Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) chros válasza daneel_hu (#28200) üzenetére


chros
őstag

Nekem nem jon be.

(#28202) renatto válasza Varshi (#28196) üzenetére


renatto
őstag

MM-ben is újra 540k....

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28203) chros


chros
őstag

Sony AF9 tinting. (Csak hogy biztosak legyunk abban, hogy az uj modellek sem jobbak az elozoeknel :) )

(#28204) ribarszki válasza chros (#28203) üzenetére


ribarszki
őstag

Uhh.. ennyire a B8-am sem durva. Akkor a 2019-es modellek sem lesznek jobbak tintingben. Pedig új gyártástechnológáról írtak.

(#28205) vernaracs


vernaracs
csendes tag

Azt olvastam más fórumon, hogy megjelent C8-ra engineering menüben az 5.10.03 frissítés.
Ezt azt is jelentheti, hogy a korábbi .02 végűvel valami hiba lépett fel, ezért felfüggesztették annak OTA-n történő továbbítását, ezért nem jött meg másnak. Vagy nem...

(#28206) #72042496 válasza ribarszki (#28204) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az idei modelleknél még nincs új gyártástechnológia.

(#28207) ribarszki válasza #72042496 (#28206) üzenetére


ribarszki
őstag

Cetlis fórumtársnak azt írta az LG Magyarország a 9-es sorozattal kapcsolatban

(#28208) chros válasza vernaracs (#28205) üzenetére


chros
őstag

Igen, koszi.

(#28204) ribarszki: a tinging es annak merteke az adott panelen megjelenitett szintol fugg. Lehet, hogy valahol a fehernel nem latszik, de pl a vilagoszoldnel igen, stb.

[ Szerkesztve ]

(#28209) daneel_hu válasza chros (#28203) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az AF9-esben még nem a tavalyi LG-panel van?
Ez a készülék már tavaly is kapható volt, ez biztos.

(nem arról volt szó a topikban, hogy a SONY és a PANA megoldja ezt házon belül a kiváló elektronikájukkal... válogatott paneleket kapnak az LG-től, jobb a szoftver, prémium márka... stb... :P )

[ Szerkesztve ]

(#28210) Celtis válasza ribarszki (#28207) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, egyértelműen azt állították, hogy az idei modellekben ezt a tinting jelenséget lényegesen javították.
Az egyébként biztos, hogy a az új Sonyban is ugyanolyan panel van/lesz, mint a B9/C9-ben?

Nagyon elszomorít, ha csak üres ígéret volt és valójában nincs javulás. Mondjuk most jól elvagyok a Sony LCD-vel. Lehet, hogy inkább egy 77-es OLED lesz a következő, de csak pár év múlva.

(#28211) #72042496 válasza ribarszki (#28207) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem találom a hozzászólást, de vagy a 1st line support nem volt a helyzet magaslatán, vagy új panelről volt csak szó (a stack összetételét, alpixelek méretét szokták változtatni) és torzult az információ, mire idáig eljutott.

szerk: A support is panelől írt, nem új technológiáról. (Új technológia pl. egy top emission panel vagy a nyomtatásos gyártás lenne. Remélhetőleg ezek bevezetésével fejlődnek a panelek, de majd kiderül, mit hoznak a gyakorlatban.)

[ Szerkesztve ]

(#28212) Gtaati válasza chros (#28203) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

De hát ez Sony!!!:) Úgy tudtam csak az LG a "szar" és az elektronika is sokat számít.... :DD Bocsánat a trollkodásért, viccet félretéve nem néz ki valami jól :(

(#28213) renatto válasza chros (#28203) üzenetére


renatto
őstag

Ez tavalyi (2018). Valószínűleg a C9 vs AF9 "kilences" zavart meg, de a Sony másképp számoz, így az idei az AG8/AG9 lesz.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28214) Pro Koryak válasza renatto (#28213) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pontosan.
Sony/Pana: a betű változik évente
Azért az utána következő képeken a B8 még ahhoz a Sony-hoz képest is :Y :O

(#28215) janos666 válasza vernaracs (#28205) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért jelentene ez bármi rosszat? Egyszerűen csak készül és tesztelhető a következő. A .02 is ugyan így ott bukkant fel először, aztán megjelent hivatalosan is, ahogy az azt megelőző, és így tovább...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28216) vernaracs válasza janos666 (#28215) üzenetére


vernaracs
csendes tag

Abból gondolom, hogy gond lehet, hogy ilyen minimális a verzió ugrás. Eddig mindig ennél nagyobb ugrások voltak, valószínűleg kevés embernél jöhetett elő valami, amit minimális módosítással javítható volt.
Illetve abból, hogy nagyon nem indult meg a .02 verzió terjesztése. (ez utóbbit más fórum topikok olvasása alapján mondom)

(#28217) chros válasza renatto (#28213) üzenetére


chros
őstag

O, igen, tavalyi, koszi! Valoban a 9-es tevesztett meg :)

(#28218) Joshi válasza daneel_hu (#28209) üzenetére


Joshi
titán

"nem arról volt szó a topikban, hogy a SONY és a PANA megoldja ezt házon belül a kiváló elektronikájukkal... válogatott paneleket kapnak az LG-től, jobb a szoftver, prémium márka... stb..."
A color tinting és vertical banding a panel gyártásából adódik, az szinte biztos hogy minden panelt érint, csak különböző mértékben.

