Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) rothfb válasza Tulku (#28240) üzenetére


rothfb
veterán

A jó és szép a képe és megveszem azonnal emberek (nem konkrétan te, nem kell félreérteni) jönnek aztán "sírni", hogy panelt kellett cserélni pl tv esetében. Autó esetében meg, hogy ezt kellett cserélni, azt kellett cserélni, állandóan van valami baja...

Egyébként én egyszet választottam így tv-t és pont egy LG-t. Bementem, szép a képe, nekem jó lesz (még nem oled volt), két hét múlva random elsötétült a kép. Véletlenszerűen. Telefonnal kellett, hosszú videót csinálnom, hogy elkapjam a jelenséget és bizonyítsam, hogy nem a bejövő jel pl. A kép totál elsötétült, nem csak az adás. Aztán 1 másodperc múlva visszajött. 2 hónapig nem volt tv-m, míg végül visszakaptam az árát.
Megfogadtam, hogy utánaolvasok legközelebb, így is lett, nem is vettem LG-t oledben. Másfél milla kiment egy 55 és egy 65 colos oledre, még az kellett volna, hogy ismét lejátszódjon a tortúra. Miért? Hogy webos-s tv-m legyen, több appal? Na neeem. Hát ezért lettek Panáim.

[ Szerkesztve ]

(#28252) daneel_hu válasza rothfb (#28248) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Vannak még olyan gyártók, akik a profit mellett figyelembe vesznek mást is, igen pl az ügyfelek elégedettségét."

LG? ;]
Minden - akár csak a felhasználó szerint rossz! - panelt cseréltek eddig.
Mi ez ha nem az ügyfelek elégedettségére való törekvés?

(#28253) rothfb válasza lemmy9 (#28227) üzenetére


rothfb
veterán

Azt hiszem, én illetékesebb vagyok abban, hogy a 3 éve meglévő, akkor 7 éves Civic esetében jól döntöttem e. Igen jól. Volt pár autóm, de hogy a kötelezőkön kívül az ég egy adta világon semmit se kelljen csinálni rajtuk, ez az első. Mint egy doxa.
De ez aztán végképp nem a fórum témája...🙂

(#28254) daneel_hu válasza chros (#28244) üzenetére


daneel_hu
addikt

"En csak *azt* nem ertem, hogy valaki miert akar 1-1 gyartot jobbnak beallitani 1-1 masiknal? Meg ha 1-1 konkret modellrol beszelnenk, akkor igen, de gyarto?! A dedo-ban vagyunk? :)"

Számomra ez azért furcsa, mert aki volt nagyobb műszaki áruházban megvizslatni az oledeket vásárlás előtt (és nem a neten vette vakon!), - annak látnia kellett, hogy micsoda különbség van az oled és nem-oled készülékek között, még a felső kategóriában is. Ehhez képest az oled készülékek között alig-alig van kimutatható különbség.

De nem baj, ha nincs akkor majd gyártunk. :P

(#28255) Tulku válasza rothfb (#28251) üzenetére


Tulku
veterán

Nézd....szerintem ez a panelcsere minden (oled) TV gyártónál kétesélyes...

Ha pl arról lenne szó, hogy az LG oledekben gyakorta kipukkan a vezérlő modul, esetleg a hangszóró, vagy az erőlködő, akkor tényleg jogosnak tűnnének azok az érvek, amelyek a szofisztikáltabb gyártók felé terelnék a népet...

Én sem azok közé tartozom, akik az LG szó hallatán nedvesedő szemmel keresnék a brand újabb szórakoztató elektronikai újdonságait azonnali vétel céljából (remélem kellően árnyaltam irányultságom) de meg kell valljam, oled fronton nálam nyertek...perpill...egy B7 és egy C8 tulajaként ezt már le merem írni...

Azt is megértem, ha valaki a múlt figyelembe vételével nem bízik ezen gyártóban, nyilván rengeteg negatív tapasztalat lehetséges, de oled fronton perpill nagyon jók, páran pedig már leírták előttem, hogy az oledek fő dizájn eleme mégis a képernyő, ami valljuk meg eléggé hasonló minden modell esetében...

(#28256) rothfb válasza Tulku (#28255) üzenetére


rothfb
veterán

Szerkesztettem a hozzászólásom.

(#28257) rothfb válasza daneel_hu (#28252) üzenetére


rothfb
veterán

Én akkor vagyok elégedett, ha nem kell cserélgetni panelt egy több százezres, milliós tv-ben.

