Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) tlala válasza Tulku (#28345) üzenetére


tlala
addikt

Jól van, a lényeget már megtanultad: LG = patakvér, döghalál!
:)

(#28352) Rolly válasza Akhilles01 (#28349) üzenetére


Rolly
veterán

és véletlenül beégés esetén nem tud törni a kijelző? :B

(#28353) chros


chros
őstag

Janos, ezt lattad? Azt allitja, hogy a PC mod csak 8 bit, s nem 10.

(#28354) Varshi


Varshi
aktív tag

Üdv, help me!

LG B8-on külső meghajtón mászkálok, lejátszok, gond nélkül, oké.
Majd utána törlöm a filmet, ez is oké. És törölném a könyvtárat, amiben a film volt, és ööö... hogy lehet? :F

[ Szerkesztve ]

(#28355) sutiand


sutiand
tag

Sziasztok!

Lassan 1 éve olvasom ezt a fórumot, követem a hozzászólásokat és úgy néz ki hogy eljött az idő hogy OLED tulajdonos legyek.
Jelenleg egy 10 éves Panasonic 42G20-as plazmát nézek amiben 4700 óra üzemidő van( semmilyen hibája nem volt ez idő alatt). A készüléket édesanyámnak adnám át.
Médialejárszóként egy DUNE Smart B1-em van.
Rengeteg tesztet elolvastam és sok youtube-os videót megnéztem a témával kapcsolatban.
A segítségeteket szeretném kérni a megfelelő típus kiválasztásához.
65 colos méretben gondolkodom, egy 20nm-es szobában lesz elhelyezve. A nézési távolság kb 3.5 méter.
Én a Panasonic típus híve vagyok, de nem zárkózom el az LG márkától sem.
Főleg Bluray filmeket nézek, de rengeteg HD koncert TS felvételem is van. Tv műsorokból főleg híradót, sport közvetítést és természet filmeket nézek.
Az Extreme digital-ban most elég jó áron van a Panasonic 65FZ800E (600 e Ft). Tudom, hogy ebben a készülékben még nincs Dolby Vision támogatás, de ennek ellenére érdemes-e ezt venni vagy a 2019-es modell áresésére várni.
Számításba jöhetne még az LG 65B9 vagy LG65C9 készülékek valamelyike amint megfelelő áron lesznek.
A garancia , a belső médialejátszó, a menürendszer, a mozgásmegjelenítés mind fontosak számomra.
Bocsánat, hogy az első hozzászólásom ilyen hosszúra sikeredett.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

András

(#28356) AL válasza Akhilles01 (#28349) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Amiről Te írsz az balesetbiztosítás.
Minden műszaki cikkhez lehet vásárolni + 1, 2, vagy 3 év garanciát, ami gyakorlatilag ugyanaz, mint a gyári garancia ( a biztosítások között vannak eltérések ), így akár 5 év Gyári garanciád is lehet. Üdv.

(#28357) renatto válasza sutiand (#28355) üzenetére


renatto
őstag

Dolby Vision jelenleg nem sok van, de kérdés ha 1 év múlva, lesz bőven, vajon fogod-e bánni? Bár szerintem a sima HDR is kiváló (és amúgy is nehéz megmondani a HDR vs DV különbséget szemre). Nézd meg a tévét élőben, a menüt, távirányítót, médialejátszót (azt hiszem erre volt panasz) és ha fekszik neked a korábbi után, nyugodtan veheted azt is. Ennyi amúgy a 65C8 is. A C9 azért jóval drágább még, a B9 pedig még nem jött ki (most várható), így az is magasabban fog nyitni. A garancia az nyilván LG felé hajlik.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28358) Sz.Miki válasza renatto (#28347) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Persze mindenképp, de majd csak a jövő hónapban, mert most nincs időm intézni...

(#28359) daneel_hu válasza AL (#28356) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nem várásolhat +3 év LG gyári garanciát.
LG-t biztosan nem... azt vagy adták bizonyos promóciós keretek között vagy sem. (pl Telekom akciók)

(#28360) daneel_hu válasza Rolly (#28352) üzenetére


daneel_hu
addikt

De tud, viszont csak avultatott árat fizet a biztosító ilyen esetben.

(#28361) Scholes9 válasza sutiand (#28355) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én C8-cat vennék.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#28362) daneel_hu válasza sutiand (#28355) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A garancia , a belső médialejátszó, a menürendszer, a mozgásmegjelenítés mind fontosak számomra."

