Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-25 10:52:48

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108601) gban válasza ncc1701 (#108600) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem kell járó motor.
Régivel felismerteted az autót, utána kilépsz, új indít, és nem detektálod hanem manuálisan kiválasztod, aztán ott mész a programming-ra de most nincs előttem pontosan.

Postázást nem vállalok.

(#108602) ncc1701 válasza gban (#108601) üzenetére


ncc1701
veterán

Neten is ezt találtam gúgli haverral amúgy. :) Szombaton lesz nálam a kocsi, ránézek. Örülnék, ha menne, de lehet maga az eszköz nagyon kínai.

(#108603) Findzs válasza peet137 (#108500) üzenetére


Findzs
addikt

14 évig volt h astrám én így csináltam és ki is bírt mindig egy szezont büdös-mentesen.
Sajnos a mostani J astrában ezt már így nem lehet megoldani. :(

-Veszel olyan klímatisztítót amihez adnak csövet és lehetőleg hab.
-Kiveszed a kesztyűtartót, pollenszűrőt.
-A gyűrűs és a mutatóujjad közé fogva a cső végét benyúlsz a pollenszűrő helyéhez és miközben nyomod arra törekszel, hogy az egész hőcserélő felületét be tudd fújni a habbal.
A művelet előtt érdemes benyúlni kitapogatni, hogy mi is a helyzet.
-Vársz amennyit a gyártó a flakonra írt és belső levegő keringtetésen nyomatod a levegőt 5-6 ventivel. De ez le is lesz írva a flakonra.

Beltéri klímánkat is így takarítom frissítem.

A klímabomba aminél a pollenszűrő a helyén marad csak pénzkidobás.
Többet is próbáltam már és a büdös levegő mindig visszajött pár hét múlva.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#108604) Findzs válasza Findzs (#108308) üzenetére


Findzs
addikt

Ebben a hsz- em ben felrakott kép alapján lehetne frissíteni az összefoglalót. Ott még a H astrám van fent.

J Astra 2014. 05. A16XER

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#108605) peet137 válasza Findzs (#108603) üzenetére


peet137
tag

köszi az infokat, ezt ki fogom próbálni! :)
Nekem is visszajön elég hamar a szag, de csak, ha nem használom a klímát, vagy ha kikapcsolom, de a venti még megy.

(#108606) peet137


peet137
tag

lehetséges, hogy a H Astra a hűtővízszint érzékelésnél a túl sok vizet is észreveszi, vagy csak meg van zakkanva? :D "kalt max" szinten van a víz, de random időnkét jelez, hogy nézzem meg a szintet. Lehet, hogy a meleg miatt kicsivel a max fölé megy és ezért hisztizik, vagy csak döglődik a szenzor?

más: egy ideje már kiégett a jobb helyzetjelző, tegnap rászántam magam és kicseréltem, amihez ki kellett venni a szűrőházat. Ezt ügyesen kitalálták Opelék :) Természetesen a ház első lefogatója, ahol egy fül pattan be egy szilentszerű képződménybe, már előre el volt törve, gondolom, az előző tulaj is cserélt izzót :D

(#108607) mephi666


mephi666
nagyúr

na, nekem is megjött a p0300 :U délután 35 fokban elindulás után kb 400 méterrel 0ról indulva alig akart megindulni/menni, enyhén rángatott is és jött a lámpa... klímát rákapcsolva meg mintha a lovak fele is elköltözött volna

random több hengeres gyújtáskimaradás oka általában trafó? (megkockáztatom, hogy még a gyári van benne) ...ahogy nézem Z16XE1nél 40-50ezer között mozognak, csere meg tippre 3 perc?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#108608) HoaryFox válasza Findzs (#108604) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Frissítve.

Mindenkinek: kicsit update-eltem az összefoglalót, akinek már valamiért eltűnt a képe, azt letettem a többi kép nélküli közé.
Frissítés kérést továbbra is kérhettek új hsz-ben, illetve, ha már nincs meg az Opeletek, szóljatok és kiveszem.

Köszi :R

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#108609) JanR válasza HoaryFox (#108608) üzenetére


JanR
addikt

Az enyémet már ki is veheted akkor. Márkát váltottam.
Nem az autó hibája volt, hanem a háttérszervizé. Meguntam a szarakodást.

