Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) tetemete válasza Kiskopika (#5350) üzenetére


tetemete
csendes tag

Egyáltalán nem értek a kaputelefonokhoz és lehet, hogy hülyeség, de azzal próbálkoznék, hogy szimulálnám a nyitást:
Leveszem a kagylót - ki kell mérni hogy ilenkor a kapcsoló zár, vagy bont, és ennek megfelelően bekötni egy relét. Utána egy másik relével szimulálnám a nyitás gombot. Amelyik relé bont ott sorba kell kötni a relé érintkezőit, amelyik zár ott meg párhuzamosan. Feltételezem lehet elgánsabban is, de szerintem ez működhet.

(#5352) MaCS_70 válasza tbs (#5346) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tennék én, tennék, szép csokrokat lehetne kötni szenzorokból! :)

A mai napra eső meglepetés az, hogy az egyik DS18B20 nem jelentkezik, holnap tudom személyesen felkeresni, és akkor már teszek néhány további keresztpróbát NodeMECU-kkal is.

Többen viszont nagyon le akarnak beszélni eleve a OneWire rendszerről.

Ezért megfordult a fejemben az, hogy az I2C buszon használnék két BME280-ast. Tudtommal ez lehetséges, mivel a BME280-asok két címmelis rendelkeznek, lehetnek 0x76 és 0x77-en is -- csakhogy nem tudom, hogyan tudom ezt ellenőrizni, beállítani.

A kérdéseim a következők:

- Van-e itt esetleg újabb tapasztalat arról, hogy I2C-t lehet-e magbízhatóan 20 méternyi UTP-kábel végéről használni;
- Hogyan tudom beállítani a BME280-asok címzését, és hogyan kell ezek után bekötnöm őket, feltételezve, hogy 2×2 erem van erre.

Az agy egy RPI.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5353) tbs válasza MaCS_70 (#5352) üzenetére


tbs
addikt

A nalam levo (ketfele) BME/BMP280-asokon van harom pici forrpad. Ha jol tippelek azokkal lehet a cimet beallitani, nem az SDA/SCL huzogatasaval.

Nalam eleg hosszukas sordott erparon is mennek I2C eszkozok (ADC1115 meg par SI7021). Igazabol meglepoen hosszun is. Tippre van ~40m-es korom is... :DDD

(#5354) itanczos válasza MaCS_70 (#5352) üzenetére


itanczos
senior tag

Az I2C nem erre való! Szerintem inkább kalibrálni kellene a DS-eket.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5355) tbs válasza itanczos (#5354) üzenetére


tbs
addikt

Tokeletesen egyetertek. (A hosszu I2C-n 1.5k felhuzok vannak, draka alacsonykapacitasu kabelen, met kiskoromban azt tanultam, hogy ha a speckon tul akar nyujtozkodni az ember, akkor azt tegye DURVAN.)

(#5356) Kiskopika válasza tetemete (#5351) üzenetére


Kiskopika
senior tag

En se ertek hozza, ezert kerdeztem en is. Valami ilyesmi megoldasra gondoltam, ha kivitelezheto

(#5357) itanczos válasza Kiskopika (#5356) üzenetére


itanczos
senior tag

Először én megpróbálnám, hogy kagyló leemelés nélkül működik-e a kapu nyitás! Ha igen, akkor csak 1 relé kell.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5358) Kiskopika válasza itanczos (#5357) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ugy emlekszem mukodik, de ezt majd megnezem. Milyen relet szerezzek be? Bt vagy wifin keresztul szeretnem nyitni, eleg kozel van az ajto a lakashoz szerintem a bt is siman elerheto tavolsagon belul van

(#5359) itanczos válasza Kiskopika (#5358) üzenetére


itanczos
senior tag

Én egy sima wifi-s relét tennék be, mint az alábbi:
[link]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5360) enesbcs válasza itanczos (#5359) üzenetére


enesbcs
tag

A sárga csatlakozójú változat még kisebb. :)
ESP-01S Relay v1.0

De mindkettőnek kell egy 5VDC táp, a kaputelefonok általában 12VDC-sek.