Mindenben az LG a legjobb, a mozgásmegjelenítést kivéve... arról azt mondják a Pana vagy a Sony jobb.
Bár ezt nem láttam amikor a 2018-as LG modellekkel vetettem össze a boltban az említett 2 másik márkájú oled készüléket. Szerintem 2018 előtt volt előnyük, mára már ez is elolvadt.

Alapvetően nem fogsz plazmás mozgást visszakapni semmiféle oleden, erre ne is számíts.
Az egy impulzusos megjelenítő, míg ez sample and hold.
Még trükkökkel sem lesz olyan jó.

(#28363) Tulku válasza Pro Koryak (#28350) üzenetére


Tulku
veterán

Média lejátszó és kezelhetőség miatt...fapadosabb a pana ez nem kétséges...
Én speciel ott nem láttam képminőségbeli különbséget, otthon, egymás mellett talán....de nekem a B7V miatt a kezelhetőség nagyon kellett, illetve nem akartam külső lejátszót venni, a panára pedig azt mondta, hogy háklis a lejátszója...

A tanácsodat pedig fontolgatom...bármikor ide tévedek, kevésbé informatív számomra a kommentek többsége, inkább egyféle állóháború...

(#28364) Pro Koryak válasza sutiand (#28355) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Amire lemegy a 65C9/B9 ára, illetve akciózzák, addigra a Pana 65GZ950/GZ1500 ára is le fog menni akciózva, és ezek már támogatnak mindent = DV/HDR10/HDR+.

(#28365) renatto válasza Pro Koryak (#28364) üzenetére


renatto
őstag

HDMI 2.1-et nem. :P

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28366) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ezek mar tamogatjak VVR-t, vagy csak rab*sztak a 2.1-es hdmi-t oszt jovan?

(#28367) janos666 válasza chros (#28353) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem ilyen egyszerű, mindig >8bit az, de nem tudom mikor pontosan mennyi, csak az a biztos, hogy PC módban kevesebb.

Ha 8bit anyagot 8bit-en dolgozol fel és bármit manipulálsz rajta (akár csak az alapvető gyári fehéregensúly kalibrálás, a 3DLUT-ról már nem is beszélve), az nagyon vadul néz ki. Egyértelműen szemmel láthatóan összeugranak szomszédos lépcsők és össze-vissza tánciklnak a színeik.

Elméletben azt hiszem nagyjából 16bit effektív precizitás kell, hogy szabad szemmel ne lehessen látni semmi hibát. De önmagában az sem garancia semmire, ha mondjuk 24 bittel dolgozik a processzor, ha egyszerűen szarul végzi a dolgát...

Itt a PC SDR mód szerintem elfogadható, alig látszik a minőségromlás, játékokhoz teljesen jó. A GoT jellegű problémás sötét jeleneteknél, ha nagyon kritikusan nézed, néha látsz apró bakikat, de az ilyen jellegű jelenetek ritkák és még ritkábbak játékokban (ahol gyakran van a forrásban is némi banding, akármin nézed).

A HDR10 mód már más, mert ott nem effektív 8bit lenne a cél, hanem 10, ráadásul több feldolgozást is igényel. Ennek ellenére, ahogy nézegettem, még mindig szebb képet ad a PC mód HDR10, ha 10bit-et kap forrás oldalról, mint ha ditherelés nélkül 8bit-et. Ugyanakkor az is igaz, hogy ha a forrás ditherel 10-ről 8bit-re, az picit szebbnek tűnik (de még ez sem teljesen egyértelmű, a teljes spektrum egy-egy része másképp néz ki, nem triviális eldönteni, hogy mi lehet az "átlag").

Szóval SDR játékot én egyértelműen inkább PC módban játszom, de gyakorlatilag nincs nagy különbség, legutóbb az Anthem-el felváltva próbálgatta 10bit és 8bit+dither közt váltogatni (1080p120 HDR10) és játék közben nem tudtam megmondani a különbséget.

De filmet HDR10 filmet inkább HDMI módban nézek, mert ott minimális értelme van a 4:4:4 módbak, SDR filmhez viszont lusta vagyok visszakapcsolni (esetleg ha tudom, hogy valami kényes dolog lesz, vagy komolyabban ülök neki filmezni, nem csak valami sorozatot tolok be).

