Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) aleister válasza flash- (#13845) üzenetére


aleister
veterán

Természetes, hogy a "full decoded" működni fog, hisz azt eredetinek érzékeli. Ezt írtam is.

Ez a patch meg nem hivatalos. Legalább annyira veszélyes, mint egy fw downgrade. Én csak akkor használnám, ha van még gari a vázon.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13852) A Zéé válasza hotkar (#13850) üzenetére


A Zéé
addikt

nem is a mérete a gond, ha a raktérbe megy, hanem a légitársaság viszonyulása a csomagokhoz. Fapadoson, charteren második csomagként feladni szinte biztos, hogy fizetős, hiába pici, de ha jól tévedek még annó Malévnél is turista jeggyel fejenként 1 cucc mehetett a raktérbe. Egyetlen csomagnak feladni egy háromlábút meg elég nagy luxus. Ha hozzá van fóliázva a bőröndhöz kívülről, akkor talán felmegy :) Ha meg belefér a bőröndbe, akkor a kutyát se érdekli.

Just a simple Lineman...

(#13853) flash- válasza aleister (#13851) üzenetére


flash-
veterán

én se tettem fel nekem a full decoded akksival ezzel az őszi frissités után is megy a gép rendesen.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13854) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Érdekesnek hangzik, különösen a free rész (már ha nem elírás): Capture NX-D is a free software application that will replace the current Capture NX 2 application.

(#13855) bandigno


bandigno
senior tag

lehet butaságot kérdezek majd, de nagyon érdekel a dolog és végig próbálgatni és kielemezni a kérdést, sok-sok idő :)
Tehát, van esetleg vhol a neten olyan táblázat vagy diagram az objektívekről (esetleg függvény), ami megmutatja, hogy hogy változik a mélységélesség nagysága a fókuszpont távolságától függően, netán még hozzátéve a különböző rekeszértékeket és látószögeket? :) Netán a dof nem is változik a közelpontnál illetve pl 3 méteres tárgytávolságnál lőtt képek esetén?

A fotózás közbeni távolság/közelség miatt érdekel, h mit milyen távolságból érdemes fotózni a különböző obikkal!

köszöntem! :R

(#13856) torzo válasza bandigno (#13855) üzenetére


torzo
Ármester

Ez a hiperfokális távolságról alkotott táblázat minden összefüggésben. Ha nem erre gondoltál (vsz. nem) akkor a dof calculator-ra a gugli több online progit is feldob.

[ Szerkesztve ]

(#13857) torzo válasza bandigno (#13855) üzenetére


torzo
Ármester

Pl. ezt

[ Szerkesztve ]

(#13858) A Zéé válasza bandigno (#13855) üzenetére


A Zéé
addikt

[link] itt tudsz konkrét adatokat próbálgatni, [link] itt meg találsz képeket, meg grafikonokat.

Just a simple Lineman...

(#13859) bandigno válasza torzo (#13856) üzenetére


bandigno
senior tag

nem a hiperfokális távra gondolok, megnézem ezeket a dof kalkulátorokat! köszönöm! :)

A Zéé köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#13860) Viperator


Viperator
őstag

Köszönöm az értékes infókat! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#13861) bandigno


bandigno
senior tag

az előző témakörhöz kapcsolódva itt egy nagyon fain kis dof számoló iOS-hez! iTunes link - Set my camera ;)

(#13862) OTika


OTika
aktív tag

Gyorsan kellene EN-EL3e aksi, hol érdemes Bp.-n venni és milyet? Utángyártottat, használt eredetit v. inkább új eredetit?

(#13863) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy a D7000 gyári akkuja kb hányképet tud egy feltöltéssel?

(#13864) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Jóféle kombó ez a D600+ 24-85 3.5-4.5VR, kezdem megkedvelni. El lehet boldogulni iso 12800-on (direkt 24mm környékén lőttem, kíváncsiságból mert itt szidta torzo :) ). [link]

(#13865) JohnyBlue válasza Nixon18 (#13863) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Sima egésznapos városnézős mindenképet megnézegtős muti meg mmégegyszer üzemmódban egész nap elmegy szinte semmi live viewel. Vagy ha képre bontjuk le 800 at simán tud.

