Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) BullZeye


BullZeye
veterán

Megjöttek akciós Sonoff Pow R2-k.
Gyárilag is szépek és jók voltak, de rögtön kaptak Tasmotat a kompatibilitás miatt.
HA-ba beraktam, jól mutat mindent, egy bajom van, vagyis inkább kérdés:

Gyárilag ha jól látom nincs "ÖSSZ fogyasztás", csak mai és tegnapi, meg valami peroid ami 2 mérés közöttit írja. Mivel lehet megoldani, hogy mutassa HA, hogy összesen mennyit eszik a klíma hetek alatt?

(#4552) BullZeye válasza BullZeye (#4551) üzenetére


BullZeye
veterán

*Total* csak lemaradt a dokumentációból.

(#4553) yogee


yogee
tag

Sziasztok!
Nem működik egy ideje a email küldés domoticz alatt. (gmail, smtp) Ti milyen notifikációt használtok androidra?

(#4554) Magga


Magga
aktív tag

Sziasztok!

Előre szólok, hogy full hülye vagyok a lua-hoz.
Megpróbáltam utána olvasni és itteni segítséggel, plusz innen onnan ollózva a következő kódom van:

local eso_kapcsolo = 'Eső'


Csapadek, Csapadek_mennyisege = otherdevices_svalues['Csapadék']:match("([^;]+);([^;]+)")
Csapadek = tonumber(Csapadek)
Csapadek_mennyisege = tonumber(Csapadek_mennyisege)

commandArray = {}
if tonumber(Csapadek_mennyisege) > 2.0 then

commandArray[eso_kapcsolo]='On'

end
return commandArray

A lényege, hogy a Csapadék a wundergound-ről kapja az adatokat (csapadék intenzitása;csapadék mennyisége) formában. Azt szeretném elérni, ha a nap vége felé a csapadék mennyisége meghaladja a pl. 2 mm-t, kapcsoljon be egy Eső nevű kapcsoló.

Ha ez eső nevű kapcsoló on állapotban van, ne kapcsoljon be az öntöző (ezt már biztosan meg tudom oldani)...

Köszönöm, ha bárkinek van észrevétele...

u.i.: hibaüzenetet már nem kapok a naplóban :C

(#4555) SajtosLevent válasza mgyalu (#4549) üzenetére


SajtosLevent
újonc

Az elemes mukodes kivaltasa nem problema, mert mindket helyn meg tudom oldani a 230 v betap kiepiteset egyszeruen. Ergo ez nemakadaly es nem is idojarasfuggo

(#4556) sambenez válasza yogee (#4553) üzenetére


sambenez
addikt

Én a Pushbulletet használom.

(#4557) mekkGyver válasza Magga (#4554) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Nem muszáj domoticzos szkriptekkel kínlódni. Node-Red nagyon jól bővíthető, szinte mindenhez van plugin, grafikusan szerkeszthető, és jól átlátható minden.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#4558) enesbcs válasza SajtosLevent (#4555) üzenetére


enesbcs
tag

Ebben az esetben a világítás elé tennék egy ilyen 5V-os (ennek kicsi a sorkapcsa, nehéz belenyomni az 1-es kábelt már), vagy egy ilyen 9-12V-os tápegységet igénylő wifis relét, dobozolva, tápegységgel.
Nyomógombra költséghatékony kész megoldást nem láttam, pár Wemos D1 Mini 5V-os táppal és kültéri nyomógombba (vagy mögé a falba) szerelve, előtte lepróbálva, hogy lesz-e wifi jele. :)
Szoftvernek ESPEasy, a SendTo paranccsal tudják egymást is vezérelni az egységek Global Sync segítségével, ahogy a csengő vezeték nélküli kiegészítésében én is csináltam, vagy központi vezérléssel is megoldható, ízlés szerint.
A projekt nem lehetetlen, bár el lehet vele egy darabig játszani.

(#4559) krisztián28


krisztián28
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült valakinek már beüzemelni Raspberry PI 3 alatt futó Domoticz alá Broadlink RM3 minit?
Itthon a klímát szeretném vezérelni vele. A Domoticz Wiki oldalán található leírás szerint kezdtem el beállítani, de az a bajom, hogy amikor hozzáadom a hardver fülön a listához az RM3-at akkor lehal az egész domoticz, eltűnik belőle az összes vezérlő, kapcsolók, lámpák és minden más már felvett ezköz is. Teljesen lefagy. Béta verziós Domoticz-ot használok, jelenleg a legfrissebb verzió van fenn (V3.9613) Ha jól tudom talán a stabil verzióval egyébként sem működik az RM3...

