Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) chros válasza janos666 (#28367) üzenetére


chros
őstag

Hat ugy nez ki, hogy @grogi-nek lesz igaza: B8 nem kapja meg a chrominance overshoot fix-et . wtf?! :(

[ Szerkesztve ]

(#28402) Joshi válasza Pro Koryak (#28396) üzenetére


Joshi
titán

Azért az LG olcsóbb, nem csoda hogy ilyen OLED árak mellett minden fillér számít.

(#28403) chros válasza janos666 (#28367) üzenetére


chros
őstag

Oh, es itt egy erdekes velemeny a PC mod-os 8 vs 10 bit kerdessel kapcsolatban: [link]

(#28404) #76500480 válasza daneel_hu (#28393) üzenetére


#76500480
törölt tag

Hosszabbtávra akkor felejtős... Az érdekelne, hogy az AMOLED kijelző miben tér el, mint amit a tvben alkalmaznak?

(#28405) gu007


gu007
aktív tag

Sziasztok! Ha valakinek van lehetősége kipróbálni vagy biztos forrásból tudja, hogy az idei LG OLED-ek kiadják-e eARC-on a saját lejátszója által játszott videók dts:x vagy atmos hangsávjait?

[ Szerkesztve ]

(#28406) renatto válasza gu007 (#28405) üzenetére


renatto
őstag

Az Atmos hangot eddig is ki tudta küldeni (sima ARC-on is), amennyiben Dolby Digital Plus-ba volt, viszont a Dolby TrueHD-t nem tudja kiolvasni magából az MKV konténerből és ez sajnos ha jól tudom nem változott.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28407) Bakus válasza Joshi (#28402) üzenetére


Bakus
tag

Tavaly tavasszal amikor vettem a B7-et akkor a szívem a Sony A1 felé húzott de sajnos az ára nem esett be akkor még fél milla alá ami a lélektani határ nálam 55"-ért.

"A víz örök, de a gép változik"

(#28409) Gtaati válasza Pro Koryak (#28396) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Én erre azt tudom mondani, hogy ha Sonyt vagy Panát lehet majd LG árban kapni akkor biztos sokan vennének tőlük is és akik korábban LG-t vettek azok is hamarább elgondolkodnának rajtuk.... Mondom ezt úgy, hogy Lg-m van, de volt Pana plazmám is és semmi bajom se a Sonyval se a Panával.

[ Szerkesztve ]

(#28410) Gtaati válasza Joshi (#28402) üzenetére


Gtaati
őstag

Teljesen egyet érték veled :)) :R

(#28414) Tulku válasza Gtaati (#28409) üzenetére


Tulku
veterán

Pana FZ800 ugyan abban az árban volt mikor vettem mint a C8 (65 coll)....az LG-t választottam. PONT.

Nem azért mert ultra gazdag vagyok...nekem jobban tetszett ....jobb kezelése volt...jobb a belső lejátszója...

(nem elsősorban neked szólt)

(#28415) daneel_hu válasza rothfb (#28412) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az AVFORUMS-on nagyjából az látszik, hányan reprezentálnak egy-egy márkát oled fronton.
Sony és Pana együtt 40%-ot teszi ki, LG 60%-ot. Ilyen arányban adják el az oledeket világszerte.
Itt ketten azaz kettő darab Pana tulaj van, és hibátlan készülékeik alapján következtetnek a Pana oled készülékeinek meghibásodási arányaira. Téves hozzáállás.
Hány LG-tulaj van a topikban akik rendszeresen irogatnak? 30 ?

Itthon 2 éve van Panasonic oled, szerintem Sony is.
Előtte nem volt.
Mostanra kezdett beérni az árképzésük is, 1 éve még egyátalán nem volt versenyképes ara ezeknek a készülékeknek.

Én símán vennék ha lenne értelme, lenne bármilyen előnye egy Pana vagy Sony olednek. :)
Nem csak az árra gondolok. Nyílván ha 77 colban lehet majd LG-t venni 1,2 -1,4 millió bruttóért akkor azt veszem és nem a Panát 2,5 millióért, 0 szolgáltatástöbbletért.

Az sem derült még ki, mi lesz azokkal akiknek beég a készülékük. (Pana...)
Panánál találtam visszautasítást avforums-on, de nem biztos, hogy ez az általános.