(#108610) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

A háromkettőrettenet már a listán van, kép pótlás alant - [kép]

És akkor már a Corsa is felvehető. 2007 Corsa D, 1.7CDTI (Z17DTR), Z21C, 203000km
[kép]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#108611) Micsurin válasza Petyyyyy (#108610) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...legalább végre megtudtam mennyi van a Corsaban. :DDD :P

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108612) ncc1701 válasza Petyyyyy (#108610) üzenetére


ncc1701
veterán

Na az már egy tisztességes mocc. :)

(#108613) Petyyyyy válasza Micsurin (#108611) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A pontosat nem tudom, csak beírtam amire kb emlékszem. :D
Fényezőnél van.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#108614) mephi666


mephi666
nagyúr

most nézem, hogy miénk sincs a listán :) egy ilyen régebbi képet találtam, amin még az elődje is szerepel... kinézetre mondjuk nem változott semmit

B Zafira 2007 Z16XE1 (kb. 220.000 km)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#108615) peet137


peet137
tag

Van valakinek tapasztalata, milyen hangszórókat érdemes Astra H ajtókba venni? Nem az a cél, hogy zenészpalántákat is kielégítő zene legyen, hanem normális mélyek és magasak, vállalható összegért. :D
Egyelőre nincs tervben mélynyomó, de nem zárkózom el attól sem a jövőben, bár ahogy nézegettem, a megoldása kicsit zűrösebb, mert a CD30MP3-nak nincs sub kimenete, ezért a hátsó hangszórók jeleit kell megcsapolni.

(#108616) Micsurin válasza peet137 (#108615) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Audison AP 6.5 van elől kibélelve az ajtókat bitu lappal, hátul meg egy 1200-as Kicker amp amit használtan vettem + egy régi Kenwood 1200-as sub amit szintén használtam. Hátsó hangszórókról kapják a magas jelet.

Nem panaszkodok. :D
Kicx egyébként egész jó aranyközép ha nem akarsz sokat kiadni és nem akarsz hangversenyt nyerni. :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108617) body007 válasza Petyyyyy (#108610) üzenetére


body007
addikt

ej de szíp egy paripa ez :K

ha egyszer sikerül lemosnom az enyémet teszek fel képet én is

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#108618) Tothgera30 válasza peet137 (#108615) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Cosmo gumimembrános gyári szettjét esetleg? Nekem G Classic II-ben az van KMM-BT306-al, és extra szigetelések után bőven elég.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#108619) Micsurin válasza Tothgera30 (#108618) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...hát nem tudom én azt a szettet hallottam Somlyai által. Szerintem az kalap kabát és egy random Kicx nem sokkal többért csérbe oda és vissza törli vele fel a padlót érzékenységben és térézetben. :N

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108620) mephi666 válasza mephi666 (#108607) üzenetére


mephi666
nagyúr

...na, trafó lesz... pont bent volt egy ugyanilyen zafira, átpróbálták abból a trafót, azonnal szépen járt... :) kap egy hella-t

...örülök, hogy most jött ez, nem pedig 2 hét múlva szlovénia/olaszország környékén... valahogy volt hetekkel ezelőtt egy ilyen megérzésem, hogy valami még lesz...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#108621) peet137 válasza Micsurin (#108616) üzenetére


peet137
tag

Ha jól sejtem, ezek szerint 6,5" a hangszóró, eggyel kevesebb infot kell begyűjteni a netről, köszi!
A csipogót hagytad a gyárit?
A mélynyomónál, ahogy néztem, csak arra kell figyelni, hogy tudjon az erősítő vágni tudjon frekit. Ez igazából alap manapság, sztem :) Mindkép hagszóró jelét elvitted hátra? Ha igen, akkor csatlakozótól (rádió hátuljától) vagy az ajtókból egyenként?

(#108622) peet137 válasza Micsurin (#108619) üzenetére


peet137
tag

Ez a lényeg, nekem az is elég, ha a gyári minőségnél kicsit jobbat tud, nem is tervezek ajtót bélelni sem... Asszony Nissanjában van egy két utas Car Audio 6,5 set az ajtóban, egy 12" aktív sub a csomiban, meg egy JVC x342bt fej. Mondjuk ott nagyon sok lehetőség van a fejegységen, külön vágási frekik (a sub is tudja amúgy), frekinkénti EQ, stb. Elég jól szól a cucc, pedig az egy ca 15k-s hangszóró szett csak.
Nincsenek nagy igényeim, na :D Kezd elfáradni a gyári hangszóró az ajtóban, sokat recseg már szegény.

(#108623) Micsurin válasza peet137 (#108621) üzenetére


Micsurin
nagyúr

16,5-es kiemelő kerettel belemegy. :K
Sima MDF keret, bárhol kapsz kb.