Rendezvényen köbö minden ötödik kép után visszanézegetős durván 1300 képnél villogott az aksi visszajelző. De utána még egy százast beledobtam :)

Balettvizsgán sorozatmódban nem tudtam ledögleszteni. klikkek száma 1500+ :B

Szóval jó az akksija :)

Jelzem ezek full LV nélküli adatok.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13866) JohnyBlue válasza imyourfriend (#13864) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Öhh hááát én ebből a két "képből" csak azt látom, hogy kb. 1.5 megabájtosak. Ezért kár volt FX re váltani :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13867) M_o_g_y_i válasza imyourfriend (#13864) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Köszönjük.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13868) JohnyBlue válasza imyourfriend (#13864) üzenetére


JohnyBlue
őstag

ISO12800 on a D7000 is jó :) ;]

Amúgy had kérdezzem már meg, hogy ezen a két képen te ISO12800-on milyen optikai hibát látsz vagy nem látsz ?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13869) TayRol válasza imyourfriend (#13864) üzenetére


TayRol
veterán

namostezmostmiért?

(#13870) Nixon18 válasza JohnyBlue (#13865) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi szépen a kimerítő választ:)
Remélem lassan már képekkel is jöhetek (a megfelelő topikban)

[ Szerkesztve ]

(#13871) Balinov


Balinov
félisten

Capture NX-D-t probalta mar valaki?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13872) Freddy76 válasza imyourfriend (#13864) üzenetére


Freddy76
addikt

Azta, lenyűgöző. Itt az ideje a haladó topiknak. Most, hogy fullfrémed van, egyértelműen ott a helyed :K

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13873) Balinov válasza Freddy76 (#13872) üzenetére


Balinov
félisten

;] :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13874) imyourfriend válasza TayRol (#13869) üzenetére


imyourfriend
őstag

Eperkutyus írta hogy iso 12800-on még emészthetők a képek fullhd-ben (gondoltam kipróbálom), torzo meg nem szerette a 24-85-öt. Én meg első benyomásként feltettem két ilyen képet.

(#13868) JohnyBlue: Kíváncsi voltam szabad szemmel mennyire észrevehető az a torzítás melyet PZ említ az üveggel kapcsolatban.

(#13875) TayRol válasza imyourfriend (#13874) üzenetére


TayRol
veterán

Oks.

(#13876) cOxeR válasza Freddy76 (#13872) üzenetére


cOxeR
Ármester

Engem csak egy idegesít újra és úrja, hogy mennyire elqrták az egész Győri városháza látképet...
Kihajigálták azokat a szép tulipánfákat is... :(

Majd ha vált Canon-ra akkor odaköltözik... ne félj! ;]

[ Szerkesztve ]

(#13877) torzo válasza Balinov (#13871) üzenetére


torzo
Ármester

Egyszer nekiugrottam, de nem adta magát úgy, mint a LR, megtanulni meg nem volt kedvem. Úgy emlékszem, dng fájlokat nem kezel, így le is mondtam róla. Ráadásul drága. LR sokkal optimálisabb.

(#13878) Balinov válasza cOxeR (#13876) üzenetére


Balinov
félisten

na, annak az otletgazdajat szaros, rozsdas vaszreszelekes gumicsizmaban futtatva, szivlapattal megcsapkodva hajtanam vegig bronx-ban egy nagy I hate N***gas tablaval a hatan

torzo: ez valami uj, kontrollpontok nelkul, egyenlore free (talan csak beta teszt vegeig) valtozat.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13879) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Na látjátok én ezért nem teszek fel képet az új objektívemmel, meg amúgy sem...
Megy a fikázás-mocskolódás-gecizés.
Szégyen amit műveltek :W ( akinek nem inge ... )

[ Szerkesztve ]

(#13880) OTika válasza OTika (#13862) üzenetére


OTika
aktív tag

Phottix aksik jók?
Nem akarokmteljesen gagyit.

