Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68901) simpley válasza 4Grider (#68900) üzenetére


simpley
őstag

Simán engedte átváltani elektronikusra.... ÁFÁS számlát meg szoktam kérni. így email-ben küldik..
De akkor miért engedte átváltani ha nem is lehet elvileg? :U

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#68902) Viktor0610 válasza simpley (#68901) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy értettem, hogy az e-komforttal együtt, havi számla küldése híján nincs ilyen.
De most néztem utána jobban, valóban be lehet ilyet állítani.

Akkor bocs. Így van erre lehetőség. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#68903) simpley válasza Viktor0610 (#68902) üzenetére


simpley
őstag

Köszi szépen! :D

signed by simpley.

(#68904) asdf_ válasza Somatom (#68880) üzenetére


asdf_
veterán

Amig nem tudod, vagy rakod mellle plusz informaciokent, hogy:
- mekkora a ceg forgalma
- mekkora a ceg nyeresege
- mennyit koltott fejlesztesre az elmult ot evben (evenkenti adattal) es ugyanezt a versenytarsakrol is, hogy ossze lehessen hasonlitani
- a ulajdonos a cegbe valo befekteteseivel milyen pozibvan van (bukoban vagy nyeroben), mennyi ido alatt mennyiben, valamint hogy ez mikent alakul az osztalek beerkezese utan,

addig ez a harmincmilliard forintos osztalek pont ugyanannyi informaciot hordoz, es itelheto meg alapjan barmi is, mint ha azt mondom, hogy haromnegyedig van a borotvahabom (illetve az meg lehet, hogy tobbet, mert ebbol kiderul, hogy borotvalkozom).
Ne lovagoljunk mar levegoben uresen logo kurva nagy szamokon, amibol csak a kurva nagy szamot ismerjuk es semmi mast...

Bajdovej: 57 milliard az a 30 milliard.

[ Szerkesztve ]

(#68907) Somatom válasza asdf_ (#68904) üzenetére


Somatom
veterán

Ez csak bullshit. Csűrheted, csavarhatod, de a matek nem változik. Amennyit szétosztottak, annyit fordíthattak volna fejlesztésre. Vagy, Te úgy gondolod, hogy nincs már min fejleszteni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68908) sfdrakex válasza Somatom (#68907) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mindig lesz mit fejleszteni. Akkor a tulajok soha ne keressenek semmit? Tudod mennyit költöttek fejlesztésre? Nem . . .

Tipikusan az a hozzáállás, hogy én keresek két ezret a tulaj tuti keres 50 ezret, pedig szét oszthatná nekünk is . . . Ja, csak az ő pénze van a cégben, ő kockáztat.

Írtad, több cégben is voltál tulaj, gondolom a kamionozást már csak hobbiból csinálod, ingyen, a cégeidből annyi pénzed lett.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68909) Somatom válasza sfdrakex (#68908) üzenetére


Somatom
veterán

Nem. Volt közben egy válság. Rémlik valami?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68910) sfdrakex válasza Somatom (#68909) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rémlik persze, de az is, hogy akik okosan csinálták, simán túl élték.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68911) Somatom válasza sfdrakex (#68910) üzenetére


Somatom
veterán

Én tán belehaltam? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68912) asdf_ válasza Somatom (#68907) üzenetére


asdf_
veterán

Az megvan, hogy az osztalék a részvényesek "fizetése"? Te dolgozol/adsz kölcsön ingyen?

[ Szerkesztve ]

(#68913) sfdrakex válasza Somatom (#68911) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Te nem, gondolom a cégeid igen. Te hoztad fel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68914) Somatom válasza sfdrakex (#68913) üzenetére


Somatom
veterán

Nem én hoztam fel és ezt zárjuk is le, mert ebben a topikban nem én vagyok a téma, hanem a Telenor!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68915) PBA válasza Somatom (#68907) üzenetére


PBA
aktív tag

Ahogy mondani szoktam: szívemszotty, te ingyen dolgozol? Ingyen tolnád bele a pénzed bármibe is? Ha nincs osztalék, egy idő után befektető sincs, azaz nem fogsz tudni miből hálózatot építeni, és arra EFI-ket toborozni. Nem a cocializmusban élünk már. Ha nem szimpi, van két (és fél) másik szolgáltató, akikhez át tud az ember szerződni.

