Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) xedamen válasza Ren Hoek (#10850) üzenetére


xedamen
senior tag

Nem hiszem, hogy a profi TV tesztelő SD tartalommal tesztelte a TV-t... Oké, hogy itthon milyen a minőség, de ha a gyors mozgásnál tényleg így elmosódik a kép, az azért egy 450 ezres TV-nél nem hiszem, hogy elfogadható :F

(#10852) dgyuri0123 válasza xedamen (#10851) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Rángasd már a tenyeredet le és fel gyorsan a szemed előtt folyamatosan, közben figyeld, hány ujjat látsz. Hm? Egy kezeden húszat? ;)

(#10850) Ren Hoek : Múltkor 1080p-t néztem külső lejátszóról és mikor vége lett, átnyomtam tv-re. Pont ugyanaz a film ment HD-ben, amit közvetlenül előtte láttam. Mondjam? Ocsmány, agyon tömörített, max. HD lehetett 1080i-ben vetítve. Zajos, mosott, fogazott élekkel... szóval ultragagyi volt.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#10853) OPiiPO válasza xedamen (#10851) üzenetére


OPiiPO
addikt

nem muszály megvenned, nyugodtan mond vissza a Telekomnál ha kétségedig vannak, nézz körbe más gyártók topicjaiban - de szeirntem valami nyűgje mindegyiknek lesz, szerintem az 1080i képanyag az ilyen állat és kész, tessék non-interlaced anyagot nézni ;)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10854) Gtaati válasza xedamen (#10848) üzenetére


Gtaati
őstag

Mire értetted, hogy tényleg elég durva? Köszi!

(#10855) elttiL


elttiL
senior tag

Havernak van egy LG B7 55 TV-je, PC-re van kötve hdmi-n keresztül. Előtte egy Dell 27"-os monitor volt rajta (kalibrálva meg minden, de ez tök mind1). A problémája az, hogy a TV nem megy olyan felbontáson, mint a dell monitor ment, nem tud olyat beállítani a Windows-ban. Vélhetően az LG-nek kellene valamilyen driver, hogy kiválasztható legyen a 3840x2160 felbontás. VGA szerintem mindegy, mivel a Dell ment ilyen felbontáson.
5let? Merre induljak?

(#10856) Ren Hoek válasza elttiL (#10855) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ott valami furcsaság van, mert az a TV natív UHD felbontása... Mégis kéne a VGA típusa.
VGA driverben szerintem lehet definiálni különböző felbontásokat. Legalábbis NV-nél...

Win 10 amúgy? Mit ír ki a TV-nél mint eszköz?

[ Szerkesztve ]

(#10857) chris0000 válasza elttiL (#10855) üzenetére


chris0000
őstag

teljesen alapból tudnia kéne a natív 4K-t ha a Dell is 4K volt.
én is dell monitort használtam a B7 előtt (P2415Q4K)
eddig tökéletesen megy a B7 a PC-vel,natív 3840*2160-ban

[ Szerkesztve ]

(#10858) szabog74 válasza Ren Hoek (#10847) üzenetére


szabog74
aktív tag

Most Planet Earth 2-t nézem és tökéletesnek tűnik Truemotion-nel.

(#10859) Ren Hoek válasza szabog74 (#10858) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért az interpoláció sohasem lehet tökéletes, gyors mozgásoknál főleg... és kicsit veszélyes játék, mert könnyű megszokni, és akkor már ultra zavaró lesz a 24p judder amúgy. Direkt nem is akarom megszokni, mert akkor a régi filmeket is csak szappanoperában tudnám nézni, amitől falra másznék.

Egyébként ez is sokat fejlődött szerintem, a 6 éves LG LCD TV-hez képest ami tele artefactolta a képet.

