Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) xors


xors
senior tag

Valaki látott már olyat, hogy alapból F22 -ig rekeszelhető üveg, F29 -ig rekeszelhető?
Nikon 18-35 35mm -en F29 -et mutat de 18 -on megint F22. Kicsit furcsáltam :C

(#43002) lakkusjj válasza xors (#43001) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Mivel változó fényerejű objektív, a tele végén sötétebb. 18mm-en az állítható értékek f3.5-f22, míg 35mm-en f4.5-f29.

(#43003) anaqer válasza xors (#43001) üzenetére


anaqer
veterán

Ez teljesen normális - csak diszkrét lépésekben csökkenthető a rekesz. Ha tökig nyitva kisebb az obi fényereje rövidebb gyutávon, mint hosszabbon, akkor logikus, hogy lerekeszelve is ugyanez lesz a helyzet.

Engem annó jobban meglepett, hogy az 1:1 makró obik hiába fixek - általában minél közelebbre fókuszálsz, annál kisebb lesz a max. fényerő. Tehát egy Sigma 105/2.8 kb. 5 métertől a végtelenig tényleg le is tud menni 2.8-ig - de tényleges makró távolságokon már csak 4.8 - 5.6 lesz az elérhető legnagyobb fényerő. Mondjuk ez nem gond, mert makrózáshoz úgyis masszívan le kell rekeszelni... csak nekem elsőre szokatlan volt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#43004) xors válasza xors (#43001) üzenetére


xors
senior tag

Köszönöm a válaszokat, így tényleg logikusnak tűnik. :R

(#43005) YoSzabee


YoSzabee
tag

Sziasztok!
A folyóba gurult 3300-am és a 18-105-ös kitobim a Cseheknél csücsül éppen.
A következő árajánlatokat kaptam:

Úgy gondolom azt az objektívet nekik ajándékozom, mert hát 80e-ért kapni újat.
Viszont a kérdésem a vázra vonatkozik: Kérjem annak a javítását és később(jelenleg keretem csak arra lenne) vegyek hozzá használtan objektíveket, VAGY maradjon az is náluk és később vegyem az új generációt (3400) kitben?

Ezt a két gép közötti különbség miatt kérdezem, mert mióta ez a gépem meghalt sajnos nem foglalkoztam a fotó témával és nem tudom hol tartanak nikonék. Illetve a garancia miatt is, újnál lenne pár év garim.

[ Szerkesztve ]

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#43006) 42861 válasza YoSzabee (#43005) üzenetére


42861
senior tag

Szia. Huhh, ez elég durva. Obi maradhat ajcsiba, ez nem is kérdés. Személy szerint én a gépet is nekik adnám. Mennyi lehet a használt ára? 50-60k? Ez sajna nagy bukta. 140k körül már van új D3400 + AF-P 18-55 kombó.

(#43007) Throme válasza YoSzabee (#43005) üzenetére


Throme
veterán

... és még ott a nyitott opció, hogy a javítás során találnak további hibát, amire új ajánlatot küldenek...
szóval lehet ez - szerencsétlen esetben - több is....

Másfelől az is kérdés, hogy mit csinálnak a géppel, ha náluk hagyod?!
Biztos van benne pár felhasználható alkatrész, és hiába van olyan szabály, hogy újat kell belerakni, úgy is vállalnak garanciát a javításra. Legfeljebb visszaküldi az ügyfél, és akkor már tesznek bele újat. Nagy kár nem éri őket.... ;] ... de ha elketyeg a gép, akkor alkatrész ingyen volt...

[ Szerkesztve ]

(#43008) lofagi


lofagi
addikt

Erre valaki?