Amúgy lenne pár cuccom, amit el kellene fuvarozni EU-n belül ide-oda, de csak a szigorúan vett költségeket fizetném ki neked, hasznod nem lehet rajta. Mehet a dolog? :)

[ Szerkesztve ]

(#68916) Somatom válasza asdf_ (#68912) üzenetére


Somatom
veterán

Az osztaléknak semmi köze a fizetéshez. A fizetés az elvégzett munka után jár, az osztalékot viszont egyáltalán nem kötelező fizetni.

Tetszik a hozzáállásotok. Akkor is erre gondoljatok, amikor épp szidjátok a Telenort, mert épp nem működik vmi!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68917) PBA válasza Somatom (#68916) üzenetére


PBA
aktív tag

Nem kötelező, ez így van. Csak majd befektetőid nem lesznek és tőkéd, ha így indulsz neki a dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

(#68918) sfdrakex válasza Somatom (#68916) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A befektetők "fizetése" az osztalék. Ha nincs fizu, viszik a tőkét, lehet pislogni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68919) asdf_ válasza Somatom (#68916) üzenetére


asdf_
veterán

Az lehet, de ha egy adott cég -nyílt zrt.- nem fizet valamennyi osztalékot (és ennek százalékának minimum állampapír felett kell lennie érezhetően, ha a részvény ára nem mozog) akkor nem abban a cégben tartom a pénzemet, hanem viszem máshova, aztán az adott cég meg pillázhat, ha mindenki dobbant. Négyszázkevésről van Telekomom, most is akörül van, idén kerek 5%-ot hozott. Tökre nem érdekel, hogy a Telekomosoknak hol és milyen a térereje, mennyit költhettek volna fejlesztésre, befektetőként az évi 5%-om érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#68920) Somatom válasza asdf_ (#68919) üzenetére


Somatom
veterán

Az az 5% -od honnan van? A Telekomtól. A Telekomnak honnan van? Az előfizetőktől. Ha fogy az előfizető, mert elégedetlen a szolgáltatás minőségével, akkor neked sem lesz 5% -od.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68921) viktorhu válasza tomp (#68889) üzenetére


viktorhu
veterán

De nem az osztalék miatt, hanem az okozott veszteség miatt (accountonként pár ezer forint havi bevétel vs. a faluban minden ötödik ház mellé egy 2600-as bázisállomás). Úgy lehet beruházást megindokolni, ha azt is megmondja, mennyit fog hozni bevételben. A hello data csomagra nem lehet fejlesztést alapozni.

(#68922) PBA válasza Somatom (#68916) üzenetére


PBA
aktív tag

Ha valami nem működik, arra ott a hibabejelentő.

(#68923) FLD1987 válasza 4Grider (#68900) üzenetére

Telekomtól kapok számlát egyenleg feltöltésnél. 0% ÁFA van a számlára írva.
Beteszek neked erről képet.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#68924) nyisziati


nyisziati
veterán

Szerintem ezt az osztalék kontra fejlesztési költség vitát lezárhatnánk azzal, hogy nem kéne az egészet visszaforgatni, de kb. 20-30%-át jó lenne.
10-20 Mrd-ból hatalmasat léphetnének előre, és még a HelloDatát is megtarthatnák.
Ami hosszútávon komoly versenyelőnyhöz juttatná őket, kvázi a cégnek is jó lenne meg a felhasználóknak is.

(#68925) Viktor0610 válasza nyisziati (#68924) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem is lezárhatnánk. Pláne, hogy kb. semmilyen adat/infó nem ismert a témával kapcsolatban.

Számokkal, százalékokkal meg lehet dobálózni, csak nincs túl sok értelme.

