Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) SoundBox


SoundBox
tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.

Próbáltam WiFi, Illetve kábeles kapcsolaton is nem jó :(
Megnéztem Tv plex alkalmazassal illetve DLNA-is

Mondjuk HDD-vel nem próbáltam akkor ez lesz a következő, ha jól tudom a legjobb egy Média lejátszó lenne, de ezekben nem nagyon vagyok naprakész :) :)

(#59502) Halihólaci válasza junkpod (#59498) üzenetére


Halihólaci
tag

junkpod:
A Kodi-ban megtaláltam a kijelző frekvencájához való igazítást, nem változott semmi.

Celtis:
Ezt este ha hazaérek kipróbálom, bár a saját média lejátszója is a általam beállított kép móddal ment.

Alaves:
Hálózatról játszok mindent, és a legszebb, ez most egy sd sorozat. Hogy még szebb legyen az elsó évad hibátlan. Ha a Sony belső lejátszója nem játszaná le hibátlanul simán elfogadnám,h a film rossz.

Beírtam a gondom a Kodi fórumba is, szerintem a Kodi-val lesz gond.
Nagyon zavaró, most először működött igazán úgy itthon nálam a Kodi,h 4-5 film kivételével mindent felismert, nagyon tetszett a páromnak. Erre ugrik a kép. Vmit tudom,h annak idején ki kellett kapcsolnom rajta, de az a beállítás itt meg sem jelenik...
A váltott soros-t már kikapcsoltam, és volt vmi képskálázás , talán legközelebbi szomszéd lett beállítva..

(#59503) junkpod válasza Halihólaci (#59502) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az pont nem jó. Olyankor a kijelző frekihez igazítja a lejatszast, itt még a hangfokyamot is átkódolja.
Ellenkezőleg, a tv frekit kell a filmhez igazítani.

Box's don't touch!

(#59504) Halihólaci válasza junkpod (#59503) üzenetére


Halihólaci
tag

Ezt igazából ki be kapcsolgattam, nem volt változás. Azért szomorú lennék ha nem tudnám használni ezen a tv-n a Kodi-t szempont volt ez is a vásárlásnál. Még azért nem adom fel!

(#59505) s_henderson válasza BearZak (#59494) üzenetére


s_henderson
csendes tag

Hát, a TV-k lejátszója soha meg sem fogja közelíteni egy jó médiaplaya képességeit. Ha ajánlhatok egyet, a Dune HD új Real Vision 4K lejátszóját nyugodt szívvel ajánlhatom. Mindent visz, HDR10+, Dolby Vision képes, DSD-t is visz ISO-ból ha valaki szeretne SACD-t hallgatni. A Jukebox-a pedig remek.

(#59506) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

Eljutottam oda, hogy talán talán venném a bátorságot egy OLED tv megvételéhez.
Eddig hosszú évek óta FALD rendszerű VA paneles TV-im voltak.
A kiszemelt modell: Sony 77A80J

Használat: 60% youtube és 20% Netflix nézés, 20% gaming. Közepesen világos szobában, bár amikor hétvégén pl. nappal TV-zek, mindig besötétítek. Ezt leszámítva csak este nézek TV-t.
Hétköznapi 3-4 órát üzemelne, hétvégén napi 12-14 órát.
Egyetlen félelmem van (a szokásos): beégés.
Esténként sokszor alszom el a TV előtt és arra ébredek, hogy órák óta egyetlen képen áll :DDD a mostani Sony XF90-nél ez nem okozott eddig semmi gondot, de az OLED-nél kérdéses.

Mi a véleményetek, mennyire legyek bátor OLED-re váltani?
Illetve melyik a jobb vétel: Sony A80J vagy LG C1?

Köszönöm és üdv,
Coleen

[ Szerkesztve ]

(#59507) s_henderson válasza coleen (#59506) üzenetére


s_henderson
csendes tag

Szia.
ezeknél van már képernyőkímélő funkció, ami automatikusan bekapcsol, ha a tévé egy statikus képet több mint két percig érzékel a képernyőn. Szóval beégéstől nem kell tartanod.

(#59508) adm


adm
őstag

Benézett több helyen 650e alá a 65c1, van már vele tapasztalat? A panel lottóban ez is részt vesz?