(#28416) Gtaati válasza Tulku (#28414) üzenetére


Gtaati
őstag

Tiszta sor, mindenki vegye azt ami neki szimpatikus... Nekem is LG van... és nagyon szeretem. De más gyártóktól sem zárkózom el ha árban közel vannak egymáshoz.

(#28417) Tulku válasza rothfb (#28408) üzenetére


Tulku
veterán

Én azt hiszem, hogy értékítélet problémával TE küzdesz...minden nap, minden kommentpanelben szerepelsz, amint megírod, mennyire iszonyúborzasztóanrettenetesen f.s az LG, mennyire bajos mindenük, mennyire kell félnie annak, aki megveszi, hogy hipp-hopp elromlik és itt a világvége....

ÉN úgy érzem nem küzdök ILYEN problémákkal ...tehát megértem, hogy Panát vettél, annak ellenére, hogy ÉN nem azt vettem (AZONOS árban volt akkor és ott a C8-al, tehát az ultragazdag poént szerintem ejtsük, mert tömegközlekedéssel járok dolgozni, naponta...)....tehát megértem, elfogadom döntésed...DE nem írom le, valahányszor a panáról esik szó, milyen fapados az irányítása, mennyire háklis a lejátszója, nem keresem a konfliktust...

Elfogadhatatlan számomra, ha az ember a fórum hasábjain a nagy többségnek olyat ír, hogy nem is tudja elképzelni, ki az az ember aki LG-t vesz egyáltalán....szerinted ez nem problémás?

Te barátom Mekkában akarsz klezmert játszani, de rá kell jönnöd, az nem fog menni...

Itt az a különbség, hogy MI meghallgatjuk a klezmert, bólogatunk is, nem fikázzuk, de részünkről a szufi muzsika megfelelőbb...remélem árnyaltan rávilágítottam, melyikünk mit csinál mikor erre téved...

(#28418) Tulku válasza Gtaati (#28416) üzenetére


Tulku
veterán

Ez a normális hozzáállás, nem a márkabuzulat...így kell ezt... :C

(#28419) rothfb válasza Tulku (#28417) üzenetére


rothfb
veterán

Nem fogunk egyetérteni.

De annyit azért leírok, hogy ha valaki leírja a Pana hibáit (ami nem olyan, hogy szervízt kell hívni), én egyet fogok érteni vele és hozzá fogom tenni, hogy azért vettem Panát, mert az üzembiztosság volt a fontosabb, nem pl a lejátszó, amit vettem külön olyat, amivel szó szerint bármit le tudok játszani.

Jut eszembe napok óta nem írtam, tehát a minden nap szereplek kijelentésed erősen túlzó. Ráadásul nem egyszer már én kértem meg Pro Koryak-t, hogy szálljon le rólatok.

[ Szerkesztve ]

(#28420) gu007 válasza renatto (#28406) üzenetére


gu007
aktív tag

Ez sajnos nem jó hír. Esetleg van hozzá alternatív lejátszó ami tudja? Vagy hardveres akadálya van?

(#28421) Joshi válasza daneel_hu (#28415) üzenetére


Joshi
titán

Más gyártónak csak 2017-es panelt adott az LG, szóval azóta van pl Sony (A1) stb. Előtte nem is lehetett mivel nem adott másnak panelt az LG. ;)

(#28422) Joshi válasza rothfb (#28419) üzenetére


Joshi
titán

Hasonlókat én is írtam anno, de attól hogy huszadszorra is leírod csak gerjeszted a feszkót. Szerintem engedjétek el a témát Pro Koryakkal együtt, ez mindenkinek jobb lenne.
Egyébként LG-nél is látszik az az üzletpolitika, hogy ha igazán minőséget akarsz akkor ugyan úgy ki kell nyitni a brifkót mint Sony/Pana párosnál.

(#28423) renatto válasza gu007 (#28420) üzenetére


renatto
őstag

Nem 100%, hogy a 2019-es C9 nem tudja kiadni, de mint mondtam magával az MKV-val van a gond. Én anno vettem egy 30k-s HimediaQ30 lejátszót és azóta is azt használom, minden hiba nélkül, tökéletesen visz mindent (Atmos/DTS:X/4k/HDR).

