Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) hoodoo86 válasza sugarforce (#5450) üzenetére


hoodoo86
tag

Szerintem a hassio jobb választás többek között az add-on -ok könnyű telepíthetősége miatt.

(#5452) sugarforce válasza hoodoo86 (#5451) üzenetére


sugarforce
őstag

Okes koszi.

(#5453) BullZeye válasza hoodoo86 (#5451) üzenetére


BullZeye
veterán

Azt hiszem már van módszer, hogy dockerbe legyen teepítve Hassio raspbian rendszeren, és akkor nem csak 1 célú a PI.

(#5454) Monkey


Monkey
tag

Van egy nagyjából belakott és amúgy kifogástalanul működő openHAB-om. Vajon érdemes lehet áttérnem HA-ra? Itt a fórumon erősebb a támogatottsága? :F :F :F

(#5455) itanczos válasza Monkey (#5454) üzenetére


itanczos
senior tag

Szerintem a HA sokkal dinamikusabban fejlődik!
Ha másért nem, kis tapasztalatnak érdemes kipróbálni!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5456) Devil Smile


Devil Smile
őstag

SONOFF S26 WiFi Smart Plug Type - F - WHITE 2 2600HUF

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5457) BullZeye


BullZeye
veterán

Gyerekszoba, baba, világítás

HomeAssistantban, mi a lehető legegyszerűbb módja, hogy:

22-06-ig - 1%-on világítson ha felkapcsolom a lámpát.
06-07 - 10%
07-08 - 30%
08-10 - 50%
10-16 - 100%
16-17 - 50%
17-18 - 40%
18-19 - 30%
19-20 - 20%
20-21 - 10%
21-22 - 5%

A bajom egyszerű, TOGGLE-nél nem lehet beállítani brightnesst és fényhőmérsékletet. Azt pedig nem szeretném, hogy Xiaomi Switch 1 katt bekapcs, 2 katt kikapcs, mert dupla katt és hosszú katthoz régóta van saját program, szóval valahogy a single-hez kellene hozzárendelnem.

(#5458) Degeczi válasza BullZeye (#5457) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pl. csinálsz egy slidert 0-100 értékkészlettel, ezt állítgatod időzített intervallumokkal és persze a bekapcsolási parancsnál ennek aktuális értékét adod át

Ha a toggle nem kaphat paramétert, akkor meg leteszteled a gombnyomáshoz tartozó triggerben, h épp be van-e kapcsolva, ez alapján döntöd el, h kikapcsolod, vagy be - és ott már használhatod a paramétert

(bár szerintem nem idő alapján célszerű, hiszen az utóbbi pár hétben is durván megváltozott, mikor sötétedik - és ott lesz még az időszámításváltás is. Szóval egyszerűbb napfelketéhez/nyugtához viszonyított értékeket megadni)

(#5459) hoodoo86 válasza Degeczi (#5458) üzenetére


hoodoo86
tag

+1. Jó az ötlet, bár minden részletét nem értem.

Kicsit részletesebben így csinálnám:

- csinálj egy slidert
- csinálj egy automatizálást, ahol a lámpát bekapcsolja. A fényerősséget a slider értékére állítja be
- csinálj egy automatizálást, ami a lámpát kikapcsolja
- csinálj egy automatizálást, ami eldönti, hogy be, vagy kikapcsoljon a lámpa az aktuális érték alapján
- csinálj egy másik automatizálást, ahol a napfelkeltéhez / naplementéhez igazítod a slider értékének állítását [link]
- a kapcsoló gombja lenyomásakor fusson le a harmadi automatizálás (ami eldönti, hogy melyik lámpa kapcsoljon)
- bónuszként tedd ki a slidert a UI-ra, és akkor felül tudod írni a slider értékét a telefonról

[ Szerkesztve ]

(#5460) Degeczi válasza hoodoo86 (#5459) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, pontosan erre gondoltam, azzal, h mivel nála a lámpát ugyanaz a trigger kapcsolja ki és be, ezért ott le kell tesztelni az aktuális állapotot.
Ilyet még nem használtam HA-ban, de elvileg egyszerűen lehet {% if %}-el