(#4560) BullZeye


BullZeye
veterán

Amúgy van valami különösebb ok, hogy ennyien Domoticzot használtok HA helyett? Tud valamiben többet?

(#4561) sambenez válasza krisztián28 (#4559) üzenetére


sambenez
addikt

Az összefoglalóban lévő leírás alapján próbáltad?

(#4560) BullZeye: Lehet egyszerűbb, nem kell a programozásban elmélyedni annyira. Nem tudom, csak tippelek.

Én spec. azért használom, mert azt próbáétam ki először, és amit eddig akartam mindent meg tudtam vele csinálni.

De szerinted miért lenne jobb HA-t használni?

(#4562) enesbcs válasza BullZeye (#4560) üzenetére


enesbcs
tag

1. A Yaml beállítófájlok helyett a GUI-n való eszközfelvitel, bár kezdőknek annyira nem túl egyértelmű, de ha átlátja az ember a logikáját, egyszerű, számomra szimpatikusabb.
2. Amikor tavaly elkezdtem ismerkedni vele, nem tartalmazott a HA olyan helyszínrajzos eszköztérképet, amit én szerettem volna, a Domoticz-al könnyű volt beállítani, mindenféle hekkelés nélkül.
3. RPI Zero-n elfut a HA is, de mivel interpreter alapú, ezért a C/C++ nyelven írt és binárisból futó Domoticz CPU használatát nem közelítheti meg. Tudom sokak számára a kis fogyasztás (~0.7W) nem szempont, engem viszont érdekel.

Nem állítom, soha nem is állítottam, hogy Domoticz-al mindent meg lehet oldani, vagy mindenkinek jó lesz. Lehet a HA-nak jobb a támogatottsága, de ami számomra eddig kellett azt tudta, illetve LUA nyelven meg tudtam oldani benne.

(#4563) enesbcs válasza enesbcs (#4558) üzenetére


enesbcs
tag

SajtosLevent (#4555): Kihagytam a legkézenfekvőbbet, egy Sonoff Basic a világítás elé, ennek nem kell külön táp, mert megcsapolja a bejövő 230V-ot, van saját háza (bár nem kifejezetten kültéri), ESP alapú, így erre is felthető az ESPEasy.. a nyomógombos kapcsoló kérdésre viszont valamit csak barkácsolni kell szerintem.

(#4564) krisztián28 válasza sambenez (#4561) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Szia!
Nem az összefoglalóban leírtak alapján próbáltam, mert úgy látom, hogy az windows rendszer alatt futó Domoticzra van kihegyezve.

(#4565) sambenez válasza krisztián28 (#4564) üzenetére


sambenez
addikt

Én úgy látom van ott egy RPi-re telepítés leírása is.

(#4566) krisztián28 válasza sambenez (#4565) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Teljes mértékben igazad van! Tényleg van. Elkerülte a figyelmem! :W
Köszönöm szépen, megpróbálom a leírtak szerint beállítani hátha életre tudom kelteni. :)
Köszönöm még egyszer! :R

(#4567) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

egy ilyen sonoff wifi dugaljat tervezek a légkondihoz,hogy otthontól távol bekapcsolhassam a klímát,hogy mire haza érek,addigra lehűtse a lakást.a klíma egy daikin 2,5kw-s cucc.kérdésem az,hogy mennyire szerencsés ezt az okos dugaljt használni ezzel a klímával?a sonoff leírásában 2,2kw a max.

(#4568) sambenez válasza betyarr (#4567) üzenetére


sambenez
addikt

A kérdés mennyire szerencsés egy klímát az imitált áramszünettel ki/be kapcsolgatni?

(#4569) betyarr válasza sambenez (#4568) üzenetére


betyarr
veterán

bár nem értek hozzá,de amikor a beépített időzítővel/beépített wifi kontrollerrel kapcsolom ki/be,akkor tulajdonképpen nem ugyanez történik?

(#4570) ghck válasza betyarr (#4567) üzenetére


ghck
csendes tag

Inkább egy broadlink rm mini 3 kell neked.

