Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) ghck válasza cpt rodgi (#4399) üzenetére


ghck
csendes tag

a broadlink app ok, hogy tudja, ha jól sejtem, ott egy klíma távirányító van megjelenítve, és az app legenerálja a kódot, amit elküld az eszköznek. De a domoticz az nem az appot kezeli, hanem magát az eszközt, nem? Nincs vmi modul domoticzhoz, ami az app helyett hőmérséklet-gomb inputok alapján legenerálja a szükséges kódot, és azt küldi a broadlink eszköznek?

"ertem en h ketoldalu kommunkikacio a klima"
Sztem nem kétoldalú ez.. hogy érted?

(#4402) cpt rodgi válasza ghck (#4401) üzenetére


cpt rodgi
tag

a ketoldalu, az az oda vissza.
a broadnak muszaly infot kapni a pill alapotrol ha meg tudja jeleniteni a telefonon az allapotot. a klima tavi ezert nem egyszeru sosoe , masik vilag, mert ott a klima is tol infot a tavinak

ezert irtam h domon lehet h meg lehet oldani, mert az szinte mindent tud. en nem vagyok jartas domoban, en is kerdezgetek, . de valami azt sugja h tudhatja, hisz rengeteg jelet feldolgoz biztos ezt is. amit en tudok h a broad pro kezeli a "bejovo" (klima kuldi) jelet. innen mar nem lehet nagy varazslat.
nekem a klima ugy megy, h kapcsold be ha a homerseklet x fele megy. es persze a klima be van allitva, programozva. ( ugy kapcsolom ki, es kesz) ha lehul kikapcsol, x felett be, y alatt ki.

szedd le a broadlink appot, es szerintem hozza tudsz adni klimat manualisan ( a kek appot. az buta, hagy mindent)

megneztem lehet.. add remote (Nem device)

[ Szerkesztve ]

(#4403) ghck válasza cpt rodgi (#4402) üzenetére


ghck
csendes tag

"ott a klima is tol infot a tavinak"
nem, a klíma nem beszél semmit a távirányítónak.. A távirányító csak az általa legutóbb elküldött adatokat tudja...

(#4404) ghck válasza mekkGyver (#4400) üzenetére


ghck
csendes tag

Hát, két vezeték mindenképp megy a kapcsolóhoz. A fázis, és a kapcsolt. Azokat át kell kötni fent a doboznál (ha van doboz, nyilván) fázis és nullára... A kapcsoló helyére máris mehet a jeladó eszköz, a lámpához meg a relés eszköz...

(#4405) cpt rodgi válasza ghck (#4403) üzenetére


cpt rodgi
tag

hat nem ..

kapcsold be, allotted be valahova. veld ki az elemet, manualisan nyomkodd el a klimat, tedd vissza az elemt a taviba ess lass csodat..
vagy nagyon buta a klimad..

ill:
ha neked van igazad, akkor a "fel, ketto, jobb, egy, auto on, hüt, gomb maris eleg amit elore tusz programozni:) .

[ Szerkesztve ]

(#4406) cpt rodgi válasza ghck (#4404) üzenetére


cpt rodgi
tag

ha vegiggondolod:

fix villany, avagy fazis.. betap, biztositotabla, mindenirany kotodoboz, kapcsolo
0: kotodoboz lampa

nem tudod ezt igy ahogy irod. max ha a lampanal osszekotod, akkor jelenhet meg a 0 a kapcsolonal, (persze ezt mar csak pl sonoff relezheted) szoval mitol fog az eredeti helyen a lampad vilagitani? ott csak atszalad a 0

"Hát, két vezeték mindenképp megy a kapcsolóhoz"
egy megy egy jön..... nagyon nem mind1..

[ Szerkesztve ]

(#4407) sambenez válasza cpt rodgi (#4402) üzenetére


sambenez
addikt

Ha inverteres klímád van ennél nagyobb butaságot nem is csinálhatnál.
Csak on/off klímánál van értelme ki-be kapcsolgatni.