[ Szerkesztve ]

(#5461) hoodoo86 válasza hoodoo86 (#5459) üzenetére


hoodoo86
tag

kicsit pontosítanék és egyszerűsítenék:

- csinálj egy slidert
- csinálj egy automatizálást, ami a lámpát bekapcsolja. A fényerősséget a slider értékére állítja be
- csinálj egy automatizálást, ami a lámpát kikapcsolja
- csinálj egy automatizálást, ami eldönti, hogy be, vagy kikapcsoljon a lámpa az aktuális érték alapján. Ha be kell kapcsolnia, akkor hívja meg az első automatizálást, ha ki, akkor hívja meg a light.turn_off service-t.

- csinálj egy másik automatizálást, ahol a napfelkeltéhez / naplementéhez igazítod a slider értékének állítását [link]
- a kapcsoló gombja lenyomásakor fusson le a második automatizálás (ami eldönti, hogy a lámpa fel, vagy lekapcsoljon)
- bónuszként tedd ki a slidert a UI-ra, és akkor felül tudod írni a slider értékét a telefonról

(#5460) Degeczi: hm. érdekes pédák ezek. Lehet, hogy tovább lehet a fenti pédát egyszerűsíteni akkor.

[ Szerkesztve ]

(#5462) BullZeye válasza hoodoo86 (#5461) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezek alapján valami ilyesmire gondoltam, vagy próbálok most összerakni:

Xiaomi Switch simán single gomb, toggle, egyszerű automatizálás.

Ehhez jönne ilyesmi, ami lefut, ha bekapcsol a lámpa gombbal:

- alias: Gyerekszoba fényerő
trigger:
platform: state
entity_id: light.gyerekszoba__rgbw
from: 'off'
to: 'on'
action:
service: light.turn_on
entity_id: light.gyerekszoba__rgbw
data_template:
brightness: >
{% if now().hour > 20 %}50
{% elif now().hour < 8 %}50
{% else %}200
{% endif %}

Azt, hogy hogy tudok megadni neki 5-6 idősávot (idősáv a lényeg, mert redőny szinte teljesen le van csukva, és az altatáshoz kell, mindegy, hogy télen vagy nyáron van 7 óra, aludnia kell 7 kor a babának, és ne süsse ki a szemét ilyenkor.

(#5463) AcCEsS válasza itanczos (#5455) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Én is törpölök a HA kipróbálásán, szerintem is dinamikusan fejlődik. Jelenleg Domoticz fut nálam, de mivel két Raspberry lóg az otthoni hálózaton, a másikra fel tudnám tenni a HA-t. Viszont a Raspbian alapot meg kellene hagynom, mert azon a PI-on médialejátszás megy Kodi-val. A HA nem eszi meg nagyon a Raspberry erőforrásait? Azért kicsit aggaszt a jó pár Lua/Dzvents szkript portolása HA-ra.

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5464) binary


binary
csendes tag

Sziasztok,

most kezdtem kutakodni smart cuccok után, mert LED szalag és redőnymotor vezérlését szeretném okosítani (indulásnak), ehhez kérnék segítséget:

170W+60W+40W-nyi (nappali+étkező+konyha) 12V-os LED szalagot szeretnék több helyről kapcsolni/dimmelni.
Ilyen teljesítményre nem találtam ultimate z-wave megoldást, csak a LEDszalagos boltok mindenféle egyedi protokollos cuccait.
Találtam viszont olyan LED tápegységet, amit 1V - 10V DC-vel lehet vezérelni.
Ilyen táp pl: http://www.meanwell.hu/termekek/mean_well_hlg240h12b_led_tapegyseg_192_w_12_vdc-p687/
A terv, hogy 3 ilyen tápot (vagyis 1 ilyet, meg kettő kisebbet) fogok vezérelni Fibaro RGBW-vel.
Szerintetek működőképes az elgondolás?
Ehhez a modulhoz lehet kötni fali kapcsolókat, azzal is fogok tudni dimmelni nyomva tartással, vagy csak ki/be kapcsolásra jó?

