Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) ccH2SO4 válasza flash- (#19000) üzenetére


ccH2SO4
tag

Érdemes elolvasni ezt a cikket.

(#19002) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Sziasztok!

Lehet kicsit pofátlan kérdés, de nincs esetleg valaki Zugló környékén aki egy doboz jóféle sörért segítene nekem egy öregecske D50 tükörtisztításában? :U :)

Előre is örök hála

(#19003) aleister válasza ccH2SO4 (#19001) üzenetére


aleister
veterán

Annyival egészíteném ki, hogy én kerülném a frontlencse alkoholos kenegetését.
A gyártón kívül senki nem tudja milyen összetételű bevonatok vannak a lencsén. Erre bármilyen oldószert felvinni elég nagy felelőtlenség. A kommentek között is volt, aki pórul járt már így.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#19004) imyourfriend válasza Rav3n02 (#19002) üzenetére


imyourfriend
őstag

Egy doboz jóféle sörre gondoltál? ;] Ha hazai vétel és van számlád akkor vidd be a fóti útra, ingyé pucolják.:)

(#19005) masterful87


masterful87
senior tag

Már sok segítséget kaptam a Milyen cserélhető objektíves gépet (DSLR, MILC, SLT)? topikban, de kellene még egy, ez már inkább Nikonos kérdés!

Nehezen tudok dönteni a számomra megfizethető árú Nikon DSLR-ek között! Ha most az ártól eltekintek, akkor egyértelműen a D5200 lenne a csúcs, viszont a D3300 egy évvel frissebb, még talán egy kicsit ügyesebb is leszámítva a kijelzőt!
Viszont a D5100 is jó alternatívának tűnik, ezalatt a kettő alatt helyezkedik el, de már 3 és fél éves!

E 3 gép közül nem tudok dönteni! Mégis melyiket szeressem? A kijelzőt leszámítva én nem látok köztük akkora eget rengető különbséget, de egy tapasztalt fotós biztosan feltud mellettük sorakoztatni érveket pro és contra?!

(#19006) matyi012345 válasza masterful87 (#19005) üzenetére


matyi012345
őstag

Azt nézd, hogy milyen szolgáltatásokat tudnál leginkább kihasználni és mire van szükséged. Ekkora felbontásoknál már komoly objektív is kell ami a szenzort kiszolgálja. Inkább arra költsd el a pénzt, pl D5100+ használt 16-85 vagy fixek. Egyik gép sem csinál jobb képet a másiknál, vagy max elenyésző a különbség.

(#19007) aleister


aleister
veterán

Érdekes ez a vázporszívózó obi. :)
Hallgassátok meg a cik végi videóban a csaj hangját. Mint valami robot. A hideg kirázott tőle.

(#19005) masterful87:
Mire használnád?
Mennyi az egész hóbelevancra szánt összeg?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#19008) Rav3n02 válasza imyourfriend (#19004) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Akár ;]

Körülbelül négy éve került hozzánk másodkézből, szóval számla már rég nincs sajnos :(

(#19009) gab.m válasza aleister (#19007) üzenetére


gab.m
senior tag

Baazd, ettől a hangtól rémálmaim lesznek :DDD

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#19010) masterful87 válasza matyi012345 (#19006) üzenetére


masterful87
senior tag

Bevallom konkrét teszteket nem olvastam, csak a nyers adatokat hasonlítottam össze, meg snapsort, meg DxO, és ahogy elnézem nincsenek akkora hatalmas különbségek, pont ezért kérdeztem itt.
- Ugye a D3300 fix kijelzős, az 5-ösök teljesen forgathatóak.
- Talán a D3300 és D5200 szenzora ugyanaz, habár a natív ISO értékek alapján ez 3 különböző szenzor?!
- A D5200 fókuszrendszere nagyon komoly, de a másik kettő 11 AF pontja is elégnek tűnik (első DSLR gépem lenne)
- Most 4 vagy 5 fps-t tud, ez nem olyan fontos nekem.
- Videóban egyértelműen a D5100 a leggyengébb, és talán a D3300 a legjobb?! Na de alap dolgokra a D5100 is elég, videózni amúgy is videokamerával kell!
- Talán a D3300 nem tud beépített HDR-t, annyi baj legyen, ez se szempont.
- Akku időkben van még különbség.
- Képeket mind3 jókat csinálhat, minimális különbségre meg nem adok.
- Viszont nem tudom igaz-e, hogy a D3300 2mp alatt kapcsol be?! Mert akkor azonnal felejtős.
Ezeken kívül milyen szolgáltatásokat tudnék még összehasonlítani? Te például mikre gondoltál? Hátha segít a döntésben!