(#4571) krisztián28 válasza krisztián28 (#4566) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Nos sikerült az itteni leírás szerint életet lehelni az RM3-ba. Viszont sajnos nem teljesen tökéletes.
Parancssorból működik a vezérlés, fel is tudtam venni a klíma távirányító infra jeleit, és ki is tudom adni azokat parancssor segítségével. A baj az, hogy csak sudo python BlackBeanControl.py -c klima_be paranccsal működik, simán BlackBeanControl.py -c klima_be parancsak nem!
Sajnos a Domoticz alá így be sem tudom tenni a scriptet...
Mit ronthattam el?

(#4572) betyarr válasza ghck (#4570) üzenetére


betyarr
veterán

mondasz valamit! :R

(#4573) Yoshida válasza krisztián28 (#4571) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Keresd vissza a hozzászólásaim, ugyanezzel szenvedtem 2-5 hete (fogalmam sincs mikor) :)

Lényeg, hogy a domoticz a "root" nevében fut, te meg a pi nevében csinálsz mindent.

Nekem a sudo su -val sessiont nyitva újra kellett felrakni a python pluginokat, meg még nem tudom mit, a lényeg hogy a "root" user alatt ha megy, akkor jó vagy.

Ja, és a domoticz wiki oldalán levő python broadlink plugin nekem is összeomlasztotta az egészet, úgyhogy csak az összefogalóban levő leírás használható, de az is ésszel, mert win alá íródott.

(#4574) yogee válasza sambenez (#4556) üzenetére


yogee
tag

A pushbullet-et támogatja a domoticz? VAgy nem közvetlen API-val éred el?

(#4575) yogee


yogee
tag

Felmerült egy probléma domoticz LUA-ban:
adott a köv. script:

commandArray = {}
ventdev='Etkezo vilagitas Switch'
tstbutton='Xiaomi Wireless Switch'

if (devicechanged[tstbutton] == 'Double Click') then
print("G_JUST device:"..ventdev)
print("G_JUST INIT:"..otherdevices['Etkezo vilagitas Switch'])
if otherdevices[ventdev]=="On" then
commandArray[ventdev]="Off"
print("G_JUST SET OFF")
end
if otherdevices[ventdev]=="Off" then
commandArray[ventdev]="On"
print("G_JUST SET ON")
end
print("G_JUST AFTER:"..otherdevices['Etkezo vilagitas Switch'])
end
return commandArray

a kapcsolás működik, de a log szerint az állapotváltozás kiolvasás már nem:
Plusz még van a hibaüzenet, amit nem bírok mire vélni...

2018-06-09 23:36:00.346 Error: EventSystem: in LUA_JUST_TEST: [string " ..."]:9: attempt to index global 'devicechanged' (a nil value)
2018-06-09 23:36:29.927 dzVents: G_JUST device:Etkezo vilagitas Switch
2018-06-09 23:36:29.928 dzVents: G_JUST INIT:Off
2018-06-09 23:36:29.928 dzVents: G_JUST SET ON
2018-06-09 23:36:29.928 dzVents: G_JUST AFTER:Off
2018-06-09 23:36:29.929 EventSystem: Script event triggered: LUA_JUST_TEST

(#4576) sambenez válasza yogee (#4574) üzenetére


sambenez
addikt

Igen. A beállítások-értesítések alatt van. Csak csinálni kell egy API kulcsot.

(#4577) SajtosLevent válasza enesbcs (#4563) üzenetére


SajtosLevent
újonc

Nekem is ez lenne a kezenfekvo de nem tudom hogyan lehetne komminikaciora birni a sonoff releket a sonoff wifi fali kapcsolokkal hiszen az lenne a legegyszerubb es azoknal megoldhato a 230 V is

(#4578) tknof1871 válasza BullZeye (#4542) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Ezek szerint a 4. emelet és az alagsori tárolóhelyiség között biztos nem lehet zigbee-vel kapcsolatot létrehozni. Ha szenzort akarok az alagsori tárolóhelyiségbe tenni akkor GSM-es/SIM kártyás megoldást kell válaszani.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#4579) layerke válasza BullZeye (#4560) üzenetére


layerke
aktív tag

Nem homeassistant helyett használjuk a domoticzot, hanem mert kellett egy vezérlő szoftver. Amit leírtak mások is, nekem is az jött be, hogy vagy 10-et próbáltam még 3 éve és a Domoticz volt a legjobb már akkor és azóta se tudott meggyőzni másik az ingyenesek közül. Meg már ehhez szoktam hozzá, ebbe merültem bele, igazítgatom, fordítgatom, bővítgetem, szinte havonta kap egy új eszküzt és a legutóbbi (majdnem egy éves) telepítés óta egyetlen akadás vagy fagyás vagy bármi gond nem történt, így én maradok is itt.

