Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) 80hun válasza Rent (#27000) üzenetére


80hun
addikt

A kép alapján nincs benne motor , ahogy mondták a dobozán rajta lesz hogy built in motor amibe van.
Ez a tipus az Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF] (model A16NII) amibe van motor.
Az IF-et a multkor kitárgyaltuk hogy nem azt jelenti hogy van benne focusmotor.

Úgy emlékszem cégekre nem terjeszthető ki csak természetes személyre.

[ Szerkesztve ]

(#27002) Real_Necro válasza Rent (#27000) üzenetére


Real_Necro
veterán

Garit nem tudom, apróbetűsben lehet benne van. Kipróbálni mindenképpen szükséges, de pl nekem új obinál semmi gondom nem volt (aztán az más történet, hogy Focal-al tesztelve shiftelt oda-vissza).

Érdemes interneten megrendelni aztán személyesen átvenni. Ha valami nem ok a tesztelések után, elállsz a vásárlástól. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#27003) Byk01 válasza Real_Necro (#26997) üzenetére


Byk01
senior tag

Akkor nézd meg, mit írtál :)
A Tamira 420 g-ot, a 18-105-re 434 g-ot, és a kettő közti különbségre 13 g-ot.
A matek órán tanított kivonás szabályai szerint nekem 14 g-ra jött ki a különbség :DD

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#27004) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

sziasztok D3300 vagy D5200 a jobb választás? árban nincs sok különbség...

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#27005) 80hun válasza Fuvaros (#27004) üzenetére


80hun
addikt

Ha nem gond hogy egy kicsit drágább a D5200 akkor szerintem azt vedd meg.
Kihajható forgatható kijelző , jobb AF rendszer., nagyobb dinamikatartomány..

Én annó a kihajtható kijelző és az AF rendszer miatt vettem inkább D5200-at.

(#27006) Real_Necro válasza Byk01 (#27003) üzenetére


Real_Necro
veterán

:Y :C

Tudtam, hogy jó cucc az aromás higító, tegnap este még azzal dolgoztam... Ok, én kérek elnézést. :B :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#27007) Fuvaros válasza 80hun (#27005) üzenetére


Fuvaros
senior tag

szupi...strapabíró a kihajtható kijelzője? kell rá fólia? és milyen..

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#27008) 80hun válasza Fuvaros (#27007) üzenetére


80hun
addikt

Én raktam rá fóliát, amikor megvettem csak vágható volt itthon azt. Most kezd lejönni. :-)
Persze egy rávaló jobb lenne. Szerintem jó a kijelző főleg ha ép nem akarsz fetrengeni vagy egy közös képnél az asszonyal. :-)
Persze letörni nem kell. :-) De 3 év gari van a vázra addig csak bírja.
Nem lötyög nem zörög, stabil amelyire annak kell lennie.
Mi főleg képvisszanézésre és adatok megjelenítésére, beállításokra használjuk a kijelzőt. De párszor már jól jött hogy kihajtható.

Engem az AF rendszer győzött meg a D3200-3300-hoz képest. Ezért vettem D5200-at. :-)

(#27009) Fuvaros válasza 80hun (#27008) üzenetére


Fuvaros
senior tag

az pedig fontos...érezhetően jobb az 5200 AF-e?

nem várható mostanában egy akciózás D5200 18-105 ből?

vagy ez sosincs akcióban...

[ Szerkesztve ]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#27010) 80hun válasza Fuvaros (#27009) üzenetére


80hun
addikt

Most adtam el a sigma 17-70mm-emet. Egy D3200-ra vette meg a srác. Kipróbáltam vele. Hát nem cserélném el arra a gépre az biztos :-)
Főleg folyamatos AF-en van 3D témakövetésen nekem. Szerintem sokkal jobb a D5200 af rendszere.És persze beállítás is többféle van..

(#27011) Throme válasza Fuvaros (#27007) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem a fólia nem feltétlen szükséges. Normál használat mellett még nem sikerült megkarcolni kijelzőt.
Persze odafigyelek, de nem hímestojás kategória...

(#27012) Dude8


Dude8
tag

Sziasztok!

Nem reklámnak szánom, de amennyiben valakit érdekel, hátha nem tud róla: ITT holnap akciók, fotózási lehetőségek, oktatások lesznek és ingyenesen lehet 1 gépváz szenzorát és 2 választott objektívet tisztíttatni.

