Hirdetés
- "A homoszexualitás természetellenes" 😠
- Asszociációs játék. :)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- A fénynél gyorsabban
- Építkezünk 6. rész (2024)
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
-
LOGOUT.hu
Okos Otthon összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Nerazim
őstag
válasz tfelleg #5901 üzenetére
Ehh...tudtam, hogy rosszat linkelek be, mindig összekeverem. Szóval ez van: Computherm Q3RF
Be my computer.. Baby I'm a user!!
-
Spuri2000
senior tag
Sziasztok
Van egy Buderus GB042 kazánom RC35 vezérlővel.
Fel tudom valahogy okosítani hogy domoticz alól vagy Wifi-n keresztül is tudjam vezérelni.
Olvasgatom a netet és belefutottam az OpenTherm kifejezésbe. Esetleg ezzel tudok kezdeni valamit? -
vampire17
addikt
válasz Spuri2000 #5905 üzenetére
Az OpenTherm egy kommunikacios szabvany, ami kazan es vezerlo(termosztat, bar ezek sokkal tobbet tudnak egy sima termosztatnal) kozott epitheto ki.
A legtobb "kulsos" termosztat gyarto az OpenTherm szabvanyt hasznalja. Ha veszel egy okostermosztatot, ami wifis (sok ilyen van, pl Tado, Honeywell, stb...) az jo eselyel ismeri az OpenTherm szabvanyt. Ezeket altalaban be is lehet kotni Domoticz ala (Nekem Tado van es megy)
Amire figyelni kell. A kazanokra sokszor irjak ra, hogy OpenTherm kompatibilis, de ez nem mindig igaz (teljesen). Pl nekem egy Westen kazanom van. Elvileg Opentherm, gyakorlatilag egy "Bertelli&Partners protocol" nevu kommunikaciot hasznal, ami jo eselyel egy kibovitett Opentherm, viszont pont a nem teljesen szabvanyos kommunikacio miatt ha nem gyari termosztattal kotom ossze, akkor nem csinal meleg vizet...
Megteheted meg azt is, hogy siman relesen bekotsz egy okostermosztatot, de a reles vezerles hosszu tavon nem tesz jot a kazanoknak...
[ Szerkesztve ]
-
tfelleg
csendes tag
Reggelre egy kis olvasmány:
-
vampire17
addikt
Buszos vezerlesnel lenyegeben a modulacioval jatszik a termosztat. csokkenti illetve noveli a futesi teljesitmenyt. Tehat kb szinte mindig megy a kazanod, maximum nagyon alacsony, szinte elhanyagolhato fogyasztason (mint a konvektoroknal az N) Relesnel ilyen nincs, az egy szimpla ki/bekapcs jel. Relesnel "nem tudja" a kazan, hogy neki milyen erosren kell futeni, csak a visszatero alapjan tud modulalni. Illetve a PWM-es PID reles kapcsolgatas kinyirja az alaplapot . Egy atlagos kazan 3-5000 ki-bekapcsolast bir ki.
[ Szerkesztve ]
-
tbs
addikt
válasz vampire17 #5911 üzenetére
Ah, ertem. Kocce. Ami patkolast csinaltam a kazanunknal az a keringeto szivattyu kulon kapcsolgatasa. Rajta van a kazan vezerlese, de tudom en is kapcsolgatni. A poen, hogy nyari melegben faszan megeri keringetni neha. (Csak egy helysegben van AC. Es roppant primitiv a kazan.)
-
S.Milan
csendes tag
Sziasztok,
Okos zár vásárlás előtt állok.
Van valakinek olyan okos zára, ami jól együtt működik Domoticz-al?
Vagy legalábbis tapasztalata?A lényeg hogy olyan okos zárat szeretnék venni ami együtt működik Domoticz-al.