(#4408) ghck válasza cpt rodgi (#4405) üzenetére


ghck
csendes tag

Nem kell elemet kivennem, két távirányítóm is van a klímához... Mindegyik azt mutatja, amit utoljára küldött a klíma felé...

Amugy most az app, vagy valami homeautomation programozásáról beszélsz? Az appot elhiszem, azt nem tudom, de nem is az lenne a fontos.

Ami a vezetékezést illeti fogalmam sincs, miről írsz, én úgy csináltam meg, ahogyan írtam. Elhiszem, hogy nem érted, de most ki ne találd, hogy nekem nem is működhet... :D

(#4409) cpt rodgi válasza sambenez (#4407) üzenetére


cpt rodgi
tag

de nem inverteres.. mobil alap . :)
nem amatör..
annyival tud tobbet h 3 fokozat tempo, belsö kever/ hüt, vagy paratlanit.
igy szerintem tökeletes.... vagy?

(#4410) cpt rodgi válasza sambenez (#4407) üzenetére


cpt rodgi
tag

vagy ezt ghck nek akartad irni? mert az kiderult h az öve inverteres...

(#4411) sambenez válasza cpt rodgi (#4410) üzenetére


sambenez
addikt

Neked akartam. Valamiért azt gondoltam, ma már mindenki inverteres klímát használ.

(#4412) krisztián28 válasza Magga (#4387) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeteket! :R :R :R

(#4413) Degeczi válasza sambenez (#4411) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha az utóbbi években vette, akkor igen - hiszen on-offot asszem már nem is lehet forgalmazni.
De ha tizenpáréve van egy jól működő régi, azt érthető, ha nem cseréli le.

(#4414) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Rpi3b, telepítettem rá raspbian-t NOOBS-al, aztán ezt a doksit követve feltelepítettem és lefrissítettem a Home Assistantot. Ez a kép fogad:

Miért nincs hass.io a bal oldalsávban? Hogy telepítek addonokat? Configuration filet nem találok sehol a pi-n :(

(#4415) br0by


br0by
csendes tag

Sziasztok,
Távolról szeretnék vezérelni 4 lámpát, az egyik fényerő szabályzós led panel lenne, jó lenne ha Alexával is tudnám vezérelni,
Mi erre a legegyszerűbb megoldás?

(#4416) mekkGyver válasza br0by (#4415) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Ha valaki megcsinálná helyetted! :P
Egyébként ez a topic erről szól. Olvass vissza pár oldalt, és megérted, hogy miért nincs erre konkrét válasz.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#4417) mekkGyver válasza ghck (#4404) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Te milyen "jeladó eszközt" és "relés eszközt" használsz? Ha elolvasod részletesen amit írtam, láthatod, hogy semmi átkötözés, meg dobozba turkálás nem kell. Simán kiveszed a régi kapcsolót és összekötöd a vezetékeit. A lyukat meg lefeded egy elemes RF kapcsolóval. Én erről írtam. Saját működő megoldásomat megosztva.
Nem kioktatni akarlak, ezért ne sértődj meg (mostanában inkább csak olvasgatom a topicot), de látom, hogy szállingóznak be "lelkes újoncok" (nem csak ide, más fórumokra is), és mintha kényszert éreznének arra, hogy hozzászóljanak minden témához, még akkor is ha nem is láttak olyat közelről. Jó dolog az, ha valaki nem csak kérdez, hanem segíteni próbál, de csak akkor, ha saját tapasztalat van mögötte, mert különben könnyen félrevezetheti a másikat (pl. infrajelet küldő klíma :D ).

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#4418) ghck válasza mekkGyver (#4417) üzenetére


ghck
csendes tag

Elolvastam részletesen, amit írtál, és értem, hogyan oldottad meg. Zseniális, ajánlott módszer...
A hozzászólásod azon részére reagáltam, miszerint csak véséssel lehet nullát vinni a kapcsoló dobozába.
Nem, nem csak véséssel, hanem a kapcsolóhoz húzott két vezeték átkötésével.

