Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) #54657280 válasza Joshi (#10610) üzenetére


#54657280
törölt tag

Miért is?
Nekem igen csak komplex hálózatom van, és a 100-as LAN bőven kiszolgálja a tévét 4K-n is, pedig az összes biztonsági kamera is ugyanazt a hálót terheli non-stop, plusz egy fél tonna okos-otthon kütyü is bezavar.

Igaz, a kérdés SMB-re szólt... én pedig DLNA-n tolom (Plex és Synology DLNA). Nem is tudom, hogy a B7V eszi-e az SMB-t.

[ Szerkesztve ]

(#10652) Tulku válasza Strezi (#10647) üzenetére


Tulku
veterán

No ezt akkor hetente kérlek...mert ezen én is átsiklottam....vagy berakni összefoglalóba egy pár mondatos kiskátét...sok emberen segít ez az infó...és hány ember nem olvassa ezt a fórumot....

(#10653) chris0000 válasza Gtaati (#10646) üzenetére


chris0000
őstag

így van pontosan.2018 januári a TV,gyártás szerint.

(#10654) Strezi válasza Tulku (#10652) üzenetére


Strezi
őstag

Igen, kellene már egy topikindítót írni :U :R

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#10655) Gtaati válasza Strezi (#10654) üzenetére


Gtaati
őstag

Topikindítót én is támogatnám :R

(#10656) chris0000 válasza Strezi (#10647) üzenetére


chris0000
őstag

értelek,de nem akarok ezen majd görcsölni,h elég vagy nem elég a bejáratás...és utána már nem ég be...vagy mégis... :U
sajnos semmilyen garancia nincs erre...

(#10657) Tulku válasza chris0000 (#10656) üzenetére


Tulku
veterán

Nézd...én nem akarok kívülről beleugatni...itt vannak egy páran akik már megjárták a hadak útját, annyi bizonyos, hogy találkoztak már pár hibajelenséggel (az egyikük majd egy év után vitt vissza egy majd milliós készüléket).
Nyilván kiakadhatsz, (megértem, én is ezt tenném) de az első erős felindulás után én biztosan kipróbálnám, amit nálam szakértőbbek javasolnak (végül is erre van ez a szakmai topik is).
Ha nem jön be, még mindig visszaadhatod 3 napon belül....

(#10658) Gtaati


Gtaati
őstag

Ha valakit esetleg érdekelne, Németországban a Grundig 65"-os VLO9795SP OLED 1699euro!!! Erősen elgondolkodtató ár....:)

(#10659) chris0000 válasza Tulku (#10657) üzenetére


chris0000
őstag

ki beszél itt erről,én a tapasztalataimat írtam le ami a fórumozoknak is segítség.
pont az egyik legnagyobb probléma az olednél a beégés...ami látod sikerült is pár óra után.
és továbbra sincs semmilyen garancia arra,h később nem fog...
én próbálok ésszerüen gondolkozni,h megéri-e ez nekem vagy nem ezek után...
gondolom azért neked is jól jött ez az info most és muszáj vmilyen bejáratást esetleg végezni használat előtt,mert szinte biztos,h beég...azért írtam a fórumra...figyelem felkeltés miatt... ;)

(#10660) Ren Hoek válasza chris0000 (#10659) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kompi ciklust meg tudod nézni mennyi futott le?
Szerintem ez egy újracsomagolt eszköz.

Ilyen senkinek nem történt még, egyedi eset. Se korábban, se később nem égett be. Nem hogy ennyi idő alatt...

[ Szerkesztve ]

(#10661) torma1981 válasza chris0000 (#10659) üzenetére


torma1981
veterán

Tuti hibás a tv. Nekem 4 hónapja megvan monitornak használom. Semmi beeges. Pedig használom rendesen. Nálam semmi ilyen probléma nincs. Szerintem is bemutató darab volt. Ilyen hamar nem jön elő. Pedig itt a fórumon páran használják.

[ Szerkesztve ]

(#10662) Ren Hoek válasza torma1981 (#10661) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A bejáratás dolgot szerintem nagyon sokan nem csinálták meg. Csak elkezdték használni.