Samsung Galaxy A54

(#68926) Somatom válasza PBA (#68922) üzenetére


Somatom
veterán

Attól nem fog működni a VOLTE a telómon.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68927) 4Grider válasza FLD1987 (#68923) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez nem egy feltöltéses (prepaid) előfizetés számlája, hanem egy postpaid előfizetésé. Ezen az oldalon logikusnak tűnhet a 0% ÁFA tartalom, ám nem igazán vagyok benne biztos, hogy a számviteli és áfa törvénynek ez így teljes egészében megfelel. De tény az, hogy ott, ahol nem lehet tudni, hogy milyen ÁFA tartalommal lesz felhasználva egy pénzügyi teljesítés, elég nehéz lenne bármilyen adótartalommal előlegszámlát kiállítani.

(#68928) PBA válasza Somatom (#68926) üzenetére


PBA
aktív tag

Akkor ott a Telekom pl., van VoLTE szolgáltatásuk. Sajnos a Telenornál a ZTE elemek miatt ez ilyen, amilyen. Majd ha egyszer lecserélik a hálózati elemeket, akkor változni fog.

(#68929) Somatom válasza PBA (#68928) üzenetére


Somatom
veterán

Vajon, mi tartja vissza őket attól, hogy lecseréljék?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68930) sfdrakex válasza Somatom (#68929) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolom szerződésük van. A befektetésnek van egy megtérülési ideje, különben ablakon kidobott súlyos milliárdok.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68931) Somatom válasza sfdrakex (#68930) üzenetére


Somatom
veterán

Főleg akkor, ha nem tudja kiszolgálni az igényeket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68932) viktorhu válasza Somatom (#68931) üzenetére


viktorhu
veterán

Lassan csak kimúlnak az olcsó korlátlan csomagok, és akkor nem lesz ilyen probléma, hogy nem lesz sávszélesség. A ZTE-t meg nehéz lesz lecserélni, kb. egyben kéne kidobni a rendszert, és egyelőre 99,9% nem is hallott a voltéról, előbb-utóbb meg a ZTE-n is megoldódik.

[ Szerkesztve ]

(#68933) Somatom válasza viktorhu (#68932) üzenetére


Somatom
veterán

Az király döntés volt, de nem csak a korlátlan csomagokat kellett volna kivezetni. Ha a teljes netet korlátoznák 2G -re, akkor mindenkinek lehetne VOLTE. Két lépés hátra, egy előre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68934) tomp válasza Somatom (#68929) üzenetére


tomp
félisten

Egy ilyen beruházásnál le van írva, hogy x évig ezt KELL üzemeltetni.
Amúgy az 5G szintén ZTE lesz DE az infók szerint mérföldekkel jobb minőségű!
Az itthon használt All-IP hálózat/rendszer tartalmaz jó pár bugot. Gondolom ide egy új típus jött ami eléggé első generációs lehetett...

(#68935) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Sziasztok.
Van köztünk oylan aki szintén online rendezi a számláját(előfizetéses)? OTP-s vagyok, nincs valami megoldás rá, hogy ne kelljen minden alkalommal előkeresni a bankkártyát majd beírni az adatokat stb stb.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#68936) szkaroly válasza viktorhu (#68932) üzenetére


szkaroly
senior tag

Jóhogy nem hallott róla, nincs neki bekapcsolva. :DD

Poco X3 Pro

(#68937) Viktor0610 válasza IntelKiller7 (#68935) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Telenor Walletbe csak egyszer felviszed a kártyát, és azután fizeted a számlát.

Samsung Galaxy A54

(#68939) IntelKiller7 válasza #72445440 (#68938) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Igen valami hasonlóra gondoltam. Jöhetne már 1 ApplePay gomb hozzá. :D

(#68937) Viktor0610 Erről nem is tudtam. Rálesek köszi. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#68940) szkaroly válasza Somatom (#68929) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ezért.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#68941) Somatom válasza IntelKiller7 (#68935) üzenetére


Somatom
veterán

Ha csak egy előfizetést rendeznél, akkor a Wallet elméletileg jó. Azért csak elméletileg, mert az utóbbi két számlabefizetésemnél mindkétszer újra kellett telepítenem az alkalmazást és persze újra megcsinálnom a belépési és kártyaregisztrációs procedúrát. Na, úgy már semmivel sem kényelmesebb, mint az OTP -s módszer.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68942) IntelKiller7 válasza Somatom (#68941) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Nem értem a Mytelenor appban miért nincs integrálva ez a lehetőség.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#68943) Somatom válasza IntelKiller7 (#68942) üzenetére