Van több málnám is, szoktam kipróbálni néha a többieket (openhab, HA), de még mindig nem tudják azt, ami nekem kell és ne kérdezd mi az, nem tudom megfogalmazni, egész egyszerűen ez áll közel hozzám, a többi vagy túl van minimalizálva designilag vagy túl van bonyolítva konfigurálhatóságban vagy én logikátlannak tartok bizonyos részeit.

Egyébként gondolkozok most a váltáson kísérletképpen elsősorban egy Vera home-ot vennék, mert z-waveet tudja meg a mysensors-t is, több nekem meg nincs és nem is kell. Továbbá előnye, hogy pénzért van, ezért ha ez a rendszer vezérli a házat és én eladom a házat, akkor a következő tulajhoz nem kell visszamászkálnom a domoticz miatt, hanem kap egy supporttal ellátott cuccot, ami előny ebben az esetben.

(#4580) enesbcs válasza SajtosLevent (#4577) üzenetére


enesbcs
tag

Gyári firmware-el sehogy. De mi sem egyszerűbb, hiszen minden Sonoff WiFi eszköz ESP chip alapú, amin lehet cserélni a firmwaret.
Ahogy írtam korábban: ESPEasy GlobalSync-el. A "SendTo,1,eventname" parancsot, ha beállítod a Sonoff Touch (unit 2) gombnyomás eseményére, akkor meghívja a Sonoff Basic (unit 1) Rules részében az eventname eseményt, ami a relé állásától függően be vagy kikapcsolhatja a világítást. És nyilván lehet akár 10 Touch kapcsolót ugyanúgy beállítani a unit 1 piszkálására.
Annyi, hogy nem az egyszerűbb Tasmota, hanem a munkaigényesebb ESPEasy kell mindkettőre. Meg WiFi lefedettség és 230V.
Jó pénzért megyek és megcsinálom, de jobban jársz, ha utánaolvasol kicsit a fenti linkeken. :)

Megj: A GlobalSync a legújabb fejlesztői kiadásokban "ESPEasy P2P Networking" néven fut és a Controllerek közé rakták át.

(#4581) itanczos válasza BullZeye (#4560) üzenetére


itanczos
senior tag

A nagyra becsült kollégáim már leírták amit ők gondoltak és természetesen tisztelem a véleményüket, de ezek, mint az enyém is, mindig szubjektívek lesznek!

Én kb 1 éve cseppentem bele az okos otthon világába és mint mindenben ebben is a profi megoldásokat kerestem!
- Tény, hogy a domoticz sokkal régebbi program mint a HA!
- Tény, hogy a domoticz már lefordított bináris, aminek megvannak az előnyei, míg a HA sarkítva egy script halmaz (Python).
- Tény, hogy a mai világban lusták az emberek és a GUI a menő, ami meg is érthető (lásd Windows, stb).

Miért tetszett jobban a HA, mint a domoticz?
- sokkal egyszerűbb és áttekinthetőbb (számomra!) a konfigurációja
- 99%-ban azt és úgy csinál, amit beállítottam (bizony ezt nem mondhattam el a próbák alatt a domoticz-ról)
- előző tételben szereplő dolog valszeg összefügg a HA sokkal jobb dokumentáltságával!!!
- HA-ban beteszel 2-3 sort a konfig-ba és működik az eszköz!!!
- Havonta 5-10 új eszköz kerül bele, veszettül haladnak a fejlesztéssel a srácok!
- 2 hetente új verzió!
- rengeteg példa megoldás, a nagyobb használók megosztják a teljes konfigjukat, jól dokumentálva!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4582) BullZeye válasza itanczos (#4581) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, pontosan a leírtak miatt nem értem a jelenséget.
Domo-t használtam elsőnek, de pl air purifier nem ment, yeelight színhőmérséklet nem ment. Áttértem HA-ra, akkor még gyakrabban jöttek a verziók, és minden alkalommal rakat új cucc.

