Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) Joshi válasza dh66e (#28049) üzenetére


Joshi
titán

Elvileg a Dropbox szerverről lehet szedni, de azért kíváncsi voltam. THX. :R

(#28052) alaves válasza Joshi (#28038) üzenetére


alaves
addikt

Azért én sajnálom ezeket a nagymúltú cégeket, és ha így haladunk, akkor a TV gyártásban szinte csak az LG marad. Hacsak nem fognak össze a japcsik és a Samsung előtt előrukkolnak a megfizethető microLED TV-vel.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#28053) Joshi válasza alaves (#28052) üzenetére


Joshi
titán

Ilyen cégeket nem kell sajnálni, ahogy azt a réteget se akik ezeket a termékeket vették eddig. ;] Gazdagéknál úgy megy, hogy majd csak lesz valahogy. ;]

(#28054) renatto válasza alaves (#28052) üzenetére


renatto
őstag

Az sem holnap lesz. :( MicroLED 2026.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28055) Joshi válasza renatto (#28054) üzenetére


Joshi
titán

Évtizedek óta TV Kartel van, nem lepődnék meg azon, ha ez lezsírozott időpont kezdete lenne. ;]

(#28056) alaves válasza renatto (#28054) üzenetére


alaves
addikt

Akkor úgy látom a TV kartell kb. annyi időt adott - ~15 évet - (profit maximalizálás) az OLED-nek, mint a plazmának. 2026-ig az 55B7V-m nem biztos hogy kitart :( ...hát akkor lesz még egy köztes 65-ös OLED-em is valószínűleg, első nekifutásra 65C9 majd valamikor :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#28057) Pro Koryak válasza alaves (#28056) üzenetére


Pro Koryak
addikt

3 év múlva megveheted a 77-est 1misi alatt, kisebbet nem vehetsz. :DDD
Ez már méretben is kitart egy darabig.

(#28058) chros válasza BenFe (#28047) üzenetére


chros
őstag

A "nemreg" elcseszett gammat hivatott javitani es a "vegso" fix-et szallitani a chrominance overshoot problemara.

(#28052) alaves: ahogy Joshi mondja, nem kell oket sajnalni, valszeg direkt lett bebuktatva a befektetok altal, hogy mentsek, ami meg mentheto.

(#28056) alaves: 4 honapja, mikor a 65B8-at vettem, en is korbeneztem, mi lesz a jovo, s arra jutottam, hogy a kovetkezo 10 eveben (!) nem lesz ertelmes aron uj technologia. Igy a 65B8-at legalabb (!) 10 evre vettem. :)

(#28059) Clay válasza chros (#28058) üzenetére


Clay
senior tag

A C8-ra a 04.10.55 a legfrissebb?

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#28060) ribarszki válasza chros (#28058) üzenetére


ribarszki
őstag

A gammát B8on is elcseszték? Mert kalibráltatnám a tévét, de akkor ha jól értem, meg kellene várnom ezt a frissítést B8on a kalibráció előtt?

(#28061) chros válasza Clay (#28059) üzenetére


chros
őstag

A C8 honlapan igen, de OTA-n mar jott par embernek az 5.*.*-os.

(#28060) ribarszki: igen, B8-on is a 4.10.65-el. De mar csak napok/hetek kerdese az uj 5.*.*-os sorozat, s remelhetoleg ott is benne lesz a fix.

(#28065) Chaser válasza ZsizsiZsozsó (#28016) üzenetére


Chaser
titán

350e-ért korrekt, ahogy nézem, már 1-2 helyen van csak annyiért, azokból ed-t választanám vagy a mall.hu-t

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28066) kalimist válasza chros (#28061) üzenetére


kalimist
aktív tag

Sajnos a B8-hoz még mindig nincs macroblock javítás az új firmwareben. Csak a múltkor elrontott gamma/black crush problémát javítja. Az az érzésem, hogy nem is nagyon lesz tekintve C8-hoz és felette milyen régóta tesztelik, B8-hoz pedig még egy beta sem jött ki.

(#28067) chros válasza kalimist (#28066) üzenetére


chros
őstag

Hmm, ezt mibol gondolod?
En ugy gondolom (ugyan csak 1-2 napig volt fent nalam a *.65), hogy a rontott gamma a fix resze. No, majd par nap/het mulva kiderul az uj fw-vel.