(#5361) Kiskopika válasza enesbcs (#5360) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Igen gondoltam hogy kulon tap kell majd neki, de koszi indulonak jo tipp. Nem is ertem erre mert nincs igeny

(#5362) AtusPTC


AtusPTC
csendes újonc

Sziasztok,
Napok óta foglalkoztatott téma megoldásra talált :DD
Adott időben thingspeakre küldjön értéket az espeasy, szabályból:

On Clock#Time=All,19:59 do
SendToHTTP api.thingspeak.com,80,/update?key=IDE_KELL_A_WRITE_API_KEY&field1=[hom#Temp]
endon

Köszönöm mindenkinek, aki próbált segíteni. :R

[ Szerkesztve ]

(#5363) tbs válasza AtusPTC (#5362) üzenetére


tbs
addikt

:R (Bocs, a thingspeak felett elsiklottam. :B, orulok, hogy sikerult. :D )

(#5364) AtusPTC válasza tbs (#5363) üzenetére


AtusPTC
csendes újonc

Segáz. Lényeg, hogy működik és most léphetek tovább a projektemben :)

(#5365) BullZeye


BullZeye
veterán

Érdekes, Raspbian egy raspberry pi 3b-vel 8 hónapig ment hibamentesen wifiről, soha nem volt panasz.

Viszont 1 hónapja 3-4-5 naponta eltűnik a hálózatról, és frontend nem elérhető.
Ide hoztam gépközelbe, kapott HDMI-t, és érdekes módon órára pontosan kereken 4 nap után a WIFI behasalt rajta, és most azt írja, hogy Wifi disassociated.

Ethernet persze működik, és arról elérem hibátlanul, csak hát épp Hyperionnal akartam társítani, és fel akartam rakni az álmennyezetbe, routertől 2 méterre :)

(#5366) dieselgti válasza BullZeye (#5365) üzenetére


dieselgti
csendes tag

Nem lehet, hogy az SD kártya döglődik? Csak tippelek, nem vagyok nagy guru...

Sokat olvastam utána és nagyon érdekelne, hogy ezt ki hogyan oldotta meg...

Azt írták az okosabbak, hogy az SD kártya nem arra való, hogy folyamatos íras-olvasának legyen kitéve (ahogy az usb-s pendrive-os megoldás sem). Márpedig ha az ember fia-lánya Pi-n futtatja az okosotthon vezérlő software-t, akkor ott van adatmozgás bőven...
Szerintem.

(#5367) apezka válasza dieselgti (#5366) üzenetére


apezka
tag

Én anno a hőmérséklet naplózást úgy oldottam, meg hogy a rendszer és a szoftver az sd kártyán futott és volt róla egy klón, viszont az adatokat egy pendrive-ra írta ki. Így elketyegett kb. 4 évig az alatt egyszer döglött meg az sd kártya, bár az valami no name volt. Viszont a csere sandisk kártya azóta is teszi a dolgát, igaz nem erre.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#5368) BullZeye válasza dieselgti (#5366) üzenetére


BullZeye
veterán

:) SD kártyához sok köze nincs a hiba jellegének.

(#5369) sugarforce válasza dieselgti (#5366) üzenetére


sugarforce
őstag

En ugy oldom meg, hogy egy szkript csinal naponta egy mentest a HA mapparol egy tar archivumba es azt a halozaton levo nfs mgosztasba rakja el az aktualis datumkent elenevezve. Igy ha osszeomlik megpurcan a kartya, akkor csinalok egy masikat es bemasolom a kello dolgokat a helyukre es robog tovabb a dolog.
Mas szerverimnel is igy oldom meg a mentest, van amirol orankent megy mentes.

Nekem anno sd kartyarol futott (kenyszeru okokbol) ubuntu server otthon. 3 evet birt ki, pedig eleg sok iras/olvasas tortent rajta, tobb mint egy okos otthonos kornyezetben.

[ Szerkesztve ]

(#5370) BullZeye válasza sugarforce (#5369) üzenetére


BullZeye
veterán

Scriptet megosztanád? Főleg a mappák érdekelnek, hogy mi hol van mert pl a Grafanahoz az influxdb adatbázist fogalmam sincs merre találom :D

(#5371) itanczos


itanczos
senior tag

Nekem pl ezért megy a Homeassistant adatbázis a NAS-ra MySQL-be.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5372) BullZeye válasza itanczos (#5371) üzenetére


BullZeye
veterán

De az csak az adatbázis, a beállítosk, a yaml fájlok nem mennek.

