Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) Steady74 válasza LouiS22 (#51050) üzenetére


Steady74
addikt

este nekiugrok, megnézem meddig jutok. Köszi!

(#51052) Jolida válasza llacee (#51044) üzenetére


Jolida
tag

Nem normális.
Újraindítottad (először a Slimmelezert, utána a HA-t -ha van-)?
Volt előtte valamilyen telepítés?

(#51053) fap333 válasza llacee (#51044) üzenetére


fap333
aktív tag

Nekem akkor kezdte el ezt írogatni, amikor módosítottam, hogy több OBIS kódot keressen. De nekem nem fagy ki, így nem is foglallkoztam vele.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#51054) llacee válasza Jolida (#51052) üzenetére


llacee
őstag

Azthiszem meg van a hiba.
Nekem kizárólag a hatásos betáplálás és vételezésre van szükségem.
Homeassistant-ot nem használok csak nodered és domoticz.
Egy mqtt sort szúrtam bele és úgy látom az nem tetszik neki, mert, ha ez nincs a kódban akkor stabil.
mqtt:
broker: 192.168.100.100
username: slimmelezer
password: !secret mqtt_password
Pedig nekem mqtt kéne :( és igy működik is csak nem stabil.

[ Szerkesztve ]

(#51055) LouiS22 válasza llacee (#51054) üzenetére


LouiS22
veterán

de ugye ezzel párhuzamosan kiszedted az

api:

kezdetű sort?! Ha nem, tedd meg.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51056) llacee válasza LouiS22 (#51055) üzenetére


llacee
őstag

természetesen kiszedtem

(#51057) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Samsung okosomon volt egy Xioami MI Home applikációm. Rövidebb ideig használtam, majd most kb egy év után ismét szükségem lenne rá. Ha használható lenne....
(Galaxy A01, Android 12)

Eltávolítás, újra indítás, újra telepítés megtörtént, az MI Home applikáció végtelen ciklusban csak a bejelentkezési ablakot dobja fel. Akkor is, ha másik e-mail címmel újabb fiókot hozok létre.

e-mail cím, PSW rendben, mert PC-n be tudok jelentkezni a
https://account.xiaomi.com/fe/service/login/password oldalon.

Nagyon megharagudott a Xioami a Samsungra? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#51058) 4D4M


4D4M
aktív tag

Megtetszett ez a CC2530 alapú vízmérőleolvasás ZB vonalon, összeraktam az asztalon és szépen működik.
Zigbee.003
Ha erre akarnám rárakni még a gázmérőt is, akkor annak a reed reléjét szabad direktben a GND és egy input közé tenni?

Így lenne beállítva a CC2530 FW-je: (P12-re megy a víz. P11-re a gázmérő menne)

Amúgy ennyi a HA része:
configuration.yaml:
counter:
  vizmero_locsolo:
    name: Vízmérő locsoló
    icon: mdi:water
    initial: 5305
  step: 1

template:
    sensor:
      - name: "Vízmérő locsolómérő m3"
        unique_id: vizmero_locsolo_m3
        state: "{{ states('counter.water_meter')|float(0) / 1000.0 }}"
        unit_of_measurement: m³
        state_class: total_increasing
        device_class: water

automations.yaml:
- id: 'watermetercounter'
  alias: "Vízmérő locsoló"
  trigger:
    platform: state
    entity_id: switch.vizmero_erzekelo_l1
    to: 'on'
  action:
    service: counter.increment
    target:
      entity_id: counter.vizmero_locsolo

#zigbee #vízmérő #cc2530 #gázmérő #vízóra

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#51059) 4D4M válasza 4D4M (#51058) üzenetére


4D4M
aktív tag

A CC2530-nél a P10 és P11 pineken nincs belső felhúzóellenállás – mint utólag kiderült –, ezért a P07-tel ez lett a működő verzió: [kép]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#51060) ojb válasza 4D4M (#51058) üzenetére


ojb
tag

"Ha erre akarnám rárakni még a gázmérőt is, akkor annak a reed reléjét szabad direktben a GND és egy input közé tenni?"
Igen,
de 'Elegánsabb' ott is alkalmazni a 330 Ohm-ot.
(Korlátozza a GPIO áramot max10mA-re )

(#51061) 4D4M válasza ojb (#51060) üzenetére


4D4M
aktív tag

Úgy, hogy a belső felhúzót bennhagyom vagy úgy, hogy külső felhúzóra kapcsolom?
Ezek az opciók vannak:

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#51062) ojb válasza 4D4M (#51061) üzenetére


ojb
tag

A 330 Ohm-nak csak "védelmi" szerepe van mindkét beállítás esetében. Nyugodtan használható a belső felhúzás is.