A redőnyeim még nincsenek motorizálva, van típus amit ajánlanátok? Tartok a rádiós kínai vackoktól, ezért arra gondoltam, hogy pl Becker/Somfy motort veszek és Fibaro Roller Shutterrel vezérlem.

Vezérlőközpontra a VERA-t gondoltam. Mivel még nincs semmi okoscucc otthon, ezért szerintem elég lesz a legolcsóbb (VERA Edge) típus. Ez Zigbee-t nem tud, de akkor azt majd nem is veszek. :)

Előre is köszi, ha tudtok segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#5465) itanczos válasza binary (#5464) üzenetére


itanczos
senior tag

Redőny témár már többször kiveséztük!
Használd a keresést is a topic-on belül!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5466) BullZeye válasza BullZeye (#5462) üzenetére


BullZeye
veterán

Na, HA nem sír érte, de kispocak alszik, így tesztelni nem tudom élesbe, átírom mindjárt nappali lámpára.

- alias: Gyerekszoba fényerő
trigger:
platform: state
entity_id: light.gyerekszoba__rgbw
from: 'off'
to: 'on'
action:
service: light.turn_on
entity_id: light.gyerekszoba__rgbw
data_template:
brightness_pct: >
{% if now().hour >6 and now().hour <7 %}10
{% elif now().hour >7 and now().hour <8 %}30
{% elif now().hour >8 and now().hour <10 %}50
{% elif now().hour >10 and now().hour <16 %}100
{% elif now().hour >16 and now().hour <17 %}50
{% elif now().hour >17 and now().hour <18 %}40
{% elif now().hour >18 and now().hour <19 %}30
{% elif now().hour >19 and now().hour <20 %}20
{% elif now().hour >20 and now().hour <21 %}10
{% elif now().hour >21 and now().hour <22 %}5
{% else %}1
{% endif %}

[ Szerkesztve ]

(#5467) BullZeye válasza BullZeye (#5466) üzenetére


BullZeye
veterán

Ok első test fail :D 1 %on azaz ELSE értéken indult el, szóval nem eszi meg ezt :)
{% elif now().hour >18 and now().hour <19 %}30

(#5468) Degeczi válasza BullZeye (#5467) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csókolom, hát az egyenlőséggel mi lesz? :D
Most 19:xx van, de az egyik sorod azt teszteli, kisebb-e 19-nél, a következő meg már azt, nagyobb-e...
Vmelyikben legyen = is.

(#5469) Monkey válasza itanczos (#5455) üzenetére


Monkey
tag

Köszönöm a válaszodat, lehet, hogy nekifutok. Végülis az eddigi tanulási időm java részét nem maga az OH, hanem az mqtt vitte el. Az meg HA-hoz is ugyanúgy kell.

(#5470) BullZeye válasza Degeczi (#5468) üzenetére


BullZeye
veterán

Segíts, hova kéne egyenlőség jel? Ha jól emlékszem 15 évvel ezelőttről, akkor kód szerint nagyobb mint 6 ÉS kisebb mint 7 mind2 értéke igaz, akkor azt fogja használni.
Mert most, ha nem értem félre, akkor azt nézi, hogy 19nél nagyobb ÉS 20nál kisebb.

Hova kéne egyenlőség jel?

