Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) Scholes9 válasza MrBazsi (#28099) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én most mutattam havernak a GoW-ot meg a Detroitot PS4 Pro-n, kereste utána a padlón az állát :D

Jövő héten meg érkezik egy Xbox One X, nagyon kiváncsi leszek, a Forzára leginkább, hogy fest majd a Tv-n :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#28102) daneel_hu válasza BoneDragon (#28088) üzenetére


daneel_hu
addikt

Statikus elemek kerülendők, főleg a vörös és sárga logók, hud-ok.
A tévét nem árt ha bejáratod, és jól beállítod.
Olvasd el a témaösszefoglalót is a topik tetején.

(#28103) BoneDragon válasza daneel_hu (#28102) üzenetére


BoneDragon
veterán

Koszi a hasznos tanacsokat. :)

(#28104) Rolly


Rolly
veterán

Ha szeretnék hamarosan Oled TV venni és lecserélni a mostani 43-as LG TVnket (azt hiszem 43LM660s) akkor milyen Oled TV-t ajánlott venni... Méretet tekintve szerintem a hálószobába elég az 55-ös TV... (3 méterről nézzük :) )

(#28105) daneel_hu válasza Rolly (#28104) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha 3 méterről nézitek akkor 77 colost vegyél.

(#28106) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#28105) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem mindenkit kergettek ám az asztal körül, mert 77"-nál kisebb tévét nézett 3m-ről. Eszedbe sem jut, hogy ez egyeseknek "esetleg" horror árú beruházásnak számít? ;]

Ha valaki autót szeretne és tanácsot kér tőled, akkor te azonnal Bentley-t ajánlanál neki?

"csak a zene van"

(#28107) Calogero válasza Rolly (#28104) üzenetére


Calogero
addikt

Én is sokat tanakodtam a méret a miatt. Elmetem a boltba és megnéztem, leléptem a megfelelő távolságot.

Nálam 3,15 a távolság és 65" méret lett számomra a szimpatikusabb. A 77" már nem az én pénztárcámnak való volt.

A reális 77" lenne, de én ekkora tv-t, max nappaliban tennék, hálóba nem tennék nagy batár tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#28108) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#28106) üzenetére


daneel_hu
addikt

3 méterről nézik.
Az minimum 65 col, de inkább 77.
Nem kötelező oledet venni, lehet mást is.

Szerintem 55 colost 3 méterről nézni értelmetlen, mert az összes mozis varázsát elveszti a kép.
Persze ha csak rádiózni akarsz, tedd. :)

(#28109) sakal83 válasza daneel_hu (#28108) üzenetére


sakal83
addikt

Mi volt veled 8 eve? Akkor csak radiod volt? :)

(#28110) daneel_hu válasza sakal83 (#28109) üzenetére


daneel_hu
addikt

Biztos nem 3 méterről néztem az 50 colos plazmát. :)

(#28111) Rolly válasza daneel_hu (#28108) üzenetére


Rolly
veterán

most egy 43-as tv van a hálószobába tök minimum fényerő is határeset... így nem nagyon akarnék 55-nél nagyobb tvt venni illetve 65-ös lehet el se fér ...

Így néz ki most a 43-as tv ( [kép] )... jobb oldalt a gardrób ajtaja van :)

(#28112) Rolly válasza sakal83 (#28109) üzenetére


Rolly
veterán

nekem még volt 51 cm átlójú tvm is... azt 2 méterről néztem :D utána kezdett nőni:
- 32" tv 3-3,5 méterről
- 37" tv 3-3,5 méterről
- 42" tv 3 méterről :)

[ Szerkesztve ]

(#28113) daneel_hu válasza Rolly (#28112) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha csak a saját tévéinket nézem, akkor a 42" volt a legkisebb, utána 1 évvel vettünk mellé egy 50"-ost.
De ezek már akkor is kicsik voltak, csak horror összeget kértek el egy nagyobb plazmáért. :)
Most azért értelmes áron lehet venni 65-öst. (oledben is)

77 tényleg durva még c8, c9-ben is. De 3 méterről ez lenne a zsír.
(vagy 2 méterről) ;]

(#28114) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#28108) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Na ne viccelj már... 2 éve nézem 2.7 méterről az 55"-os oledet, de nem nagyon érzem kicsinek még ma sem. Szóval, gondold azt hogy igénytelen vagyok, nem bánom, de hogy 77" alatt nincs élet, azt nem fogadom el. Arról nem beszélve, hogy ki a francnak van 1-2 milliója tévére? Mert nekem nincs... ;]

