Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68101) Viktor0610 válasza #08176384 (#68099) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi Boxon, droidon nincs vele baj. ;]
Használj értelmes rendszert, ez a megoldás. :))

Újratelepítés volt?

Egyébként nyilván javításra kerül a hiba, ha nem csak nálad jelentkezik a gond.

Samsung Galaxy A54

(#68102) #08176384 válasza Viktor0610 (#68101) üzenetére


#08176384
törölt tag

Természetesen tiszta telepítés, iCloud nélkül. Telenor app a hibás. Közel egy éve nem is frissítették. A rendszer tekintetében meg nekem az android semmilyen készülékemre nem jöhet. Volt egy s10 plusz nálam 2 napig. Dőltek rá az értesítések minden appból (kikapcsoltam), de ami igazán zavart, hogy a Google óránként tolta az arcomba, hogy ezt meg azt engedélyezem, hogy tudjon tőlem adatokat szerezni (pl mozgási adatok, hely előzmények, stb). Számomra az android egy óriási adathalász rendszer. Maga a telefon nagyon jó kis készülék volt, de az android no komment.

[ Szerkesztve ]

(#68103) aprokaroka87 válasza #08176384 (#68102) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Jelezd az ügyfélszolgálat felé a gondot.

De az is lehet hogy pont a friss oprendszer okoz neki gondot.

[ Szerkesztve ]

(#68104) MNBT válasza #08176384 (#68100) üzenetére


MNBT
tag

Sikerült tegnap. Felhívtam a telenort és mondták hogy a GPRS roamingot ami valamiért alapból tiltva volt, azt le kell mondani. Azóta működik :)

(#68105) DonMaster válasza #08176384 (#68102) üzenetére


DonMaster
addikt

aha , ha választani kell android vagy ios között, akkor az android adathalász de kér engedéylt .
ios .nél meg hogy használjam már a bankkártyámat is kéri,

ha választani kell hogy halászon vagy nem engedem neki,
vagy aközött hogy lehuzon mivel nem opcio a ne.
szerintem a halász a nyerő , ráadásul, hogy letiltható, és akkor nem halász és még a kártyámat sem tudja lehuzni.
mondjuk vicces , hogy a google kér engedélyt, az apple meg nem legalább is oránként nem , és ez indok az apple javára kemény, de ugyan ugy halásza az adatokat .

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#68106) totopad válasza Viktor0610 (#68101) üzenetére


totopad
senior tag

lol, többször több helyen jeleztem, hogy ios-on pl nincs 1080ps stream, csak 720p, azóta sem történt semmi

én mondjuk Chromecast-on használom a mytv-t, ott 1080p-sek a hd-s csatornák, de az ios appot tényleg nem fejlesztik at all

(#68107) sfdrakex válasza totopad (#68106) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tuti van 1080p chromecaston? Mert már hónapokkal ezelőtt téma volt, hogy a Telenor a mytv-t visszadobta 720p-re. Androidos telefonon tuti nincs 1080p, szóval itt nem OS a probléma, és a fejlesztés hiánya.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68108) totopad válasza sfdrakex (#68107) üzenetére


totopad
senior tag

laptop-on chrome-on pl 1080p-t mutat, szal' szerintem igen van

amúgy képileg cc-n tök rendben van a minőség, nem érzem gyengébbnek, szemre mondjuk azt elég nehéz belőni, hogy ez 1080, vagy csak 720p, de, ha megnézem mondjuk az M4 sport-ot (1080p) és a retekklubbot (720p) akkor azért látszik valamennyi különbség

(#68109) #08176384


#08176384
törölt tag

Most néztem az AppStore és már júniusban akik bétáztak, írták, hogy gond lesz a mytv alkalmazással 12.4 alatt. Erre a kedves cseh cég, fejlesztés helyett ma reggel kitörölte a store-ból az Apple tv appot. Kiváncsi vagyok azokra, akik anno behúzták internet+my tv+ Apple tv ajánlatra tavaly a két év hűséget, hogy most mit szólnak a dologhoz. Van szerencsére egy itt ott tv alkalmazás Apple tv-re, ami kb ugyanaz mint a mytv. Este kipróbálom. Egyre jobb ez a cég, kezd olyan igazi Kelet-Európai lenni. Ha nem működik valami, nem kijavítjuk, hanem töröljük mintha sose lett volna. Logikus, hogy senki nem fizet havi 5000 forintot telefon egérmozira elő. Gondolom ez is a túlterhelt hálózat magyaros megoldás része lesz. Az 500 megabites balatoni fejlesztés is olyan jól sikerült, hogy alig van térerő az Aranyparton és a sebesség is beltéren nagyon gyenge lett. Nálunk átrakták az antennákat másik irányba és pont amiért az adót felrakták tavaly, újra jelentkezik így a probléma, hogy alig van térerő. A partot nem szórja meg a torony, de a vasútvonalat és főutat igen. Előtte tökéletes volt a térerő még a mélygarázsban is. Emiatt a Telekomosok is szívnak, mert közös a torony. Vodafone meg nagyon jó a térerő de botrányos az internet sebessége nyáron.