- alias: Gyerekszoba fényerő
trigger:
platform: state
entity_id: light.nappali__rgbw_1
# entity_id: light.gyerekszoba__rgbw
from: 'off'
to: 'on'
action:
service: light.turn_on
entity_id: light.nappali__rgbw_1
# entity_id: light.gyerekszoba__rgbw
data_template:
brightness_pct: =
{% if now().hour>=6 and now().hour<7 %}10
{% elif now().hour>=7 and now().hour<8 %}30
{% elif now().hour>=8 and now().hour<10 %}50
{% elif now().hour>=10 and now().hour<16 %}100
{% elif now().hour>=16 and now().hour<17 %}50
{% elif now().hour>=17 and now().hour<18 %}40
{% elif now().hour>=18 and now().hour<19 %}30
{% elif now().hour>=19 and now().hour<20 %}20
{% elif now().hour>=20 and now().hour<21 %}10
{% elif now().hour>=21 and now().hour<22 %}5
{% else %}1
{% endif %}

(#5471) Degeczi válasza BullZeye (#5470) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, így már jó.
Azért nem írtam, h hová, mert az te tudod, h melyik érték tartozzon a 19-hez, tehát ">18 and <=19" vagy ahogy csináltad, a következő sor kezdődik úgy, h ">=19 and <20"

(igen, az első változatban azt nézte, h "19-nél nagyobb és 20-nál kisebb", de maga a 19 sehol nem szerepelt. Most már "19 vagy nagyobb és 20-nál kisebb", így megvan a 19-hez tartozó ág is. Más kérdés, h mivel ott óránként lépegetsz, az "and <20" már épp em is kell, elég egy "hour== 19", de ez már lényegtelen, maradhat így)

[ Szerkesztve ]

(#5472) BullZeye válasza Degeczi (#5471) üzenetére


BullZeye
veterán

Na kész, működik, kaptam HA fórumról egy kis helpet amivel egyszerűsítve lett egy csöppet, kevesebb lehívás.

Használjátok egészséggel Babaszobába, vagy amire kell :)

- alias: Gyerekszoba fényerő
trigger:
platform: state
entity_id: light.gyerekszoba__rgbw
from: 'off'
to: 'on'
action:
service: light.turn_on
entity_id: light.gyerekszoba__rgbw
data_template:
brightness_pct: >-
{%- set hour = now().hour | int -%}
{%- if hour >= 6 and hour < 7 -%}10
{%- elif hour >= 7 and hour < 8 -%}30
{%- elif hour >= 8 and hour < 10 -%}50
{%- elif hour >= 10 and hour < 16 -%}100
{%- elif hour >= 16 and hour < 17 -%}50
{%- elif hour >= 17 and hour < 18 -%}40
{%- elif hour >= 18 and hour < 19 -%}30
{%- elif hour >= 19 and hour < 20 -%}20
{%- elif hour >= 20 and hour < 21 -%}10
{%- elif hour >= 21 and hour < 22 -%}5
{%- else -%}1
{%- endif -%}

[ Szerkesztve ]

(#5473) MaCS_70 válasza enesbcs (#5439) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm a választ!

Sajnos nem teszi. :(

Tehát: Domoticz alatt a új hardver elfogadás aktív:

A hardvermenüben kézzel beállítottam a két Dallast:

Az eszközöknél a minden eszköz mutatása ellenére nem jelennek meg.

Az I2C-s BME jól látszik és működik, illetve a Domoticzban nem látszó két Dallas szenzor is, mert egyébként simán le tudom kérdezni a (téves) értékeiket.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5474) Degeczi válasza BullZeye (#5472) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha már mindenképpen egyszerűsíteni szeretnéd, így áttekinthetőbb :)

{%- if hour==6 -%}10
{%- elif hour==7 -%}30
{%- elif hour==8 or hour==9 -%}50
{%- elif hour>=10 and hour<16 -%}100
{%- elif hour==16 -%}50
{%- elif hour==17 -%}40
{%- elif hour==18 -%}30
{%- elif hour==19 -%}20
{%- elif hour==20 -%}10
{%- elif hour==21 -%}5
{%- else -%}1

(#5475) hoodoo86 válasza BullZeye (#5472) üzenetére


hoodoo86
tag

Na akkor megoldódott ez. Egyébként ezzel a megoldással szerintem van egy elméleti mellékhatás, ami a gyakorlatban lehet, hogy nem jön elő soha.