(#19007) aleister:
Beltér, családi fotók, portré, tájkép, túrázások, állatfotók, esetleg sportfotó is belefér. Szóval mindenre használnám, nincs konkrét célom. Ami éppen szembe jön!
Tudom ezt mindet nem lehet megoldani egy obival, sőt, alap obikkal se, de kompromisszum kész vagyok!

(#19011) Real_Necro válasza gab.m (#19009) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mint valami manga film... :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19012) gurabli válasza masterful87 (#19010) üzenetére


gurabli
senior tag

Tőlem sokkal nagyobb guruk majd segítenek, én csak mint kezdő amatőr mondanám: én a D3300-at venném, sőt, ha találsz, akkor a D3100-at (nekem utóbbi van). Ez szerintem olcsóbb, a megmaradt pénzen pedig obi és vaku. Főleg, hogy írod, hogy gyakorlatilag mindenre szeretnéd használni:)

Sok-sok olvasgatás után kiszűrtem, hogy mi az, ami igazén jó minőség még megfizethető áron (ez persze relatív):
- váznak egy új, pl. D3100, mert még a legprofibb vázzal sem fogsz jobb képeket csinálni, ahhoz igazán profinak kell lenni. Kényelmi funkciókban különbözik leginkább, mit tudsz gombokkal elérni, stb, de a legtöbb dolog hiánya egy kezdőnek vagy amatőr/haladónak épp semmit nem számít. És könnyű és kicsi gép, ami nagyon nagy előny ám
- a kit obi nagyon korrekt, 18-55 VRII
- 35/1.8G vagy 50/1.8G obi szerintem mindenkinél kell, hogy legyen, elérhető áron káprázatos minőség
- 55-200 VR, elérhető áron kitűnő minőség
- vaku kell: nekem messze az SB400 vált be legjobban, könnyű, kicsi, rettentő sokáig tart a két elem, aránylag gyors, kiváló minőség. Számomra egy "torony" nagyon előnytelen, nincs is rá szükségem, de persze vannak elég jó áron YN-vakuk, ha mégis torony kellene, vagy nagyobb erő, + funkciók

Szerintem a fenti összeállítás már egy igen korrekt pakk, ami lefed elég sok mindent, és aránylag keveset költöttél, de kiváló dolgokat vettél.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#19013) matyi012345 válasza masterful87 (#19010) üzenetére


matyi012345
őstag

Szolgáltatásoknál arra gondolok, hogy pl kihajtható kijelző, programozható gombok száma és helye, melyik jobb fogásra meg hasonlók. A felbontástöbbletet nem fogod tudni kihasználni úgysem ha nem szánsz több százezreket objektívre, video-t te tudod kell-e, HDR mód meg hasonlók max kipróbálod de ha komolyan elkezd érdekelni akkor úgyis gépen fogod összerakni majd és nem bízod a fényképezőre. D3300-ban előny lehet hogy nincs LPF szűrő, bár interferencia alakulhat ki de kicsi az esélye.

Nekem amúgy volt D5100-am, szerettem benne a kihajható LCD-t viszont a programozható gomb túl közel esett a vaku felcsapó gombjához így 3-4 alkalommal nekicsapattam a kisvakut az infrakioldómhoz. Ilyen apróságokra is gondolj amikor megveszed a gépet.

(#19014) masterful87 válasza matyi012345 (#19013) üzenetére


masterful87
senior tag

Értem, ezeket megjegyzem!