A csipogók maradtak azokkal nem akartam most foglalkozni. Alkalmasint lehet cserélem az egészet nagyobb szettre csipogóstul. De előbb el akarom dönteni mennyire hosszú távra tervezek a H-val. (Marad 6-7 évet amíg van alkatrész vagy 3-4 év és jön egy K 1.4T)

Egyszer, hogy tudjon vágni frekit na meg, hogy legyen magasjel bemenete. Másképp kell vegyél még külön jelátalakítót is. Kérdésre, igen mindkettőt elvittem hátra eleve külön külön oldalanként van az erősítőbe bevíve. :K (Csatlakozót levágtam, rátoldottam és azt vittem hátra végig.)

Kétutast ne vegyél, hamar lesz mély hiányod. Valami közepesen jó minőségű komponens szett + akár egy kis aktív láda. (Blau nem rossz nekem volt, ebbe a méretbe szerethető ha nem a légnyomás verseny a cél. Valamint a kis Blau pl direktbe köthető a hangszórók magasjelével. De keress rá van ~40-50 közt elég sok opció JBL és Alpine is amik nem rosszak. :K )

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108624) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Petyyy* és Mephi666 frissítve

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#108625) peet137 válasza Micsurin (#108623) üzenetére


peet137
tag

Akkor neked most a hátsó hangszórók meg is szűntek? Annak a HELYÉRE kötötted a mélynyomót? Én meghagynám azt is, párhuzamosan a subbal.
Az 50k környékét néztem én is sub vonalon, többet nekem nem ér. :)
Még agyalok azon, hogy lehet "gyorscsatis" az egész rendszer hátul, elvégre mégiscsak kombi, hébe hóba mennek bele nagyobb cuccok is :D

(#108626) dewill79 válasza peet137 (#108615) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Nálam egy Eton SDA 100.4 digitális 4 csatornás erősítő üzemel egy Eton POW szettel 2013 óta, tökéletesen teszi a dolgát. Ajtók bitumen lappal és szivacsos zajszigeteléssel..

[ Szerkesztve ]

(#108627) Szada85 válasza Petyyyyy (#108610) üzenetére


Szada85
aktív tag

A 3.2-det látva a mai napig elfog a nosztalgia, és könny szökik a szemembe a sajátomért. :U
Meglestem Streetview-n, és láss csodát, még mindig annál a bácsinál van, aki annó tölem megvette, még a Stilák is alatta vannak. :D
Van bent hirdetésértesítö, ha esetleg eladná, és lesz olyan állapotban az autó, lehet harcba megyek érte. Vagy a tiédért... :DDD

(#108628) Micsurin válasza dewill79 (#108626) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Szerintem Ő ládával együtt tervezne ennyit költeni mint ezek párban lennének. :B

peet137 Aha úgyúgy. Felesleges 4 hangszóró, inkább legyen egy jó kis stereo szett színpad képpel és mellé egy láda.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108629) peet137 válasza Micsurin (#108628) üzenetére


peet137
tag

Jól sejted, én összesen szánnék ennyit a sztorira, mint amennyibe az a set kerül, amit dewil79 írt... :D

Ezt mondjuk ki tudom próbálni az asszony ládájával is, ideiglenesen bekábelezve :P

(#108630) peet137 válasza dewill79 (#108626) üzenetére


peet137
tag

Elég jó cuccos, de nekem nincsenek ekkora igényeim. :D

(#108631) Micsurin válasza peet137 (#108629) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Igen sejtettem ezért is írtam a Kicx-et, elfogadható áron elfogadható minőség ha nem hifista füllel keresel valamit hanem szimpla átlagos userként, picitt bass heavybb a hangzás de szép általában. tboy tud róluk beszámolni neki kifejezetten sokáig futottak 7gen civic sedanban. :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108632) Richard! válasza ncc1701 (#108580) üzenetére


Richard!
addikt

Ez is csak ebben a szar országban lehet bukó. A hanyatló nyugaton bezzeg... :(

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#108633) Micsurin válasza Richard! (#108632) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Erre speciel tudsz kérni átépítési engedélyt ha volt ez a motor ezzel a felnimérettel gyárilag tárcsásan is. :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108634) Richard! válasza Micsurin (#108633) üzenetére


Richard!
addikt

Nem volt, 1.4 benya/101 nyiha és 4x100-as gyári OPC Line alufelni. Nyilván a világ hülyesége lenne az átépítési engedélyes több hónapos és 100+ ezer forintos procedúrát végigcsinálni...
Csak gondoltam hátha már valaki elmélkedett ezen, netán megcsinálta magának.
A szememnek szimplán jobban esik a 4 tárcsa, mint a gagyi dobfék :)