(#28258) daneel_hu válasza rothfb (#28257) üzenetére


daneel_hu
addikt

Panában is cserélgetni kéne. (avforums alapján rengeteg a Pana beégéses probléma, pontosan ahogy az LG-nél is)
Csak nem cserélik. Itt a baj. ;]
Helyette áttolják a problémát is kiskerre. :U

Ti 2db elégedett Pana ügyfél vagytok, örüljetek, hogy hibátlan a készülék.
Itt vannak elégedett LG-ügyfelek is, ezt értsétek már meg.
A topikban összesen vagyunk 30-40-en akik rendszeresen irogatnak, ez nem statisztikai mutató, ahogy a 2 Panasonic vélemény végképp nem az, ha nagy számokról akarunk beszélgetni és azokból általánosítani.

Ahhoz nagyobb fórum kell, sokkal több oled-tapasztalattal.

(#28259) Gtaati válasza rothfb (#28250) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nekünk sem véletlenül van rengeteg mindenünk az LG-től:) TV-ből van vagy 6 amiből már csak 3 van nálunk és mind a saját, mind a családnál és kollégánál lévőek hibátlanul teszik a dolgukat és van amelyikben 23-24ezer óra van. Ez mellett a hűtőnk, mosógépünk, mikrónk, porszívónk, telefonjaink, blu ray írónk, dvd-blu ray lejátszónk stb.. nálunk mind LG. Én nem akarom őket fényezni, mert nem áll szándékomba és nem is fizetnek érte...., de az tény hogy a fentebb felsorolt eszközök közül semmi nem ment tönkre és nem szorult javításra, szervizre!!! És azzal sincsenek sokan tisztában hogy az LG-n belül pl. a tv gyártás és háztartási műszaki cikkek mennyire el vannak különülve, mint ahogy a tv gyártáson belül maga a display-kijelző gyártás, sokan szeretik rájuk húzni, hogy ja ők még kenyérpirítót is gyártank és hogyan lehet őket így komolyan venni...

Egy szó mint száz, mindenki azt vesz, ami számára szimpatikus, tetsző és bizodalma van felé, de én a sok éves felhasználó tapasztalatommal azt tudom mondani, hogy ár-érték arányban és megbízhatóságot is figyelembe véve a mai világban igencsak ott van a top gyártók között.

[ Szerkesztve ]

(#28260) #72042496 válasza rothfb (#28251) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem az épkézláb kategória fölött már sokkal kevesebb múlik az adott terméken, mint az ember mentalitásán.

Egy-egy kivételtől eltekintve se tévére, se autóra, se más tartós fogyasztási cikre nem volt jellemző nálunk a vétel utáni Canossa-járás, másvalaki pedig folyton problémázik. Már azt hiszem, a harmadik japán autóját nézegeti pár éven belül, a korábbiakat szerviztől szervizig hordta (szerintem indokolatlanul). (Vadonat új termékekről írok.)

[ Szerkesztve ]

(#28261) alaves


alaves
addikt

...és még az is lehet hogy az járt jól, akinek 2 éven belül cseréltek OLED kijelzőt... 55B7Vémen újraindult és még van 20 hónap garim :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#28262) Pro Koryak válasza daneel_hu (#28258) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Panában is cserélgetni kéne. (avforums alapján rengeteg a Pana beégéses probléma, pontosan ahogy az LG-nél is)"

Ez viszont nem gyártófüggő hiba, hanem panel+használatfüggő!

"Ti 2db elégedett Pana ügyfél vagytok, örüljetek, hogy hibátlan a készülék.
Itt vannak elégedett LG-ügyfelek is, ezt értsétek már meg."

Mint már írtam, én is C8-at akartam, aztán egyre többen írtak hibá(k)ról a 2018-as LG oledeknél.
Nem csak a tinting/banding, hanem pl. a macro blokkosodás is sötét részeknél.

Nem úgy vettem tévét, mint itt a kb. 70-80%:
valószínű lesz vele probléma, de nem baj, mert majd cserélik, javítják szó nélkül.
Kösz, nem.

(#28263) rothfb válasza #72042496 (#28260) üzenetére


rothfb
veterán

Biztosan benne van az is, hogy valaki olyanon problémázik, amin nem kellene, mindenkinek más az ingerküszöbe. Van aki mindenbe beleköt, semmi sem jó neki. Én azt is fenntartom, hogy végülis itt az LG-s problémázók felénél végülis nincs is gond, csak túl sok tesztábrát nézegetnek. 😁
Én legutóbb nagyon rosszul jártam az LG-vel ahogy fentebb írtam, többek közt ezért sem akartam LG-t.