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#43009) Roachy válasza YoSzabee (#43005) üzenetére


Roachy
senior tag

Vagy esetleg a gép javításával megpróbálkozhatsz magad is. Biztosan van valami szétszerelős videó, vagy tutorial a neten. És a cikkszámok alapján alkatrészt is találhatsz hozzá. Így kis szerencsével jóval olcsóbban is megúszhatod.
Azt meg neked kell mérlegelni mi mennyiért éri meg. De alapvetően ez sajna gazdasági totálkár. :(

(#43010) total90 válasza lofagi (#43008) üzenetére


total90
veterán

A kábel lesz a ludas. Ezekhez nagyon magas adatátvitelű kábel kell. Az ára kb. 100€. Ha alatta van, az vagy szar vagy hamisítvány.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43011) gaben22 válasza lofagi (#43008) üzenetére


gaben22
senior tag

Próbáltad a videó felbontás + minőséget a kamerán lejjebb tekerni, esetleg ott lehet a gond. USB-nél van némi latency, de tippre USB 2.0 is elég kéne legyen egy szarul tömörített full HD-ra. Kábel 2.0? Port amire dugod szintén 2.0? Számítógép, amin dekódolod a videót elég erős?

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#43012) Viperator válasza YoSzabee (#43005) üzenetére


Viperator
őstag

Ki küldte a levelet? A csehek vagy a budapesti Nikon szerviz?

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#43013) YoSzabee válasza Viperator (#43012) üzenetére


YoSzabee
tag

A levelet a csehek küldték.

(#43006) 42861 : Igen, sajnos ez elég nagy szívfájdalom. Akkor valószínűleg lemondok róluk és a belátható jövőben beszerzem majd az újat.

(#43007) Throme: Tehát előfordulhat hogy mégtöbb lenne. Szuper! :(

(#43009) Roachy: Nem vagyok analfabéta szerencsére de egy ilyen procedúrának nem szívesen állnék neki.

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#43014) gaben22 válasza YoSzabee (#43013) üzenetére


gaben22
senior tag

Ha ott hagyod náluk a gépet vagy elhozod és "még jobban" elrontod, azzal szerintem pont ugyanott vagy, ellenben, ha sikerül kicsit megreparálni, akkor meg beljebb. Nem tudom sajnos a jelölt alkatrészek mennyire beszerezhetőek, de pl. tippre egy LCD csere nem biztos, hogy nagy varázslat (igen minden híres utolsó mondat ilyen :D).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#43015) Throme válasza gaben22 (#43014) üzenetére


Throme
veterán

"Ha ott hagyod náluk a gépet vagy elhozod és "még jobban" elrontod, azzal szerintem pont ugyanott vagy"

Egyáltalán nincs ugyanott :(

Hanem kéri a javítást, akkor 5200 huf a bevizsgálás, és 2500 huf a szállítás.

Aztán valahonnan beszerzi az alkatrészt, szerencsével free shipping és jó is, és meg is érkezik, és nem kell vámot fizetni rá, mert EU-ból jön, na akkor elkezdi a yt video alapján megszerelni a gépet.

Induljunk ki abból, hogy van mindenféle kis bisz-basz csavarhoz, meg akármihez eszköze, és ez 0 huf.
Ha valamit elront, van egy levélnehezéke...és beleinvesztált költsége.
Ha van még esetleg feltáratlan hiba, van egy levélnehezéke...és beleinvesztált költsége.

Szóval nem olyan egyszerű ez, ahogy leírod.

szvsz

(#43013) YoSzabee :
Ott van az ajánlat végén, hogy nagy ritkán előfordulhat, és ez szerintem tényleg lehetséges opció.
Itthoni szervizben én nagy esélyt látnék ilyen plusz költségekre, hiszen fizetős javításról beszélünk.....

[ Szerkesztve ]

(#43016) YoSzabee válasza gaben22 (#43014) üzenetére


YoSzabee
tag

Sajnos leginkább azzal van a baj, hogy nem tudom mi szorulna cserére.
Ha tudnék mindent, elkezdeném beszerezni az újakat-feltéve ha van- és megpróbálnék mókolni valamit de a hibafaktor ebben is meglenne és ki tudja hol járnék már a kiadásokkal mikor beütne valami hiba. Szóval ez ilyen vak játék az idővel és pénzzel. És sajnálatos mód ezek olyan tényezők amelyekkel híján vagyok.
Idővel elérhető lesz majd az új vásárlása, addig is követem a fórumot és a piacot.

