Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Mercutio_ válasza Dare2Live (#21000) üzenetére


Mercutio_
félisten

... és a csajoknak is hetykébb volt a m*lle...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21002) Dare2Live válasza Mercutio_ (#21001) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hja kérem vissza lehet nézni...

USDHUF

EURHUF

üzemanyag KSHs! átlagár

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21003) Colonel993


Colonel993
senior tag

24-85mm (VR nélküli) obiról vélemények?
Portrézok többnyire, emiatt a 24mm alsó érték még pont jó nekem...
Kérdés képminőségben rendben van-e?

Másik alternatíva amit szeretnék e-helyett a 18-70mm...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21004) nesa válasza Colonel993 (#21003) üzenetére


nesa
veterán

Ez nem jo portrezni, plane 24mm en.

(#21005) csacsi77 válasza nesa (#21004) üzenetére


csacsi77
senior tag

Szerintem úgy értette az Ezredes úr, hogy a 24 mm kezdőérték nem gond neki, mert inkább portrézik. Remélem...
Portrézni tényleg jobb lenne amúgy egy f/1,8-as Nikon.

Öreg fater megoldja!!!!

(#21006) spanyoll válasza #40935168 (#20999) üzenetére


spanyoll
addikt

Sb700 után nekem is az lesz a kövi :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#21007) nesa válasza csacsi77 (#21005) üzenetére


nesa
veterán

Nemcsak a fenyero a lenyeg, a gyu tav is fontos, az 55-200 PL jobb portrezni mint a 24-85 , 200/5,6 mar jol mos.

(#21008) aleister válasza csacsi77 (#21005) üzenetére


aleister
veterán

Durva ez az obi. Nem véletlen, hogy a kiadása óta (1.5-2 év) esett kőkemény 5-6.000 forintot. Anno a megjelenésekor vettem 145-ért szállítással. Ha azt vesszük, hogy az újdonsági felár akkor még rajta is volt, akkor szinte már-már drágult. :)
A használt piacon sem túl gyakori.

Pont ma volt fent pár "portré" erejéig.

Szerintem a maga ekv 128 milis gyutávával DX-re a legjobb választás portrézni.
Az 1.4G kicsivel még ennél is pengébb, de hobbistának nem éri meg azt a felárat.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21009) kawaer5 válasza A Zéé (#20982) üzenetére


kawaer5
csendes tag

Köszi, hát még gondolkodom rajta. Egy darabig nem szeretnék vázat cserélni, ha veszek majd vmit.

(#21010) MC Pite válasza Colonel993 (#21003) üzenetére


MC Pite
veterán

18-70 nem nagy szám, 18-105 ajánlott helyette.

Elárulod mi vonz a fényerőtlen 24-85ben, a reakció nélkül hagyott Tamron 28-75 2,8-al szemben? :F

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21011) Colonel993 válasza MC Pite (#21010) üzenetére


Colonel993
senior tag

Fényerőtlen... de nem kell rekeszelni...
A Tamron hol élesedik ? :)
Mégjobb kérdés az Ár és Elérhetőség?

Amúgy 28mm es induló már nekem szűk... 24 már rendben van.
75mm -es véggel ellentétben a 85mm 4.5 -ös rekeszen nagyon szépen most bármennyire is kerepelnek az okosok :)

Összességében ha 18-70mm ha 24-85mm ha 18-105mm... mind kitobi.
Nekem most csak kellett egy üveg a vázra, az én leggyakrabban használt átfogásom már tárgyaltuk privátban...
Ezt egy Tamron 70-300 VC USD fogja kitölteni.
Fényerős 50mm -esben is megvan a jelölt.
Makrós mindenség is készülőben van.

Több nem kell a boldogságomhoz :)
A munka részéhez meg elég volt egy vázat invesztálnom.

Összességében sok idő óta most úgy veszek kézbe gépet, hogy teljesen elégedett vagyok...
Az AF valóban egy funkció és nem csak egy potenciális változó.
A Fénymérés és a Dinamika átfogás félelmetesen jó, korábban oda-vissza tekergettem mindig az expo korrekciót... most már elég a témára koncentrálnom és nem elszalasztani azt.
Sorolhatnám még, de összességében nagyon kategóriát léptem az eddigi tapasztaltakhoz képest, most már csak rajtam áll teljesen kiaknázni az egészet... és nem azon rugózok, hogy recseg a markolat és hasonló...