(#28264) rothfb válasza Gtaati (#28259) üzenetére


rothfb
veterán

Én erre meg azt tudom mondani, hogy te egy elégedett LG felhasználó vagy, ha nem lennének olyanok, mint amilyen te vagy, az LG már nem létezne. Minden létező márkának, gyártónak vannak elégedett felhasználói, csak az nem mindegy mennyiből mennyi. Magyarul az arányok számítanak. Szerintem.

(#28265) daneel_hu válasza Pro Koryak (#28262) üzenetére


daneel_hu
addikt

Félreérted, magadra veszed stb... nem a (márka) készülékválasztásodat kritizálom.
Biztos, hogy jó készüléket vettél hiszen oled, azok meg mind jók.

Szerintem a végkövetkeztetésed rossz az LG irányába.
Nemzetközi fórumokon olvasható vélemények és a nagy számok törvénye alapján rossz a kép ami él a fejedben.
Ettől még mindenki azt vesz amit akar, abban hisz amiben akar.
Demokrácia van. ;]

Én azért vettem E8-ast mert ez tetszett kinézetre.
Itt többen megmondták, hogy egy tévénél ez nem számít. (hiába üveg stb...)
Nekem számít mert kikapcsolt állapotban is a nappali része.
Mások vagyunk.

(#28266) #72042496 válasza daneel_hu (#28265) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kíváncsi vagyok, mennyiben üzleti és mennyiben techikai döntés, hogy az E sorozatból idén is 65" a legnagyobb. Remélem, lesz belőle 77" is, az átépített nappaliba nálam is jobban passzolna majd egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#28267) daneel_hu válasza #72042496 (#28266) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pasz.
Szerintem nem technikai, mert ez sem valódi üveg, csak nagyon annak néz ki. :)
De nem találtam erre semmiféle információt a neten.

Az a gond a 77-essel, hogy az már akkora fekete felület, hogy feltenném a falra.
Akkor meg inkább W9. :P

[ Szerkesztve ]

(#28268) #72042496 válasza daneel_hu (#28267) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálam falon van a készülék, és a következő is ott lesz. Ki is alakítjuk hozzá a falrészt, lesz mögötte 230-as aljzat, normális kábelcsatorna, fa erősítés, amibe a konzol csavarjai futnak. A W9 ottvan a szeren, de a soundbarral nem tudnék mit kezdeni. (Meg lehetne oldani, de annyit nekem nem ér.)

[ Szerkesztve ]

(#28269) daneel_hu válasza #72042496 (#28268) üzenetére


daneel_hu
addikt

Abban van a tévé elektronikája is.
Tehát nem mellőzheted. :) A hang viszont átpakolható máshova is akár.

(#28270) Pro Koryak válasza daneel_hu (#28265) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Másik tévém LG.
Tényleg az itteni rossz beszámolók miatt lett másik!
Miután eldöntöttem, hogy tuti oled lesz, még agyaltam fél évig pontosan melyiket is ... :B

(#28271) #72042496 válasza daneel_hu (#28269) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elrejteni lehetne, vagy akár látható helyen, de ügyesen kialakítani a helyét. Mindenhogy a konkrét tévéhez kéne tervezni a dolgokat, azt pedig nem akarom. De a W sorozat eleve annyival drágább, hogy nekem az nem alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#28272) Gtaati válasza rothfb (#28264) üzenetére


Gtaati
őstag

Egyetértek és elfogadom a véleményedet! Én eddig valóban egy elégedett LG felhasználó vagyok és amíg nem megy tönkre pl. garancia időn belül vagy éppen rá 1 hónapra a termékem és ameddig ezt a fajta hozzáállást megtartják az is maradok. Sajnos családban volt több samsung termékkel gond és nem egyszer volt, hogy éppen gari idő után napokkal.... Ez is lehet véletlen, de lehet, hogy ki volt számolva és spóroltak.... Minden esetre aki "be meri vállalni" bármelyik gyártó OLED készülékét minimális odafigyeléssel rosszul nem fog járni, az meg legyen mindenki saját döntése, hogy melyik gyártót válassza. :) :R

(#28273) Celtis válasza rothfb (#28247) üzenetére


Celtis
veterán

DUPLA OFF
Jazz, 2010. Újonnan vettem. Második visszahívás légzsák miatt, a nyelestengely csapágy surrog. Egyikről sem a kínai tehet, hanem a japán patrongyártó meg a japán tervező. Amúgy jó, de 60e km-rel melyik újonnan vásárolt autó nem az?
Csak nehogy a Civic-edről is kiderüljön, hogy kínai gyártás:) A nyeles úgy tudom azokban is problémás.
/DUPLA OFF

