Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) Dare2Live válasza torzo (#14298) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mert vhol a tükrös rendszerek sajátossága.

Nikon 1nél nincs tükör és Nikon megcsinálta az egyik leggyorsabb/pontosabb kontrasztos fokuszt. (Tény ebben az 1"is segít de akkor is.)

Nem értem Nikon mér nem áll neki rendes szenzormérettel tükörnélküli rendszert csinálni, kereslet az lenne rá, így meg ha mire belekezd 4/3nak nagyon komoly előnye lesz sött akár Sony FF milcnek is.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14302) MC Pite válasza Larry303 (#14299) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezekkel egyetértek.
De aki ezt veszi az 50 1.4 ellenében, valószínű nyitva akarja főként használni, kis doffal; és hát azért... Na, rohadjon meg, de akkor inkább gyengébb bokeh és 50 1.4, de ne látszódjon már monitornyi méretben hogy tyű, hát a szeme nem mindig éles, pont amikor jól nézett/mosolygott végre...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14303) Kleroo válasza Dare2Live (#14301) üzenetére


Kleroo
veterán

Hol érné ez meg neki mostanság?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14304) Larry303 válasza MC Pite (#14302) üzenetére


Larry303
addikt

"és ismered a cuccod rendesen"

aki tudja, hogy full nyitva mesterséges fénynél backes, amikor ilyen körülmények között lő, bekapcsolja a fine tunet, amit ugye egyszer beállított...majd másnap napfénynél fogja és kikapcsolja a fine tunet. és máris jó lesz :)
de hagyjuk sztem mert megint elkanyarodunk a szokásos téma felé :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14305) Freddy76 válasza Larry303 (#14304) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem érted te ezt. A fuji mindig pontos ellenben lassú.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14306) Dare2Live válasza Kleroo (#14303) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem is értem....

milcek egyrészt erodálják a DSLR piacot, sok új vásárlót elvisz és sok dslr tulaj vált milcre. Nikonnak ez bukás.
másrészt nyílt egy új piac ahol Nikon mindennel rendelkezik mégis kihagyja. Detto.

Jelenleg a piac már ~20% milc. 5éve 0%a volt. És lehet az ütem lassulni, lehet gyorsulni de nem látom mi az ami megállítaná a folyamatot. Meglátásom szerint Nikon vagy belép vagy szépen lassan egyre nagyobb részét veszti el a piacnak. Na és ez tuti nem éri meg.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14307) flash-


flash-
veterán

ezeknek a milc gépeknek a keresője milyen? digitálisan vetít valami képet ?
mennyire használható? én nem tudom elképzelni..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14308) MC Pite válasza Dare2Live (#14306) üzenetére


MC Pite
veterán

Áhhh... a legnagyobb piacokon a milcek részesedése még mindig bakfitty. Canikon tesz rá, távolról figyeli.
Ha akarnának ezzel foglalkozni, meglenne mindenük hozzá.
szerk: Teszem hozzá szerintem ez ugyanolyan mesterséges gát/áttörés lesz mint a videó visszatartása volt. Hopp, egyszerre mindenkinél lett azonnal videós váz. Csak obiparkot villantani nehezebb.

flash-: Mi ebben a fura? Kijelző, kukucskában. Yt a barátod. Ami a kötözködőnekbocinak volt vagy épp nekem van az sztem tűrhető, A7 meg X-T1 meg dobogósak evf terén ha rá akarsz keresgélni.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14309) Dare2Live válasza MC Pite (#14308) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem mindha nem a global market share lenne a fontos de hirtelen próbáltam keresni vmit piacra leszűrve. Legalacsonyabb USben 13%. 0%ról 13%ra 5év alatt. bakfigy?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14310) Gulyopapa válasza Dare2Live (#14309) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Tök mindegy hogy hogy fejlődik a többi MILC.
Nekünk, usereknek csak jó hogy van folyamatos verseny/fejlesztés a gyártók között.
Ha nincsenek Nikon részvényeim, akkor nekem tök mindegy hogy a Nikon elmegy-e jobban a milc irányába, vagy nem ...

