Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Degeczi válasza hackeeeee (#4800) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A bejelentkezés még nem jelentené azt: pont mostanában jelent meg az új Ewelink app, amiben már van LAN mód is! (de egyelőre csak az egyszerű reléket támogatva, a POW-ot nem)

Ha lecseréled a firmware-t a Sonoff-on, akkor igen, hozzáférhetsz - viszont azzal a gyári megoldást bukod

(#4802) hackeeeee válasza Degeczi (#4801) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah. :R

Nem tudom, hogy végigment a folyamat, onnan nekem valamiért "gyanús" volt, hogy csak nettel megy. De nem gond, 24/7 van net itthon, és tényleg csak a fogyasztás monitorozására kell, jelenleg, semmi másra.

Véleményem szubjektív...

(#4803) AcCEsS válasza itanczos (#4795) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Az nekem teljesen elég, ha pl. egy esp12 vagy egy wemos d1 valamelyik lábát le- vagy fel tudom húzni vele, és erről mqtt-n beküld egy üzit a domoticz-ba.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4804) patesz


patesz
csendes tag

sziasztok
felmerült még egy igény részemről.

A cél az lenne, hogy adott esetben a fali kapcsoló segítségével is tudjam kapcsolgatni a lámpát, viszont működjön vezeték nélkül telóról, mondjuk a különböző szabályok (mozgásérzékelőre felkapcsol) betartásával.

Milyen fizikai, fali lámpakapcsolókat ajánlanátok, vagy melyek használhatók mondjuk HA-val és rendszerbe köthető a Xiaomi érzékelőkkel?
Vagy esetleg milyen tulajdonság(ok) azok amikre oda kell figyelni?

(pl ez jó lehet? : Sonoff-T1 )( csak desing nem tetszik annyira..)

Most már lassan teljesen összeáll a vásárló lista és ez még egy érdekes kérdés számomra.

üdv,
patesz

[ Szerkesztve ]

(#4805) sambenez válasza patesz (#4804) üzenetére


sambenez
addikt

Én éppen a napokban építettem egy sonoff basic-et a hagyományos kapcsoló dobozába.
Annyi szerencsém van, hogy gipszkarton a fal, így volt elég hely, mert kicsit mélyebben belóg mint a fali szerelődoboz mélysége, így azon is faragni kellett. Szóval ez betonfalban nem megoldás.

(#4806) itanczos válasza patesz (#4804) üzenetére


itanczos
senior tag

Sajnos nem egyszerű a helyzet.
Először is figyelni kell a kapcsolóknál, hogy kell-e neki működéshez a NULLA vezeték is!
Hagyományos kábelezés mellett nincs nulla vezeték a kapcsoló mögött!
Másodsorban nézni kell a kapcsoló tokozását. Az angol, kínai, amerikai tokozás más! Leginkább szögletes, de lényeg, hogy nem megy bele az európai kerek dobozba!

Nekem van egy Sonoff Touch kapcsolóm, ami EU-s, de kell hozzá nulla. Engem nem nyűgözött le!
Az érintésre nem mindig reagált, ha nem nézel oda, nehezen találod el az érintési pontot...

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4807) patesz válasza itanczos (#4806) üzenetére


patesz
csendes tag

Hát ez így valóban nem egyszerű..

Akkor azt javaslod, hogy inkább ebből is a Xiaomi (pl: Xiaomi-Switch termékek közül keressek olyat ami megfelel a leírásodnak?
nem tudom van-e EU-s...

[ Szerkesztve ]

(#4808) patesz válasza sambenez (#4805) üzenetére


patesz
csendes tag

Sajnos nálam vasbeton a fal.. :(

(#4809) itanczos válasza patesz (#4807) üzenetére


itanczos
senior tag

Egyelőre, tudtommal nincs EU-s típus a Xiaomi-ból.
Nekem van egy fali, szögletes, amihez nem kellett NULLA vezeték. Nagy nehezen befaragtam a panelba.
De inkább megfordítottam a dolgot. A régi kapcsolók helyére tettem Xiaomi vezeték nélküli kapcsolókat és vagy okos izzót tettem a lámpa foglalatba, vagy oda tettem a lámpa oldalára egy Sonoff relét.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4810) patesz válasza itanczos (#4809) üzenetére


patesz
csendes tag

Köszönöm szépen a tippet.
Elképzelhető hogy ez lesz a nyerő nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#4811) br0by


br0by
csendes tag

Sziasztok,

Sikerült összeraknom 4db redőny vezérlését fibaro modullal, így utólag már örülök hogy lebeszéltetek a távirányítós verzióról :)

