Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Magga


Magga
aktív tag

Megpróbálom, köszönöm! :R

(#4052) Magga válasza yogee (#4050) üzenetére


Magga
aktív tag

Működik, ezer köszönet! :C :R

(#4053) enesbcs válasza lplugo (#4049) üzenetére


enesbcs
tag

Én már tavaly feladtam, próbáltam háromféle 868Mhz-es modullal kommunikálni a Computherm RF termosztáttal, semmire nem jutottam velük. El is pakoltam az elhalt ötletek polcom legaljára. :(
És valószínűleg nem azért nem válaszol senki itt sem, mert nem akarnak, hanem mert másnak sem ment/nincs rá igénye.

(#4054) layerke válasza enesbcs (#4053) üzenetére


layerke
aktív tag

Továbbpörgetném ezt a gondolatmenetet: azért is nem válaszoltunk rá, mert jó néhányszor meg lett már beszélve ez a redőnyvezérlős téma, de újra elmondom az ÉN álláspontomat, ami nem kötelezően követendő, de igen erősen meggondolandó:
Klasszikus sima csőmotor (nem rádiós, nem smart, semmi egyéb krix-krax jelző) és hozzá
Fibaro roller shutter 2
vagy
KNX redőnyvezérlő plusz kapcsoló bemenet.
Ez a tökéletesen járható, nem olcsó, de kiválóan, hibamentesen üzemelő megoldás.

(#4055) lplugo válasza layerke (#4054) üzenetére


lplugo
csendes tag

Azt érrtem és elfogadom, hogy ez lenne a jó.
De a meglévő redőnyvezélés 868Mhz-es távirányítóval már évek óta adott, amikor még csak filmekben volt okos otthon :). Ez sem azért került beszerelésre, hanem kényszerből, mert túl széles a redőny ahhoz, hogy húzogatóssal rendesen meg tudták volna oldani.
Ezért nem is robbantanám ki a helyéről, meg nem is költenék rá annyit, hogy újat vegyek, mert egyébként ha megnyomom a távirányítón a gombot, akkor tökéletesen teszi a dolgát.
Annyira meg nem értek hozzá, hogy belenyúlkáljak.

Szóval ennek a távirányítóját szeretném kiváltani valamivel, amit domoticz alól vezérelhető.
Ha esetleg van valaki akinek sikerült, a tanácsának nagyon örülnék.

(#4056) lplugo válasza enesbcs (#4053) üzenetére


lplugo
csendes tag

enesbcs,
Én neki sem kezdtem integrálni az RF termpsztátot, szerintem ezek az eszközök sokkal zártabbak egy redőny motornál és annak a távirányítójánál.

(#4057) cpt rodgi válasza enesbcs (#4053) üzenetére


cpt rodgi
tag

ha 12-36 egyenrol megy a motor, lehet egyszerubb kicserelni a vevot, (2 erpar) es meris compatilbe a mai vilaggal.. de ez csak egy 5let.. [link]

tudom .. nem wifi, hanem radio, ( de most is az van neki) van vegallas tamper kapocsolo, olcso, es az atalakitas is egyszeru... persze innne nezve

(#4058) itanczos válasza lplugo (#4055) üzenetére


itanczos
senior tag

Ha nem riadsz vissza az elektronikia barkácsolástól, akkor érdemes lenne egy RPi, vagy arduino, vagy akár egy ESP lapka, amivel egy pici relével a távirányítód érintkezőit össz kell zárni.
Ez kb 1000-2000 Ft.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4059) yogee válasza enesbcs (#4053) üzenetére


yogee
tag

Szia!
Mivet próbáltad a computherm RF termosztátot vezérelni?
csak, hogy én azzal már ne játszak... :)
Te is valami olyasmit szerettél volna megoldani, hogy "felülbírálod" a termosztát programját és a smarthome által távolról vezéreled a termosztátot?

[ Szerkesztve ]

(#4060) lplugo válasza itanczos (#4058) üzenetére


lplugo
csendes tag

Szia itanczos,

A távirányítót szívesebben babrálom mint a motort, ami rendesen 230V-ról van üzemeltetve ha jól tudom.
Pontosan milyen lapkát ajánlanál hozzá?

