Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25751) z123456789 válasza hjamal (#25750) üzenetére


z123456789
addikt

Ehhez ha jól sejtem nem elég egy átalakító. Ez egy koax kábel, amin talán analóg jel érkezik, és kell lennie egy eszköznek (modem) ami az analóg jelet digitálissá alakítja. Onnantól lesz neked neted amit oszthatsz szét a routereddel.
De lehet hogy baromságokat mondok az analóg/digitális jellel kapcsolatban, mindenesetre az én kábelnetem az így működött.
Koax -> modem -> UTP -> router -> eszközök

Egy kérdést megér a szolgáltatónál. Nem lehet hogy ki van kapcsolva a net szolgáltatás? Ha újra elő lesz fizetve rá, akkor adnak modemet.

[ Szerkesztve ]

(#25752) hjamal válasza z123456789 (#25751) üzenetére


hjamal
csendes tag

köszönöm a segítségedet! :C

"Blue is the colour, football is the game..."

(#25753) z123456789 válasza hjamal (#25752) üzenetére


z123456789
addikt

Nincsmit, remélem célba érsz! :)

(#25754) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Helló!

Aki ért ehhez segítene ebben az infó kérdésben:

Adja meg, hogy milyen eszközökre van szüksége az otthon található 3 gép és egy nyomtató közös rendszerbe foglalásához!

Erre megoldás Switch és a Router?

Csak valahogy érthetően kellene megfogalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#25755) Fecogame válasza bbTamas77 (#25754) üzenetére


Fecogame
veterán

USB-s router, vagy ha a nyomtató hálózati csatlakozós ( ez ritka ), akkor elég a Switch is.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25756) mezis válasza Fecogame (#25755) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem biztos, hogy elfogadható a switch. Vagy azért, mert még nincs router, vagy ha van, akkor sem lehet egy rendszerbe foglalni az eszközöket.

mezis

(#25757) tpmportal


tpmportal
tag

Sziasztok!
Az alábbi problémával küzdök. Két szolgáltatótól is van internetem, amit egy linksys rv042-es routerrel fogtam össze. Amikor a wan1-re kötött internet elmegy (hálózati munkák, ilyesmi), akkor a számítógépek böngészőiben elmegy az internetelérés load balance és failover módban is. De ha pl. google szervert pingelek parancssorból, akkor van válasz. De a böngészőben ip címet beírva sem jön be az oldal. Androidos telefonon minden probléma nélkül van internet ilyenkor is.
Esetleg valami speciális hálózati beállításokra van szükség a pc-n? Vagy a böngészőben kell valamit módosítani, hogy rendesen kezelje a helyzetet? Több számítógéppel és telefonnal is teszteltem, és mindig ugyanaz az eredmény.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#25758) VeryByte válasza tpmportal (#25757) üzenetére


VeryByte
őstag

Mit mond ilyenkor egy tracert?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25759) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Erre a kkkérdésre ez tűnt nekem a legjobb topiknak, a kérdésemre!
Azt szeretném elérni, hogy egy TL-WR 841 ND router osszon belső DHCP-t a nethez, ám az egyik portba tett rojternek szeretnék egy másik public IP-t adni. Tudom, kissé mókolós kérdés, de hátha, köszi!

üdv, adika4444

(#25760) VeryByte válasza adika4444 (#25759) üzenetére


VeryByte
őstag

Ezt fejtsd ki, mert nem teljesen értem, és ha lehet rendes szavakat használj. :-) Mi lenne a célod ezzel az egésszel?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25761) tpmportal válasza VeryByte (#25758) üzenetére


tpmportal
tag

Telefonon lefuttattam, úgy hogy azon tudtam netezni, és a notebookomon is, úgy, hogy azon nem. Mindkettő eszköz ugyanazon a wifi-routeren volt. (de a notebookot közvetlenül a rv042-re kötve sincs változás).

