Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) RedSix


RedSix
tag

Na most én kérdezek: haverlány a Nokia C6-on próbál böngészni. WIFI bekapcs, jel megtalál, viszont a böngésző megnyitásakor mindig keresi a csomagkapcsolt adatátviteli lehetőséget, ahelyett hogy WIFI-vel csatlakozna. Minden menüt végignyálazva, jelentős tapasztalattal a hátam mögött feltenném a nagy kérdést: hol kell megerőszakolni a telefont, hogy Wifit használjon a netkapcsolat elérésére? :) Tx.

***Live online, love online***

(#11902) mukibuci válasza RedSix (#11901) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

C3on is volt ilyen, próbáld ezt:

Bele kell lépni a Menü-be, onnan a Beállítások-ba, aztán a Konfiguráció-ba. Itt a Szem.konfig.beáll.-on belül hozz létre egy tetszőleges konfigurációt (pl. Internet, de a lényeg, hogy ne írj bele semmit se, csak indítsd el, mintha létre akarnád hozni, ezt követően lépj is ki belőle.) Ha véletlen kiléptél teljesen a főmenübe, akkor lépj vissza a Konfiguráció-ba, majd itt az Alap.konf.beáll.-ok-on belül a Vodafone-t állítsd át a Személyes konfigur.-ra.

Ezt követően, ha beléptek az Internet menüpontba, majd ott a Böngésző-be, akkor az Opera Mini elindulását követően, mikor oldalt akarsz megnyitni, automatikusan feldobja, hogy mivel akarsz csatlakozni (Wifi, Net, stb...).

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#11904) Pubszon válasza Blamazs (#11896) üzenetére


Pubszon
veterán

Na, utánaérdeklődtem és meg is rendeltem.
50MB adatforgalom, havi fix bruttó 550Ft-ért. Ha elérjük a limitet, lekorlátoznak 2G-s sebességre, azaz 9.6Kb/s-ra,
Ez az opció szeptemberig rendelhető meg.
Szerintem ennyit meg ér. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11906) RedSix válasza mukibuci (#11902) üzenetére


RedSix
tag

Köszi tipp, ha lesz eredmény szólok! :)

***Live online, love online***

(#11907) Blamazs válasza Pubszon (#11904) üzenetére


Blamazs
senior tag

Koszi az infot. Ez akkor ua mint a mobilweb hobby csomag , csak felaron kb.
Milyen koddal lehet megrendelni ezt? Csak ceges/flottas elofizuhoz?
Nagyon erdekelne engem is ezen az aron.

(#11908) Pubszon válasza Blamazs (#11907) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
+36707009714
Erre a számra küld ezt a szót, így:
NET
És ennyi. :D
A többit majd SMS-be kapod.

Nekem céges van, amiben vagyunk kb 1000-en, szóval lehet csak nekünk aktuális.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11909) mukibuci válasza Pubszon (#11908) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

És a vonal másik végén biztos nem ellenőrzik a telefonszámokat, hogy jogosult-e az ajánlatra :U Próba, cseresznye :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#11910) dedike válasza Barthezz2 (#11900) üzenetére


dedike
addikt

Ilyen esetben a nyolc nap, az munkanap! Tehát szerdán telik le a nyolc napod, hétfőtől számolva! ;)

mukibuci, RedSix:

A C3 S40, a C6 Symbian. A Symbian esetében a beállításokban lehet beállítani, hogy csatlakozáskor kérdezzen rá az elsődleges kapcsolatra! ;) :K

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#11911) Barthezz2 válasza dedike (#11910) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor mi lenne, ha az lenne odaírva?

ASzF 7.1.2
Az Előfizető az Előfizetői Szerződést jogosult legfeljebb nyolc napos felmondási határidővel bármikor, indoklás nélkül írásban felmondani..

A 8 nap, az 8 nap, és nem munkanap.. :((( Persze pluszban fizetnem majd 10 után kell :W

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11912) kaller1 válasza mukibuci (#11909) üzenetére


kaller1
veterán

Ha lemondom az enyémet (basic, 12 mega, 800 Ft/hó), esélyes hogy kapok valami jó ajánlatot? :)

.::> <::.