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#43017) lofagi válasza gaben22 (#43011) üzenetére


lofagi
addikt

Érdekes, elindítottam a programot. S mikor kicsibe rakja a képet akkor szaggat, ha full screen akkor meg jó. AZtán feltettem a bétát és megint ugyan úgy szaggatott az egész, mint előtte.

A dslr-ben már mindent levettem a legkisebb minőségre és még úgy is.

A kábel az amit adtak hozzá eredetileg. 2.0-án a gépbe próbáltam 2.0-áson és 3.0-áson is. Ua az eredmény.

A gépemnek pedig szerintem kéne bírnia. 32gb ram, i7-6700k @4.7

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#43018) gaben22 válasza YoSzabee (#43016) üzenetére


gaben22
senior tag

Mindenesetre részvétem, jártam ebben a cipőben én is, mikor jött az árajánlat Nikontól, tubuscsere 250.000 HUF, én se voltam annyira vidám...

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#43019) gaben22 válasza lofagi (#43017) üzenetére


gaben22
senior tag

Érdekes, Linuxon van, hogy hardveres 3D gyorsítás csak teljes képernyőn megy X alatt, ablakban nem, lehet valami hasonló a helyzet itt is, Windowshoz nem értek, de tudtommal ott nincs ilyen. Lehet a decoding + downsampling már sok a gépnek, teljes képernyőn, meg nincs downsampling.

Vagy a program szar :), CPU-nak bírnia kéne simán

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#43020) YoSzabee válasza gaben22 (#43018) üzenetére


YoSzabee
tag

Mikor megláttam az ajánlatot először vidám voltam mert felnevettem hogy "emmi'?"
Aztán utána már kevésbé voltam mert tudatosult hogy nem fogom tudni kifizetni.
De az a negyedmillió is combos :Y

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#43021) gaben22 válasza YoSzabee (#43020) üzenetére


gaben22
senior tag

nagyjából ezen az "érzelmi hullámvasúton" mentem én is át, 1-2 nap eltelt mire tudatosult bennem, hogy ez szar lesz :)

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#43022) Fehi85


Fehi85
tag

Először is köszi az eddigi segítséget, végül maradt a d3200 és az utazózoom páros. :K

A macro obira lenne még1 kérdésem.
Nikon AF 60mm f/2.8D Micro vagy AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G? És melyik miért? A tárgytávolságban a 60mm jobb, a fényerőben viszont a 35mm erősebb...árban ezek férnek most bele. vagy várjak egy kicsit, és majd valami jobbat 100 körül?!

Köszi! :R

(#43023) Throme válasza Fehi85 (#43022) üzenetére


Throme
veterán

A 35mm fix nem makró obi, és kb 45cm a közelpontja, amivel nem fogsz semmit közelről lefotózni.

A 60-as és 40-es makró lencsékkel az a baj, hogy fizikailag nagyon közel kell lenned a témához.
Statikus dolognál is gond, hogy a lencse közelsége miatt beárnyékolhat....

(#43024) Fehi85 válasza Throme (#43023) üzenetére


Fehi85
tag

Igen, azt tudom, hogy nem macro a 35-ös, csak a vele készült képeket nézegetve, nem egy rossz obi.

Akkor valami 100mm környéki macro obi jobb választás lenne?

(#43025) Byk01 válasza YoSzabee (#43005) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért az kemény, hogy csak az anyagköltség másfélszer annyi, mint egy új objektív. :Y :Y

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#43026) YoSzabee válasza Byk01 (#43025) üzenetére


YoSzabee
tag

Hidd el, néztem nagyokat én is. De hát ők biztos tudják mi kell. - Khhhhm-

[ Szerkesztve ]

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#43027) Fehi85 válasza Throme (#43023) üzenetére


Fehi85
tag

Esetleg ez? Nikon AF-S 85mm f/3.5G ED VR DX Micro

(#43028) Throme válasza Fehi85 (#43027) üzenetére


Throme
veterán

Régebben én is néztem, de mások azt mondták róla, hogy kissé lágy.
Szerintem a fényerőről ne mondjál le.