16core - 32thread - 64gb

(#59509) coleen válasza s_henderson (#59507) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszi, ez jó hír. A fényerő csökkenés az évek múltával mennyire szembetűnő?

(#59510) alaves válasza coleen (#59509) üzenetére


alaves
addikt

Gyakorlatilag nincs fényerő-csökkenés az OLED kijelzőkön (lásd. rtings grafikon). Az LCD-LED kijelzőkön viszont van fényerő-csökkenés. Lehet, hogy inkább az A80J-t merném javasolni. (Júliusban már elvileg lesz Philips 77OLED806, akkortól már azt fogom ajánlani.)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#59511) coleen válasza alaves (#59510) üzenetére


coleen
aktív tag

Hmm, ez új infó, mármint hogy nincs fényerő csökkenés, de ez igazán pozitív.
A Philips miben lesz jobb?

(#59512) alaves válasza coleen (#59511) üzenetére


alaves
addikt

Azt mondanám, hogy azt kell venni, amelyik az akciósabb a vétel pillanatában. Valószínűleg azonos kijelzővel szerelt mindkettő. Pl. egy MM-ben megnézed, hogy melyik képalkotás tetszik jobban. Sony-é pontosabb, Philips-é látványosabb. Mindkettő androidos. Összeesküvés elmélet, avagy mégsem?: a Philips veszi át a legjobb minőségű kijelzőket.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#59513) no!smak3r válasza alaves (#59512) üzenetére


no!smak3r
kezdő

"a Philips veszi át a legjobb minőségű kijelzőket." -> ezt mire alapozod?

(#59514) salapp válasza no!smak3r (#59513) üzenetére


salapp
addikt

Tényleg izgi állítás, vajon lehet az alapja?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#59515) alaves válasza no!smak3r (#59513) üzenetére


alaves
addikt

Odaírtam, hogy "összeesküvés elmélet".
A Philips (TPVision európában) és az LG speciális üzleti kapcsolatban áll/állt: közös fejlesztések, beruházások. Továbbá a 2018 tavaszán megjelent B8-at, C8-at, E8-at 65%-al megnövelt piros alpixelű kijelzőkkel szerelték. Az OLED803 2018 nyarán már a 103%-al megnövelt piros alpixelű 2019-es kijelzőt kapta (sok fw módosítás kellet mire rendesen beállították a képvezérlést).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#59516) adm válasza adm (#59508) üzenetére


adm
őstag

(a csehek egy xbox series s-t adnak hozzá)

16core - 32thread - 64gb

(#59517) anrab válasza alaves (#59515) üzenetére


anrab
addikt

Annak idején a philips és az lg közösen fejlesztették és gyártották a kijelzőket.
Már nem emlékszem mikor, a philips kiszállt a kijelző gyártásból.

(#59518) DamianB válasza Pro Koryak (#59478) üzenetére


DamianB
őstag

Én régóta olvasom a topikot megértem abszolút a problémáit az embereknek ha végre megveszem a tvt lecsekolom de én mindenképpen LG G1 veszek mivel falra megy és játékra kell főleg. Nem tántorított el az itt leírtak sem de ettől függetlenül olvasom.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#59519) alaves válasza anrab (#59517) üzenetére


alaves
addikt

[link] konkrétan létezett egy ilyen cég: LG.Philips :K

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#59520) tamassneff válasza alaves (#59519) üzenetére


tamassneff
kezdő

Valószínűleg annak adják a legjobb panelt aki többet fizet érte (ha van ilyen) de én is azt gondolom az LG által megvett paneleket a többi TV-s cég még módosítja valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#59521) tamassneff válasza Halihólaci (#59504) üzenetére


tamassneff
kezdő

Nekem teljesen jól megy a KODI a TV-n, igaz ritkán használom de imádom én is mint lejátszó programot. Én vettem TV média boxot is.

