Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) poli27


poli27
veterán

A B7v vel ezek a távok mennének? Amúgy most nézem egyik oled se tud 3d már? :D Nem mintha hiányozna, de a régi samuval azért néztünk néha 3d filmet :D

[ Szerkesztve ]

(#10052) Joshi válasza Ijk (#10049) üzenetére


Joshi
titán

Nincs gond a felskálázással, egyébként is a HDR-en van a hangsúly. Ahogy krx21 is írja a megnövekedett színtér és a jobb színátmenetet (kevésbé bandinges megjelenítés) miatt már megérte a HDR. A 4K felbontás önmagában nem sokat érne. Biztosan jó a 65VT60-as plazma, de nekem ingyen se kellene.

(#10053) Partizan182


Partizan182
senior tag

Hát srácok nem tudom, megy itt a HDR szakértés de olvasva kevés első kézből származó tapasztalat alapján. Csekkolgatom a kicsikét pár cuccal, a Pacitic Rim HDR konkrétan olyan szinten agyonveri az érzékszerveimet, sima 1080p Bluray verzió utána olyan mintha egy szürkehályogos vénasszony szemével nézném.

Ez a specular olyan szinten ad hozzá az élményhez hogy olyan nincs is. Innen nincs visszaút, ez a jövő.

(#10054) Ijk válasza Ren Hoek (#10050) üzenetére


Ijk
nagyúr

470, jovo oktoberig meg garis.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10055) Joshi válasza Partizan182 (#10053) üzenetére


Joshi
titán

Nézd meg a Deepwater Horizon, Interstellar vagy a Blade Runner 2049-et. Ezeknek a filmeknek jót tesz a HDR. Viszont érdemes odafigyelni a beállításokra is, nem szabad túltolni a színeket és egyéb beállításokat.
Nekem múltkor az Oppo 203 olyan szinten túltolt színekkel adta ki magából a HDR-t, hogy égnek állt a hajam. :Y Állítgathattam én bármit akkor se javult. Aztán amikor újraindítottam az Oppo lejátszót minden megjavult és csak annyira volt HDR amennyire kellett. Nem tudom mi volt ez, de lehet hogy több rendszernél előfordul az ilyen.

(#10056) Joshi


Joshi
titán

Plazma vs OLED
Nem akarom fikázni a plazmát, de köszönő viszonyban sincs az OLED-el.

ui.: konkrét 65VT60 vs OLED összehasonlítást kerestem, de nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#10057) Strezi válasza Partizan182 (#10053) üzenetére


Strezi
őstag

Én is megtértem már ;)
Kettő+ éve még nem éreztem ezt, mert nem volt semmi anyagom HDR-ben amikor visszaváltottam a 910-re. De most, szinte csak az van...
Nézek mint a moziban! Pacific Rim, fincsi! ... és 16:9-es is ami plusz odab@sz a méretnek!

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#10058) Ijk válasza Joshi (#10056) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát nem tudom ezt hogy láttad ebben a videóban, egyébként meg egy VT20 van benne ami messze nem a legjobb plazma, persze az is elkalapálja sötét szobában az összes LCD-t.
De ne aggódj nem kell önigazolást keresni, jobb az OLED a legtöbb téren. Nekem nem volt 900 ezrem tv-re, ennyi.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10059) salapp válasza Joshi (#10056) üzenetére


salapp
addikt

Nem hiszem, hogy komoly érdek fűződne egy VT60 és jobb fajta aktuális LG, Sony, Pana oled dokumentált összehasonlításához.
Plazmát már egy gyártó sem kínál, minek borzolni a kedélyeket, ha nem tudnak értékesítéssel "mögé állni".

Amúgy már láttam normális környezetben Pana EZ950-et. Engem nagyjából lenyűgözött. De nyilván a tartósabb használat szükséges annak megítéléséhez, hogy - értelmesebb árú két-három évvel ezután érkező utódja - megfelelne-e otthoni felhasználói szokásainknak.

