Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) takimobil válasza Yoshida (#4093) üzenetére


takimobil
csendes tag

Addig jutottam ,hogy már sikerült hardverként hozzáadnom és az eseményeknél már nem ad hibaüzenetet.

2018-04-17 10:33:37.159 (eRemote) Initialized version 1.0.0, author 'zak45'
Abban tudnátok segíteni ,hogy most hogy tudom hozzáadni a kapcsolókhoz?

(#4102) cpt rodgi válasza cpt rodgi (#4090) üzenetére


cpt rodgi
tag

sziasztok
a homebridge nem huzza fel az eszkozeimet. tudna valaki segiteni, h mit ronottam el?

[2018-4-17 12:11:20] Loaded config.json with 0 accessories and 1 platforms.
[2018-4-17 12:11:20] ---
[2018-4-17 12:11:20] Loading 1 platforms...
[2018-4-17 12:11:20] [eDomoticz] Initializing eDomoticz platform...
[2018-4-17 12:11:20] Loading 0 accessories...
Setup Payload:
/CODE]

(#4103) BullZeye válasza Magga (#4100) üzenetére


BullZeye
veterán

És neked simán végig megy Tasmota?
Nekem HA elindul, mert általában el se indul, akkor 76%nál kapok egy ilyen hibaüzit:

Ehhez az eszközhöz is kell külső 3.3V-os tápellátás?

Szerk:
Oké, kihúz-visszadug 2-3 próbálkozás, és most végigment, flash complete, sonoff villog zölden, ha hazaérek tesztelem.

[ Szerkesztve ]

(#4104) Janaboy válasza cpt rodgi (#4102) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem nagyon akar ez neked összejönni :)

Janaboy

(#4105) tboy93


tboy93
nagyúr

Rpi3 model b-vel szemezek, home assistant futna rajta. Ismerősöm lebeszélne, mert szerinte lassú a hass a pi3-on, pl log-ok betöltésénél (sqlite?) néha nagyon sokat kell várni. Mik a tapasztalatok? :R

(#4106) Magga válasza BullZeye (#4103) üzenetére


Magga
aktív tag

Tasmotával és ESPEasy-vel is próbáltam már, volt, hogy többször kellett flashelni, de eddig mindig sikerült.

(#4107) hoodoo86 válasza tboy93 (#4105) üzenetére


hoodoo86
tag

Erosebb vason is lassan fog a logbook betolteni, ha sok az adat. Ez valoszinu az sqlite miatt van. Valamelyik komolyabb adatbazissal lehet azon gyorsitani. A rPi3 egyebkent boven eleg a hass-ra. Sot, raspberry zero is eleg ra.
Nekem ket home assistantom fut:
- raspberry pi zero W
- synology ds218+ (docker containerben)

A bootolasi idoben van kulonbseg, mashol nincs igazabol semmi eszreveheto. Logbook, history ugyan olyan lassu, ha sok adatot mentesz el.

(#4108) BullZeye válasza Magga (#4106) üzenetére


BullZeye
veterán

Jaja, csak amikor az ember először csinálja, akkor azért meglepődik, hogy ugyan miért nem működik :)

Viszont a beépített wifi manager része imádni való, telefonról simán beállítottam az új WIFI jelszavát, gépről böngészőből meg a HA beépített MQTTjét.

Spot lámpa elé beraktam, és Xiaomi Switch-re csináltam automatizálást, és szipi szupin megy, remélem stabilan és hiba mentesen.

(#4109) itanczos válasza tboy93 (#4105) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem a log nem a Pi-n tárolódik, hanem a NAS-on mysql-ben. Az is marha lassú!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4110) tboy93 válasza itanczos (#4109) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor mi a megoldas, hogy gyors legyen? :D

(#4111) Yoshida válasza tboy93 (#4110) üzenetére


Yoshida
aktív tag

van egy ilyen cikk: [link]

"My home-assistant_v2.db was 7500 MB. I ended up bringing up MySQL and porting my data over there. Runs much better than sqlite…as it should."

"Its definitely faster rebooting and pulling up graphs."