(#4812) patesz válasza itanczos (#4809) üzenetére


patesz
csendes tag

De amúgy általánosságban, az olyan kapcsolók amik képesek a vezetéknélküli kapcsolatra (RF433), azok társíthatók valami külön modullal HA rendszerbe vagy mindenképpen kell Sonoff relé?
Találtam még egy típust (Link) ami EU-s és vezetéknélküli (RF433), valamint még jól is néz ki és árban is kicsit barátibb mint a Xiaomi vezetéknélküli kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#4813) itanczos válasza patesz (#4812) üzenetére


itanczos
senior tag

Kell neki egy Sonoff RF bridge.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4814) patesz válasza itanczos (#4813) üzenetére


patesz
csendes tag

Köszönöm az ismételt segítséget!

(#4815) BullZeye válasza itanczos (#4809) üzenetére


BullZeye
veterán

+1, ha nincs hely sonoff basicnek, akkor yeelight izzók, ahhoz nem kell gateway, sőt saját szerver sem.

(#4816) sparks


sparks
senior tag

Kicsit fejlesztgettem a riasztóm kültéri érzékelőit. Eleinte sima mozgásérzékelőkkel próbálkoztam, de igen sok volt a fals jelzés (433-asok, z-wave-esek).
Estére mindig bekapcsoljuk a kinti érzékelőket, Domoticz Arm Home módban - (párom parázik, hogy valaki beugrik a kertbe, stb. - társasház harmadik emeletéről költöztünk nemrég családiba, így ez most új érzés) :)

Szóval csináltam egy kinti kört és találtam z-wave-es érzékelőket, amik kisállat védettek, nem jelezgetnek minden bokor rezdülésre, meg cicamászkálásra csak, ha valóban ember méretű mozgást érzékel. 3 féle érzékenység állítható jumperrel, plusz az érzékelések közti idő is így beállítható. Nekem most 5 ilyen érzékelőm van már, úton a hatodik. Az érzékenységet nem a legérzékenyebbre, hanem az eggyel kisebbre tettem, így nem volt vele egyáltalán fals riasztás, még a tegnap esti szélben sem, pedig vannak bokrok is a látóterekben.
IX30-as a típusa, Banggoodon volt akcióban nemrég 23 USD-ért, de Alin is kapható, néha Topvico márkanévre keresztelik, de mindig ugyan az szokott jönni (eddig Aliról, BG-ről Ebayről és a linkelt webshopból vettem, utóbbi árul az Ebayen is, de ott rámegy egy kis szállítási díj is, webshopjukból ingyenes, átlag 12 nap alatt mindig itt volt). 2 db AA-s cerkaelemmel működik, semmi spéci nem kell hozzá.
Ha valaki gondolkozik kinti riasztási zónákban, akkor jól jöhet. Fontos, hogy ez Z-wave rendszerű, kell hozzá a gateway is.
Ui.: persze körbe is kameráztam a házat, így ha valami van, akkor rá is tudok nézni azonnal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4817) ANOka válasza sparks (#4816) üzenetére


ANOka
őstag

Milyen gyakran kell bennük cserélni az elemeket?
Vagy ilyen tapasztalatod még nincs?

Off:
Nem tudom, hogy milyen környéken éltek, de mit tud csinálni az, aki beugrik a kertbe?
Lepisálni egy fa tövét? :DD

[ Szerkesztve ]

(#4818) Degeczi válasza ANOka (#4817) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:D
Én is inkább azért tartanék hasznosnak ilyesmit, h reflektort kapcsoljon föl nekem a külső mozgásérzékelő, ha éjjel kell a ház körül matatnom - aztán ha egyszer tényleg bemászna vki, az meg nem örülne ennek, szóval duplán hasznos
De ha pusztán benn jelezne a kinti mozgásérzékelő, annak nálam nem látnám előnyét

A kisállat-kompatibilis szenzorral tapasztalatnak örülök, mert nálam vmi egyszerű 433-as verzió sajnos simán bejelez 1.5 kilós kiscicákra, pedig elvileg 20 kg-ig nem kellene

(#4819) BullZeye válasza Degeczi (#4818) üzenetére


BullZeye
veterán

Lehet elállítódott a mérlege a szenzornak :DD

(#4820) BullZeye


BullZeye
veterán

Home Assistant - Elektromos illatosító bármilyen okoskonnektorral (Broadlink MP1 pl)

