Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) tfelleg válasza Nerazim (#5900) üzenetére


tfelleg
csendes tag

Szia!

A QT Q7 programozható, ehhez még nem kell okosotthon rendszer.

(#5902) Nerazim válasza tfelleg (#5901) üzenetére


Nerazim
őstag

Ehh...tudtam, hogy rosszat linkelek be, mindig összekeverem. Szóval ez van: Computherm Q3RF

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#5903) tfelleg válasza Nerazim (#5902) üzenetére


tfelleg
csendes tag

Na ez tényleg nem. :) Én a kazánomat egy wemos d1 minivel, két relével és easyesp-vel oldottam meg, a központ egy pi2 domoticzal.

(#5904) MaCS_70 válasza tbs (#5890) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

UTP-t használok a 1 wire-höz, és akkor át fogom tenni 5 voltra. (Csak DS18B20-ak lógnak rajta.)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5905) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Sziasztok

Van egy Buderus GB042 kazánom RC35 vezérlővel.
Fel tudom valahogy okosítani hogy domoticz alól vagy Wifi-n keresztül is tudjam vezérelni.
Olvasgatom a netet és belefutottam az OpenTherm kifejezésbe. Esetleg ezzel tudok kezdeni valamit?

(#5906) vampire17 válasza Spuri2000 (#5905) üzenetére


vampire17
addikt

Az OpenTherm egy kommunikacios szabvany, ami kazan es vezerlo(termosztat, bar ezek sokkal tobbet tudnak egy sima termosztatnal) kozott epitheto ki.

A legtobb "kulsos" termosztat gyarto az OpenTherm szabvanyt hasznalja. Ha veszel egy okostermosztatot, ami wifis (sok ilyen van, pl Tado, Honeywell, stb...) az jo eselyel ismeri az OpenTherm szabvanyt. Ezeket altalaban be is lehet kotni Domoticz ala (Nekem Tado van es megy)

Amire figyelni kell. A kazanokra sokszor irjak ra, hogy OpenTherm kompatibilis, de ez nem mindig igaz (teljesen). Pl nekem egy Westen kazanom van. Elvileg Opentherm, gyakorlatilag egy "Bertelli&Partners protocol" nevu kommunikaciot hasznal, ami jo eselyel egy kibovitett Opentherm, viszont pont a nem teljesen szabvanyos kommunikacio miatt ha nem gyari termosztattal kotom ossze, akkor nem csinal meleg vizet...

Megteheted meg azt is, hogy siman relesen bekotsz egy okostermosztatot, de a reles vezerles hosszu tavon nem tesz jot a kazanoknak...

[ Szerkesztve ]

(#5907) tfelleg


tfelleg
csendes tag

Reggelre egy kis olvasmány:

[link]

(#5908) tbs válasza vampire17 (#5906) üzenetére


tbs
addikt

"...de a reles vezerles hosszu tavon nem tesz jot a kazanoknak..." :F Tudnal errol mondani vmit..? Akar privatba is jo. :B

(#5909) tfelleg válasza tbs (#5908) üzenetére


tfelleg
csendes tag

Ez engem is érdekelne, ide kérjük. :)

(#5910) sugarforce válasza tbs (#5908) üzenetére


sugarforce
őstag

ja ez engem is érdekelne

(#5911) vampire17


vampire17
addikt

Buszos vezerlesnel lenyegeben a modulacioval jatszik a termosztat. csokkenti illetve noveli a futesi teljesitmenyt. Tehat kb szinte mindig megy a kazanod, maximum nagyon alacsony, szinte elhanyagolhato fogyasztason (mint a konvektoroknal az N) Relesnel ilyen nincs, az egy szimpla ki/bekapcs jel. Relesnel "nem tudja" a kazan, hogy neki milyen erosren kell futeni, csak a visszatero alapjan tud modulalni. Illetve a PWM-es PID reles kapcsolgatas kinyirja az alaplapot . Egy atlagos kazan 3-5000 ki-bekapcsolast bir ki.