Tegyük fel, hogy egyik nap felkapcsolod a lámpát 15:00-kor, így az 100%-on lesz a fényerő. Majd lekapcsolod. Legközelebb este 20:00-kor kapcsolod fel, és elméletileg először a lámpa felkapcsol (gondolom az utolsó értékre, vagyis 100%-ra), majd utána állítja be a 10%-os fényerőt.

Ez azért elméleti, mert a gyakorlatban lehet, hogy olyan gyorsan beállítja az új értéket a program, hogy a lámpa még nem is erősödött fel 100%-ra, de már veszi vissza 10%-ra. Egyszer azért teszteld le, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés.

(#5476) BullZeye válasza hoodoo86 (#5475) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak elméleti a dolog, úgy teszteltem, hogy működik e az automatizálás, hogy 100% ra állítottam manuálisan a lámpát, kikapcsoltam és gombbal bekapcsolva 10%on indult ahogy kellett, nem villant fel előtte láthatóan.

(#5474) Degeczi
Jogos, lehet átírom holnap, mára CoreElec és Hyperion maszatolás van hátra :)

(#5477) BullZeye


BullZeye
veterán

Bónusz siker így estére (Hyperion megoldódott :D)

Mini Media Player - Egy ideje keresek megoldást, hogy jól használható legyen a média lejátszó kártya Home Assistantba, végre valaki megcsinálta, és egyszerű mint az egyszer egy.

(#5478) Chal


Chal
addikt

Valakinek végül sikerült CC2531-et flashelni a múltkor taglalt módon?

Ma megérkezett, beforrasztottam a kábeleket a leírtak szerint, Arduinot felprogramoztam, jól indult a dolog, mert egyből látta az eszközt, de aztán a flash folyamat 0%-nál elhasalt (device not responding, vagy ilyesmi, sajnos azt nem screenshotoltam). Elvileg 2-3 órán át futna amúgy, nálam úgy 3 perc után hasalt el.

Utána egyszer még adott életjelet magáról a cc_info.py -nak, majd egy újbóli cc_write_flash.py -re ezt kaptam: ""ERROR: Data too bit to fit in chip's memory!"". Útána pedig semmi, totál beszart, cc_info.py sem mond róla semmit többé (áramtalanítás + Arduino kíhúz/bedug után sem).

(#5479) Monkey


Monkey
tag

Mennyire gyakori az a HA-nál, hogy a gyors fejlesztés hatására frissítések után lehal a rendszer, esetleg egyes funkciók válnak működésképtelenné? Sokfelé olvasom, ezért érdekelne, hogy Ti, akik használjátok, ezt mennyire tspasztaljátok?

(#5480) hoodoo86 válasza Monkey (#5479) üzenetére


hoodoo86
tag

Kéthetente van új minor release (0.77.0). Utána még kb 1 hétig jöhet 1-3 patch release (0.77.1, 0.77.2, 0.77.3). Ha nem egyből az első minor release-re frissítesz, akkor nem lesz szinte semmi gond. Plusz nem kötelező minden minor release-re frissíteni. Ha van egy jól működő rendszered és az új feature-ok / bugfixek nem érintenek, akkor követhetsz ritkább frissítés ütemet is.

Ha minden új minor release-re azonnal frissítesz, akkor bele lehet futni kellemelenségekbe.

Minden frissítés előtt legyen backup a config mappáról!

(#5481) Monkey válasza hoodoo86 (#5480) üzenetére


Monkey
tag

A frissítési modellt ismerem, olyan dolgok aggasztanak inkább, mint például, hogy a közelmúltban változott az mqtt jelszókezelési módja, és ha pl. lefrissítem, hiába van auto backupolva minden config fájl, akkor is egyből hibakeresés és visszamenőleges release notes olvasás jön. (megjegyzem, ebben a konkrét esetben hiába pakolom vissza a config fájlokat)

Szóval úgy látom, hogy bármikor belenyúlhatnak és bele is nyúlnak fundamentális dolgokba. Ezzel együtt nagyon izgatja a fantáziámat, de pl. a feleségemnek nem mondhatom, hogy ne zavarja, hogy nem működik a kapunyitás, inkább álljon neki debuggolni ssh-n a kocsiban ülve, mert amire hazaér, addigra már minden újra menni fog.