Hogy értetted azt az infrakioldó dolgot? Én úgy tudtam, hogy van elől és hátul is infra port, és a külső kapcsolót oda kell irányítani?! Ez talán egy plusz szerkezet volt, ami többet tudott, és a vakupapucsa ül?

(#19012) gurabli
Neked is köszönöm a pakkot, felírtam az összetevőit! :)

(#19015) gurabli válasza masterful87 (#19014) üzenetére


gurabli
senior tag

Szívesen:) Hátha kezdő létemre is tudtam valamit segíteni:) Egy biztos, nagyon jó dolog fotózni, de sajnos sok jó cucc baromi drága, de szerencsére van pár igazán jó és elérhető vétel. Persze ez nagyon relatív, hogy kinek mi a drága. Nekem egy 45e forintos obi is sajnos elég sok. Van akinek 500e sem annyira megterhelő.

A hozzáértők majd kijavítanak, ha tévednék, de kb. ezek az objektívek azok, amiket valóban nagyon kedvező áron meg lehet kapni, viszont mégis kiváló minőségűek! A legjobb fotósok is rengetegszer használnak pl. 50/1.8-as üveget, pedig ott lapul mondjuk a táskában (vagy a kocsiban) egy fél millás is:) És aki egyszer kipróbál egy 50/1.8 vagy 35/1.8 obit és hozzászokik annak a minőségéhez (márpedig nem sok idő kell hozzá), az nehezen használ mást. Én így jártam, persze nincs lehetőségem százezres üvegeket próbálgatni.

Sajnos kb. ebben az árban más igazán jó vétel nincs, tudtommal, vagy minden leírás alapján határozottan gyenge minőségű (pl. 18-105mm VR) és drága, vagy jó minőség, de (nagyon) drága.

SZVSZ a D3100 profi kezekben is a legtöbb esetben pontosan olyan képet fog készíteni ugyanazzal az üveggel, mint pl. egy jóval drágább gép.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#19016) matyi012345 válasza masterful87 (#19014) üzenetére


matyi012345
őstag

Az oldja ki a studio vakukat és a vakupapucsba ül egy sima középérintkezővel.

(#19017) m3ss válasza gurabli (#19015) üzenetére


m3ss
veterán

azert nem olyan rossz uveg az a 18-105 vr.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19018) Tonyk válasza gurabli (#19015) üzenetére


Tonyk
veterán

"minden leírás alapján határozottan gyenge minőségű (pl. 18-105mm VR)"

Azért érdekes, hogy itt meg többnyire bestbuyként emlegetik a kategóriájában.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19019) masterful87 válasza gurabli (#19015) üzenetére


masterful87
senior tag

Ajjaj, akartam is kérdezni, hogy mi a vélemény a 18-105-ről, meg én okosan kitaláltam, hogy kezdésnek ez milyen jó lenne, még az obi cserével se kéne vesződnöm, kevésbé koszolnám össze így újonnan a szenzort!
Persze tudom, hogy ez elég nagy átfogás, és csodát nem lehet tőle várni, de ha azt mondod, hogy a 18-105 helyett sokkalta jobb a 18-55 és az 55-200 párosítás, akkor inkább cserélgetem az obikat!
Annak nincs értelme, hogy a kényelem oltárán feláldozzam a minőséget, akkor inkább cserélek, de legyen szép képe!

EDIT:
Jó... akkor mégis maradok a 18-105mm-nél! :D Esetleg később meg beszerzem a másik kettőt egyenként, vagy akár használtan. Addig is van egy egész tisztességes átfogásom, ezek szerint mégiscsak tűrhető minőségben! :)

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19020) ccH2SO4 válasza m3ss (#19017) üzenetére


ccH2SO4
tag

+1 !
A 18-105 VR egy kiváló objektív, jómagam is használom nagy megelégedéssel.

(#19021) ccH2SO4 válasza masterful87 (#19019) üzenetére


ccH2SO4
tag

Nyugodt szívvel ajánlom a 18-105 VR objektívet, nem fogsz benne csalódni.