(#13881) M_o_g_y_i válasza OTika (#13880) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

en-el3e, "irányjelzős" :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13882) Freddy76 válasza Balinov (#13871) üzenetére


Freddy76
addikt

Parci (a góré itt) nagy Capture NX rajongó, máig az a baja a gépeivel, hogy nem nef rawokat köpköd. De rajta kívül mást nem ismerek...

Gulyopapa: én szégyellem magam :K

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13883) torzo válasza Balinov (#13878) üzenetére


torzo
Ármester

Volt már ilyen évekkel ezelőtt is. Mézesmadzag, aztán rászoksz és veheted meg jó drágán, mindörökre Nikonra kárhoztatva magad. Szerintem ACR vagy LR, azok mindent látnak.

IYF: az éjszakain eléggé látszik a torzítás. LR-mal nem vetted ki belőle? Szidtam, szidtam, de gyors, pontos obi volt, hatékony VR-rel. Nekem kontrasztszegénynek is tűnt, ezek is azok. Átmeneti megoldásnak azonban nem rossz, az árát tartja.

[ Szerkesztve ]

(#13884) forceberg válasza Balinov (#13871) üzenetére


forceberg
veterán

Az NX2-t használtam egy ideig... Másfél év elbaszkodott idő volt, csak alap totál valósághű képek készítéséhez találtam jónak...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13885) OTika válasza M_o_g_y_i (#13881) üzenetére


OTika
aktív tag

Kettőnek is írtam már
köszi

(#13886) Freddy76 válasza forceberg (#13884) üzenetére


Freddy76
addikt

"csak alap totál valósághű képek készítéséhez találtam jónak"

Azért ezt így nem mondanám abszolút hátránynak :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13887) Balinov válasza forceberg (#13884) üzenetére


Balinov
félisten

torzo, Freddy, Forceberg :R: NX2-t meg regen en is probaltam, de nekem pilotavizsgas volt, mentem is 3-as szerias LR-re. Csak kivancsi voltam, hogy a D4s-el egyutt ezt is epp most jelentettek be, hatha mar valaki belekapott egy tesztbe

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13888) Kleroo válasza forceberg (#13884) üzenetére


Kleroo
veterán

+1 :)

Abban az esetben a legjobb, ha 1:1ben Nikonos színt, váz-beállítást szeretne valaki viszontlátni etalon optikai korrekciókat rápakolva, és kész(és ha elvetemült az illető, akkor megtanulj a komolyabb részleteit is :D). Feltéve ha Nikkor üvegeket használ :)
Nekem ez az új Beta nem akaródzik elindulni, de gondolom egyedi eset. :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13889) M_o_g_y_i válasza OTika (#13885) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13890) imyourfriend válasza torzo (#13883) üzenetére


imyourfriend
őstag

Vignettinget állítottam, mást nem. Előrelépés Sigma 17-70-hez képest, legjobban az tetszik benne hogy ahova zoomolok ott is marad bármilyen állásban, és pontos is. Majd valami presetet csinálok a kontrasztra és vignettingre, torzítással meg kezdek valamit. :)

(#13891) torzo válasza imyourfriend (#13890) üzenetére


torzo
Ármester

LR 5.3 elég jól elbánik vele. Developban > lens correction>enable lens correction.
Így már egész használható lesz.
Szóval igényli az utómunkát rendesen, de van egy pontos alapzoomod. Mégiscsak Nikkor. :K

(#13892) #40935168 válasza *Ropi* (#13848) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ja, Canon jobban hekkelhető. Nikont meg nem kell :DDD
Mondjuk nekem ilyen akksiszívásom nincs, a markolat eredeti, a fiókban meg Eneloop-ok.

(#13893) m3ss válasza imyourfriend (#13890) üzenetére


m3ss
veterán

"legjobban az tetszik benne hogy ahova zoomolok ott is marad bármilyen állásban"
ez mit jelent? :DDD
amugy nekem nem tunik kontraszthianyosnak.
hany exponkent kell takaritani? na nem mintha vissza akarnek valtani de ez a d600 nem tunik rossz valasztasnak, ha eleg nyomott az ara az olaj miatt...mennyiert mennek az olajfurotornyok? ;]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#13894) #40935168 válasza OTika (#13849) üzenetére


#40935168
törölt tag

"Az energiatakarékosabb Expeed 4 képfeldolgozó processzornak és az izmosabb akkumulátornak köszönhetően az egy feltöltéssel készíthető képek száma megközelíti a 6000-et."