(#11913) Grande Ale válasza mukibuci (#11899) üzenetére


Grande Ale
őstag

Király

(#11914) mukibuci válasza kaller1 (#11912) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Tőlem biztos nem kapsz ;] 1 év hűséggel fél évig féláron megkapod a Hobbit és a Profit is :K


dedike: Ez eddig se volt kérdés, hogy a beállítások között lesz a megoldás :U

beállítások / kapcsolatok / célok / hozzáférési pont (talán itt)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#11915) dedike válasza Barthezz2 (#11911) üzenetére


dedike
addikt

Ha jól emlékszem ez a szabály valamilyen magasabb szintű jogszabályban, talán kormányrendeletben szerepel. :K

(A 8 napos határidő az mindig munkanapot jelent, a 15, illetve annál több alap esetben naptári napot!)

Jó szerencsét!

(#11916) Barthezz2 válasza dedike (#11915) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Attól még odaírhatnák..

Egyébként most így gondolkodva, az lesz a szép, hogy most lemondtam 9.-én, a számlazárásom 13.-a. Abban biztos voltam, hogy a 8 napon belül, az 8. napot jelent, de akkor most így szerdáig összesen 10 nap, abból 5 a következő ciklus már. Most majd szépen fogok kapni egy 6000-es csekket, hogy adjam fel, majd betelefonálhatok, hogy ebből 5k jöhet vissza, mert már nem volt szerződésem. Nagyon óriási. Ha bontják még számlazárásom előtt, akkor mindenki boldog, így most amennyi pénzt még bevasalnak rajtam ezzel a pár nappal, annyit elbuknak ezzel az oda - vissza küldözgetem játékkal. :W
De már csak azért is visszakérem a fennmaradó összeget. Sőt, még direkt megvárom majd a számlával, hogy fizetési felszólítást is küldjenek, had fogyjon a pénzük ;] :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11917) Blamazs


Blamazs
senior tag

Az 550ft-os net nem mindenkinek elerheto, sajnos tobbek kozott nekem sem.
Ez vmi szemelyre szabott ajanlat a cegtol ugylatom.
Elgondolkodom hogy megtarsam-e a hobby-t is, mert nagyon nem hasznalom ki.
Jobb lenne vmi elfogadhato aru adatmennyiseg alapjan szamlazott a szamomra, mint volt regen a start csomag. Csakhat sajnos azt most arany aron szamitjak mar.

(#11918) howru válasza Barthezz2 (#11916) üzenetére


howru
csendes tag

Szerintem nagyon gáz a hozzáállásod. Ha annyira meg akarsz szabadulni a Vodafone-tól, akkor csak a saját idődet pazarlod teljesen felesleges és gyerekes dolgokra.

(#11919) Barthezz2 válasza howru (#11918) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nézd, első körben azért jöttem ide, mert többször leírták, elmondták nekem a szerződésbontásom folyamata alatt, hogy 8 napon belül bontanak, és én úgy gondoltam, hogy az ma van(sorry, nem vagyok jogász, és szerződéseket sem bontok minden délután, így nem tudtam). Mint megtudtam, mégsem, itt erre a történetre pontot is tehetünk.

Viszont, az ASZF ide vonatkozó része, mint fentebb idéztem, azt írja le, hogy legfeljebb 8 nap, ami nem jelenti, hogy ki kell várni azt. Az előző megjegyzésem csak arra irányult, hogy mindenkinek sokkal jobb lett volna, ha 9.-én odaért kérvényem, és a 13.-án esedékes számlazárásom között bontanak, és minden le van rendezve. Felőlem már másnap elintézhették volna, nem rohantam volna a telefonhoz, hogy a fennmaradó pár kifizetett napra visszaadják azt a pár száz forintom.
Nem ez történt. az történt, hogy végigvárják(szvsz) a 8 napot, ezalatt én túlcsúsztam a következő számlázási időszakba, és így megkapom majd a teljes havi csekket, befizetem, majd telefonálgatok velük egy sort, ők meg visszautalnak nekem 5k-t, ami visszajár, mert már nem élt a szerződésem. Ha gondolod idézhetem a levelükből az ide vonatkozó részt, amiben közlik, hogy túlfizetés esetén visszautalnak. Ha nem haragszol, én is pénzből élek, és az 5k-t másra is tudom költeni, mintsem kidobjam, és otthagyjam nekik.
Szerintem az első verzió mindenkinek korrektebb, és kényelmesebb lett volna...
Az előző hozzászólásom fennmaradó része meg poén volt, mint a hangulatjelek is jelzik, sajnálom ha nem jött le, de az már nem az én gondom..