[ Szerkesztve ]

(#68110) #08176384 válasza DonMaster (#68105) üzenetére


#08176384
törölt tag

Bármilyen Apple eszköz használható bankkártya nélkül is. Csak úgy kell regisztrálni iTunes.

(#68111) DonMaster válasza #08176384 (#68110) üzenetére


DonMaster
addikt

ahogy bármelyik android készülék használható adathalászat nélkül, csak úgy kell beállítani .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#68112) #08176384 válasza DonMaster (#68111) üzenetére


#08176384
törölt tag

Kinek mi tetszik. Nekem az Apple jött be, neked a másik rendszer. Sokkal boszantobb inkább, amiket telenor témában írtam az előbb.

(#68113) #08176384 válasza sfdrakex (#68107) üzenetére


#08176384
törölt tag

1080p felbontást egyedül chrome böngésző alatt láttam mytv laptopon az F1 közvetítés alatt. Szerintem minden max 720p vagy gyengébb, ha nem laptop és chrome alatt használod.

[ Szerkesztve ]

(#68114) Viktor0610 válasza #08176384 (#68109) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hagyjuk már ezt.
Még a telekomosok is azért szívnak, mert a Telenor valamit variált.

Az appot meg gondolom, nem végleg törölték, hanem csak átmenetileg.

Amennyiben meg tényleg van gond a MyTV-vel Apple TV-n, akkor valószínű, lehet kérni havidíj jóváírást, a MyTV szolgálratásra, mivel nem működik az app, és ezen keresztül a szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#68115) #08176384 válasza Viktor0610 (#68114) üzenetére


#08176384
törölt tag

Vidéken közös tornyok vannak, így igen, nyugaton a Telenor kezeli őket, keleten a Telekom. Ha a Telenor átrakja a sugárzokat, akkor a Telekomos is szív ugyanúgy.
Az appot jellemzően akkor törlik, ha nem fejlesztik tovább vagy az Apple értesíti a fejlesztőt, hogy nem felel meg az Apple előírásainak.
En nem pénzt akarok visszakérni, hanem működő szolgáltatást, mivel több hónapja tudható volt, hogy fejleszteni kell az alkalmazásukat a működéshez, mégsem történt semmi. Lejárt a t-hőmérséklet hűségem és visszamondtam anno, hogy végre itt a jövő és van értelme nálunk is az Apple tv-nek. Erre eltelt pár hónap és ez van.

[ Szerkesztve ]

(#68116) radio100jozs válasza #08176384 (#68115) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ez csak a 800 MHz-es 4G-re igaz, hogy ezt a sávot közösen használják, másra nem, és ez csak egy kis szelete a mobilhálózatnak. Nincs semmiféle közös torony, ez téves vélekedés.

[ Szerkesztve ]

(#68117) simpley


simpley
őstag

Sziasztok,
ma megint keresett a voda és ma éjfélig kellene eldöntenem hogy elfogadom-e az ajánlatot vagy sem. Így szól: Korlátlan adat itthon és az EU-ban, vodásokat ingyen és 700perc beszélgetés mindez havi 10k ért. A kötbérem az 144000ft lenne. Kérdés, hogy megérné elfogadni vagy úgy jönnék ki olcsóbban ha megtartanám a jelenlegi Blur+ XXL csomagot itt, a Telenornál? :F

signed by simpley.

(#68119) Viktor0610 válasza #72445440 (#68118) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem korlátlan az adat, "csak" napi 35 giga van a Blue+ XXL-ben. ;]
Tényleg elég kevés. :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#68120) simpley válasza Viktor0610 (#68119) üzenetére


simpley
őstag

Viktor, szerinted?

signed by simpley.

(#68121) Syl válasza Viktor0610 (#68119) üzenetére


Syl
nagyúr

És a roamingolóknak egy nagyon fontos szempont:
A Telenor nem vegzálja az előfizetőit a "túlzott" roaming használat miatt!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#68122) Hosssszu válasza Syl (#68121) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ez tényleg így van?
Mert akkor ez elég fontos infó. (van egy ismerősöm, aki kiment németbe dolgozni és akkor nem kellene nagyon odafigyelnie a roaming időtartamra.)

(#68123) Viktor0610 válasza simpley (#68120) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ugye, nem várod, hogy én vagy bárki más eldöntse helyetted?