[ Szerkesztve ]

(#5912) tfelleg válasza vampire17 (#5911) üzenetére


tfelleg
csendes tag

Jaham, ez jogos, azoknál a készülékeknél amik így működnek. Na az én FÉG-em még nem. :)

(#5913) vampire17 válasza tfelleg (#5912) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, azt nem irtam hogy ez inkabb a kondenzacios kazanokra igaz.

[ Szerkesztve ]

(#5914) Rolly válasza vampire17 (#5913) üzenetére


Rolly
veterán

és az nem megoldás, hogy a gyári + egy másodlagos termosztát párhuzamosan ráköt az ember a kazánra? Ha jól tudom bus rendszernél ez nem jelent gondot... Legalábbis valami ilyesmit olvastam ...

(#5915) vampire17 válasza Rolly (#5914) üzenetére


vampire17
addikt

Ezt sajnos nem tudom.

(#5916) tbs válasza vampire17 (#5911) üzenetére


tbs
addikt

Ah, ertem. :) Kocce. Ami patkolast csinaltam a kazanunknal az a keringeto szivattyu kulon kapcsolgatasa. Rajta van a kazan vezerlese, de tudom en is kapcsolgatni. A poen, hogy nyari melegben faszan megeri keringetni neha. (Csak egy helysegben van AC. Es roppant primitiv a kazan.) :D

(#5917) S.Milan


S.Milan
csendes tag

Sziasztok,

Okos zár vásárlás előtt állok.
Van valakinek olyan okos zára, ami jól együtt működik Domoticz-al?
Vagy legalábbis tapasztalata?

A lényeg hogy olyan okos zárat szeretnék venni ami együtt működik Domoticz-al.

(#5918) sugarforce válasza vampire17 (#5911) üzenetére


sugarforce
őstag

ja így igen, persze igazad van, viszont az én őskövület kazánom másra nem képes.

(#5919) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Érdekesség:

Tegnap digitális rendszerek órán szó volt a 1wire-ről, és a tanár szerint (aki igencsak otthonosan mozog a témában) a DHT22 - RPI párosítás erősen kerülendő. A DHT22 ugyanis nem a rendes Dallas 1wire-t használja, asziknron jelfolyamokat tol kifelé, a RPI pedig, ha éppen mással is foglalkozik, könnyen elcsúszik az időzítéssel (hiszen nem feladata tartani az ütemet).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5920) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok!

Sonoff basic-el kapcsolatban lenne kérdésem: feltelepítettem rá a tasmotát, megy rendesen,
GPIO14-re kötöttem egy kapcsolót, az is működik, böngészőből is tudom kapcsolgatni, de néha mintha lefagyna 5-10 másodpercre, semmire nem reagál. pl. megnyomom a gombot és kb 10 másodperc múlva kapcsol le vagy fel. Böngészőből, és a fizikai gombra is így reagál, olyan mintha sleep-be menne, mert ha egyszer beindul, akkor utána folyamatosan reagál a kapcsolásokra.

Mitől lehet ez, kell valamit állítanom, vagy hibás darabot fogtam ki?

(#5921) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok! Van itt valakinek BlitzWolf® BW-SHP2 konnektora?
Kb 2 napja nem tudom rávenni, hogy lássa a hálózatot. Már mindent újraindítottam, de semmi.
Amikor elkezdtem csatlakoztatni gyorsan villog, de kb 5 másodperc múlva átvált lassú villogásra. :W
A hálózat 802.11g-re van állítva. Egyszerűen nem értem mi lehet a gond...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#5922) Spuri2000 válasza DougButabi (#5920) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nem lehet hogy túl gyorsan próbálod kapcsolgatni?
Esetleg nincs a rendszerben több Sonoff aminek hasonló a neve vagy a beállítási paraméterei és összeakadnak?