Nekem mind a kapcsolónál, mind a lámpánál tasmoták vannak. Van sonoff, van saját építés. (Újabban, mivel kell low power megoldás egy-két távoli helyre, egy pár helyen a mesh háló kiépítése miatt mysensoros node-ok is vannak ugyanilyen funkcióval...)

(Amúgy te milyen információ birtokában tudod azt állítani, hogy egyetlen klíma sem beszél a távirányítóhoz? Mert OK, az enyém nem, nem is hallottam ilyenről, de a kolléga talán tudhat valamit, amit mi nem, nem gondolod? Az az elemkivevős ötlet eléggé saját tapasztalatnak tűnt pl.. Szóval én nem sértődök, de a segítőkész klímás kolléga jogosan sértődne a kommenteden!)

(#4419) mekkGyver válasza ghck (#4418) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Mégis csak magadra vetted! :B

1. Nem akarok a szavakon lovagolni, de a hozzászólás arról szólt, hogy "HA be kellene húzni a nullát IS, akkor...", mert Macs fórumtársunk azt javasolta, hogy "be kell húzni, oszt jónapot...", de sajnos nem mindenhol volt olyan gondos a villanyszerelő, hogy csövet tett a falba, vagy esetleg nem volt rá lehetősége. Ha fentiektől eltekintünk, akkor teljesen jogos amit írtál, valóban úgy korrekten megoldható egy eszköz táplálása a kapcsolószál feláldozásával. (Ráadásul általában a másik szál már fázis, így csak az előbbit kell átkötni a dobozban).

2. Így visszaolvasva valóban (téged is) paraszt módon le újoncoztalak. A kevés hozzászólásod miatt azt gondoltam, hogy ez a "jeladó-relés eszköz" megfogalmazás megint valami általános okoskodás. Ne haragudj, legközelebb előbb kérdezek.

3. Mivel az én egyik klímám is wifis, így eleve nem mondanám, hogy nincs olyan, hogy oda-vissza, de szintén a konkrét társalgás aspektusában az általános infra távirányítók és klímák kapcsolatáról volt szó. Azt pedig merem állítani, hogy azok legalább 99%-ban úgy működnek (jelenleg), hogy a távirányító kiküldi az összes paramétert a klímának minden gombnyomás alkalmával, válasz meg nuku. Ezzel szemben azt írni, hogy "...a klima tavi ezert nem egyszeru sosoe , masik vilag, mert ott a klima is tol infot a tavinak...amit en tudok h a broad pro kezeli a bejovo (klima kuldi) jelet.." több, mint félrevezető. Gyakorlatilag az egész 4402 egy hablaty... sértődés ide, vagy oda.

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#4420) tboy93 válasza tboy93 (#4414) üzenetére


tboy93
nagyúr

Configot megtalaltam. Jol ertem, hogy ezeket a komponenseket nem is kell telepiteni, hanem csak siman nyitok neki egy szekciot a yaml fileban es kesz?

(#4421) BullZeye válasza tboy93 (#4420) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez az alap HA.

Itt be kell dobálnod configba a komponenseket, pl Xiaomi gateway, vagy bármilyen gateway amid van és kompatibilis, ezután felismeri a gatewayhez kötött eszközöket.

Lámpákat, minden szir szart bele kell dobálni, nekem automatikusan nem ismert fel semmit.