Ha itt megnézed f3.5 rekeszértéken gyengébb, mint f8-on.
Viszont előnye, hogy stabilizált. Legalább is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#43029) B1T3 válasza B1T3 (#42994) üzenetére


B1T3
addikt

A tegnapihoz hozzászólva, amikor a Tamron 18-200-asának a fókuszhelyességét vitattam: azt mondtam, 18mm-en front fókuszos, 200mm-en back fókuszos.

Nos, most úgy látom, ez csak a keresős fotózásnál van így, live view-ban minden rendben. Ebben az esetben is az objektív lehet a ludas, vagy inkább a vázra terelődik a gyanú?
(Utánaolvasva megesik ez az eltérés a fókusz pontosságában, de még nem találkoztam vele, így nem tudom, melyik elem lehet a gyengébb láncszem. Mint mondtam, D5600-on is ugyanez volt a helyzet, erős front fókusz volt 18mm-en, szóval bízom benne, hogy az objektív a problémás, de legalábbis az objektív és a váz inkompatibilitása. Mondjuk D5600-on legalább a 200mm-rel nem voltak gondok. Sajnos nincs kéznél másik objektív, hogy kipróbáljam.)

[ Szerkesztve ]

(#43030) Throme válasza B1T3 (#43029) üzenetére


Throme
veterán

LV pontos lesz, mert kontrasztérzékelős. Lassabb, de pontosabb.
Ez az elsődleges ok, amiért milcet szoktak ajánlani dslr helyett. Ott nincs ilyen probléma. Illetve van még az AF tuningos váz, hogy ne kelljen szervizbe vinni a gépet.

Szervizben referencia obihoz meg vázhoz állítanak, aztán az vagy jó vagy sem.
Tamron obi esetén a nikon szerviz nem fog segíteni.

(#43031) Viperator válasza Fehi85 (#43022) üzenetére


Viperator
őstag

A múltkor ajánlottam neked Tami 60/2-t...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#43032) marcitp válasza Throme (#43023) üzenetére


marcitp
őstag

A 60-as micro (1:1) nagyon jó obi, miért baj, ha makrónál közel kell menni? Elég sokat makrózok hasonló (55mm) gyutávon plusz gyűrű... közel kell menni...meg kell tudni oldani a fényt. Meg lehet oldani. Csak azért írtam le, legyen a Tiédhez hasonlóan kategorikus (ellen)vélemény. Ha hosszabb obit vesz, azt meg nehezebb lesz kitartani kézből, mondjuk a vr segíthet. Azok jellemzően drágábbak is. Kezdésnek egy 60/2.8D micro nikkor sztem több, mint jó. Pl Alberto Ghizzi Panizza képeire érdemes rákeresni akár a juzaphoto-n.

Szerk: a 3200-on nem lesz a 60-assal af, bár makrónál ez nem is biztos, hogy akkora hátrány. Brutálisan jól épített kis obi. Nem venném le a listáról.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#43033) Viperator válasza marcitp (#43032) üzenetére


Viperator
őstag

Ha jól tudom, hogy a Tami 60/2 AF-es, igaz?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#43034) Fehi85


Fehi85
tag

A 60as Tami nem stabis sajnos, de igen, AF van rajta.
Mondjuk elhagyható, ha valami nagyon jó fényerős obit tudnék szerezni, ha jól sejtem (már a stabi része).

Az meg, hogy közel kellene menni a témához, annyira nem zavaró..az alap kit obival (18-55ös) csinálok makro fotókat, egy nagyító lencsével megtoldva..aminek a minősége ugye nem az igazi, de még így is sikerül néha szép képeket megcsípni.

[ Szerkesztve ]

(#43035) bandigno válasza Fehi85 (#43034) üzenetére


bandigno
senior tag

Én Tami 90 2,8 macrot használok erre a célra! Tud 1:1 leképzést, élessége eléggé ott van! Részemről ajánlott és stabis is a második generációs! Mondjuk én FX-re tekerem, de Te a DX-en nyersz még +45 mm-t! :) :D

(#43036) marcitp válasza Fehi85 (#43034) üzenetére


marcitp
őstag

Egyébként legjobb lenne ott kezdeni, neked milyen makróképek tetszenek. Szèp bokeh-s/nagy lekèpezéses/éles - részletgazdag... stb. Ennek tükrében azért nagyjából a gyutáv is belőhető.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#43037) marcitp válasza bandigno (#43035) üzenetére


marcitp
őstag

Na az egy szuper darab!