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#108635) Richard! válasza HoaryFox (#108608) üzenetére


Richard!
addikt

Kép nélküli lettem, de ezt korrigálom:

Richard! Opel Corsa D OPC Line, 2011/05, 1.4 benzin (A14XER), 101 LE, 74500 km

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#108636) Petyyyyy válasza Szada85 (#108627) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem mintha lenne ötletem bármilyen színű/ízű/méretű alternatívára, de ha megválnék tőle, nyugodtan aludnék tudván hogy egy hozzánk hasonlóan bevert fejű tereli bele a métert. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#108637) body007 válasza Richard! (#108635) üzenetére


body007
addikt

Tetszik, h nincs rajta felírat hátul. Mikor megvettem a vectrát első dolgom volt leszedni róla minden jelzést, elől a hűtőrács is jelmentes :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#108638) peet137 válasza HoaryFox (#108608) üzenetére


peet137
tag

Nekem sem volt eddig, de végülis miért ne lehetne egy kép a vasról :D

2007, Z16XE1, ca 215000 km

(#108639) akey


akey
tag

Sziasztok,
Van egy 5 ajtós H Astrám, aminek a hátsó ajtón lévő kis fix ablakocskánál beszivárog a víz, mind2 oldalon, mert nem szimpla gumitömítés van, hanem valami plüss bevonat. Csak minimálisan, de sajnos penészedni is tud. Ahogy nézem az utcán álló példányokat, mindegyiknél látható a penészedéses probléma. Valaki talált már rá megoldást?

(#108640) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Na meg is van a gyökér ok... ez nem porlasztó. Valószínűleg elrepedt szűrőház lesz. Ha a kocsi áll akkor szépen visszafolyik a házból a nafta... na mármost ugye nincs rajta AC pumap.... :(((

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108641) body007


body007
addikt

Én is lőttem egy művészit a gépről - mivel muszáj volt lemosni, elkapott a sivatagi eső :W


Kicsit ütött-kopott szegény, de a külsején kívül rendben van :B

2001 X16XE - 205000 Km (5000 van a motorban)
Van rajta egy halom módosítás, de azt nem írnám ide :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#108642) HoaryFox válasza body007 (#108641) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Mindenki frissítve eddig. :))

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#108643) body007 válasza HoaryFox (#108642) üzenetére


body007
addikt

Hát így végignézve a képeket csak a b vectra a legcsínosabb :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#108644) mephi666 válasza body007 (#108643) üzenetére


mephi666
nagyúr

B Zafira meg a legpraktikusabb :DDD pénteken 6 csomag laminált padló, 1 csomag 2méter feletti lambéria, festékek, 2.5méteres díszlécek, apróságok... sima ügy 3 utas mellett is... annyi, hogy a könyöklőt le kellett hajtani és ilyenkor nekem kicsit kényelmetlenebb a váltás, de nem volt vészes...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#108645) HoaryFox válasza body007 (#108643) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nekem még mindig a B Vectra formavilága tetszett a legjobban az összes Vectra közül.
Amikor meglátok egy ugyanilyen színű szedánt, mindig megdobban a szívem, de még sose láttam velem szembe jönni.

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#108646) cappa72 válasza HoaryFox (#108645) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Meg tudlak érteni.
Szintén a klasszikus formavilágot szeretem.

(Ide tartozik a 2-es Seat Toledo is)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#108647) ArthurShelby válasza HoaryFox (#108645) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tényleg szép.
Érdekesség, a lexus schiller autoállapotfelmérőlapján (hol mennyi a rétegvastagság) még mindig egy b vectra szerepel :B

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#108648) HoaryFox válasza cappa72 (#108646) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Úristen, very big OFF, de nekem ha nem Opelt nézünk, akkor nekem ez a kedvenc

Ez az orr, váááá, nagyon üt.
(Ha valaki nem tudná, Alfa Romeo 159)

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#108649) Micsurin válasza HoaryFox (#108648) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...jó kis 2.4-es JTD-vel ha szereted magad sanyargatni fergeteges gép :D

Én a képpel már kivárom a záróvizsgát szerdán, utána összerakom újra a toldatokat és lövök valami értelmezhetőt. :P

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108650) body007 válasza HoaryFox (#108648) üzenetére


body007
addikt

Ez kokas verda. Havernak a fent említett jtd volt, 2 is. Csapattam neki egyszer-kétszer :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.