Everybody lies.

(#11920) Oly válasza Barthezz2 (#11919) üzenetére


Oly
senior tag

Hidd el, betartják a 8 naptári napot... ha kicsúsznak, akkor visszamenőleg bontják... feltéve, ha nem volt forgalom a kártyán, ezért nem igazán ajánlott naponta kipróblni, hogy "működik-e a net"!

Az 550Ft-os mini netről pedig lentebb írtam már. Kiemelt és dolgozói csomagokra jár csak!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#11921) dedike válasza Oly (#11920) üzenetére


dedike
addikt

Tehát szerinted akkor holnap szűnik meg a szerződése Barthezz2 fórumtársnak? :U

Barthezz2:

Szerintem ne ennyire negatívan állj a dologhoz! A Te egészségedre nézve káros az, ha előre felhúzod magad, és mindenféle "bosszú" forog a fejedben! Ez hülyeség! Menj inkább fuss egyet, szellőztesd ki a fejed, igyál egy sört, vagy bármi, ami pihentet, kikapcsol! ;)

Jó szerencsét!

(#11922) RedSix válasza mukibuci (#11902) üzenetére


RedSix
tag

No, kipróbálta a haverlány, amit javasoltál, ezt írta: "És működik! Nagyon köszi!"

Köszi kollega, a vendégem vagy egy sörre :)

***Live online, love online***

(#11923) Barthezz2 válasza Oly (#11920) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Van forgalom, mivel jelenleg ez az egyetlen netezési lehetőségem, de tekintve, hogy a bontásig úgy is fizetem, ezért gondolom ez nem lehet probléma. Csak azért érdeklődtem a 8 nap miatt, hogy hátha valami probléma lehet(akár nálam, akár náluk), és amiatt a késlekedés, hisz ez esetben ha felkeresem őket, akkor megoldódhatott volna.

(#11921) dedike: Nem azt mondanám, hogy ideges vagyok, csak azt, hogy ez így szükségtelen rossz volt, és sokkal egyszerűbb lett volna, ha még 13. előtt bontanak. Nekik sem kell visszautalni, meg nekem sem feleslegesen befizetni, mikor nagyrészt úgy is visszakapom. Dehát ez van :)

Everybody lies.

(#11924) eami válasza Blamazs (#11917) üzenetére


eami
addikt

pedig a mai világban az az 50mb igazán nem sok :/ persze attól is függ milyen telefonnal használod és persze hogy mire... szerintem ennél lejjebb már ne nagyon számíts, inkább azon kellene drukkolni hogy ilyen összegért magasabb legyen a korlát.

(#11925) mukibuci válasza eami (#11924) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Mert 50 mega mire nem elég telefonon :F Jutubot és társait leszámítva. Itt van kaller1, mint elrettentő példa, aki beéri havi 12 megával is :D

10 nap alatt 15 megát használtam el, úgy hogy megy a pushmail, msn, facebook, és ebből kb 6 mega program letöltés volt....

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#11926) Blamazs válasza eami (#11924) üzenetére


Blamazs
senior tag

Mivel wifi-s a telom, ezert a mobilnet ritkan kell. de ha kell akkor nagyon :)
utazas kozben fokent, egy keves mail, twitter, ez az. egyaltalan nem nagy forgalmat bonyoltio alkalmazasokhoz. en ugy vagyok vele, hogy szeretek annyit fizetni amennyit hasznalok, es nem megveszem es fele sem kell...
dehat nem tudok mit tenni, marad ez. a napijegyes dologtol felek, bar lehet egy honapot megprobalok majd azzal.