[megy egy privát üzi is, hogy megmondhasd, szar üzletet csináltam-e ;) ]

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21012) MC Pite válasza Colonel993 (#21011) üzenetére


MC Pite
veterán

Oké. Portré meg f/4.5. Izelelgessük ezt egy kicsit.
Ha megnézted(?) amit linkeltem, vagy kerestél tesztete, látnád hogy honnan élesedik.

Fordítsuk meg a dolgot: 'Honnan' fog hátteret mostni a nikkor? Sehonnan, max fél méterről ;] Megjegyzem f/4-en már úgy karcolt, ahogy a korábbi nikon zoomjaim f/8-on sem.

Ha tudnánk mire kell, és mennyit szánsz rá, akkor ajánlhatnánk valamit. Például 17-70 2,8-4 ha átfogás kell, a 2,8as tamronokat meg már hallottad.

Hogy az obi árában volt-e, nem tudom. A féynerőtlen nikonjaimat még nikonosként eladtam, nem használtam őket sosem, nem ért annyit a plusz gyutáv mint amennyivel fényerőtlenebbek, sótlanabbak, ...'egyszerűbbek' voltak.
Én csak azt mondom hogy szerintem nem sokáig leszel vele boldog/portrézni nem hiszem hogy jó.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21013) Colonel993 válasza MC Pite (#21012) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ez mind tény...
Gyak. egy kitobim van a vázra... ami az általam használtabb gyútávokat tartalmazza, jó képminőséggel...
Ideig óráig jó lesz...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21014) MC Pite válasza MC Pite (#21012) üzenetére


MC Pite
veterán

Pontosítok, természetesen a "nem használtam őket sosem" - az onnantól volt igaz, amikor már megvolt melelttük a fényerős tami(k).

Meglátod hogy jön be, és ha nem, miért nem, merre lépj.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21015) Gabor970


Gabor970
addikt

én is egy 50/1,8 af-s-re vágyom, de viccesnek tartom, hogy a boltban 56e Ft-os objektívért használtan gar nélkül 45e-et kérnek. Na mindegy, hát majd megveszem 56e-ért.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#21016) Real_Necro válasza Gabor970 (#21015) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én is így tettem... ;) Számomra egy tizest megért, hogy 1 év gari van és vadiúj... :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21017) gab.m válasza Colonel993 (#21011) üzenetére


gab.m
senior tag

"bármennyire is kerepelnek az okosok"
Csillagos ötös attitűd, így tovább!

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#21018) JohnyBlue válasza gab.m (#21017) üzenetére


JohnyBlue
őstag

gab.m: :K

colonel: Tamron 17-50 2.8 (stabi mentes változat) ? Ócsó, mind kánonos mind pedig nikonos arcok előszeretettel használják nagy vigyorgások közepette mert állítólag pöpec a jószág.

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#21019) aleister válasza gab.m (#21017) üzenetére


aleister
veterán

Jah, ezen én is jót derültem.
Nesa elég régi motoros. Érdemes odafigyelni rá. A véleményét is normálisan írta le. Ezek után ilyen degradálóan nyilatkozni róla... :U

Mindegy! Majd legközelebb nem válaszol neki (meg jó pár egyéb "okoskodó" sem). Nem nesa-nak lesz ez nagyobb veszteség.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21020) kmarci25


kmarci25
veterán

Édesapám nemrég vett egy Nikon D7100-as kamerát, és tegnap szólt, hogy valamit csinálnom kéne, mert a Photoshop CS4 nem ismeri tudja kezelni az új géppel készített RAW-ot. A Photoshop-ot nem szívesen frissíteném (egyrészt az anyagiak miatt, másrészt meg a "fater" nem szereti a változást :) ), úgyhogy kérdezem, hogy van arra valamiféle megoldás (plugin, vagy mittomén), hogy a CS4-es PS is tudja kezelni a D7100-as RAW file-jait? Még a Lightroom-ra gondoltam, de azt abszolút nem ismerem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21021) Dluinet válasza kmarci25 (#21020) üzenetére


Dluinet
nagyúr

letöltöd az Adobe DNG Converter-t, ez a a RAW fájlokat digitális negatívvá konvertálja, ezt pedig a photoshop megnyitja

nem próbáltam még, ha sikerül akkor írd meg

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21022) imyourfriend válasza kmarci25 (#21020) üzenetére


imyourfriend
őstag

Személy szerint D600 RAW-jaival jártam így, nomeg Lightroomot használok és a 4-es nem ismerte fel így meg kellett érkezzen az 5-ös ami már rendesen kezeli. :)

(#21023) aleister válasza kmarci25 (#21020) üzenetére


aleister
veterán

Egy próbát megér az a megoldás is, hogy felrakod az 5.6-os Lightroomot. Az ugyanazt az ACR-t használja mint a PS: Elvileg ekkor a frissített ACR-t fogja használni a CS4 is.