(#4422) tboy93 válasza BullZeye (#4421) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gatewayem még nincs, csak esp32-m, arduino unom, meg pár szenzor, led. Kezdésnek valami egyszerű dolog jó lenne, pl. raspi gpio porton villogtatna egy ledet HA-ból triggerelve. Ehhez errefele kéne elindulnom, ugye? [link]

(#4423) ghck válasza mekkGyver (#4419) üzenetére


ghck
csendes tag

Magamra vettem, hiszen nekem címezted, és nem mondtad, hogy ne vegyem magamra.
Azt mondtad, ne sértődjek meg. Nem is sértődtem meg. :)

Amúgy a személyeskedéssel általában van bajom. Az egyes hozzászólásokat a tartalmuk, és nem a hozzászóló újoncsága alapján kellene megítélni. Szóval talán nem kellene egy anonim szabad nyilvános fórumban holmi tekintélyelvűségnek helyet adni. Azért, mert valaki régi, még mondhat borzalmas butaságot. És fordítva.

És nem, egyáltalán nem haragszom. ;)

A gyári wifi-modulod amúgy vezérelhető kényelmesen homeautomationból, vagy csak saját appon keresztül?

(#4424) Janaboy


Janaboy
veterán

(#4425) itanczos válasza ghck (#4423) üzenetére


itanczos
senior tag

Bocsánat, nem szeretnék bele ugatni!

A saját tapasztalatom az, hogy aki veszi a fáradtságot és időt, és elolvassa azt a sok hozzászólást amit összehordtunk az elmúlt időszakban, az már eleve nem lesz "kezdő". Ha ezek után is van kérdése, sokkal jobban szótértünk. Persze ehhez sok idő és türelem kell...

:R

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4426) mekkGyver válasza ghck (#4423) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Nem neked címeztem. Így utólag jobb lett volna külön hozzászólásként megírni, de már mind1. Igazából csak azt akartam leírni, amit az imént itanczos nálam jóval kulturáltabban megfogalmazott. Annyi volt, hogy kicsit (ismét) elgurult a gyógyszer az előző hozzászóló hanyagul bedobott mondata miatt, mert attól néha elborul az agyam (nem csak fórumozáskor), ha valaki arra sem veszi a fáradtságot, hogy kicsit utánaolvasson annak, ami érdekli, és mások drága idejét rabolva akar (akár anyagi) hasznot húzni.

A kérdésedet amúgy nem értem. Ha a saját Appot úgy érted, hogy az eszközhöz adott gyári app, akkor azokat élből kerülöm, nálam minden saját hálón kommunikál. A gyári wifi modulok (amiket nem én építettem) azok szinte mind Sonoffok, azokon vagy Tasmota fut, vagy általam írt firmware.
Ha a konkrét RF kapcsolós megvalósítást kérdezed, az úgy működik, hogy az RF jelet veszi egy központi Sonoff Bridge, az továbbküldi a kódot MQTT-n a szervernek, ahol egy NodeRed szálon eljut a megfelelő lámpához szintén MQTT parancsként. A legszebb, hogy egy háromgombos RF kapcsolóval 5 lámpát tudok vezérelni a nappaliban, ugyanis az egyszerre nyomott gombok más kódot generálnak a HT12 kódolásnak hála.
Eddigi tapasztalataim szerint elég stabilan működik, így az RF bridgenenek most fogok adni egy kis plusz feladatot: :)

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#4427) ghck válasza mekkGyver (#4426) üzenetére


ghck
csendes tag

Ja, nem voltam egyértelmű, a klímád wifis elérhetőségére gondoltam!

(#4428) mekkGyver válasza ghck (#4427) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

:DDD

Ja, az katasztrófa. Broadlink chip van benne, de saját alkalmazást írt hozzá (sajnos) a Vortex. Kezdtem örülni, amikor a Broadlink app megtalálta, mint RM mini, de aztán nem állt vele szóba. Küzdöttem vele egy ideig, aztán feladtam. Egyébként a saját appja igen instabil. Egyik percben látja a klímát, a másikban nem, ezt leszámítva használható lenne.
Pedig egész télen azzal fűtöttünk (kivéve azt a pár nap extrémebb hideget), de igazából nem kellet piszkálni, be volt lőve 23/21 fokra, aztán ment folyamatosan. Tavasz óta meg ki van kapcsolva. Majd nyárra ráuszítom az RM minit, csak az a fránya egyirányú kommunikáció :D