Hellószia :) :Y

(#13895) Balinov válasza torzo (#13891) üzenetére


Balinov
félisten

sot, ezt egy kepen megcsinalva el is lehet menteni sajat presetnel, aztan importalasnal szepen csak ki kell valasztani a Lens profile-t engedelyezo presetet, mint import preset (esetleg +CA eltavolitassal) oszt meg kulon sem kell vele mokolni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13896) torzo válasza #40935168 (#13894) üzenetére


torzo
Ármester

6000 expo. Jól hangzik, de minek? :F
Esetleg a harcmezőn napokig kóborolva van jelentősége.

Balinov: igen, így sokkal kényelmesebb. :K

[ Szerkesztve ]

(#13897) #40935168 válasza imyourfriend (#13874) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ja, de a saját vázamon ! Mondjuk gondolom 600-ason is, de illik megszűrni és nem csak úgy, ahogy én addig szűrtem, ilyen-olyan pluginnel, hanem már camera raw alatt luminance-t odahúzni neki úgy, és csak addig, hogy ne essen szét a kép túl homályosra..

Gyakorlat kell hozzá, mert a folyamat LEGELEJÉN mókol az ember ACR-ben, míg a folyamat LEGVÉGÉN nézegeti a kész terméket, egy leméretezés, egy (esetleges) további nagyon minimális zajszűrés és egy finom élesítés után.

Én korábban nem éltem az ACR-be épített zajszűrés lehetőségével, Ropi kartács nyitotta fel a csipám, hogy érdemes használni, miután láttam 1 képét, amit 12800-on lőtt. Az auto iso-m ugyan 3200-ról felnyomtam 6400-re azóta, de ha para van, beletolom kézzel 12800-ba is. 25.6-ba már csak nagyon ritkán, a ~22 ezer expómból durván 4-6 tesztkép készült ennyin, nem több.

(#13898) atok666 válasza torzo (#13896) üzenetére


atok666
őstag

Van aki egy eskuvon ellovi :)

Atok

(#13899) torzo válasza atok666 (#13898) üzenetére


torzo
Ármester

És annak mekkora hányada használható? Ki nézi azt végig?
Esküvő a filmes korszakban is volt. Szóval ez a gátlástalan lövöldözés szerintem erősen barokkos túlzás.

(#13900) #40935168 válasza torzo (#13896) üzenetére


#40935168
törölt tag

Fenéket. Hidegben mit csinálsz ? :U Minél nagyobb az alap kapacitásod, hidegben a maradék-kapacitás, amit az akksid még kinyög magából, az a kb. harmadannyi, negyedannyi, ezzel arányosan ugyanúgy több.

Kleroo-val kitettük a D700-at és a D800-at hegyekben sátor mellé a vaksötétben csillagos ég timelapse-ra a kioldókkal, fullos Eneloop-ok a markolatban és közel full akksi a vázban. -1 fok körül éjjel túl azon, hogy a pára először kiült, majd ráfagyott körbe az obikra, gépekre, mindenre, úgy megállt az egész timelapse felvétel mindkettőnél, nagyjából egy időben, hogy vakartam a fejem másnap, mikor belenéztem a fotós táskámba és ott virított benne a 8 darab vadiúj Duracell Turbo.. :W

Szóval egy ilyen D4s-t még biztosabban visz ki az ember a hóba, gyanítom. Persze nem a sarkkörre.. Meg megáll ez is, de lehet 100-200 expóval később.

A másik a LiveView és a videozás. Hát a kijelző az tud zabálni rendesen. :K Markónál meg alap a liveview, ha nyudodt témák vannak, kis virágok, stb.. szinte csak kijelzőn történik az egész munka (legalábbis én úgy szeretem, ha nagyritkán makrózok). Zabál az is. Nem kell itt mindig mindent ellőni, mind a 6000-et. Ez csak egy mérőszám, hogy el tudd képzelni, milyen kapacitás is van a motorháztető alatt. Nem rossz az :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.