És ezért kérdeztem, hogy tud e valamivel többet, amiről nem tudok. Mert Domoban frissítés azt hiszem hónapokban volt mérhető, és még a béta se támogatott egy csomó dolgot tavaly ősszel.

(#4583) sambenez válasza BullZeye (#4582) üzenetére


sambenez
addikt

Én bétát használok elég sűrűn frissül. Volt amikor 2-3 naponta jött újabb, de általában hetente van friss.
Kipróbálnám a HA-t, meg sok minden mást is, ha lenne még egy RPi-m, de nincs.
A színhőmérséklet már megy. Ahogy látom az air purifier is megy.

Amikor a domoticz mellett döntöttem azért volt mert első olvasatra sokkal egyszerűbbnek tűnt mint a HA. Aztán persze lehet eljutok egy pontra amikor valamit nem lehet vele megoldani.

(#4584) BullZeye válasza sambenez (#4583) üzenetére


BullZeye
veterán

Jaja, HA-ba ez 4 sor beírása, és gyárilag megy.

(#4585) fecus válasza tknof1871 (#4578) üzenetére


fecus
őstag

Vagy valamelyik 868MHz-es megoldást.
Pl.: a Mysensors megoldások.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4586) layerke válasza fecus (#4585) üzenetére


layerke
aktív tag

Vagy ugyanez 433 MHz-en.

(#4587) itanczos válasza BullZeye (#4582) üzenetére


itanczos
senior tag

Én sem értem...
Szerintem egyszerű az ok, mint egy rossz házasságnál: megszokás! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4588) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Nekem az jött le, de lehet, hogy teljesen tévesen, hogy a mysensors-t használók nagy része domoticz-ot használ. Pl. néztem RGBWW led vezérlést, és valamit írt, hogy így ahogy van megy domoticz-al, más vezérlőkhöz át kell írogatni dolgokat, hogy kezeljék. Ilyesmik.

Amíg minden működik benne, addig nem izgat a kinézete se, tavaly április óta megy nekem a pi-n a domoticz, százezerszer frissült már, mostanában heti 1-2 béta update van, megy minden. Legnagyobb nyűgöm most, hogy a béta update után lehal a webes felület, és kell egy service restart neki.
Csináltam egy alaprajz képet, mint floorplan, rádobtam a kapcsolókat, hőmérőket, TV vezérlésnek ilyen selector switch-et, van 4-6 gomb, amire ráraktam pár fontosabb dolgot.

De ezt is hónapok volt mire összeállt, mert sose volt időm...

(#4589) BullZeye


BullZeye
veterán

Milyen scriptet használtok Raspberry PI-hez, hogy wifi-t újraindítsa amikor megszakad a kapcsolat?
Hétvégén újraindítottam routert párszor, és csak áramtalanítással sikerült újra csatlakoztatni a netet, mint kiderült ez "normális" és vannak rá scriptek, de outdatedek.

(#4590) sparks


sparks
senior tag

Bocs, vakriasztás volt!

[ Szerkesztve ]

(#4591) BullZeye válasza sparks (#4590) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem látom, hol írja, hogy fogyasztás is mér?

(#4592) itanczos válasza BullZeye (#4589) üzenetére


itanczos
senior tag

Szar a Pi3 wi-fi-je!
Nem használom, mert állandó probléma volt vele.
Marad a kábel!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4593) sparks válasza BullZeye (#4591) üzenetére


sparks
senior tag

Igen, ez nem a z-wave-es verzió! Az mér mindent, ezt nem tudom, minden esetre vettem belőle 2 db-ot, remélem hozzá tudom passzintani a rendszeremhez.
Csak kinézetre pontosan ugyan olyan, mint a z-wave-es, és persze ráugrottam :)
Azért töröltem is gyorsan a linket... :B

Itt van a a-wave-es, ez mér mindent, wattot, voltot, ampert. És most ez is akciós, bár nem akkora mértékben. De ez is nagyon jó ár.

[ Szerkesztve ]

(#4594) BullZeye válasza itanczos (#4592) üzenetére


BullZeye
veterán

Én szerencsés vagyok, mert atom stabil, router is az, de egy webkam miatt teszteltem portokat a biztonság növelése érdekében, és kellett pár restart, és gyárilag ha elveszti a WIFI jelet, akkor nem kapcsolódik vissza a raspbian. Kábel nem opció, kellene vennem még1 switchet hozzá.