Ha nappaliban mozgás van, kapcsoljon be reggel 6 és 22 óra között.
Ha 15-20 percig nincs mozgás, és nem megy a TV sem, kapcsoljon ki.

automations.yaml

- alias: Illatosító Be
trigger:
platform: state
entity_id: binary_sensor.motion_sensor_158d00016c****
to: 'on'
condition:
- condition: time
after: '6:00:00'
before: '22:00:00'
action:
service: switch.turn_on
entity_id: switch.illatosito

- alias: Illatosító Ki
trigger:
platform: time
minutes: '/10'
seconds: 00
condition:
- condition: state
entity_id: binary_sensor.motion_sensor_158d00016c****
state: 'off'
for: '00:15:00'
- condition: state
entity_id: media_player.samsung_50f6640
state: 'off'
action:
service: switch.turn_off
entity_id: switch.illatosito

(#4821) sparks válasza ANOka (#4817) üzenetére


sparks
senior tag

Pár hónapos az első ilyenem, nem tudom meddig fogja bírni. Van benne elem merülést jelző rész is, szóval majd kiderül.

Egyébiránt: kedves ismerős mesélte, hogy hozzájuk betörtek régebben, kivonulós szolgálat már csak azt látta, hogy emberünk a kerítésen át épp elillan, vitt magával pár laptopot, telefont. Ezután le is mondták a kivonulós szolgálatot, minek az alapon, ha úgyse érnek oda.
Na ezután kamerát szereltettek a teraszra, meg feltolásgátlós redőnyöket (külső riasztó nuku), majd egyik reggel észrevették, hogy megpróbáltak betörni a házba. Megnézték a felvételeket és azt látták, hogy szinte piknikeltek a jóarcok a teraszukon, sörözgettek, ameddig az egyik próbálta felfeszíteni a redőnyt, ami nem jött nekik össze - szerencsére, mert a házban 2 nőnemű aludt, az egyik igen fiatalka, másik se birkózó alkat (elmentek a rendőrségre, de pont leszarták a rendőrök, nem nyomoztak az ügyben).
Na szóval. Ha hozzánk bejön egy ilyen pár jóarc a kertbe, teraszra, akárhova, nekem jelez bent a riasztóm, ami csak nekem jelez, de közben fel is kapcsolja a kinti világításokat. Innen egy mozdulattal be tudok kapcsolni 2 igen hangos szirénát, aminek hatására nem hiszem, hogy piknikelni kezdenének. Ha ez sem segít, akkor viszem a gumilövedékest és megkérdezem miben segíthetek ;]

Okosotthon VPN-es távelérésnek köszönhetően ezek a manuális szirénák bárhonnan bekapcsolhatók, kamerákon látom, hogy mi van a ház körül. Tudom ez már túl van parázva, de nekünk ez biztonságérzetet ad. Ráadásnak van egy kivonulós szolgálatos riasztónk is, ha mégis bejönnének, akkor jön a Multialarm, de erre sose kerüljön sor. Inkább már a kertbe behatolásnál igyekszem elüldözni őket. Automatára meg nem akarom rakni a kinti szirénákat, mert ugyan nem volt még fals alarm, de nem is szeretném, hogy valamiért csak úgy kiabáljon a riasztónk. Aztán ha azt látom, hogy tényleg nem lesz fals sosem, akkor rákötöm direktbe őket.

Slusszpoén: ahol lakunk, Budapest egyik igen nyugodt területe, itt nem sűrűn van betörés, de az ördög nem alszik...

(#4818) Degeczi
A fentiekben leírtam, hogy mi az értelme számomra, hogy bent kapok jelzést (kutyánk nincs).
433-asok nekem is minden fingra jeleznek, kintre alkalmatlan volt.

[ Szerkesztve ]

(#4822) ANOka válasza sparks (#4821) üzenetére


ANOka
őstag

Számomra a betörés(i kísérlet) és a kertbe (pl.: részegen történő) beugrás nem ugyanazt jelenti.

(#4823) Elemental válasza sparks (#4821) üzenetére


Elemental
addikt

Kutya.