(#5482) sugarforce válasza Monkey (#5481) üzenetére


sugarforce
őstag

Ebben az esetben ket lehetoseged van.
-vagy olyan megoldast valasztasz, hogy a rendszer kiesese eseten is tudj pl.kaput nyitni
-frissites elott olvasol release notes-ot. Olyan rendszert azert nem frissitenek en se vaktaban, ami ilyen fontos dolgokat vezerel, pont az ilyen szivasok elkerulese miatt.

(#5483) Monkey válasza sugarforce (#5482) üzenetére


Monkey
tag

Valószínűleg megoldás lehetne, ha eleve docker alá telepíteném, és akkor egy paranccsal visszahozhatnám a rendszert az életbe.

szerk.: Azt nem tudom, hogy egy RPi 2 ezt mennyire tolerálná...

[ Szerkesztve ]

(#5484) hoodoo86 válasza Monkey (#5481) üzenetére


hoodoo86
tag

Frissíts tudatosan. Olvass release notes-t, a frissítés előtt. Az új auth rendszer már kb 3 minor release-el ezelőtt be volt jelentve, lehetett tudni, hogy nem lesz egyszerű menet. Én még egyik HA -at sem frissítettem 0.77-re, mert megvagyok az új feature-ök nélkül is. Az egyik HA-t kb fél év után frissítettem, mert volt egy security incidens-re patch.

Szóval összegezve, igen lehet szívni, de nem kötelező szivatni magad az azonnali frissítésekkel.

Docker nélkül a downgrade így megy egy paranccsal:
sudo pip3 install homeassistant==0.XX.X

[ Szerkesztve ]

(#5485) sugarforce válasza Monkey (#5483) üzenetére


sugarforce
őstag

igen, csak attól még ugyanúgy b*szakodni kell vele, ha nem megy és nincs zs terv, hogy jó akkor most nem ez irányítja az adott dolgot, hanem Te manuálisan.

(#5486) tknof1871 válasza hoodoo86 (#5449) üzenetére


tknof1871
őstag

:((( Kár. Jó ötletnek tűnt hogy legalább azt tudná a hub vagy gateway (ha ember egyszer mégis megvenné) ha jelez valamelyik, mindegy melyik füstszenzor. Mert ez itt egy 50m^2 lakás ezért bármelyik helységben van tűz, az márt mindenhogyan rossz.

Amúgy a Honeywell tényleg egy jó gyártó? Ha tőlük vesz valami valamit az ember akkor nem tud rosszat választani? Füst és tűz jelzőben milyen markák vannak (mindegy hogy offline/buta vagy okos szenzor) amiben nyugodtan lehet bízni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5487) Alex91 válasza tknof1871 (#5486) üzenetére


Alex91
félisten

Xiaominak van imho ilyen erzekeloje...

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5488) UberMutant válasza tknof1871 (#5486) üzenetére


UberMutant
őstag

a honeywell, egy elég komoly amerikai cég, én ilyen esetben nem bíznék az occó kínai alkatrészekben

(#5489) Monkey


Monkey
tag

Szóval...

Feltettem a hassio-t, szépen felment, könnyű is volt konfigurálni, kb. fél nap alatt meg voltam vele. De. Az egyik reboot után, amit a gui-ból indítottam, már nem is állt fel többé normálisan. Samba mindig megy, de ssh-n nem lehet mindig belépni, csak ha olyanja van. A frontendet azóta nem láttam. Tutira nem a configuration.yaml fájl a baja, abból már mintdent kiszedtem. Próbáltam utánaolvasni, annyira jutottam, hogy nem egyedi eset. Amúgy nagyon tetszik, de vissza kell tennem az openHAB-ot image-ből, mert valaminek mennie kell. :(

(#5490) Degeczi válasza Monkey (#5489) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha az ssh sem megy, köss rá egy monitort és billentyűzetet a gépre, azon lépj be, és nézd meg a logot.