(#4061) itanczos válasza lplugo (#4060) üzenetére


itanczos
senior tag

Az attól függ, milyen távolságok vannak, min fut a központi szoftver.
Lehet egy ESP-vel (pl WemosD1mini) wifi-re rakni, vagy egy arduino (pl Nano) usb-vel felvenni.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4062) lplugo válasza yogee (#4059) üzenetére


lplugo
csendes tag

yogee,

Igen, nekem is ilyesmi volt a tervem de hamar letettem róla, mert rájöttem, hogy hiába tudom bármivel felülírni a parancsot (le- vagy felvenni a hőmérsékletet), semmi értelme sem lesz, mert nem fogom látni az aktuális állapotot, hogy mennyi a szoba hőmérséklete és sikerült-e állítani a termosztáton, csak ha ugyanúgy odamegyek a termosztáthoz, mivel nem küld semmilyen adatot más eszközre.

Fontos volt az is, hogy távolról rálássak, úgy hogy vettem egy BVF termosztátot. Jó sok korlátja van, nem biztos, hogy ezt ajánlanám másnak. Sajnos akkor még nem volt meg a pi és nem is tudtam róla, hogy elérhetők ilyen jól konfigurálható open source megoldások mint a HA vagy a domoticz. Úgy hogy eddig ezt sem tudtam beintegrálni, a domoticz alá :). Elég zártnak tűnik a rendszer szintén.
De legalább be tudom kapcsolni mielőtt hazaérek és sokkal könnyebben programozható mint a korábbi computherm.

De azt hiszem, itt nem lehet megúszni egy új termosztátot.

Néztem olcsó kínait, de valmiért nem bíztam meg benne annyira, NEST-et meg nem akartam, mert azt meg túl drágának tartottam ahhoz képest, amit szerintem nyerek rajta.

Ez valahol a kettő között volt.

(#4063) lplugo válasza itanczos (#4061) üzenetére


lplugo
csendes tag

A domoticz egy pi-on van kb. 3-3,5 méterre a redőny motortól. egy szekrényben elrejtve.
Megnézem ezt a két modult, köszönöm a tippet!

(#4064) enesbcs válasza yogee (#4059) üzenetére


enesbcs
tag

Az volt az alapötlet, hogy majd a Raspberry-be teszek egy GPIO-ra csatlakoztatható 868Mhz-es adót, és ugyanazokat a jelsorozatokat ismétlem a ki és bekapcsoláshoz, amit az RF-es saját távvezérlője.
Addig eljutottam, hogy a PC-be dugott USB-s RTL-SDR vevővel le tudtam hallgatni a jelsorozatot,
el is tudtam különíteni a 868.39Mhz-en a ki és a bekapcsoláshoz tartozó jelsorokat az Universal Radio Hacker programmal, amiket egy preambulumot követően háromszor ad le egymás után a távvezérlő a kazánnál levő egységnek.
Ekkor jött a neheze, Python és C nyelven legalább 20 féle forráskódot töltöttem le, amivel két héten keresztül, éjszakába nyúlóan teszteltem háromféle 868Mhz-es modult: CC1101, RFM69, Si4463
De bármilyen adatokat is adtam ezekkel, a levegőbe (szintén URH programmal hallgattam le) csupa bináris "1" vagy hexában "FF" érkezett, mindenféle rádiós paramétereket masszíroztam a beállításaiknál, hiába.
Így rájöttem, hogy hülye vagyok a rádiótechnikához, bedobtam a fiók aljába az egészet és inkább megcsinálom a saját termosztátom Wifisre ESP8266-al...

(#4065) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Én vagy el vagyok maradva 20 évvel a kazánvezérlésekben (fater gázkazánja kap egy relével rövidzárat, akkor indul a fűtés, ha elég, akkor meg kell szakítani a relét), vagy ugyanezt csinálják a mostani termosztátok is.
Akkor viszont ott van amit layerke többször írt, neki szobánként vannak a fűtéskörök, hőmérők, és az alapján vezérli a kazánt, akár egy szoba is ha lehűl, indíthatja a kazánt, és oda fog menni a melegvíz, mert a zónaszelepeket is felokosította/okosat vett.

Tehát nem a termosztátot kell befolyásolni, hanem ki kell dobni (eladni), és csinálni egyedi rendszert. Itt aztán nem sok korlát lesz.

(szerk: azt mondjuk nem gondoltam végig, egy öntanuló termosztát működését mennyire lehet egy domoticz-al pl. kiváltani)

[ Szerkesztve ]

(#4066) Magga


Magga
aktív tag

Van valakinek ötlete, hogy Sonoff Basicen (ESPEasy Mega), miért nem tudom kalibrálni a mért hőmérséklet értékeket? 1 sikerült, 2 nem...