Nagy kár ez, hogy van már HDMI 2.1 a C9-en, de ez így veszett. Elveszi a poén felét, hogy hiába fér át minden egyszerre a HDMI-n, ha a processzor még úgysem bánik el mindennel hibátlanul. Nem tudom jüvőre jobb lesz. Mondjuk a C9-et én is így is úgy is passzolom most (már csak a VGA-k hiánya miatt is, de más okokból is).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28368) chros válasza janos666 (#28367) üzenetére


chros
őstag

Koszi a hosszu valaszt.

"Itt a PC SDR mód szerintem elfogadható, alig látszik a minőségromlás, játékokhoz teljesen jó. ... SDR játékot én egyértelműen inkább PC módban játszom ... játék közben nem tudtam megmondani a különbséget."

Igen, ezt tapasztaltam en is, 10bit-el hajtva PC-rol.
Es gondolkodtam picit az eredeti kerdesrol, s nem hiszem, hogy arrol van szo:
- 8bit ditherelt bemenetnel is van banding PC modban, ez tesztabrakrol sajnos konnyen latszik meg normal nezotavrol is
- HDR10 10bit teszt videonal latszik a kulonbseg a 10bit es 8bit+dither input kozott

"HDR10 mód már más ... még mindig szebb képet ad a PC mód HDR10, ha 10bit-et kap forrás oldalról, mint ha ditherelés nélkül 8bit-et."

Igy van, ehhez ketseg sem ferhet :)

"ha a forrás ditherel 10-ről 8bit-re, az picit szebbnek tűnik"

Igen, mert 10bit bemenetnel a PC mod HDR10-el latvanyosan banding-el.

"Nagy kár ez, hogy van már HDMI 2.1 a C9-en, de ez így veszett."

Igen, PC modban nincs valtozas a C9-en sem.

(#28369) daneel_hu válasza sutiand (#28355) üzenetére


daneel_hu
addikt

Oled-fronton több tapasztalatot olvashatsz avforums-on, itt alig van nem LG-oledes tulaj. (Szerintem max 5-6)

De ha 1 éve rá vagy pörögve a témára akkor már képben kell legyél.
Rosszul nem fogsz járni az biztos.
Sportközvetítéseknél vörös logó kerülendő. (Sport 1 vagy Eurosport live)

[ Szerkesztve ]

(#28370) chros válasza sutiand (#28355) üzenetére


chros
őstag

En (is) 65C8 (B8) -ra szavazok, amelyik az olcsobb, vagy ha a C8 csak "picit" dragabb:
- semmilyen uj model-t nem eri meg venni (ha szamit a penz), mert kovetkezo marcuis/aprilisban felebe fog kerulni! Igy a C9 kiesik
- a Dolby Vision hianya szerintem nagy gaz 2018-ban! Ugyan ez egy black box (senki sem tudja pontosan, hogy 1-1 eszkoz hogyan banik vele, vagy milyen metaadatok vannak az adott streamben), de elmeletileg joval okosabb, mint HDR10. Amazon, Netfilx, stb tele van Dolby Vision tartalommal es egyre tobb lesz. Arrol nem is beszelve, hogy par honapja mar mp4-be is tarolhato, es remelhetoleg az mkv container sincs messze (egyenlore csak a TV lejatszoja kepes ertelmezni). (1-2 hete mar megjelentek a 4k HDR10/DV web download-ok is :) ) Ilyen arban TV-t nem 1-2 evre vesz az ember, igy a fent emlitett Pana is kiesik
- LG C8 (B8): vannak nyugjei, de szerintem a legjobb vetel ma, ha meg vehetoek, mert ketlem, hogy a tobbinek ne lenne (csak kevesebb az igazan hozzaerto user, aki tesztelne oket precizen). Plusz a szervizhatter.

Jo vasarlast! :)

(#28371) Pro Koryak válasza renatto (#28365) üzenetére


Pro Koryak
addikt

De azt is.

(#28372) chros


chros
őstag

Es itt egy jo eszrevetel LG tulajoknak: a kep nem eles

(#28373) renatto válasza Pro Koryak (#28371) üzenetére


renatto
őstag

De nem. :(

"Az új Panasonic OLED TV-k a HDMI 2.1 specifikáció ALLM (Auto Low Latency Mode) funkcióját tudják csak, vagyis automatikusan képesek játékmódba kapcsolni."