(#51063) csemberlen válasza 4D4M (#51058) üzenetére


csemberlen
őstag

Vízmüvek tulajdonára csak ök rakhatnak távadót. Most küzdök velük, holnap cserélnek órát, de nincs nekik távadójuk :W

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51064) 4D4M válasza csemberlen (#51063) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ez a locsolómérőre megy, azt meg én vettem, szóval bekaphatják (:
Ami a főmérőt illeti rosszabb a helyzet: beszüntették a jeladót fogadni képes típusok felszerelését és nem is lehetséges ilyet kérni (Pannon-víz).
Ezért oda be fogok tenni egy második mérőt, amin eleve van egy reed relés jeladó. (van elég nyomás, amit elhasználjak rajta)

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#51065) LouiS22 válasza csemberlen (#51063) üzenetére


LouiS22
veterán

A mellékvízmérőre viszont azt szerelsz, amit akarsz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51066) csemberlen válasza LouiS22 (#51065) üzenetére


csemberlen
őstag

Tudom, viszont azt nem tehetem az aknába. Én örülnék ha onnan kapnék jelet, hogy a mért szakasz nulla pontjától mi történik. ( netán csötörés a földben, stb)

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51067) 4D4M válasza csemberlen (#51066) üzenetére


4D4M
aktív tag

Tudom, viszont azt nem tehetem az aknába
~
Ezt mi akadályozza?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#51068) ojb


ojb
tag

Érdekes ez a vízmérő mizéria .
Lassan kezd a gázóráshoz hasonlítani. :((
Az Alföld Víz szolgáltatási területén pl kérésre minden fenntartás nélkül "távleolvasásra előkésztett" órát adtak és egyáltalán nem akadékoskodtak, hogy mit is akarok vele kezdeni. Ritka pozitív és segítőkész hozzáállásuk volt az egész kéréshez már kettő esetben is.
Nem értem, hogy miért is nem lehet országosan egységes álláspontot kialaktani és megkövetelni a szolgáltatóktól... :F
@ csemberlen Biztos, hogy a Vízművek tulajdona az a vízóra Te esetedben is?
A fent említett szolgáltató esetében nekem kell megvennem az órát
vagy a szolgáltatótól vagy a szolgáltató által elfogadott hitelesítettet, amit majd Ők felszerelnek.
Természetesen annyiért mint, ha Tőlük venném meg szereléssel együtt. :D
(Csere esetében a leszereltet pedig ingyen felajánlhatom Nekik... :) )

Viszont ebben az esetben lehet hitelesített jeladósat is felszereltetni.

(#51069) csemberlen válasza 4D4M (#51067) üzenetére


csemberlen
őstag

vízmüvek belső szabályzása-

ojb: Igen, családi ház az aknában.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51070) 4D4M válasza csemberlen (#51069) üzenetére


4D4M
aktív tag

De mi konkrétan? Hogy nem tehetsz egy második órát az aknába?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#51071) ViZion válasza 4D4M (#51070) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem -de nem ismerem a pontos szabályozást- az is olyan, mint a villany: az óra után már a tiéd, ha akarod a vízmű óra után rakhatsz 3 órát is...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51072) LouiS22 válasza csemberlen (#51066) üzenetére


LouiS22
veterán

Mégis milyen törvény tiltja azt ,hogy a saját aknádban, birtokon belül a szolgáltató órája után ne csinálhass bármit és ne tehess be oda egy bármilyen második órát?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51073) BlackJack21 válasza LouiS22 (#51072) üzenetére


BlackJack21
tag

Nálunk( Pest vm) egy vízóra aknában 2 főmérő is van( két családi házhoz ) , ott lett szétválasztva a két rendszer.