[ Szerkesztve ]

(#14311) Freddy76 válasza Dare2Live (#14309) üzenetére


Freddy76
addikt

De megállt a növekedés. Az első években ugrásszerűen nőtt a milc gépek részesedése, ez 2012-ben megállt. Nem csökkent, de nem is nőtt. Kérdés, mit hoz a jövő, mert a technológia fejlődik, és ha leküzdik a meglévő hátrányokat (pl. kontrasztalapú fókusz viszonylagos lassúsága - viszonylagos, mert az újabb pana/oly vázak af-je már a sporton és madarazáson kívül mindenre jó), akkor a meglévő előnyök (pl. a kontrasztalapú fókusz pontossága) újabb vásárlókat csábíthatnak.

Érdekes amúgy, hogy a canon is tojik erre a szegmensre. Ami perpill azért jó, mert mire ezek ketten belépnek (ha belépnek) lesz egy erős piac, és nem kétszereplős lesz a verseny. Ami végső soron a júzernek jó.

Szerk: persze az is eredményezhet egy versenyt, ha a canon/nikon nem lép be a milc piacra, hanem dslr fronton próbálnak alternatívát kínálni.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14312) Larry303 válasza Freddy76 (#14311) üzenetére


Larry303
addikt

gyereket mennyire lehet lekapni ezekkel a vasakkal?
gondolok itt erre: "sporton és madarazáson kívül mindenre jó"
nem kötekedni akarok, tényleg érdekel

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14313) Gulyopapa válasza Larry303 (#14312) üzenetére


Gulyopapa
addikt

A drága milcek jók IQ-ra, de akkor már dslr ... nekem
Vejemnek volt/van 2 is - sony nex 7, fuji x100s - kattogtattam velük pár napot az ünnepek alatt, de nem kéne egyik sem ( fogás, kereső, ergonómia ). De mondom : NEKEM !
D7100+85 1.8 nekem most az álom kombó :))

[ Szerkesztve ]

(#14314) Freddy76 válasza Larry303 (#14312) üzenetére


Freddy76
addikt

Változó. Gyerekre a régebbi oly-k felejtősek, de az újabbak (om-d em-5, em-10, em-1, e-p5) teljesen jók. A panasonic már a g3 óta (jelenleg 45-50 a használtpiacon) teljesen okés af rendszert tud felmutatni (érdekelne, hogy Necro mit gondol erről). Nekem az om-d em-5-tel nem voltak gondjaim gyerekzsúron, tucatnyi rohangáló gyerekkel sem. De itt van pl. egy esküvőfotós, szintén em-5-tel. A fujik szintén lassúcskák rohangáló gyerekre, kivéve talán a legújabbakat (XE-1, XT-1), de a fujikat illetően vedd számításba, hogy én tévedek, kötözködök, amint MC Pite videói bizonyítják, a fujik baromi gyorsak. Más kérdés, hogy a fuji júzerek is egyetértenek abban, hogy messze nem az af a fujik erőssége, finoman szólva.

Amúgy a nikon milc-e éppen az af-ben remekel, bitang gyors, tényleg dslr szintű. Jó obikkal megtámogatva klassz rendszer, dofbuziknak nyílván nem ajánlott, de amúgy igen jó. Szerintem a nikon 1 méltatlanul van leírva, okés, hogy relatíve kicsi a szenzor, de amúgy nagyon klassz gépek. És ez a relatíve kicsi szenzor szerintem tudja azt zajban/dinamikában, ami már sokaknak elég lehet. Ott pedig pont az af nem fog hátráltatni semmit.

Szóval az vitathatatlan, hog a kontrasztalapú fókusz valamivel lassúbb, mint a fáziskülönbség-alapú. De tény az is, hogy a fejlődés itt óriási volt az elmúlt években, és a kontrasztalapú fókusz nem téveszt. Az is tény ugyanakkor, hogy a dslr-ek kontrasztalapú fókusza élőkép módban sokkal lassúbb, mint amit az újabb milcek tudnak (legalábbis amit én próbáltam). Nem tudom, van-e technikai oka annak, hogy az élőkép melletti af lassú.