(#28274) Varshi válasza daneel_hu (#28221) üzenetére


Varshi
aktív tag

Köszi mindenkinek a gratulációt. :) 65B8 PLA lett, igen. :)

Kicsit para volt a kicsomagolás (még YT-s videót is kerestem végül), mert a lelkünkre kötötték a boltban, hogy otthon NEHOGY erőt fejtsünk ki a panelre, mikor kivesszük. A lábat viszont fel kell valahogy szerelni. Amihez le kell fektetni. És amit a rajzokon a kis ábrák mutattak, az alapján először hátra fordítottuk, de úgy persze nem lehet feltenni a talpat, szóval megfordít.... Utána felállít, aztán be a helyére. Végig tök óvatoskodva... Kisebb sérülésekkel megúsztuk. :)

Most egyelőre azt kell szoknunk, hogy mint a moziban, a fejünket is fordítani kell néha, hogy mindent átlássunk. :D

A hangja viszont nem valami lenyűgöző, az előző plazma után tompa, dobozos. Fura.
Sound bart is venni kell akkor hozzá, hogy maradéktalan élmény legyen? Ki mit javasol?

(#28275) Varshi válasza Varshi (#28274) üzenetére


Varshi
aktív tag

Jut eszembe, doboz: nem merjük kidobni a dobozt. :o
Mi van, ha bármi miatt szervizbe kell szállítani? Valaha is!
A régi plazmánkat szinte dobáltuk, meg volt rajta "fül" a tetején, egyedül vittem egyszer szervizbe, de ezt megfogni se merném egyedül...

(#28276) rothfb válasza Celtis (#28273) üzenetére


rothfb
veterán

A Civic angliai gyártás, Swindonban készült. Amit ugye most majd otthagy a Honda... Nem mintha az angol amúgy jobb lenne a kínainál...🙂
Amúgy ezt nem érintette a Takata féle légzsákbotrány, alvázszám alapján rákerestem. Tökéletesen működik, legalábbis mióta nálam van. Fékeket cseréltettem és ennyi. 90000 km van benne, fekete és imádom. Ez az Ufo becenevű Civic. 1.8, 140 Le, nincs kettőstömegű, részecskeszűrő és turbó. Láncos, aminek nincs csereperiódusa. Egy doxa.
Na. Elnézést az OFF-ért! Vissza a csodás képű oledekre.😉

(#28277) daneel_hu válasza Varshi (#28275) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ne dobd ki a dobozt.

Bármikor szállításra kerülhet, és akkor jó dolog ha megvan.
Mi mindkettőnek megtartottuk a dobozát, az 55-öst anno költözés előtt vettük de akkor még nem tudtuk, hogy másik lakás lesz. :)
Nyilván ez nem egy mindennapos sztori, ha költözöl azt általában előre lehet tudni, de ha van hely a doboznak akkor szerintem ne dobd ki.
65 colost pedig egyedül nem nagyon lehet emelgetni, pakolgatni.

(#28278) GeneraL_XTX válasza Varshi (#28275) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Leginkább már házhoz jön a szervíz, megoldják úgy. De koltozésnél tényleg para lehet.

(#28279) dh66e válasza Varshi (#28274) üzenetére


dh66e
veterán

Üdv a klubban, én elégedetten használom,a távot nagyon nehezen szokom ,de talán idővel.

(#28280) VTom válasza csizo (#28236) üzenetére


VTom
veterán

C8.
Villámgyors menü, magic remote, és a képfeljavító funkciók mind mellette szólnak.
Az SD adás is élvezhető, a HD pedig gyönyörű rajta.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#28281) Joshi


Joshi
titán

Végig olvastam a márka cicaharcot, vagyis hogy melyik a legjobb márka. Mondanom sem kell hogy a Sony a legjobb. :DD ;]
Az viszont biztos, hogy én újabb WRGB OLED paneles tévét nem veszek. A miértek szerintem egyértelműek. Én inkább várok a Samsung QD-OLED-re, esetleg a MicroLED-re. Ha ezek egy évtized múlva jelennek meg, addig el leszek a Sony A1-el. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28282) daneel_hu válasza Joshi (#28281) üzenetére


daneel_hu
addikt

Csak ezt:

https://www.sony.hu/electronics/televiziok/ag9-series/buy/kd77ag9baep

;]