(#5923) fo_di válasza kazsmerlaca (#5921) üzenetére


fo_di
őstag

két gyors ötlet: biztos, hogy jó jelszót írsz be? nincs mac filter a wifiden?

(#5924) DougButabi válasza Spuri2000 (#5922) üzenetére


DougButabi
tag

Pont az a bajom, hogy ha pihen egy picit, akkor nem veszi az utasítást, de ha mondjuk 10 mp múlva felkapcsol, akkor már jó, kapcsolgathatom akár gyorsan is.

Nincs több eszközöm, most kezdtem el ezzel foglalkozni.

(#5925) kazsmerlaca válasza fo_di (#5923) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Ennyire azért értek hozzá :)
Nincs MAC Address bekapcsolva és a wifi jelszót jól adom meg.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#5926) Kiskopika válasza vampire17 (#5911) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Es mi van az olyan termosztatokkal mint a Honeywell t6, aminek van egy kulso kazanvezerlo releje, az is ez a kategoria? Kinyirja egy ido utan? Jol ertem?

(#5927) Degeczi válasza Kiskopika (#5926) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát ha relé, az csak két dolgot tud: ki vagy bekapcsolni...
Mondjuk ezért általában limitálva is vannak, nem kapcsolgatnak 1-2 percenként, pl. a Honeywell-ek ajánlás szerinti (és alap-) beállítása óránként max 6 ciklus gázkazánhoz.

(#5928) Spuri2000 válasza vampire17 (#5906) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Elvileg a Buderus is busos rendszerű és fel lehetne okosítani gyárilag nagyon drágán hogy távolról is tudjam vezérelni de egy olcsóbb megoldás keresek.
A neten található opentherm kapcsolások alkalmasak lehetnek hogy a kazánba bekötve vezérelni tudjam és wifin vagy hálózaton elérjem?
Akinek van ilyen hogy csinálja?

(#5929) vampire17 válasza Kiskopika (#5926) üzenetére


vampire17
addikt

A reles az reles igen, kapcsolgatja.

Megkerdezhetem hogy a Honeywell t6-ot milyen kazanra kotod? mert o pl tud Opentherm-et. Ha a kazan is, akkor nem biztos, hogy hasznos relesen hagyni...

(#5928) Spuri2000:

A Tado tudja pl kelezni: https://support.tado.com/hc/en-gb/articles/208016186-Which-heating-system-interfaces-does-tado-support-

A melegvizet is a kazan csinalja? ha igen, nem biztos, hogy menni fog Tadoval, de massal(Nest, honeywell, elkepzelheto)

[ Szerkesztve ]

(#5930) fo_di válasza kazsmerlaca (#5925) üzenetére


fo_di
őstag

akkor nem lehet a g wifi a probléma? nekem n-es van, arra probléma nélkül felment

(#5931) Kiskopika válasza vampire17 (#5929) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Sajnos a kazanrol semmit nem tudok csak hogy junkers, mar a lakasba volt es sehol nem talaltam rajta egy tipus szamot se. Az biztos hogy oreg, az elozo lako 20 evet elt itt es mar itt volt. ilyen a termosztatja. Ezt szeretnem lecserelni valami modernebbre, mert ezen tok vakon vagyok es programozni se tudom hogy napkozbe ne futse a lakast mikor senki sincs itthon.

(#5932) vampire17 válasza Kiskopika (#5931) üzenetére


vampire17
addikt

Relesen siman ra tudsz kotni akarmilyen okostermosztatot. Ha ilyen oreg a kazan, akkor az is elkepzelheto, hogy nem is tud mast...

