Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) JoHn123


JoHn123
tag

Sziasztok!
Automatizált már valaki robot porszívót?
Domoticzba behegesztettem, tök jól működik gomb nyomogatásra, de pl blocky-ból az istennek se tudom indítani:

(#4352) tknof1871 válasza sambenez (#4345) üzenetére


tknof1871
őstag

Persze. Csak azért van ezzel az 1 fajta dugóval mert csak ilyet gyárt. Ez egyértelmű. Feltételezem ezt a dugót használják kínában. De ez így értelmetlen. A Xiaomi EU töltővel árul telefonokat az Eustock-nál. Szerintem az lenne a logikus, hogy a Gateway is microUSB-n kapná a tápfeszültséget. A Xiaominak is egyszerűbb lenne a Gateway gyártása. Felesleges töltő és USB-microUSB-s kábel szinte mindenkinél van. Akinél nincs az meg vesz kábelt + a saját országában használható töltőt. Az Európai Gazdasági Térségben CE jelölésű EU dugósat.

Vagy például mi van ha a házban tűz keletkezik? Tűzoltóság felméri a kárt és találnak egy kínai dugót. A kínai dugó aligha felel meg azoknak a minőségi elvárásoknak amik az Európai Gazdasági Térségben kötelezőek. Ilyenkor vajon fizetne a biztosító? Nem tudom de az a gyanúm, ha szerepe volt a káresetben a dugónak, nem fizetne.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#4353) sambenez válasza tknof1871 (#4352) üzenetére


sambenez
addikt

Biztos meg van az oka miért nem 5v-al megy a gateway.
Venni kell megfelelő átalakítót ami megfelel az előírásoknak és probléma megoldva.
Gondolom ha érzi a xiaomi hogy elég sokat el tud adni eu-ban akkor majd gyárt ilyen dugóval is.

(#4354) enesbcs válasza fo_di (#4350) üzenetére


enesbcs
tag

Meg, az S20 RX+TX felhasználható erre a célra:
https://github.com/arendst/Sonoff-Tasmota/issues/670

(#4355) Jonesy84 válasza tknof1871 (#4352) üzenetére


Jonesy84
tag

Már bejelentették az EU változatot, hamarosan elérhető lesz és hozzá az EU szerverek is egyre több eszközt fognak támogatni.

(#4356) fo_di válasza enesbcs (#4354) üzenetére


fo_di
őstag

köszi, rendeltem is egyet próba céljából

(#4357) Vodike


Vodike
tag

Sziasztok! Remélem nem probléma az off, de megköszönném, hogyha segítenétek szakdolgozatom azzal, hogy kitöltitek a kérdőívem. A téma okosotthonokhoz kapcsolódik. Köszönöm!

[link]

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#4358) tknof1871 válasza sambenez (#4353) üzenetére


tknof1871
őstag

Eszerint a video szerint nagyon egyszerű az átalakítás. Nem tudom, bátor vagy ügyes. Kínában 220V hálózati feszültség van, nálunk 230V.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#4359) MaCS_70 válasza enesbcs (#4347) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindennemű piszkálódás nélkül, tisztán érdeklődésből kérdezem: miért favorizáljátok ezt a DHT22 szenzort?
Azt látom, hogy nagy népszerűségnek örvend, ezért aztán én is ezzel terveztem eleinte és beszereztem belőle egy párat.
Aztán -- amint írtam is -- a gyakorlati tapasztalataim lehangolóak voltak, amit egy ténylegesen profi barátom is megerősített, ráadásul a jelenség hátterének a tételes levezetésével.
Ennek a szenzornak a pontossága szerintem a háztartási használatra is csak nagyon jelentős megszorításokkal elegendő, aminek alátámasztására most hirtelen felindulásból összeraktam az összes itthon talált szenzoromat és NodeMCU-mat, és másfél órás üzem után az alábbi értékeket kaptam:

Eddig pontosnak bizonyult conrados hőmérő - T: 21,2 C; rH: 57%

Higanyos hőmérő - kb. 21,5 C

időnként utánkalibrált hajszálas páratartalommérő - 61%

BME280 #1 - 21,0 C; 57%
BME280 #2 - 21,6 C; 62%

DHT22 #1 - 18,5 C; 45%
DHT22 #2 - 18,1 C; 71% (!!!)
DHT22 #3 - 22,5 C; 39% (!!!)