(#19022) m3ss válasza masterful87 (#19019) üzenetére


m3ss
veterán

nem igazan fogsz eszrevenni kulonbseget 18-105 meg a masik ketto kozott.
kamerat meg azert veszed feltehetoleg hogy hasznald. ha osszekoszolod a szenzort, majd letakarittatod ;)
masik variacio tamron 17-50 2.8...az jobban mossa a hatteret, es jobb lesz keves feny mellett. kepe is jobb vmivel.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19023) Byk01 válasza masterful87 (#19019) üzenetére


Byk01
senior tag

A 18-105 mellé, szerintem, inkább 70-300-ban gondolkodj majd inkább, mint a 18-55 55-200 párosban. Esetleg a Tami 17-50/2.8 és amellé az 55-200.
De ez még a jövő zenéje :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#19024) gurabli válasza m3ss (#19017) üzenetére


gurabli
senior tag

Véletlenül sem akartam erről (sőt másról sem) elindítani a vitát, mivel nem vagyok kellően jártas a témában és nincs meg a kellő saját szakértelmem hozzá. Jó pár tesztet elolvastam, és bár tudom, hogy pl. Ken Rockwell neve hallatán sokak számára lecsap a biztosíték, szerintem rettentően hasznos, amit ír és számomra nagyon bejött minden, amit tőle "tanultam". Ha valaki, akkor ő igazán megteheti, hogy ne pl. egy objektív ára alapján határozza meg, hogy jó-e vagy nem, mert gyakorlatilag mindent megengedhet magának:) A 18-105 VR-ről pedig nagyon nem volt elégedett, és egyáltalán nem ajánlja megvételre, használatra.

Ez olyan, mint az SB400-as vaku: szerinte a legtöbb embernek bőven elegendő és rettentő nagy előnye, hogy nem torony és nem kell vele egyensúlyozni:) Tudása mégis oly sok esetben elegendő és nem indokolt egy torony. Sokan mégis szinte semmibe veszik az SB400-at és sokkal jobb vételnek tartanak pl. egy YN vakut, pedig akadnak gondok is (több helyen olvastam,hogy nem működik rendesen az iTTL) és nehéz, nagy, kényelmetlen cipelni. Persze minden attól függ, hogy mire kell!

Kérdés (aki igazán ért hozzá), mert őszintén érdekel: értem, hogy mit ír KR a 18-105-ről, de akkor ez a valóságban nem így van, vagy mi az, ami miatt nem tetszik ennyire neki?

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#19025) gurabli válasza Byk01 (#19023) üzenetére


gurabli
senior tag

Esetleg a Tami 17-50/2.8

Igen, de az 100e forint! persze biztos jobb, mint a kit, de kérdés: megéri a majd négyszeres árkülönbséget?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#19026) m3ss válasza gurabli (#19025) üzenetére


m3ss
veterán

60e korul is van hasznaltan.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19027) gurabli válasza m3ss (#19026) üzenetére


gurabli
senior tag

Lehet hülyeséget kérdezek, de ami 60-ért kapható, abban is van auto fókusz pl. D3100-al is?
És megéri a kit helyett a Tamron? Mondjuk a 2.8 nagyon vonzó, de nem jobb sokkal, de sokkal a 35/1.8 és vagy 50/1.8? Nekem pl. kimondottan nem esett nehezemre az 50/1.8 használata (35-öt kb. 5 percig használtam csak, de a kit obit állítottam 35-re).

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#19028) Real_Necro válasza gurabli (#19027) üzenetére


Real_Necro
veterán

Attól, mert használt, még nem kevesebb, max garancia nincs már rá, bár ki lehet fogni garis példányt is. Tamiról annyit, hogy ki kell fogni problémamentes példányt, aminek nincsen semmi fókuszbaja, ehhez vásárláskor alaposan le kell tesztelned. (Szerk.: mondjuk ez talán minden használt obira igaz lehet, márkától függetlenül le kell tesztelni mindent) ;)

Tény, hogy csábító az f/1,8, de egy fix azért nem ugyanaz mint egy zoom obi.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19029) aleister válasza masterful87 (#19010) üzenetére


aleister
veterán

Azért kérdeztem a keretet is, mert mondjuk egy D5100+18-105 árából még csak a D5200-es vázad van meg.