(#5373) Chal


Chal
addikt

Én 25db RPI-t hajtok kültéren, szerte az országban, jellemzően magaslati pontokon, tornyokon, épületek tetején. Transcend Industrial SD kártyák vannak bennük, elég jól bírják a gyűrődést, mert még egy sem ment tönkre (3 éve mennek), pedig az írás mellett van más gond is (extrém hőmérsékletek, illetve hőmérséklet ingadozás). "noatime" opcióval mountolok mindent, /var/log -ot tmpfs-re tettem , így rebootnál bukom a logokat, de amúgy is központi syslog van, szóval ez nem számít. Ezen kívül a swap van még kikapcsolva, egyéb tweak nincs. Ezek sokat dobnak a kártya kímélésén, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy az ezeken futó alkalmazás nem annyira write intenzív mint egy Home Assistan.

Szóval én azon kívül, hogy ilyen kártyát teszek bele + alkalmazom a fenti beállításokat, megpróbálnék abba az irányba elmenni még, hogy az sql írást valahogy lecsökkentsem. A logokon kívül ugye a HA nem nagyon ír mást (a config file-ok statikusak), így adja magát a remote sql, de akkor függővé tesszük a rendszert egy plusz elemetöl, illetve felmerül a kérdés, hogy minek az RPI egyáltalán, hiszen a HA futhatna ott, ahol az sql szerver is (már ha megoldható).

[ Szerkesztve ]

(#5374) sugarforce válasza BullZeye (#5370) üzenetére


sugarforce
őstag

Grafana-t nem ismerem behatóan, nem tudom hol tárolja a db-t, de keress rá a grafana.db-re. Linux alatt /var/lib/grafana alatt keresd, de lehet /etc/ alatt is lézengenek file-ok, vagy a /srv alatt. Esetleg itt találsz némi infót.

A szkriptem baromi primitív, nekem debian alapú rendszereim vannak, neked nem tudom min fut a rendszer.
Annyit csinál, hogy ha kell a fájleléréshez, akkor leállítja a szolgáltatást, kimásolja tarba a dolgokat, majd ennek végeztével startolja a leállított szolgáltatásokat.
Csak egy példa a homeassistanthoz debian alapon.
az /etc/fstab alatt fel van csatolva fixen az nfs megosztás a /media/router alá, a szkript ide fog majd belépni.

#!/bin/sh
#Script to backup Hass

cd /media/router/hassbian;
sudo tar -cvzf backup-hass$(date +%Y%m%d)_$(date +%H%M).tar.gz /home/homeassistant/.homeassistant/

A szkriptet pedig cron-ba időzítve berakom, hogy fusson le minden órában/napon/héten, amikor csak akarom.
Jelen esetben nem állítok le semmit, mert a Hass nem fogja exkluzívan egyik fájlt sem.
Ha mégis fogná, akkor az elejére biggyesztek egy szolgáltatatás leállítást, a végére meg az indítást.

[ Szerkesztve ]

(#5375) BullZeye válasza sugarforce (#5374) üzenetére


BullZeye
veterán

Raspbian , szóval köszi. :)

(#5376) noorbertt válasza Chal (#5373) üzenetére


noorbertt
őstag

Szabad tudni hogy miért, mi céllal van annyi kültéren?

(#5377) Chal válasza noorbertt (#5376) üzenetére


Chal
addikt

Persze, nem titok: pongyolán fogalmazva "radar" szolgáltatást nyújtanak, kisgépeket követnek. Valami hasonlót képzelj el, mint a FlightRadar24, de olyannyira, hogy magának az FR24-nek is ezek a PI-k, illetve a rajtuk futó szoftverek biztosítják az adatot a hazai légtérben mozgó kisebb légijárművekről, de e mellett önálló rendszerként is működik az egész.

(#5378) MaCS_70 válasza tbs (#5353) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, megpróbálkozom egy próbakötéssel...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5379) MaCS_70 válasza itanczos (#5354) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Értem és érzem én, hogy a OneWire a megoldás, még ha próbálnak is lebeszélni róla...

Nem az I2C-hez ragaszkodnék én, hanem egészen egyszerűen nem találok OneWire-ra megfelelő szenzort.
Az I2C-s BME280-asaim meglepő pontossággal működnek, ugyanakkor több tucatnyi, különböző helyekről beszerzett DHT22 és DS18B20-ból eddig egyetlen egy sem volt, ami csak kzelítő pontosságú adatokat nyújtott volna.