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28424) rothfb válasza Joshi (#28422) üzenetére


rothfb
veterán

Ezzel a brifkós dologgal egyet tudok érteni, ha jól értem, a B sorozat inkább az alja lehet a kínálatnak, a C a közép, az E és attól felfelé a felsőbb szegmens.
Bár itt korábban volt szó arról is, hogy ezekbe mindegyikbe ugyanaz a panel kerül. Viszont erről meg azt gondolom, hogy hiába ugyanaz a panel, amikor lejönnek a gyártósorról, tesztelik őket és a teszteredmények alapján besorolják minőségi szempontból. Azt gondolom, hogy pl eladásra a jobb teszteredményekkel bíróakat teszik félre, ugyanez lehet a helyzet a drágább sorozatú modellek paneljeivel is. Az "éppenhogyátcsusszant" paneleket pedig a B sorozatba teszik. Lehet, hogy az olcsóbb modellek esetében a vezérlés alkatrészeinél is a gyengébb minőségűeket teszik be. Valamit valamiért. Ha van egy árkülönbség, az nem véletlen szerintem.
Én pont ezért, ha pl LG-t akartam volna venni, mindenképpen a drágább modellek közül választottam volna. Oka van az árkülönbségnek.

[ Szerkesztve ]

(#28425) rothfb válasza renatto (#28423) üzenetére


rothfb
veterán

Ismerős ez a lejátszópolitika... Kell egy specifikus arra való lejátszó, ami mindent visz. A tv-k lejátszója nem az a mindent vivős kategória. Vannak jobbak, rosszabbak, a Panáé rosszabb, bár inkább fapados. Vinni visz sokmindent, de kevés a funkció. De a jobb tv-s lejátszóknál is simán találni olyan fájlt, amivel nem tud megbirkózni. A megoldás a külső kis dobozka, hdr-t, 4k-t is tud és még nem találtam olyat, amit ne játszana le.

[ Szerkesztve ]

(#28426) Pro Koryak válasza Joshi (#28402) üzenetére


Pro Koryak
addikt

99%-ban csak a B8 volt olcsóbb, mint az FZ800!!! C8 ugyanannyiba kerül akciósan.
Az is félre lett értve, magyarázva, hogy miért prémium a Pana/Sony. (Szerintetek nem azok.)
Tv/videó/stúdió technikában már volt pár kimagasló készülékük az elmúlt 20-30évben.
Emiatt is bízok jobban a Pana oledben.
(Sony-ban nem szimpi a rezgő panel, emiatt nem az lett)

Remélem a most vett 65E8-cal nem lesz semmi gebasz.
Tovább öregbítheti az LG oled hírnevét.

(#28427) daneel_hu válasza Joshi (#28422) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Egyébként LG-nél is látszik az az üzletpolitika, hogy ha igazán minőséget akarsz akkor ugyan úgy ki kell nyitni a brifkót mint Sony/Pana párosnál."

Bizony.
Novemberben hoztam el az E8-at csereként, az 55 colos (!) E6 is 995e brutto volt anno 2016 karácsonyán.
Tavaly a 65 colos E8 volt hasonló árban, a 65-ös Sony AF9 kicsit többe fájt (talán 1,1m volt), Panából nem láttam ott 65 colost csak 55-öst, ettől nyilván lehetett volna 65 colost szerezni ha rendelek. (vakon). :K
Hiába volt drága, még az E6 ugyanúgy szenvedett a 2016-osok betegségében.

W8, W9 vagy a 77-es C9 még mindig horror áron van, ugyanezek a méretek Panában és Sonyban is brutál.

[ Szerkesztve ]

(#28428) daneel_hu válasza rothfb (#28419) üzenetére


daneel_hu
addikt

"De annyit azért leírok, hogy ha valaki leírja a Pana hibáit (ami nem olyan, hogy szervízt kell hívni), én egyet fogok érteni vele és hozzá fogom tenni, hogy azért vettem Panát, mert az üzembiztosság volt a fontosabb, nem pl a lejátszó, amit vettem külön olyat, amivel szó szerint bármit le tudok játszani."