(#51074) LouiS22 válasza BlackJack21 (#51073) üzenetére


LouiS22
veterán

ettől még az óra mögé szerintem rakhatsz bármit, ezkenek az idiótáknak csak az a fontos, hogy a plomba sértetlen legyen az órán.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51075) LouiS22 válasza csemberlen (#51063) üzenetére


LouiS22
veterán

Az érvelésük egyébként annál a pontnál bicsaklik meg, hogy pl. a villanyóra sem a te tulajdonod, ellenben nem problémáznak a legtöbb helyen, ha a saját P1 mérődet bedugod az "ő" órájukba.
Ennélfogva érthetetlen, hogy ha felraknak neked egy impluzusadós vízórát (brutális 8000 forint körüli összegért már te is megvehetnéd egyébként, nagy tételben még ennél is olcsóbb lehet), akkor arra miért ne tehetnél fel bármilyen homemade, vagy akár a gyártó saját impulzuskiolvasóját. Ez miért fáj a szolglátatónak? Azért, mert az "övék"? Akkor hozzá sem érhetek?
Milyen órát szerelnek egyébként (típus)?

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51076) csemberlen válasza LouiS22 (#51075) üzenetére


csemberlen
őstag

Én nem érvelek, hanem próbálom betartani amit irnak. Ezt küldték:

Bekötési vízmérő jeladózási igényével kapcsolatosan az alábbiakról tájékoztatom:

A bekötési vízmérők jeladózása-szolgáltatást forráshiány miatt ideiglenesen felfüggesztettük.
Várhatóan 2024. májustól újra indítjuk szolgáltatásunkat, ezért felvesszük adatait és amint elérhető a szolgáltatás keresni fogjuk.

Felhívom továbbá szíves figyelmét, hogy a Fővárosi Vízművek tulajdonában lévő bekötési vízmérők jeladózását kizárólag Társaságunk-, vagy az általa megbízott szakember végezheti.

Szíves megértését köszönöm!

Üdvözlettel


cid:image001.jpg@01D79D9F.8A996AB0

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51077) csemberlen


csemberlen
őstag

Rákérdeztem az árra, 45-50 Ft-ért akarnák feltenni. Gázórát ingyen lecserélték, csak az érzékelőt kellett nekem megvenni, és engedték, hogy rátegyem azzal az irásos feltétellel, hogy ha ők akarnának rátenni saját jeladót, hogy megkaják az adatokat akkor ki kell költöznöm.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51078) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv!
Nemrégen telepítettem egy Home Assistantot.
Szeretném két meglévő klímámat vezérelni vele. Aux Delta2 és RCOOL Solo2, mindkettő wifin van az AC Freedom app segítségéével.
MQTT broker telepítve konfigurálva. Próbáltam a következő integrációt [link] , sajnos nem működik. Hash érték nem egyezik a hiba, ha jól emlékszem. Délután tudok pontos infót küldeni.

Érdemes ezzel az integrációval tovább próbálkozni vagy jobb lenne egy IR vezérlő?

(#51079) LouiS22 válasza csemberlen (#51076) üzenetére


LouiS22
veterán

Én sem azt írtam, hogy te érvelsz (érvelésük volt a szóhasználatom, az nem rád vonatkozik ;)).

De azt továbbra sem értem, hogy te miért ne tehetnél rá bármilyen olvasót és mi történik, ha rárakod (semmi, az óra fizikailag nem sérül attól, hogy rákerül egy jeladó. FEl kell rá pattintani, vagy csavarni).

A kép becsatolásod sajna nem sikerült :(

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51080) fo_di válasza LouiS22 (#51079) üzenetére


fo_di
őstag

azért nem rakhatsz rá, mert az óra a vízmű tulajdona, és a hiteles mérést csak akkor szavatolják, ha nincs rajta semmi, ezért így döntöttek (akkor is, ha valóságban nem kéne így lenni feltétlen, mint a repülőn a telefonozásnak)
ha tenni akarsz jeladót, de nem engedik, akkor a vízóra mögé közvetlen teszel egy saját nem hitelesített mérőt, azzal azt csinálsz, amit akarsz

(#51081) csemberlen válasza LouiS22 (#51079) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem csatoltam semmit, csak a levelet másoltam be

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51082) E.Kaufmann válasza footy (#51000) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

40-ért már lehetne rajta egy érintőpanel...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#51083) xeo98


xeo98
csendes tag

Sziasztok!

Van egy analog Hikvision DVR-em, aminek az élőképét Frigate-val nézem, de ez nem tud visszajátszást. Van arra mód, hogy hozzáférjek a DVR-en rögzített felvételekhez?