Az pedig tényleg érdekelne, hogy nikon/canon mit gondol a milc piacról... Bár a canon itt érdekesebb dolgokat produkál, most éppen egy olyan kompaktot dob piacra, aminek a szenzora m4/3 méretű...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14315) Deadzone41 válasza Freddy76 (#14314) üzenetére


Deadzone41
őstag

ott van még a szenzorra integrált fázis keresős fókusz is. nekem szimpatikusabb megoldás a sima kontraszt alapúnál.

(#14316) aleister válasza Freddy76 (#14314) üzenetére


aleister
veterán

"nem tudom, van-e technikai oka annak, hogy az élőkép melletti af lassú."

Igen.
Ez számomra is új volt, de mint nemrég kiderült, a milceknél direkt kontrasztalapú af-hez fejlesztett obik vannak. Pontosabban ezt elég pongyolán írták le a szagértő urak, mert igazából csak a kontrasztalapú élességállításhoz jellemző mozgásra vannak optimalizálva ezek az üvegek. Tehát a szakaszos, kis mértékű, de gyors mozgásra.
DSLR-nél két élességállítási mód miatt nem lehet, vagy nehézkesebb optimalizált üveget gyártani.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14317) m3ss válasza flash- (#14307) üzenetére


m3ss
veterán

hat ezaz. errol nem nagyon beszelnek a milcesek. csak a meretrol..:) pedig en azert elkuldenek mindenkit milc ajanlgatas elott egy probara mert ez az evf mas allatfaj...most masik topicban jeah felhozta mint elonyt :U mintha vki az alapjan valasztana milcet, mert az ovf nem elegiti ki az igenyeit :DDD
engem spec baromira idegesit, foleg sotetben. olyan mint 20 fps-sel lovoldozos jatekot jatszani. gyorsan mozgatod megorulsz..de mondjuk engem az elokep is idegesitett dslr-en. 1-2x bekapcsoltam d90-en, ott is csak etelfotonal, hogy ne kelljen mindig odaguggolni a gephez miutan tereprendeztem kicsit...az is baromira idegesitett, nem tudok ugy komponalni se. nem hasonlithatok ossze ezek a vetitett kepek egy tisztesseges optikai keresovel. biztos meg lehet szokni mas kerdes akarom-e...
kar, mert amugy hobbifotozni siman jo lenne vmi milc. telek engem ugy is hidegen hagynak, altalaban olyat sem fotozok amihez szupergyors fokusz kellene. persze sosem art ha gyors..
de fene tudja, majd lehet kenytelen leszek megszokni az lv-t mert akarok venni egy eos m-et :DDD

ha mar itt tartunk, nem tudja vki 18-55 eos m obi mennyit erhet? van egyaltalan piaca, el lehet adni? nem ertem vazat miert nem aruljak magaban... :U

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14318) Freddy76 válasza m3ss (#14317) üzenetére


Freddy76
addikt

Canon milc áráról érdeklődni itt annyira off, hogy már szinte on :DDD .

Amúgy az evf-nek van előnye, azért az nem olyan nagy baj, hogy a keresőben is a kész képet látod, be tudod állítani, hogy a kiégések, bebukások valamilyen színnel "kiemelődjenek", információkat tudsz vetíteni a képre, és tök sötétben is használható. A régebbi/olcsóbb evf-ek hajlamosak szaggatásra, alacsony a felbontásuk, kontrasztszegények, és millió gyerekbetegségtől szenvedtek, ez tény. De az újabbakra ez már nem feltétlenül igaz. Az okés, hogy egy nagy, világos ff kereső baromi jó dolog, de pl. egy d3100/5100 picsányi kukucskálójánál jobb egy jó evf. Szerintem. Majd a legközelebbi sörözésre viszek pálinkát és egy em-10-et is, jó evf-fel.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14319) Larry303 válasza Freddy76 (#14318) üzenetére