(#4112) hoodoo86 válasza tboy93 (#4110) üzenetére


hoodoo86
tag

1. Szerintem a legfontosabb az, hogy legyen beállítva, hogy miről készüljön history bejegyzés. A default minden eseményről bejegyzés helyett legyen csak azokról az eszközökről, amik érdekesek is.
(include - entities - link)

2. Limitálni pár napban az elmentett adatmennyiséget: pár napnál régebbi adatok automatikus kitörlése.
(purge_keep_days - [link])

Ezzekel már valószínű lecsökkentetted az adatbázis méretet jelentősen akkorára, hogy azzal az sqlite is elboldogul.

Ha mégis kellene sok és régi adat, akkor itt van a megoldás:
https://www.home-assistant.io/components/#history

Valamelyik külső szolgáltatás használata (lehetőleg egy másik szerveren).

(#4113) itanczos válasza hoodoo86 (#4112) üzenetére


itanczos
senior tag

MySQL-nél például nem működik purge_keep_days. Leáll tőle pár óra után a log-olás.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4114) layerke válasza itanczos (#4113) üzenetére


layerke
aktív tag

Amennyire én tudom, a HomeAssistant tudja kezelni pluginnel az influxdb-t. Abba kell menteni amit csak lehet és meg van oldva a probléma. Kifejezetten ilyen feladatokra tervezett és készített time-series alapú adatbázis, ami ingyenes és másik gépre is lehet telepíteni, akkor nem terheli a HA-t.

(#4115) tboy93


tboy93
nagyúr

Mindegy, berendeltem a Pi3-at, majd kitalálok valamit logolásra :D

(#4116) layerke válasza tboy93 (#4115) üzenetére


layerke
aktív tag

Zseniális megoldás, hogy kikéred a többiek véleményét, akik ha tudnak valamit kapásból, akkor megválaszolják, ha nem, akkor utánajárás után válaszolják meg, te pedig bevásárolsz valamit saját eszed után. Minek kérdeztél?!

Szerinted mennyire jön az ki jól, hogy:
te: kólát igyak vagy fantát?
mi: igyál kólát, mert ez az amaz.
te: leszarom mit mondotok, iszok inkább gyömbért
mi: :( :W

ui: a röhögő smiley a hozzászólásod végén pedig extra mód vérlázító.

[ Szerkesztve ]

(#4117) tboy93 válasza layerke (#4116) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem túlreagálod a dolgokat. Sokan használtok itt is Pi3-at domoticzra vagy hass-ra, innen jött az ötlet hogy én is vegyek egyet. A logolásra is kaptam itt már pár tippet, még Te is írtál (influxdb), akkor mi is a probléma? :F

"a röhögő smiley a hozzászólásod végén pedig extra mód vérlázító"

Erre aztán végképp nem tudok mit mondani. Semmi bántó vagy provokatív szándék nem vezérelt.

(#4118) layerke válasza tboy93 (#4117) üzenetére


layerke
aktív tag

Akkor biztos félreértettem, bennem van a hiba.

(#4119) BullZeye válasza layerke (#4114) üzenetére


BullZeye
veterán

InfluxDB-t az első nap felraktam, és onnan grafikonozok meg minden földi jó.
Alap beállításokkal mindent oda ment, és akkor a HA adatbázisát törölhetem mondjuk havonta? (3,5gb jelenleg)

Ezt főleg azoktól kérdezem akik már túlestek ezen, én még nem mertem HA adatbázisát tisztítani, de lassan esedékes lesz, mert ilyen tempóban be fog telni a 32gb-os kártya.

(#4120) hoodoo86 válasza itanczos (#4113) üzenetére


hoodoo86
tag

Ezt jo tudni. Viszont akkor nem latom ertelmet atallni mysql-re azoknak akik most telepitik a home assistantot.

layerke: en ellenkezoleg latom a helyzetet. Szerintem az itt adot valaszok alapjan vasarol eszkozt.

[ Szerkesztve ]

(#4121) hoodoo86 válasza BullZeye (#4119) üzenetére


hoodoo86
tag

Csak allitsd be a keep_purge_days -t es az magatol tisztitja a sqlite adatbazist.