"csak a zene van"

(#28115) alaves válasza dgyuri0123 (#28114) üzenetére


alaves
addikt

Hát igen, a fejlődés... a fadobozos Orion Tisza-t is 3 m-ről néztük... :)
Egyébként PC monitorként 2160p-vel még az 55" is határeset, 4k-s filmeknél meg nagyon közel kell menni a részletek és a moziélmény miatt (~1m).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#28116) Clay válasza alaves (#28115) üzenetére


Clay
senior tag

Az más volt, a CRT-ket nem volt ajánlott közelről nézni.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#28117) Varshi válasza Joshi (#27909) üzenetére


Varshi
aktív tag

> A +3 év nem teljes körű garancia, az csak biztosítás. Nem tartozik bele a panel csere sem.
> Szóval a teljes körű gari az csak 2 év. A 2017-es tulajoknak lassan lejár.

Melyikbe tartozik bele?? Melyik a "teljes"? Vagy egyik se?

A GARANCIA PLUSZ SILVER biztosítás alapján nyújtott kiterjesztett garancia szolgáltatás biztonságot nyújt
díjmentes javítás(ok), vagy (gazdaságtalan javítás esetén) a meghibásodott termék cseréjének formájában,
a gyári jótállás (garancia) lejártát követően,
a vonatkozó biztosítási feltételek szerint,
belső hibára visszavezethető meghibásodások esetére.

https://www.mediamarkt.hu/static/pdf/MM_Garanciaplusz_201808.pdf

(#28118) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Na ma lefutott az első egy órás pixelfrissítés.(7hónapos B8) előtte is jó volt a panel, és most is. a pixelfrissítés után rátoltam a tesztábrákat kiváncsiságképp, de hálisten minden szép és jó! :)

(#28119) OPiiPO válasza MrBazsi (#28118) üzenetére


OPiiPO
addikt

ne már, ne viccelj - sehol egy kis banding, semmi tinting, legalábbis egy kis blokkosodás, esetleg egy-két dead pixel? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#28120) MrBazsi válasza OPiiPO (#28119) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Tényleg nincs, én többször is írtam még az elején mikor megvettem a tv-t hogy biztos a szerencsések közé tartozom h nagyon jó paneles tv-t kaptam. pixelhiba, banding tinting abszolút nincs, blokkosodást is csak egyszer vettem észre a sokat szidott GOT8x03 alatt.
Most épp a Stranger Things 3.évada ejt ámulatba a tv képességeit illetően. Sokszor csak olvasom itt h kinek milyen hibák vannak, és ilyenkor csak hátradőlök és élvezem h az enyém hibátlan.
Pont ezért félnék 65re váltani, ahogy olvastam itt ott nagyobba szórás. pedig angyobb méret csábító lenne, bár ez is több mint elég.

(#28121) Varshi


Varshi
aktív tag

(Üdv, sokat olvastam vissza, köszönet az eddigi írásokért, most in medias res belevágok....)

Megjöttem a MM-ból, ahol el akartam dönteni, hogy
1. OLED vagy nem. (mert a fórumokon azt mondták, hogy plazmáról érkezett ember csak azzal lesz boldog)
2. Elég-e az 55, vagy 65 kell.

1:
A különböző topikok alapján az LG 65B8-at kerestem egyből, sajnos már nincs C8, a weben se. Még kevésbé neves/megbízható helyről rendelve is min. 50-60-nal drágább így a C8. (Mondjuk kipróbáltam volna szívesen, persze pont a hangzást lett volna nehéz..)

Összehasonlítottam mindennel, amit tudtam, egész egyszerűen jobban vetített 1080p-s tartalmakat ez az OLED LG, mint a vele versenybe állított (hasonló árú!) QLED Samu, vagy a jócskán drágább OLED Sony.
Azt csináltuk, hogy WiFi-n megkerestük YT-ról ugyanazt a trailert, és lejátszottuk mind a 3 tévén a legnagyobb elérhető felbontásban, ez speciel 1080p volt.

És furcsa mód nem a feketék volt a döntő, hanem olyasmi, ami inkább szoftveres dolognak tűnik (ezért gondban is voltam kicsit, hogy nem lehet-e még ezen módosítani valamit beállítással): pixelesség (upscaling?), és darabosság mozgó arcok megjelenítésénél.