A DHT-k tehát elfogadhatatlanul nagy szórással dolgoznak, mégpedig akkorával, amit az ember otthon már BŐVEN megérez.
Azt, hogy olcsó, látom. De egy ilyen eleve nem túl drága komponensnél szumma 1-2 ezer forint / rendszer árkülönbség tényleg megéri a használhatóság feláldozásával? Miért ajánlott ennyire ez a szenzor?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4360) enesbcs válasza MaCS_70 (#4359) üzenetére


enesbcs
tag

A DHT22 pontossága gyári adatlap szerint +/- fél fok, a BME280 pedig +/- 1 fok.
Nyilván a páratartalom-méréshez használt rész kihathat a hőmérsékletmérő szenzorra is.
Persze a kínai klónoknál semmit sem lehet biztosra venni... ezért több forrásból rendeltem, nem egy helyről mindet.

Egyébként csak azért szeretem, mert van saját műanyag háza, és a külső elhelyezés miatt nem a dobozon belüli hőmérsékletet fogja mérni - reményeim szerint.

ESP8266 + 4k7 felhúzó ellenállás + DHT22, nem tapasztaltam a fent megadottnál nagyobb ugrásokat:

A képen a sárga a hőmérséklet, amin 0.1-0.3 fokos ugrásoknál nagyobb nem látható. A páratartalom (zöld) már sokkal darabosabb, de én úgy látom a megadott +/- 3%-on belül van.

Raspberryvel több bajom volt vele, de nem igazán a mérési pontatlanság, inkább az érvénytelen értékek miatt, de ezt szoftveresen megoldottam. Régen ESP-vel is dobtak érvénytelen értéket, de valamit javíthattak az ESPEasy-ben, mert az idei firmware-eken már mindig van érték.

Volt hibás DHT szenzorom (1db), ami néha meg is állt, kidobtam, tettem a helyére egy hasonló, csak kisebb AM2320-at, ami már I2C-s, azóta azzal sincs bajom. A wifis hangjelzőimbe HTU21D-t integráltam, aminek pontosságáról ellentmondásos információkat leltem a neten, de gyakorlatban nincs vele problémám, szinte szinkronban halad a Computherm hőmérőjével.
De pl egy másik projektnél ilyen ház nélküli hőmérő nem vált be, a dobozban termelődő hő egyértelműen növelte a mérési eredményeket a bekapcsolás után, ezért valószínűleg ismét az AM2320-hoz nyúlok.

Röviden: nem favorizálom a DHT22-t, hanem minden projekthez meg kell találni a megfelelő szenzort.

[ Szerkesztve ]

(#4361) MaCS_70 válasza enesbcs (#4360) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Ezek szerint én jól belenyúltam...

Az nekem is tetszik, hogy a DHT22 normális tokozással jön és a OneWire-nek vannak előnyei.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4362) layerke válasza MaCS_70 (#4359) üzenetére


layerke
aktív tag

Csakis BME280 vagy annál jobb. Ha csak hőmérő kell, akkor dallas ds18b20. Mindenben igazad van :)

(#4363) pumsz


pumsz
tag

Sziasztok, valakinek van tapasztalata Xiaomi Yeelight Smart LED Ceiling Light kapcsolatban. Rendeltem, bekötöttem, de a távirányítója nem működik. Mi lehet az oka? Köszi

(#4364) MaCS_70 válasza layerke (#4362) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Akkor egy kis spekulálás:

Két szinten szeretnék legalább hőmérsékletet mérni és vezérelni (két külön vezérelhető fűtésköröm van).

Ugyan nagyon a wifis/nodemcu-s kapcsolat felé akarnak terelni, nekem heppem az, hogy ahol lehet, menjenek a bitek dróton -- és történetesen van a házban a mérési pontokon körbe vezetett UTP-kábelem, amiből 2×2 ér biztosan szabad, de ha nagyon akarom, akár mind a 4×2 is szabaddá tehető.