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#4429) cpt rodgi válasza mekkGyver (#4426) üzenetére


cpt rodgi
tag

szia.
Érdeklődnék, hogy a fényképen amit megosztottál, Érintő villanykapcsoló, amiből van 1-2-3 gangos, honnan szerezted, és van-e háttérvilágítása? Ilyet keresek régóta, ami wifis, gyengébb/ erősebb háttérvilágítás, vagy ilyen / olyan színü.
Mert a sonoff ugyan közkedvelt, flashelhető, de sajnos nekem ez nagyon nem tetszik a megjelenése.

(#4430) BullZeye


BullZeye
veterán

Már csak Home Assistant kompatibilitás kellene, és vennék belőle vagy 10et :)

Annó olvastam, hogy redőny automatizálásnál problémás volt az állapot lekérdezése. Azt próbálta már valaki, hogy a végére rak egy door sensort? Ha az bezáródik, leáll a motor, és nem tudja túltolni a motor.

(#4431) Yoshida válasza BullZeye (#4430) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Dodi_30 garázskaput csinált így (viszont mysensors-al)

[link]

(#4432) Yoshida válasza AcCEsS (#3239) üzenetére


Yoshida
aktív tag

AcCesS!

Remélem, hogy te vagy az emberem :) (vagy bárki, aki tudja a megoldást! :D )

Most jutottam odáig, hogy kicsit foglalkoztam a broadlink rm3 mini-vel, feladtam a plugin-os domoticz-es verziót amitől megfeküdt a domoticz, inkább felraktam ezt a blackbeancontrol python scriptet. (rendszer: rasbian stretch, domoticz, broadlink rm3 mini)

Odáig jutottam, hogy command line-ból simán tudom rögzíteni a távirányító kódokat, és újra futtatva szépen végre is hajtja.

Viszont domoticz-ba hiába rakom bele a parancsot, nem történik semmi, és a logba ez az error kerül be:

Error: Error executing script command (/home/pi/domoticz/scripts/BlackBeanControl.py). returned: 256
(ha nem jó a path, akkor más hibát dob, amiből egyértelmű, hogy nem találta meg a scriptet, ha megtalálja, akkor dobja ezt a hibát.)

így néz ki domoticzban a parancs:

script://BlackBeanControl.py -c SamsungVolUp

Semmi értelmeset nem találtam erre a hibára, csak annyit, hogy csináljak egy bash scriptet vagy mit (nem ismerem a linux elnevezéseket, bocsi), ami annyit csinál, hogy meghívja a python scriptet a megfelelő kapcsolóval, ami parancssorból futtatva szintén működik, domoticz alól pedig látszólag lefut, de nem történik semmi, hibát se ír a logba.

2018-05-26 21:19:18.305 User: admin initiated a switch command (53/vSwitch1/Off)
2018-05-26 21:19:18.307 (Dummy) Light/Switch (vSwitch1)
2018-05-26 21:19:18.536 Executing script: /home/pi/domoticz/scripts/SamsungVolUp.sh

Parancssorból így néz ki az ami működik:

/home/pi/domoticz/scripts/BlackBeanControl.py -c SamsungVolUp
ez pedig a beágyazott script:
/home/pi/domoticz/scripts/SamsungVolUp.sh

ez van a fileban:

#! /bin/sh
/usr/bin/python /home/pi/domoticz/scripts/BlackBeanControl.py -c SamsungVolUp > /dev/null 2>&1 &

Van ötleted, bárkinek, hogy miért nem jó domoticz alatt a script?

annyi még talán, hogy nekem már össze vissza vannak a python2 python3 dolgok, az elején nem futott command lineból se a script, mert bad interpreter stb hibák voltak, de ezeket valahogy már sikerült orvosolni :)

és a BlackBeanControl.py file első sorát erre kellett módosítanom, hogy egyáltalán működjön commandlineból:

#! /usr/bin/python
eredetileg ez van benne:

#!python2

viszont ezzel meg csak úgy futott a kód, hogy ha így hívtam meg:

python2 ./BlackBeanControl.py -c SamsungVolUp

köszi

(#4433) Janaboy válasza Yoshida (#4432) üzenetére


Janaboy
veterán

A bash filet ha futattod parancssorbol az működik?