AVFORUMS. :)
Csemegézz... tényleg elég sok mindent lehet olvasni, és hasonlóak a hibák mint az LG-nél.
(nyílván a többség az panelfüggő hiba, tehát ezeket a Pana elektronikája sem tudja orvosolni sajnos)

(#28429) Varshi válasza rothfb (#28413) üzenetére


Varshi
aktív tag

Meg ne sértődjön senki, de alapvetően műszaki topikban vitatkozni olyasmiről, ami eléggé pénztárcafüggő, nekem nem kicsit különös. Hisztizni emiatt meg égő.

Erről jutott ez eszembe: " egyesek itt úgy beszélnek fél évnyi nyugdíjról"

Elnézést, szerintem nem kellene fél évnyi nyugdíjból venni OLED TV-t.
Aki átszámolja x havi nyugdíjra, annak nem való 6 havi nyugdíjból való tévé - be kellene ezt látni, de persze betartani nem kötelező, mindenki szabadon dönthet.

De gondoljunk már az autóvásárlásra! Teljesen ez megy TV-ben is.
Van egy olyan mondás tőlünk nyugatabbra, hogy olyan autó való alád, amit 6 hónap alatt "ki tudsz termelni".
TV-ben szerintem ez legyen max. 1 hónap.

Minálunk ezt nem igen tartják be, fogalmazzunk így. :)

És ahogy az autóra casco kell, úgy a TV-re is biztosítás - lakásbiztosítás pl. villámkárra - minél tovább. És ahogy az autón elszállhat a turbó, úgy a tévét is lehet javítani. Amelyiket nem lehet (vagy "totálkár" a panelcsere, mert az értékének 40%-a feletti), olyat nem szabad vennie annak, aki nem tudja "leírni" a veszteséget.

Amúgy el vagyunk kényelmesedve a 3-5+ évig tartó TV-kkel. Modernebb mosógépetek meddig bírja? Anyut/asszonyt kérdeztétek már? Kérdezzetek meg egy szerelőt: a gari után minden év ajándék nekik.
És nem pár pixelhibáról van szó, ami nem is zavarja azt, aki nem keresi, hanem konkrétan KO.
És ott is lehet ám több100e Ft-os cuccot venni, ne anyun spóroljatok legközelebb, hé! :) Ha telik OLED-re, telik az Inverteres Direct Dive LG mosógépre is. ;) :))

(#28430) #72042496 válasza gu007 (#28420) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt az AVS-ről a C9 eARC thread. A DTS:X-re keresve nem kaptam találatot, de azért érdemes lehet megnézned, sőt, rákérdezned, mert ott első kézből tudnak válaszolni.

Más hasznos infó is kiderülhet belőle, pl. hogy melyik erősítőkkel problémás a C9 + eARC.

[ Szerkesztve ]

(#28431) Varshi válasza daneel_hu (#28427) üzenetére


Varshi
aktív tag

Mikor néztünk tévéket a MM-ban, az eladó srác mondta az egyikre, hogy hát ez egy közepes tévé, amúgy nem lenne rossz, de sajnos drága, mert idei modell. Ha fele ennyibe lenne, korrektnek mondaná, de így inkább sétáljunk tovább...

(#28432) chros


chros
őstag

Na, ezt sem tudtam: "Sony did NOT put a Dolby chip in their TVs, but rather implemented it in software on their own video processor. LG uses Dolby's chip to do the processing of DV." [link]

(#28433) #72042496 válasza Varshi (#28429) üzenetére


#72042496
törölt tag

Inverteres LG Direct Drive mosógép feleennyiért is van. Csak smart funkciók nélkül. :)

(#28434) Celtis


Celtis
veterán

Nem lehetne ezt a folytonos nyafogást a prémium meg nem prémium márkákról végre és véglegesen beszüntetni?
Rohadt unalmas, és semmi értéket nem ad a topikhoz.