(#4595) sparks válasza sparks (#4593) üzenetére


sparks
senior tag

Persze már nem tudtam újraszerkeszteni. Szóval az a z-wave verzió, amit utóbb linkeltem, ez az, ami kb. ugyan az, amint a Fibaro féle, ami viszont kb. 70 USD és az még kevesebb infót is ad. Igaz, kézbe véve a Fibaro jobb minőség érzetet kelt, de ez a kis kínai Neo féle is jó cucc.
Amire ráugrottam féláron az wifis verzió és lehet, hogy domoticzhoz hozzá sem tudom majd adni, de azt elhasználom egyéb helyekre.
Fibaro félét Szlovéniából rendeltem, de marha drága... Igaz, 2 nap alatt itt van :)

[ Szerkesztve ]

(#4596) Yoshida válasza BullZeye (#4594) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Mit ajánlotok, ha majd akarok 4-6 ip kamerát a házhoz, milyen előnye tud lenni egy házvezérlőhöz hozzákötve?

Kicsit el vagyok maradva a kamerákkal...
Van egy régi Foscam-em (640x480-as :) ), azt ha bedugom, és az értesítés mozgásra beállítása aktív, akkor 20 sec múlva már küldi is az emailt/tölt fel ftp-re képeket a mozgásról. Távolról macerás kikapcsolni a mozgásérzékelését, ezért csináltam hozzá mysensors-os relét, és domoticz alól kapcsolom ki/be, ha elmegyünk/megjövünk otthonról.

Faternak vettem egy olcsó kínai ip kamerát, ott meg a saját felhős appjával (yoosee) már lehet olyat csinálni, hogy armed, vagy disarmed a kamera. Tehát képe mindig van, de csak armed állapotban küld emailt (de pl. ftp-re már nem is tud feltölteni, nincs saját web felülete se, botrány).

Szóval milyen irányba kéne nézelődni, ha olyan kamera rendszert akarok, aminek a mozgásérzékelését domoticzból akár egy gombnyomásra tudnám aktiválni? Ezt a részét se ismerem, ha lehet domo-ba valami felületet elővarázsolni, ahol látszanak a kamerák képei, az lenne az über. :D
Egy-két motoros, többi kamera fix lenne.

(#4597) itanczos válasza Yoshida (#4596) üzenetére


itanczos
senior tag

IP kamerát fel lehet venni a HA-ban is. Az tud a kép alapján riasztani is.
Nagyon sok féle módon tudja fogadni a kamera képét. Akár közvetlenül, vagy pl ahogyan nálam, a kamerát a synology alatt vettem fel és magát a synology Surveillance Station-t illesztettem a HA-ba.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4598) enesbcs válasza Yoshida (#4596) üzenetére


enesbcs
tag

Ami nyílt forráskódú, abban mindent meg lehet oldani, ez nem kérdés, csak az lehet a kérdés, hogy mennyi munkával.
A Domoticz egyik gyengesége talán a kamerakezelés. Mondjuk engem ez nem zavar, erre a célra van a videorögzítő (NVR), pl a szoftveres Shinobi CCTV. Ahol mégis kellett, a Domoticz Dashticz nevű kiegészítésével lehet a kamerák képét pl falszerűen kirakni.
A mozgásérzékelést én speciel némi LUA szkript segítségével oldanám meg, hogy órától-óráig lehessen aktív egy virtuális kapcsoló, ami ha aktív, a Dashticz oda tud ugrani az adott Screen-re, vagy lejátszani egy hangot, vagy emailt küldeni, vagy akármi.

(#4599) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

MA kaptam kézhez a Broadlink RM Pro egységet és sajnos nem tudom használni, mert elakadok a fiók létrehozásnál. Facebookkal, SMS, e-mail regisztrációval folyamatosan a server busy üzenetet kapom vissza. Van más módja a regisztrációnak vagy csak mobil appon belül lehet ezt megtenni?

(#4600) Yoshida válasza hitman77 (#4599) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Szia, melyik app? Mert ha jól tudom van az e-control, meg az IHC (inteligent home center)

enesbcs, itanczos: köszi a tippeket, asszem maradok egyelőre domoticz alatt, és megnézem ezt a dashitz-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.