%value%-0.3

(#4067) enesbcs válasza Yoshida (#4065) üzenetére


enesbcs
tag

A Computherm Q7RF-nél egy hőmérő van a hordozható távvezérlőben és az indítja a kazánra kötött RF-es relét, ha úgy érzi hideg van. Ennyi. Ezt ki tudtam volna váltani saját készítésű wifis hőmérőkkel szobánként, és a Domoticz kapcsolta volna a Computherm vevőjét, e helyett az egész Computhermet ki fogom dobni.
A szobánkénti hőmérőimet farigcsálom már egy ideje, még egy RPI kell a nappaliba, az a 8-as projektem, és a 9-es lesz a kazánt kapcsoló relé, ahogy időm engedi.
http://bitekmindenhol.blog.hu/tags/projekt

Én nem szeretnék öntanuló termosztátot, elég számomra a Domoticzba felvihető fix szabály és a jelenlétérzékelés kombinációja.. amit bármikor felülbírálhatok pl telefonról, vagy helyi kezelőszervről.

(#4068) BullZeye


BullZeye
veterán

Hülye kérdés, de melyik MQTT ami futhat Raspberry PIn (tehát nem felhő alapú, hanem helyi hálón fut).
Ti mit használtok hozzá? Ha kimarad internet nem szeretném, hogy ne menjen, így mindenképpen itthon szeretném tudni a biztonság kedvéért.

Sonoff Basic (Tasmota)

[ Szerkesztve ]

(#4069) hoodoo86 válasza BullZeye (#4068) üzenetére


hoodoo86
tag

Eclipse Mosquitto, vagy a Home Assistant beepitett mqtt-jet is hasznalhatod.

(#4070) BullZeye válasza hoodoo86 (#4069) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, fura, hogy a beépítettről találtam neten a legkevesebb infót, hh nem népszerűbb?
Használjátok? Stabil?

[ Szerkesztve ]

(#4071) Dodi_30


Dodi_30
újonc

Néhány hete készítettem a Grafanában néhány nézetet.
Ma ismét mókoltam volna vele, de nem tudom szerkeszteni a nézeteket. Találkozott már valaki ilyennel?
Lejárt talán valamilyen időkorlát?

(#4072) layerke válasza Dodi_30 (#4071) üzenetére


layerke
aktív tag

Nincs időkorlát, ingyenes szoftver. A műszerek nevére kattintva feljön egy kis ablak, ott "edit" felirat.

(#4073) Dodi_30 válasza layerke (#4072) üzenetére


Dodi_30
újonc

Igen, pont azt hiányolom. View és Share van.

ÉS a fejlécben sincs meg a mentés gomb, bár azt nem tudom, hogy ott volt fixen, vagy csak a változás hatására jött elő.

(#4074) layerke válasza Dodi_30 (#4073) üzenetére


layerke
aktív tag

Esetleg másik userrel vagy bejelentkezve és nem az adminnal? (jó meleg van a nappalidban)

[ Szerkesztve ]

(#4075) Dodi_30 válasza layerke (#4074) üzenetére


Dodi_30
újonc

Köszi!
A megoldás: a Global Users-ben Admin voltam, de a Global Orgs-ban csak Viewer.

(#4076) BullZeye


BullZeye
veterán

3.3V-on Sonoff flasheléshez hány mA kellhet?

(#4077) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

sziasztok
nagyon kicsi lepesekben haladok, de megakadtam. az internet radiot szeretnem napok ota hangra birni ez alapjan.

bar nekem szimpibb ez de nekem magas nagyon.

szoval a : #!/bin/bash
# echo RTL2
wget "http://127.0.0.1:8080/json.htm?type=command&param=switchlight&idx=161&switchcmd=On" > /dev/null
sudo killall mplayer
mplayer -noconsolecontrols http://streaming.radio.rtl2.fr:80/rtl2-1-44-96 &

az meg megy hogy melyik a radio link.. de hogy adom meg az altalam valasztott kacsolot?
szerintem minden mast "jol" sikerult beallitani.. csak nem indul a hang. meg a kis ikonom is akiv/ deaktiv ha kapcsolom ..