@Janos, te mar megkaptad az ujat C8-on? :)

(#28068) daneel_hu válasza kalimist (#28066) üzenetére


daneel_hu
addikt

E8-hoz is a hivatalos legfrissebb verzió: 04.10.55

(#28069) Strezi válasza daneel_hu (#28068) üzenetére


Strezi
őstag

E8 - C9 összehasonlítás ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#28070) vernaracs válasza chros (#28067) üzenetére


vernaracs
csendes tag

Bátraknak a makroblokk javítást tartalmazó firmware USB-n keresztüli frissítésre.

B8 5.10.05

C8 5.10.02

A fájlok egy külső forumon lettek publikálva, de az LG oldaláról tölthetők le. Csak saját felelősségre!

[ Szerkesztve ]

(#28071) chros válasza vernaracs (#28070) üzenetére


chros
őstag

Koszi, ezt mar Janos linkelte az orosz forumon (a teszt nsu fw-k, ami valszeg a C8 vegleges lett). En mar megvarom a hivatalost az LG oldal-rol.

(#28072) Szteliosz


Szteliosz
újonc

Sziasztok.
LG OLED65B8LLA tv készülékem van 5 hónapos. Egyik napról a másikra Wi-Fi nem működik, tehát a "Hálózat" beállításoknál "Wi-Fi kapcsolat" itt nem engedi bekapcsolni a Hálózatot, mint ha blokkolva lenne...
És a piros kis kurzor sem működik a "Kisegítő lehetőségek" "Kurzor beállítások" hiába bármi próbálkozás nem működik sehogy...
"Visszaállítás az alapbeállításra" megtörtént de nincs változás... Áramtalanítás is megtörtént...
Az internet stabil, minden más egységen (telefon, pc) működik ahogy eddig.
Lehetséges, hogy szoftver frissítési probléma? Viszont így, hogy az internet blokkolva van nem tudok új frissítést lefuttatni...
Tudtommal az internet hozzáférés nem függ össze a kurzorral? vagy igen?
Németországban vásárolt és itt üzemelt Tv-ről van szó.... de az itteni LG ügyfélszolgálattal már futottam pár kört, de eddig semmi mivel nem valami hozzáértők....
Valaki találkozott már hasonló esettel?

(#28073) janos666 válasza Szteliosz (#28072) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hardware hibának tűnik, ha a "Visszaállítás" után is ilyen (hogy az egész WiFi részt be sem engedi kapcsolni, nem csak SSID-ket nem listáz), vagy legalább is olyan szoftveresnek, amit nem tudsz otthon javítani.
Ha van szerviztávirányítód, ott talán van valami diagnosztikai üzenet.
Ha egy darabig megvagy WiFi nélkül, azzal még tehetsz egy próbát, hogy felrakod a következő firmware-t USB-ről ([link]) és ismét Reset-elsz, de valószínűleg garanciáztatnod kell.
A távirányítót tudod meg újraregisztrálni, de nem hiszem hogy segít a kurzoron: 'Házikó' (Recents) és BACK gomb együtt nyomva tartva, míg villog párat a piros bekapcsológomb, aztán kis szünet és OK (a tárcsa közepén).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28074) Strezi


Strezi
őstag

Megjelent a Hisense Oledje. Elvilg már kint van angliai boltokban. Holnap benézek a helyi John Lewis-be, ha már épp kint vagyok! Kb. Tavalyi Philips árban van elvileg, £1499...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#28075) Chaser válasza Strezi (#28074) üzenetére


Chaser
titán

nemrég volt cikk, ausztráliában kezdték, záró ár 300e ft körüli összeg volt belépőknél, annyiért se vették ( : átvitték amazonra, 600e-ért rakták ki :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28076) chros válasza Strezi (#28074) üzenetére


chros
őstag

Link? Ez melyik meret? 65?

(#28077) krx21 válasza Szteliosz (#28072) üzenetére


krx21
nagyúr

A kurzor miatt a távirányítót próbáltad már újra feltanítani?
Folyamat: először vissza állítod gyárira. A “vissza” és a “házikó” gombokat egyszerre nyomod hosszan.
Ha sikerült, akkor a táv ledje villog...
Feltanítás: A “görgő” gombot megnyomod.
A tv kiírja, hogy a távvezérlő regisztrálva lett, újra kell legyen kurzor...