(#5933) fecus


fecus
őstag

Ilyen kapcsolót még nem láttam. Új konstrukciónak tűnik.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#5934) kazsmerlaca válasza fo_di (#5930) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Én már próbáltam az összes hálózattal amim volt :)
Csak egy DIGI Wifi-s modemem van, nincs mókolva.
Küldtem privit...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#5935) enesbcs válasza DougButabi (#5920) üzenetére


enesbcs
tag

Két okot is el tudok képzelni.
1: mikor feltettem a Tasmota 6.2.1 verziót, hasonló dolgok történtek, vagyis random lassulás, néhány másodpercig elérhetetlen webes felület, ahogy visszaraktam a 6.1-et, megjavult
2: ha engedélyezve van az MQTT, és nincs beírva élő IP cím a Tasmotába, vagy nem megy az MQTT brókered, akkor hosszan próbálkozhat blokkoló módban kapcsolódni hozzá, folyamatosan, kb 10 másodpercenként. Ezt vagy tiltsd le, vagy állítsd nagyobbra pl "mqttretry 120" és meglátod, segít-e.

(#5936) enesbcs válasza MaCS_70 (#5919) üzenetére


enesbcs
tag

A hír igaz, a DHT22 olvasásához pontos időzítés kell (az RPI-n futó Linux meg nem igazán valós idejű RTOS) és 2 másodperc várakozási idő az egyes lekérések közt, minimum. Ez szerintem nem jelenti azt, hogy kerülni, kell, hanem ésszel kell használni az eredményeket, és pl átlagolni, illetve kiszűrni a hamis eredményeket. Mert az I2C vonalat viszont nem lehet messzire vinni, DHT22-t ellenben gond nélkül használok 5 méteres UTP kábelen keresztül rack szekrény hőmérsékletének mérésére.

Igaz a fenti nem RPI-vel, van négy másik, amit viszont RPI-vel használom, szobahőmérséklet regisztrálásra, 9 mintából átlagolva. (a nyilvánvalóan téves eredményeket nem is számolom bele)
https://github.com/enesbcs/multisensor-python-rpi/blob/master/unit_temp.py
Nevezhetjük ezt egy hardveres probléma szoftveres elkendőzésének, vagy a probléma megoldásának is, ízlés dolga.

Ha mutatsz egy 1wire kompatibilis hőmérséklet+páratartalom mérésére alkalmas eszközt, ami 700ft-ból kijön, mint a DHT22, az persze nagyon érdekelne engem is.

[ Szerkesztve ]

(#5937) Elemental válasza kazsmerlaca (#5925) üzenetére


Elemental
addikt

Smart life appal próbálod? Nekem összejött, annyit kért, hogy adjak helyadat engedélyt az alkalmazásnak, és legyen bekapcsolva a telón a gps.

(#5938) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Ide irányitottak. A kérdésem az lenne hogy egy négy csatornás sonoff-ot hogyan tudnék távolrol gombnyomásra vezérelni (arduino+ethernet shield? :F ) több helyröl? Tehát tudom telefonnal kapcsolni, vagy helyileg gombbal. De olyan kellene hogy pl két épület közti világitást kellene kapcsoljak ezen kivül ugy is, hogy kijövet megnyomok egy gombot, felkapcsol, majd mikor bementem akkor a másik helységben gombnyomásra lekapcsol. Tudom hogy van mozgásérzékelö is, (az majd másik téma lesz) de most egyelöre mindeképp érdekelne a gombos megoldás. Ethernet mindenhol van :D
A másik kérdés, hogy ugyanezt megtudom csinálni ugy is hogy csak pillanatkapcsolás legyen, mintha megnyomnék egy csengöt? Tehát mondjuk a gombnyomásomra csak 0,5 sec re zár a relé?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#5939) Degeczi válasza quby (#5938) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Másik helységből :O max telefonnal vezérelheted, olyan hosszú vezetéket aligha húzol ki és a vezeték nélkülieknek sincs akkora hatótávolsága.

Egyébként jobban járnál egy Raspberry-vel és azon Domoticz-al, abban sokkal egyszerűbb programozni. A Sonoff-on mindenesetre firmware-t kell először cserélned, mert a gyári szerverére nem fogsz saját alkalmazással belépni.