(#4078) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

a masik ahol elakadtam, az a homebridge.. feltelepitettem, latta a telehon, qr koc scanel, minden jo eddig, de nem latott semmi eszkozt, igy kitoroltem az eszkozt, es a komplett lakast. azota hiaba hozok masik lakast letre, es irom a kodot, vagy scannelek, azt irja az app h ez az eszkoz mar fel van rakva. mar a teljes home app torolve es ujratelepitve a telefonon, es csak emlekszik ra. hogy tudom kiverni a telo fejebol..

(#4079) cpt rodgi válasza cpt rodgi (#4078) üzenetére


cpt rodgi
tag

erre megtalaltam a megoldast.. az egesz pi-t ujra kellet tenni, es a homebridget telepiteni. ( volt image az azelotti allapotrol)
minden lepest mentek imageba, mert nagyon kezdo vagyok.. :(

(#4080) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

latom az otthon appban a homebrige-t, de semmi eszkoz.. hogy lehet rabeszelni, raadasul azt irja h a .../config.json nem talalhato, (pedig ott van) es ezert a " homebridge-edomoticz.edomoticz bol olvas. jo ez igy? ebben az esetben merre talalom a jelenleh hasznalatos config.json-t, es mi a menete, h a domo ban levo eszkozoket atdobja a telefonra..
orak ota onvasom a neten, es nezem a videokat, de nem talalom h domo ala ez hogy.

(#4081) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Valahogy ki lehet tiltani a Domoticz log-ból az mqtt üzeneteket? Beüzemeltem jó pár saját esp8266 és wemos alapú szenzort percenkénti méréssel, és szétszarják a logfájlt. Vagy be lehet állítani a debug levelt?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4082) layerke válasza AcCEsS (#4081) üzenetére


layerke
aktív tag

Szerintem külön nem lehet, csak úgy hogy csökkented az üzenetek fontosságát. Be van sorolva csoportokba minden naplóüzenet és beállíthatod, hogy csak a nagyon fontos vagy minden hiba vagy mi legyen a naplóban. Egyébként meg nem elfér? Ha nem olvasod éppen a naplót, akkor úgyis törlődik kb 100 sor után.

(#4083) itanczos válasza BullZeye (#4070) üzenetére


itanczos
senior tag

Működik jól a beépített is. Nekem hónapokig az üzemelt.
Azért nincs sok info róla, mert nincs miről!
Az MQTT bróker nem egy nagy durranás.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4084) BullZeye válasza itanczos (#4083) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, az lesz akkor, már csak flasheléshez kell egy jó kütyü, amit boltot mondtál nagyon kiesik, úgyhogy bízom benne aliról megjön annyi idő alatt mint az új sonoff.

más.
Baba légzés monitorból létezik valami okosított? Vagy nem érdemes plusz hibalehetőséget bevinni egy ilyen kütyübe?

(#4085) Dodi_30


Dodi_30
újonc

Elkészült a garázskapu automatizálásom. Gondoltam megosztom veletek hátha valakinek segítségére lesz.

Alkatrész lista:
1db Arduino Nano V3 (2,55$)
1db NRF24L01 WiFi modul (0,74$)
1db Relé modul (0,49$)
1db Reed relé (MC-38 Wired Door Window Sensor 0,65$)
1db szerelődoboz (300Ft)

Ha jól számolom, 2eFt-on belül van. :Y

Úgy érzem a Domoticzban is sikerült elég jól megoldani a vezérlést és az állapot jelzést is.

Az egyik egy nyomógomb, ami 1,5 másodpercre behúzza a relét, majd elengedi. Ezzel lehet a kaput nyitni zárni vagy bármilyen állapotában megállítani. A másik (ajtó szimbólum) a kapu aktuális állapotát mutatja, hogy nyitva vagy zárva van éppen.

Felszerelve így néz ki:

És ahogy a mágnes közeledik a Reed reléhez:

A relé vezérlőszálainak bekötése sem ördöngősség a Hörmann motorba. Csiptetős csatlakozók vannak benne. Csak párhuzamosan kellett kötni a korábban már bekötött fali billenőkapcsolóval.

Szerintem az egésszel kb. 1 óra alatt lehet végezni.

Én a program megírásával vergődtem néhány estét, az ilyen jellegű tapasztalatom hiánya miatt. De ha valaki esetleg egy az egyben akarja lekoppintani, szívesen elküldöm neki a Sketch-et.