(#28219) Joshi válasza #72042496 (#28211) üzenetére


Joshi
titán

A nyomtatásos eljárásról nekem anno még az rémlik, hogy valószínűleg gyengébb minőségre lehet számítani mint a vákumgőzöléses eljárásnál. Ott inkább az olcsóbb és nagyobb gyártási kapacitás a kulcsszó.

(#28220) Varshi válasza renatto (#28202) üzenetére


Varshi
aktív tag

Köszi, elmentünk és megvettük. :R

Egyelőre még nem tértünk magunkhoz. :D

(#28221) daneel_hu válasza Varshi (#28220) üzenetére


daneel_hu
addikt

Most akkor mi lett?
65B8PLA? ;)

Ha keresgélni akarjátok az állatokat a padlón, akkor...
Planet Earth II - mondjuk a 3. rész 4k HDR-ben. ;]
(technicolor HDR profil legyen beállítva)

Ez megmutatja mit tud a panel.

(#28222) renatto válasza Varshi (#28220) üzenetére


renatto
őstag

Grat! :))

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28223) alaves válasza Joshi (#28219) üzenetére


alaves
addikt

Akkor lesz eldoható OLED TV nyomtatott panellel... :F ...vagy prémium kategóriában továbbfejlesztik a gőzölt panelt?
Most komolyan, ennyire csak a profit számít? Az igényes felhasználó (az a néhány %) meg cserélgettesse orrvérzésig a panelt... :(((

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#28224) Joshi válasza alaves (#28223) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem pont a vákumgőzöléses eljárásnál nincs stabil minőség, lehet hogy a nyomtatott eljárásnál már könnyebben tudnak optimalizálni. Az viszont borítékolható, hogy eleinte lesznek problémák a nyomtatott panelekkel is. Meglátjuk mi lesz.

(#28225) Pro Koryak válasza alaves (#28223) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Az igényes felhasználó (az a néhány %) meg cserélgettesse orrvérzésig a panelt..."
Vannak más gyártók is, az igényes felhasználóknak.
Lehet náluk nagyobb % a hibátlan vagy elfogadható mértékben hibás(normál tartalomnál nem látható) panel. ;)

Amúgy meg igen, a nagy multik pontosan le..arják, hogy mi kellene a népnek, a profit mindenek felett.
Valóban jó lesz, ha a nyomtatott eljárással készülő paneleknél majd kezdődik elölről a hibák/megoldásuk sorozata. :O

[ Szerkesztve ]

(#28226) rothfb válasza Pro Koryak (#28225) üzenetére


rothfb
veterán

Ezzel egyetértek. Manapság a gyártók (tisztelet a kivételnek) nem évtizedekre vagy, hogy még durvább legyek, évekre csinálnak pl tv-t. Hiszen akkor ki fog venni újat? Hová lesznek az eladott dbszámok? Nem cél az, hogy évekre, évtizedre bebetonozd magad egy tv-vel, hanem az, hogy vegyél újat pár évente minimum. De ez igaz más termékek esetében is.
Egyébként bármilyen furcsa, vannak még gyártók, akik nem erre mennek, legalábbis nem ez az elsődleges cél, vannak még akik az elégedettségre mennek inkább, vagy a biztosabb működésre, ezért vettem tvből Panát és lemondtam a webosről és ezért vettem autóból pl Hondát. Nekem fontos, hogy amikor mindennap beleülök a kocsiba, az gond nélkül működjön, ahogy kell, akármikor, szinte akármeddig a szokásos karbantartások mellett. Vagy ha nézem a tv-t (aminek lenyűgöző képe van, az oled ver mindent, most is ezt vallom), akkor a legkisebb esélyt adjak meghibásodásra, panelcserélgetésre, ilyen olyan hangzatos képhibákra. Engem mindkét nagyértékű használati tárgy megvétele esetében ez vezérelt, ezért vettem bevált japán márkákat. Nem is csalódtam egyikben sem...