(#11927) Thome


Thome
addikt

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok, és kinéztem magam egy X10 minit a Vodánál. Na most "Vodafone 50 Plus Surf" csomagban 37 ezer forint, és ez az akció még hirdetve van az oldalukon, ez még él? Azt írja hogy Május 3-tól Július 31-ig, vagy a visszavonásig.
Tehát, most mi az igazság?
Megvásárolható még 37 ezerért, vagy már ismét az 54 ezres ára van?

(#11928) mukibuci válasza Thome (#11927) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

A surf promóció meg lett hosszabbítva, sőt mostmár 100 mega adatforgalom van benne. Tehát él tovább :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#11929) kaller1 válasza mukibuci (#11925) üzenetére


kaller1
veterán

Itt van kaller1, mint elrettentő példa, aki beéri havi 12 megával is

Levelezni, fórumozni és pü-ket elolvasni, válaszolni még mindig elég volt, opera minivel meg pláne. :D

.::> <::.

(#11930) Thome válasza mukibuci (#11928) üzenetére


Thome
addikt

Hurrá! :)
Még egy kérdésem van. Miután kiválasztom a tarifacsomagot az X10 mini oldalán belül, akkor a Vodafon 50 Plus Surf nincsen, csak az eredeti, viszont ha egy kategóriával lentebbi surfot nézek, akkor az ott van, a kedvezményes árral együtt. Akkor most mi az igazság? A legkisebb csomaggal is él még, csak nincs fenn az oldalukon online rendelhetőséggel, és boltban megvehető, vagy pedig az az 1 csomag már nincs?

(#11931) Thome válasza mukibuci (#11928) üzenetére


Thome
addikt

Ja és a legfontosabb lemaradt... Köszi! :R

(#11932) eami válasza mukibuci (#11925) üzenetére


eami
addikt

hát, nekem 300MB körül szokott lenni, pedig nem youtubeozok (mondjuk nem is nagyon lehetne hiszen egy normál felbontású yt video kb 60MB).

Híreket szoktam olvasni, IM (gtalk, msn), alkalomadtán googlemaps. időjárást, leveleket, syncelek, meg ami jön. átlag napi 10MB körül vagyok.

Amúgy szép lassan átállnak majd a rendes mobilnet használatra is az emberek, mint ahogy egyre többen vesznek okostelefont is. Mondjuk egy okostelefont igazán nettel lehet kihasználni szerintem.

(#11933) mukibuci válasza eami (#11932) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Azért telefonon nem 60 mega lesz a jutub viedo sem. A 300 mega meg kényelmesen belefér a mobilweb profiba ;]

Lassan épp itt az ideje, hogy ráálljanak az emberek a mobilnetre. Sosem értettem, hogy mi értelme egy okostelefonnak net nélkül :F A vagizáson kívül :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#11934) pető bá' válasza kaller1 (#11929) üzenetére


pető bá'
őstag

apámnak is 12 megája van, de havi 5-nél többet még nem használt... természetesen Opera minivel (én telepítettem neki... :D )

"... and I hope you have a great day!"

(#11935) eami válasza mukibuci (#11933) üzenetére


eami
addikt

nekem 480x854 a telefon felbontása, ha nem "HD" minőségben nézem akkor élvezhetetlenül ratyi :( ezért mondtam a kb. 60MBot :/

(#11936) Konflikt válasza mukibuci (#11925) üzenetére


Konflikt
addikt

veszel egy okostelefont 80-100, vagy megtobb k-ert, es a havi 2k-s net nemfer bele? kicsit vicces nem?

mert ha hasznalod a telefont (alk letoltese, maps, net, push mailok, chatek, youtube, appok netszukseglete, etc.) akkor kell a net.

de ha ti elvezitek 2 orankent csekkelni h aa megint lement 34 kb, milesz velem, akkor gratulalok. tenyleg elvezetes lehet igy hasznalni. (milestone-nal kb 3-500 MB/hoban vagyok, ugy, h otthon, es cegben is wifin van. nyilvan nem ez az atlag, de nemis a 12 MB, amit peldakent felhoztal..)

hameg nemkell a net, lehet jobban jartal volna egy mp4 lejatszoval/psp-vel, ipoddal, vagy amire valojaban hasznalod.