Vagy veszel egy olcsó Sonoff RF Bridge-et, és ahhoz szintén filléres 433 MHz-es vezeték nélküli kapcsolókat, alapszintű kapcsolgatásra az is elég lehet gyári szoftverrel is, de ott csak a gombnyomásról kapsz egy impulzust, az elengedésről nem

(#5940) enesbcs válasza quby (#5938) üzenetére


enesbcs
tag

Én egy NodeMCU lapkát használnék, relémodult kimenetként és esetleg fali csengőnyomó-kapcsolókat gomb helyett. Működtető programként az ESPEasy-t tenném rá, a "pulse" nevű parancsával megoldható a relé 0.5 másodpercig tartó aktív állapotban tartása - de az ESPEasy ennél sokkal többet tud, és több időt is vesz igénybe a megismerése, komplex szabályrendszereket lehet írni vele és kell is, hogy működjön bármi, mert ez nem egy kész megoldást ad a kezedbe, hanem egy szerszámot, amivel dolgozni kell.
Megoldható pl, hogy egy adott NodeMCU-ra kötött bemenet állapotától függően (ami éppúgy lehet relébemenet, mint nyomógomb) a másik oldalon (ami lehet másik épületben is, ha egy LAN hálózaton vannak) meghúz egy relét, ami bárhol lehet a hálózatban, illetve mind HTTP, mind MQTT-n keresztül vezérelhető, és státusza is lekérhető. A lehetőségeknek csak a képzelőerő, kitartás és a kézügyesség szab határt.
- Mintaprojekt egyszerű relével és nyomógombbal: EH06
- Mintaprojekt több nyomógombbal és egy relével: DIY termosztát
- Mintaprojekt több egység egymást vezérlésére (relés bemenet/távoli relé kimenet): Vezetékes csengő wifi extender

[ Szerkesztve ]

(#5941) kazsmerlaca válasza Elemental (#5937) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Smart life appal? Csak azzal próbáltam kapcsolódni :D
1,5 hónapig volt jó, aztán 2 nappal ezelőtt már sehogyan sem tudtam kacsolódni. Szerintem betojt...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#5942) quby válasza enesbcs (#5940) üzenetére


quby
őstag

Eredetileg raspberry + arduinoval akratam, mert van is itthon mindkettö (több is) és ugy gondoltam hogy ez lan-on nem lehet gond ezekkel. A kódot meg akartam iratni (nem ingyen) mert sem idöm sem kedvem nincs foglalkozni egy ujjabb technologia megismerésével amit csak egy lámpa kapcsolásra fogok használmi. De lehet mégis belemélyedek ebbe a nodeMCU ba hátha jó lesz még a tudás késöbb valamire.

(#5939) Degeczi

Az eredeti elképzelésnék is csak a távoli triggerelés volt a gond. A web meg lokál gombnyomásra százával vannak tutoriálok, de kell hogy fali kapcsoloval is tudjam kapcsolni, én is csengö kapcsolora gondoltam. A 74 éves anyámnak nem tudom elmagyarázni hogy anya: erre meg erre a wifire csatlakzol, aztán ez az app...stb. És lássuk be nem is életszerü hogy egy lámpakapcsoláshoz wifi kell, meg egy telefon amit akkor sem találok amikor telefonoálni akarok. :D Az arduinora ugy gondolotam mint egy ethernet hálózatra (lan) ra kötött kliens ami küld valamilyen csomagot valamilyen protokollon, és arra kapcsol. De ezek szerint nem ilyen egyszerü...

Köszönöm mindkettötöknek :R

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#5943) MaCS_70 válasza enesbcs (#5936) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Ha mutatsz egy 1wire kompatibilis hőmérséklet+páratartalom mérésére alkalmas eszközt, ami 700ft-ból kijön, mint a DHT22, az persze nagyon érdekelne engem is."

Baromi boldog lennék én is, ha tudnék mutatni, de nem tudok... :(

Az I2C elvben ugye 75 cm-re vihető el (ilyesmire emlékszem...), de olvastam már 10-12 méteres esetekről is. Jó nagy lutri, nem erre találták ki.