(#28227) lemmy9 válasza rothfb (#28226) üzenetére


lemmy9
őstag

Milyen Hondát vettél?
Első kézből megmondom, hogy jól döntöttél-e. Ugyanis a vázolt problémák ugyanúgy jelen vannak a gyártónál.

Szerintem!

(#28228) Celtis válasza rothfb (#28226) üzenetére


Celtis
veterán

Ezek közhelyek. Az emberek nem azért vesznek új autót meg új TV-t, mert a régi tönkrement.
Amúgy hány km-t ment el komolyabb meghibásodás nélkül anno egy Zsiguli meg ma pl. egy Ford?
Hondám van, kínai gyártás. A Pana OLED-edben dél-koreai panel van. miről beszélsz?

(#28229) daneel_hu válasza Celtis (#28228) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem fogod tudni megmagyarázni nekik.
Pár napja volt itt egy prémium-márka(sic!) vita, ott ugyanezek a közhelyek merültek fel.

Elég felmenni az avforums-ra, ahol ugye nem csak 2db Panasonic oled-tulaj koptatja a billentyűzetet, hanem több száz. Érdemes beleolvasgatni a topikokba, kb ugyanazok a gondok merülnek fel mint az LG-oledeknél.
Viszont van más szívás is, mivel a beégést a Pana nem cseréli, a kisker méltányosságán múlik, hogy kapsz-e új készüléket a beégett helyett. ;]
Nem biztos, hogy ez az általános a gyártónál, mindenesetre nekem sikerült azonnal egy ilyen esetbe belefutnom.
Pl itt:

https://www.avforums.com/threads/panasonic-ez952-4k-oled-tv-owners-and-discussion-thread.2108262/page-247

#7402-es hozzászólás. Mivel a kisker cseréli neki, a sztori happy enddel végződött. De a gyártó visszautasította a cserét.(!)

Egy rakás banding, tinting és egyéb hozzászólást találhatsz, dead-pixeles még több is van mint LG-s.
Találtam táp és alaplapcserés problémát is. (ezek pedig ugye elvileg nem LG-gyártotta alkatrészek mint a panel.)

Nincs bajom azzal ha valakinek párás lesz a szemüvege a PANASONIC logó láttán (oleden), csak a valóság ennél sokkal sokszínűbb. Sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#28230) ribarszki válasza rothfb (#28226) üzenetére


ribarszki
őstag

Azt mondod, hogy vannak olyan gyártók akik nem a profitra mennek rá mindenáron, és nem az az elsődleges, hanem a vevő elégedettsége? :U

(#28231) daneel_hu válasza ribarszki (#28230) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egy cég (multi is) a profitmaximalizálásra megy rá.
A tulajdonos(ok)nak ez az érdeke.

(#28232) Pro Koryak válasza daneel_hu (#28229) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azt azért beláthatod, a másik 2 gyártó már több évtizede készít termékeket a felsőbb=prémium kategóriába is vagy pl. stúdiótechnika, hangtechnika, videófeldolgozás... stb.
Míg szerencsétlen LG ... 2-3éve az oled tévék között van jelen pár komolyabb G/W modellel.

(#28233) daneel_hu válasza Pro Koryak (#28232) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez így van, de ettől még (sajnos) nem lesz jobb az LG-s olednél a "saját" oled-készülékük.
Legalábbis amíg ugyanazokat a problémákat olvashatom a nemzetközi fórumokon, (a nagy részük az oled-technológia és az LG-panel miatt vannak) addig nem győzött meg a japán gyártó.

A hit és a valóság sajnos nem mindig találkozik, ti pedig szerettek a hitetek alapján érvelni.

Az LG G/W-modellekkel most azt sugallod, hogy kb ezek egyenértékűek az általad prémiumnak tartott Pana-oledekkel? ;]
Mert ha igen akkor rossz hírem van, W és R, de még Z-oledhez hasonló készüléke sincs a japcsi gyártónak és úgy tűnik nem is lesz egy darabig.
A G az egy tévedés szerintem, talán 2016-ig volt jogosultsága, magyarországon nem is lehet kapni, de az EU-ban is ritka.

(#28234) janos666 válasza Pro Koryak (#28225) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Melyik igényes gyártó építi be az igénytelen gyártótól származó alkatrészeket? :P
Ha még sokáig akarjuk ezt folytatni, megint eltűnik egy nap a történelemből. :(((

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28235) daneel_hu válasza janos666 (#28234) üzenetére


daneel_hu
addikt

Légyszi Jani, ne...
Nem véletlenül keccsölök itt x óráig. :C

(#28236) csizo


csizo
tag

Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni oled tv vásárlásához.A MM-ben 380e-ért lehet kapni LG 55C8-at és Philips 55OLED803-at.Melyik lenne jobb választás?Főleg filmeket,sorozatokat nézünk hálózatról.Elvétve kábeltv adás és majd sok-sok foci.Ha lehet indoklással írjátok meg a véleményeteket.Előre is köszönöm.