-
félisten
Érdekesség:
Tegnap digitális rendszerek órán szó volt a 1wire-ről, és a tanár szerint (aki igencsak otthonosan mozog a témában) a DHT22 - RPI párosítás erősen kerülendő. A DHT22 ugyanis nem a rendes Dallas 1wire-t használja, asziknron jelfolyamokat tol kifelé, a RPI pedig, ha éppen mással is foglalkozik, könnyen elcsúszik az időzítéssel (hiszen nem feladata tartani az ütemet).
MaCS
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
DougButabi
tag
Sziasztok!
Sonoff basic-el kapcsolatban lenne kérdésem: feltelepítettem rá a tasmotát, megy rendesen,
GPIO14-re kötöttem egy kapcsolót, az is működik, böngészőből is tudom kapcsolgatni, de néha mintha lefagyna 5-10 másodpercre, semmire nem reagál. pl. megnyomom a gombot és kb 10 másodperc múlva kapcsol le vagy fel. Böngészőből, és a fizikai gombra is így reagál, olyan mintha sleep-be menne, mert ha egyszer beindul, akkor utána folyamatosan reagál a kapcsolásokra.Mitől lehet ez, kell valamit állítanom, vagy hibás darabot fogtam ki?
-
kazsmerlaca
senior tag
Sziasztok! Van itt valakinek BlitzWolf® BW-SHP2 konnektora?
Kb 2 napja nem tudom rávenni, hogy lássa a hálózatot. Már mindent újraindítottam, de semmi.
Amikor elkezdtem csatlakoztatni gyorsan villog, de kb 5 másodperc múlva átvált lassú villogásra.
A hálózat 802.11g-re van állítva. Egyszerűen nem értem mi lehet a gond...Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire
-
Spuri2000
senior tag
válasz DougButabi #5920 üzenetére
Nem lehet hogy túl gyorsan próbálod kapcsolgatni?
Esetleg nincs a rendszerben több Sonoff aminek hasonló a neve vagy a beállítási paraméterei és összeakadnak? -
fo_di
őstag
válasz kazsmerlaca #5921 üzenetére
két gyors ötlet: biztos, hogy jó jelszót írsz be? nincs mac filter a wifiden?
-
Spuri2000
senior tag
válasz vampire17 #5906 üzenetére
Elvileg a Buderus is busos rendszerű és fel lehetne okosítani gyárilag nagyon drágán hogy távolról is tudjam vezérelni de egy olcsóbb megoldás keresek.
A neten található opentherm kapcsolások alkalmasak lehetnek hogy a kazánba bekötve vezérelni tudjam és wifin vagy hálózaton elérjem?
Akinek van ilyen hogy csinálja? -
vampire17
addikt
válasz Kiskopika #5926 üzenetére
A reles az reles igen, kapcsolgatja.
Megkerdezhetem hogy a Honeywell t6-ot milyen kazanra kotod? mert o pl tud Opentherm-et. Ha a kazan is, akkor nem biztos, hogy hasznos relesen hagyni...
(#5928) Spuri2000:
A Tado tudja pl kelezni: https://support.tado.com/hc/en-gb/articles/208016186-Which-heating-system-interfaces-does-tado-support-
A melegvizet is a kazan csinalja? ha igen, nem biztos, hogy menni fog Tadoval, de massal(Nest, honeywell, elkepzelheto)
[ Szerkesztve ]
-
fo_di
őstag
válasz kazsmerlaca #5925 üzenetére
akkor nem lehet a g wifi a probléma? nekem n-es van, arra probléma nélkül felment
-
Kiskopika
senior tag
válasz vampire17 #5929 üzenetére
Sajnos a kazanrol semmit nem tudok csak hogy junkers, mar a lakasba volt es sehol nem talaltam rajta egy tipus szamot se. Az biztos hogy oreg, az elozo lako 20 evet elt itt es mar itt volt. ilyen a termosztatja. Ezt szeretnem lecserelni valami modernebbre, mert ezen tok vakon vagyok es programozni se tudom hogy napkozbe ne futse a lakast mikor senki sincs itthon.