(#4086) ghck válasza Dodi_30 (#4085) üzenetére


ghck
csendes tag

Ügyes, én annyiban módosítanám (egészíteném ki), hogy áttenném a reed relét a kapu felőli oldalra, hogy a ZÁRT állapotot mutassa. Tehát ha félúton megáll (akadály miatt mondjuk), akkor inkább azt szeretném látni a kezelőfelületen, hogy "ácsi! NINCS teljesen ZÁRVA a kapu!", mint hogy azt: "nincs teljesen nyitva". Kiegészítés, hogy pluszban teszel oda IS egy reedet...
Mit gondolsz?

(#4087) Dodi_30 válasza ghck (#4086) üzenetére


Dodi_30
újonc

Igen, erre én is gondoltam. A végső megvalósításban ott, vagy ott is lesz érzékelő. Most rövid volt a kábel 😁

(#4088) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

(#4082) layerke: Asszem igazad van, nem foglalkozom vele, hadd szórja az üzeneteket... :U

(#4085) Dodi_30: Klassz megoldás, nagyon profi lett, gratula! Engem érdekelne a sketch, de szerintem a fórumban is közzé tehetnéd "Programkód" tag-ek közé zárva, mert mindenkinek jól jöhetnek az ilyen típusú infók! :K

Más. Szeretnék összerakni egy külső (fényerő, hő, pára, esetleg mozgás stb.) érzékelő egységet úgy, hogy a tápot. pl. egy 18650 akku adja, a töltésről pedig egy apró solar panel gondoskodjon. Az alapot egy külső antennás Wemos Pro adná. A töltést meg egy TP 4056 panbel intézné, úgy láttam az nagyon elterjedt típus.

Találtam többféle leírást, de elég eltérőek a felhasznált alkatrészek, főleg a solar panel. Ezért fordulok hozzátok, épített már valaki ilyen solar paneles - akkutöltéses - szenzoros - wifis egységet? Gondolom igen. És milyen típusú alkatrészek váltak be, mit javasoltok, miket szerezzek be? Vagy a mellékelt leírásban felsoroltam megfelelőek?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4089) layerke válasza AcCEsS (#4088) üzenetére


layerke
aktív tag

Napelemes egységet építette már, egy cella li-ion akksival és egy 3.3-as arduino pro minivel, tehát semmiképpen se wemos vagy más wifis egységgel. Szerintem indokolatlanul ágyúval verébre és indokolatlanul sokat is fogyasztanak. Nyilván indokolt a sok fogyasztás a wifi miatt, de én ezt úgy gondolom, hogy amennyire lehetséges, minél inkább a célnak megfelelő minimális hardverrel oldjak meg feladatokat és ne használjak atomreaktort egy ledhez.

(#4090) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

sziasztok
en a homebridge vel megakadta. a telefon latja a homebridget, de nem tudom megnyitni. csak ott van, az altalam megadott nevvel, koddal. de nem huzza fel a szobakban levo eszkozoket..

(#4091) Dodi_30


Dodi_30
újonc

A garázskapu vezérlés Sketch-e, egy relé és egy Reed relé:

#include <MySigningNone.h>
#include <MyTransportNRF24.h>
#include <MyTransportRFM69.h>
#include <MyHwATMega328.h>
#include <MySensor.h>
#include <SPI.h>
#include <Bounce2.h>

#define RELAY_1 3 // Arduino Digital I/O pin number for first relay (second on pin+1 etc)
#define NUMBER_OF_RELAYS 1 // Total number of attached relays
#define RELAY_ON 0 // GPIO value to write to turn on attached relay
#define RELAY_OFF 1 // GPIO value to write to turn off attached relay
#define TOGGLE_INTERVAL 2000

#define CHILD_ID 3
#define BUTTON_PIN 4


MyTransportNRF24 radio(RF24_CE_PIN, RF24_CS_PIN, RF24_PA_LEVEL_GW);
MyHwATMega328 hw;
MySensor gw(radio, hw);
Bounce debouncer = Bounce();
int oldValue=-1;

MyMessage msg(CHILD_ID,V_TRIPPED);

void setup()
{
// Initialize library and add callback for incoming messages
gw.begin(incomingMessage, AUTO, true);
// Send the sketch version information to the gateway and Controller
gw.sendSketchInfo("Relay&Reed", "1.0");

pinMode(BUTTON_PIN,INPUT);
digitalWrite(BUTTON_PIN,HIGH);
debouncer.attach(BUTTON_PIN);
debouncer.interval(2);

gw.present(CHILD_ID, S_DOOR);