Ha igen, akkor erdemes vizsgalni h a domitcz milyen userkent fut.

Janaboy

(#4434) Yoshida válasza Janaboy (#4433) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Igen, a bash file fut simán a pi useremmel ahogy be vagyok lépve, nem kell sudo-zni.

[link]

Ezt nézem most, de még mindig nem tudom megmondani, hogy milyen user alatt fut a domoticz, de a könyvtára a home/pi/domoticz alatt van.

pi@raspberrypi:~ $ sudo service domoticz.sh status
● domoticz.service - LSB: Home Automation System
Loaded: loaded (/etc/init.d/domoticz.sh; generated; vendor preset: enabled)
Active: active (running) since Sat 2018-05-26 21:49:22 CEST; 33s ago
Docs: man:systemd-sysv-generator(8)
Process: 25645 ExecStop=/etc/init.d/domoticz.sh stop (code=exited, status=0/SU
Process: 25665 ExecStart=/etc/init.d/domoticz.sh start (code=exited, status=0/
CGroup: /system.slice/domoticz.service
└─25674 /home/pi/domoticz/domoticz -daemon -www 8080 -sslwww 443

May 26 21:49:22 raspberrypi systemd[1]: Starting LSB: Home Automation System...
May 26 21:49:22 raspberrypi domoticz.sh[25665]: 2018-05-26 21:49:22.796 Domotic
May 26 21:49:22 raspberrypi domoticz.sh[25665]: 2018-05-26 21:49:22.796 Build H
May 26 21:49:22 raspberrypi domoticz.sh[25665]: 2018-05-26 21:49:22.797 Startup
May 26 21:49:22 raspberrypi domoticz.sh[25665]: domoticz: Domoticz is starting u
May 26 21:49:22 raspberrypi domoticz[25672]: Domoticz is starting up....
May 26 21:49:22 raspberrypi domoticz[25674]: Domoticz running...
May 26 21:49:22 raspberrypi systemd[1]: Started LSB: Home Automation System.

szerk:

van egy ilyen leírás:

Open the systemd configuration file :

vi /etc/systemd/system/domoticz.service

on Raspberry Pi Stretch as root (remove '#' on User and Group lines to run as 'Pi' user):

[Unit]
Description=domoticz_service
[Service]
#User=pi
#Group=users
ExecStart=/home/pi/domoticz/domoticz -www 8080 -sslwww 443
WorkingDirectory=/home/pi/domoticz
ExecStartPre=setcap 'cap_net_bind_service=+ep' /home/pi/domoticz/domoticz
Restart=on-failure
RestartSec=1m
#StandardOutput=null
[Install]
WantedBy=multi-user.target

csináljam meg ezt? Nem tiszta, hogy ettől most más user alatt futna-e vagy sem...

[ Szerkesztve ]

(#4435) tbs válasza Yoshida (#4434) üzenetére


tbs
addikt

sudo-z, majd a 'ps axfuwww' parancs kimenetet rakd ide. abban minden processz futtato felhasznaloja is benne lesz.