1. lehetőség
BME280-ban gondolkozom -- van belőle egy (kisebb :) ) fióknyi. Eltérő I2C indexek esetén (erről még nem sokat tudok) két darab minden bűvészkedés nélkül felfűzhető a 4 érre.
Kérdés: a GYAKORLATBAN vajon milyen hosszú UTP-t bírnak el?Olvastam már 2 és 40 métert is. Egyes leírások szerint a BME280 3,3-tól 6 voltig mindent elfogad -- ha az 5 voltos GPIO-ra kötöm, a 3,3 volt még biztosan meglesz a kb. 16 méteres kábel végén, ugye?

2. Lehetőség
DHT22 -- mégiscsak, mert van... Talán találok nem túl pontatlant, meg talán lehet korrigálni. Nem tetszik, de lehetőség. A fő gondom itt is a kapcsolással van, mivel a DHT22 nem igazi Dallas 1-wire. Egy kábelre felfűzve kiolvasható a két szenzor? Itt vajon milyen hosszú lehet a kábel?

3. lehetőség
DS18B20 szenzorok használata. A negatívum a páratartalom-mérés hiánya, a pozitívum, hogy a kábelezéssel biztosan nem lesznek gondok.

Vélemény?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4365) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#4364) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy kis érdekesség: hogyan fűzhető fel két BME280 egy I2C-kapcsolatra?

A lényeg az, hogy egy szenzornak két címe is lehet:

When you leave the SDO pin from one sensor unconnected, you are telling this sensor to use the default I2C address (0x77).
But when you connect the SDO pin from the second sensor to GND, you are telling it to use the alternative I2C address (0x76).

Alapból tehát 0x77, de ha az SDA lábat a földre kötjük, 0x76-ra vált.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4366) layerke válasza MaCS_70 (#4365) üzenetére


layerke
aktív tag

Címzést meg lehet oldani programból is, nem muszáj rábízni magára az eszközre. A dallasnál is úgy van, hogy megadhatsz címeket az eszközöknek vagy hagyod, hogy megcímezzék magukat. Nyilván mindkettőnek megvan az előnye és hátránya. Szerintem egyébként nem csak kettő bme280 fűzhető fel, hanem több is.

(#4367) MaCS_70 válasza layerke (#4366) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én még csak ott tartok, hogy ennek a megoldásnak örülök. :)

Régebben is kérdeztem, akkor az I2C multiplexer volt a válasz. Nekem most mindenesetre pont elég a két szenzor egy dróton, kérdés, hogy BME280-asok lehetnek-e. :F

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4368) Degeczi válasza pumsz (#4363) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Működik, de először párosítanod kell a lámpával!
A lámpa áram alá helyezése utáni egy percen belül megnyomod a távvezérlőn az OFF és az M gombokat.

(#4369) Bambula5


Bambula5
csendes tag

Sziasztok, smart home témában új vagyok ezért szükségem lenne némi segítségre...

Az alábbi rendszert kellene összepakolnom:

- több helyszínen kellene figyelni a hangzajt, illetve hogy dohányoznak-e. Aemnnyiben egy bizonyos szintet elér a hangerő vagy dohányoznak, akkor egy vagy több telefonra egy notification-nek kellene érkezni.

- ha egy adott helyszínen nem tartózkodnak, akkor le kellene kapcsolni a világítást illetve a klímát. Talán erre a legjobb megoldás egy kulcstartó szerű dolog lenne a legjobb, ami ha nincs a helyszínen akkor az egyenlő azzal hogy nem tartózkodnak a helyiségben.

Kérlek adjatok támpontot, hogy milyen irányba induljak el, illetve hogy milyen eszközöket kellene beszereznem.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#4370) Ateszpapa válasza Vodike (#4357) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Kész. :)

(#4371) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Nekem egy egyszerű kérdésem lenne. Ha vennék broadlink tc2 kapcsolókat otthonra akkor hub nélkül tudnám vezérelni Amazon echo-val? A normál kapcsoló helyére be köthető? Kell valamit változtatni?

Előre is köszönöm.

(#4372) pumsz válasza Degeczi (#4368) üzenetére


pumsz
tag

Köszönöm!

(#4373) enesbcs válasza hitman77 (#4371) üzenetére


enesbcs
tag

Mivel a Broadlink TC2 nem wifis, mindegy hogy hubnak nevezzük-e, de valami kell hozzá, ha vezérelni akarod bármi másról, mint egy 433Mhz-es távirányítóról, én nem vagyok az ilyenek híve.
Az EU változat a képe alapján gond nélkül beköthető normál kapcsoló helyére, mert csak fázis kell neki.