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28374) daneel_hu válasza chros (#28372) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez jó post.
Viszont felvet egy ujabb gondot. :)
A logo luminance akkor most LOW vagy HIGH beallitáson hatékonyabb a beégés ellen?

(#28375) chros válasza daneel_hu (#28374) üzenetére


chros
őstag

High-on, de a post arrol szolt, hogy Low-val hasznalva nem romlik annyira a kepminoseg.
Arrol nem beszelve, ha nem TV adast nez az ember, akkor kikapcsolhatja (mint minden mas is :) ).

(#28376) kalimist válasza chros (#28372) üzenetére


kalimist
aktív tag

Meg is nézem otthon B8-cal ha hazaérek, hogy a Screen Shift kikapcsolásával mennyit javul a képminőség de a hozzászólásokból úgy tűnik, hogy működik a dolog. Még natív 4k anyag esetén is.

(#28377) ribarszki válasza kalimist (#28376) üzenetére


ribarszki
őstag

Én nem látok semmi különbséget.

(#28378) sutiand


sutiand
tag

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítőkész válaszokat OLED TV vásárlás ügyben.
Lehet, hogy megvárom az idei Black Friday akciókat, és majd akkor fogok választani az LG és Panasonic közül.

(#28379) chros válasza kalimist (#28376) üzenetére


chros
őstag

Mukodnie kell, mert bekapcsolva osszemossa a szomszedos pixeleket. Hogy ez mennyire latvanyos vagy sem, az mas dolog, de gondolom fokeppen az eleknel latszik.
Az elso dolog volt, hogy kikapcsoltam (ezt is), igy mar nem emlekszem, hogy mennyire volt feltuno.

(#28380) chros válasza sutiand (#28378) üzenetére


chros
őstag

Black Friday nem biztos, hogy a legjobb alkalom TV-t venni (hacsak nem egy kiszemelt uj modellre vadaszik az ember):
- ha a regi tipusokat nem lehet mar kapni (pl C8, B8) vagy nem akciosak
- az ujak pedig meg nem annyira olcsoak

Marc-Apr-Maj a jo idozites az elozo evi modellekre.

[ Szerkesztve ]

(#28381) MrBazsi válasza Akhilles01 (#28349) üzenetére


MrBazsi
senior tag

de bizony az euronicsos +3év jó beégésre is ;)

(#28382) ribarszki válasza chros (#28379) üzenetére


ribarszki
őstag

Amúgy miért jó pontosan ez a screen shift? Beégés miatt? Vagy miért felelne?

(#28383) dh66e


dh66e
veterán

Volt ma nálam a szerelő (vasárnap jelentetem be a hibát) hozta az alaplapot meg a tápegységet vagy vagy alapon....
Tv áram alá helyez távval bekapcsolja és működik semmi baj. :Y
Irány a szervizmenü log kiolvasás hiba nincs jelen. :F
Abban maradtunk hogy a ha megint előjön akkor csináljak róla videót,addig függőben marad a szervizelés.
Vakarom a fejem,de rendesen. :U
Amikor itt írtam hogy jelentkezett a szerelő és azt mondta hogy ismert hiba akkor rosszul írtam mert nem erre a tipusú hibára mondta,szóval ezt behallottam rendesen.Ez valami rejtélyes baj.
Ettől függetlenül LG szerviz előtt le a kalappal,normális informatív szerelő, rugalmas és gyors hozzáállás. :C
Kíváncsi vagyok előjön még egyszer a hiba vagy sem.
Meccsnek vége rárakom a médialejátszóra ugyanazt a filmet elindítom és megnézem nem e azon a vonalon van a baj forrása.

(#28384) rothfb válasza dh66e (#28383) üzenetére


rothfb
veterán

Ezekben az esetekben az a gond, hogy azt mondod, jó az LG szervíze, szerelője stb. Én meg azt mondom, jó a tv-m és remélem sosem tudom meg milyen a szervíz és a szerelő. Mindez egy 2 hónapos több százezres tv esetében.
Valami megváltozott az embereknél, az értékítéletüknél. Ezt nem csak rád értem.
Én személy szerint akármilyen gyorsan jött a szerelő, elküldeném a p!csába az LG-t szerelőstől, szervízestől, mert az, hogy rengeteg pénzt kiadok valamire és még annak örüljek, hogy hamar kijönnek, ez úgy, ahogy van, nonszensz. Ez már nálam is előfordult LG tv-nél. Videózás, hibára várás stb. Csak ráadásul velem még ennyire sem voltak készségesek. Ezért is mondtam le a márkáról.
Ettől függetlenül kívánom, hogy megoldódjon a problémád a tv-vel. Az a legrosszabb, mikor nem mindig csinálja a hibát...

