)
Tud róla csak nem érdekli :D

(#25527) Gubek-Einste válasza jozsef8 (#25521) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen eszközöd van?
Milyenek a jelszintek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25528) Gubek-Einste válasza nyizso83 (#25524) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint minden eszközt ezt is be kell állítani webfelületen. Sima repeater esetén az elsődleges eszközön semmit nem kell beállítani (ha nincsen valamilyen korlátozás).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25529) mezis válasza PumpkinSeed (#25525) üzenetére


mezis
nagyúr

Nyugodtan ajánlhatod, hogy vegye meg, ezzel ugyan nem fog lopni.... :DDD ;]

mezis

(#25530) PumpkinSeed válasza mezis (#25529) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha úgy nézzük, mivel a másik felhasználó kötötte a szerződést az ISP-vel, ezért a ő használata jogtalan azáltal, hogy más internet elérési pontján keresztül csatlakozik fel az internetre úgy, hogy neki nincs érvényes szerződése egy érvényes internet szolgáltató fele. Más az, ha közös megegyezés alapján a díjat arányosan elosztva használják, de az ÁSZF-ek általában megtiltják az ilyesfajta felhasználást. :DDD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25531) nyizso83 válasza Gubek-Einste (#25528) üzenetére


nyizso83
csendes tag

Köszönöm szépen erre lettem volna kíváncsi :R ;)
@mezis: :DDD Úgy látom te nagyon értesz hozzá :D
Hozom majd az infót hogy sikerült-e :))

(#25532) Dave-11


Dave-11
tag

Amolyan elméleti kérdés:
Ha egy switch-be bekötök mondjuk 3 gépet, akkor azután mi a teendő a gépekkel? Kell még rajtuk állítgatni valamit?
LAN-ban szeretnénk játszani, ez a cél.

:D Semmi :D

(#25533) krealon válasza Dave-11 (#25532) üzenetére


krealon
veterán

"Ha egy switch-be bekötök mondjuk 3 gépet, akkor azután mi a teendő a gépekkel?"

A rovid valasz: nem.

A hosszu valasz: nem, ha nem gond, hogy a gepeknek 30 masodpercbe telik, hogy kitalaljanak maguknak egy APIPA (169.254.*.*) IP cimet. Innen szamitva a tallozhato (Microsoft network) geplista (Masterbrowser valasztas) akar 15-30 percet is igenybe vehet. Radasul barmelyik gepet ujrainditva elorol indul a procedura, mert az APIPA cimvalasztas veletlenszeru.

"Kell még rajtuk állítgatni valamit?
LAN-ban szeretnénk játszani, ez a cél.
"

Ha a stabil kapcsolat feltetele a jateknak, akkor ajanlott statikus cimkiosztast hasznalni a gepeken.
Pl:
Gep 1 --> 192.168.3.11
Gep 2 --> 192.168.3.12
Gep 3 --> 192.168.3.13
Netmask mindenhol --> 255.255.255.0

De nem nagy anyagi raforditas "raszurni" egy akarmilyen vacak routert a switch-re, ami automatikusan (es gyorsan) kioszt IP-ket a gepeknek es igy allitgatni sem kell rajtuk.

(#25534) Garffi


Garffi
tag

Sziasztok!
Van 2db egyforma laptop /Asus x55A/
Mind a kettőn windows 7 ultimate sp1 van telepítve.
Adott egy TP-LINK WR340G router.
Router beállítva: wifi-s internet megy a 2 lapin problémamentesen.

A NAGY PROBLÉMÁM:
Egyszerűen a 2 gépet nem tudom beállítani hogy lássák egymást hálózatban.
Kikapcsoltam a tűzfalat a vírusvédelmet, futtattam hálózat diagnosztikát és semmi.
Saját magukat látják "hálózat"-nál mármint a megosztott mappákat a gépek de egymást nem.
Próbáltam otthoni csoport létrehozását is de sok helyen írják hogy vegyem fel a másik gépet az otthoni csoportba és akkor
láthatom a megosztott mappákat. De nem látom a másik gépet sem.

Távoli használatnál a távsegítség ki van kapcsolva, távoli asztalnál a bejövő kapcsolatok tiltva van.

Esetleg le tudja valaki írni lépésről lépésre hogy tudom beállítani a hálózatot.
KÖSZI!

[ Szerkesztve ]

(#25535) mezis válasza Garffi (#25534) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezeket nézd át.

mezis

(#25536) Ben96


Ben96
tag

Sziasztok!

Távolról szeretném ébreszteni és elérni a Windows 8.1-es gépem, amin van több felhasználói fiók. WOL működik, Teamviewert beállítottam, automatikusan indul windows-al együtt. A gondom az, hogy be kellene jelentkeznem a fiókomba, de nem tudok, mert akkor még nem fut a Teamviewer. Feladatütemezőt próbáltam, de nem indul el rendesen win login képernyő előtt a Teamviewer. Windows Remote Desktop nincs, nem a Windows 8 Pro van meg. Van valakinek ötlete?