Ennyi idő alatt a TV menüje beégne, ha általános lenne.

[ Szerkesztve ]

(#10663) ablack válasza chris0000 (#10659) üzenetére


ablack
senior tag

Fólia rajta van a hátlapon például? Azt nehéz visszarakni rá ha kiállított volt.
Bár lehet hogy új, de hibás a panel. Amoled/oled kijelzős mobiloknál olvastam már olyat hogy ugyan azon típuson belül azonos használat mellet valamelyik kijelző sokkal hamarabb beég.

[ Szerkesztve ]

(#10664) #72042496 válasza chris0000 (#10659) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azóta se tűnt el? Nézel rajta 5-10 perc videót és éppúgy ottmarad? Mert akkor ez hibás sajnos. :(

(A bejáratásról én se hallottam korábban, vagy csak elfelejtettem azóta. Rákötöttem gépre (55B6J) és ment, beégés nem volt. Hasonló IR igen, de az a technológiából ered, illetve a korábbi modelleken ez markánsabban jelentkezik is, állítólag.)

[ Szerkesztve ]

(#10665) dgyuri0123 válasza chris0000 (#10659) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Arra a kérdésre válaszoltál már, hogy mekkora oled fényerővel használod?

És az első pár órában sokkal érzékenyebb is image retention-re, mint napokkal-hetekkel később. Lefutott az automatikus képernyő kompenzáció egyszer is?

Fél éve nyúzom a sajátomat (910V), tévéműsort is nézünk rajta bőséggel, de még kép visszamaradást sem tapasztalok, nemhogy beégést. Járasd mozgóképpel, visszafogott oled fényerővel még egy napig és ha nem tűnik el a "beégés", akkor tényleg valami rejtélyes hibája van annak a tévének.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#10666) Tulku válasza chris0000 (#10659) üzenetére


Tulku
veterán

Nem ekézni, vádolni akartalak...ha így jött le akkor az én hibám...mindösszesen - mivel az én habitusom is ilyen - csak arról írtam, lehet, hogy pár trükkel visszahozható...de úgy látom itt komolyabb dologról van szó...

Egyébként ezt az újracsomagolt dolgot azért már nem kellene eljátszaniuk 2018-ban...vagy mégis? (nem feltétlenül hozzád szólt a kérdésem...)

(#10667) tothl


tothl
addikt

En karacsony ota hasznalom napi 5 - 6 orat es egyelore semmi beeges. Oled feny 60 a normal anyagoknal es 95 a hdr, vagy dolby vision tartalommal.

(#10668) Dadan01 válasza chris0000 (#10659) üzenetére


Dadan01
senior tag

A youtube is tartalmaz jópár ilyen videót, ahol a "0 km-es" oleden orbitális sárga kontúr s beégést magyaráz az ember, és persze alázza az oledet, soha többé, stb. Ahogy azt sem hiszem el, ezt sem érzem teljesen igaznak. Ez csak pánikkeltés, trollkodás, a konkrét tartalom és működési körülmények ismertetése nélkül.
Ez magánvélemény, így kérem kezelni a hozzászólást.

(#10669) dgyuri0123 válasza tothl (#10667) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Biztos kell a 60-as oled fényerő? ;)
Még egyszer utoljára belinkelem Rtings "javaslatát" B7 oled fényerő tekintetében. Forrrás.
Legalább egyszer olvasná el valaki az itt fellelhető információkat, tapasztalatokat. Ettől persze el lehet térni, de kiindulási alapnak szinte tökéletes ez az oldal. Csak szerintem... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#10670) Ren Hoek válasza #72042496 (#10664) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Még amúgy arra is gondoltam, hogy az első 4 órában még kalibrálja magát a rendszer és a kompenzáló elektronika is. Mindenképp nyomatnék rajta 4 óra filmet, és utána hagynám az autó kompenzálót kikapcsolt állapotban.

Ha ez sem válik be, akkor a kompenzáló elektronika rossz a készülékben. Ilyen eset nem fordul elő ép készüléknél, még agresszív használat esetén is... RTINGS torture tesztben sem B6-nál.
A mostani naturál tesztben 2 hét után sincs beégés. 6 db B7-nél.