(#51084) 4D4M válasza xeo98 (#51083) üzenetére


4D4M
aktív tag

A Frigate is tud eseményekről videót rögzíteni(lementeni) már hálózati meghajtóra is. Van valamilyen TPU-d?
Egyéb hozzáférés szerintem nem lesz a DVR-en tárolt videókhoz. Főleg nem a frigate-en keresztül.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#51085) LouiS22 válasza fo_di (#51080) üzenetére


LouiS22
veterán

és mert sokkal egyszerűbb nemet mondani, mint gondolkodni. Agyarország, kőkorszak.
Még szerencse, hogy nálam mellékvízmérő van, bár magamat ismerve addig viaskodnék ezekkel, amíg megunnák és megkapnám, amit szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51086) Degeczi válasza LouiS22 (#51072) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem pl. műanyag vízóraakna van, amiben középre tették a mérőt, így la:

Kérdeztem a szolgáltatót (Alföldvíz), lehetne-e a költségemre is, de egy impulzus jeladós típusra cseréljék? Olyat nem.

OK, akkor csak 10 centivel korábban kötnék-e be a sajátjukat, mert úgy már utánaférne egy másik amit én vennék (a házban egyrészt sehogy nem férne el a beérkező csőnél annyira zsúfolt környéken jön be, másrészt persze amúgyis szeretném rögtön az elején mérni, hogy saját telken történt szakadást is mérjen). "Olyat sem szabad, az aknában csak a mi szolgáltatói óránk lehet!"

Anyátok... Még rosszabb, mint a DÉGÁZ, ahol "csak" kamarai tag tervezővel kellene beadatni tervet a gázórán lévő gyári csatlakozásba gyári jeladó behelyezésére, törpefeszültségű eszközzel kezelésére...

(#51087) Damateo válasza Damateo (#51078) üzenetére


Damateo
aktív tag

Ez jó lehet a klíma vezérlésére? Broadlink RM3 mini [link]
Egy ilyen univerzális IR vezérlő jó lenne a TV-hez és egy régi LG mini hifihez?

(#51088) migabi24 válasza Damateo (#51087) üzenetére


migabi24
nagyúr

Persze

(#51089) csemberlen válasza Degeczi (#51086) üzenetére


csemberlen
őstag

Főgáznál nem kellett terv, simán ingyen lecserélték.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51090) Degeczi válasza csemberlen (#51089) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Cserélni sem kell, mágneskerekes a gázóra, de a DÉGÁZ a jeladó-fészken keresztül haladó dróttal plombál, ezért csak velük egyeztetve lehet gyári jeladót behelyezni - és még ehhez is hivatalos tervet (az említett kamarai tag tervezővel készíttetve) kellene beadni feléjük, akkor fontolnák meg az engedélyezést...

(#51091) mezis válasza Degeczi (#51086) üzenetére


mezis
nagyúr

Tgyél bé egy kamerát. Asztat talán nem tilcsák! :U

mezis

(#51092) mezis válasza LouiS22 (#51079) üzenetére


mezis
nagyúr

"...továbbra sem értem, hogy te miért ne tehetnél rá bármilyen olvasót..."
A korábban villanyóráknál elterjedt mágneses fékezés bizonyára nem működne, de félnek a FÉNYnyomástól. Azzal fékezhetnéd a kis pörgő kereket... :U

[ Szerkesztve ]

mezis

(#51093) Steady74


Steady74
addikt

Tanácsot kérnék. Tesztelésre, leendő projekteket miatt vettem két wled vezérlőt itthonról, hogy ne kelljen várni, ezt és ezt rendeltem, aliról pedig ezt a ledszalagot vettem (24V 630l/m. BTF -től sok ledszalagot vettem már, eddig mind jó volt, de most nem tudom, hogy mi lehet a baj. Az egyik ledvezérlővel kicsit, a másikkal sokkal jobban villog a ledszalag, nem ad egyenletes fényt. A 08-as végű, ESP2866-os vezrlővel kb 10 mp-ként, a másikkal pedig folyamatosan villog, színt vált, nem lehet homogén színre beállítani a szalagot. A tápegység stabil 24,2V-ot ad, azzal nincs gond. Hogyan tudom megállípítani, hogy esetleg a ledszalag a sz@r és nem a vezérlők? Köszönöm!