Végigfut a nb-n is, és pont ugyanazon az ip-címeken szalad végig, mint a telefonom. A különbség az, hogy ilyenkor a nb-on nem írja, hogy milyen neve van a szervernek, míg a telefonnál végig látszik, hogy a szolgáltató melyik szerverén megy végig, és a nb-on is látszik ugyanez, ha van a másik szolgáltatónál kapcsolat (csak akkor nyilván a másik szolgáltató szerverei látszanak).

(#25762) VeryByte válasza tpmportal (#25761) üzenetére


VeryByte
őstag

A csatlakozások hogy vannak beállítva? DNS-t fixen beírtál?
Ha igen, akkor töröld őket, vagy a csatlakozásnak megfelelő szolgáltató DNS szerverét add meg.
Vagy ha nem tudod, akkor add meg a 8.8.8.8-at vagy 8.8.4.4-et, vagy valami magyar publikust.
DNS (vagyis névfeloldási) problémád lesz szerintem.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25763) Gubek-Einste válasza adika4444 (#25759) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez mindenképpen custom firmware kell, menj át az OpenWRT témába és ott érdeklődjél a megvalósításról.
Vagy tehet egy switch-et is a router elé ha jó lesz a teljesen szeparált két hálózat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25764) tpmportal válasza VeryByte (#25762) üzenetére


tpmportal
tag

Automatára volt állítva, most a google szerverekkel minden OK.
Köszönöm a segítséget! :R :R

Az androidos telefonok mi alapján választanak? Vagy van valami alapértelmezett, amit használnak?

(#25765) Gubek-Einste válasza tpmportal (#25764) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen külön megadva akkor a router által alapértelmezetten osztottat kellene használniuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25766) VeryByte válasza Gubek-Einste (#25765) üzenetére


VeryByte
őstag

A probléma valószínűleg az, hogy megkapja az egyes WAN-ról a szolgáltató DNS-éet, amit DHCP-n kiszór. Ha az egyes WAN megszakad, akkor megy a kettes felé rendesen, de a DNS még mindig az egyesé, mert a DHC nem frissíti, de a szolgáltató DNS-e csak saját range-ből fogad el kéréseket és mivel a kettes WAN-on más a szolgáltató, ezért visszautasítja a feloldást.

A google DNS-e meg elfogad mindenhonnan, bár innen szerintem kicsit lassú.
Így a probléma megoldva, de én keresnék magyar publikus vagy open DNS szervert, hogy egy névfeloldásért ne menjünk túl messzire. (Már ha nincs éppen a router DNS cache-ében.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25767) VeryByte válasza tpmportal (#25764) üzenetére


VeryByte
őstag

Ott egyszerűen valószínűleg az volt a helyzet, hogy később kaptak DHCP-n információt, és ezért olyat kaptak, ami már jó volt, a laptop meg még a probléma előtt és ezért rossz-tól kérdezősködött. Ha esetleg a laptopon nyomtál volna a DHCP renew-t, akkor ott is jó lett volna. Aztán ha visszajön az egyes WAN, akkor kérdéses.

Ezért szeretek én ilyenkor nyilvános DNS szervereket használni.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25768) tpmportal válasza VeryByte (#25767) üzenetére


tpmportal
tag

:R
Keresek akkor valami jó kis nyilvános magyar dns kiszolgálót.

(#25769) Gubek-Einste válasza VeryByte (#25766) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igazad van, tényleg lesz a gond forrása, hogy első hálózati kapcsolat változatlan marad de a külső változását ezt nem követi így jön elő ez a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25770) Gubek-Einste válasza tpmportal (#25768) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Free Fast Public DNS Servers List
Free & Public DNS Server List

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25771) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Egy (számomra) nagyobb volumenű UTP kábelezést szeretnék végrehajtani idehaza, és kérdezném hogy ezek közül bármelyik megfelel egy sima internetmegosztáshoz?
-[link]
-[link]
-[link]
-[link]

Előre is köszönöm! :)

(#25772) PumpkinSeed válasza z123456789 (#25771) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Jó mind, csak ha jól látom, akkor az első FTP kábel, ami szerintem túl kemény beltéri használatra, hacsaknem akarod a falban elvezetni :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25773) maci74


maci74
tag

Üdv!