(#28385) Tulku válasza rothfb (#28384) üzenetére


Tulku
veterán

Szeretném megkérdezni, neked miért fontos MINDEN esetben ócsárolni, leírni, föld alá ásni ezt a márkát?????
Miért kell minden alkalommal felhívni az emberek figyelmét, hogy NE VEGYENEK ilyen márkát, te beszólnál nekik, elküldenéd őket melegebb éghajlatra, micsoda gondok vannak (mert jelentkezett egy olyan hiba, ami jelen esetben nem produkálódott, tehát végtére, most a készülék rendesen működik).

Többször leírtad: csalódtál a márkában, ezért mást választottál.Utólag is köszönjük!!!!

De kérlek HAGYD abba az LG ellenes agitációd!!!!

Rendkívül unalmas, egysíkú és visszataszító!

(#28386) chros válasza ribarszki (#28382) üzenetére


chros
őstag

Igen elvileg beeges ellen, de hogy mennyire hatekony a gyakorlatban, az jo kerdes.

(#28387) daneel_hu válasza chros (#28386) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem élesen ég be a logo hanem szétblúrozva. :)

(#28388) daneel_hu válasza rothfb (#28384) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ezekben az esetekben az a gond, hogy azt mondod, jó az LG szervíze, szerelője stb. Én meg azt mondom, jó a tv-m és remélem sosem tudom meg milyen a szervíz és a szerelő. Mindez egy 2 hónapos több százezres tv esetében. "

Neked jó, szerintem örülj neki.
Viszont az avforums-on sok pana-tulajnak sajnos nem jó. (ugyanolyan hibák fordulnak elő mint LG-nél)
Ott nem 2 db pana-tulaj van azt elhiheted, hanem több száz. Statisztikailag lehet már számolni velük.

Értelmezhetetlen számomra, hogy 2db Pana-márkájú oled készülék birtoklásával (ennyien vagytok a topikban)hogyan lehet azt a következtetést levonni, hogy ezzel a márkával pedig semmiféle baj sincs. :DD

(#28389) #76500480


#76500480
törölt tag

Hírcsatornák statikus elemei akkoris beégnek, ha használom a pixeleltolást, képnagyítást? Ilyen drága tvnél az ember minimum 4-5 évre tervez, nem egy leejtem kategória, mint a telefon. Rtings tesztjei felületesek...nem talaltam, hogy milyen beállításokkal égették bele a CNN-t.

(#28390) polonic válasza #76500480 (#28389) üzenetére


polonic
félisten

Igen, akkor is. A pixeleltolás nem akkora mértékkel tolja el a pixeleket, hogy másik helyen lesz a logó egésze.

(#28391) daneel_hu válasza #76500480 (#28389) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha kinagyítod a logót a képernyőn kívülre akkor értelemszerűen nem éghet be semmi.
A pixeleltolás maximum elmosódást okozhat (szerintem) - de olyat is olvastam, hogy nemcsak összemossa a szomszédos pixeleket hanem szép lassan(?) mozgatja a teljes képet? :)

Az oled kumulatív beégést produkál, tehát nem pont úgy mint anno egy plazmatévé. Magyarán mindegy, hogy egyvégtében használtad a panelt 100 órát, avagy összesen 10 x 10 órát, az eredmény fizikailag ugyanaz.
Adott 4K pixelszám, mimdegyikben kis képpontocskában van 1-1-1 rgb alpixel és egy w-alpixel. Mindegyikben 100%-nyi egység (szerves vegyület?) a készülék vásárlása pillanatában.
Elkezded használni és a 100% szépen csökken minden alpixelnél, attól függően, hogy az adott területnek mekkora fényerőt kell produkálnia. Könnyen belátható, hogy ahol folyamatosan 100%-on égnek az alpixelek, ott sokkal hamarabb fakulást (kiégést) fog produkálni a panel mint máshol.

Valamiért a blue-alpixelek később produkálnak fakulást mint a vörös és zöld alpixelek, lehet talán a sárga szín gyakorisága miatt, de ezt nem tudjuk.