Ha neked megér 144000 forintot a váltás, akkor menj.

Samsung Galaxy A54

(#68124) 4Grider válasza Hosssszu (#68122) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez természetesen csak addig lesz így, amíg nem élnek vissza túl sokan a Telenor hálózatmenedzsment adott hiányosságával. Lesz az a pont, amikortól viszont prioritásos lesz a probléma javítása.

(#68125) simpley válasza Viktor0610 (#68123) üzenetére


simpley
őstag

Nem, nem éri meg szerintem... Csak érdekelt volna, hogy Te hogy gondolod.. :)
Kiszámoltam egyébként, hogy: Ha most váltanék kellene fizessek 144K kötbért ha maradok akkor is kb jtt körül lenne amit fizetnék. Ja, és a másik hogy azt elfelejtették mondani, hogy csak 4 hónap próba.. :D Szóval maradok.

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#68126) 4Grider válasza simpley (#68125) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen attól is függ, hogy a Vodánál kapsz-e mellé készülékkedvezményt is. Ha igen, azt hozzá kell adnod a havonta megtakarított havidíjkülönbözetekhez és ezt így összesen kell összehasonlítani a 144e Ft-al. Meg persze az is számít, hogy mennyit roamingolsz az EU-ban, meg mennyit beszélsz most idegen irányban.

(#68127) simpley válasza 4Grider (#68126) üzenetére


simpley
őstag

Roaming egyáltalán nem, Beszélni sem sokat beszélek... Viszont, havi 10K ért már vannak korlátlan csomagok úgyhogy lehet átgondolom még ezt.. A publikus csomaggal kevésbé tudnának átverni szerintem, nemde??
De az igazat megvallva nagyon rég óta vagyok Telenoros és a lefedettséggel soha nincs gondom, vodával volt, hogy szívtam már.vidéken.. meg egyébként mással sincs gondom.. Vodánál ki lehetne valahogy kapcsolni, hogy ne keresgessenek ajánlatokkal?

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#68128) Hosssszu válasza 4Grider (#68124) üzenetére


Hosssszu
őstag

Persze nyilván nem tart a végtelenségig.
De ha jelenleg tényleg nem piszkálják az embert az akkor pozitív az ismerősöm esetében.

[ Szerkesztve ]

(#68129) Syl válasza Hosssszu (#68122) üzenetére


Syl
nagyúr

Tesóm évek óta kamionozik és általában a roamingból indított / ott fogadott hívások 10:1 arányban vannak a hazai hívásokkal. (Tudok mutatni idei számlát 90+ óra roaming és 12 óra magyar beszélgetéssel! Blue+ L csomag) Még soha nem panaszkodtak.

Ellenben amikor kapott céges vodás telefont, második hónapban már hisztizett a voda és követelt sokezer forintot a túlzott roaming használat végett. Vissza is adta a céges telót azonnal :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#68130) 4Grider válasza Hosssszu (#68128) üzenetére


4Grider
nagyúr

Két évre azért ne írjon alá az ismerősöd (ne hozzon ki az előfizetéssel telefont), mert bármikor javíthatják a hibát, ha az ingerküszöbüket egyszer csak meghaladja a roaming-számla.

(#68131) 4Grider válasza simpley (#68127) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Voda külföldön jóval erősebb a Telenornál, itthon kicsit gyengébb (főleg 4G és VoLTE tekintetében) nála. 3G-ben kicsit erősebb, 2G-ben megint csak gyengébb.

(#68133) simpley válasza #72445440 (#68132) üzenetére


simpley
őstag

Rendben, köszi szépen! :R ;)

signed by simpley.

(#68134) Hosssszu válasza 4Grider (#68130) üzenetére


Hosssszu
őstag

Syl és 4Grider: Köszönöm szépen az infókat, válaszokat! :R
Nem kell számla, elhiszem hogy nincs b*szogatás.
Mostanában nem tervezett újabb hűséget aláírni.
Neki már ez az infó is könnyebbség hogy valamennyi ideig valószínűleg nem fogja cseszegetni a Telenor.
Ha két hónap az is jó, ha két év az is jó.

(#68135) Fifi


Fifi
őstag

A MyTelenor alkalmazásban nem lehet e-mailcímmel és jelszóval belépni, mint a weboldalon (illetve ahogy a Telekom alkalmazásába lehet)?

Idős édesapám butatelefonnal rendelkező feltöltőkártyás és jó lenne, ha édesanyám az okostelefonján alkalmazásból láthatná édesapám egyenlegét. Tudom mobilon is be lehet lépni a mytelenor weboldalára, de az elég körülményes egy idősebb embernek ...

(#68136) Viktor0610 válasza Fifi (#68135) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben a telefonszámát beírjátok a másik készüléken, akkor a kapott kóddal ott is be lehet majd lépni.