(#4122) AcCEsS válasza Dodi_30 (#4091) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszi! Lementve! :K

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4123) cpt rodgi válasza layerke (#4116) üzenetére


cpt rodgi
tag

csak megjegyzes..

en sok hettel ezelott, amikokr lebeszeltetek a synology-s megoldasrol, bar az volt, vettem egy pi-t. elotte megkerdeztem, ( ha mar tanacsoljatok h pi jobb mint a nas , domo-ra) melyik pi, miert, es mekkora ssd... hat.. semmi hir.. vettem is egy 3-masat, 5 napra ra jelent meg az uj, :((( , es vettem egy 32 es kartyat.. ma mar tudom, h feleslegesen nagy.
szooo ha az ember ulepeben ott a zabszem, akkor inkabb rendel::))
en ezen a teren nagyon kezdo vagyok, es sokxeor kerdeztem mar.. hat.. volt h kaptam valaszt, es olyan is h nagyon hasznosat! (koszonet erte, akinek inge!!)
roviden.. ne vedd a szivedre szegeny srac popesza be van sozva :R
en sem veszem a szivemre ha semmi valasz nincs, es 3 napig allok egy 2 karakteres hiba miatt.. aztan egyszer csak rajovok, h mit rontottam el. persze bosszanto, mert nekem pont 10 perce indult el a cucc, es nezd vissza miota szerencsetlenkedek..... kb 2-3 honap!!!
es mi megy.. hat nem urtechnika. :

domo
ha-bridge (digitalis tyuk)
hombridge (almacsaj)
broadlink pro
es egy tv on/off, redony felle, idojaras (ez 10 naponta megdoglik, es nem tudom miert), alaplapinfok...

ez nektek tippelve 10 aktiv perc plusz kb 40 mif gut a telepites.. nekem 2-3 honap.. ez van :D
Viszont most epp hatalmas az oromom.. es este kiprobalom.. es ha minden ok, akkor johetnek a kutyuk keresese, vasarlasa na meg a tobbi sok kerdes..

(#4124) BullZeye válasza hoodoo86 (#4121) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, azt tudom, de mit tisztít? Milyen adatokat töröl pontosan? Mert ha jól gondolom, akkor mindent, vagy nem? Vagy ha van InfluxDB, akkor hagyjam a fenébe a HA adatbázisát, és tényleg töröljek mindent 1 hónap után?

(#4125) itanczos válasza BullZeye (#4124) üzenetére


itanczos
senior tag

Mindent napló bejegyzést, értéket, előzményt! A megadott dátumnál régebbről!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4126) hoodoo86 válasza BullZeye (#4124) üzenetére


hoodoo86
tag

Ahogy itanczos is irja, minden history adatot torol, ami kivul esik az ido intervallumon. De mivel te influxdb-be is exportalsz, ezert neked nem kell sok history az sqlite adatbazisban. Allitsd 1 napra, es akkor meg pont latod az elmult 12 ora allapotat, ha rakattintasz egy eszkozre a dashboard-on. A regebbi adatokat meg ugyis influxdb-bol olvasod ki.

(#4127) namenlos


namenlos
tag

Sziasztok! Van egy Sonoff Touch-om (gyári firmware-rel), ami a kerti világítást vezérli és az lenne a cél vele, hogy naplementekor kapcsolódjon fel. Ezt jelenleg IFTTT-vel oldom meg, de elég megbízhatatlan: az esetek többségében működik, de pl. ma is csak manuális rásegítéssel (Applet / Check now) sikerült működésre bírni. Nem tudom, hogy ez ilyenkor miért van. Van esetleg valami alternatív megoldás rá? Az eWelink-kel történő időzítés tökéletesen működne, csak kb. hetente kellene átállítgatni, mert annyival hosszabbak a nappalok.

(#4128) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Azt láttátok, hogy létezik új Sonoff POW? Az R2 variáns. Én csak most vettem észre... Kicsit többet tud, habár a live értékek Tasmota-val eleve működnek.

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4129) BullZeye válasza AcCEsS (#4128) üzenetére


BullZeye
veterán

Tartok tőle, hogy Tasmotával elveszíti minden előnyét, és ugyanolyan lesz mint a sima, de talán pozitívum, hogy pontosabban mér, ha nem marketing bullshit.

Ha már Sonoff,
Másnak is hektikus a flashelés, vagy valamit nem jól csinálok/rossz az új flashelő eszköz.
A Basic eszközt tegnap 5x flasheltem, mire felment error nélkül, elmegy 5-10-76%ig, aztán eldobja magát.
Most egy másik Basic-et próbáltam flashelni, de nem jártam sikerrel. Úton van még egy USB Flashelő, számíthatok rá, hogy az is hasonlóan fog működni?