Larry303
addikt

mess nem a kész képet akarja látni a keresőben :DDD
komolyra fordítva én elhiszem nektek, hogy ezek az újak már jól használhatóak, viszont pl egy ff keresővel összevetni hát hogy is mondjam.
az ilyen d3xxx meg d5xxx sorozat az tényleg vicc kereső ügyileg, meg úgy globál fogás kezelés stb...tán csak a szenzor ami most mellette szól.
ezt a sötétben erősítős evf érvet viszont tényleg nem értem...nekem nem ff keresőm van, bár legalább prizmás, soha nem volt olyan szitu, hogy annyira sötét van hogy ne lássak bent rendesen. -bocs egy: éjjel, korom sötétben havert fényképezni a pontyal amit épp fogott :DDD -eddig megoldottam viszont ezt is gond nélkül...tényleg az ilyen full éjszakai sötétből is csinál használható képet?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14320) TayRol válasza Larry303 (#14319) üzenetére


TayRol
veterán

tegnap volt D800 vs EM1 kereső összeshasonlítás. nem maradt alul az Olympus.

(#14321) m3ss válasza Freddy76 (#14318) üzenetére


m3ss
veterán

milyen informaciokat raksz ki a kepre? es ez segit majd komponalas kozben, hogy tele lesz a kereso hulyesegekkel? en nem szeretnek semmit odarakni, ne vegye el a helyet. najo egy vizszintjelzo jo lenne tajkepekhez. ez a kieges / bebukas kimutatast sem tudom mennyire hasznalnam..de mondjuk ez tenyleg hasznos lehet, foleg ha szar a metering :DDD

"és tök sötétben is használható." ezt majd par palinka mellett fejtsetek ki, mert akkor sem ertettem, most sem ertem. fogtam sotetben (kocsma, iso 3200, 1.8-on adott hasznalhato zaridoket ekv 50mm-en) sajat gepem, milcet is. nem osszehasonlithato hasznalhatosagban/vilagossagban vagymiben az 5d ovf + g3 evf. masvilag. en is tokeletesen latok mindent benne, es nem olyan mintha egy kvarcjatekot neznek ami meg szaggat is. ne mondjatok mar hogy jobb a vetitett kep. vaksotetben biztos. ott nem is fotozunk.

"Az okés, hogy egy nagy, világos ff kereső baromi jó dolog, de pl. egy d3100/5100 picsányi kukucskálójánál jobb egy jó evf. Szerintem. Majd a legközelebbi sörözésre viszek pálinkát és egy em-10-et is, jó evf-fel."
lehet en tul sokat jatszottam pc-s jatekokkal anno. es semmi nem idegesit jobban mint mikor nem folyamatos a kep, receg, akad...tenyleg inkabb egy sotet d70 keresot hasznalnek :B lehet egyre jobbak amugy a milc keresok, van is hova fejlodni mert lassan olcsok lesznek az ovf-es ff gepek is...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14322) Throme válasza Larry303 (#14319) üzenetére


Throme
veterán

Azért ne írjátok már le a belépők keresőjét.
Simán lehet velük komponálni (ill rajtuk kersztül), legfeljebb nem makrót, amikor 1 mm a dof.
Nem tudom Ti mit fotóztok, amihez "vicc" egy belépő keresője, vagy nem lehetne meglőni ugyanúgy...

szvsz pesze

(#14323) forceberg válasza m3ss (#14321) üzenetére


forceberg
veterán

Az esetleges szaggatás mellett a lag még az igazi kérdés...
Egy D7k lv-hez képest milyen a frissítés, ha tekergetik a fókuszgyűrűt?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14324) Larry303 válasza Throme (#14322) üzenetére


Larry303
addikt

félre értessz én nem leírom, hanem az összehasonlítást nevezem viccesnek...akár egy belépő vs ff akár egy evf vs ff
ettől függetlenül tartom, amit az előbb írtam d3xxx-d5xxx kategoriának, már tényleg nagyon kevés előnye van, ha van egyeltalán ezekhez a rendszerekhez képest.
sok szubjektiv dolog van ami a vásárlást befolyásolhatja, de tényleg előzni látszanak ezek a kis pöcsköszörűk :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14325) imyourfriend válasza m3ss (#14321) üzenetére


imyourfriend
őstag

Milc ide vagy oda, engem az A7R nem ragadtatott el egyaltalan. Szep es jo darab egesz jo keresovel, sot a fokuszsikot kukasmelleny szinu lenyomat jelzi a keresoben. Kb ennyi tetszett belole. :DD

No de ez itt erosen off.