(#4374) cpt rodgi válasza hitman77 (#4371) üzenetére


cpt rodgi
tag

jelenkleg meg a broadlink proval sem..
ugy fest most a dolog, h a broadlink app tudja a pron keresztul iranyitani.
alexaval, a Felprogramozott infra, (tv, klima..) es rf, ( garazskapu, redony) megy.
a kapcsolot !!mar!! latja az alexa, hogy van, de ennyi. nem tud vle mit kezdeni. ( egy honappal ezelott probaltam, es akkor mar nagy volt az orom h lehalabb latja)
es ha domoticzon keresztul nyomod, akkor sem tudod a kapcsolot rabeszelni.
valamiert a kapcsolo nagy szemet.
De van copy broadllink kapcsolo, fele annnyi, pont ugy nez ki, csak a felirat nincs rajta, na azt mar tudod a pron keresztul az alexaval osszehozni.

[ Szerkesztve ]

(#4375) hitman77 válasza enesbcs (#4373) üzenetére


hitman77
senior tag

A leírása szerint wi-fi-s. Akkor ez nem igaz? Nem kezeli a saját hub-ján keresztül sem? A broadlink skill mit tud ha erre nem jó?

(#4376) hitman77 válasza cpt rodgi (#4374) üzenetére


hitman77
senior tag

Ez lenne az Eurlink? Hogy lehet hogy ezeknek nincs szükségük nullára? A Sonoff és társainak kell a nulla is.

(#4377) krisztián28


krisztián28
csendes tag

Sziasztok!

Egy inverteres split klímát szeretnék Domoticz-al vezérelni. Wifi és ilyesmi okos dolgok nincsenek benne.
Van valakinek ötlete, hogy merre lenne érdemes elindulni?
Előre is köszönöm!

(#4378) Spuri2000 válasza krisztián28 (#4377) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Broadlink vagy Arduino +IR betanítva amire szeretnéd.

Az első a könnyebb és gyorsabb, az utóbbi tökölősebb és időigényesebb.

(#4379) Magga válasza krisztián28 (#4377) üzenetére


Magga
aktív tag

Nekem 3 klíma van, mindegyikhez külön egy-egy Broadlink RM Mini. Az összefoglalóban található leírás szerint csináltam. Nagyon megbízhatóan működik!

(#4380) sambenez válasza krisztián28 (#4377) üzenetére


sambenez
addikt

Én erre vettem egy xiaomi ir remote controllert, de sajnos nem tudom megtanítani neki a klímát. Szóval erre ne.
Lehet broadlinket kellett volna venni?

(#4381) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok :)

Rendeltem egy Xiaomi Mijia Smart desk lamp-ot viszont csomó helyen azt olvastam, hogy kell hozzá 2 app is, hogy rendesen működjön (Mi Home és Yeelight).

Ez tényleg igaz? Vagy bőven elég csak az egyiket letöltenem/használnom? Esetleg van, aki közületek ilyen lámpát használ? :)

Előre is köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#4382) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok, megjött az rpi3. Raspbianra lehet HA-t telepiteni vagy a kettő nem fog együtt menni?

(#4383) krisztián28 válasza Magga (#4379) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :R
Érdemes valamire figyelni, hogy melyik Broadlink RM 3 minit veszem meg (verzió, stb...)?
Ezzel egyébként a hőfokot, módot, és egyéb funkciókat is lehet állítani, vagy pedig csak ki és be lehet kapcsolni a készüléket?

(#4384) cpt rodgi válasza hitman77 (#4371) üzenetére


cpt rodgi
tag

uj hir..
ma este a kedvedert kiprobaltam.. es megy.. valamit varialhattak, mert egy honapja meg nem :)
szoval a standard alexa a standard broadlink appel persze pro 3 mal MAR megy..

(#4385) cpt rodgi válasza tboy93 (#4382) üzenetére


cpt rodgi
tag

lehet, es megy.

(#4386) cpt rodgi válasza krisztián28 (#4383) üzenetére


cpt rodgi
tag

minnnel regebbi, annal jobb, de sajna olyan regit ami a tuti nem kapsz .. ( piros alju) onnan h nem piros, hanem teljesen fekete, mind1.. mar mukodik, ugy ahogy azt az elv megkivanja..

jav: mini3 mind1.. a pro a piros/fekete..
en tuti prot vennek. tud rf et is.. nem atr ha van a lakasben..

en egy evet vartam majdnem..