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#43038) olivera88


olivera88
veterán

Az mekkora hátrány ha nincs VR az obin? Gondolom villámfotózásnál szivnék vele, bár ha van állvány nem kellene..
Most írtam nekik h rossz modellt rendeltem, úgy hogy remélhetőleg cserélik.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#43039) anaqer válasza olivera88 (#43038) üzenetére


anaqer
veterán

Az mekkora hátrány ha nincs VR az obin?

Ez 100% témafüggő. Konkrétan villámfotózásnál tuti nem fogja tudni kiváltani az állványt, de esti tájazásnál, épületezésnél elég jól szokott jönni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#43040) Zotya21 válasza olivera88 (#43038) üzenetére


Zotya21
senior tag

villámnál 30 másodperces expónál semmit nem érne :D

lehet inkább rontana :))

https://500px.com/slayer_art

(#43041) Viperator válasza Fehi85 (#43034) üzenetére


Viperator
őstag

A Nikon 60-asnak sincs VR-je...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#43042) olivera88 válasza anaqer (#43039) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Közbe sikerült cserélni, úgy majd VR es obival jön. :)

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#43043) Viperator válasza bandigno (#43035) üzenetére


Viperator
őstag

Vele készült:

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#43044) marcitp válasza Viperator (#43043) üzenetére


marcitp
őstag

ez meg egy takumar 55/1,8-al, m42 gyűrűvel.
makrózni szinte mindennel lehet, el "kell" kezdeni, a többi meg úgyis jön, mit mivel érdemes. Utánaolvasni, stb-stb, sok képet nézegetni jó makrósoktól. Ez az egyik olyan terület, amit elkezdeni kis pénzből is lehet.
Kitartás biztos kell ehhez is.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#43045) Viperator válasza marcitp (#43044) üzenetére


Viperator
őstag

Te utolérhetetlen vagy! Azaz profi vagy!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#43046) marcitp válasza Viperator (#43045) üzenetére


marcitp
őstag

francokat, csak próbálkozok és kattogtatok.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#43047) Fehi85 válasza bandigno (#43035) üzenetére


Fehi85
tag

Felírtam a listámra, meglesem mit tud, meg mennyiért. :)

(#43048) Fehi85 válasza marcitp (#43036) üzenetére


Fehi85
tag

Leginkább rovarokról, virágokról részletgazdag képek.
Pl ilyen: [link]

(#43049) Fehi85 válasza Viperator (#43041) üzenetére


Fehi85
tag

Igen, tudom, de attól a tény még tény, hogy jó lenne, ha lenne benne.

(#43050) marcitp válasza Fehi85 (#43048) üzenetére


marcitp
őstag

Ha dedikált makróobit szeretnél, akkor ez a 60mm szerintem arra, amire szeretnéd, teljesen jó.
Könnyen kitartható kézből is, amit Viperator írt Tamron, vagy a 60/2,8D. A Tamronnal lesz af is a 3200-on - ha jól olvastam, beépített az af motor.
Ha meg nagyobb a keret, az a 90-es Tamron, amiről szó volt. Ezekkel szerintem nem nagyon lőhetsz mellé, 1:1-et tudják.

Vagy olcsóbban micro nikkor 55/3,5 ai (de nem lesz sem af, sem fénymérés), 55/2,8 ai - ezek 1:2, illetve van az 55/2,8-nak egy ritkább verziója, ami tud 1:1 leképezést.

Vagy a Vivitarnak van szintén egy öreg darabja, az 55/2,8, (Komine gyártmányt keresd, több gyártó rakta össze, talán 22xxxxxx a szériaszáma) szintén 1:1, néha olcsón ki lehet fogni, és az sem rossz.
de ezek persze csak tippek.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.