Pedig az LG megoldása színszűrős, tehát valójában mindegyik alpixel fehér, csak színszűrő van előtte. Ez annyiban jó, hogy nem kell különböző összetételű oled anyagot használni az alpixeleknél, így egyik sem öregszik gyorsabban. Elvileg. :)

Arra sincs érdemleges mérés (teszt), hogy amennyiben teszemazt 100-os oled fénynél, 300 óra alatt egy vörös hircsatorna sáv beég (fakul mérhető módon mondjuk 1%-ot), akkor ugyanez a hircsatorna sáv hány óra alatt produkálja ugyanazt a fakulást 20-as oled fény mellett.

Ha lineráisan gondolkodunk akkor 300x5 óra, tehát 1500 óra kell legyen, de erre nincs még mérés.
Senki nem tudja, pedig elvileg ez lenne a lényeg. :)

A RTINGS extrém módon terhelte a tévéket és úgy égették szét.
Biztosan nem 20-25-ös oled-fény mellett.

Volt olyan mérés ahol egy LG-OLED készülék 8000 óra alatt semmiféle fényerőveszteséget nem produkált.
Azért az nem rossz, értsd: 0%-ot. :K

[ Szerkesztve ]

(#28392) #76500480 válasza daneel_hu (#28391) üzenetére


#76500480
törölt tag

Felemás eredmények ezek...( 2 hetes olimpiai közvetítést kibír:D) Én is olvastam, hogy a piros, sárga szín nem az OLED kedvence. Banding, tinting minimálisan, de előfordul. Egy komolyabb LED tv-nél blooming, DSE jelentkezik, így nehéz dönteni, hogy mi fog jobban zavarni.

[ Szerkesztve ]

(#28393) daneel_hu válasza #76500480 (#28392) üzenetére


daneel_hu
addikt

Milyen felhasználási szokásaid vannak, így érdemes megközelíteni a kérdést... :)

(#28394) vernaracs


vernaracs
csendes tag

C8 changelog Koreából:

MR Minor2 correspondence (05.10.02)

OLED model Supports afterimage compensation function under Auto Off condition

Support for 18Y HDCP2.3

Other bug fixes

MR Minor2_1 correspondence (05.10.03)

- Netflex + ARC + TV OFF response for no voice

- Fixed voice recognition server error after update

(#28395) renatto válasza Tulku (#28385) üzenetére


renatto
őstag

Az tényleg jó lenne!

ON és MÁS:

A Stranger Things 3-ban (bár amúgy bármelyik évad jó) SPOILER veszély - Amikor Tizi "átmegy a sötétségbe" az valami brutálisan adja vissza az igazi feketét! :C

Warner Bros , Universal-nál is jön a HDR10+ és Dolby Vision

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28396) Pro Koryak válasza Tulku (#28385) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Elhiszem, hogy unjátok, de:
meg sem próbál itt senki más márkájú oledet venni, kizárólag LG!!!
... és 80-90%-ban azért, mert jó a szervizháttere, nem azért, mert jobb lenne, mint a többi gyártó terméke + árban is csak ritkán olcsóbb, az is csak a B8!!!
Valahol megértem, de azért mégiscsak furcsa. :F

(#28397) renatto válasza Pro Koryak (#28396) üzenetére


renatto
őstag

Az a "ritkán", inkább szinte MINDIG. Továbbra sem értem miért bánt az titeket, hogy mások LG-t vesznek, és a miértje?! És miért kell folyton ezen toporzékolni?! :O

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28398) #72042496 válasza Pro Koryak (#28396) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Panasonicnak gyakorlatilag nulla a marketingje, így ha megfeszülnek se fognak piacot szerezni a tévéikkel.

(#28399) dh66e válasza rothfb (#28384) üzenetére


dh66e
veterán

Majd ha tönkremegy a tv-d meglátjuk hogy zajlik le a szervizelése,addig nincs miről beszélned úgy gondolom.
Aki ezt tragédiának éli meg szerintem ott nincs fejben minden rendben.Nekem van családom,nagyon jól elvoltam a gyerekemmel 3 napig,vannak sokkal fontosabb dolgok mint egy tv.
Ma mélytesztnek vetem alá a tv-t aztán meglátom.

(#28400) chros válasza daneel_hu (#28391) üzenetére


chros
őstag

Es ha mar errol gondolkodtal, itt egy masik cikk: Will HDR kill your OLED TV?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.