(#10860) krx21 válasza Tulku (#10830) üzenetére


krx21
nagyúr

A mozgás közbeni hiba, amit írsz nem az oled-hez köthető, hanem az interpolációhoz. Típus függetlenül ez a jelenség megvan. Szerencsés esetben valahol kevésbé. Ahogy vissza veszed a beállítást úgy tűnik el a hiba és persze egyre darabosabb lesz a kép. ;)

(#10861) szabog74 válasza Ren Hoek (#10859) üzenetére


szabog74
aktív tag

Lehet igazad van, plazmáról jövök és nagyon furcsa volt.

(#10862) Tulku válasza krx21 (#10860) üzenetére


Tulku
veterán

Igen de plazmán ilyet nem láttam...régi katódsugárcsöves tv-n láttam ilyet....

(#10863) krx21


krx21
nagyúr

C7 esetén a TV-t hasra kell fektetni a talp behelyezéséhez, vagy rögtön rá lehet tenni függőlegesen is?
Mert ha egy mód van rá nem döntőgetném a 65"-t...

(#10864) krx21 válasza Tulku (#10862) üzenetére


krx21
nagyúr

Panasonic plazmán alap beállításon kevésbé volt olyan agresszív az interpoláció. Plazmán nem is volt rá annyira szüskéges, mert a vibrálás eleve javít a mozgásmegjelenítés élességén.

(#10865) chris0000 válasza krx21 (#10863) üzenetére


chris0000
őstag

ha vki megtartja neked a 65"-os TV-t a levegőben akkor nem. :U
egyébként le kell,muszáj mert a TV síkjához képest elől,hátul kilóg 10-15cm-re a talp. ;)
vagy...ha van két éjjeli szekrényed ami azért fixen áll,közé berakod a TV-t,kicsit nekidöntve a falnak.
de ez is így élbe támasz kicsit,ez se az igazi lehet,mert nehéz főleg 65".

[ Szerkesztve ]

(#10866) Tulku válasza krx21 (#10864) üzenetére


Tulku
veterán

Ha nem akarod fektetni, szólj két havernek amíg megtartják...négy csavar nem a világ....

(#10867) krx21 válasza chris0000 (#10865) üzenetére


krx21
nagyúr

Arra gondolok, hogy a talpat leteszem az asztalra vagy a földre és kapásból ráteszem a TV, rendesen függőlegesen...
YouTube-on láttam, hogy így is lehet. 65" amúgy minden esetben két emberes történet..

Tulku: Elvileg csavar nélkül is megáll rajta... Tehát nem kell tartani, csak ráhelyezni. Gondoltam megkérdezem, hátha csinálta már így valaki...

[ Szerkesztve ]

(#10868) chris0000 válasza krx21 (#10867) üzenetére


chris0000
őstag

hát szerintem menj biztosra,mert közbe h tartod meg a 65"-os TV-t.
a teljes súly a két fülre fog terhelődni alul,aminek illeszkednie kell két ponton,csavarkötés nélkül...
simán kibillenhet,törik vmi áhh én nem ajánlom egyáltalán... :U
isten őrizz,h egy 4 csavaros talp miatt kuka legyen a TV és oda az élmény,meg a pénz...gari szarakodás... :U

[ Szerkesztve ]

(#10869) chris0000 válasza krx21 (#10867) üzenetére


chris0000
őstag

kizártnak tartom,a két fül illesztési pont a 4 csavar helynek,így tökéletesen a helyükön vannak a csavar lyukak.

(#10870) Strezi válasza krx21 (#10867) üzenetére


Strezi
őstag

Pofára kell fektetni a szereléshez, a dobozban lévő íves hungariocellre.
Azt a darabot leteszed a földre, és arra fekteted a tévét.

De, meg lehet egy lépésbe is csinálni, ha leemeled a doboz külsejét és a hungarocelldarabbal egyből lefekteted a tévét. Jobb is, ha a habfóliát rajtahagyod, amíg vissza nem állítod talpra, addig is nyugodtan tudod markolni a panelt.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#10871) Tulku válasza krx21 (#10867) üzenetére


Tulku
veterán

Én a kanapéra lefektettem, de a vége kilógott...aztán rácsavartam a talpat...volt vagy 2 perc...