Az LG 65B8 volt az, aminél alig volt észlelhető (1 méterről nézve) az 1080p-s műsornál pixelesség, és nem volt darabos, amikor az ember arca elkezdett mozogni. Bár az se volt tökéletes! Ez kicsit fura volt egy 15 éves plazma TV után. A demo tartalmakat direkt nem néztem.

Vajon egyedi volt, amit láttam? Feltételezem, nem állítgattak semmit a tévéken, out-of-the-box lehettek.
480p-re váltva kicsit necces volt a műsor minősége YT-ról indítva, a gyerekek márpedig még néznek nálunk SD adást (Digi mesecsatornák), valamint sok letöltött animációs meséjük WEB-DLRip minőségű, így is tele az adattárolójuk a médialejátszón. Lehet ezen még valamit javítani vajon?

2:
A második kérdés elég gyorsan eldőlt (a pénztárcám meg hanyatt), egyedül az van bennem kétségként, hogy a pixelesedés és az SD tartalmak nézésekor nem lenne-e az 55"-ös méret "megbocsájtóbb" velünk.

42"-es plazmát váltunk, és 3,5-4 méterről nézzük a tévét (a gyerekek persze 1 méterről, nyilván!), többnyire nem túl világos szobában (a legóhoz is villanyt kell kapcsolni, árnyékosak az ablakok). Ez befolyásol valamit?
Bár ami review-kat olvastam, azt írták, hogy ha a két méret közt gondolkozok, ne gondolkozzak tovább: kapásból 65...

(#28122) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#28114) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem állítom, hogy kicsi.
Kinek mi...

Azt állítom, hogy nincs mozihatása a mozgóképnek ha a tartalmat egy ekkora megjelenítőn nézel ilyen távolságban.
(Nem mindenkinél ez az igény, tehát semmiképpen nem tartalak igénytelennek, neked ez velószínűleg nem fontos. Nincs ezzel semmi baj.)

(#28123) daneel_hu válasza Varshi (#28117) üzenetére


daneel_hu
addikt

Itt többségében a GARANCIA GOLD van kötve.

Ez egy kiterjesztett garancia szolgáltatás, amelybe nem tartoznak bele az amúgy gyárilag kompenzált hibák, mint - 1 db halott pixelünk van, panelcsere,... túl nagy a banding, panelcsere...kicsit beégett a kacsatv logója, panelcsere....)

De...
Ha pl. téglalap anomáliát találsz a készülékeden, akkor valószínűleg panelcsere lesz.
Ha összetöröd, akkor avultatott értéken kaphatsz egy új készüléket.
De ha egyáltalán nem javítható akkor az újkori értéket téríti vagy ad új készüléket.

Tehát kicserélik a panelt amennyiben gazdaságos lesz így a javítás (nem lesz), és nem a tipikus felhasználói szokások miatt ment tönkre a tévé. (pl statikus elemek miatt beégett egy logo)

Összességében még így is jóval több ez mint a semmi, hiába próbálják ezt itt elhitetni páran. ;]

(#28124) daneel_hu válasza Varshi (#28121) üzenetére


daneel_hu
addikt

"És furcsa mód nem a feketék volt a döntő, hanem olyasmi, ami inkább szoftveres dolognak tűnik (ezért gondban is voltam kicsit, hogy nem lehet-e még ezen módosítani valamit beállítással): pixelesség (upscaling?), és darabosság mozgó arcok megjelenítésénél.
Az LG 65B8 volt az, aminél alig volt észlelhető (1 méterről nézve) az 1080p-s műsornál pixelesség, és nem volt darabos, amikor az ember arca elkezdett mozogni. Bár az se volt tökéletes! Ez kicsit fura volt egy 15 éves plazma TV után. A demo tartalmakat direkt nem néztem."

Mozgásmegjelenítés... tartalom és egyénfüggő.
Ebben nem lesz olyan jó mint a plazma, erre ne is számíts de idővel megszokod ezt is.
Vagy ha nagyon ciki és bevállalsz némi vibrációt, akkor használhatod a 60 Hz-es BFI-t. :K (utóbbit minimum 3-4 óráig kell szoknod a szemednek és még ekkor is a nagyon világos jeleneteket vibrálónak érezheted)

TruMotion menüben kell próbálkozni, vagy teljesen kikapcsolod és akkor a "nagyon akciófilmek" darabosak lesznek közeliknél... vagy bevállalsz egy kb 2, 2-es paramétert (dejudder, deblur) vagy mégtöbbet.
Nekem már a 2, 2-es is szappanopera hatású, de bevallom elég érzékenynek tartom magam a soap opera effect-re. :) Vagy kikapcsolom vagy 1, 4... vagy kikapcs és Motion Pro BE (BFI).
Van aki szerint itt a 3, 3-as a cool beállítás, számomra az már durván szappanozik, nézhetetlen.
Kísérletezni kell, mert szinte mindenkire másként hatnak a beállítások, de azt tanácsolom, hogy több órát kell nézni valamit, hogy tutira azt mond, hogy ez szar vagy jó.