[ Szerkesztve ]

(#4387) Magga válasza krisztián28 (#4383) üzenetére


Magga
aktív tag

Tulajdonképpen bármire megtanítható! A klíma vezérlése egy kicsit macerás mert úgy tudom, hogy a távirányító az összes beállított értéket elküldi a beltérinek minden egyes gombnyomásra...
Én csak a ki- és bekapcsolást intézem domoticz alól RM Minin keresztül.

(#4388) enesbcs válasza hitman77 (#4376) üzenetére


enesbcs
tag

A nullvezeték kérdése egy állandóan visszatérő kérdés, fogadjuk el, hogy minden fogyasztónak kell egy fázis és egy nulla és minden Wifis eszköz fogyasztó.
Gyors keresés után ez az első részletes válasz, amit találtam, de szerintem már én és többen is leírtuk párszor:
https://prohardver.hu/tema/okos_otthon_smart_home/hsz_2017-2017.html

[ Szerkesztve ]

(#4389) MaCS_70 válasza enesbcs (#4388) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, sajnos ilyen a fizika, még ha sokan szeretnék is megváltoztatni. Nem egyszer és nem kétszer találkoztam már ezzel az igénnyel: saját tápos megoldás (főleg elemes) nem kell, vezetéket nem húzunk be, tessék megoldani -- azaz: tessék átírni a villamosság törvényeit.
Persze aztán jönnek az innen-onnan összeolvasott okosságok, amik ugye rendszerint a Glimm-lámpás kapcsolók analógiájára működnek, csakhogy ott <1 mA áramról van szó, és nem mellesleg az is okoz gondokat egy csomó LED-es / kompakt fénycsöves rendszerben.

A megoldás egyszerű: be kell húzni a nullavezetéket. Ahol két drót megy a villanykapcsolóba, ott ez általában simán megoldható, csak foglalkozni kell vele. Sajnos ez van, ez most az az eset, amikor a nem várt technikai fejlődés ezt diktálja, ha ki akarjuk használni a lehetőségeket, ki kell elégítenünk az alapkövetelményeket.

Olyan ez, mint sok helyen a wifi: kábelezni nem akarok, de 10e Ft-ért tessék nekem olyan routert adni, ami wifin biztosítja a gigabitet. Az egész lakásban. Hát, ez ugye nem megy...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4390) tboy93 válasza cpt rodgi (#4385) üzenetére


tboy93
nagyúr

És melyik a jobb megoldás?

(#4391) cpt rodgi válasza tboy93 (#4390) üzenetére


cpt rodgi
tag

igazabol mi a cel? mert ez ( szamomra) nem derult ki

(#4392) tboy93 válasza cpt rodgi (#4391) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szeretnék HA-t futtatni Rpi3-on, de emellett nem zárnám ki egyéb programok futtatását sem. Tegnap jött meg a pi, még elég újonc vagyok, egy raspbiant telepítettem rá eddig, meg beállítottam az SSH-t :)

[ Szerkesztve ]

(#4393) cpt rodgi válasza tboy93 (#4392) üzenetére


cpt rodgi
tag

mi a cel. mit szeretnel elerni? mert innen olvasva kesz vagy..
van pi, van rajra rasbian, :D

(#4394) ghck válasza Magga (#4379) üzenetére


ghck
csendes tag

Ezt a broadlinkes megoldást hogyan kell elképzelni? Mennyire kézenfekvő beállítani az üzemmódokat rajta? Tehát tudok olyat, hogy legyen a beállítottnál 1°C-kal melegebb, és legenerálja a küldendő kódot, vagy minden kombinációt tanítani kell?

(#4395) tboy93 válasza cpt rodgi (#4393) üzenetére


tboy93
nagyúr

Meg akarom tudni, hogy mennyire gatya a raspbianra telepitett HA a hassbiannal szemben :D

(#4396) cpt rodgi válasza ghck (#4394) üzenetére


cpt rodgi
tag

a broaddlink "csak" egy fordito kozosito" modul.. wifirol ir, (pro eseteben fr-re is)
egy taviranyitokozosito. max be es kikapcsolja a klimat, amit meg ugy programozol ahogy akarsz, es tudsz.
van benne "macro" opco, ami meg kulonbozo feladatsorokat csinal. pl: tv be, 2 mp szunet, erosito be, 0,5 mp, klima ki, ,5 mp, budi villany le, esetleg klima hofok egy egyseg fel .. ennyi.