A D3100 felejtős szvsz. 100 alatt kapni már D3200-öt, amiben nagyon jó kis szenzor van. Érzékelőt tekintve ennél jobbra nem lesz szükséged. A 3300-ból már kivették az AA szűrőt. Ez a mostani marketing bullshit.

A D5200-nek is kezd jó ára lenni.
A kérdést azt fogja eldöntene, hogy mennyit szánsz az egészre, valamint, hogy hogy állsz a használt cuccokhoz.

(#19009) gab.m:
Ugye? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#19030) m3ss válasza gurabli (#19027) üzenetére


m3ss
veterán

van af d3100-on is.
fenyero mindig jol jon...te tudod mit fotozol, mennyire fontos a zoom stb. nincs rossz kepe a vc nelkuli 17-50 2.8-nak, valszeg azert a fixek vmivel jobbak. de soha nem volt ilyen obim. digitalpicture-on vagy photozone-on meg tudod nezni. masik kerdes mennyire pontos a fokusz, mennyire pontos egyik meg masik vegen az obi...

mi volt a baj 50mm hasznaltaval? en szerettem azt az obit, amig ki nem probaltam vmi szelesebbet :DDD bar kulteren jo. belteren szuk. sokkal jobb egy 22 vagy 35mm. lehet veluk komponalni. vonalak, mindenhol :K utalom a hosszu obikat, en csak a hattermosas miatt hasznalom oket. messze vagy mindentol, mindenkitol. ha lesz egy ekv35 1.4-em, szettorzitok majd mindenkit kozelrol vele :))

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19031) gurabli válasza Real_Necro (#19028) üzenetére


gurabli
senior tag

Nem azért írtam, mert tartok a használttól, én is úgy tervezem megvenni a cuccokat:)
Nem tudom, hogy a Tami, amit 60 körül lehet megvenni, beépített fókuszmotor vagy sem, mint pl. a Nikon 50 D és G? Erre gondoltam.

Gyakorlatban nagyon sokat jelent pl. a 2,8 és 1,8 között a különbség? Mert az 50 fixtől én tényleg elájultam, annyira gyönyörű képeket lőttem vele, pedig nem nagyon értek hozzá:)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#19032) gurabli válasza m3ss (#19030) üzenetére


gurabli
senior tag

Nem volt semmi gond az 50mm-vel, sőt, imádom:) Még csak egy D van nálam, így manuális fókuszra vagyok ítélve, de rettentően bejön így is:) Gyúrok a G-re.
A 35mm-től valahogy jobban tetszett az 50mm, de elég tanácstalan vagyok. Mind a kettőt nem tudom megvenni, sajnos. A 35mm-vel nem kell nagyon "belemásznom" mindenki arcába szobában?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#19033) aleister válasza gurabli (#19031) üzenetére


aleister
veterán

2/3-ad fé. Helyzetfüggő a dolog. Néha pont elég ennyi, hogy kiessél a reciprok szabályból; néha tök mindegy. Ha újabb vázad van, iso-ból tudod kompenzálni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#19034) Real_Necro válasza gurabli (#19031) üzenetére


Real_Necro
veterán

Olyat keress, amiben van fókuszmotor. Ha jól emlékszem létezik motor nélküli verzió is, de rögtön megtudod amint felcsapod a vázadra, valamint fel is szokták tüntetni.

Persze, hogy van különbség 2,8 és 1,8 között. Kevésbé világos helyen elő jön az előnye a fényerősebbnek. A Tami előnye inkább a zoomolhatóságában van, valamint az f/2,8 sem rossz. D3100-hoz amúgy szerintem én is inkább 50-es fixet vennék. Magasabb vázakon már nem biztos, mint ahogy most sem. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19035) forceberg válasza aleister (#19033) üzenetére


forceberg
veterán

2/3 a parlamentben van, itt most 4/3. :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19036) aleister válasza forceberg (#19035) üzenetére


aleister
veterán

Igazad van, elírtam. :)
2 és 2.8 között van 1 FÉ különbség.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#19037) Freddy76 válasza gurabli (#19032) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez egy nagyon nehéz kérdés. A 35 nagyon közel van az ekv. 50-hez, ami nem véletlenül volt a legelterjedtebb gyutáv anno slr-re, és használják sokan alapobiként fullfrémen. Apsc-n 75, általános használatra már túl hosszú. Ellenben a 35 kiadja a klasszikus 50 milit. Jó az, én szeretem.