Nem tudom a SONY-t miért láttad gyengébbnek, valószínűleg ez beállítás miatt lehetett.
Bár tavaly mi is végignéztük az elérhető oledeket, és semmivel sem találtam jobbnak a SONY mozgását mint az LG-ét. (régebben ez nem így volt).
Úgyhogy a 2018-as készülékek vagy újabbak esetén a SONY mozgáselőnye szerintem szimplán urban legend.

(#28125) Joshi válasza Varshi (#28121) üzenetére


Joshi
titán

"Összehasonlítottam mindennel, amit tudtam, egész egyszerűen jobban vetített 1080p-s tartalmakat ez az OLED LG, mint a vele versenybe állított (hasonló árú!) QLED Samu, vagy a jócskán drágább OLED Sony.
Azt csináltuk, hogy WiFi-n megkerestük YT-ról ugyanazt a trailert, és lejátszottuk mind a 3 tévén a legnagyobb elérhető felbontásban, ez speciel 1080p volt."

Sony LCD topikban is panaszkodnak a Youtube appra, egyszerűen nem üti meg a mércét. Mindenképpen HDMI-ről normális/megbízható minőséget kellene etetni mindegyik tévével. Ott lehet más véleményed lett volna. Ez szól (#28124) daneel_hu-nak is. ;)

(#28126) Varshi válasza daneel_hu (#28123) üzenetére


Varshi
aktív tag

"> Itt többségében a GARANCIA GOLD van kötve."

Azzal viszont az van, hogy csak áruházban lehet megkötni, webes rendelésnél nem engedi a felület, utólag 6 hónapig már csak a Silvert lehet (érthető, mert ha az 1. napon leveri a macska, ne szaladhass gyorsan "mégis kérem" garit kötni és, másnap bejelenteni)...

Tehát akkor ajánlod a Goldot? Vagy ezekre a panelhibákra elég a Silver is???

[ Szerkesztve ]

(#28127) daneel_hu válasza Joshi (#28125) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nem rosszabb a SONY, de jobbnak sem láttam.
(mi nem YouTube-bal nézegettük)
Persze ettől még akár lehet jobb is, csak ez nem látszódott. ;)

(#28128) Varshi válasza daneel_hu (#28124) üzenetére


Varshi
aktív tag

Értem, köszi.

Érdemes mindenféle tesztvideókat/képeket lefuttatni már az elején, mint tettük 20 éve a PC-s monitorok halott pixelei kutatva, hogy kiderüljön 3 napon belül, vagy úgyis látni fogom, ha gáz van?

Illetve az LG policyja micsoda erre? Mert a kiterjesztett gari eléggé "lerázós", egymáshoz közeli x db a kikötés stb.

(#28129) Varshi válasza daneel_hu (#28127) üzenetére


Varshi
aktív tag

Van értelme visszamenni egy pendrive-val, és arról próbálni tartalmakat? Vagy úgyis kevés az a pár perc erre, amit életszerűen el lehet rabolni egy ilyen boltban?

(#28130) Joshi válasza Varshi (#28129) üzenetére


Joshi
titán

Nem az a gond, hanem most miket állítanál és miért? :D

(#28131) Varshi válasza Joshi (#28130) üzenetére


Varshi
aktív tag

:))

(#28132) daneel_hu válasza Varshi (#28126) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Tehát akkor ajánlod a Goldot? Vagy ezekre a panelhibákra elég a Silver is???"

Nehogy félre érts... az oled-specifikus hibákra ez sem jó, sőt egyik LCD-sre sem.
Kivéve talán a téglalap szindrómára, amely itt már pár user-nél előfordult.
Tehát szimpla beégésre, pixelhibára ez a kiterjesztett gari nem jó. (a GOLD és a PLATINA sem!)