Szegény VT20 meg mégiscsak 8!!! éves modell (a leglátványosabb fejlődést az utána következő két-három modellév hozta), annak oled mellé állításával már önmagában kifejezi a "tesztelő" a szándékait.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#10060) tothl válasza Partizan182 (#10053) üzenetére


tothl
addikt

Én a Blade Runner frissen kiadott UHD 2160p verzióját is megnéztem az új előtt és félelmetesen jó lett, öröm volt nézni, meg hát egy jó film is. :D

(#10061) Pro Koryak válasza Joshi (#10056) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Dobj az oled mellé egy 10éves pio krp600-at! ;)

(#10062) Joshi válasza Ijk (#10058) üzenetére


Joshi
titán

Nincs szükség önigazolásra, meg aztán 500k se kevés pénz főleg egy régi elavult technológiára. De te tudod. Amúgy ennyi év elteltével 65-ös OLED-et is kapsz 500 körül, de itt is látszik hogy a 65VT60 se két fillérbe került fénykorában.

[ Szerkesztve ]

(#10063) Joshi válasza salapp (#10059) üzenetére


Joshi
titán

Nem én jövök mindig a plazmával, volt nekem is de nekem nem kellene főleg nem 500k-ért.

(#10064) Joshi válasza Pro Koryak (#10061) üzenetére


Joshi
titán

Számtalan összehasonlító teszt van Pio és Panáról, de engem egyáltalán nem győzött meg a Pio. Persze nem mai darab, a korát biztosan megelőzte ez nem kérdés.

(#10065) Joshi válasza Ijk (#10058) üzenetére


Joshi
titán

Csak emlékeztetőül, hogy mennyibe került legutoljára a 65VT60, nem kezdeti ár, ez a kifutó ára volt. :Y Gondolom akkor se volt ennyi pénzed egy tévére és akkor a plazmát fikáztad hogy hogy adhatják ennyiért. ;]
Árukereső
EDigital

Egyébként tavaly év végén linkeltük a Grundig 65-ös OLED-jét, ami azt hiszem a német MM-ben 1800€ volt akciósan(most 2700€). Szóval már most jóval olcsóbb is lehet egy OLED.

[ Szerkesztve ]

(#10066) Ijk válasza Joshi (#10065) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolom nem sikerült értelmezned amit írtam, akkor leírom mégeygszer. Nem volt pénzem akkor sem új 65"-os VT60-ra, de a ST60-ra sem, az meg 600k-ért volt kapható, ami még mindig jóval kevesebb mint 900.
Nem tudom miért kellett volna fikáznom mert nem tudok annyit rászánni, mint ahogy az OLED-et sem fikáztam, azt meg akkoriban is leírtam hogy túl drága.
A plazmáról meg irreleváns a véleményed mert nem láttál soha VT60-at, de talán még egy ST50-et sem. Lehet hogy ha volt valami alsó kategóriás LG plazmád azt agyonveri az OLED, de azt még egy UT50 is.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10067) torma1981 válasza Ijk (#10066) üzenetére


torma1981
veterán

Plazma a múlt. Lépjünk már túl rajta. Ez OLED topik. Örülök a plazma tévednek.

(#10068) Pro Koryak válasza Joshi (#10064) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Igen és csak a zt60-ast merte a pana a pio mellé kiállítani hivatalosan. Holott már vagy 5 éve megvették a pio féle technológiát.
Amúgy ez is érdekes, plasma vs oled:
[link]
Érdemes az első hozzászólást elolvasni Patrik Gårdewall-tól.

(#10069) Joshi válasza Ijk (#10066) üzenetére


Joshi
titán

Csak mindig azzal jössz hogy milyen drága egy 65"-os OLED amikor ugyan olyan drága volt anno az ugyan ekkora plazma is. Sajnos a 65" + méretért sokat kell perkálni és ez még sokáig így is lesz.
Képzeld láttam VT szériát de ST-t is, majdnem VT-t vettem csak akkor soknak tartottam az 50"-ért az 500k-t. Utólag nem bántam meg hogy plazmából olcsóbbat vettem, hiába Pana plazma akkor is komoly hiányosságai voltak a plazmának, nem véletlenül kukázták.