[ Szerkesztve ]

(#28435) daneel_hu válasza Varshi (#28431) üzenetére


daneel_hu
addikt

Melyik? :)

(#28436) Varshi válasza daneel_hu (#28435) üzenetére


Varshi
aktív tag

Elfelejtettem. :( Kerestünk olyat, ami árban és tudásban az OLED-eket közelíti. Hát csak árban sikerült. :D

(#28437) krx21 válasza rothfb (#28424) üzenetére


krx21
nagyúr

Erre kérnénk szépen valami hiteles forrást, vagy tapasztalatot. Addig csak a Te elméleted... ;)

(#28438) daneel_hu válasza Varshi (#28436) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem is tudom.
Azért nekem a QLED-ek is tetszettek, najó nem OLED, de masszívan jobb képük volt mint bármilyen egyéb LEDTV-nek.
Nyílván sötét szobában tesztelve nem lenne ilyen jó véleményem róluk.

De összességében az oledek és qledek néztek ki tévének, a többi nem. ;]
Volt egy 85"-os kúled kitéve, azért az oda***tt. :)

(#28439) daneel_hu válasza krx21 (#28437) üzenetére


daneel_hu
addikt

A paneleket valószínűleg tényleg kategorizálják.
A legóvatosabb szcenárió az az, hogy az LG SIGNATURE OLED-eket válogatott panelekkel szerelik. (tehát a W, G és R de lehet a 77-es C9 is ilyen lesz, nem tudom) Jah és természetesen a Z.

E-nél nem tudom mi a szitu, avforumson nem nagyon van képhibás E, kivéve a régebbiek amelyek szintén beégtek mint a többi, de van W is ami beégett, hiába SIGNATURE. :)
Nekem a szerelő mutatott "repteres" W8-ast, be volt égve mint a huzat... mindig csak 1 reklám ment rajta orrvérzésig.

De valószínűleg azért ritka az E-képhiba, mert kevés E-t vesznek.
Inkább a soundbar miatt megy a hiszti, bizonyos basszusoknál rezonál. ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#28440) Varshi válasza daneel_hu (#28438) üzenetére


Varshi
aktív tag

Amúgy egy idő után már tök nehéz a boltban dönteni. Olvasgatsz itt ezer kommentet, aztán pár óra angol nyelvű fórumozás, majd kimész a boltba, és ott állsz a 65-ös tévé előtt egy 2 méteres folyosón a demó anyagot futtató tévé előtt, és vakarod a fejed. :D

A Samu QLED nem volt rossz (az lett volna a tippem, ha nincs OLED), de a "szemcsés" szürkéket látva egy 1080p-s (sötét éjszakai jeleneteket mutató) Warrior verekedős scene után csalódás volt. Meg hogy állítólag az AVI-fájlokat nem kezeli... 2019-ben. :C

(#28441) alaves


alaves
addikt

Az 55B7V frissített központi szerverről: firmware 05.80.35
Érdekes, hogy az lg.hu-n nincs már "Szoftver és firmware" opció ehhez a típushoz. Pl. B6V-hez meg van.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#28442) krx21 válasza daneel_hu (#28439) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem véletlenül kértem hiteles forrást. Mert ha igaz, akkor van értelme esetleg drágább modelleket nézegetni.
De nekem még a feltételezés kevés..

(#28443) renatto válasza alaves (#28441) üzenetére


renatto
őstag

Pár napja vették le, nem tudom az okát. Nálam nem talál frissítést, .25 van most.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28444) Joshi válasza krx21 (#28442) üzenetére


Joshi
titán

Nézd, kicsi arra az esély, hogy csak a dizájn miatt kérjenek el sokkal több pénzt egy tévéért. Ha LG így csinálja akkor én is azt mondom hogy több pénzért Sony/Pana. Mondjuk ha lenne 77"-os méretben Pana GZ2000 és hozzám vágnák, azért azt nem utasítanám vissza. :DD

(#28447) daneel_hu válasza krx21 (#28442) üzenetére


daneel_hu
addikt

Próbáltam utánanézni, de nem olyan egyszerű ezek szerint. :)
Az LG SIGNATURE valami prémium megjelölés akarna lenni a cégtől.
Létezik kávéfőzőben(?), hűtőszekrényben és LG OLED tévémodellekben is ez a megjelölés. :O

Az, hogy az LG OLED SIGNATURE mit jelent a gyakorlatban, passzolom.
A W, R és Z biztosan megkapja ezt a jelölést 2019-ben, G-modell szerintem már nincs.

(#28450) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Erről a pixel shitft dologról amiről beszéltetek, van valakinek tapasztalata, hogy tényleg ront a képminőségen?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.