Nekem a törés miatt kellett, van 2 kisgyermekem.
+ ha javíthatatlanul tönkremegy a készülék, vagy nem éri meg a javítása (a gyári gari lejárta után), akkor az eredeti vételárat téríti. Sok más esetben az avultatott árat.
Pl. ha szállítás közben rommátöröd, akkor az avult értékét fizeti meg.

(#28133) daneel_hu válasza Varshi (#28129) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem hiszem, hogy a SONY rosszabb volt mint az LG, valószínűleg ez tényleg a youtube app miatt lehetett.
Vagy belső player vagy hdmi-s teszt kéne... de sok különbséget nem fogsz látni szerintem.
(Mindegyik jó lesz)

(#28134) Joshi


Joshi
titán

Panasonic GZ950 OLED TV Unboxing + Picture Settings.

ui.: ez a sapesz nem előnyös Vincentnek. :DDD

daneel_hu ezt nézted?
LG C9 (2019) vs E8/ C8 (2018) OLED TV Comparison
Vagy mótvá?

[ Szerkesztve ]

(#28135) alaves


alaves
addikt

55B7V: ma észrevettem, hogy egy W pixel folyamatosan világít (normál tartalomnál is igencsak zavaró). Elindítottam a pixelfrissítőt és még pár percig a sötét képernyőn ott virított a világító pixel, majd kialudt.
A hibát kijavította :) Láttam a folyamat végét, amikor egy egypixeles vízszintes vonal felülről lefelé végigmegy a képernyőn (fehértéglalapos üzenet is volt a jobb felső sarokban, még a fekete képernyőn a "Befejeződött a pixelfrissítés folyamata" üzenet előtt, de azt nem tudtam elolvasni).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#28136) daneel_hu válasza Varshi (#28129) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azt kell eldöntened, hogy reálisan mennyi statikus tartalmat fogsz nézni.
Ahogy olvastalak, nagyjából a gyerekmeséknél fordul elő, mert azt kábeltévén(?) nézitek. (?)
Vörös és sárga logó ultragáz, még visszavett oled fénynél is. Hosszútávon gondot okozhat...
Figyelni kell arra, hogy ne legyen túl sok ilyen és hasonló tartalom.
De hírműsorok piros hírfolyama is ugyanez a kategória!

Ha érdekel a téma és megy az angol is, akkor avforums-on sok-sok tapasztalat van.
(oled topik)
A probléma a kumulatív jelleggel van, tehát hiába váltogatod a tartalmat mondjuk 1 óra vörös logó nézése után, ha mindennap nézed 1 óráig azt a vörös logót, hosszútávon olyan lesz mintha egyhuzamban nézted volna, összeadódik a degradáció az adott pixelekre. Átlátszó logok nem vészesek.

Sötét szobában nézitek többnyire a készüléket az nagyon jó.
Ilyen körülmények között a legjobb az oled.

(#28137) daneel_hu válasza Joshi (#28134) üzenetére


daneel_hu
addikt

Strezi linkelte.
De akkor még C9 vs E8 volt a címe a videonak. ;]

(#28138) Strezi válasza Varshi (#28121) üzenetére


Strezi
őstag

Tud az a YT kliens 4k-t is ;)
Három éve elősször 4k OLED-en láttam 4k60fps videókat röccenésmentesen.... Felejthetetlen élmény volt!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#28139) Varshi válasza daneel_hu (#28136) üzenetére


Varshi
aktív tag

> A probléma a kumulatív jelleggel van

Hú, köszi! Utánaolvasok akkor.

(#28140) alaves válasza daneel_hu (#28136) üzenetére


alaves
addikt

A statikus elemek által okozott probléma időbeli kitolása esetleg elérhető a pixelfrissítő heti futtatásával (magyar LG szervíz e-mail-je szerint). Némely gamer pedig a napi 12+ óra használatot követően a napi futtatást alkalmazza. Ezek hasznosságát nem tudják bizonyítani.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#28141) Joshi válasza alaves (#28140) üzenetére


Joshi
titán

Sony szerint a manuális pixel frissítő futtatása max éves szinten egyszer ajánlott, különben öregíted a panelt. Erről volt már diszkurzus itt a topikban, természetesen megosztott véleményekkel. :DDD

(#28142) tlala válasza Varshi (#28129) üzenetére


tlala
addikt

Van értelme!
Pontosan így csináltam, 2 órán át dugdostam a pendrive-ot a TV-kbe a MM-ban, teljesen megengedőek, kedvesek voltak.
Vigyél egy blu-ray remux 4K-s filmet, amin van sok közeli arc (bőrtónus), mozgás, és esti jelenetek is.