(#14326) MC Pite válasza m3ss (#14317) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem tűnt csak úgy hogy régen nem voltál ennyire szemellenzős?
A D90 élőképének kb semmi köze egy mai EVF-hez. De annyiszor leírtuk, hogy nem teszem, lehet; hogy amíg nem próbálod, neked se kéne?
Infókat válthatod - disp/back gomb utt van a kis ujjacskámnál, 3 féle nézet közül választhatok (alap, üres, egyéni (pl vízszintezővel, stb)).
Legtöbb embernek tetszik a G3 féle EVF-is, mert előtte/utána látják (kb-ra) amilyen a kész kép lesz, fejtől elemelés nélkül. Van akiknek ez fontosabb, van akiknek nem.

Larry303, több infód is lehet benne, sőt, af közben is belenagyíthatsz ha akarsz - miért ne hasonlítsuk össze? Ok, világosabb és nagyobb az ff kereső mint egy olcsóbb dx-é, tetszik, persze.
De fele akkora gépen is lehet ekkora képem ennél világosabban is.

Azonos expóval:
D5100+DK21M (azaz kb D7K méret, 17% nagyítás)

EVF

D5000/D5100LV egy lassú szar, atom nagy laggal (ezt korábban is tartottam). Elvileg a következő fw-el egész tűrhető laggal fog a keresőm rendelkezni, bár nekem most sincs hiányérzetem (előzőnél is csak sötétben volt, bár ez érezhetően gyorsabb).

Azon kívül neked már linkeltem tök sötétben mit csinált a régi, lassabacska evf-em: [link]
Most ugyanez történik, csak már sokkal jobb frissítéssel.

De az egész hamvában holt vita, mindenki azt használja amit szeret, és ettől még nem kell a másik megoldást... piszkálni; kész.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14327) flash- válasza Larry303 (#14324) üzenetére


flash-
veterán

Ha dxo ra hagyatkozunk valóban ezek a Milc 4:3 gépek isoban hozzák egy d3100 sőt egy d90 szintjét, sőt dinamikában még jobbak is. azért ha azt nézzük egy d5300 vagy d3300 nak van azért előnye még (pl low light iso-ban jó egy 30%)
tehát új belépőt megéri venni de a régieket (d3100,d3000 már nem)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14328) Larry303 válasza MC Pite (#14326) üzenetére


Larry303
addikt

De fele akkora gépen is lehet ekkora képem ennél világosabban is. -ezt aláírom...az én szempontjaimat tekintve, egyedül ezt tudom normális érvként elfogandi.
nem kellenek plussz infok nekem, ott a keret, meg ott az expo korrekcio, ha vmit akarok, 90%ban tudni fogom körülményektől függően, hogy kb milyen lesz a kép ami készül.
amúgy remélem nem értetek félre, én nem viatatom a milcek létjogosultságát, sőt akik utóbbi időben kértek tőlem tanácsot 3 emberből kettőnek milcet ajánlottam. -csak azon akadok ki mindig és nem tartom magamban :DDD amikor sztem nem lényeges funkciokról, ill. tök felesleges összehasonlításokkal vannak hypeolva ezeka kütyük.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14329) szeva000


szeva000
addikt

Hi!
Meg tudja nekem valaki mondani,hogy a Nikon TC-20E II és a Nikon TC-20E III között mi az eltérés?

(#14330) m3ss válasza MC Pite (#14326) üzenetére


m3ss
veterán

"Nekem tűnt csak úgy hogy régen nem voltál ennyire szemellenzős?
A D90 élőképének kb semmi köze egy mai EVF-hez. De annyiszor leírtuk, hogy nem teszem, lehet; hogy amíg nem próbálod, neked se kéne?"
nem tudom mennyire jogos toled ez a szemmellenzos komment, hehe. nem vagyok egy fanboj, nekem mind1 h nikon, canon v milc. de ez az evf/elokep kerdes nalam donto ...keresobe kukucskalva toltom az ido nagy reszet amikor fotozok.