(#25537) pedro7 válasza Gubek-Einste (#25490) üzenetére


pedro7
tag

Beállítottam az AP izolációt és mégis elérem a hálózat többi gépeit.
További beállításokat lehet lenyitni.
Ha az új virtuális hálózatnál a hálózati beállítást unbridge-be teszem akkor választható:
Multicast forwrding: enged/tilt
Masquerade/NAT . enged/tilt

És lehet adni a virtuális hálózatnak IP-t és alhálózati maszkot.
Ha a router 192.168.0.1 / 255.255.255.0 akkor ez lehet 192.168.5.1 / 255.255.255.0 ?

Próbálgattam már a beállításokat, de vagy látom a hálózat többi gépét vagy nem látom de akkor a virtuális hálón nincs net.

(#25538) Gubek-Einste válasza Ben96 (#25536) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ameddig nincsen egy felhasználó bejelentkezve addig nincsen semmilyen távelérési lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25539) chemand


chemand
tag

Sziasztok!

Új otthonunk most épül. Én az info.hálózatot főként kábelen képzeltem el, ezért minden szobát becsöveztettem. Az utp kábeleket most fogják majd behúzni. A kérdéseim a következők:

1. Milyen hátrányom származik abból ha esetleg cat5e kábelt húznak be cat6 helyett?
Eszközeim többsége (pc, nas, router, switch) gigabitesek, de van ami nem (tv, xbox, popcorn hour).

2. A lakásban kialakításra kerül egy hálózati csomópont, ahová egy gigabites switch-et szeretnék venni, melynek legalább 8 portosnak kellene lennie. Milyen switchet ajánlotok? (Nem vagyok nagy hozzáértő, de az lenne jó ha smart lenne, illetve lenne rajta poe port is.)

3. A környéken a T szolgáltat netet optikai hálózaton. Milyen eszközöket adnak ők, illetve mennyire egyszerű azokat beilleszteni a hálózatba? (Sorry, ha hülyeséget kérdeztem. :B )

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#25540) chemand válasza chemand (#25539) üzenetére


chemand
tag

(Sajnos lejárt a szerkesztési idő.)

Ezt a switch-et néztem ki.

(#25541) Gubek-Einste válasza chemand (#25539) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Gyakorlatilag semmi, a legtöbb esetben elég a CAT5E is.

2; Otthoni körülmények közé jó egy sima, nem menedzselt is bármely gyártótól, ha ennél több funkciót tudó kell akkor a nevesebb gyártók termékeit kellene nézegetni.

3; Két féle eszközt adnak ki, egy sima modemként működő és egy routerként működőt, ha 100+ csomagot kérsz akkor mindenképpen a router-est kapod. Tapasztalatokról érdeklődj a T-s témában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25542) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Van két gép, be van mindkettő állítva otthoni csoportra, még sem látják egymást, pedig egy routeren vannak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25543) mezis válasza enginev3.0 (#25542) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

No és akkor mi van ? Kit érdekel ? :D ;]

Ezt már nézted ? Meg kicsit több infót. Pl. Op rendszerek.

mezis

(#25544) enginev3.0 válasza mezis (#25543) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sikerült :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25545) Primary92


Primary92
senior tag

Egy CAT5e kábelen megy nekem most olyan 40 méteren gigabit lan, 250 mbit meg is van belőle, ami teljesen elegendő. A kérdés az, hogy olvastam, hogy valamelyik ethernet nem használja ki mind a 4 kábelt. Esetemben fel lehetne használni két olyan ethernet hálózatra, ami tud ~200 mbitet?

(#25546) mezis válasza Primary92 (#25545) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem. Ellenkező esetben csak 10 MBit-ed lenne.

mezis

(#25547) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Van rá mód, hogy összekössek két Cisco EPC3925-öt? Az egyiken jön az internet, a másikon a TV. Most úgy néz ki, hogy az A(=internet) router az másik épületben van, mint a B(=TV) router, de van a kettő között egy LAN kábel. Ha bedugom az A és a B routerbe is, akkor mind a kettőben lesz internet és ez nem fogja befolyásolni a TV-t? A rendszerben van még egy Linksys router a B routertől nem messze, most abban van az A routerből érkező LAN kábel, és a B routerben letiltottam a WiFi-t, hogy nem zavarjon be a Linksysnek

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#25548) mezis válasza Tekmen (#25547) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom nem jelent problémát 3 db router összekapcsolása ez alapján. Kezd a Linksys beállításának kiolvasásával.

mezis

(#25549) roro27


roro27
csendes tag

Sziasztok!

A következő dologban szeretném a segítségetek kérni. Adott egy szolgáltatótól kapott ZTE ZXV 10 H201L. Köztudott, hogy ennek elég gyatra a wifi- je ezért azt vásároltam egy TP Link wr 740n routert. Szóval a lényeg azt szeretném megoldani, hogy a wifi a tplinkről menjen. Ehhez kérném a segítségetek!

Előre is köszönöm!

(#25550) Tekmen válasza mezis (#25548) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Én azt értem, de ez nem fogja zavarni a B routerben lévő TV előfizetésem?

Szerk.: Mi is ez a kiolvasás? :B

[ Szerkesztve ]

Tekmen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.