Persze lehet kalibrációs táblázatokat készíteni, csak éppen sem időm, sem energiám nincs azzal, hogy ezzel bénázzak. Most is vezetem az adatokat, és rettenetesen utálom, ráadásul nem is konzisztensek az adatsorok. (A DS-nél még csak-csak, de a DHT-k kivétel nélkül össze-vissza, elfogadhatatlan szórással mérik mindkét értéket. Különböző tesztrendszerekben.)
Szerintem nem egy életszerűtlen igény, hogy ha veszek egy terméket, akkor az működjön a hozzá megadott paraméterek szerint, és ne kelljen napokat eltölteni azzal, hogy talán elfogadható értékeket adjon.

Nam ragaszkodom én az filléres cuccokhoz, pár ezer forintot kész vagyok kiadni azért, hogy működjön, de még nem találtam ilyet.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5380) Kiskopika válasza itanczos (#5359) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nah szetszedtem a kapu telefon. Egy mai darab, szerencsere

Kagylo levetel nelkul nyitja az ajtot. Az also fekete gomb feltol egy femdarabot az zarja feltetelezem rovidre. Mar csak akkor a betapot kell megoldani a relenek es nyert az ugy elvben.

(#5381) sugarforce válasza Kiskopika (#5380) üzenetére


sugarforce
őstag

Otletet adtal nekem is, esp8266-os relevel fogom megoldani majd.

(#5382) sambenez


sambenez
addikt

Csak óvatosan az okosítással. :)

[link]

(#5383) Kiskopika válasza sugarforce (#5381) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nah orulok majd ird meg hogy sikerult. Ezzel az esp relevel lehet szabalyozni mennyi ideig nyisson, majd zarjon automatikusan?

(#5384) fecus


fecus
őstag

Nektek nincs gond a Firefoxal történő megjelenítéssel. Ugyanaz a szerver, ugyanaz a kliens gép Firefoxon nem megy a grafikon (naplo), IE működik.
Linuxon szintén nem megy a Firefox és megy a Google Chrome.

Version: 4.9992

Engedtem neki a bétákat, de már bánom.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#5385) sugarforce válasza Kiskopika (#5383) üzenetére


sugarforce
őstag

Az csak parancs kerdese, hogy mennyire allitod be.

(#5386) Kiskopika válasza sugarforce (#5385) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Huuuu, nagyon nem latom at ezt a rele dolgot, tok homaly. Ehez kell meg valami? Fel kell programozni, scriptel vagy valamivel? Vagy csak appon belul kapok egy gombot es annak allithatom a tulajdonsagait. Bocsanat beleastam magam aztan egyre mellyebbre sullyedek :DD

(#5387) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

Tudom, hogy nem erre jött létre a topik, de máshol nem találtam helyet a kérdésemnek :)
Video kaputelefont keresek, ami az alábbiaknak megfelel:
- Vezetékes (vagy a wifi egységig vezetékkel köthető), mert a kapu messze van a lépcsőházunk bejáratától
- Kijelzős beltéri egység,
- Nem létfontosságú, de jó lenne, ha lenne android app hozzá.

Van esetleg ilyenre valakinek ötlete? Ilyet találtam, de nem akarok kínait, ha van más értelmes áron.

:R

(#5388) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok,

villanykapcsolót keresek, ami a következőket tudja, remélem, tudtok segíteni/ajánlani bevált típust:
- működjön hagyoányos kapcsolóként és számítógépről vezérelve is
- szeretném, ha legalább egy klikkelésnyit billenne (mint pl a lépcsőházi kapcsolók), nem csak érintőgomb lenne, akár billenhet fel/le is
- nem lenne rossz, ha akár dimmerként is menne (pl hosszan nyomva fel/le irányban dimmelne fel/le, akár duplaklikkre maxra dimmelne), ezt a részét számítógépen is megoldhatom, ha a relé tud pwm-et, de ilyet magától mondjuk nem tud
- ugyanolyan dizájnban kellene 1 és 2 kapcsolós példány is (ha lenne hasonló kivitelben nem feltétlen okos, de konnektor is, maga lenne a tökély)
- darabja ne legyen 8-10.000 ft-nál nagyon drágább (nem tudom, mennyire esélytelen, de kb max 3-4esével venném őket egyszerre, szóval a szállítás oszolhat ennyi felé, ha euból jön)
- férjen bele az itthoni kapcsolódobozokba, nem akarok nagyon faragni
- gondolom, nulllavezeték nélküli nincsen, azt megoldom beszerelés előtt még
- ne dumáljon haza kínába vagy ilyen esetben lehessen cserélhető a firmware (már ha éppen szükséges)

technológiában nincs nagy megkötésem, a végcél az lenne, hogy home assistantba bekössem a cuccot, és automatizálható legyen a kapcsoló, de azért működjön simán, vagy pl éjjel csak fele fényerőn kapcsoljon a villany, mert felesleges többel, stb.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#5389) UberMutant válasza fo_di (#5388) üzenetére