Segitségeteket,tanácsotokat szeretném kérni.

adott 1 tp-link wr 842nd router,ehhez kábellel csatlakozik 1 asztali gép.ez a kombo az emeleten van.az alsó szinten van 1 TL-WA850RE jelerősítő,ami wifin kapcsolodik a routerhez.Ehhez kapcsolodik 1 samsung tv. ill. 1 Htpc,mindegyik wifivel.
A probléma az lenne.h. az emeleti gépről ha át szeretnék másolni filmet v. zenét a htpc-re akkor iszoyatosan lassan teszi, kb.300-400KB/sec.
A 2gépen win7 van otthoni csoport megosztással.

Már probáltam mindent,a routeren most openwrt van,de ezzel sem gyorsabb.
Szerintetek mi lehet a gond?

ui.:A tv és az emeleti gépen serviio megosztással a filmek akadásmentesen mennek.

Várom segitő ötleteiteket,köszi előre is.

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#25774) z123456789 válasza PumpkinSeed (#25772) üzenetére


z123456789
addikt

Nem, nem akarom a falban, mind szabadon futó lesz. Egyébként az mit takar hogy valamelyik csak UTP, egyik-másik pedig UTP/FTP? :F

(#25775) PumpkinSeed válasza z123456789 (#25774) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az FTP kábelen van árnyékolás némelyen vezetőszál stb. Sokkal masszívabb mint UTP társai, ezért van kültérre kitalálva.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25776) z123456789 válasza PumpkinSeed (#25775) üzenetére


z123456789
addikt

Á értem. Akkor nekem teljesen jó lesz a sima UTP jelölésű a házon belüli pókháló szövéshez. :D
Köszi! :R

(#25777) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok, remélem tudtok segíteni nekem.

Van egy kisirodai hálózat, szolgáltatótól kapott router, 2db pc, 1db NAS, jogtiszta szoftverekkel, win7-tel.

Az lenne a cél, hogy a NAS-ra másolt adatokat mind a két gépről el lehessen érni. Ez eddig tiszta, de a nagy meglepetés az volt, hogy ha az egyik gépről másolunk adatokat a NAS-ra, akkor az a másik gépen csak jópár perc után látszódik. Hiába frissítünk, nem történik semmi, meg kell várni ezt a pár percet.
Ugyanez a helyzet két PC között is, megosztott mappával.
És hogy biztos legyen a dolog, kipróbáltam otthoni hálózaton a NAS-t, ott pedig tökéletesen működött. Ahogy töltöttem fel a fájlokat, a másik gépen azonnal jelentek is meg, tehát biztos, hogy a gond vagy a gépekkel, esetleg a szolgáltatói routerrel?? lehet. De mégis mi?

A PC-ken korábban volt Panda internet security minden okos beállítással, mára ez törölve lett, jelenleg win+microsoft essential van fent, és mind a kettőnél produkálta a hibát.
Kicsi fájlokról van szó, dokumentumokról, ezért is érthetetlen ez a nagy késlekedés, én ráadásul vegyes közepes és nagy fájlokkal próbálkoztam, és úgy sem volt gond.

Valami ötlet esetleg?

(#25778) VeryByte válasza Soja (#25777) üzenetére


VeryByte
őstag

Mondjuk ez vagy itt az utolsó?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25779) PumpkinSeed válasza z123456789 (#25776) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor ez is megoldva, szívesen. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25780) Soja válasza VeryByte (#25778) üzenetére


Soja
aktív tag

Köszi, ki fogom próbálni.

Érdekes, mert sok hálózatot láttam már, de soha nem volt ilyen gondom.

(#25781) artiny


artiny
őstag

Helotok

Valaki tudna segiteni hogy miert megy el a net veretlenszeruen? Háromnapja hoztak az uj routert a UPC tol, a wifis valtozatot. Amikor hoztak adtak egy kodot egy oldalra...oda bejelentkezve aktivalodott a gyorsabb internet. De van hogy veretlenszeruen elmegy a net DNS szerver hibaval:

https://www.dropbox.com/s/ppswkxqc5cxw94q/Screenshot%202014-06-18%2007.31.40.png

https://www.dropbox.com/s/4vgyy1zhh3ozctt/Screenshot%202014-06-18%2008.18.29.png

Most valamiert megint megy de nem tudom hogy meddig....van valakinek valmi otlete?

(#25782) mobilizmo válasza artiny (#25781) üzenetére


mobilizmo
addikt

Próbálj megadni egy publikus DNS szervert (is) a routerben. Például ezek közül valamelyiket (én google-ét használom).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25783) artiny válasza mobilizmo (#25782) üzenetére


artiny
őstag

probaltam a google-sat amikor meg nem ment....a IPV4 nel adtam meg de nem segitett,restart gep utan sem.

(#25784) mezis válasza artiny (#25783) üzenetére


mezis
nagyúr

Keress kontakt hibát. Fixálva a dobozt, moccantsd az UTP kábel csatlakozóját (RJ-45). Meg a koax csatlakozót.

(Nekem a UPC modem RJ-45-ös csatlakozója volt forrasztási hibás. Nem volt egyértelmű a hiba helye, mert a koax csatlakozó mozgatásakor is jelentkezett a hiba -néha. Egyértelműen nem melegítették át eléggé a forrasztási pontokat. Újra forrasztottam, azóta csak megy, csak megy, mint a Duracell majom.
Ja az ÜFSZ csaj hibaelhárítási javaslata: húzzam ki a modemből az UTP-t meg dugjam vissza. Először nem akartam elhinni, hogy ettől helyreáll az internet kapcsolat, de rendbe jött. Valamit azért sejthetnek UPC-ék is... :U )

mezis

(#25785) artiny válasza mezis (#25784) üzenetére


artiny
őstag

ugye itt van tobb 4 hely ahova belehet dugni a UTP esetleg ha lekozelebb elojon megprobalom atteni a masik lyukba..Vagy neked belulrol volt a konakt hiba ahol a 4 UTP osszeer

[ Szerkesztve ]

(#25786) tipikus user


tipikus user
újonc

Helló. Elnézést, ha rosszul használok egy-két kifejezést, nem vagyok profi, ezért is kérek segítséget.

Másik laptopról, amivel ugyanezt a hálózatot használom nem tapasztalom ezeket a problémákat:

A flash videók nem töltenek be, megakad lejátszás közben a kép és onnantól semmi vagy el se indul, néha meg bezöldül;

A weboldalakon a képek nem jelennek meg vagy teljesen szétesnek és még úgy is lassan töltődnek be;

A google kereső néha jó, "meghülyül", beírom a szöveget, és orrba-szájba "frissítgeti" magát, félpercen belül húszezerszer elküldi a kérést, aztán végül kóddal kell igazolnom, hogy ember vagyok;

A böngészőkből indított letöltésekkel is gond van, mindegy melyik böngészőt használom, megakad - ezért a bővítményeket sem tudom frissíteni.

Torrentezni viszont gond nélkül tudok, az internetelérésem "folyamatos"-nak látszik.. A vírusírtóm is gond nélkül frissít. (vírust nem találtam)

Szeretném elkerülni a windows telepítést. Nincs esetleg valami ötletetek, hogy mi okozhatja a gondokat és hogyan tudnám megoldani? Előre is köszönöm. :))

(#25787) PumpkinSeed válasza tipikus user (#25786) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Telepítsd újra a böngészőt, és egy víruskeresés sem ártana, ajánlom az mbam-t.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25788) Zsivi


Zsivi
tag

Helló!

Problémám a következő lenne: A telefonom (Sony Xperia SP), eldobálja a wifit, egyszer csak gondol egyet és eldobja, ekkor megnyitom a wifi központot és a következőt látom "Társítás elutasítva", ezután eltűnik a hálózat majd másodpercek múlva visszajön és újra rácsatlakozik a teló, majd újra eldobja ( változó hogy milyen időközönként).

Már restart után újra beállítottam a routert amely egyébként egy TP Link (TL-WR 1043ND), a legújabb firmware-el.

Valaki tapasztalt már ilyet? Mi lehet a megoldás (tippeket is meghallgatok mert tanácstalan vagyok)?

(#25789) Soja válasza VeryByte (#25778) üzenetére


Soja
aktív tag

Hálás köszönet, mert működött a dolog. Nem értem, hogyan, de működött :)) .

Sok munkától mentettél ezzel meg :R

(#25790) mezis válasza artiny (#25785) üzenetére


mezis
nagyúr

Gyanítom, hogy a sok RJ-45-ös (UTP) aljzat közül csak egy a WAN port. Vagy csak egyhez továbbítja az internetet. Vagyis a váltás nem lehet megoldás. Vagy a többi telefon csatlakozó ? (Hasonlít az UTP-hez, csak keskenyebb.) Esetleg írd meg a kábel modem pontos típusát.

A kontakt hiba természetesen belül volt. (De az RJ-45-ös aljzatok nem egyszerűen "közösítve" vannak, kell oda közben elektronika is. Az én kábel modememen csak egy RJ-45-ös aljzat van és WiFi-je sincs.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#25791) artiny válasza mezis (#25790) üzenetére


artiny
őstag

UPCTechnicolorTC7200 a modem. Tegnap elojott isment hogy elment a net...atdugtak egy masikba es mukodott es azota is megy kopp.kopp.
http://gallery.dpcdn.pl/imgc/UGC/39235/g_-_-x-_-_-_39235x20130214114350_0.jpg

(#25792) mobilizmo válasza Zsivi (#25788) üzenetére


mobilizmo
addikt

Más routerrel mi a helyzet? Esetleg egy fw downgrade vagy custom fw segíthet ezen is?

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25793) Zsivi válasza mobilizmo (#25792) üzenetére


Zsivi
tag

más routeren eddig nem tapasztaltam, és az én routeremre csatlakozva más eszköznél sem jött elő... Mit értesz a downgrade alatt? :)

(#25794) mobilizmo válasza Zsivi (#25793) üzenetére


mobilizmo
addikt

Előkeresel egy olyan korábbi fw-t ahol emlékeid szerint nem volt ilyen jelenség.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25795) Soja


Soja
aktív tag

Múltkor nagyon jó, és szakszerű segítséget kaptam, hátha most is tudtok segíteni :)

Mi okozhat olyan hibát egy win7x64-en, hogy sem a wifi kártyán nem lát elérhető hálózatot a notebook, és Lan-on sincs kapcsolat, mintha kábel se lenne bedugva. Külső wifi kártyával pedig minden rendben. Friss windows alatt pedig a gépben lévő kártyák is mennek, így szoftveres hibáról van szó, de mi lehet? Drivereket is újraraktam, de semmi. Nem szeretném az egész gépet adatmenteni és újratelepíteni...

Köszi előre is.

(#25796) PumpkinSeed válasza Soja (#25795) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Adapter beállításoknál nincsenek letiltva az eszközök?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25797) Soja válasza PumpkinSeed (#25796) üzenetére


Soja
aktív tag

Természetesen nincsenek letiltva. Még a kis vezetéknélküli ikon is ott van a tálcán, csak elérhető hálózatot nem talál. Arra is gondoltam, hogy van egy fizikai gomb a wifinek, de az sincs.

(#25798) PumpkinSeed válasza Soja (#25797) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A Szolgáltatásoknál sincs leállítva az ehhez tartozó szolgáltatások? Az szokott még bekavarni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25799) Zsivi válasza mobilizmo (#25794) üzenetére


Zsivi
tag

Igazából amióta nálam van ez az fw van rajta... Csak ugye most frissítettem a telőn a droidot és most nem akar megfelelően működni...

(#25800) gg72


gg72
veterán

Van egy jól működő itthoni hálózatom (wlan router + switch), a switch-ből megy egy hosszú lan-kábel a házimozi-szobába, ott is egy BD-lejátszóba. Viszont most ott szükségem lenne még további kapcsolatokra. Tehetek oda is egy switch-et, ami szétosztja a bejövő lan jelet továbbiakra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.