(#10872) belan válasza krx21 (#10863) üzenetére


belan
addikt

Én hasra fektettem a b7

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#10873) daneel_hu válasza szabog74 (#10858) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor nézd meg azt a részt ahol a kőszáli kecskék gyorsan ugrálgatnak a sziklákon. :DD

(#10874) krx21 válasza Strezi (#10870) üzenetére


krx21
nagyúr

Erre gondoltam: [link]

(#10875) Strezi válasza krx21 (#10874) üzenetére


Strezi
őstag

:N a videóban 55-ös van, nomeg kétemberes és még így sem igen kisérelném meg.
Nekem a 65C6 sokkal masszívabb, eleve négy fém láb van a talpon, azaz nyolc csavar.

Ha a tiéd sík, akkor opció az is, hogy a doboz tetejébe visszarakod a hungaroceleket hogy legyen tartása, lefekteted és arra fekteted lapjával a panelt. Felcsavarozod a lábat aztán ráállítod.

Itt egy talán relevánsabb 65C7V szerelés: https://www.youtube.com/watch?v=Uti-lXEj8RU

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#10876) krx21 válasza Strezi (#10875) üzenetére


krx21
nagyúr

Ilyen szerelés van sok... :K

(#10877) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Én is szívtam vele egedül :D 55" igaz, de én falra raktam, a probléma az volt, hogy én lehúztam (kis csavaros ajtó mögött) a 220-as kábelt a tvről s behúztam a falba. A tv-t odavittem s a lábamon volt az egyik sarka, a másik felét a kezemmel tartottam, míg egykézzel visszadugtam a panelba a 220 vezetéket, vissza az ajtót s csavarozás :D a helyére rakni onnan már semmiség volt.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#10878) szabog74 válasza daneel_hu (#10873) üzenetére


szabog74
aktív tag

Najó, nem tökéletes 😀 Holnap megnézem plazmán is.

(#10879) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Uraim, nem akarok beégni, de ezen van valami fólia (B7, most értem OLED közelbe)

Tényleg mintha rá lenne laminálva, de én le nem merem szedni. Nekem semmi lehúzó nem volt mellette...

A tiéteken semmi ilyen nincs? Körömmel érezhető. És még mintha valami elektronika is lenne a sarkán.

[ Szerkesztve ]

(#10880) elttiL válasza chris0000 (#10857) üzenetére


elttiL
senior tag

köszönöm mindkettőtöknek (Ren Hoek-nek is) . tájékozódom, hogy mi hogyan van. valami passziv hűtésű radeon van a gépben emlékeim szerint.win10, (kolléga gépe tv-je, én annyira nem vagyok tv-s, hogy mindkettő itthon hd ready csak :) )

[ Szerkesztve ]

(#10881) belan válasza Ren Hoek (#10879) üzenetére


belan
addikt

Nekem is van ilyen rajta, én biztos nem szedem le

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#10882) Gtaati válasza Ren Hoek (#10879) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Az enyém is ilyen! :))

(#10883) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#10879) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

910V-n is van ilyen fólia, de ezt nem szabad leszedni, mert több mint valószínű, hogy ez látja el az UV szűrés és a tükröződés csökkentés feladatát is.

"csak a zene van"

(#10884) Tulku válasza dgyuri0123 (#10883) üzenetére


Tulku
veterán

Az az érdekes, hogy eszembe nem jutott volna magamtól kaparászni a kijelzőt, ám mikor hozzáértem a bal és jobb széleken található matricákhoz, akkor az egyik leszedésekor automatikusan elkezdett vele együtt lejönni...számomra ez egyáltalán nem azt a minőséget mutatta, mint amit az idők végezetéig szándékoztak ott tartani...és persze ez egy sima műanyag fólia (összegyűrve meg van a dobozban, semmit nem dobtam ki) nem hiszem, hogy egy karcolódó műanyag fólia jelentene örök védelmet egy üveg képernyőn...