nembirom mikor egyesek nekialnak azt hirdetni, h egy okostelefonra nemkell, v alig kell net. nyilvan ez elsodlegesen a felhasznaloi szokasoktol fugg, de pl az andorid mint platform net nelkul annyit er mint egy M5-os benzin nelkul.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11937) mukibuci válasza Konflikt (#11936) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Speciel engem épp nem érdekel, csak a példa kedvéért néztem meg, van 5 giga a kártyámon ;]

De ha nem nézegeted egésznap hogy hány kilobájt ment már el, akkor sincs gáz, ugyanis max lassítják a kapcsolatot, nincs túlszámlázás.

Ezt mondom én is, hogy semmi értelme a vagizáson kívül az okostelefonoknak internet nélkül. És nem csak az androidhoz :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#11938) ottoyes válasza mukibuci (#11937) üzenetére


ottoyes
senior tag

...igazad is van...na meg nem is...okosteló tele online használható alkalmazásokkal net nélkül elég gáz...de a 12 MB adatforgalom kevés.Persze persze hogyne tudom,hogy ez a használati szokásoktól függ,de akkor is kevés.. :P na mindegy,azért jó hogy ittvagy :C ,de ez nem igaz.. ;] :) ööööö...az olyan alkalmazotti kari amin van az az 5 giga? :F

Ottoyes

(#11939) mukibuci válasza ottoyes (#11938) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nekem nem lenne elég a 12 mega, de látod, vannak még csodák ;]

viszont nincs is már ilyen csomag, 50 a legkisebb :P abból pedig már bőven kijön a pushmail és az időjárás-szinkron ;)

Igen, valami olyasmi fajta kari :B

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#11940) ottoyes válasza mukibuci (#11939) üzenetére


ottoyes
senior tag

...mondjuk ha csak telóval használod-pl. Operával-akkor mindegy,hogy mekkora a korlát,mert még a lassítás után is megfelelő marad a sebesség.Észrevehető-márcsak azért is mert SMS-t kapsz róla ;] -a sebesség csökkenése,de ha egyébként is GPRS hálót használsz akkor semmi gáz...kicsit több idő kell rá ebben a rohanó világban...ennyi :C Szép napot....na nem Neked,hanem a voda Ügyfeleknek! :P ;] :)

Ottoyes

(#11941) laccczka válasza Konflikt (#11936) üzenetére


laccczka
tag

ööö...ha már itt tartunk akkor egy winmobilos okoskához melyik lenne a passzoló netcsomag ami lededné a levelezést, sok böngészést (néha youtube is) és a további szolgáltatásokat, pl.: közösségi, my location, időjárás.

Próbáltam, hogy csak a wifit használjam de már ez a második számlám amin a net is mint kb 3000 Ft-os tétel szerepel. :F

Ha számít, előfizetéssel rendelkezem.

[ Szerkesztve ]

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#11942) ottoyes válasza laccczka (#11941) üzenetére


ottoyes
senior tag

Próbáld ki egy napig,mindent használj ami kell...szorozd meg 30-al,és megvan a havi...+10%,és megkapod azt az adatmennyiséget ami neked minden bizonnyal elegendő lesz.Aztán rendeld meg...ha gondolod.. :)

Ottoyes

(#11943) laccczka válasza ottoyes (#11942) üzenetére


laccczka
tag

Elgondolkoztató. :K

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#11944) kaller1


kaller1
veterán

Mennyit tejelhet az opera a vodának az ingyen reklámért? :)

.::> <::.

(#11945) Thome válasza Thome (#11930) üzenetére


Thome
addikt

Erre valaki tudná a választ innét? Nem akarom ilyen szaron felidegesíteni magam... :) (Ügyfélszolgálatot nem tudom kivárni, mire felvennék...)

(#11949) Daneeka


Daneeka
senior tag

most hogy alakul az utóélete a szigetfonoknak? ugyanazok a tarifák mint a szigeten voltak?

(#11950) SZ4B válasza Daneeka (#11949) üzenetére


SZ4B
tag

2011.01.01-ével lesznek standardra váltva

szigNÓ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.