Ha nem jön össze, akkor marad, amit Dluinet írt.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21024) JohnyBlue válasza imyourfriend (#21022) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A 4.2 már felismerte és tudta úgy ahogy kezelni. A 4.3 frissítés már meghozta a teljes támogatást ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#21025) kmarci25 válasza aleister (#21023) üzenetére


kmarci25
veterán

Ahamm, értem és köszönöm mindenkinek! :) :R :C
Szerintem elsőre megpróbálom a legkevesebb módosítást igénylő megoldást, amit Dluinet írt, aztán ha ez nem tetszene valamiért, akkor jön a Lightroom, és végső megoldásként az új PS.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21026) Kleroo válasza aleister (#21023) üzenetére


Kleroo
veterán

Nem közösködnek az ACR-ben. Mindkettő kb ugyanaz de mindkét programnak külön-külön van.

A cs4 ACR modulja már nem updateelhető? :( Pedig egyáltalán nem olyan régi szoftver.Ez szemétség egy ilyen drága szoftvertől

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#21027) Larry303 válasza kmarci25 (#21020) üzenetére


Larry303
addikt

elvileg camera raw beépülvel mennie kell...elég azt frissíteni ---hoppá megelőztek

gab.m: :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#21028) kmarci25 válasza Larry303 (#21027) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezt még megpróbálom, a leírtak alapján: http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=4681

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21029) Dluinet válasza kmarci25 (#21028) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Camera Raw 7.4 kezeli a D7100-at

de csak ezeket találtam

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21030) Digger válasza JohnyBlue (#21018) üzenetére


Digger
senior tag

Mindenki harsogja, hogy csak a stabimentes változatot szabad venni a Tamron 17-50/2.8-ból!
De abból is kétféle van! Motoros és motor nélküli. Mind a kettő fáintos?

(#21031) JohnyBlue válasza Digger (#21030) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én azt nagyon jól tudom, hogy a stabi mentes az ajánlott :B én csak coloneltők kérdeztem... hogy szóba jöhet e ... :B

Huhh na erről még nem nagyon volt szó. Necronak már szerintem mocis van :) Ő boldog vele :B :K

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#21032) TayRol válasza JohnyBlue (#21031) üzenetére


TayRol
veterán

motorosat, nyugodtan.

(#21033) aleister válasza Kleroo (#21026) üzenetére


aleister
veterán

Hát ez nem túl okos megoldás. Kb mintha minden játék felpakolná a saját mappájába a DirectX-et. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21034) Schuby


Schuby
aktív tag

D5100 on lassan alig látok ki a keresőn olyan pöttyös, poros. Megpróbáltam már hogy levettem az obit és a lenspen ecset részével és körtepumpával, megtakarítani a a mattüveget, kb sokkal rosszabb lett. Marad a fóti út vagy van erre valami házi praktika? A képeken szerencsére semmi sem látszik, lőttem fehér papírt is, tehát a szenzor elvileg tiszta

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#21035) MC Pite válasza Digger (#21030) üzenetére


MC Pite
veterán

Jó a mocis 17-50. Jó váz lehet picit gyorsabb a csavarhúzóssal, de használható a BIM-os is.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21036) indigo válasza kmarci25 (#21028) üzenetére


indigo
aktív tag

Az Adobe Application Manager, amely később Adobe CC lesz, leszed minden frissítést a meglévő Adobe programjaidhoz (PS, Lightroom, stb.). Bár a PS CS4-es csak 5.7-es ACR-ig fejleszt sajnos, ahogy írtad is.

(#21037) Digger válasza MC Pite (#21035) üzenetére


Digger
senior tag

Nekem motorost sikerült újítanom!
Újonnan vettem, 5 év garival, egy százasért.
A vásárlás előtt nem láttam sehol, azóta már hármat vagy négyet is! :(

A vásárlás után hallom az egyik havertól, hogy neki motor nélküli van és ez ütött szöget a fejembe, hogy vajon van-e nagy különbség közöttük!