(#59522) Halihólaci válasza tamassneff (#59521) üzenetére


Halihólaci
tag

A SonyA8-on a Kodi19 nekem most csak az sd felbontású sorozatnál csinálja, a manó sem érti, ez van. Amin szaggat-ugrik azt a saját média lejátszójával nézzük.
De persze vannak még UFÓ szintű dolgai, pl csak és kizárolag az M4HD-n mindegy mit csinálok minden alkalommal ahányszor csak rákapcsolok kirakja a feliratot. Persze felirat kikapcsolva. Már mindent próbáltam, az elsődleges és másodlagos felirat nyelvét áttettem oroszra, de mindegy mit teszek, csak az M4HD-n mindig kiteszi. Ha ez is egy bug azért kezdek elszomorodni, főleg mert pont az M4-et nézem a legtöbbet.
Aztán szerintem őrjítő,h minden kép üzemmód, fényerő változtatáskor kiírja,hogy ez magasabb energia fogyastást eredményezhet, akkor is,ha pl éppen csökkentem a fényerőt, egyszerűen nem értem. Illetve értem, oké, írja ki, de mindig rá is kell klikkelni,hogy megértettem...
Ha esetleg van ötlet,h ezek orvosolhatók megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#59523) tamassneff válasza Halihólaci (#59522) üzenetére


tamassneff
kezdő

Hm nekem UPC boxom van és HDMI-n megyek a TV-re így csak képet meg hangot kap tőle semmi mást a TV feliratok mindegy egyéb kezelése a box végzi. Gondolom akkor CI kártyád van? Akkor TV-bug vagy próbaként kártya csere ha belemegy a szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#59524) Halihólaci válasza tamassneff (#59523) üzenetére


Halihólaci
tag

Igen, CI kártyám van!
Nagyon köszi az ötletet, próbálok cserét! Eszembe nem jutott volna... :R

(#59525) BearZak válasza s_henderson (#59505) üzenetére


BearZak
csendes tag

Köszi a tippet :R , már egy ideje gondolkoztam, hogy veszek egy dedikált lejátszót a Dolby Vision filmek miatt. Jól néz ki ez a Real Vision 4K és az ára is baráti annyi kérdésem lenne vele kapcsolatban, hogy látom a gyártó oldalán a leírásában, hogy elviszi az androidos alkalmazásokat a play storeból, de az apk file is telepíthető. Így akkor valószínűleg használható rajta a Vanced android adblockos + sponsorblockos youtube applikáció? Illetve, hogy akkor így már nem kell majd attól tartani, hogy akadozni fognak a Dolby Visionös filmek?

(#59526) daneel_hu válasza tamassneff (#59520) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Valószínűleg annak adják a legjobb panelt aki többet fizet érte (ha van ilyen) de én is azt gondolom az LG által megvett paneleket a többi TV-s cég még módosítja valahogy."

Nem nagyon tudnak mit módosítani rajta.
Ami fontos lehet esetleg az a pixelfrissítő rutin, a végleges bevonat (LG-n túl fényes) és a panel hátsó hűtése. (pl GZ, HZ2000-esen állítólag elég jó)

Azt el tudom képzelni, hogy a tinting függ egy kicsit a bevonattól.
Nálam pl ha középen nézem a tévét, akkor minimális, ha oldalról akkor megjelenik bal oldalt egy kis sárgás szín. (napszaktól is függ, tehát a nappali fényviszonyaitól)

(#59527) daneel_hu válasza DamianB (#59518) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Én régóta olvasom a topikot megértem abszolút a problémáit az embereknek ha végre megveszem a tvt lecsekolom de én mindenképpen LG G1 veszek mivel falra megy és játékra kell főleg. Nem tántorított el az itt leírtak sem de ettől függetlenül olvasom."

Az egyik legszebb modell. ;] :K

(#59528) anrab válasza alaves (#59519) üzenetére


anrab
addikt

Yess.

(#59529) anrab válasza Halihólaci (#59522) üzenetére


anrab
addikt

Kedves nézők, következő műsorunkat a teletext 888. oldalán feliratozva is nézheti!
Beállítások.

(#59530) Pro Koryak válasza daneel_hu (#59527) üzenetére


Pro Koryak
addikt

:B :C

(#59531) wrathchild válasza Halihólaci (#59522) üzenetére


wrathchild
tag

Üdv! Nekem is A8+CI kártya: M4-nél felirat szintén mindig "on", de tegnap TV2-nél is bekapcsolta. Annyiból nálam jobb a helyzet, hogy ha beállításokban ránézek, bekapcsoltnak mutatja, tehát csupán ki kell kapcsolnom. De valóban minden nap újra bekapcsolja magát :)
Az energia cuccról valahol azt olvastam, hogy Uniós előírás a figyelmeztetés megjelenítése.
Ha így van, fura, hogy más típusnál nem olvastam ilyen panaszról...