(#4824) sparks válasza Elemental (#4823) üzenetére


sparks
senior tag

A kutyától függetlenül is jól jön a védelem, mert biza a kutyus iszik egy kis finom édes fagyállót és 2 nap múlva nincs kutyus. :((( Meg amikor elmész a házból 2 hétre, akkor a kutyus mit csinál egyedül a házban? :F
Összefoglalva: amit írtam a kint használható, kisállatvédett, nem minden szöszre érzékeny PIR szenzorról, az kutyusosoknak és kutyustalanoknak is jól jöhet. Akinek meg nincs rá szüksége, az meg egyszerűen nem vesz ilyet magának :DDD

(#4822) ANOka
Részegek nem nagyon mászkálnak a környékünkön, így nem is ugrálnak be a kerítésen. Aki beugrálna az meg feltételezett betörő, tolvaj, rosszember, stb. így annak megfelelően járunk el vele szemben.

[ Szerkesztve ]

(#4825) Vodike válasza ANOka (#4822) üzenetére


Vodike
tag

Számomra igen, mind a kettő birtokháborítás.

exTiga

(#4826) ANOka válasza Vodike (#4825) üzenetére


ANOka
őstag

Lassan ott tartunk az országban, hogy előbb lövünk és utána kérdezünk... :((

(#4827) noorbertt válasza ANOka (#4826) üzenetére


noorbertt
őstag

Ha nincs ott keresnivalója akkor miért van ott? Vagy te szépen kibattyognál a mamuszodban és megkérdeznéd hogy, uraim miben segíthetek?
Ha lehetne otthon legálisan lelőni a behatolókat mint egy kutyát, sokkal kevesebb lenne az ilyen sztori.
Mondom ezt úgy hogy a mi környékünkon akkor sincs semmi ha a kocsit nem zarod be.

(#4828) freemanone válasza ANOka (#4826) üzenetére


freemanone
őstag

egy címet kérhetek? csakhogy tudjam merre szabad részegen kertekbe ugrálni, lehet csinálnánk egy kis "random illegal kerti partit"... :U

(#4829) sparks válasza freemanone (#4828) üzenetére


sparks
senior tag

+1 :D

(#4830) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Ha a serial monitoron ezt látom:
0;255;3;0;9;0 MCO:BGN:INIT GW,CP=RNNGA---,VER=2.3.0
0;255;3;0;9;4 TSM:INIT
0;255;3;0;9;6 TSF:WUR:MS=0
0;255;3;0;9;14 TSM:INIT:TSP OK
0;255;3;0;9;17 TSM:INIT:GW MODE
0;255;3;0;9;20 TSM:READY:ID=0,PAR=0,DIS=0
0;255;3;0;9;23 MCO:REG:NOT NEEDED
0;255;3;0;14;Gateway startup complete.
0;255;0;0;18;2.3.0
0;255;3;0;9;28 MCO:BGN:STP
0;255;3;0;9;34 MCO:BGN:INIT OK,TSP=1

A Raspberry Pi-n pedig ezt:
pi@raspberrypi:~/MySensors $ sudo ./bin/mysgw
Jul 22 18:55:39 INFO Starting gateway...
Jul 22 18:55:39 INFO Protocol version - 2.3.1-alpha
Jul 22 18:55:39 DEBUG Serial port /dev/ttyMySensorsGateway (115200 baud) created
Jul 22 18:55:39 DEBUG MCO:BGN:INIT GW,CP=RNNGL---,VER=2.3.1-alpha
Jul 22 18:55:39 DEBUG TSF:LRT:OK
Jul 22 18:55:39 DEBUG TSM:INIT
Jul 22 18:55:39 DEBUG TSF:WUR:MS=0
Jul 22 18:55:39 DEBUG !TSM:INIT:TSP FAIL
Jul 22 18:55:39 DEBUG TSM:FAIL:CNT=1
Jul 22 18:55:39 DEBUG TSM:FAIL:DIS
Jul 22 18:55:39 DEBUG TSF:TDI:TSL
Jul 22 18:55:49 DEBUG TSM:FAIL:RE-INIT

Mit csinálok rosszul?