"Legtöbb embernek tetszik a G3 féle EVF-is, mert előtte/utána látják (kb-ra) amilyen a kész kép lesz"
a kesz kep az majd olyan lesz amit gyurok belole...ugyhogy annyira nem erdekel mit mutat, de lehet vkinek hasznos. de amugy jogos, visszavonom hogy nincs elonye az evf-nek ovf-el szemben.

"Most ugyanez történik, csak már sokkal jobb frissítéssel."
na en errol beszelek. es ez egy jo frissitesu evf, nem? borzalmas mind2. huzza a kepet, es meg nem is mozgatod gyorsan. nem nagyon laggol, meg jol frissit, de mintha elblurolned a hatteret...nezd mar ezt fel napig. de siman lehet h ez csak vmi kattanas nalam, de ezt sem szeretnem nezni huzamosabb ideig...

(#14323) forceberg passz, nem probaltam.

(#14320) TayRol es kik teszteltek? a milc fanclub? azert kerdezzunk meg egy madarfotost meg egy eskuvofotost is, akik egesz nap a keresot bamuljak nem csak beszelnek a fotozasrol... :B hogy ugyan melyiket neznek szivesebben orakon at...
de tovabbra sem zavar hogy lassan mar fogasban, keresoben, mindenben jobb lesz a milc egyeseknel. de hogy mindenkit meg akarnak gyozni errol... :U

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14331) TayRol válasza m3ss (#14330) üzenetére


TayRol
veterán

Hogy kerülök én ide? Elhatárolódom mindentől, az kizárt dolog, mert nem tudhatom.

(#14332) Dare2Live válasza Gulyopapa (#14310) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Nekünk, usereknek...."

Én nem is ebből a szemszögből közelítettem ahogy aki reagált a hszemre sem, hanem hogy "Hol érné ez meg neki?". Anyagi oldal. Uígy nem mondtam egyikre se jobb/rosszabb annyi, hogy ha a piac ezt kívája ÉS mindegy, hogy okkal vagy oknélkül akkor erre (is) lépeni kell.
De csak sikerült kialakítani belöle egy milc vs dslr flamelést.

tayrol: Na meg gondolom ez "tegnap volt D800 vs EM1 kereső összeshasonlítás. nem maradt alul az Olympus." saját tapasztalat... akkor meg, hogy kérdőjelezi meg akárki?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14333) m3ss válasza TayRol (#14331) üzenetére


m3ss
veterán

? te irtad hogy osszehasonlitottak a d800 keresot vmelyik olival. nem akartam a lelkedbe gazolni, arra reagaltam...
engem hidegen hagy ki mit tesztel, foleg hogy eleg nagy canon, nikon, pentax, fuji, milc fanbojizm detektalhato a forumokon :D gondolom oket is hidegen hagyja hogy en ovf parti vagyok. nincs ezzel baj, csak azert sztem a sok uj gepet kereso juzert erdemes elzavarni vmi tesztre, mert biztos lesznek olyanok meg rajtam kivul akik a falra masznak majd az evf-tol...ezt csak azert mondom, mert a masik forumban lassan mar nincs olyan felhasznalasi kor amire nem milcet mondanak :B

(#14334) forceberg a milyen cserelheto evf-es gepet vegyek topic :P

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14334) forceberg válasza m3ss (#14333) üzenetére


forceberg
veterán

Melyik másik fórumon?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14335) Gulyopapa válasza m3ss (#14330) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Amiben viszont baszott jók ezek a kis gépek azok a videózás és a videózás közbeni AF.
Mint a vaj ...