UberMutant
őstag

egy érdekes eszköz, a hagyományos kapcsolót lehet vele okosítani.
[link]
kíváncsi leszek, hogy a szerteágazó kívánságaidnak megfelelő eszköz létezik-e egyáltalán

(#5390) hoodoo86 válasza UberMutant (#5389) üzenetére


hoodoo86
tag

Letezik olyan eszkoz. Csak a keretosszeg 2x -be kerul.

(#5391) fo_di válasza hoodoo86 (#5390) üzenetére


fo_di
őstag

és melyik ez az eszköz, és mennyibe kerül? nem ismerem, mennyiben vannak ezek a kapcsolók, még mindig ismerkedek a témával

(#5392) tbs


tbs
addikt

HomeAssistant-os mqtt hasznaloktol kerdeznem, hogy hany mqtt subscribe-ot csinal a HA..? Es kb. milyen eszkozok vannak bekotve mqtt-n..?

(#5393) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Ma frissítettem a Domoticz-ot a legújabb beta verzióra, de onnantól kezdve nem kezelte a Xiaomi szenzoroktól érkező infókat. A Log "XiaomiGateway: received data from unregisted gateway!" hibaüzenetekkel lett tele. Nem volt időm kitökölni, hogy mi lehet a gond, csak simán visszaálltam az előző verzióra. Csak ezért jeleztem, hogy vigyázzatok!

U.i.: Találtam infót a hibáról!

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5394) itanczos válasza tbs (#5392) üzenetére


itanczos
senior tag

Bevalllom, nem igazán értem a kérdést. A HA szerintem annyit csinál, ahány eszköz és ahány beállítás van eszközönként.
Nekem kapcsolók és relék vannak, némelyiken van hőmérő és pára mérő is. Illetve van impulzus számláló is.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5395) hoodoo86 válasza fo_di (#5391) üzenetére


hoodoo86
tag

Homematic kapcsolók: [link]

Kapcsoló
Dimmer
Ezek darabja olyan 50-60euro.
Kell a nulla vezeték a kapcsolóhoz.

Másik megoldás, a kapcsolóhoz kell érzékelőt beépíteni (40 / darab):
[link]
Ezzel 4 billenőkapcsoló állapotát tudod leolvasni.

És a lámpához pedig egy aktort kell betenni (40-50euro / darab):
dimm, kapcsoló
A szenzor és aktor közvetlen kapcsolatban is tud kommunikálni.

Kell még egy központi egység (CCU2 - 80 euro), vagy homematic raspberry shield (20euro).

"- működjön hagyományos kapcsolóként és számítógépről vezérelve is"
Ehhez billenőkapcsoló célszerű, mert különben össze vissza fognak állni a kapcsolók, ha gépről átállítod a lámpa állapotát.

"- nem lenne rossz, ha akár dimmerként is menne (pl hosszan nyomva fel/le irányban dimmelne fel/le, akár duplaklikkre maxra dimmelne), ezt a részét számítógépen is megoldhatom, ha a relé tud pwm-et, de ilyet magától mondjuk nem tud"
konfigurálhatók az eszközök, ez mind megoldható

"- ugyanolyan dizájnban kellene 1 és 2 kapcsolós példány is (ha lenne hasonló kivitelben nem feltétlen okos, de konnektor is, maga lenne a tökély)"
A fali kapcsolók csak 1 csatornások. Valamiért úgy rémlett, hogy 2 csatornás is van, de most nem találom.
Konnektor mögé berakni: link

"- férjen bele az itthoni kapcsolódobozokba, nem akarok nagyon faragni"
EU modellek. Átalakítóval a legtöbb nagy márka műanyag kapcsoló lapjai felrakhatók rá.