Ez a rész érdekes:
Jul 22 18:55:39 DEBUG !TSM:INIT:TSP FAIL
Jul 22 18:55:39 DEBUG TSM:FAIL:CNT=1
Jul 22 18:55:39 DEBUG TSM:FAIL:DIS

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4831) L1MaT


L1MaT
tag

Sziasztok!
Elég kezdő vagyok a Smart Home témában vásároltunk a párommal egy Panasonic rendszert, de olyan szinten gagyi és lassú volt az egész, hogy végül pár nap használat után vissza vittük. A Hub állandóan lefagyott, az online felület ledobált vagy épp nem volt elérhető.. Sokszor a lakásba is kénytelen voltam úgy bemenni, hogy beriaszt a rendszer és a falból kihúzva kapcsolom ki a rendszert, mert az appon keresztül nem lehetett vezérelni időközönként. A kamera csak 15 percet képes egyhuzamban rögzíteni stb stb
Tömören és velősen elnézést, de szar volt... :((

A kérdésem az lenne milyen rendszert ajánlanátok ami gyorsan egyszerűen telepíthető nem igényel semmi extra szakértelmet és elég jól bővíthető ha esetleg később rákapnánk további eszközök irányítására is. Nem utolsó sorban biztonságos is :)

A jelenlegi igény egy kis társasház "védelme" megfigyelése és vezérlése lenne. Első lépésként 1 nyitás és 1 mozgás érzékelő, amit szeretnénk egy beltéri kamerával és egy kültérivel ami figyeli a parkolóban az autónk.
Később esetleg a lámpa a fűtés szabályozása is szóba jöhet. A lényeg, hogy ezeket az eszközöket mind elérjük stabilan online, mivel sokat vagyunk távol a lakástól. Esetleg az is jó lenne ha a kamerák a felvételeiket online felhőbe is tudnák menteni. (Egy esetleges betörés alkalmával az SD kártyára vagy merevlemezre mentett felvételeket vígan elviszi a betörő nem igazán vagyunk vele előrébb)

A Fibaro rendszerét nézegettem nem tudom mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban. Mit tanácsoltok ? :F

(#4832) Yoshida válasza Gh0sT (#4830) üzenetére


Yoshida
aktív tag

"Serial port /dev/ttyMySensorsGateway"

Nem USB-s a gateway-ed? pl. nekem ttyUSB0 van USB-s gateway-nél

(#4833) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok.

HA-t próbálom Pi3on életre kelteni. LAN-on megy a dolog, de elakadtam a wifire csatlakozásnál. HassOS fut a Pi-n. Nekem nincs a kártyán resin-sample file. Hogyan kapcsolódhatnék wifire?

Másik kérdésem, hogy Alexát hogy fogom tudni futtatni HassOS környezetben?

KÉP

(#4834) Gh0sT válasza Yoshida (#4832) üzenetére


Gh0sT
addikt

USB-s, de nem egy szabad virtuális portot kell neki kiosztani?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4835) Gh0sT válasza Yoshida (#4832) üzenetére


Gh0sT
addikt

pi@raspberrypi:~ $ lsusb
Bus 001 Device 004: ID 1a86:7523 QinHeng Electronics HL-340 USB-Serial adapter
Bus 001 Device 003: ID 0424:ec00 Standard Microsystems Corp. SMSC9512/9514 Fast Ethernet Adapter
Bus 001 Device 002: ID 0424:9514 Standard Microsystems Corp. SMC9514 Hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
pi@raspberrypi:~ $ ls /dev/*USB*
/dev/ttyUSB0
pi@raspberrypi:~ $

Ha jól sejtem a fenti két parancs és az eredmény azt erősíti, hogy a 004-es ID-val a ttyUSB0-ra kapcsolódott a gateway. Ezek szerint a configot is erre kellene elvégezni?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4836) enesbcs válasza L1MaT (#4831) üzenetére


enesbcs
tag

Én ha nem értek valamihez, inkább hívok valakit, aki ért hozzá.

A Fibaro egyébként nagyon jó rendszer, csak ajánlani tudom, ha van rá költségkeret, mert nem olcsó, sem a HUB, sem a rá kapcsolható eszközök. A Z-Wave kommunikációs protokollal nagyon jók a tapasztalatok - de ehhez is érteni kell, különben sose fog összeállni egy működő rendszer.

Felhős kamerát akár Kínából is lehet kapni olcsón, pl a Digoonak vannak havi előfizetéses felhős konstrukciós kamerái. Bár szerintem, ha a videorögzítő nem a bejárati ajtó melletti asztalra van dobva, hanem kicsit jobban el van rejtve, akkor a merevlemezes helyi rögzítés is megfelelő lehet. Főleg ha van még egy extra NAS is elszórva valahol, amire szintén tudnak menteni az eszközök, akár mozgásra, akár folyamatosan.