(#21038) Andrew31 válasza Digger (#21037) üzenetére


Andrew31
senior tag

Na de miért említetted? Rossz az, amit vettél? :s

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#21039) *Ropi* válasza Schuby (#21034) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gratulálok, akkor - ha már így belejöttél - lendületből vehetsz is egy új mattüveget! Az ugyanis a mikrolencséi kialakításának köszönhetően nem tisztítható: bármivel is nyúlsz hozzá csak még jobban belekened a koszt amint az ábra is mutatja. ;) Cserélni csak csipesszel lehet (hogy kézzel ne érj hozzá, mert az ujjadról a bőrzsír is elkoszolja), szólok előre! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21040) cOxeR válasza *Ropi* (#21039) üzenetére


cOxeR
Ármester

+1

(#21041) Throme válasza *Ropi* (#21039) üzenetére


Throme
veterán

Kicsit fura a leírás nem? Szerintem alapból csak a kereső volt koszos, aminek nincs hatása a képre, csak zavaró mikor belenéz...
Most már a mattüveg is az, de annak hatása lenne a képekre... viszont azt írja ilyen gond nincs...
vagy most mivan...

(#21042) Colonel993 válasza *Ropi* (#21039) üzenetére


Colonel993
senior tag

+ 0,5 :)

Azért lehet azt tisztítani, de nagyon limitált a határ ameddig lehet még kezdeni vele valamit és nem instant KUKA kategória.
Illetve az anyagok nem hétköznapi háztartási dolgok (kivétel a víz :) )

LensPen-el fizikailag sikamikálni viszont garantált tönkretétel... :U

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21043) MC Pite


MC Pite
veterán

D5000en az üveget kicsit koszosból sikerült a 'jók....nyjábaeztisztafoltoslett' állapotba hozni az első tisztítási próbálkozással, majd egy-másfél óra pepecselés (vatta, tisztítólötty, minden létező eszköz bevetése után) sikerült 98%os szintre hozni. Valami pollen szerűség lehetett rajta, egy zsíros ujjlenyomat kb esélytelen hogy eltűnjön a kis barázdákból.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21044) *Ropi* válasza Throme (#21041) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt írta, hogy a mattüveget szabta el: én arra reagáltam (Nem vagyok gondolatolvasó, bár tény, hogy lehet a tükör is. :D). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21045) Colonel993


Colonel993
senior tag

Valaki tud sematikus rajzot vagy valamit küldeni arról, hogy miként van megoldva... egy totál áramtalanított gépnél, hogy lesötétedik a kereső képe?
Mikor persze visszarakom az akkut akkor világossá válik, meg bejön a harmadoló rács, keret stb... amit beállítottam...

Nagyon kíváncsi lettem, ezt miként oldották meg... előre is köszönöm ! :R

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21046) Digger válasza Andrew31 (#21038) üzenetére


Digger
senior tag

Nem, nem, nincs semmi baja, meg vagyok elégedve vele!
Csak feltünt, hogy mindenki csupa jót mond róla, mindenki ezt ajánlja, de azt senki nem teszi hozzá, hogy a motoros, vagy a kurblis az ajánlott! Meg gondolom árban sem egyformák. Én csak a vásárlás után hallottam, hogy van kurblis változat is!

(#21047) Schuby válasza *Ropi* (#21044) üzenetére


Schuby
aktív tag

Lehet félreérthető volt amit írtam. a lényeg. a keresőbe tekintve rengeteg pötty piszok látható. Nem, nem keverem a fókuszpontokkal.Tehát obi le és a lenspen ecsetes végével babráltam a mattüveget. ettől nekem is sikerült a Mcpite által leírt romlást előidéznem. De itt megálltam, nem próbáltam tovább rontani a helyzetet, inkább pánikszerűen kerestem egy fehér lapot és leképeztem. azon nem látható semmi pöttyösödés. A gép még garos, mert 3 évet adtak rá ugye.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#21048) JasL


JasL
senior tag

Nikon D5100. 1 napja vagyok boldog tulajdonos. :)

(#21049) aleister válasza JasL (#21048) üzenetére


aleister
veterán

Szép fényeket hozzá! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21050) *Ropi* válasza Schuby (#21047) üzenetére


*Ropi*
félisten

De a mattüvegnek alapból csak az egyik oldalához (se) férsz hozzá, ha csak ki nem veszed. :U Egyébként a tükör lóg be: nem azt pacsmagoltad?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.