-
fecus
őstag
Ilyen kapcsolót még nem láttam. Új konstrukciónak tűnik.
"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi
-
enesbcs
tag
válasz DougButabi #5920 üzenetére
Két okot is el tudok képzelni.
1: mikor feltettem a Tasmota 6.2.1 verziót, hasonló dolgok történtek, vagyis random lassulás, néhány másodpercig elérhetetlen webes felület, ahogy visszaraktam a 6.1-et, megjavult
2: ha engedélyezve van az MQTT, és nincs beírva élő IP cím a Tasmotába, vagy nem megy az MQTT brókered, akkor hosszan próbálkozhat blokkoló módban kapcsolódni hozzá, folyamatosan, kb 10 másodpercenként. Ezt vagy tiltsd le, vagy állítsd nagyobbra pl "mqttretry 120" és meglátod, segít-e. -
enesbcs
tag
válasz MaCS_70 #5919 üzenetére
A hír igaz, a DHT22 olvasásához pontos időzítés kell (az RPI-n futó Linux meg nem igazán valós idejű RTOS) és 2 másodperc várakozási idő az egyes lekérések közt, minimum. Ez szerintem nem jelenti azt, hogy kerülni, kell, hanem ésszel kell használni az eredményeket, és pl átlagolni, illetve kiszűrni a hamis eredményeket. Mert az I2C vonalat viszont nem lehet messzire vinni, DHT22-t ellenben gond nélkül használok 5 méteres UTP kábelen keresztül rack szekrény hőmérsékletének mérésére.
Igaz a fenti nem RPI-vel, van négy másik, amit viszont RPI-vel használom, szobahőmérséklet regisztrálásra, 9 mintából átlagolva. (a nyilvánvalóan téves eredményeket nem is számolom bele)
https://github.com/enesbcs/multisensor-python-rpi/blob/master/unit_temp.py
Nevezhetjük ezt egy hardveres probléma szoftveres elkendőzésének, vagy a probléma megoldásának is, ízlés dolga.Ha mutatsz egy 1wire kompatibilis hőmérséklet+páratartalom mérésére alkalmas eszközt, ami 700ft-ból kijön, mint a DHT22, az persze nagyon érdekelne engem is.
[ Szerkesztve ]
-
Elemental
addikt
válasz kazsmerlaca #5925 üzenetére
Smart life appal próbálod? Nekem összejött, annyit kért, hogy adjak helyadat engedélyt az alkalmazásnak, és legyen bekapcsolva a telón a gps.
-
quby
őstag
Sziasztok!
Ide irányitottak. A kérdésem az lenne hogy egy négy csatornás sonoff-ot hogyan tudnék távolrol gombnyomásra vezérelni (arduino+ethernet shield? ) több helyröl? Tehát tudom telefonnal kapcsolni, vagy helyileg gombbal. De olyan kellene hogy pl két épület közti világitást kellene kapcsoljak ezen kivül ugy is, hogy kijövet megnyomok egy gombot, felkapcsol, majd mikor bementem akkor a másik helységben gombnyomásra lekapcsol. Tudom hogy van mozgásérzékelö is, (az majd másik téma lesz) de most egyelöre mindeképp érdekelne a gombos megoldás. Ethernet mindenhol van
A másik kérdés, hogy ugyanezt megtudom csinálni ugy is hogy csak pillanatkapcsolás legyen, mintha megnyomnék egy csengöt? Tehát mondjuk a gombnyomásomra csak 0,5 sec re zár a relé?A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.
-
Degeczi
nagyúr
Másik helységből max telefonnal vezérelheted, olyan hosszú vezetéket aligha húzol ki és a vezeték nélkülieknek sincs akkora hatótávolsága.