(#28283) allein


allein
addikt

Sziasztok. Mi az oka annak, hogy sötétben a képernyő besötétül, amennyiben nagyobb a fény akkor villágosabb. Van valami szenzor a TV készülékben, ki lehet ezt kapcsolni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#28284) Beni2360 válasza allein (#28283) üzenetére


Beni2360
félisten

Van bizony és ki lehet kapcsolni keresd meg a beállítások közt.
Na megvan: Kép> energiatakarékos opciónál mutatja is mire van.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28285) allein válasza Beni2360 (#28284) üzenetére


allein
addikt

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#28286) Sn00k


Sn00k
veterán

Valaki próbálta már használni huawei p30 vezetek nélküli kivetítés módját egy LG oled 55C7V TV-én ?

3njoy the Lif3

(#28287) Joshi válasza daneel_hu (#28282) üzenetére


Joshi
titán

Nálam a lélektani határ emmilió. :DD

(#28288) tlala válasza Joshi (#28287) üzenetére


tlala
addikt

Akkor egymillióért pont kapsz egy 55 collost! :))

(#28289) Joshi válasza tlala (#28288) üzenetére


Joshi
titán

Akkor inkább 40.000€-ért 30"-os. :DDD

(#28290) krx21 válasza Joshi (#28289) üzenetére


krx21
nagyúr

Ebbe vajon ki csinálja a panelt? És miért ilyen iszonyat drága? :Y

(#28291) Joshi válasza krx21 (#28290) üzenetére


Joshi
titán

Ez referencia monitor, ezt használták a HDTVTeszteknél is Theo-ék. Ez ennyi, gondolom valami spéci panel lehet, plusz az elektronika egyedi. De itt többet megtudhatsz róla.

Amúgy van belőle olcsóbb is. :D

[ Szerkesztve ]

(#28292) nismoka válasza krx21 (#28290) üzenetére


nismoka
addikt

Sony saját Trimaster panel, broadcast cucc. Messze nem LG konzumer szint. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28293) Pro Koryak válasza nismoka (#28292) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Méghogy az LG prémium szint... ;]

(#28294) nismoka válasza Pro Koryak (#28293) üzenetére


nismoka
addikt

Mindkét cégnek van prémium terméke is, talán a Sony-nak több, a studio, broadcast termékek meg más csoport, ebben egyértelmű a Sony a nyertes, nameg a vezérlő és egyéb képfeldolgozó elektronikában is ami a kijelző mögött van...

[ Szerkesztve ]

(#28295) renatto


renatto
őstag

HDTVTest AG9 video teszt

Nem sok változás. Kevesebb memória és kisebb peak brightness, aminek nem sok jelentőséget tulajdonít.

"the Android TV system still feels lightning fast" :DDD

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28296) krx21 válasza nismoka (#28292) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem ez az ár kategória nem sok embert érdekel 30”-on. ;)
Amúgy én arra lennék kiváncsi, mely paraméter az a képminőségben , ami indokolja a nagyságrendekkel drágább árat. Persze lehet, hogy olyan képe van, hogy mellette egy konzumer, kommersz LG oled fekete-fehér TV-nek tűnik... :DD Biztos nem az iszonyat drága Sony Oled technológia és a darabszám ami ezt az árat hozta.. ;)

(#28297) Tulku válasza krx21 (#28296) üzenetére


Tulku
veterán

Amihez szakértő kezek nyúlnak áruba bocsátás előtt és kalibrálják, finomhangolják, azért annyit kérnek amennyit akarnak...lásd svájci óraipar (ETA szerkezetek tokozása nagyrészt...).

Most nem a TV-k csomagolásáról esetleg üzemképesség megállapításáról beszélek...

(#28298) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Akinek már volt garanciális panel csere, mennyi idő volt az átfutás, helyszínen cserélték a panelt?

(#28299) alaves válasza Sz.Miki (#28298) üzenetére


alaves
addikt

Ha kéred akkor otthon van a kijelzőcsere (célszerűbb, gyorsabb is, nem kell kicsomagolni, visszacsomagolni). 3-4 nap, de lehet 2 hét is, attól függ milyen közel van raktáron.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#28300) Sz.Miki válasza alaves (#28299) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Köszönöm, hát úgy néz ki szükség lesz rá, 1,5 éves 55B7V ma vettem észre, hogy a jobb felső sarok tele van halott pixelekkel, főleg piros pixelek, de vannak van teljesen halott pixel is. Szomorú..Amint lesz időm beszélek a szervizzel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.