(#28078) Strezi válasza chros (#28076) üzenetére


Strezi
őstag

Ezittaz: https://www.t3.com/news/hisense-oled-4k-tv

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#28079) Strezi válasza Chaser (#28075) üzenetére


Strezi
őstag

Igen. Próbálkoznak vele, maga a fenti cikk is kevésbé informált, pénzes vevőknek szól (~JohnLewis)...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#28080) chros válasza Strezi (#28079) üzenetére


chros
őstag

Ez 55"-os :D Nem lenne "az a penz", hogy ezt vennem, mikor ugyanennyiert vettem a 65" B8-at ~3 honapja!

JohnLewis nem dragabb mint a tobbi, s a UK-ben majdnem minden bolt price-match-eli a masikat, az persze a vasarlon mulik, hogy tudja/keri-e. Azt sem kell elfelejteni, hogy a UK az egyik legdragabb orszag akar csak az EU-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#28081) Strezi válasza chros (#28080) üzenetére


Strezi
őstag

Nem érdemes UK meg magyar árakat összehasonlítani. Vagy ott vetted a B8-at, nem emlékszem?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#28082) Pro Koryak válasza Strezi (#28078) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mondjuk ez már a 2019-es modell, nem tudom képben jobb-e, mint amit Ausztráliából küldtek át Eurba szopatni a népet 4-500e-ért.

(#28083) daneel_hu válasza Strezi (#28069) üzenetére


daneel_hu
addikt

;)

77 colban vonzana a csere. :)

(#28084) chros válasza daneel_hu (#28083) üzenetére


chros
őstag

Azt meghiszem, ezen az aron :D

(#28081) Strezi: igen, ott.

[ Szerkesztve ]

(#28085) Boy_25


Boy_25
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, h oled tv-nél mennyire gyakori a vertical banding? Mindegyiknél van gyártási technológiából adódóan vagy ki lehet fogni teljesen makulátlan példányt? Mi számít kórosnak?
Köszi előre is!

(#28086) janos666 válasza krx21 (#28077) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Már mindegy, de ha elolvasod, az én válaszomban is benne volt egy pontként a távirányító reset. De nem hiszem, hogy segít neki, mert a Power gombon kívül a többi is Bluetooth-on megy, ha már be van kapcsolva a TV, nem csak a giroszkópos rész.

Viszont... Másik hibakeresési teszt: Ha forgatod a görgőt, akkor is előjön a kurzor. Ha ilyenkor sem látszik a képernyőn, akkor nem a giroszkóp rész a rossz.

(#28085) Ha nagyon keresed, egy keveset szerintem mindegyiken lehet néha találni. Baj akkor van, ha normál használat közben zavar és napok után sem javul.

(#28075) Kicsit meglepő számomra, hogy ennyire hatékony a piac (még akkor is, ha az OLED kategória már előszitálja a potenciális érdeklődőket). annyi szutykot el szoktak adni és nem feltétlenül olcsón. Szóval vagy ormótlan nagy bajok vannak azzal a TV-vel, vagy nagyon rossz a marketing is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28087) Robi BALBOA válasza Szteliosz (#28072) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szia,

Egyszer nálam is elő jött az, hogy nem csatlakozott a wifire, látni látta az elérhető hálózatokat.

Akkor ezzel a módszerrel megoldódott:
IPV6-ot kellett átállÍtani, de mivel a Speciális beállÍtásokba csak akkor enged ha már felcsatlakozott a wifire a tv, Így a telóról megosztottam a netet(múltkor ez sem ment valamiért), aztán bele tudtam lépni a speckó beállÍtásokba és átkapcsolni a tv-t IPV4-re.

Viszont azóta megint nem akar fecstlakozni az otthoni hálózatra, pedig már alapból IPV4-en van, telefonról osztott netre felkapaszkodik rendesen.
Ki érti ezt, nem mondom, hogy a tv a hibás, mert az UPC is kavarhatott valamit, de már kezdek kicsit pipa lenni.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#28088) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Üdv. A belépő szintű Oledek mennyire ajánlottak? Gondolok itt a LG 55C8-ra. Menü mennyire gyors, lagol? Vagy a beégés, ezeknél mennyire gyakori? Néha monitornak is használnám, bár ha gáz lenne, akkor tudok enélkül élni. Ps4, netflix meg egyéb filmezésre lenne használva. :R

(#28089) Clay válasza BoneDragon (#28088) üzenetére


Clay
senior tag

Öööö 55C8 mint belépő? :W Nagyon gyors és egyáltalán nem nevezném belépőnek.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#28090) Beni2360 válasza BoneDragon (#28088) üzenetére


Beni2360
félisten

Én most vettem 55 C8-t és nem gondolnám, hogy belépő szintű, meg is lepődtem a megjegyzésen, és nagyon gyorsnak találom. Beégésről meg idővel lehet nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28091) dgyuri0123 válasza BoneDragon (#28088) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Oledből a "legalja" is magasan jobb, mint bármi "más", ami jelenleg kapható a piacon.