Egyébként jobban járnál egy Raspberry-vel és azon Domoticz-al, abban sokkal egyszerűbb programozni. A Sonoff-on mindenesetre firmware-t kell először cserélned, mert a gyári szerverére nem fogsz saját alkalmazással belépni.
Vagy veszel egy olcsó Sonoff RF Bridge-et, és ahhoz szintén filléres 433 MHz-es vezeték nélküli kapcsolókat, alapszintű kapcsolgatásra az is elég lehet gyári szoftverrel is, de ott csak a gombnyomásról kapsz egy impulzust, az elengedésről nem
-
enesbcs
tag
Én egy NodeMCU lapkát használnék, relémodult kimenetként és esetleg fali csengőnyomó-kapcsolókat gomb helyett. Működtető programként az ESPEasy-t tenném rá, a "pulse" nevű parancsával megoldható a relé 0.5 másodpercig tartó aktív állapotban tartása - de az ESPEasy ennél sokkal többet tud, és több időt is vesz igénybe a megismerése, komplex szabályrendszereket lehet írni vele és kell is, hogy működjön bármi, mert ez nem egy kész megoldást ad a kezedbe, hanem egy szerszámot, amivel dolgozni kell.
Megoldható pl, hogy egy adott NodeMCU-ra kötött bemenet állapotától függően (ami éppúgy lehet relébemenet, mint nyomógomb) a másik oldalon (ami lehet másik épületben is, ha egy LAN hálózaton vannak) meghúz egy relét, ami bárhol lehet a hálózatban, illetve mind HTTP, mind MQTT-n keresztül vezérelhető, és státusza is lekérhető. A lehetőségeknek csak a képzelőerő, kitartás és a kézügyesség szab határt.
- Mintaprojekt egyszerű relével és nyomógombbal: EH06
- Mintaprojekt több nyomógombbal és egy relével: DIY termosztát
- Mintaprojekt több egység egymást vezérlésére (relés bemenet/távoli relé kimenet): Vezetékes csengő wifi extender[ Szerkesztve ]
-
quby
őstag
válasz enesbcs #5940 üzenetére
Eredetileg raspberry + arduinoval akratam, mert van is itthon mindkettö (több is) és ugy gondoltam hogy ez lan-on nem lehet gond ezekkel. A kódot meg akartam iratni (nem ingyen) mert sem idöm sem kedvem nincs foglalkozni egy ujjabb technologia megismerésével amit csak egy lámpa kapcsolásra fogok használmi. De lehet mégis belemélyedek ebbe a nodeMCU ba hátha jó lesz még a tudás késöbb valamire.
(#5939) Degeczi
Az eredeti elképzelésnék is csak a távoli triggerelés volt a gond. A web meg lokál gombnyomásra százával vannak tutoriálok, de kell hogy fali kapcsoloval is tudjam kapcsolni, én is csengö kapcsolora gondoltam. A 74 éves anyámnak nem tudom elmagyarázni hogy anya: erre meg erre a wifire csatlakzol, aztán ez az app...stb. És lássuk be nem is életszerü hogy egy lámpakapcsoláshoz wifi kell, meg egy telefon amit akkor sem találok amikor telefonoálni akarok. Az arduinora ugy gondolotam mint egy ethernet hálózatra (lan) ra kötött kliens ami küld valamilyen csomagot valamilyen protokollon, és arra kapcsol. De ezek szerint nem ilyen egyszerü...
Köszönöm mindkettötöknek
A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.
-
félisten
válasz enesbcs #5936 üzenetére
"Ha mutatsz egy 1wire kompatibilis hőmérséklet+páratartalom mérésére alkalmas eszközt, ami 700ft-ból kijön, mint a DHT22, az persze nagyon érdekelne engem is."
Baromi boldog lennék én is, ha tudnék mutatni, de nem tudok...
Az I2C elvben ugye 75 cm-re vihető el (ilyesmire emlékszem...), de olvastam már 10-12 méteres esetekről is. Jó nagy lutri, nem erre találták ki.