[ Szerkesztve ]

(#4130) AcCEsS válasza BullZeye (#4129) üzenetére


AcCEsS
senior tag

A fene tudja... Viszont a Tasmota-ban eleve megy a live monitor. Úgy látom, pl. a Banggood-on 3.600,- ami nem kevés összeg, szerintem ennyit nem ér.

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4131) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Rendeltem egy rpi3b-t, hass-t szeretnék majd telepíteni rá.

Van egy ilyen sonoff kapcsolóm, illetve úton van egy ilyen cucc hozzá, amivel elvileg tudok rá felrakni másik firmwaret. Ehhez a mókoláshoz van valami tutorial?

Másik kérdésem, hogy szeretnék egy hőmérséklet és humidity szenzort, esp32-re gondoltam, ahhoz egy ilyen szenzor jó lehet?

(#4132) BullZeye válasza AcCEsS (#4130) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem sokkal olcsóbb a sima POW, ahogy nézem kb 2,5 dollár a különbség. (9,5 vs 11,99) + 1,5 shipping mindkettőnél.

(#4133) MaCS_70 válasza tboy93 (#4131) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én inkább a BME280 szenzort ajánlom. Egyszeri kiadásként nem tragikus a felára, viszont jóval pontosabb és megbízhatóbb, mint a DHT.

Nálam pár hónapja tesztüzemben megy pár BME280 és DHT22, és mind páratartalom, mind pedig hőmérséklet vonalán már otthoni környezetben is nehezen elfogadható pontatlanságot mutat az összes DHT.

A BME ráadásul légnyomást is mér.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4134) tboy93 válasza MaCS_70 (#4133) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszönöm a tippet! Erre gondolsz ugye?

Esp32-re simán ráköthető? Illetve tudsz megbízható forrást esp-re vagy igazából mindegy honnan veszem?

[ Szerkesztve ]

(#4135) MaCS_70 válasza tboy93 (#4134) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre.

Én is találomra veszem, a négylábú ESP-re elég is, mivel ezek az I2C kapcsolódásai. (Ez ugyanis I2C, nem OneWire kapcsolaton kommunikál). Nálam is megy néhány NodeMCU-n és közvetlenül RPI-re kötve is.

NodeRED is ismeri, nagyon elterjedt, bevált típus.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4136) fecus


fecus
őstag

Domoticz, legújabb verzió. Volt egy fényerősség mérőm aminek eltűnt a jele. Szóval akkor is 0 amikor világos van. A szenzort soros porton csatlakoztatva adja/küldi a helyes értékeket. A Beállítások/Hardvernél alvezérlőként látom és zárójelben a jó érték.
4 S_LIGHT_LEVEL #1. V_LIGHT_LEVEL (29) true 1200 2018-04-19 19:47:03
Megjelent viszont egy %-os fényerőmérő eszköz ami tiltva volt, de a jó értéket mutatta csak %-osnak írta.
Mindkettőt kitöröltem az eszközök közül, csak azt felejtettem el, hogy miképpen kell újra felvenni.

Hogyan tudom felvenni őt(ket) újra?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4137) Tottu


Tottu
senior tag

Sziasztok,

Hamarosan szeretnék én is a házunkba venni egy Xiaomi Smart Home Security Kit-et, kiegészített érzékelőkkel és mellé egy kamerával. Szünetmentes tápot tennék a routerhez és a gateway-hez, hogy áramszünet esetén is működjön a rendszer.

Amit szeretnék még elérni, hogy vmilyen módon SMS-t kapjak, ha valamilyen mozgást érzékel a rendszer. A Xiaomi-nál alapból nem találtam ilyen modult. Erre esetleg tudok valamilyen eszközt ajánlani, amit összetudnék integrálni a a Xiaomi Gateway-el?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#4138) fecus válasza fecus (#4136) üzenetére


fecus
őstag

Megoldva. A 3.8197 verzió után megkülönböztetik a V_LIGHT_LEVEL és a V_LEVEL változókat. A V_LIGHT_LEVEL lett a %-os és a V_LEVEL az abszolút. Én egy éve a V_LIGHT_LEVEL-t adtam neki. A szenzor maradt a Domoticz változott alatta.

Módosítva a sketch-et és újraindítva a szenzort megjött az érzékelő is.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4139) itanczos válasza Tottu (#4137) üzenetére


itanczos
senior tag

Push üzenetet küld neked a rendszer (nem a gateway!), ha beállítod az értesítést a MiHome app-ban.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4140) Tottu válasza itanczos (#4139) üzenetére


Tottu
senior tag

Ha nem tévedek, akkor ezt a push üzenetet is interneten keresztül küldi. Viszont nekem az lenne a célom, hogy internet kapcsolat nélkül is tudjon küldeni egy SMS-t, GSM hálózaton keresztül.

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#4141) Yoshida válasza fecus (#4138) üzenetére


Yoshida
aktív tag

uhh, pedig próbáltam a v_levelt én is, nekem azzal nem működött.. de lehet megpróbálom újra. csak ez az első elemes node-om, és macerás újra felrakni a sketch-et.

(#4142) fecus válasza Yoshida (#4141) üzenetére


fecus
őstag

Ezt olvastam. Ebből lett megoldás.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4143) itanczos válasza Tottu (#4140) üzenetére


itanczos
senior tag

Vissza olvastál kicsit?
Sokszor leírtuk már, hogy a gateway egy buta eszköz ilyen szempontból! Nem ő vezérli, vagy dolgozza fel az információkat, hanem a kínai, szingapúri, vagy más központ! Onnan kapod az értesítést, nem a gateway küldi!
Ezért internet nélkül nincs semmilyen kommunikáció, sőt más se!

Ha ilyet akarsz, akkor kell egy saját okosotthon szerver, ami lehet HomeAssistant, vagy Domoticz, vagy más.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4144) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni
Domoticzban hogyan lehet beállítani azt a folyamatot hogy folyamatosan pingeljen egy ip-t. Így vissza tudja jelezni nekem hogy a tévém be vagy ki van-e kapcsolva
?

(#4145) mogyesz válasza cpt rodgi (#4144) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Szia!

Domoticz alatta scripts könyvtárban van egy ping_by_ip.pl nevű file, aminek a tartalma:

#!/usr/bin/perl
use v5.14;
use LWP::Simple; # From CPAN
use JSON qw( decode_json ); # From CPAN
use Data::Dumper; # Perl core module
use strict; # Good practice
use warnings; # Good practice
use utf8;
use feature qw< unicode_strings >;
# Configuration section, please update to your values
my $domoticz = "192.168.1.10:1028"; # ip and port of your Domoticz server
my $domo_cmd = "http://$domoticz/json.htm?type=devices&filter=all&used=true&order=Name";

# Array of (device idx, IP)
my %IP=(29=>'192.168.1.19',
64=>'192.168.1.34');
my $debug=0;
# Get the JSON url
my $json = get( $domo_cmd );
die "Could not get $domo_cmd!" unless defined $json;
# Decode the entire JSON
my $decoded = JSON->new->utf8(0)->decode( $json );
my @results = @{ $decoded->{'result'} };
#Put JSON switch and status in a Table
my @tab;
foreach my $f ( @results ) {
if ($f->{"SwitchType"}) {
$tab[$f->{"idx"}]=$f->{"Status"};
}
}
# Now we go all over the IP to check if they are alive
foreach my $k (keys %IP) {
my $ip=$IP{$k};
my $res=system("sudo ping $ip -w 3 2>&1 > /dev/null");
#print $k." ".$res."\n";
if (($res==0)&&($tab[$k] eq 'Off')) {
#If device answered to ping and device status is Off, turn it On in Domoticz
if ($debug) {print "$k is On\n"};
`curl -s "http://$domoticz/json.htm?type=command¶m=switchlight&idx=$k&switchcmd=On"`;
} elsif (($res!=0)&&($tab[$k] eq 'On')) {
#If device did NOT answer to ping and device status is On, turn it Off in Domoticz
if ($debug) {print "$k is Off\n"};
`curl -s "http://$domoticz/json.htm?type=command¶m=switchlight&idx=$k&switchcmd=Off"`;
} else {
if ($debug) {print "do nothing: $k is ".$tab[$k]."\n";}
}
}

Itt a "my $domoticz = "192.168.1.10:1028";" - írd át a tiedre,

illetve a

# Array of (device idx, IP)
my %IP=(29=>'192.168.1.19',
64=>'192.168.1.34');

Szekcióban a 29=> és a 64=> az eszközök IDX értékei, vagyis a Domoticzban vegyél fel Dummy eszközöket, és azok IDX értékeit add meg itt. (Én kapcsoló on/off eszközként vettem fel őket.)

Végül crontab-ba fel van véve az alábbi sor, mely percenként lefut:

*/1 * * * * /home/root/domoticz/scripts/ping_by_ip.pl 2>&1 >> /dev/null

Szerk.:
Nem tudom, a fentiek pontosan honnan származnak, így szerzőt sem tudok feltüntetni, de köszönet érte itt is! :-)

[ Szerkesztve ]

(#4146) cpt rodgi válasza mogyesz (#4145) üzenetére


cpt rodgi
tag

Köszi.. probalkozom.. :R

(#4147) cpt rodgi válasza mogyesz (#4145) üzenetére


cpt rodgi
tag

bocsi.. de ennel a sornal elveszem.. "Végül crontab-ba fel van véve az alábbi sor, mely percenként lefut:" milyen kiterjesztes, es/ vagy hova irom. azaz mi es hol a cronteb? :W

(#4148) cpt rodgi válasza cpt rodgi (#4147) üzenetére


cpt rodgi
tag

szerintem megoldottam, de nem csinalja a dolgat.
a ./ping_by_ip.pl el elvileg a ..scripts konyvtarbol inditva par mp utan "lefut" de nem valtozik egyik "kapcsolo" allapota sem .. ip-k portok idx jo. ha barmit atirok akkor "tudja a "dolgat , hibat ir. :(

--a leirasod alapjan talaltam :R ezt de nekem igy sem kapcsol semmit..:(

[ Szerkesztve ]

(#4149) cpt rodgi válasza mogyesz (#4145) üzenetére


cpt rodgi
tag

Na megoldva.. en tok hulye vagyok hozza.. epp. h dereng, de a lenyeg h ez a script megy, (nekem.. a masik valamiert nem indul...(portok minden ugyanugy allitottam) ime: #!/usr/bin/perl
# This program is free software; you can redistribute it and/or
# modify it under the terms of the GNU General Public License
# version 2 as published by the Free Software Foundation.
# Author: epierre
use v5.14;
use LWP::Simple; # From CPAN
use JSON qw( decode_json ); # From CPAN
use Data::Dumper; # Perl core module
use strict; # Good practice
use warnings; # Good practice
use utf8;
use feature qw< unicode_strings >;


my $trendsurl = "http://192.168.0.24:8080/json.htm?type=devices&filter=all&used=true&order=Name";
my %IP=(39=>'192.168.0.23',
40=>'192.168.0.22',
10=>'192.168.0.25');

my $json = get( $trendsurl );
die "Could not get $trendsurl!" unless defined $json;

# Decode the entire JSON
my $decoded = JSON->new->utf8(0)->decode( $json );

my @results = @{ $decoded->{'result'} };

my @tab;
foreach my $f ( @results ) {
if ($f->{"SwitchType"}) {
$tab[$f->{"idx"}]=$f->{"Status"};
}
}



foreach my $k (keys %IP) {
my $ip=$IP{$k};
my $res=system("sudo ping $ip -w 3 2>&1 > /dev/null");
print "-->".$k." ".$res." ".$tab[$k]."\n";
if (($res==0)&&($tab[$k] eq 'Off')) {
print "$k is On\n";
`curl -s "http://192.168.0.24:8080/json.htm?type=command¶m=switchlight&idx=$k&switchcmd=On"`;
} elsif (($res!=0)&&($tab[$k] eq 'On')) {
print "$k is Off\n";
`curl -s "http://192.168.0.24:8080/json.htm?type=command¶m=switchlight&idx=$k&switchcmd=Off"`;

} else {
print "do nothing: $k is ".$tab[$k]."\n";

}
}

megy, oromkodes van, koszi :C :)

[ Szerkesztve ]

(#4150) Janaboy


Janaboy
veterán

Kicsit elszontyolodtam, bár lehet csak azért mert rosszul csinálom.

Megjött a Sonoff T1 EU, felraktam kábelen Tasmotát, marha egyszerű volt, semmi forrasztás, vagy gpio0 zárása, simán gombbal mehet.

Na felrakom, átírtam az ap-t a telon, lát is, öröm boldoság..aztán itt jön a gond.
Beállítom, hogy t1 2 gang, wifi stb, aztán egyszer csak gondol egyet, ujraindul és visszaáll az összes alapbeállításra, de miért? :(

Vagy a programozó 3.3V nem elég ehhez és emiatt ujraindul?

Janaboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.