A 18-105 vitához: az egy nagyon jó obi a kitobik közül. Ha valakinek nem kell nagyon a 105-200 mili, el nem tudom képzelni, hogy miért használna 18-105 heyett 18-55+55-200 kombót. Én biztos, hogy inkább ezzel vennék gépet, mint a duplakittel, már csak azért is, mert sok olyan helyzet van, amikor az ember nem visz táskát, csak a gépet kapja a nyakába, márpedig a 18-105 kiváló allround obi az átfogásával.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19038) Balinov válasza masterful87 (#19019) üzenetére


Balinov
félisten

nem akarok felvagni, (oszinten, nincs is mire) de az a 18-105VR sztem nagyon jo allround kezdouveg. alairasomban levo flickr linken a kepek tobbsege azzal keszult. szerintem nagyonis vallalhato uveg.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19039) forceberg válasza Balinov (#19038) üzenetére


forceberg
veterán

Olyan ez a 18-105 kérdés, mint a markolat meg az FX kérdése :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19040) Freddy76 válasza forceberg (#19039) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem értem. Az egyik egy objektív, a másik kettő e-pénisz. Mi a hasonlóság?

;] ;] ;]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19041) Balinov válasza forceberg (#19039) üzenetére


Balinov
félisten

:K Freddy-nek is igaza van!

a legoptimalisabb az lenne persze, ha mindenki meg tudna engedni egy vazat + egy pengebb uveget elso uvegnek..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19042) Byk01 válasza gurabli (#19027) üzenetére


Byk01
senior tag

Mondjuk a 2.8 nagyon vonzó, de nem jobb sokkal, de sokkal a 35/1.8 és vagy 50/1.8?

35 és 50 millin sokkal jobb az a két obi, ellenben a 35 alatti gyújtótávokon a Tami utolérhetetlen a számukra :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#19043) #21123072 válasza Balinov (#19038) üzenetére


#21123072
törölt tag

De hát a dxo lepontozta élességben... :D

(#19044) Balinov válasza #21123072 (#19043) üzenetére


Balinov
félisten

dxo=epenisz, sok esetben. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19045) Larry303 válasza Balinov (#19044) üzenetére


Larry303
addikt

vki linkelt tegnap egy zack arias eszmefuttatást a senzorokról :) érdemes megtekinteni sztem

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19046) m3ss válasza Larry303 (#19045) üzenetére


m3ss
veterán

persze, 1.2-es uveggel jo h szereti az apsc szenzort is :DDD amugy ilyen szempontbol tenyleg jo lehet a fuji, fejleszt faxa obikat, jo latoszoggel, csak fizesd ki...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19047) Balinov válasza Larry303 (#19045) üzenetére


Balinov
félisten

hadd szogezzem le, fx-et/dx elleneben nem en hoztam fel. nekem qrvara mindegy, ugysem lesz FX-em, mig a gyerek le nem erettsegizik... :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19048) fury71 válasza Freddy76 (#19037) üzenetére


fury71
aktív tag

Én is inkább vettem a 18-105-el kitben a D5100-at. Azóta van egy 50 1.8G meg egy Helios 44M-4 is. Gyúrok még egy 35 1.8G-re is. Így ezekkel el leszek egy darabig.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#19049) #40935168


#40935168
törölt tag

Szétperelték a Nikont a D600 olajügyei miatt -> D610-re cseréli a Nikon. :D [link]
Kellett nekik ez a "jó" reklám nagyon.. :W

(#19050) forceberg válasza #40935168 (#19049) üzenetére


forceberg
veterán

Megérte, nem beszélve a sok C-re pártolt userről...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.