(#28237) chros válasza csizo (#28236) üzenetére


chros
őstag

C8: szerviz hatter es a tavalyi (egyik) legjobb modell. A 65-os nem ferne el a szobaban? ;]

(#28238) Gtaati válasza chros (#28237) üzenetére


Gtaati
őstag

+1 Egyet értek veled! :))

(#28239) Pro Koryak válasza daneel_hu (#28233) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Mert ha igen akkor rossz hírem van, W és R, de még Z-oledhez hasonló készüléke sincs a japcsi gyártónak és úgy tűnik nem is lesz egy darabig."

Ezek kizárólag a design miatt lettek prémium termékek, nem jobbak képminőségben, akkor meg :O
A Z9 8k-s talán jobb, de az is lehet csak a felbontásban. :F

Majd ha lealázza az eddigi oledet a képminőségük, akkor. ;)

(#28240) Tulku válasza janos666 (#28234) üzenetére


Tulku
veterán

Én mán be se írok...márhogy a bánatot érdekli, milyen logó van rajt...ha jó és tetszik a képe, én biza megveszem....rigmust, mer azt is törölted...pedig az békítő volt :O ;]

(#28241) daneel_hu válasza Pro Koryak (#28239) üzenetére


daneel_hu
addikt

Képminőségben egyik sem jobb a másiknál.
Ez alatt az itthon kapható összes oled készüléket értem, a SONY, PANA, LG, PHILIPS-et, mindet.
Mindegyikben ugyanaz az LG-panel van.

2017 előtt volt némi mozgásmegjelenítés előnye a japcsi gyártóknak, de mára már ez sincs.

Van akinek fontos az ergonómia és az anyaghasználat. ;]
Nem szeretem pl a fröcsöntött műanyagból készült termékeket, LG-fronton is van ilyen tévedés ne essék.
Egy 77W9-esnek és egy R9-esnek azért van státuszszimbolum-faktora, az biztos. :)

(#28242) csizo válasza chros (#28237) üzenetére


csizo
tag

Beférne 65 is csak a pénztárcám nem engedi.

(#28243) daneel_hu válasza csizo (#28242) üzenetére


daneel_hu
addikt

A méret számít a legjobban.
(nem akarlak elkeseríteni)

+1 szavazat a C8-ra a szerviz miatt - és szerintem jobban is néz ki a készülék.
Gondolom a csicsa ambilight nem érdekel a Philips-nél. ;]

(#28244) chros válasza daneel_hu (#28233) üzenetére


chros
őstag

En csak *azt* nem ertem, hogy valaki miert akar 1-1 gyartot jobbnak beallitani 1-1 masiknal? Meg ha 1-1 konkret modellrol beszelnenk, akkor igen, de gyarto?! A dedo-ban vagyunk? :)

En azert vettem az idei legolcsobb LG-t (65B8), mert:
- ti ajanlottatok (a B7-el szemben)
- legolcsobb volt az adott meretben a normalis modellek kozott
- es (mint kiderult) tud mindent ami *nekem* fontos: judder-free 23p PC modban SDR/HDR-el chroma 4:4:4-el

De ettol meg nem gondolom, hogy LG az "isten", sot azt sem gondolom, hogy a B8 megfelelo mindenkinek: de *nekem* igen, es ennel nincs jobb ma *szamomra*, nem erdekel sem a C8/C9/AF9/stb. Nem akarok meggyozni senkit sem, hogy ez miert jo neki, majd eldonti mindenki maga. :)

(#28245) Scholes9 válasza Varshi (#28220) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Használjátok egészséggel :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#28246) tlala


tlala
addikt

Valaki itt feltette már B8-ra az 5.10.05 firmware-t az orosz fórumból?

(#28247) rothfb válasza Celtis (#28228) üzenetére


rothfb
veterán

Kínai gyártás??? Az milyen és mikori?

(#28248) rothfb válasza ribarszki (#28230) üzenetére


rothfb
veterán

Vannak még olyan gyártók, akik a profit mellett figyelembe vesznek mást is, igen pl az ügyfelek elégedettségét. Igen szerintem kimutathatóan vannak ilyen gyártók. Régen ilyenek voltak pl a német gyártók... Ma már...

(#28249) chros válasza tlala (#28246) üzenetére


chros
őstag

1 user emlitette eddig.

(#28250) rothfb válasza janos666 (#28234) üzenetére


rothfb
veterán

Senki nem mondott olyat, hogy az LG igénytelen.
(Persze nem véletlenül nincs tőlük semmim, viszont az oledbe beletenyereltek, ez tény.)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.