"In God we trust, all others we monitor!"

(#27013) pcsabat válasza Throme (#27011) üzenetére


pcsabat
őstag

+1. Nekem a D7100-on sosem volt fólia, de a gép fotózott már a földre rakva, porban kijelzővel a föld felé stb. stb. Bírják ezek, csak ésszel kell velük bánni. Nyilán betonon nem kell végighúzni kijelzővel lefordítva...

(#27014) xXxian válasza pcsabat (#27013) üzenetére


xXxian
senior tag

6 hós 7100-at én is karcmentesen adtam el.

K-500-on ilyen korban már rengeteg mikrokarc volt. Pedig ez volt az első DSLR, jobban vigyáztam rá.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#27015) 80hun válasza Throme (#27011) üzenetére


80hun
addikt

Én azért rakom rá mert amikor a nyajkamban lóg és czipzáros felső van rajtam az összekarcolja ahogy ide-oda fityeg.

(#27016) xXxian válasza 80hun (#27015) üzenetére


xXxian
senior tag

Na, ez tök érdekes.

Van egy régebbi flmes gépem, ot úgy van a nyakpánt felfogatása, hogy az objektív lefelé néz.

Szerinem, ez sokkal jobb megoldás volt anno.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#27017) aleister válasza xXxian (#27016) üzenetére


aleister
veterán

Az új vázaknál rendszerint fent van a csatlakozási pont. Innét kezdve sima fizika az egész.
A megoldás, hogy hevedert kell venni. Egyrészt mérföldekkel kényelmesebb, mint a nyakpánt. Másrészt az állványmenetbe csatlakozik, így a kijelzővel nem kerül semmi kontaktusba.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27018) xXxian válasza aleister (#27017) üzenetére


xXxian
senior tag

Igen, tudom, pont ez ami nem praktikus (szerintem). Gombok, cipzár a kijelzőt cseszteti, ha meg valami nagy telét csavarsz fel nekimész vele mindennek. Főleg ha sörhasad van. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#27019) aleister válasza xXxian (#27018) üzenetére


aleister
veterán

Igen. :)
Nem is tudom miért nem tervezik ezt máshova.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27020) Byk01 válasza aleister (#27017) üzenetére


Byk01
senior tag

Nekem a sima fizika mindig előre billenti a vázat, ha véletlenül a nyakamban van, így a kijelző nem ér hozzá semmihez. Ugyanis hiába van felül a csatlakozási pont, a gép súlypontja elöl van, és az a csatlakozási pont alá szeretne kerülni. Ezt meg csak úgy tudja megoldani, ha kicsit előre bukik a gép (minél nagyobb és nehezebb obi van rajta, annál előrébb)

Szerk: mondjuk baromi ritkán hordom nyakban a gépet, inkább rátekerem a pántot a kezemre, és fogom. Ha meg tudom, hogy nem fotózom tovább, akkor elteszem.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#27021) aleister válasza Byk01 (#27020) üzenetére


aleister
veterán

Nekem csak akkor csinált ilyet, amikor nagyon orr nehéz volt a váz. Gyakorlatilag csak telével.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27022) Byk01 válasza aleister (#27021) üzenetére


Byk01
senior tag

No, majd megnézem délután, mit csinál az 50/1.8-cal meg markolattal :)

Mivel a vázam nehezebb a D5200-nál, az obim meg könnyebb, mint ami várhatóan felkerül az 5200-ra (és még sörhasam is van :D), azt hiszem releváns lesz a próba :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#27023) aleister válasza Byk01 (#27022) üzenetére


aleister
veterán

Akkor elmondhatjuk, hogy esetedben a sörhas fícsör nem bug. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27024) Fuvaros válasza Dude8 (#27012) üzenetére


Fuvaros
senior tag

köszi, ez nagyon jó, megspórolhatunk 18 ezret kapásból!

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#27025) Throme válasza aleister (#27017) üzenetére


Throme
veterán

Hevedernél meg jobban fityeg a gép és a közelebbi kezeddel célszerű lefogni, vagy tompítani a mozgást.
Heveder használat során lettem arra figyelmes, hogy zoom obiknál a tubus szépen magától (ok gravitáció) kijön hurcolászás közepette... Emiatt vissza is álltam nyakpántra, így kevésbé lóg lefele az obi és kevésbé himbálózik, cserébe kényelmetlenebb...