(#10070) Ijk válasza Joshi (#10069) üzenetére


Ijk
nagyúr

Drága a 65"-os OLED? Drága. Téma lezárva. Anno a ZT60 és a VT60 is drága volt. Ez nem változtat a jelenlegi helyzeten, soha nem írtam hogy a csúcskategóriás plazma ne lett volna drága. Ellenben egy 50"-s ST-t jó vétel volt 250-270 ezerért. Félmilliót nem ér egy 55"-os tv és 1 milliót sem egy 65"-os.
Amúgy meg azóta eltelt majdnem 5 év, aztán sehol nincsenek a megfizethető nagyképernyős (75" +) tv-k. Nekem ez minimális fejlődés ennyi idő alatt.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10071) Joshi válasza Ijk (#10070) üzenetére


Joshi
titán

"Félmilliót nem ér egy 55"-os tv és 1 milliót sem egy 65"-os."
Mondjuk hogy ez a te véleményed, ha így lenne akkor nem lehetne eladni 500-ért az 55"-os tévét vagy 1milláért a 65"-at. Ja és akkor most neked nem lenne 500 ezerért 65"-os plazmád. :D

"Amúgy meg azóta eltelt majdnem 5 év, aztán sehol nincsenek a megfizethető nagyképernyős (75" +) tv-k. Nekem ez minimális fejlődés ennyi idő alatt."
Évtizedek telnek el úgy, hogy a legtöbb embernek nem telik nagyobb lakásra mint amiben jelenleg él. Ez ilyen játék. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10072) torma1981 válasza Ijk (#10070) üzenetére


torma1981
veterán

Már nagyon régen panaszkodsz,hogy ennyi meg annyi az OLED tv. Most vettél egy 5 éves plazmát örülünk neki. De nem kell már a vitát kelteni. Hogy mi mennyibe kerül. Ez a piaci helyzet. Ennyi. Most már jó lenne,ha a OLED témáról is beszélnénk.

(#10073) Joshi válasza Ijk (#10070) üzenetére


Joshi
titán

Csak érdekességképpen hogy milyen furcsa az emberek gondolkodásmódja. A te példáddal élve, ugye azért nem vettél anno X összegért egy 65"-os tévét, mert sokallottad érte a pénzt. Inkább évekig sóvárogtál ahelyett hogy akkor kiadtad volna azt az összeget a tévéért amennyibe került. Már rég el is felejtetted volna a kiadás terhét, de cserébe sok-sok éve boldog tulaja lennél. Ehhez képest most vettél egy régi technológiát nem kevés pénzért, de az elvesztegetett éveket már nem hozhatod vissza. Ez csak egy példa hogy ki hogy gondolkozik.

ui.: félre ne érts, nem vagyok saját pénztárcámnak az ellensége, de ha egyszer évtizedek óta ez van akkor nincs mit tenni. Az nem old meg semmit hogy siránkozunk.

[ Szerkesztve ]

(#10074) cekasz55


cekasz55
újonc

Hello mindenkinek! Sajnos, vég nélkül megy ezen a fórumon a dobálózás a félmillákkal, csere vagy nem csere, mi lesz az egy-két éves "régivel", stb. Egy kicsit átment sznobbá a téma. Nem ez lenne a lényeg. Nálam egy Panasonic teszi a dolgát hibátlanul, plazma kivitelben, immár lassan 10 éve. Idén talán ki lesz cserélve és a mai állás szerint nem kérdés, hogy LG55B7V a befutó. Amit viszont nagyon kerestem, de egyenlőre nem találtam a fórumokon: ha megvettem az új készüléket félmilláért, akkor is kerülgetnem kell a UPC vacak Horizon dobozát a még vacakabb gumibillentyűs távirányítójával, a bemenetek kapcsolgatásával, vagy van valami kulturáltabb megoldás? Erre vonatkozóan nem találtam semmit sem a TV leírásában, sem máshol. Tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#10075) #72042496 válasza cekasz55 (#10074) üzenetére


#72042496
törölt tag

A UPC MediaCardot fogadja, ez egy fokkal értelmesebb megoldás, mint a Horizon doboz. Az EPG ékezetes betűivel viszont lehet lesz gond, illetve nem tudom, műsort lehet-e vele rögzíteni.