A DHT22-esek nálam a NodeMCU-kra kerülnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5944) enesbcs válasza quby (#5942) üzenetére


enesbcs
tag

Szívesen! Még egy egyszerű megoldás eszembe villant, ha egy helyen levő világítást kell több helyről, wifiről, több nyomógombról kapcsolni, akkor egy Sonoff T1 EU kapcsoló és több Sonoff RF kombinációjával is meg lehet oldani, az utóbbiak 433Mhz-en kapcsolgatják a T1-et, ami pedig WiFi-s, tehát online tudod követni a státuszát és természetesen wifiről is kapcsolható. Mivel ESP8266 van a T1-ben, ezért a firmware cserélhető rajta akár Tasmotára, akár ESPEasy-re.
Az épületek közti kapcsolgatás így akkor tud megvalósulni, ha az RF-ek hatótávon belül vannak, és nem túl sok/vastag a fal. Illetve kombinálható még további Sonoff T1 wifis egységgel a sztori, amik akár egy MQTT témára kapcsolódva szinkronban működhetnek, vagy egymást kapcsolhatják egyedi szabályok szerint.

https://bitekmindenhol.blog.hu/2018/02/26/wifi-s_erintos_villanykapcsolo_sonoff_t1
https://www.okosotthon.bolt.hu/webaruhaz/okosotthon-blog/sonoff-touch-vs-sonoff-t1/

(#5945) Flashback


Flashback
addikt

Kedvenc új topikom megvan! Kösz srácok feldobtátok a napomat! :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5946) rekop


rekop
senior tag

Sziasztok!
Használ valaki hosszabb ideje Netatmo Smart termosztátot?
Kíváncsi lennék a tapasztalataira. Én cirka egy hónapja használom de őszintén annyira nem vagyok elájulva tőle, az árához képest.
-nem pontosan mutatja a hőmérsékletet. Mellé tettem egy 5eFt-os Computherm termosztátot és egy Xiaomi
digitális hőmérőt, ezekhez képest 0,3 tized fokkal többet mutat.
-nagyon lassan követi a hőmérséklet változást mindkét irányban, Computherm és a hőmérő egyszerre változik,
ezekhez képest jelentős "fáziskésésben" van ami szerintem rossz hatással van az energiafelhasználásra

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#5947) HunChris válasza rekop (#5946) üzenetére


HunChris
senior tag

Talán ezért lehet a fáziskésés: (bár a mérése tized pontos, nem látok bele a programozásába)
Temperature (setpoint):
Range: 5°C to 30°C (± 0.5°C)

Esetleg nem lehet kalibrálni valamilyen menüben? Legalább egyet mutatna a Xiaomival.

[ Szerkesztve ]

(#5948) rekop válasza HunChris (#5947) üzenetére


rekop
senior tag

Ez szerintem annyit jelent, hogy a "beállított hőmérséklet"-et 5 és 30 fok között tudod állítani 0.5fokos lépésekben. Kalibrálni lehet elvileg meg is próbáltam, de a kijelzett hőfokon nem változtatott, ezért nem láttam értelmét. (vagy rosszul próbáltam nem tudom)
Viszont ha a hőfokot még lehetne is kalibrálni, az sem segít a lassú hőmérséklet változás követésén.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#5949) lupus_l válasza rekop (#5946) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Szia!
Nálam a Xiaomival egyezik az érték, de a kettőt beállíthatod ugyan olyan értékre, így nem lesz eltérés. Online felület alapján 10 percenként frissíti az értékeket a termosztát.

Nálam még nincs fűtés.
(L:/dl/upc/2018-10/18/340388_q393ftzesjgvg9gk_temp.jpg)(/L)

(#5950) lupus_l válasza rekop (#5946) üzenetére


lupus_l
aktív tag

https://my.netatmo.com/app/energy
Manage my home -> bal oldalt a három pont-> Settings -> Force a temperature offset for this room
Fél perc és befrissül az érték.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.