Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73251) zolikaDB válasza mohabá 007 (#73240) üzenetére


zolikaDB
veterán

seth, mohabá 007: köszönöm! :R

(#73252) mohabá 007 válasza javorszky (#73217) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Bátran leveheted,arra kell vigyázni,hogy a tömítések épek maradjanak,és a hűtővízből kell kivenni,vagy ha nem,arra számíts,hogy folyni fog a hűtővíz,amíg "szintbe" nem ér.Tisztítás után akár le is falazhatod,hogy ne koszolódjon.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#73253) _seth_ válasza mohabá 007 (#73246) üzenetére


_seth_
veterán

Így néz ki, a repedés akkora volt mint neked, de úgy látom "kicsit" tovább vitték a hegesztést. 2012 óta bírja egyébként.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#73254) mohabá 007 válasza _seth_ (#73248) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nekem még szerencsére bírja,azon filózok, hogy vadászok egy ilyen kialakítású leömlőt,ez stabilabbnak,masszívabbnak látszik:

Ennek csak annyi a hátránya,(már ha hátrány, :DDD ) hogy nincs szekunder levegő bevezetés.Így meg nem kellene szekunderlevegő pumpa,meg szelep se.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#73255) Petyyyyy válasza Wiz Khalifa (#73242) üzenetére


Petyyyyy
addikt

OPEL FANATIC-ban hirdetnek egy állítólag teljesen gyári LET Calibrát 500K címkével.
Just in case.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#73256) Wiz Khalifa válasza Petyyyyy (#73255) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Facebook csoport?

Másik kérdés.
Ismim G-s Astrat néz. Kombit. Talált volt taxit. A sok kilométer ellenére jó vétel lehet vagy rizikósak azok?

Én úgy gondolom hogy mivel taxi volt megkapott mindent időbe, stb... mert hogy "munka" eszköz ezért nem jó ha szervizben van pár hétig akár. Pl ez mennyire lehet rossz vétel? [link]

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#73257) Petyyyyy válasza Wiz Khalifa (#73256) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#73258) Declare válasza Wiz Khalifa (#73256) üzenetére


Declare
őstag

Hat en szemely szerint biztos nem vennek egy taxit....es nem a km miatt. Gondolj bele, milyen igenybevetelnek van kiteve minden alkatresz egy taxiban, mennyi hideg inditgatas, km van benne.

Eppen ezert nyilvan tök olcso, amivel ha szerencseje van az embernek, lehet jo....

(#73259) Wiz Khalifa válasza Petyyyyy (#73257) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Linkeld már légyszi a csopit mert kettőt találtam.

Smoke some weed nigga!

(#73260) lsebestyen válasza Declare (#73258) üzenetére


lsebestyen
addikt

"mennyi hideg inditgatas" Arra a napi egyre gondolsz? :U

Amúgy a linkelt taxiba még nincs is olyan sok km, simán lehet ez is tekert.Állapotra meg kell nézni. 100k km-rel is ki lehet fogni egy autót ami városi rövidekkel lett legyilkolva.

[ Szerkesztve ]

(#73261) Markizmark válasza lsebestyen (#73260) üzenetére


Markizmark
addikt

Honnan tudod, hogy napi 1? Reggeltől estig jár a motor? Nem mindig vannak fuvarban, elég sokat látom őket állni a droszton, és nem éppen járó motorral.

De ha mégis így van, a rengeteg váltás, gyorsítás-lassítás (kuplung sokat van nyomogatva, sokat vannak nyüstölve a motortartó bakok, kettőstömegű pofozgatva (tudom, a linkelt gépben pont nincs), váltóban sok szinkronozás történik), sok a jó magyar süllyedt akna fedél ... ezek azért biztosan erősebben amortizálják a szerkezeteket, mint egy vidéki vagy autópályás előélet.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#73262) lsebestyen válasza Markizmark (#73261) üzenetére


lsebestyen
addikt

Amennyit állnak azalatt nem fog kihűlni a motor. Ezek meleg motorral járnak egész nap. Ettől függetlenül én sem vennék taxit, de a 100-150k-s tekert órásak sem jobbak. A többivel egyetértek. + annyival nem is olcsóbb ez a taxi.

(#73263) Markizmark válasza lsebestyen (#73262) üzenetére


Markizmark
addikt

Persze, ilyen korban a 100-150k km nettó hazugságnak tekinthető az esetek 90%-ában.

Ha már öreg autók közül kéne választani akkor egy 300k km-es pályásat vennék, az legalább őszinte talán. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#73264) Wiz Khalifa válasza lsebestyen (#73260) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez se ment olyan sokat pl. [link] Mivel 2008-as mondjuk nem biztos hogy tekergetett. Ugyan ez lehet igaz az Opelra.

(#73261) vebbful:
A futómű, kuplungos dolgok olyanok hogy én szerintem épeszű ember időben cseréli a dolgokat mivel ugye ez "munka" eszköz volt. Ezért nem hiszem hogy ne lennének az ilyesmi dolgok kicserélve, stb...

Én amúgy gondolkoztam azon valamelyik nap hogy a volt taxi kocsik nem-e jobb állapotúak mint a simák? Mert ugye munkaeszköz, mindig megkapják szerintem a kellő szervizt és odafigyelés. Legalábbis én egy taxit se láttam olyan leamortizáltat mint pl 200k-val kevesebb kilométerrel hirdetett magán kocsit. Mindegyik szebb állapotban volt.

Én csak ezek miatt gondoltam arra hogy lehet hogy nem olyan rossz vételek. Amúgy nálunk (Miskolcon) a taxisok többsége úgy csinálja hogy nyáron nem nagyon járatják napközbe a motort ha nincs utas mert a motort a meleg idő is melegen tartja, télen meg mindig mielőtt teljesen lehűlne járatják mindig hogy melegedjen vissza üzemi hőfokra, addig is fűtenek hogy ne fázzanak. Gondolom máshol is így csinálják.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#73265) AMD Power válasza Luck Dragon (#73244) üzenetére


AMD Power
titán

OMV Super - OMV MaxxMotion a legjobb üzemanyag itthon ami kapható.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#73266) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok.Opel Astra G-be ki lett cserélve a jobb első kerékcsapágy,mert jobbos kanyarban nagyon búgott(akkor hallatszott leginkább, ha több mint 60 km/órás sebességgel mentem),de most hogy kivan cserélve nem lett jobb,ugyanolyan,lehet hogy nem is a jobb volt szar hanem a bal?vagy egyáltalán kerékcsapágy a baja?várom a tippeket,köszönöm :R

(#73267) Markizmark válasza fcbarca (#73266) üzenetére


Markizmark
addikt

Vagy nem az első hanem a hátsó a rossz. :D
De lehet ellenkező oldali is rossz ... jó fül kell hozzá.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#73268) fcbarca válasza Markizmark (#73267) üzenetére


fcbarca
őstag

nem hiszem hogy a hátsó mert nem onnan jön a hang

(#73269) Luck Dragon válasza AMD Power (#73265) üzenetére

Igen. Mondjuk most 6,4/100 az átlagom. Nem tudom mi az oka. :( :D

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73270) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#73269) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ebbe az átlagban mennyi város van?

(#73271) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#73270) üzenetére

25% város 25% pálya 50% főút.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73272) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#73271) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor így érthető, nekem most legutóbb ~280 km pálya, ~500 km rövid táv város, 7.3L.

[ Szerkesztve ]

(#73273) AMD Power válasza Luck Dragon (#73269) üzenetére


AMD Power
titán

Igen az mondjuk nem keves.... Foleg ilyen hasznalat mellett. Es mar olyan farkas ordito hideg sincsen.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#73274) Luck Dragon

Mondjuk ha belegondolok hogy Székesfehérvár és Budapesten mindig a legforgalmasabb időszakba mentem. 7-9-ig a leg nagyobb dugóba araszolva. Az azért egy picit hozzá tesz a dologhoz. Mert eddig el tudtam kerülni, de ebben a hónapban végig sikerült így kifognom. :)

AMD Power
6,1- szokott lenni átlagban.

Black
Az szerintem egész jó, főleg ilyen nagy , súlyos autóhoz viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73275) AMD Power válasza Luck Dragon (#73274) üzenetére


AMD Power
titán

Ha eddig 6.1 volt akko most a 6.4 miatt ne aggodjal... Azt hittem nagyobb volt a difi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#73276) Luck Dragon válasza AMD Power (#73275) üzenetére

Majd júliusban lesz egy hosszabb utam vele, majd kíváncsi leszek hogy 6 vagy az alá sikerül vinni. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73278) Luck Dragon

Ma végre volt egy pici időm, el is szaladtam a nyári szandikért.
Vártam rá picivel több mint egy hónapot de megérkeztek és mondhatni megérte.
Az első szembetűnő dolog az volt, hogy hiába lett nagyobb 1"-al a kerék, meg szélesebb 0,5-el,
fogyasztásom radikálisan csökkent. Tegnap épp eme témáról diskuráltunk itt. És igaz csak 25Km-t tettem meg vele, de 5,5-5,7 volt vele a pillanatnyi fogyasztásom. Így nagy reményeket fűzők hozzá. Le is nulláztam mindent hogy a következő tankolásig kiderüljön hogy ez csak placebo hatás, vagy tényleg ennyit számít kettő eltérő gumi típus.
Másik hogy szinte néma lett az autó. ami nagyon tetszik.

Térjünk ki a piszkos anyagiakra is. Hátha valaki ilyenben gondolkodna.
Én egy Goodyear Efficientgrip Performance 225/45 r17 gumi rendeltem. Darabonként 31,500-Ft.
Összesen a négy így 126,000-Ft volt. Plusz a szereléssel együtt 135,000-Ft lett a vége. Plusz 1 év teljes kőrű garancia meg ajándék kátyú garancia amit a várokozás és csuszás miatt ajándékba kaptam. :)
Hazafelé kapott egy teli tankolást is és egy időpontot jövőhétre autókozmetikushoz. :C

Nagyobb kép.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73279) amargo válasza #45553408 (#73277) üzenetére


amargo
addikt

Csináld meg azt, amit pár éve linkeltem.
[link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#73280) beg válasza #45553408 (#73277) üzenetére


beg
veterán

Típus betegség G óta. Néha kis wd40, csodát tesz :)
Ha a legközelebbi boltban csak szilikon spray van, ideiglenesen az is megteszi.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#73281) Luck Dragon válasza #45553408 (#73277) üzenetére

De itt konkrétan mit kell kitakarítani? Port vagy micsodát, mi okozza?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73282) amargo válasza Luck Dragon (#73281) üzenetére


amargo
addikt

Nekem a kormányzár pecke belemart a zár anyagába, na azt utána nehezen lehetett kiszedésre bírni. Mivel nálam már belemart és megakadt ezért se a kúszóolaj se szilikon nem segített. Néha kenéssel szerintem meglehet előzni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#73283) beg válasza Luck Dragon (#73281) üzenetére


beg
veterán

Zárbetét lamellái szoktak összeveszni néha.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#73284) Luck Dragon

Köszönöm a válaszokat, elég macerás lehet ez a dolog. Egyszerű tisztító olaj kell csak bele?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73285) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#73278) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nagyon igényes és jól néz ki ezzel a felnivel. :K (azért nyugi te is megkapod a nagyobb kerekeket, bár a tiéd úgy jó pont ahogy van.)

A fogyasztásodat viszont keveslem, bár nem tudom mennyi az 1.6-os gyári értéke, de nekem benzinesbe ez elég kevés. Mikor megtankolsz szoktad nézni a kijelzéses fogyasztás és a valós nem a csal?

(#73287) Luck Dragon

Köszönöm a válaszokat, elég macerás lehet ez a dolog. Egyszerű tisztító olaj kell csak bele?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73288) zolikaDB válasza Luck Dragon (#73278) üzenetére


zolikaDB
veterán

Milyen motor van benne?

(#73289) B-L-A-C-K válasza zolikaDB (#73288) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Összefoglalóban ott van...:)

"Z16XER"

(#73291) zolikaDB válasza B-L-A-C-K (#73289) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jó, de ahhoz egy csomót kell lapozni, meg megvárni, míg valaki mondja, h "összefoglalóban ottvan" :)) :DD
Z16XER: ez az autó ekkora "malomkerekekkel" ennyit eszik???? :Y WOW!

(#73292) Petyyyyy válasza Luck Dragon (#73278) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na ez jól hangzik, főleg hogy az első x km után "bekopik" és még csendesebb lesz a gumi.
A fogyi jó hogy jó, elvégre EfficientGrip.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#73293) B-L-A-C-K válasza zolikaDB (#73291) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Dehogy eszik annyit, csak vagánykodik... ;]

(#73294) zolikaDB válasza Petyyyyy (#73292) üzenetére


zolikaDB
veterán

Illetve ennyire halk egy 68 decibeles?? Nekem most valami 72 körüli van, igaz 5 éves (Falken), de ez minden, csak nem halk.

(#73295) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#73293) üzenetére

Mondom még csak 25-km tettem meg vele, úgyhogy semmi tapasztalattal nem rendelkezem ezzel a gumival, holnap lesz egy 150-km ott több infom lesz. :p

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73296) AMD Power válasza Luck Dragon (#73278) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon szep a geped! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#73297) Luck Dragon válasza AMD Power (#73296) üzenetére

Köszönöm:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73298) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

Jöttem erősíteni az Opel topikot. :DDD

Most vásároltam egy 2000-es évj. Astra G Caravant 1.6-os motorral.

Adnátok pár tippet mire figyeljek ennél a gépnél?
:R

Walking Dead

(#73299) B-L-A-C-K válasza N.Ferry (#73298) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt nem vásárlás előtt kellett volna kérdezni? :)

(#73300) Petyyyyy válasza zolikaDB (#73294) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Elég halk ami azt illeti. Enyém is 68db, a régi repedt fosch-hoz képest (is?) néma.

Jut eszembe végre megjött a gyurma is, szóval ha holnap nem esik, akkor kiszaladok bőrtisztítóért meg ápolóért aztán nagytakarítás a köbön.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.