Samsung Galaxy A54

(#68137) #08205312 válasza simpley (#68117) üzenetére


#08205312
törölt tag

Semmiképp ne válts!
Váltani 2 esetben szoktunk:
- nincs hűség
- olyan helyre költözöl, ahol az eredeti szolgáltatód használhatatlan.

(#68138) Fifi válasza Viktor0610 (#68136) üzenetére


Fifi
őstag

Gondolom ebben az esetben mindig kell édesapám telefonja, melyre az SMS érkezik ... és édesanyámnak ki-be kell lépkednie az alkalmazásból, ha a saját előfizetésének szeretné látni az adatait.

Nem értem, hogy ha van ügyfélszintű regisztráció, akkor az alkalmazással miért nem lehet több előfizetést kezelni ugyanúgy, mint a weboldalon. :F

(#68139) azbest válasza Syl (#68129) üzenetére


azbest
félisten

most nem keresem ki, de pár hónapja még mintha az lett volna a szabály a fair roaming használtra, hogy legalább az idő felét nem eu-roaming hálózaton töltse a telefon az utóbbi 3 hónap átlagában. Az a nap, amikor magyar vagy eu-n kívüli ország hálózatára bármennyit is felcsatlakozott, az már nem roamingos nap. Amikor 8 hónapon át kb minden második héten külföldön voltam, akkor nem volt panasz. Az indulás és érkezés napok is eszerint itthoninak számítottak, szóval nem lett rossz az arány. Magára a hívásra nem tudom van-e külön kvótázás.

[ Szerkesztve ]

(#68140) ollie válasza #08176384 (#68102) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lol, az Android legalább megkérdezi hogy engedélyezed-e, az iphone viszont kérdezés nélkül gyűjti rólad az adatokat. Na akkor jó döntést hoztál? :C

***

(#68141) DonMaster válasza ollie (#68140) üzenetére


DonMaster
addikt

hagyd rá , utána már írta , hogy neki az apple jobban bejön, amiatt veszi azt,
itt már bukót az amit irt, hogy az android így úgy, és az apple az isten.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#68142) #08176384 válasza DonMaster (#68141) üzenetére


#08176384
törölt tag

Mivel a privát gépem Mac, van otthon Apple tv is. Amíg androidom volt, csomót szívtam pl a képek kezelésével. Lementeni simán lehetett mindent, de bemásolni Mac-ről az s10-re, fejlesztői beállítás kellett a telefonra. Sajnos nagyon ki van ez találva, hogy Mac melle egyedül az iPhone ami nagyon össze tud vele dolgozni. Viszont a Windows nem hiányzik egyáltalán. Egy hatalmas hibája van a Macnek, hogy a Safari nem kezeli rendesen a YouTube (max 1080p), kell a gépre chrome vagy Firefox a 4K YouTube nézéshez. Remelem a szeptemberi új Macos frissítés javítja ez a hibát. (Nem bétázok)

[ Szerkesztve ]

(#68143) Syl válasza azbest (#68139) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet, hogy van ilyen szabály, de ezt az elmúlt években nem firtatták, pedig ez az előfizetés havi minimum 22 napot van roamingban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#68144) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Az létezhet hogy a Telenor a 3g hálozatra adott tuningot?

Az előbb mértem 3g-n egy 22.8mbit/sec-es sebbeséget speedtesten, na eddig max 12-13mbit/sec volt.

A 4g-ről ne is beszéljünk:D
Az 3.79mbit/sec.

Rámérek mégegyszer...

(#68145) 4Grider válasza aprokaroka87 (#68144) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyre kevesebben neteznek 3G-n, így egyre nagyobb rajta a sebesség. Ha valahol el van dugulva a 4G, akkor a 3G ahhoz képest sokszor hasít...

(#68146) aprokaroka87 válasza 4Grider (#68145) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Aztán már 13-14mbit-et mértem.
4g-n meg 5-6mbit-et

(#68147) yellowmonste


yellowmonste
csendes tag


Mai mérés Görögországba roamingon 😁

(#68148) PistiSan válasza #72445440 (#68068) üzenetére


PistiSan
addikt

Ma volt időm bemenni a Telenorhoz, kértem az ügyfélszintű jelszó beállítást, meg is csinálták, regisztráltam a mytelnorban az üzleti részen, végre látszik szépen az összes, általam vásárolt előfizetés, illetve el tudom olvasni az elektronikus szerződéseket is.
Ezek szerint mégis meg tudtam ezt csinálni. Örülök. :K

(#68149) adam1400


adam1400
tag

Nem működik a telenor hálózata.

(#68150) Viktor0610 válasza PistiSan (#68148) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szuper!
Örülök! :)

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.