(#4436) Yoshida válasza tbs (#4435) üzenetére


Yoshida
aktív tag

így sikerült:

pi@raspberrypi:~ $ sudo ps axfuwww | grep domoticz
pi 26267 0.0 0.0 4368 536 pts/1 S+ 22:04 0:00 | \_ grep --color=auto domoticz
root 25674 0.4 2.2 178932 17148 ? Ssl 21:49 0:03 /home/pi/domoticz/domoticz -daemon -www 8080 -sslwww 443

Tehát akkor a root alatt fut, ahol gondolom az egész python állítgatás amit csináltam, nem érvényes?

Megpróbálom (lehet csak holnap), hogy pi ként fusson a domoticz, ha minden igaz akkor így már jó lesz. (bár azt még nem tudom, hogy hogyan kellene pontosan)

Köszi nektek!

[ Szerkesztve ]

(#4437) Janaboy válasza Yoshida (#4436) üzenetére


Janaboy
veterán

Ja rootkent, de ettol meg a scriptnek futnia kellene, nezd mar meg h rootkent tudod-e futtatni a basht?

Janaboy

(#4438) Yoshida válasza Janaboy (#4437) üzenetére


Yoshida
aktív tag

nem megy root alól a script:

root@raspberrypi:/home/pi/domoticz/scripts# ./BlackBeanControl.py -c SamsungVolUp
Traceback (most recent call last):
File "./BlackBeanControl.py", line 3, in <module>
import broadlink, configparser
ImportError: No module named configparser

viszont elvileg csak fel kell raknom pip-el a két modult, megpróbálom tegnap küzdöttem ezekkel már, a sima pi user alatt

(#4439) Janaboy válasza Yoshida (#4434) üzenetére


Janaboy
veterán

Vagy ennel kiveszed a user elol a #et aztan akként fut a domitcz, remélhetőleg minden rendben lesz a jogosultsag.

Janaboy

(#4440) Yoshida


Yoshida
aktív tag

műűűűködik!!!

Köszi mindkettőttöknek!!!!

Eszem megáll ettől, vagy ötször kellett installálni mindent, pi user alatt python3 alá először, aztán python2 alá, aztán most a root alá :D (persze egyből csak a root alá kellett volna)

Nem értem teljesen miért jó ez, de a lényeg hogy végre fut a script domoticz alól, ráadásul rögtön mindkét verzió megy. megy a python scriptes, meg a bash-es is.

szuper fórum :)

szerk:

szóval a telepítési leírásból ezeket kellett a root user alatt újra megcsinálni:
Install configparser package: python -m pip install configparser
Install netaddr package: python -m pip install netaddr
Install pycrypto package: python -m pip install pycrypto
Download python-broadlink package - you can find it on the github by the package name (github user: mjg59)
Unzip it to some local folder and install it: setup.py install

[ Szerkesztve ]

(#4441) Janaboy válasza Yoshida (#4440) üzenetére


Janaboy
veterán

Szoktak volt mondani, h rootkent nem futtatunk semmit, ha csak nincs mas mód.

Épp ezért :)

Janaboy

(#4442) tbs válasza Yoshida (#4440) üzenetére


tbs
addikt

Ugyes vagy! :)

Ezert kell mindent kontereresiteni. Nem bacca szet az ember a host os-t, lehet kiserletezni orrverzesig. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4443) fo_di


fo_di
őstag

mit gondoltok, egy sima kínai bluetooth tag mennyi ideig bírja egy elemmel, ha mondjuk percenként megkérdezem, ott van-e?
gondoltam, hogy a biciklire kéne egyet tenni az ülés alsó felére vagy hasonló, és máris lehetne rögzíteni, hogy a garázsban van-e még a bicikli vagy nincs
vagy van erre jobb megoldás is, mint percenként megkérdezni? (erre a célra egy esp32-t gondoltam, aminek van bluetooth modulja, aztán az valamivel majd továbbküldi a szervernek, azt még kigondolom, mivel lehetne legjobb

(#4444) gamerhun


gamerhun
csendes tag

Hasznal valaki boardlink a1-et, home assistant-al? Lehet valamit tenni hogy a fenyero/hangero/levego minoseget konkret szamokban(pl. fenyero:200 lux) mutassa a home assistant, ne csak 0-1-2-3-as szamokban? Vagy akar az is jo lenne ha ugy jelezne szovegesen, mint a gyari applikacioban. Valakinek otlet?