Nekem pont olyannak nézett ki, mint egy mezei szállítási sérüléseket megakadályozó műanyag fólia...

Láttam életemben pár üvegre helyezett UV álló fóliát...egyrészt egy spec vizes eljárással rakják fel, másrészt azt ember egyben arról le nem húzza többé...itt egy ragasztó réteg tartotta a fóliát, nem hiszem hogy egy ilyen megoldás az örökkévalóságnak szólna....

(#10885) daneel_hu válasza Tulku (#10884) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Láttam életemben pár üvegre helyezett UV álló fóliát...egyrészt egy spec vizes eljárással rakják fel, másrészt azt ember egyben arról le nem húzza többé...itt egy ragasztó réteg tartotta a fóliát, nem hiszem hogy egy ilyen megoldás az örökkévalóságnak szólna...."

Nem összehasonlítható az (ablak)üvegre helyezhető dekoros UV-fólia egy tévéképernyőével.
Az ablaküveget szinte biztosan nem tudod kimozdítani a helyéről, ezért manuálisan - ahogy írtad - vizes eljárással ragasztják fel.
Egy oledpanelre valószínűleg akkor kerül a fólia rá, amikor a panel még gyártás alatt van. Vagy a panel legyártásának a végén. De biztos sokkal mobilisabb mint egy beépített ablaküveg.
Még egy kihelyezhető kültéri matricát is meleg laminálógépen tolják át, nincs benne manuális munka, sem vizes eljárás.

A panel esetében biztosan gépi a laminálás, és nincs benne vizes megoldás.

(#10886) Tulku válasza daneel_hu (#10885) üzenetére


Tulku
veterán

Értem... ha egy képernyőn elhelyezett matrica leszedésekor azonnal elinduló, és eltávolításakor szinte semmilyen erőfeszítést nem igénylő műanyag fólia, mint állandó UV ellen védő tartós darab fogalmazódott meg egy LG mérnök agyában mint fontos védelmi eszköz, akkor ehhez nem tudok mit hozzáfűzni...én ilyet még nem láttam, de nem is fogok, mert leszedtem...

ps: eszem megáll...műanyag védőfólia egy TV üveg felületén... :)

(#10887) dgyuri0123 válasza Tulku (#10884) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nagyon egyszerű a válasz. (szerintem) Nézd meg erősebb lámpafénynél, mit látsz a kijelzőn. Tudniillik az oled tükröződésgátló bevonata kissé lilás elszíneződést okoz erősebb oldalfényben nézve, amit meg is említenek, mint picit zavaró körülményt. Ha nem látsz semmit a lilás elszíneződésből, esélyes hogy leszedted azt a védőréteget, amit nem kellett volna. De azért ez nem 100%, csak erős megérzés. Meg aztán az is lehet, hogy időközben az LG plusz "szállítási" védőfóliát rakott a kijelzőre, amiről mi nem tudunk, mint "régebbi" oled tulajdonosok. Ami viszont fura, hogy az ilyen leszedhető fóliákról mindig van a kicsomagolási-összeszerelési útmutatóban árba/jelzés, hogy miként ajánlatos eltávolítani.

"csak a zene van"

(#10888) daneel_hu válasza Tulku (#10886) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem hinném, hogy könnyedén leszedhető lenne amennyiben az LG nem akarná leszedetni veled.
Az enyémen biztos nem volt/van szedhető fólia. (e6v)

(#10889) Tulku válasza daneel_hu (#10888) üzenetére


Tulku
veterán

Parttalan vitákba nem mennék bele...gugli...LG magyarország...kapcsoltak...szakértőt...szinte biztosan szállítási fólia, nem UV védő, de megkérdezi és visszahív....