UPC topikban találsz bővebb infót a MediaCardról.

[ Szerkesztve ]

(#10076) cekasz55 válasza #72042496 (#10075) üzenetére


cekasz55
újonc

Köszönöm! Attól ugye az előfizetésem (Digi bronz) nem fog változni?

(#10077) poli27 válasza cekasz55 (#10074) üzenetére


poli27
veterán

kérsz egy mediacardot és bedugod a tévébe,...

(#10078) #72042496 válasza cekasz55 (#10076) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem fog, a UPC-nél igényelhetsz MediaCardot a Horizon doboz helyett. Hogy ingyen, vagy van-e egy minimális díja, azt nem tudom sajnos megmondani.

(#10079) Madwe válasza torma1981 (#10072) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mellesleg ha 5 éve megvette volna 1milláért, nemcsak h 5 évig nézhette volna, hanem most ő is el tudta volna adni használtan 500kért:D Jó ok nyilván 5 éve nem lehetett tudni h plazmák kihalnak s ritkaságszámba mennek, ami miatt magas értéken lehet használtan kereskedni velük :)

(#10080) Gaben360


Gaben360
senior tag

Akinek 3d-s oledje van és netán használja is, tudna valami jó 3d-s filmet mondani,ami igazán üt,és érdemes megnézni?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#10081) Nemir Ombe válasza Gaben360 (#10080) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pl. Pacific Rim.... ;)

Hmm ....

(#10082) Gaben360 válasza Nemir Ombe (#10081) üzenetére


Gaben360
senior tag

Az 2d-be is kínlódás volt végignézni,szerintem a 3d se segít rajta.
Anno nem is értettem a nagy hypeot körülötte,nekem egyáltalán nem tetszett.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#10083) Madwe válasza Gaben360 (#10080) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha 3d a lényeg, akkor Moana:)

(#10084) Joshi válasza Madwe (#10079) üzenetére


Joshi
titán

Ijk és még sokan mások 100"-os minőségi tévét akarnak 500-ért, nekik ezért nem lesz soha naprakész megoldásuk. ;]

(#10085) Nemir Ombe válasza Gaben360 (#10082) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ja .... hogy 3D is legyen meg jó is .... olyat nem tudok .... :DDD

(de pl. ott van még az Avatar, a Transformers 3 és a Tron, ha jó 3D "hatást" akarsz a filmek meg olyanok amilyenek .... meg kb. az összes 3D animáció is jó, de a jó 3D+nézhető tartalom elég ritka .... ;) )

Hmm ....

(#10086) Ijk válasza Joshi (#10073) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem volt 900 ezren tv-re, 500 sem. Volt 300 amit el tudtam költeni tv-re, most 500. Kölcsönt nem veszek fel elektronikai cikkre. Sovarogni meg mindig lehet valami után.

A lényeg hogy 5 éve lehetett 500k -bol jó 65"-os tv-t venni (st60), most nem lehet, ez a "fejlődés" és egyedül ezen sopankodtam.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10087) Dadan01 válasza Gaben360 (#10080) üzenetére


Dadan01
senior tag

Igaz nem 3d az oledem, de ami jó szerintem : Gravity, Avatar

(#10088) sakal83 válasza Ijk (#10086) üzenetére


sakal83
addikt

Ez sajnos szinte mindennel igy van hogy duplazodtak az árak. Telefon pc tv inatlan szolgáltatások meg a hasznaltautok is. 5 eve egy 10 eves kocsi 800 kornyeken mozgott most meg 1.6 felett

[ Szerkesztve ]

(#10089) dom1n0 válasza Ijk (#10070) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Az, hogy mi mennyit er, egy teljesen szubjektiv dolog, nem merheto.
Neked nem er annyit, mas meg ha megveszi, eszre se veszi...
Tok olyan ez az egesz mint ha mennenk a maserati topikba, hogy ez nem er 50 misit, mert van auto 3-ert is.
Igen, van, de nekik belefer 50-ert, es ezt gondoljak megfelelonek.
Ez ugyanaz.