(#4397) BullZeye válasza tboy93 (#4395) üzenetére


BullZeye
veterán

Raspbianon vagyok hónapok óta, nem vettem észre hátrányát. 1-2 gyárilag telepített program nincs feltéve, de azok ha szükségesek utólag pótolhatóak.

(#4398) ghck válasza cpt rodgi (#4396) üzenetére


ghck
csendes tag

"esetleg klima hofok egy egyseg fel .. ennyi"
Na hát gondolom ezt nem tudja, mert akkor ezek szerint tárolja a kódot, de a klímák kódjában benne van minden működési paraméter. Tehát ha megtanítom neki, hogy
- Bekapcsolás
- 24°C
- fűtés üzem
- AUTO venti
- NO vertical swing
- NO horizontal swing
- stb.
Akkor még nem fogja tudni se hűtésbe tenni. Totál új kód kell minden variációhoz. A variációk (kódok) száma meg... Be/ki (2db) * 16-30°C(15db) * fűtés/hűtés/szárít/auto/fan (5db) * 1-2-3-4-5-Auto venti (6) * horizontal? (2) * vertical? (2) = 3600 kód csak eddig... :(

(#4399) cpt rodgi válasza ghck (#4398) üzenetére


cpt rodgi
tag

a broad app tug h klima. es kezeli.
a makroba betehetsz barmit . pl: be, hüt , , fel ketto hofok, ( erteket nem tud) , le 1 teljesutmeny.. ettol az agy vagy az appon latod h mi az aktuallis, de a makro nem tud viszonyitani. ertem en h ketoldalu kommunkikacio a klima. de a broadlink egy univerzalis tavi. nem MI, es nem homeautomatizacio. "csak egy programoozhato mult tavi"

nekem a tv re volt makro.
on, lenyil, balra, balra, fe, ok, ba, le....

a klimat a telefont lcd nelkul (csak touch ), a pct egy egerrel monitor nelkul is el tudod iranyitani. ez iis ilyen .
nekem a tv vagy 1,5 ora volt mig a masodperceket belottem ..
igen ha mar be volt kapcsolva halott a macro, vagy ha valahol van pl rtl. .. nem tudja h mi a pillanatnyi.
fel, ketto le 3 stb.. tessek elfogyadni h 10e ert nem kapsz gondolatvezerelt terminatort. :)
talan ha egy domoticzot rabeszelsz, h kezelje a klimat, es fogadja a vissza jelet akkor sima ugy.. elvileg lehet, bert mint irtam a broadlink tudja a gyari appbol kiolvasni a klima pillanatnyi adatait. de az mar screen, es te mint homo sapiens, feldolgozod az infot, es az alapjan utasitod a tavit h mit is tegyen.
a tvd se tudja h este 8 kor ha bekapcsolod akkor rtl, de szombaton 13 kor ha bekapcsolod akkor sportt 1.. te kapcsolgatsz..
remelem segitettem

[ Szerkesztve ]

(#4400) mekkGyver válasza MaCS_70 (#4389) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Ha nincs becsövezve a vezeték, mert mondjuk betonból van a fal, akkor csak a vésés jöhet szóba, vagy a kábelcsatora. Sajnos egyik sem szép. Alternatív megoldásnak jó az RF kiegészítés (pl Sonoff RF). A kapcsoló dobozában össze kell kötni a vezetéket, a lámpához pedig (ahol van 0) fel lehet szerelni (akár egy kis dobozba, vagy magába a lámpába) a Sonoffot. A kapcsoló dobozára pedig (vagy akárhová a közelben) rá lehet csavarozni egy sima elemes RF kapcsolót, ami vezérli. Létezik belőle érintős, vagy nyomógombos, 1-2-3 gangos. Sonoff RF helyett jó egy RF Bridge is, csak azt a szerveren le kell programozni (nálam így van megoldva 1-2 helyen).

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.