(#4445) AcCEsS válasza Yoshida (#4440) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Bocs, csak most olvastam át a topikot és a kérdésed, de látom már segítettek a többiek. :) Örülök hogy sikerült összehoznod!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4446) hoodoo86 válasza gamerhun (#4444) üzenetére


hoodoo86
tag

Az eszkozt nem ismerem, de home assistantot igen. Kuldj egy kepet a broadlink itemrol errol az oldalrol: [ip-cim]:8123/dev-state

Az attributum ertekek is legyenek lathatoak. Feltetelezem attributumkent vannak tarolva ezek az ertekek. Ebben az esetben egy template sensort kell definialnod, ami olvassa a broadlink item attributum erteket. A template sensort meg megjelenited a felhasznaloi feluleten.

(#4447) fo_di


fo_di
őstag

Valakinek van ötlete, hogy kb 12-14 óránként miért eszi meg a Home Assistant az összes cpu-t egy raspberry pi 3-on? Ezután az oldal elérhetetlen addig, amíg a processt újra nem indítom, és folyamatosan 99-100% CPU-t eszik, majd a process újraindítása után kiderül, hogy nem is rögzít azidő alatt semmit. Egy python scriptet is próbáltam crontabba betenni, ami 2 percenként megpróbálja meghívni az oldalt, ha nem jön be, akkor lelövi a processt és újraindítja, de az addig simán futó script egy csomó python callback errorba futott a 100% cpu használat alatt.
Van ötletetek? Ez a config fájlom. Raspi 3, Raspbian alatt, az alternatív telepítési útmutató szerint és az egész a Python virtuális környezetben fut.

(#4448) tbs válasza fo_di (#4447) üzenetére


tbs
addikt

Csekkelni kene, hogy swappel-e. (ssh, root es a 'top' parancs cpu soraban a wa% ha 20-nal nagyobb, akkor szopoka...) Magas iowait-nel szokott latszolag elfogyni a cpu. Ha nem nagy az iowait, akkor vedd ki a vegtelen ciklust a valahonnan. :DDD

(#4449) fo_di válasza tbs (#4448) üzenetére


fo_di
őstag

top - 13:42:55 up 42 days, 13:26, 1 user, load average: 0,17, 0,27, 0,26
Tasks: 110 total, 1 running, 67 sleeping, 0 stopped, 0 zombie
%Cpu(s): 18,6 us, 0,4 sy, 0,0 ni, 76,7 id, 4,2 wa, 0,0 hi, 0,2 si, 0,0 st
KiB Mem : 961656 total, 246324 free, 180328 used, 535004 buff/cache
KiB Swap: 102396 total, 49404 free, 52992 used. 665904 avail Mem

PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
17565 homeass+ 20 0 333956 93892 9764 S 0,7 9,8 5:38.21 hass

nem tűnik egyelőre vészesnek, de majd ha megint befagy, akkor is igyekszek megnézni, de most wa általában 0, és 4-5re ugrik fel időnként (talán akkor van update)

[ Szerkesztve ]

(#4450) fo_di válasza tbs (#4448) üzenetére


fo_di
őstag

ha esetleg még segít, akkor folyamatosan, kb minden MQTT üzenet idején ilyen errorokat kapok a hassban:
BrokerProtocolHandler Unhandled exception in reader coro: IncompleteReadError('0 bytes read on a total of 1 expected bytes',)
Timer got out of sync. Resetting

ugyanakkor az adatok meg probléma nélkül felbukkannak (egyetlen szenzorom van, ami mqtt-n keresztül fogad adatokat egy kütyütől, majdezt szétdobálom 8 másikba, mert 8 adat van a payloadban)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.