(#10090) Madwe válasza Joshi (#10084) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én 77es oleddel megelegednek mai 65os árban 4 év mulva:)

(#10091) Ijk válasza dom1n0 (#10089) üzenetére


Ijk
nagyúr

De most nem egyértelmű hogy nekem nem ér annyit és hozzá kell írnom minden alkalommal? Nyilván van akinek megér egy misit a 65"-os tv, gondolom teljesen véletlen hogy az itt lévők vagy 90%-nak 55"-os oledje van és nem 65. Biztos nem fér el senkinel :U
Ja nem, másnak is 500k a plafon, csak én annyiért nem hdr-re meg 4k-ra vágyom, hanem nagyobb kepatlora. De ez ugye elfogadhatatlan.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10092) Joshi válasza Madwe (#10090) üzenetére


Joshi
titán

Álmodozni lehet, mindig is ez vitte előre az emberiséget. :DDD

(#10093) Joshi válasza Ijk (#10091) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem mindenki tudtára adtad adod folyamatosan hogy neked nem ér annyit, nem gondolod hogy esetleg pont neked kellene ezen túllépni? :B

(#10094) Dadan01 válasza Ijk (#10091) üzenetére


Dadan01
senior tag

Arra lennék kíváncsi, miféle kiváló 65-ös tévét lehetett venn újonnan öt éve 500k-ért? Gyors kereséssel én csak 55-ös vt60as árat találtam 2013-ból, az is 630k, mai értékre saccolva inkább 700k lenne.
A másik kérdés, miért tartozik egyáltalán ez ide? :)

[ Szerkesztve ]

(#10095) Ijk válasza Joshi (#10093) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem nem kell valaszolnod minden hozzaszolasomra, meg vita sem kellett volna de csak sikerult kihoznunk.

Dadan01: 65St50, st60 500 ezer korul kaphato volt ujonnan. Nem tartozik ide, kb 10 hsz ota csak valaszolok.

B7 mar van 840 korul, eddig a c6 volt a legjobb 730-ert osszel.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10096) Joshi válasza Ijk (#10095) üzenetére


Joshi
titán

Igazából te generálod a feszkót csak nem veszed észre. Nem is értem miért írtad ide hogy vettél egy plazma tévét. Miért nem írtad a plazma topikba? :F Mondjuk engem nem nagyon zavar a dolog, lehet beszélni pro kontráról is nincs azzal semmi gond. Egy biztos, eddig azok ellenzik a 4K HDR-t akiknek FHD megoldásuk van. Az árak meg olyanok amilyenek, sajnos már sok-sok éve változatlanul.

ui.: az eddigi legjobb ár akciósan Grundig 65VLO 9795SP 1800€-ért. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10097) powerup2 válasza poli27 (#10051) üzenetére


powerup2
addikt

nem hiszem hogy menne miért kérded amúgy ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#10098) Ijk válasza Joshi (#10096) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem elleneztem a HDR-t, OLED-et sem fikaztam, az meg nem tudom miert general feszkot ha beirom hogy plazmat vettem, kb egy 2 soros hsz-ben. Te kezdtel el oled vs plazma videot bepakolni, nem en.
Mint mondam jo lesz az oled, majd meg csokkennek az arak, meg fejlodik a mozgasmegjelenites, novekszik a kepatlo. Valoszinuleg b7 is becsuszik 700k-s arsavba ami elfogadhato. Bfi-vel ki is vartam volna, de az csak a b8-ban lesz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10099) Joshi válasza Ijk (#10098) üzenetére


Joshi
titán

Van az A1-ben is BFI. ;) Semmi értelmét nem látom a BFI-nek, gyors mozgásoknál inkább a magasabb fps kellene. A plazma vásárlásod kb annyira tartozik ide, mint ha valaki vett volna egy sima lcd tévét.

(#10100) Ijk válasza Joshi (#10099) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hasznalhatatlan, kezdetleges.
Mindenkinek mas a preferenciaja, neked nem fontos. Engem meg a gyenge villogas nem zavar pl. mast igen.
Magasabb fps meg nincs, 24p van.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.