// Fetch relay status
for (int sensor=1, pin=RELAY_1; sensor<=NUMBER_OF_RELAYS;sensor++, pin++) {
// Register all sensors to gw (they will be created as child devices)
gw.present(sensor, S_LIGHT);
// Then set relay pins in output mode
pinMode(pin, OUTPUT);
// Set relay to last known state (using eeprom storage)
digitalWrite(pin, gw.loadState(sensor)?RELAY_ON:RELAY_OFF);
}
}


void loop()
{
// Alway process incoming messages whenever possible
gw.process();

debouncer.update();
// Get the update value
int value = debouncer.read();
if (value != oldValue) {
// Send in the new value
gw.send(msg.set(value==HIGH ? 1 : 0));
oldValue = value;
}

}

void incomingMessage(const MyMessage &message) {
// We only expect one type of message from controller. But we better check anyway.
if (message.type==V_LIGHT) {
// Change relay state
digitalWrite(message.sensor-1+RELAY_1, message.getBool()?RELAY_ON:RELAY_OFF);
// Store state in eeprom
gw.saveState(message.sensor, message.getBool());
// Write some debug info
Serial.print("Incoming change for sensor:");
Serial.print(message.sensor);
Serial.print(", New status: ");
Serial.println(message.getBool());
}

}

(#4092) takimobil


takimobil
csendes tag

Sziasztok,

Megjelent 4.1.0 verziós plugin a broadlink-hez domoticz-ra. Én nem nagyon értek hozzá ,van aki már próbálta?
[link]
[link]
Nekem eddig sem sikerült összehangolni :( ,de majd ezzel hátha sikerülne, csak nem tudom ,hogy kell.
Ha valaki pro ebben, leírná nekem? Ami a leírásban van itt a fórumon azzal nem működött az enyém. Rm pro+-om van v52fw-vel.
Köszönöm,
Taki

(#4093) Yoshida válasza takimobil (#4092) üzenetére


Yoshida
aktív tag

én a 4.0.0-val addig jutottam, hogy domoticzban megjelent az új hardwareként a broadlink, megadtam a mac addresst, és ip-t, majd elmentettem. Na innen szétfagyott a domoticz, egész addig, amíg az egész könyvtárát a pluginnek ki nem szedtem a plugin könyvtárból domoticz alól... Ebben a linkelt fórumban egy másik embernek is ez volt, neki jogosultság állítgatással megjavult, csakhogy ő valami domoticz userről beszél raspbianon, nekem meg nincs olyan userem, az én domoticz-om a pi user alatt fut, már amennyire sikerült ezt leellenőriznem...

majd teszek egy próbát a 4.1.0-val is. (amúgy nekem csak rm-mini van)

(#4094) itanczos válasza Dodi_30 (#4091) üzenetére


itanczos
senior tag

Szerintem csak egy féle rádió include lehet egyszerre!
Vagyis, ha NRF24-ed van, akkor kommentezd ki a
#include <MyTransportRFM69.h> sort.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4095) BullZeye válasza itanczos (#3823) üzenetére


BullZeye
veterán

Vettem ma egyet ilyet a javaslatodra.

3.3V és VDC jumperrel zárva, de akkor mire dugjam a Sonoffba menő 3.3V-os kábelt? :D Vagy jumper csak dísz, és szedjem le, és dugjam 3.3V-ra?

ground, rx, tx oké, de áramot honnan kapja a sonoff a flashez?

[ Szerkesztve ]

(#4096) BullZeye válasza BullZeye (#4095) üzenetére


BullZeye
veterán

Multimeterrel megnéztem, Gnd-3v3 az 3.3V, viszont GND+RX/TX az 3.6V az nem jelenthet problémát?

(#4097) BullZeye válasza BullZeye (#4096) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez így okés? rádugom USB-t aztán gomb+piros kábel, és flash.

(#4098) layerke válasza itanczos (#4094) üzenetére


layerke
aktív tag

Nyugodtan behívhatja, utána nem is használja, szóval.. :)

(#4099) Spuri2000 válasza BullZeye (#4097) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A legtutibb ha rádugod a pirosat is. Csatlakozás előtt a GPIO0-t keresd meg és kösd GND-re fixen. Na ezután csatlakoztasd és mehet a Flash.

(#4100) Magga válasza BullZeye (#4095) üzenetére


Magga
aktív tag

Nekem is ilyen van, jumper nélkül nem működik! Én összeforrasztottam, mert különben nem lehet rádugni a kábelt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.