(#10671) Borisz76 válasza Gtaati (#10658) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy linket dobhatnál...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10672) chris0000 válasza dgyuri0123 (#10665) üzenetére


chris0000
őstag

megnézem majd most nem tudok sajnos ezzel foglalkozni,majd csak 5 után...
#10664 már a filmeknél is látszott,mikor beégett...

(#10673) Gtaati válasza Borisz76 (#10671) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Reggel-délelőtt néztem akkor még annyi volt, de most már visszanyomták az eredeti árára.... Érdemes figyelgetni, én a német árukereső szerűséget szoktam használni az idealo.de-t

(#10674) chris0000 válasza Dadan01 (#10668) üzenetére


chris0000
őstag

hidd el én is a B7-et akartam,mert tényleg jobb mint a Qled.
de most gondolhatod,milyen jó ez a szarakodás vele...vissza csomagolás,intézkedés,sorolhatnám...
biztos Te is szívesen foglalkoznál vele...másrészt meg miért nincs leírva hivatalosan,h mi a pontos menete a használatnak az első bekapcsolást követően,mert amúgy baszhatom...és ezek után még mindig bizzak ebben a TV-ben,h milyen jó lesz ez nekem...ha lesz készleten most lehet kap még egy esélyt,de nagyon fentartásokkal..

[ Szerkesztve ]

(#10675) Borisz76 válasza Gtaati (#10673) üzenetére


Borisz76
veterán

Szinte mindíg ott keresek elsőnek....ezért is csodálkoztam az áron amit írtál mert nekem 2800 eurós árakat dobott.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10676) dgyuri0123 válasza chris0000 (#10674) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Vagy egy eleve beégett, használt tévét kaptál, vagy egy gyári hibásat. Előfordulhat bármelyik variáció, de nem ez a jellemző. Ha kapsz cseredarabot, próbáld ki ott helyben. Ha gyári újat kapsz, akkor szerintem nem kell vele szarakodnod, de másik ugyanilyen bontott, visszavitt tévénél inkább nézd meg ott helyben. Bár, az a gyanúm, hogy az a forgalmazó akitől vetted, nem biztos hogy a legszerencsésebb választás.

Én személy szerint visszakérném a pénzemet és keresnék egy "dobozos" vadi újat még akkor is, ha drágább picit. De ez én vagyok.

"csak a zene van"

(#10677) Gtaati válasza Borisz76 (#10675) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Reggel-délelőtt 1699 eurot írt az idealo, nem írtam volna be ha nem úgy lett volna, nem áll szándékomban senkit sem megtéveszteni... Lehet pár óráig volt csak az az ár, passz.

(#10678) chris0000 válasza dgyuri0123 (#10676) üzenetére


chris0000
őstag

új volt a fólia is rajta elöl a kijelzőn és azt ha már kicsit is lehúzod már nem úgy tapad vissza,direkt néztem tegnap este... ;) meg ismerős is az MM-ben akivel intéztem.vagy már ez se jelent semmit. :U

[ Szerkesztve ]

(#10679) tothl válasza chris0000 (#10674) üzenetére


tothl
addikt

Figyi, mindenből ki lehet fogni rosszat. Visszaviszed, kapsz másikat, örülés van. :D
Én spec. a samu telókkal szoktam beszoptni, hogy nem homogén az AMOLED és ki kell cseréltetni, de ettől még ezek a legjobbak és ha megvan a jó, akkor annak már kurvára örülök és jó érzéssel használom.

(#10680) chris0000 válasza tothl (#10679) üzenetére


chris0000
őstag

legyen igazad...én örülnék a legjobban...november óta nézegetem ezt a qva TV-t.

(#10681) dgyuri0123 válasza chris0000 (#10678) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csak azt tudom, ha bolti garanciád van, az a legrosszabb, mert hasonló hiba esetén nem tudsz panelt cseréltetni rajta. Gyári garancia esetén az LG szerviz kimegy házhoz és ott helyben panelt cserél. Nálad erről szó sem lehet, így marad a készülékcsere, vagy a pénz visszakérése. Ha viszont valóban dobozos, bontatlan darabot kaptál, akkor minden esélyed megvan arra, hogy "soha többé" ne kapj gyári hibás oledet. Szóval én nem félnék a helyedben akkor, ha egy vadonatúj tévét kapnék a jelenlegi hibás helyett.