(#5491) Monkey válasza Degeczi (#5490) üzenetére


Monkey
tag

Már legyalultam. Hassio helyett inkább felteszem raspbian alá. Az legalább nem egy kiherélt rendszer.

(#5492) Chal válasza Monkey (#5489) üzenetére


Chal
addikt

Chromecast-od vagy Google cast-od nincs véletlenül? (standalone, vagy pl. TV-be integrált). Van most egy olyan bug, hogy a webgui nem indul el, ha konfigurálva van a google/chromecast. Ha úgy hagyod mint konfigurálatlan device-t, és el hide-olod, akkor oké minden, ha megnyomod a guin a configure buttont miután discoveryzte, akkor restart után nem lesz webgui. Lehet hogy már javították, én kb. 2 hete futottam bele, akkor még nyitott issue volt.

(#5493) Monkey válasza Chal (#5492) üzenetére


Monkey
tag

Köszönöm a tippet! Ugyan van chromecastom, de még csak egy hálózaton sem voltak, így ezt kizárnám.

(#5494) itanczos válasza Monkey (#5491) üzenetére


itanczos
senior tag

Hiba! Nem szabad feladni!
A Hassio nagyon jó és elég stabil dolog! Szerintem használatban jobb esélyed van a stabil működésre! Pont azért, mert ahogyan Te fogalmaztál, kiherélt.

(Mondom ezt úgy, hogy kb 10 éve linux szerverek üzemeltetéséből élek...)

Szóval, annak oka volt, ha nálad nem indult el! Ilyen esetben egyből rá kell dugni a monitort! Pl lehetett ez egy SD kártya hiba is, vagy ezer más, amihez semmi köze a Hassio-nak!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5495) itanczos válasza Chal (#5478) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem egyáltalán nem ment az arduino-s flash.

Viszont ma jött meg hozzá a debugger, amivel hivatalosan flash-elni kellene.
Meglátjuk! ;)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5496) itanczos válasza hoodoo86 (#5475) üzenetére


itanczos
senior tag

Nálam idő függvényében (neked csak 2 verzió van) normál fehér full fényerő és éjfél után minimum fényerő meleg fény.
Erre a xiaomi philips izzóknál van ún. scene. Bekapcsolom és beállítom a scene-t.
De ilyenkor van egy kis átfutás.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5497) Chal válasza itanczos (#5495) üzenetére


Chal
addikt

Na, akkor majd jöhetnek a tapasztalatok. Én közben talpra tudtam állítani, de csak 16k méretű flasht lát rajta a cc_info és a cc_writer. Erase lefut a write előtt, de nem növekszik tőle a méret, szóval szerintem ez elpusztult (az első kísérlet előtt amúgy rendben 256k-snak mondta magát).

(#5498) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Tudtok valami egyszerű megoldást android és/vagy ios alá beszédfelismerés alapú mqtt parancs küldésre?

(#5499) Monkey válasza itanczos (#5494) üzenetére


Monkey
tag

Nem adtam fel, nem azért gyalultam le, hanem mert muszáj volt visszaállítanom a rendszert működőre és nem volt időm "debuggolni", viszont nem volt otthon több normális memóriakártyám. :) A héten veszek mégegyet, aztán folytatom. Nagyon tetszik a HA, talán (biztosan) jobban is, mint az openHAB. Viszont ez utóbbi betonstabil. Az is megfordult a fejemben, hogy veszek mégegy rpi-t és átmenetileg két rendszert futtatok.

(#5500) Monkey válasza hoodoo86 (#5188) üzenetére


Monkey
tag

ConBee-vel hol tartasz? Beváltotta a hozzá fűzött reményeket? Hue és Tradfri izzók valamennyi gyári funkcióját tudod vele működtetni? A Xiaomi eszközök mekkora hányadát tudod használni? És a fejlesztéssel hogyan haladnak a HA-nál? Van olyan funkció vagy eszköz, amit később adtak hozzá?

Bocs, remélem nem volt túl sok kérdésem! :DDD :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.