Elhiszem, hogy sok tapasztalt ember látogatja a fórumot, de a disztribútor talán autentikusabb... :)

(#10890) dgyuri0123 válasza Tulku (#10889) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

LG közponzti szerviznek 1 hónappal ezelőtt feltettem egy kérdést a távirányítókról, hogy melyik mennyire kompatibilis az újabb/régebbi oled típusokkal. Ma is várom a válaszukat.... :)

Ellenben ha van is nekik távirányítójuk, mocskos drágán adják őket. Megoldottam más forrásból, szinte feleannyiból, de ez nem idetartozik most, csak gondoltam, megemlítem.

"csak a zene van"

(#10891) #54657280 válasza chris0000 (#10684) üzenetére


#54657280
törölt tag

Kíváncsiságból beállítottam, a tévémet úgy, ahogyan neked volt.
Ne haragudj, hogy megkérdezem, de nem tűnt fel, hogy azokkal a beállításokkal nem is e világi, vagy inkább úgy mondom, hogy baromi pocsék a kép?
Tényleg csak építőjelleggel írom, hogy nem azért OLED a tévé, hogy 100-on fusson az OLED panel. Nekem konkrétan 18-on van, de 10-en is teljesen jó képet ad.

(#10892) belan válasza chris0000 (#10684) üzenetére


belan
addikt

Nálam oled fény 70 szín 60.kontraszt 75 ,háttérvilágítás34

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#10893) #54657280 válasza belan (#10892) üzenetére


#54657280
törölt tag

Ez már jobban hangzik ;)

(#10894) Ren Hoek válasza Tulku (#10889) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na erre kíváncsi leszek :D
Amúgy milyen volt az a fólia? Átlátszó? Szürkés? Nekem ilyen kemény karcálló fóliának tűnt, mint ami a telefonokon van.

Viszont kapargatni kell rendesen a sarkát, és egyáltalán nem triviális leszedni. Mindegy magamat megkövetve én nem kapargatom.

Még annyi, hogy nekem a TV szélén buborékos egyértelműen, viszont a kijelző már nem.

[ Szerkesztve ]

(#10895) belan válasza #54657280 (#10893) üzenetére


belan
addikt

És a hdr játékokknál ebből a beállításból is lejebb fogok venni

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#10896) dgyuri0123 válasza #54657280 (#10891) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Nekem konkrétan 18-on van"

Üdv a klubban. Akkor már ketten vagyunk, de szerintem nem leszünk sokkal többen később sem. :D Nálam 20 lett a vége, mert néha picit keveselltem 18-nál a sötétebb jelenetek részletességét, de ennél feljebb már zavar. Igaz, az enyém 2015-ös modell, némileg alacsonyabb fényerővel.

"csak a zene van"

(#10897) belan válasza dgyuri0123 (#10896) üzenetére


belan
addikt

Lehet én is lejjebb veszek még a beállításbol ,eg910v van vagy eg920v ?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#10898) dgyuri0123 válasza belan (#10897) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

910V. Viszont nálam kontraszt 85 vagy 88, fényerő 48, színtelítettség 48 ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#10899) Tulku válasza dgyuri0123 (#10896) üzenetére


Tulku
veterán

Pontosan...

20-nál nem szabad feljebb vinni...de a tegnap linkelt oldalon is 17-et adtak meg, az általuk ajánlott beállításokkal használom a TV-t jelenleg is, szinte tökéletes nekem úgy...két dolgon változtattam; oled fény 20 és true motion simán hagyva...így kissé sorozat jellegű volt batkamen is tegnap, de élveztem :)

Ren hoek: átlátszó, nekem nem kemény felületűnek tűnt...nem azt mondom, hogy bolti szatyor puhasága volt, de szerintem simán cipeléshez tették fel...ne feledjük, hogy vannak ezek a TV-k utaztatva rendesen...hajóból, kamionból ki-berakodásnál....

[ Szerkesztve ]

(#10900) belan válasza dgyuri0123 (#10898) üzenetére


belan
addikt

Jó tv eg910v szép kis tv én fenyerőt alapból 30 .34 le veszem még így is elég fényes a kijelző

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.