(#14336) A Zéé válasza m3ss (#14333) üzenetére


A Zéé
addikt

az nem igaz, hogy sokat ajánlgatnak milcet, csak te ezt vontad le végkövetkeztetésként, amikor azt mondták, hogy bármelyik másik tükörnélküli rendszer jobb, mint az eos-m, hiába van rá adapter a mostani üvegeidhez :N

Azért elég sokat ajánlgatnak ott K500-at, D5100-at vagy 650D-t is, sőt... De ha nézed a kérdezőket is, akkor nagyon sokan keresnek max 150-ért, obi cserélgetés nélkül, és elég sokan "üveg belenézőke" helyett a hátsó lcd-t preferálják. Azoknak nem igazán kell dslr...

Just a simple Lineman...

(#14337) TayRol válasza Dare2Live (#14332) üzenetére


TayRol
veterán

tayrol: Na meg gondolom ez "tegnap volt D800 vs EM1 kereső összeshasonlítás. nem maradt alul az Olympus." saját tapasztalat... akkor meg, hogy kérdőjelezi meg akárki? ezt kicsit fejtsd ki bővebben pls.:)

m3ss: nem gázoltál a lelkembe, amint látod, nem egy komoly hangvételű hsz-szel reagáltam, csak a fanatizmus távol álljon tőlem. soha nem olvashattad egyik hsz-emben sem, hogy a nikon/canon/m43 rendszer fos, vagy épp ellenkezője, mindenki ezt vegye.
Larrynek reagáltam egy keresős mondatára, és a következő, amit látok hogy a Fujikkal kapcsolatban teszteltem valamit.

ja, ha nem ide, akkor mehet át az offtotyikba.

[ Szerkesztve ]

(#14338) Freddy76 válasza m3ss (#14333) üzenetére


Freddy76
addikt

Csak azt nem értem, miért kelsz ki magadból állandóan, amikor ez a téma felmerült :N . Flash kérdezett valamit, láthatóan a teljes tájékozatlanság miatt (nem támadásnak szánom, láthatóan egyáltalán nem tudja, hogy milyenek ezek a keresők, ezért kérdez, tök jó, erre való a fórum). Erre te jössz egy erősen fikázó válasszal, majd minden viszontválaszt/ellenérvet hasonló stílusban fitymálsz le. Lehet, hogy nem mindenki hülye/tudatlan/béna/fotózni nem tudó aki úgy merészeli gondolni, hogy nem az ovf az atyaúristen. Nekem az omd em5 evf-je sokkal jobban bejött, mint a d7000 ovf-je. Ez tény, és senki nem győz meg az ellenkezőjéről.

Az pedig, hogy a g3 keresőjéből azt vonod le, hogy minden evf olyan, mint 20 fps-sel lövöldözős játékot játszani, a te bajod :P . Én is kurva sokat játszottam fps-ekkel, de valahogy nem azt a fílinget adja vissza, mint amikor a gyengus gépemen próbáltam kimaxolni a half life 2 grafikáját. A következő pálinkázásra meglesz az em10, és belenézhetsz annak az evf-jébe is ha megint hozol bonbont.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14339) imyourfriend válasza Freddy76 (#14338) üzenetére


imyourfriend
őstag

De tán nem egy DSLR topicban kell megmagyarázni hogy mennyire hűde jó a milcnek ilyen meg olyan tulajdonsága.(kinek inge magáraveszi) [link] Kb mint egy p*csköszörűt ráakasztunk valami méretesebb tele végére. :DDD off.

(#14340) Gulyopapa válasza imyourfriend (#14339) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Egyetértek :))

(#14341) Freddy76 válasza imyourfriend (#14339) üzenetére


Freddy76
addikt

Köszönjük, remek és tartalmas hozzászólás volt.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14342) MC Pite válasza m3ss (#14330) üzenetére


MC Pite
veterán

Imádom a mostani gépem, tűnhetek kissé elfogultnak - ki tudja, lehet az is vagyok - de 99%ban eltalálták hogy mit szeretek. Régóta tudtuk hogy * színeit, vakuját, dr megoldását szeretem, sőt, kb etalonnak tartom, még bridges időkből. Aztán hogy szeretem a rf like vázakat, evf-et. Imádtam mindig is a fém obikat fogdosni, érezni ahogy kattannak a kezelőszervek. Nálam nagyon betalált, na. :B Egyesek szerint az X-T1 a csúcs * fronton, de nekem az nem annyira tetszik, kész, hiába jobb pár paraméterében.