(#59532) Brave_86


Brave_86
aktív tag

MM 65CX - 550k
[link]

(#59533) s_henderson válasza BearZak (#59525) üzenetére


s_henderson
csendes tag

Nem tudom hogy azt a programot konkrétan rá lehet-e tenni, de én pl. Aptoide-ból a DigiOnline appot fel tudtam tenni és simán megy is rajta. DV filmet meg az összes többit is röccenésmentesen viszi. A Jukebox-a meg remek (ha érdekel az ilyesmi is).

(#59534) knorbi90


knorbi90
csendes tag

Srácok vennék egy 48-as OLED-et (csak ez fér el). Viszont bajba vagyok eddig csak a LG OLED48CX3LB volt ahogy most nézem már van a LG OLED48C12LA és a LG OLED48C11LB is.
A három tv kb. egy árban van most. Melyik lenne a jó választás? PS5 és Netflix ami sokat menne rajta.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#59535) CptAdamica válasza knorbi90 (#59534) üzenetére


CptAdamica
veterán

C1 idei modell, a CX tavalyi modell, érdemes lehet a C1-et venni, újabb panel, újabb fejlesztés, újabb szoftver. Valamivel elvileg kisebb a fényereje, mint a CX-nek, de ha egy árban vannak, akkor én már a C1-et venném.

Megyen!

(#59536) Pro Koryak válasza knorbi90 (#59534) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ennyiért van SONY KD-48A9B, igaz PS5 miatt nem biztos :U , de filmekre tuti jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#59537) Pro Koryak válasza Pro Koryak (#59536) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... vagy KE-48A9B, ez eggyel újabb + több helyen kapni. :D

(#59538) salapp válasza Pro Koryak (#59537) üzenetére


salapp
addikt

Elvileg ugyanaz, csak az új energiacímkézés miatt lett a D-ből E.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#59539) knorbi90 válasza CptAdamica (#59535) üzenetére


knorbi90
csendes tag

Köszi! És a kettő 48C12LA és a 48C11LB között van érdemi különbség?

(#59540) adm válasza knorbi90 (#59539) üzenetére


adm
őstag

2la világosszürke/ezüst
1lb sötétszürke/fekete

hozzánk nem kerül más változat, pl dual tuner

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#59541) Strezi válasza knorbi90 (#59534) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem a C1 rendszere kevésbé szimpatikus mint a CX. Szerintem a mindent kitakaró webos felület visszalépés...
nyomkodd meg mindkettőt!

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#59542) CptAdamica válasza knorbi90 (#59539) üzenetére


CptAdamica
veterán

Jajaja, ahogy adm írja, csak talp színben tér el.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#59544) adm válasza Brave_86 (#59543) üzenetére


adm
őstag

Minimálisan többért Xbox az ajándék az alzánál.😇

16core - 32thread - 64gb

(#59545) s_henderson válasza coleen (#59509) üzenetére


s_henderson
csendes tag

[kép] Nálam ilyen mikor képernyőkímélő módban van.

(#59546) norbertoth válasza Strezi (#59541) üzenetére


norbertoth
senior tag

Ugyanezen a véleményen vagyok.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#59547) SoundBox válasza Strezi (#59541) üzenetére


SoundBox
tag

Sztem is gáz a kitakató webos, mondjuk én ezt úgy oldottam meg hogy mindent amit használok ráraktam gyorsindítóra 🤣🤣

(#59548) wallace 234 válasza s_henderson (#59545) üzenetére


wallace 234
őstag

Oda lett a tüzijátekos képernyővédő? Pedig az jól mutatott.

(#59549) alaves válasza SoundBox (#59547) üzenetére


alaves
addikt

A webOS kinézete sokadrangú dolog a képvezérléssel kapcsolatos problémákhoz viszonyítva (pl. fekete közeli megjelenítési szabálytalanságok, color banding, fekete szint- és színkeverési hibák HDR/DV).

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#59550) s_henderson válasza wallace 234 (#59548) üzenetére


s_henderson
csendes tag

Ezek szerint igen. Most ez a szivárványszínű téglalap megy OLED felirattal. De legalább megy vmi.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.