"csak a zene van"

(#28092) BoneDragon válasza Clay (#28089) üzenetére


BoneDragon
veterán

Sry, csak az árakat neztem es az az egyik legolcsóbb jelenleg, azért gondoltam ezt. :) köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#28093) Gaben360 válasza BoneDragon (#28088) üzenetére


Gaben360
senior tag

Még a B8-at se nevezném belépőnek,nemhogy a C8-at, ha belépőt akarsz akkor Vestel vagy Hisense. ;]

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#28094) Szteliosz


Szteliosz
újonc

Sziasztok.
Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget, amit tanácsoltatok kipróbáltam, de nem működik... Valami nincs rendben a TV készülékkel....
Az a baj, hogy az itteni németországi LG segélyszolgálat "számomra nem meglepően" azt sem tudja, hogy mit kezdjen a bejelentett problémával... Keddi hibabejelentésem óta csak az adataimat és a TV problémákat kérték el és segítség egész eddig még nem érkezett, pedig napi rendszerességgel zaklatom őket és csak annyit mondanak, hogy a türelmemet kérik, mert valamit le kell nekik futatni a rendszerben, ami által meglesz a gond forrása... vicc az egész... kijönni nem jönnek... Hol a magyarországi LG-t felhívtam és ők erre a problémára azonnal küldenének egy technikust, hogy megnézze a probléma forrását, csak ugye külföldön vagyok...
Rácsatlakoztattam a WLAN kábelt és így volt internet a TV-n majd próbáltam a "Szoftververziót" frissíteni, de nem talált újabb szoftver verziót így a 04.10.65 -ös változat maradt rajta... "Visszaállítás az alapbeállításra is lett próbálva így"....
Beállításoknál nekem van egy olyan funkció, hogy "TV Távsegítség" itt az LG segélyszolgálat egy az egybe rá tudna csatlakozni a TV-re és ugyan azt látná amit én, de mivel még mindig "Németországról" beszélünk ez a fontos funkció nem működik a "németországi LG segélyszolgálatnál".... hihetetlen....
Szóval továbbra sem működik sem a kurzor és a WI-Fi sem... Szóval eddig a problémámra sakk matt... :(

(#28095) bandi0000 válasza Szteliosz (#28094) üzenetére


bandi0000
nagyúr

routerre egyáltalán nem gyanakszol?

Xbox One: bandymnc

(#28096) dgyuri0123 válasza Szteliosz (#28094) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem is az jutott eszembe, hogy wifi jelszó stb. meg lett adva a tv-n? Tudom, triviális dolog, de hátha nem tudtad.. bocs. :) Lan-on tudniillik semmilyen jelszót nem kér, így azt gondolhatnád, hogy akkor a wifi is ugyanúgy nem fog kérni jelszót. Vagy rosszul gondoltam... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#28097) krx21 válasza BoneDragon (#28088) üzenetére


krx21
nagyúr

Az OLED eddig az első olyan technológia (mivel hogy csak LG panel van) amely legolcsóbb és legdrágább készülékek között, szinte nincs szignifikáns különbség . (Kivéve pl: soundbar).

(#28098) torma1981 válasza krx21 (#28097) üzenetére


torma1981
veterán

Pontosan. Csak a méret miatt.

(#28099) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Hát srácok 7hónap utan is meg tud lepni ez a B8. Stranger Things 3. évad 4k HDR
Brutál! Tényleg elég sokat nyúzom a tv-t, de még mindig megvan a wooow hatás! :C

(#28100) alaves válasza MrBazsi (#28099) üzenetére


alaves
addikt

Hát ja, másfél év után is sokszor rácsodálkozom az OLED képminőségére.
Úgy látom a 77C8 ára kicsit beragadt, talán év vége felé (ha még lesz belőle) ~ 1,2 mFt-ra lemehet.
77C9 talán még esélyes lehet jövőre a 999 eFt-ra. :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.