A DHT22-esek nálam a NodeMCU-kra kerülnek.
MaCS
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
enesbcs
tag
Szívesen! Még egy egyszerű megoldás eszembe villant, ha egy helyen levő világítást kell több helyről, wifiről, több nyomógombról kapcsolni, akkor egy Sonoff T1 EU kapcsoló és több Sonoff RF kombinációjával is meg lehet oldani, az utóbbiak 433Mhz-en kapcsolgatják a T1-et, ami pedig WiFi-s, tehát online tudod követni a státuszát és természetesen wifiről is kapcsolható. Mivel ESP8266 van a T1-ben, ezért a firmware cserélhető rajta akár Tasmotára, akár ESPEasy-re.
Az épületek közti kapcsolgatás így akkor tud megvalósulni, ha az RF-ek hatótávon belül vannak, és nem túl sok/vastag a fal. Illetve kombinálható még további Sonoff T1 wifis egységgel a sztori, amik akár egy MQTT témára kapcsolódva szinkronban működhetnek, vagy egymást kapcsolhatják egyedi szabályok szerint.https://bitekmindenhol.blog.hu/2018/02/26/wifi-s_erintos_villanykapcsolo_sonoff_t1
https://www.okosotthon.bolt.hu/webaruhaz/okosotthon-blog/sonoff-touch-vs-sonoff-t1/ -
Flashback
addikt
Kedvenc új topikom megvan! Kösz srácok feldobtátok a napomat!
profi gőzállomás eladó - Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)
-
Sziasztok!
Használ valaki hosszabb ideje Netatmo Smart termosztátot?
Kíváncsi lennék a tapasztalataira. Én cirka egy hónapja használom de őszintén annyira nem vagyok elájulva tőle, az árához képest.
-nem pontosan mutatja a hőmérsékletet. Mellé tettem egy 5eFt-os Computherm termosztátot és egy Xiaomi
digitális hőmérőt, ezekhez képest 0,3 tized fokkal többet mutat.
-nagyon lassan követi a hőmérséklet változást mindkét irányban, Computherm és a hőmérő egyszerre változik,
ezekhez képest jelentős "fáziskésésben" van ami szerintem rossz hatással van az energiafelhasználásra -
-
válasz HunChris #5947 üzenetére
Ez szerintem annyit jelent, hogy a "beállított hőmérséklet"-et 5 és 30 fok között tudod állítani 0.5fokos lépésekben. Kalibrálni lehet elvileg meg is próbáltam, de a kijelzett hőfokon nem változtatott, ezért nem láttam értelmét. (vagy rosszul próbáltam nem tudom)
Viszont ha a hőfokot még lehetne is kalibrálni, az sem segít a lassú hőmérséklet változás követésén. -
lupus_l
aktív tag
Szia!
Nálam a Xiaomival egyezik az érték, de a kettőt beállíthatod ugyan olyan értékre, így nem lesz eltérés. Online felület alapján 10 percenként frissíti az értékeket a termosztát.Nálam még nincs fűtés.
(L:/dl/upc/2018-10/18/340388_q393ftzesjgvg9gk_temp.jpg)(/L) -
lupus_l
aktív tag
https://my.netatmo.com/app/energy
Manage my home -> bal oldalt a három pont-> Settings -> Force a temperature offset for this room
Fél perc és befrissül az érték.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Hankook téli és nyári gumi szett - 1 szezonosak - 235/45 R 17
- 2 szezonos - Hankook K135 Ventus Prime4 XL 235/45 R 17 97 Y XL nyári gumi
- 1 szezont futott - HANKOOK Winter i cept evo3 W330 235/45 R 17 97 H XL
- Philips AVENT Premium elektromos cumisüveg melegítő (SCF358/00)
- Újszerű Philips kézi gőzölőkészülék GC360/30 valamennyi tartozékkal, dobozában
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest