Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Janaboy válasza Janaboy (#4150) üzenetére


Janaboy
veterán

Kozben megleltem a valaszt is, ha a helyére kerül mar nem lesz gond, ugy tunik normalis es ez vmi vedelem.
[link]

Janaboy

(#4152) mekkGyver válasza Janaboy (#4151) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Azt nem tudom, hogy normális-e, de nálam ugyanezt csinálja. Ha felpattintom az előlapot a helyére úgy, hogy áram alatt van, akkor úgy érzékeli, mintha hosszan nyomnám a gombot és resetel. Én mentettem egy configot, és ilyenkor visszatöltöm (webfelületen). Szerencsére ez máskor nem jelentkezik csak szerelés után.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#4153) Janaboy válasza mekkGyver (#4152) üzenetére


Janaboy
veterán

Linken irjak, h vegulis normális, mert ugy érzékeli h nyomod hosszan.
Ki lehet kapcsolni ezt a tobbynomkodos funkcio gombot, de állítólag utana nem lehet programozni az RF távirányítót, pedig állítólag sokkal gyorsabban reagál utana az érintő gomb.

Janaboy

(#4154) enesbcs válasza mekkGyver (#4152) üzenetére


enesbcs
tag

És szerencsére ez azért nem probléma, mert áram alatt sosem szerelünk, kizárólag a biztosíték lekapcsolása után, és aztán felpattintjuk az előlapot a biztosíték felkapcsolása előtt.

(#4155) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Panellakásba szeretnék néhány érzékelőt, leginkább füstérzékelőt szeretnék. Max 3 füst/tűzjelzőt, max 3 mozgásérzékelőt, max 3 csőtörés érzékelőt, max 2 kamerát tudnék elhelyezni. (Nem egyszerre hanem fokozatosan telepíteni az érzékelőket.)
Milyen smart home hub-ot ajánlott venni?
Rákerestem az egyik legnépszerűbb magyar elektronikus áruház oldalán a kínálatra de csak kettő smart home hub van. Konkrétan a Panasonic Smart Home Hub ( KX-HNB600FXW) 29 990 Ft és a D-Link mydlink Connected Home Hub (DCH-G020) 22 990 Ft.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#4156) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

A Domoticz LUA szkript lehetőséget ad arra, hogy egy eszköz állapotát átállítsuk olyan módon, hogy maga a hozzárendelt parancs ne hajtódjon végre. Tehát pl. egy kapcsolónál csak a Be/Ki státusz változzon, de valójában ne kapcsoljon semmit. Ezzel egyszerű módon lehet több eszköz állapotát szinkronban tartani.

Erre való az UpdateDevice parancs és az nValue érték
Példa: commandArray['UpdateDevice']='idx|nValue|sValue' -- for updating Dummy devices

if ( otherdevices['Valami eszköz'] ~= 'On' ) then
value = otherdevices_idx['Valami eszköz'] .. '|1|On'
commandArray[#commandArray + 1] = { ['UpdateDevice'] = value }
end

A sor végén az '|1|On' vagy '|0|Off' értékkel lehet a kapcsoló állapotát változtatni. (Asszem egyébként a '|1' és a '|0' is elegendő nem kell utána az On/Off tag) Viszont a redőnyöknél az Off (Nyitott) és az On (Zárt) állapot mellett van a Stop is. Azt vajon hogyan lehet végrehajtás nélkül beállítani? Van rá valami ötletetek?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4157) BullZeye válasza tknof1871 (#4155) üzenetére


BullZeye
veterán

Ugyanez a setup, Xiaomi Gatewayt használok és xiaomi sensorokat home assistanttal.

Mondanom se kell, olcsóbb mint amit küldtél.

[ Szerkesztve ]

(#4158) lplugo


lplugo
csendes tag

Sziasztok,

Frissítettem a Domoticz-ot, most V3.9269 és nem jönnek a Lux-Azimuth-Felhő adatok a DarkSky-ról.
Más is tapasztalt ilyet, vagy csak nálam romlott el valami?

(#4159) lplugo válasza lplugo (#4158) üzenetére


lplugo
csendes tag

...és a frissítés után nekem a time-erekkel is gond van.

(#4160) BullZeye


BullZeye
veterán

Xiaomi Wall Switchnél szerintetek lehet hatótávot növelni? kb 20 centi hiányzik a boldogsághoz ( :D )

Szétszedtem, de nem nagyon látok rézfelületet az antennának, valószínűleg a fekete festék alatt van a tetején.

Ha azt lekapargatom (esetleg higítóval óvatosan letörlöm), és ráforrasztok egy rézhuzalt, javíthat a helyzeten? Vagy ha simán lekaparom a festéket, az segíthet picit növelni a távot? Kb 7 méterre van gateway és switch között, és 7 méternél még működik, de ha 20 centivel arrébb a helyére rakom már nem.

Tetején van az antenna szerűség, legalábbis csak ez ami antennának néz ki.

(#4161) tknof1871 válasza BullZeye (#4157) üzenetére


tknof1871
őstag

A xiaomishop.hu-ból lettek vásárolva? Ott Mi Smart Home Gateway 2 11,990Ft és van Hazai szervíz és terméktámogatás. De EU csatlakozós változat még nincs. Xiaomishop.hu szerint májustól várható.
Xiaomi miért hívja a hub-ot Gateway-nak?
Xiaomi Gateway csak wifi-n kapcsolódik a routerhez? Nem is lehet vezetékesen összekötni?
Ha a PC-n magán VPN-t használok az van valami hatással a HUB-ra/Gateway-re?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#4162) oris válasza BullZeye (#4160) üzenetére


oris
aktív tag

Ha van zigbee-s smart plug-od, akkor próbáld meg azt elhelyezni a kapcsoló közelében, úgy tudom, hogy az jeltovábbító-hatótávnövelőként működik zigbee esetén.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#4163) Yoshida válasza BullZeye (#4160) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Izé, csak úgy egy rézdarabbal még akár rosszabb is lesz, mint eredetileg. Frekvencia, és antenna hosszúság (hullámhossz) azok ellentétes arányban vannak.

Pl. 2.4ghz-es rádióhoz elvileg asszem 12.5cm antenna kellene, 433mhz-hez meg 69,28cm (és persze ilyen hosszút nem életszerű sokszor, akkor lehet felezni, meg mittomén még hány hányadosra le lehet redukálni, vagy ezért van, hogy van egy tekeredés az antenna egyenes szakasza előtt a nyákon/drótból.)

Itt van kalkulátor: [link]

(mondjuk a Reduction factor azt se tudom mi, úgy kezeld a hsz-t :D )

(#4164) BullZeye válasza Yoshida (#4163) üzenetére


BullZeye
veterán

Tehát közel sem olyan egyszerű mint elsőre látszik :D furán venné ki magát egy 70 cm-es rézdrót lógna ki a csengőből. Akkor használjak mást erre a célra?

(#4162) oris
Sajna kint van, nincs lehetőség ilyen eszközre.

(#4165) fecus válasza BullZeye (#4160) üzenetére


fecus
őstag

A Xiaomi 2,4GHz-es. Ha beáldozod a cuccot akkor egy routerhez való külső antennával megpróbálkozhatsz.
Látni kellene milyen alkatrészek viszik ki a jelet a nyákon lévő antennára és a megfelelő kondinál megszakítani és keresni egy földet is.
Szóval erősen kísérleti, csúnya lesz, és el tudod rontani az egész cuccot.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4166) Yoshida válasza Yoshida (#2071) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Erre:

"Lehet te is ebbe a bugba futottál bele mint én, pi boot után nem látszik az usb arduino gw, amíg ki nem húzom, majd újra be nem dugom."

(mysensors-os sketch-el arduino nano a gateway)

Megvan a megoldás, egyszerűen egy másik chip-es arduino nano kellett, szerencsére ugyanazt a sketch-et feltöltve semmi extrát nem kellett csinálni, minden más eszköz megmaradt, csak átdrótoztam a régi nano helyére az új nano-t.

Szóval ha valaki most kezdene mysensors gatewayt csinálni raspberry pi-hez, akkor: ch340-es chip, és atmega328 legyen, a 128-asnak túl kevés a tárterülete, ha pl. a gateway-en van egy hőmérő is, akkor már nem fér el a sketch.

Ami nem kompatibilis teljesen a pi-vel az FT232RL chipes, ez kerülendő. Ráadásul ez a drágább, azért vettem először ezt, biztos jobb lesz :D

(#4167) layerke válasza lplugo (#4159) üzenetére


layerke
aktív tag

Mivel bétára frissítettél, így előfordulnak ilyenek. Nem szabad túlzásba esni vele, néha kell várni egy kicsit, meg olvasgatni a githubon mit írnak és annak függvényében telepíteni. Ha nincs semmi olyan frissítés, ami téged érint, akkor ne frissíts. Majd kijavítják hamarosan, ki szokták.

(#4168) lplugo válasza layerke (#4167) üzenetére


lplugo
csendes tag

Sajnos kénytelen vagyok bétára frissíteni, mert ha csak a stable-t frissítem, akkor nem működik a Domoticz, csak offline képernyő jön be.....és ez a sokadik újrahúzás után is így van, nem tudom miért csinálja.

...Egyébkén csak azért frissítettem, mert Firefox alatt nem jelent meg rendesen a webes felület, gondoltam javították. Ez mondjuk megoldódott a frissítés a Firefox cache ürítés után. :)

A time-rrel azt csináltam, hogy töröltem mindet és újra beállítgatam. Amit eddig láttam jelenleg működik, de még tesztelem.

Jah és azért nem ment a script, mert frissítés után valamiért alapba állt, vagyis kikapcsolódott az esemény engedélyezés a beállításokban, amire nem is gondoltam, mert egyébként ránézésre minden változatlan maradt.

[ Szerkesztve ]

(#4169) lplugo


lplugo
csendes tag

ENOCEAN - USB 300 Gateway-el kapcsolatban van esetleg valakinek tapasztalata?
Privátban szeretnék kérdezni, hogy ne terlhejem annyira a fórumot feleslegesen.

(#4170) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Van egy Sonoff 4CH amin tobb mint 8 idozitest szeretnek beallitani. Megoldahato valahogy?

(#4171) AcCEsS válasza AcCEsS (#4156) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ok, erre szolgál az "Al/kiszolgáló eszközök" felsorolása illetve csoportba rendezése, ahol a al/kiszolgáló eszköz változása módosítja a fő eszköz státuszát is, így ezt nem kell leprogramozni. :) Ki is gyomláltam a szkriptből!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4172) Rolly


Rolly
veterán

broadlink prom van és több mint 15 időzítést szeretnék rajta megoldani hogy lehetne? Redőny vezérlés menne egyelőre róla (11 redőnyünk van a napi le-fel is már vagy 22 parancs de van hogy napközben is van váltás :)

hass.io-ra gondoltam de nem tudom megetetni vele a broadlinket... miközben a wifis klímánkról simán kiolvassa az adatokat :)

esetleg más szoftver is szóba jöhet amivel normálisan lehet használni a broadlinket...

[ Szerkesztve ]

(#4173) cpt rodgi válasza BullZeye (#4160) üzenetére


cpt rodgi
tag

en megvagnam a gyari antennat, azaz levalasztanam, es egy ipad antennat forrasztanek ra. annak jo a vetele nagyon . pl

(#4174) cpt rodgi válasza AcCEsS (#4156) üzenetére


cpt rodgi
tag

hu, ennek en orulok. ha jol ertem, akkor az en esetemben : adott egy tv, amit infraval kapcsolok ki/be. domo-rol, es tavirol is. a domo a sajat allapotot tudja, ha tavival belenyulok teved. mar ekeszult a pingeleses comtroll, de az csak egy plusz visszajelzo ikon. ezzel at tudom valtani a tv ikont anelkul h kapcsoljon rajta valojaban?
ha igen le tudnad irni ( hogy meg en is megertsem) hogy mit irook hova, hogy mukodjon?
koszi

(#4175) AcCEsS válasza cpt rodgi (#4174) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Két lehetőséged van:

1. Szkriptből vezérelve

Most nem tudom kipróbálni, de a parancs így néz ki:

commandArray['UpdateDevice']='idx|nValue|sValue'

Tehát pl. van a "Kapcsoló 1" nevű eszközöd, ami a 128-as idx-et kapta.

Az idx-re hivatkozva:

Kikapcsolás -> commandArray['UpdateDevice']='128|0|Off'
vagy
Bekapcsolás -> commandArray['UpdateDevice']='128|1|On'

A nevére hivatkozva:

Kikapcsolás -> commandArray['UpdateDevice']=otherdevices_idx['Kapcsoló 1'] .. '|1|On'
vagy
Bekapcsolás -> commandArray['UpdateDevice']=otherdevices_idx['Kapcsoló 1'] .. '|0|Off'

Így tudod a kapcsoló/eszköz Be/Ki állapotát állítani a valós kapcsolás nélkül. Azt, hogy hová kell írnod azt neked kell tudnod, a szkriptedben a megfelelő helyre kell beillesztened.

2. A webes felületről vezérelve

Az adott kapcsolónál a "Szerkesztés"-ben felveszel olyan Al/kiszolgáló eszközt vagy eszközöket, amiknek ha változik a Be/Ki állapota, akkor az aktuális kapcsolót/eszközt is át fogja váltani.

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4176) cpt rodgi válasza AcCEsS (#4175) üzenetére


cpt rodgi
tag

koszi.. este kiprobalom.. :R

(#4177) AcCEsS válasza cpt rodgi (#4176) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Korrigálnom kell az infókat, sajnos a webes felületről vezérelve al/kiszolgáló eszközöket felvéve végrehajtódik a Be/Ki művelet, de szerencsére a szkript UpdateDevice megoldása jól működik!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4178) Dodi_30


Dodi_30
újonc

Segítségre lenne szükségem.

A használati melegvíz készítést szeretném automatizálni.
A tartályon egy hőmérő (DS18B20), ennek mérése alapján 40 foknál bekapcsolnék egy relét (vízmelegítés), majd az 50 fokot elérve kikapcsolnám a relét.

Az jó lenne, ha az alsó és felső hőmérséklet értéke állítható lenne, és akár adott napon belül is lehetne programozni, hogy napközben alacsonyabb csúcshőmérséklet, estére pedig magasabb álljonrendelkezésre.

A smart termosztáttal kísérletezem Domoticz alatt, de eddig nem jutottam vele előrébb.

(#4179) cpt rodgi válasza AcCEsS (#4177) üzenetére


cpt rodgi
tag

nem .. mukodik. nem kapcsol

tehat a tv online kapcsolot vezerli a pingscript. a tv power alkiszolgaloja lett a tv online, es ugy kapcsolja h nem fut le a tv pow script.. nekem megy igy .. en orulok.

[ Szerkesztve ]

(#4180) cpt rodgi válasza jedie82 (#3053) üzenetére


cpt rodgi
tag

szia. ez megy hasit, most tesztelem h Weather Underground es e kozott mi a difi.. hat eddig pont 2 fock az egyik fele, a masik ala az iphonhoz kepest.. :)
de a lekerdezesi idot hol latom/ allitom be?
koszi

(#4181) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

sziaszok
2 kedresem volna:

1:valahogy meg lehet oldani ( tudom... mindent csak akarni kell..) szoval mikent lehet h a mplayer rel mukodo internetradio a bluetooth- on tolja az akkordot? ( jack es a dhmi mukodik, a bluetooth mindenre mar felkonnektalt, de nem tolja at a hangot...:)

2: sajna itt (wien) ipv6 van. tehat nat, portforward, stb nincs..a mydomo hasznavehetetlen. van arra valami megoldas h elerjem? pl valami dyndns fele? es persze hogyan.

koszi a turelmeteket, es a segitseget..

(#4182) gamerhun


gamerhun
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni hogy mit kellene beírnom a HA configuration.yaml-jába, hogy a HA frissitése automatikus legyen, vagy legalabb jelezze nekem az elérhető frissítést? A weblap alapján próbáltam beállítani, de semmi sem történik, amikor uj verzió jelenik meg.

Igy van most beállítva:

updater:
reporting: False
include_used_components: true

(#4183) itanczos válasza gamerhun (#4182) üzenetére


itanczos
senior tag

Elég az alábbi bejegyzés:
updater:
Ettől már jelezni fog neked a web-es felületen felül!

Bővebben: [link]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4184) gamerhun válasza itanczos (#4183) üzenetére


gamerhun
csendes tag

Így is próbáltam, de nem jelez a webes felületen.

(#4185) jedie82 válasza cpt rodgi (#4180) üzenetére


jedie82
csendes tag

Passz. Nekem alapból 5 percenként kéri az adatokat. Ez napi 288 lekérdezést jelent. Ugye 1000 ingyenes napota.

(#4186) gamerhun válasza itanczos (#4183) üzenetére


gamerhun
csendes tag

Lehet most éppen az a baj hogy pre-release van csak újabb mint az enyém, és azt nem jelzi?

(#4187) hoodoo86 válasza gamerhun (#4186) üzenetére


hoodoo86
tag

RC verziót nem fog jelezni. Nekem van 2 ötletem, hogy miért nem mutatja. Én egy régebbi verzión vagyok és most beállítottam, hogy jelezzen a UI-on. Elvileg 24 óránként fut le az ellenőrzés. Honap visszajelzek, hogy sikerült-e megjelenítenem az értesítést.

(#4188) hoodoo86 válasza gamerhun (#4186) üzenetére


hoodoo86
tag

Közben lefutott az update ellenőrzés, és megjelent az értesítés.
Nekem csak ennyi volt régen a configuration.yaml -ben:
updater:
Ezzel nem volt semmiféle értesítés nekem (sem) az új verziókról. Szerintem ez azért van, mert a groups.yaml-ben csináltam egy új default_view-t, amihez nem adtam hozzá az update jelzést.

Most hozzáadtam a default_view entities részhez az updater-t és megjelent az ikon. Így:

default_view:
view: yes
name: Főképernyő
icon: mdi:home
entities:
- group.living_room
- group.kitchen
- group.bedroom
...
- updater.updater

Eredmény: a tabok alatt megjelent egy ikon az elérhető frissítésről.

(#4189) itanczos válasza gamerhun (#4186) üzenetére


itanczos
senior tag

Azt miért jelezné?
Alapból csak a stabil verziót jelzi.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4190) itanczos válasza hoodoo86 (#4188) üzenetére


itanczos
senior tag

Igen, jól mondod!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4191) gamerhun válasza hoodoo86 (#4188) üzenetére


gamerhun
csendes tag

Köszi, megcsináltam én is, most megvárom akkor a következő stabil verziót és majd meglátjuk, hogy működik vagy sem. :)

(#4192) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

sziasztok
a fejem tetejere alltam, belepusztitottam 6-7 orat, de nem megy

a radiostream Mplayer-rel mar hangos, de nem tudom h melyik code hangositotta.
a airplay meg mindig halk. egy sima hangeroszabalyzoval is kibekulnek, de nem megy. jelenleg csak a jack en jon a hang. a bluet csatlakozik, de nem dobja at a hangot.. valami help pls.. :W :(

a airplay ez alapjan siman elsore, (meg nekem is!!) a bluet. meg ez szerint indult el, konnektal, de nincs hang. es ha egyszer lecsatlakozik, soha tobbet vissza csak terminalon ha megint ujracsinalok mindent .. :((

(#4193) lplugo


lplugo
csendes tag

Sziasztok,

CC1101 vagy CC1101 USB -vel kapcsolatban van esetleg valakinek tudása és/vagy tapasztalata?

(#4194) ghck


ghck
csendes tag

Sziasztok! Xiaomi termosztát (https://www.gearbest.com/robot-vacuum-accessories/pp_1306883.html) szerintetek kommunikál gatewayen keresztül (vagy bárhogyan) itt kedvelt otthonautomatizálás rendszerrel? Köszi!

(#4195) itanczos válasza ghck (#4194) üzenetére


itanczos
senior tag

Ez nem termosztát!
Ez egy hő és páratartalom mérő, ami bluetooth-on keresztül tud kommunikálni. Nekem is van ilyenem.
Ahhoz, hogy használni tudd automatizálásra, kell egy olyan eszköz, ami BT gateway-ként tud működni. Ilyen a megfelelő Xiaomi Mijia Bedside Lamp, vagy a Mijia 1080p kamera. Tehát, a Xiaomi Gateway nem elég!

Kérlek használd a LINK gombot, ha link-et teszel be az üzenetbe!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4196) ghck válasza itanczos (#4195) üzenetére


ghck
csendes tag

Köszi! Közben találtam egy leírást, hogyan olvashatod ki a szenzoradatokat BLE gateway nélkül. Nekem ez sok egyelőre, de hátha valakit segít...

Xiaomi Thermostat Accuracy Temperature Humidity Monitor

(#4197) hoodoo86 válasza ghck (#4196) üzenetére


hoodoo86
tag

(Modositott hozzaszolas) tenyleg kiolvashato egy bluetooth eszkozzel a leiras szerint. Raspberry-d van?

[ Szerkesztve ]

(#4198) ghck válasza hoodoo86 (#4197) üzenetére


ghck
csendes tag

Jelenleg OrangePiZerom van. OPIZeroPlus2 tud BLE-t, talán cserélnem kellene? Amúgy mennyi a BLE hatótávja? Mondjuk a sima bluetooth-hoz és/vagy wifihez képest? Átmegy pár téglafalon? :U Vagy leginkább gondolkozzak helyiségenkénti hőmérő mellé helyiségenkénti gatewayben?

(#4199) Yoshida válasza ghck (#4198) üzenetére


Yoshida
aktív tag

BLE szerintem pont gyenge. Nekem az órám BLE-s, és gipszkartonból bír 2-3 válaszfalat, rendes téglából 1-2 (válaszfal), főfalból egy is elég neki hogy ne legyen kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#4200) hoodoo86 válasza ghck (#4198) üzenetére


hoodoo86
tag

BLE nem kompatibilis regebbi bt protokollokkal. Ha egy eszkoz nem implementalta a BLE-t, akkor azzal nem fog mukodni.
A hatotav sem eros. Szoban belul foghato max.

Hany ilyen homerod van? Ha meg nincs sok, akkor nem keso valtani a Xiaomi Aqara platform-ra. Van ott is homero. Kell egy gateway es az zigbee protokollon kommunikal az Aqara eszkozokkel. Sokkal jobb a tamogatottsaga. Integralhatod a nepszeru szoftverekhez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.