"- gondolom, nulllavezeték nélküli nincsen, azt megoldom beszerelés előtt még"
Igen, nullát kell oda vinni; vagy szenzor a kapcsolóhoz, aktor a lámpához.

"- ne dumáljon haza kínába vagy ilyen esetben lehessen cserélhető a firmware (már ha éppen szükséges)"
Csak helyben kommunikál. Internet sem kell hozzá, sem router, sőt még a CCU is is kieshet, akkor is képes a szenzor és aktor a közvetlen kapcsolatra.

Pár dolog a végén:
Ezek az eszközök az utólagos beépítésre vannak kitalálva. Elég borsos áruk van, ezért érdemes rendszerben gondolkodni. Csak világításért nem vágnék bele ebbe a rendszerbe. De ha kell mellé fűtés, redőny, akármi, akkor már jobban megéri.

Ha lehet kábeleket kihúzni, akkor vezetékes rendszerben gondokodnék: link
Ebben van 7 aktor és 12 bemenet (7 lámpa és 12 kapcsoló köthető rá).

Homematic integráció:
Van home assistant komponens hozzá: link. Saját tapasztalatom is van vele. CCU2-vel integráltam ezt meg vezetékes redőny aktorokat, termosztátokat, radiátor szelepeket. A fenti kapcsoló mögé építhető szenzorral nincs home assistant tapasztalatom.

Ha csak okos, dimmelő világítás kell, akkor szerintem továbbra is az okos villanykörték saját távirányítókkal jobb megoldás. Igaz a hozzájuk járó távirányítók nem olyan szépek, mint a fali kapcsolók. (Philips Hue, Ikea Tradfri)

Remélem nem csapongtam túl távolra és valamennyire hasznos volt.

(#5396) Degeczi válasza AcCEsS (#5393) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A magyarázatot is írják (és azt, h nem bug, hanem feature :), h alapvetően megváltozott ahogy a Xiaomi Gatewayt kezeiik, a több-gatewayes üzemmód miatt, ami korábban hibás volt (megduplázott eszközöket). Viszont így sajnos újra kell regisztrálnod a Gatewayt és az eszközeit.

(#5397) tbs válasza itanczos (#5394) üzenetére


tbs
addikt

Koszonom. Akkor jol latom hogy nulla optimalizaciot vegez, es mqtt inputonkent van subscriber... Hmmm... Koszi meg1x. (Lassan tolodom a node-red fele, a tobbieknek kellemetlen "korlatai" vannak.)

(#5398) AcCEsS válasza Degeczi (#5396) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Remélem erre kitalálnak valami megoldást, mert az eddig használt Xiaomi szenzorok statisztikáit nem szeretném elveszíteni! :(

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5399) fo_di válasza hoodoo86 (#5395) üzenetére


fo_di
őstag

köszi szépen, ez egy elég részletes válasz, még meg kell emésztenem :)
ezek nem is mennek központi egység nélkül? (mivel mennek? valami sima kétirányú rf, vagy z-wave, vagy micsoda? ha véletlen z-wave, nem mennek egy számítógépbe dugott stickkel?)

a termosztátomat z-wave-esre akarom cserélni éppen, így ha már veszek z-wave eszközt, azokat kezdtem el nézegetni, de még nem jutottam sokkal előrébb magamtól se :)

egy ilyet találtam még magatól, ami talán gateway nélküli: Z-Wave Me Dimmer Set Everlux, ZME_05433, és a manual szerint azt tudja, amit én akarok, de nem vagyok egészen biztos benne

az tényleg látszik, hogy darabonként 50 euró elég borsos, szóval ezt még át kell gondolni (meg kitalálni, mennyit mondok meg belőle az asszonynak :p )

a kapcsolható körtét azért nem akarom, mert akkor a mostani kapcsolókat nem tudom tovább használni, mert ha kikapcsolom a kapcsolót, onnantól hiába kapcsolgatom gépről, nem kapcsol vissza, és nem hogy a családot nem veszem rá, hogy kis távirányítókat nyomkodjanak a kapcsolók helyett, vagy a telefont, de nekem sincs ehhez kedvem, a számítógépet extraként akarom a rendszerbe vinni, nem szükségletként

(#5400) fecus válasza AcCEsS (#5393) üzenetére


fecus
őstag

Hogy lehet visszaállni az előző verzióra? Visszamennék az utolsó stabilra.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.