(#4837) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

Sonoff Basic nevű cuccost szeretnék helyi hálózatról IS kapcsolgatni, lehetőleg firmware csere nélkül. Természetesen meg akarom tartani az eWelink hozzáférés lehetőségét is.
Azt már észrevettem, hogy a 80-as TCP portra enged csatlakozni (nem böngészővel!), de egy mezei "GET" utasításra nem ad semmit. Illetve ad, de "-1" értékkel. (PureBasic,ReceiveNetworkData). Mit kell küldeni neki?

A cuccos(ok) egyébként bányászgépeket vezérel(nek), mindegyik "főtápegység" kapott 1-1 ilyen kapcsolót. Már írtam progit ami észleli ha gubanc van bármelyikkel (a pool-ról kérdezi le a státuszt percenként). Jó lenne ha össze tudnám kötni ezt a progit a kapcsolókkal, így az automata újraindításhoz nem kell emberi beavatkozás vagy kiegészítő eszköz/kábel telepítése sem.

[ Szerkesztve ]

(#4838) freemanone válasza szombi (#4837) üzenetére


freemanone
őstag

Hát pedig.... ewelink appal szerintem nem fog menni. Viszont ha cserélsz FW-t minden adott lenne.
LAN, NET control, android app, web app, automatizálható.... valamivel már monitorozod..... ergó ott elférne egy HomeAssistant server, aminek a beépített MQTT brokerével egy délután alatt megcsinálod a projectet.

(#4839) L1MaT válasza enesbcs (#4836) üzenetére


L1MaT
tag

Nem a nemértéssel van gond, betudom üzemelni szerintem többnyire bármelyik rendszert csak, nem szeretnék se kábel hegyeket se komolyabb műveleteket. Időm sincs rá sok. Egy egyszerűen telepíthető, de mégis jól működő rendszer lenne a cél ami bejelez ha baj van online, a hosszú távoltöltött idő alatt (3-4 hét). Ez egy kicsi társasházi lakás, nyilván ha már egy nagyobb komplett házat rendeznék be és oda keresnék valamilyen smart home megoldást akkor érdekelnének a komolyabb rendszerek is, riasztóval mi egymással, és akkor már szakértőt is hívnék aki ki is építi álmaink rendszerét, de jelen körülmények közt nem látom értelmét. Pont emiatt vásároltuk meg a Panasonic csomagját, elsőként mert amire nekünk kell azt hellyel közzel tudta, csak nem működött stabilan hiba mentesen így egy félig működő hol jó hol nem jó rendszerért sokaltam azt amit elkérték érte így ment vissza. Ezért gondoltam a Fibarora egy starter csomaggal, hozzá csapnék 2 kamerát és akkor megvagyunk egyenlőre. Később meg mivel a fibaro jól bővíthető akár tudnánk fejleszteni több egységgel, esetleg költözés után nagyobb házban komolyabb rendszert rá építeni. Az alap már meglenne hozzá. Valóban borsosabb az ára, de ha jól működik és megbízható akkor hajlandó vagyok kicsit többet áldozni rá.

[ Szerkesztve ]

(#4840) Yoshida válasza Gh0sT (#4835) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Pont így néz ki nekem is mindkét parancs kimenete, és domoticz-ban pedig a hardware-nél a mysensors gateway-nél a lenyíló menüben ott van a ttyUSB. Ráállítom, és már megy is.

(#4841) Yoshida válasza Gh0sT (#4834) üzenetére


Yoshida
aktív tag

ja, hogy te ilyen virtuális nevet hoztál létre? most értettem meg :) sose próbáltam így, de elvileg mennie kéne úgy is gondolom...

De akkor most a kérdés, hogy mi nem működik?

A gw- magában nem csinál semmit, nem látsz semmit belőle a házvezérlőben. Kivéve ha direktben van rajta érzékelő, az megjelenik akkor child device-ként.

[ Szerkesztve ]

(#4842) Rolly


Rolly
veterán

van egy fúrt kerti kutunk ami finoman fogalmazva sem túl nagy hozamú... 25 liter körüli a normál hozam... sajnos most nyáron lement 10 liter alá... A locsolórendszer úgy lett megtervezve, hogy 7 literrel még elboldoguljon, de szeretnék B tervvel készülni...

Azt találtam ki, hogy a kútra teszek egy fogyasztásmérőt s ha a "fogyasztás" 7 liter alatti - azaz kifogyott a kútból a víz vagy levegőt szív, akkor
- leállítja a szivattyút (4 órára)
- átkapcsol két mágnesszelep (egyik lezárja a kutat, a másik kinyitja a csapvizet),
így ilyenkor átállna a rendszer, hogy csapvízzel locsoljon...