"csak a zene van"

(#10682) krx21 válasza Strezi (#10647) üzenetére


krx21
nagyúr

+1
Nekem a B6-al soha nem volt ilyen...

(#10683) Gaben360 válasza chris0000 (#10656) üzenetére


Gaben360
senior tag

Én fél éve használok egy 910v-t,konzollal,filmekkel,sokszor ott áll 20-30 percig is a játék mozdulatlanul,és még csak hasonlót se sikerült elérjek ennyi idő alatt,szerintem a tv-d gyári hibás,előfordul sajnos.Kicserélik és jó lesz az,hidd el.Tudom,hogy rossz első benyomás ez a tv-től,de én nem kukáznám az oledet emiatt,pláne ha kapsz egy újat.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#10684) chris0000


chris0000
őstag

reggel indítottam egy manuál pixel frissítést...most értem haza...
most néztem meg a TV-t miközben hívtam az LG emberét,h mi az istent csináljak most vele...mert én is akarnám ezt a TV-t és most meg nem látszik semmi,tökéletes a kép...nincs ott a 4 Windows ablak.
azt mondta nekem,h nem beégett ne aggódjak,csak beragadt a kép és az ellentetjét kompenzálja ammi kirajzolódik pont a helyére...ha beégett volna akkor nem tudja már helyreállítani a pixelregeneráló.
adtam még egy esélyt neki,mert a frász kerülgetett,h most mégis vegyek Qledet... :U
és garantáltan bontatlan volt.2018 januári TV csak ez is megerősiti...most hétvégén majd tesztelem,h minden ok vele.

ezekre volt alapba beállítva most néztem
oled fény 100
kontraszt 100
fényerő 50
élesség 30
szín mélység 70
árnyalat 0
színhőmérséklet c50

mpeg zajcsökkentés:közepes energia megtakarítás
fekete szint:alacsony képvezérlés
valósághű mozi:be
szemkímélő funkció:ki
tru motion:sima

ha valakinek van ötlete amit biztos állítanom kell írjon nyugodtan.thx.

(#10685) dgyuri0123 válasza chris0000 (#10684) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Oled fényt azonnal vedd le 30 körülire. Nem is csodálom, hogy beragadt a kép ilyen durva beállítás mellett.

Élesség túlzó, vedd le 0-ra vagy esetleg 5-10 max.
Szín mélység is nagyon magas. Vidd 50 alá.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#10686) zotyi8 válasza chris0000 (#10684) üzenetére


zotyi8
tag

(#10687) #72042496 válasza chris0000 (#10684) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor image retention volt, ahogy gondoltam. A 100-as OLED fény az durva. HDR-ben hasznos, SDR-ben rettenet sok, jól rá is segít az image retention-re. Vedd vissza, a B7V állítólag 20-30 között is fényes tud lenni.

A többit majd megírják akik PC-ről használják, nekem nincs OLED-em.

[ Szerkesztve ]

(#10688) Joshi válasza chris0000 (#10684) üzenetére


Joshi
titán

Pont most akartam írni hogy mi a tököm történt nálad, de akkor csak megoldódni látszik a dolog. Az OLED fény ne 100-on legyen, azt hiszem itt többen 30-on használják. A fényerő is magasnak tűnik. Azt kell megszoknod, hogy az OLED nem LCD, szóval az OLED-nek nincs olyan harsány megjelenése, pont attól szerethető hogy természetes nem erőteljes. Ha visszaolvasol sokan beírták már a saját beállításukat. Nekem Sony van ahol nincs OLED fény, egyszerűen ugyan azok a beállítások vannak mint egy Sony Androidos LCD-nél. Szóval én nem tudok érdemben segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#10689) Joshi


Joshi
titán

Tényleg kellene egy Összefoglaló, mert ezek szerint sokan kicsomagolják az OLED tévéjüket aztán nekiesnek. Ahogy a plazmánál úgy az OLED-nél is van bejáratási idő, plazmánál ha minden igaz 500 óra volt. Az optimális beállításokról nem is beszélve.