(#51094) stairmaster válasza BlackJack21 (#51038) üzenetére


stairmaster
tag

Köszönöm! Akkor rendelek amit mondtál. :R

(#51095) koala69 válasza Steady74 (#51093) üzenetére


koala69
tag

szia - en egy ESP2866-ra tennek egy wled-et, es kiprobalnam arrol - az esp-nek 5V kell, arra ugyelj - megtaplalhatod pl egy toltorol, csak a 24V-os tappal kozositsd a gnd-t

(#51096) Steady74 válasza koala69 (#51095) üzenetére


Steady74
addikt

A gyári kontrollerbe 24V-ot kell adjak, gondolom megfelelő alkatrészekkel intézi amit kell a fesz-szel csinálnia, a szalag 24V-os. Most vagy a szalag nem 24V-os hanem 12 és szar a feliratozás és a csomagolás címkézése vagy nem tudom mi, mert találtam egy 50 centis, ugyancsak 24V-os WS2811-es szalagot, csak az 720 led/m es és 12mm széles (nem jó a lépcsőhöz), azzal szépen, egyenletesen világít mindkét kontrollerrel.

(#51097) kgymac válasza Steady74 (#51096) üzenetére


kgymac
őstag

Melyik 24V-ost vetted? WS2811 (720 led/m) vagy WS2812B-t (630 led/m) ? A képek szerint a feszültség rá van írva a szalagra, a chip-ről leolvasható a WS típus. Tippre, ha a másik WS2811-essel megy, akkor a szalag inkább WS2812B lehet.

(#51098) Steady74 válasza kgymac (#51097) üzenetére


Steady74
addikt

hú hát most összezavartál :) valóban a megnevezésben ott a 2812B, de a leírásban meg ezt írja:
Specification:
Input Voltage: DC12V, DC24V.
IC Type: FCOB RGB WS2811 IC.

Ami gyanús, hogy a vágási pontok 7,1cm-re vannak egymástól. A rendelésem DC24V 630 Black PCB, 5m megjelölésű, elvileg 10 cm-re kellene lennie a vágási helyeknek a leírás szerint. Ezért írtam, hogy a szalag nem 24 hanem 12 voltos lehet... kerítek egy 12V-os tápot holnap és megnézem azzal. WLED beállítását tekintve, ha nem nézem a betápot, amit fizikalig a kontrollerbe kötök mindegy, hogy 2811 vagy 2812B a szalag, a kontroller kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#51099) kgymac válasza Steady74 (#51098) üzenetére


kgymac
őstag

Én még jelenleg csak infót gyűjtök, elkerülendő a problémákat.
A chipben különbözik a kettő, a WS2812B a leddel van egybeépítve, míg a WS2811 külön chip a szalagon (már ha megbízható forrás ez). A 2811-es chip maga 12V-os, a 2812B 5V-os. Megfelelő előtét áramkörökkel ez biztosítható, de akár lehet, kínában megoldották, h nagyobb tápról is menjen mindkettő.
Ha az smd chipeken a WS2811.. felirat van, akkor a típus adott. Ha nem, lehet 5V-os táp is akár.
Mindkettőnek azonos a bekötése V+, data, gnd, a leírásod alapján valami protokol problémára gondoltam, de úgy tűnik, mindkettőnél azonos. Gondolom, be kell állítani a vezérlőn, mit kötsz rá.
Egy tápot mérnék mindkét szalaggal, valamint áramfelvételt is. Hátha leesik és akkor mégsem annyira szupi az a táp.

(#51100) Steady74 válasza kgymac (#51099) üzenetére


Steady74
addikt

Ilyen táppal hajtom jelenleg.

Az elmélete megvolt/megvan, bár felületesen, hogy a 11 és s 12b között mi a különbség. Ebből a fajta 2811-esből a 720led-es szalagból van sok itthon és minden oké velük. Ahogy írtam szerintem itt gyártási hiba lehet, hiszen a leírásuk szerint az összes 720led/m szalag 5cm-es vágási pontokkal rendelkezik, a 630 led/m pedig vagy 7,1 vagy 10 cm. A 24V-os 10cm, ilyen kellett volna nekem, a 12V-os meg 7,1 cm. Itt lesz a gond szerintem mert a szalagom 24 V 630 led és 7,1cm vágási pontok vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.