Szeretek kipróbálni, megnyomkodni mindent. Mindenben van valami jó csak az eos m-ben nem találtam még meg. Pentaxoknál a vázak, nikonnál az üvegek, szenzor, canonnál a nagyobb vázak, mftnél, bridgenél, apsc csc-nél, telefonnál; mindennél találok vmit. Szinte mindenem volt is, és jellemzően egyszerre többféle cuccom van is - másnem egy-egy hétvégére.

Kereső nélküli gépek nálam szóba se jöhetnek, annyira, hogy még a nejem se kap olyat. Nem tudok nem akarok olyannal fotózni, kész, nálam a praktikumon felül az fílinghez is hozzátartozik.

Aki akarja, érti mit jelent a kész kép, aki nem akarja, nem érti. Egyszer, egy sörözésen nézz bele egy hibrid keresőbe - kíváncsi vagyok tetszene-e. Nekem piszkosul tetszik. OVF és EVF előnyei egyszerre, szevasztok :K

Speciel esküvőfotósból szivárognak át milcre is. A nagyja a meglévő tükrös cuccával nyomja. És akkor mi van, semmi.

Így igaz, ezt pártatlan vita, és egy igazság nincs.
Akinek hely és variálhatóság kell, könyöklő kell neki panoráma szélvédővel és tespedés hosszú úton; hiába ajánlanak neki sportkocsit, másra gerjed. Aki kanyarvadász, együtt él az autóval/úttal, és versenyez ahol tud; hiába adunk neki egy remek suv-ot, nem lesz vele boldog - és így tovább.
De ettől még nem kell hogy egymás autóit/cuccait lefitymálják vagy fikázzák. Egyszerűen más dolgok kerülnek előtérbe.

Elkezdődik a fókusz (még a gyerekedet se tudod lefényképezni, dobd a kukába) meg a kereső (mi ez, régi szgépes játék? Bakker, hányingerem lesz ha ezt nézem 5 percig) fikázás, amire jön az ellenérv hogy már nem a középkorban vagyunk, hanem; és kezdődik a ping-pong...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14343) Byk01


Byk01
senior tag

Kíváncsi vagyok, ennyi off flém után mikor jön egy modi bezárni kitakarítani a topikot :))

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#14344) Gulyopapa válasza Freddy76 (#14341) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem kell személyeskedni.
A ti hozzászólásaitok sem mindig tartalmasak és remekek.
Persze itt az oldalon kettős mérce van.
Egyesek bármit megtehetnek, -sokszor tapló módon-, másoknak meg kuss van...

(#14345) Freddy76 válasza Gulyopapa (#14344) üzenetére


Freddy76
addikt

Igazad van :K

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14346) zool1


zool1
őstag

Urak, egyik ismerősöm d3 vs d700 között vacillál. Én a d700at javasoltam neki. Főleg sport, és műtermi munkákra kellene. A d700 olyan 3000000 huf környékén mozog, a d3 pedig kb 500000 huf környékén. Aki mind2őt birtokolta megosztaná velem a tapasztalatait! Köszönöm. :R

(#14347) Freddy76 válasza zool1 (#14346) üzenetére


Freddy76
addikt

gab.m, volt neki d700, és van neki d3.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14348) Larry303 válasza Gulyopapa (#14344) üzenetére


Larry303
addikt

igaz, de azért most még sztem teljesen normális mederben folyt a vita
persze meggyőzni egymást mi nem fogjuk, de vkinek lehet attól hasznos

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14349) #40935168 válasza imyourfriend (#14325) üzenetére


#40935168
törölt tag

Meselj meg rola. :) Kb mindent, ami eszedbe jut, beugrik.. :)

(#14350) TayRol válasza #40935168 (#14349) üzenetére


TayRol
veterán

Kérdezd meg lenan forumtársat, mesél neked róla elég részletesen, ha szeretnéd.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.