Somatom
veterán

Onnan került át a Wallet -be. Nem lenne ezzel semmi baj, ha stabilan működne és ha több előfizetést is lehetne benne használni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68944) snooze válasza IntelKiller7 (#68942) üzenetére


snooze
veterán

örülj,hogy egyáltalán müködik az app..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#68945) Somatom válasza snooze (#68944) üzenetére


Somatom
veterán

Épp volt egy befizetendő számlám. Most csont nélkül ment úgy, ahogy kell neki.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68946) viktorhu válasza Somatom (#68933) üzenetére


viktorhu
veterán

Még nem szüntették meg, csak kivezették. Meg hát ott vannak még a flottás korlátlan csomagok is, amiket szerkezetükben összhangba kellene hozni a blue csomagokkal.

A hívások elsőbbséget kapnak, szóval a volte hívást nem akadályozza meg, hogy mások neteznek.

Lehet álmodozni arról, hogy mindenkinek saját bázisállomást, meg hogy nehogy már a fizika diktáljon nekünk, de te sokat utazol, így láthatod, hogy már most is ez az egyik legjobb hálózat.

(#68947) FLD1987 válasza 4Grider (#68927) üzenetére

A számla havonta fizetendő előfizetés. Viszont a számlán szereplő feltöltés az nem a havonta fizetendő előfizetéshez* tartozó mobiltelefonszám feltöltése, hanem az előre fizetendő előfizetéshez** tartozó mobiltelefonszám feltöltése. Szerintem ez alapján látható, hogyha valaki kér számlát a Telekom ügyfélszolgálatán, akkor 0% ÁFA lesz a számlára írva. Utána pedig elkölt különböző ÁFA tartalmú dolgokra valamennyi pénzt és kér azokról számlát, így azon a számlán lesz 0%-nál nagyobb ÁFA.
*Havidíjas előfizetés.
**Feltöltős előfizetés.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#68948) FLD1987 válasza IntelKiller7 (#68935) üzenetére

Én nem a Telenornak fizetek, hanem a Telekomnak. Viszont volt, amikor a Telenornak fizettem. Telenornak amikor fizettem, akkor nem bankkártyával fizettem, hanem leszedték a bankszámlámról a pénzt minden hónapban. Jelenleg a Telekomnak fizetek, de nekik sem bankkártyával fizetek, hanem ők is leszedik a pénzt a bankszámlámról minden hónapban. Ha jól emlékszem, akkor ezt csoportos beszedési megbízásnak hívják. OTP Bank bankszámlám van és erről szedik le a cégek a pénzt minden hónapban. Ezzel a módszerrel nem kell emlékeznem, hogy melyik cégnek mennyi pénzt kell fizetni és arra sem kell emlékeznem, hogy mikor kell kifizetnem a cégeknek a pénzt. Amikor kórházban voltam, akkor is letudták a cégek szedni a pénzt a bankszámlámról és amikor alszom, akkor is letudják szedni a pénzt a bankszámlámról a cégek.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#68949) snooze válasza Somatom (#68945) üzenetére


snooze
veterán

probáld most..😁😁😁

GO Gunners!!!

(#68950) Somatom válasza viktorhu (#68946) üzenetére


Somatom
veterán

Egy betüvel sem írtam, hogy mindenkinek saját bázisállomása legyen. Elég az, ha senkinek sem zuhan be a hálózat. A fizikát sem én akartam meghazudtolni, hanem a Telenor a HD csomagokkal. De, ha már meglépte, akkor nem hátrafelé kéne lépni és megszűntetni, hanem előre és alkalmassá tenni rá a hálózatot. Nem feltétlenül további frekvenciákra gondolok, hanem pl. sávszélesség korlátozásra. Ilyen már volt a feltöltősöknél (7,2/2,5).
Ha a VOLTE nem befolyásolja a netet, akkor miért nem lehet minden olyannak, akinek a készüléke alkalmas rá?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.