(#10690) krx21 válasza chris0000 (#10684) üzenetére


krx21
nagyúr

Látod látod. Ezért nem kell elhamarkodottan beégéses para, elrettentő hozzászólást írni...
Még jó hogy nem azzonal vitted vissza. :C

(#10691) tothl válasza zotyi8 (#10686) üzenetére


tothl
addikt

Meg mindig nem ertem hogy lehet TV -t nezni 17es OLED light -tal. :D

(#10692) Lacielvtárs válasza tothl (#10691) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Így :Y

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10693) poli27


poli27
veterán

Nálam be van kapcsolva az energia megtakarítás, és olyankor nem lehet az oled fényt állítani, vajon hol járatja ilyenkor ? :)

(#10694) gerii válasza tothl (#10691) üzenetére


gerii
addikt

Valamelyik este néztem sorozatot, egyszer csak gondoltam, hogy miért ilyen qrva fényes, átállítom a Sötét módra... majd nyomtam egy oldalkurzort, erre felizzott a kijelző, majd meg vakultam. Sötét üzemmódban volt addig is :DDD

Az egyik kedvencem ahogy az emberek szemgolyóján megcsillanó kis fehér pötty hogy tud világítani. Na meg a csillagok :)

(#10695) chris0000


chris0000
őstag

thx mindenkinek a helpet... :R akár amit küldtem képet is berakhatjátok az összefoglalóba egy példaként.
azt se értem igazából,h a gyári beállítás miért ilyen max,érthetetlen,miontha nem tudnák,de persze pontosan tudják az LG szakemberei,h ezzel hamar szét lehet b@szni az új 0 perces TV-t.
vmilyen mediaplayer pakkot honnan lehet leszedni,mert nekem aztán hol van hang,kép hol nincs?

[ Szerkesztve ]

(#10696) Faresz29


Faresz29
aktív tag

A Soroksári MM-ben igen sok Oled TV van kiállítva!

Az eladó srác mutatott egy Panasonic Oledet, valószínűleg az olcsóbbik típus 55" olyan 720k körül!
Az ott látott Demo anyag, nagyon durván áll leejtős volt!
Sajnos ugyanezt az anyagot nem tudta megmutatni az LG Oledeken!
De állítása szerint a Panának sokkal jobb a képe, mint az "olcsó" LG Oledeknek!!!
Szerinte a Panel az 20%-ot jelent, és az összes többi az adott gyártón múlik...
Tehát, hogy milyen technikákat alkalmaznak!!!

Valahogy úgy jött le az egész beszélgetés, hogy az LG az a "csórók" Oledje!!!
Mondjuk neki a Sony A1 képe sem tetszett!!!

Vélemény?

(#10697) Joshi válasza Faresz29 (#10696) üzenetére


Joshi
titán

Olvass hiteles teszteket mint pl HDTV Test, egy eladónak soha ne higgy. ;]

Az egyébként tény, hogy a Pana a legjobb OLED, de egyáltalán nincsenek ekkora különbségek. Majd azért mutasd meg az eladó gyereknek az általam linkelt tesztet ha lesz rá módod.

[ Szerkesztve ]

(#10698) gerii


gerii
addikt

Youtube alkalmazás másnál is váltogatja a képminőséget lejátszás közben? A net megvan hozzá, Netflix hibátlan, de a YT-on egy trailert nem tudok megnézni annyira gusztustalan a képe.

(#10699) belan


belan
addikt

Ma csatlakozom a klubhoz 😊 ma vettem egy lg b7 hat nagyon kiváncsi vagyok milyen ps4 próval előtte full HD oled tv volt

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#10700) Ren Hoek válasza chris0000 (#10695) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mondtam én, a kompenzáló elektronika is kalibrálta magát. Aztán visszahúzta a nyitófeszültségeket.

Ez egy analóg cucc, egyszer elolvastam a patentet.

Sokaknak volt olyan, hogy másnapra a járatás után eltűnt egy kis inhomogenitás. Nem kell ettől parázni...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.