Szerintetek az elképzelés kivitelezhető? Nagyon fontos, hogy valahogy ki kell védenem, hogy a kútba nyomjam - még véletlenül is - a csapvizet mert akkor az elég drága mulatság lenne...

Magát a locsoló programot gondoltam, hogy szintén én vezérelném (egy rapsberry pivel)... így remélem nem kell soha csapvízzel locsolni (csak 170nm a locsolandó felület, de 8-10mm locsolással számolva ez is 1,7m3...)

Azért csinálnám én a locsoló programot, mert márciustól-júliusig illetve szeptembertől-októberig van 20+ termelése a kútnak így akkor az 5 körból párhuzamosan tudok 2-2-vel locsolni de július-augusztusban már sajnos csak 1-1 kör mehet egyszerre...

(#4843) szombi válasza freemanone (#4838) üzenetére


szombi
tag

Köszönöm, de éppen ezt szeretném elkerülni! Az eWelink az "eredeti" firmware-el kommunikál, de attól független működésre is képes: pl. a nyomógomb lenyomásakor "toggle"-t csinál, és azt az appban is látni. Azt reméltem, ha már nyitva hagyja a 80-as portot a cucc, azon lehet hasonló, eWelink-től független utasításokat adni. Minimum egy ki/bekapcsolást.

Ha ez nem megy, számomra még az is egyszerűbb hogy bekötök 1-1 darab 315MHz-es vevőt, és csak a nyomógombot baszkurálva kapcsolgatja a figyelőszerver. Vagy egy különálló "megszakító" relét...

(#4844) enesbcs válasza L1MaT (#4839) üzenetére


enesbcs
tag

A Fibaro jó, láttam működés közben is, sokan pozitívan nyilatkoztak róla, illetve számomra is nyilvánvaló, hogy az általa használt 868Mhz-es sávon, Mesh hálózatban ez egy elég stabil rendszert tud alkotni. Az ára miatt én nem vágtam bele, inkább saját gyártású wifis érzékelőket gyártok magamnak, de ha szánnék rá egy fél milliót, akkor nyilván ezt választanám. Azt azonban el fogja mondani a telepítő, illetve ha nem webshopból veszed, akkor a forgalmazó is, hogy ez nem váltja ki a riasztórendszert. Nincs Mabisz minősítése, biztosító nem fogadja el, illetve nem tud átjelezni távfelügyeleti szolgáltatóhoz. Ha neked elég, hogy magadnak jeleztetsz vele, és rá tudsz nézni a saját kameráidra mobilnetről, akkor vágj bele, a későbbi bővítés bármilyen Z-wave kompatibilis eszközzel biztosított - még más gyártótól való eszközzel is. Ha komolyabb igényeid vannak, riasztórendszert kell kiépíttetni.

(#4845) Degeczi válasza szombi (#4843) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Erre jó a lecserélt firmware, és akkor egyszerűen egy böngészőből is ki tudod adni a kapcsolási parancsot, MQTT szerver sem kell (ill. a nyomógomb működése is tetszés szerintire állítható, akár az eredetivel egyező módon kézi ki-be kapcsolgatásra)

(#4846) Alex91


Alex91
félisten

openHAB 2.1-rol hogyan lehet felmenni 2.3-ra?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4847) Gh0sT válasza Yoshida (#4841) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szóval: ott tartok, hogy van egy Arduino nano + NRF24L01+ kombóm. Forrasztva minden, ahogy kell. Ez a serial gatewayem. Ezt bedugom a Raspberry Pi3-ba, majd végigmegyek ezen a leíráson: [link], és amikor eljutok a
sudo ./bin/mysgw részhez, ahol tesztelnem kellene a rádió modult, ott beleszaladok ebbe a hibába:
Jul 22 18:55:39 DEBUG !TSM:INIT:TSP FAIL
Jul 22 18:55:39 DEBUG TSM:FAIL:CNT=1
Jul 22 18:55:39 DEBUG TSM:FAIL:DIS

Az okosok azt mondják, hogy "The following message indicates that communication with the radio module failed".

Viszont ha a serial gatewayt USB-vel a Windowsos gépemmel kötöm össze és Arduino IDE-ben rénézek a Serial monitorra, akkor nincs hiba:
0;255;3;0;9;0 MCO:BGN:INIT GW,CP=RNNGA---,VER=2.3.0
0;255;3;0;9;4 TSM:INIT
0;255;3;0;9;6 TSF:WUR:MS=0
0;255;3;0;9;14 TSM:INIT:TSP OK
0;255;3;0;9;17 TSM:INIT:GW MODE
0;255;3;0;9;20 TSM:READY:ID=0,PAR=0,DIS=0
0;255;3;0;9;23 MCO:REG:NOT NEEDED
0;255;3;0;14;Gateway startup complete.
0;255;0;0;18;2.3.0
0;255;3;0;9;28 MCO:BGN:STP
0;255;3;0;9;34 MCO:BGN:INIT OK,TSP=1

Megnéztem még valamit. Építettem egy Pro Mini + NRF24L01+ párost (legyen ennek a neve szenzor, mert majd az lesz belőle) és teszteltem a rádiós kapcsolatot a serial gateway és a szerzor között. Azt vettem észre, hogy alapból valami gáz van a rádiókkal. Sem a pro, sem a mini nem tudott csomagokat küldeni, viszont mindkét Arduino érzékelte a rádiókat, ugyanis ki tudták olvasni az adatait. A megoldás ez lett, hogy a sketchekbe be kellett szúrnom egy sort:
radio.setAutoAck(false);

És láss csodát egy csapásra megindult a kommunikáció a szenzor és a serial gateway között. Szóval kizártam azt a hibát, hogy rossz lenne bármelyik Arduino, vagy éppen rádió, hardveres hibám szerintem nincs. Valami olyasmi körvonalazódik bennem, hogy a Pi-re letöltött MySensors amikor inicializálni akarná a rádiót és tesztelné, akkor valami hibát észlel. És ez valószínűleg így is van, merthogy a egészen addig nem működtek a rádiók, amíg a sketchekbe be nem szúrtam azt a bizonyos sort.

A kérdés az, hogy most mit tudok csinálni? Valamit a Pi configjában, vagy a MySensors valamelyik fájljában kellene állítgatnom?

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4848) Gh0sT válasza Yoshida (#4840) üzenetére


Gh0sT
addikt

Próbáltam a ttyUSB01-et is, azzal sem jártam sikerrel. Domoticz telepítésének még neki sem álltam amíg nem vagyok benne biztos, hogy a gateway tud majd kommunikálni a szenzorokkal.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4849) Yoshida válasza Gh0sT (#4848) üzenetére


Yoshida
aktív tag

win-en sincs fent a domoticz? ott pár kattintás és felmegy, és ott tudnád tesztelni.

mysensorst már frissítették, nekem 2.0 vagy ilyesmi volt még amikor kezdtem (most talán 2.3), csak összeraktam, felraktam a domoticz-et win-re, és működött. Utána felraktam pi-re a domot-, és ott is ment a gateway.
Úgy kezdtem, hogy van egy DHT22 hőmérő a gateway-en, és domoticz-hez hozzáadva a ttyUSB-t, megjelent a hőmérő is. (gw sketch-be beleollóztam az Airhumidity leírásban levő sketch részeket)
Ezek után csináltam egy relét a rádió modullal, és felismerte egyből bekapcs. után.

Kb. még sose kellett néznem a serial monitort.

JA! Tettél kondit a rádióra?

[link]

"Connecting a Decoupling-Capacitor
The nrf24 radios are extremely sensitive to noisy or unstable/insufficient power. You will need to add a decoupling capacitor of 4.7µ - 47µF (the exact size usually doesn't matter, but you can try 47uF if 4.7uF still doesn't work, especially if sending data works well and not receiving data) across the radio's 3.3V and GND."

Ezen kívül a tápra is érzékeny a rádió, egy arduino 3.3V lába meg tudja hajtani a kondival biztonságosan, de ha még valami más is megy róla, akkor egyre bizonytalanabb lesz a kommunikáció.

(holnap vidéken leszek, de valamikor tudok többet is segíteni ha kell, átnézni a sketchet stb.)

[ Szerkesztve ]

(#4850) kbhuinfo válasza Alex91 (#4846) üzenetére


kbhuinfo
tag

Lehetosegek:
1. Apt update && apt upgrade root-kent.
2. Ha nem apt a csomagkezelod, akkor csinalj backupot es telepitsd az ujat ahogy szoktad, majd toltsd vissza a beallitasokat (/etc/openhab2/*) es a db-ket, allomanyokat (var/lib/openhab2). Meg nem teszteltem, ugyhogy felelosseget nem vallalok :)

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.