Ami még jó hírem (szintén nem rég meghalt Pana plazmáról jövök), hogy be lehet állítani a képet a B8-on olyanra, hogy hasonló képe legyen, illetve számos ponton még jobb is. Ami meg némileg más, az néhány hét alatt megszokhatónak bizonyult.
Szóval van remény plazma után, kalandra fel! :))

(#28143) alaves válasza Joshi (#28141) üzenetére


alaves
addikt

Ha sikerül az elektronikának azonos szintre állítani a pixeleket (főként piros), akkor öregítse, nem bánom. Még mindíg jobb, mintha statikus elem foltok vannak a kijelzőn, legfeljebb utána hangolom a fehéregyensúlyt meg a többit.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#28144) janos666 válasza alaves (#28143) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Gondold végig, hogy ahhoz vagy sokkal több időn át (napok, akár hetek) tartó és intenzív terhelés (a készülék folyamatosan jelentős áramot venne fel, így hőt adna le, avagy állandóan meleg lenne), vagy elméletben esetleg valamilyen rövid de erős sokkhatás (pl. rövid időre nagy túlfeszültség) kéne.
Előbbit látjuk, hogy viszonylag gyors és szinte semmi hőt nem termel (és nem is világít, csak pár másodpercig). A "sokkot" pedig azért is zárnám ki, mert az kiszámíthatatlannak tűnik (nehéz elképzelni, hogy egy pár másodperces túlfeszültséggel pontosan az eltervezett módon és mértékben károsítsanak egy-egy al-pixelt, el se akarnám hinni, hogy ha ezt otthoni környezetben meg tudnák csinálni úgy, hogy nem döglenének meg random a pixelek) és szerintem annak is lenne jele (erős fény felvillanás, vagy ilyesmi).
Ha mégis okoz valami problémát, az szerintem nem a kijelző fizikai károsodása lesz (hanem olyasmik, mint az egyetlen ismert "téglalap hiba", amiről szintén tudjuk, hogy egyetlen futtatás is elég, nem a funkció túlzott használata hozza elő).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28145) daneel_hu válasza alaves (#28140) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Némely gamer pedig a napi 12+ óra használatot követően a napi futtatást alkalmazza. Ezek hasznosságát nem tudják bizonyítani."

Hát ez az.
RTINGS-teszthez hasonlóan sokkolni kellene a készülékeket, és valamelyiket pedig naponta manuálisan frissíteni.
De szerintem nem tudod ezzel sem kompenzálni az extrém használatot.
500-600 óra elteltével egy 80-100-as oled fénnyel világító vörös, sárga statikus elem nyomot fog hagyni, tök mindegy mit csinálsz...

(#28146) Varshi válasza daneel_hu (#28136) üzenetére


Varshi
aktív tag

Elolvastam a AVforum idevágó threadjét. Teljes a kétségbeesésem. :D

Lehet, hogy leteszek az OLED-ről...

(#28147) chros válasza Varshi (#28146) üzenetére


chros
őstag

:D Annyira azert nem kell felni tole, de a gari nagyon fontos, minel tobb, "anal jobb" :D

A mereten ne gondolkodj: 65 es kesz. :)
Nekem is 65B8 van, remek "kis" keszulek ez :) Tokeletes -e? Nem, de meg mindig jobb mint majdnem minden mas, amit ma lehet kapni.
Milyen aron van most?

(#28148) daneel_hu válasza Varshi (#28146) üzenetére


daneel_hu
addikt

Melyiket?

Pedig a TI felhasználói szokásotok pont passzolnak az oled-hez.
Szinte csak a gyerekműsorok logóira kéne vigyázni. (a gyerekmesék közül szinte az összes elérhető statikus elem nélkül, a mozifilmek biztosan)

Mondjuk ha éjjel-nappal NICKELODEON vagy KACSATÉVÉT néztek akkor tényleg inkább a QLED.
Bár csak a gyerekek miatt QLED-et sem vennék az hótziher'. :)

(#28149) Rolly válasza Varshi (#28146) üzenetére


Rolly
veterán

én is kezdek elbizonytalanodni... mert azért háttér zajnak sokszor megy rajta tv... és azokon általában vannak logók ... :(

(#28150) Varshi válasza chros (#28147) üzenetére


Varshi
aktív tag

> Milyen aron van most?

540e, meg a +3 év gari hozzá 40, a drágább gari még több.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.