(#27020) Byk01: +1

[ Szerkesztve ]

(#27026) gerlaip válasza Throme (#27011) üzenetére


gerlaip
addikt

Csak nem kell elfelejteni visszafordítani. Én megszokásból a D5100-nak kifordítva szoktam hagyni, mint ahogy általában a dslr-eknek van, és úgy sikerült már nyomot hagyni rajta... :(((

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#27027) Throme válasza gerlaip (#27026) üzenetére


Throme
veterán

... akkor kell számolni a szerencse faktorral is :)
Szóval úgy fogalmazok, hogy eddig egyik gépem (kompakt, tükrös) kijelzőjét sem karcoltam meg szerencsére.

(#27028) gerlaip : Kérd meg, hogy az lcd-t csak működés közben nézze (menü, képvisszanézés..) és a keresőben komponáljon. Így nem fog a karcokra felfigyelni :R

"Csak nem kell elfelejteni visszafordítani"
Az nem életszerű, hogy állandóan ki be forgatod. Tárolásnál, szállításnál a táskában ok, de hogy ha éppen nem fotózol, akkor be, majd, ha kell, akkor kiforgatni, aztán vissza... sztem senki sem csinálja így

[ Szerkesztve ]

(#27028) gerlaip válasza Throme (#27027) üzenetére


gerlaip
addikt

Le is szokott cseszni az asszony, mert a D5100 az övé. Már kellett volna fóliát vennem rá... :DDD

lámavakond

(#27029) aleister válasza Throme (#27025) üzenetére


aleister
veterán

Igen, jobban fityeg, és igen, rajta van mindig az ember keze. Kb mint egy mindig készenlétben tartott fegyveren. és ez szerintem így jó. :)

Obija válogatja (felépítés, kopás mértéke), hogy melyiknél jellemző a kicsavarodás. Nekem nem volt még ilyen problémám.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27030) Throme válasza aleister (#27029) üzenetére


Throme
veterán

Akkor nálam van a probléma, mert nikon kit(és kitnek tekinthető)obikat használok :D .
Szóval heveder használata javasolt, ha nem nikkor alap zoom van fent...

(#27031) updog válasza Throme (#27011) üzenetére


updog
senior tag

Ahogy olvasom a hozzászólásokat, úgy érzem, egy hangyányit túltolom, én a D3200-ra vettem egy EasyCovert. Van a kijelzőn közvetlenül fólia, egy plexilap is védi, + körbe az egész gépen a szilkontok :))

Hozzátenném, hogy a régi gépem (Oly E-450) valszeg egy jól sikerült odakoccanás miatt engedte el a memóriakártya-ajtót, illetve az izzadtságom pl. a gitáromon fémrészeket mart már szét, úgyhogy jobbnak láttam megelőzni az ilyesmit a D3200-on :DDD

De azért van ésszerű haszna is: sokkal jobb a fogása, és gondolom eladáskor is jól jön majd hogy kb. patika állapot marad.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#27032) gerlaip válasza Throme (#27027) üzenetére


gerlaip
addikt

Ezért nem szeretem a kihajtható LCD-t, és a D90-esemen nagyon szeretem, hogy van egy műanyag védő. Csak akkor jó a kihajtható nagyon magasra tartva vagy a földön kell elsütni a gépet, akkor frankó. :K

lámavakond

(#27033) 80hun


80hun
addikt

A tele nekem is lefelé fordítja, de már megszoktuk a nyakpántot nagyon. :-)
Inkább rakok rá fóliát biztos ami biztos, majd a következő tulaj örül a patika kijelzőnek. :-)

(#27034) gerlaip válasza updog (#27031) üzenetére


gerlaip
addikt

Jó az a szilikon tok. Volt július közepén az a vihar, akkor sikerült megáztatni a D90-esemet, lett is rajta pár frankó hotpixel, a gumi ujjtámasz is felázott. Jobb az elővigyázatosság, teljesen igazad van.

lámavakond

(#27035) aleister válasza Throme (#27030) üzenetére


aleister
veterán

Nem hinném, hogy emiatt lenne gond Veled. :)

Az obiparkomból egyedül a T70-300 VC-nél volt ez tapasztalható. Nála is hosszas séta mellett, és csak minimális mértékben.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27036) forceberg válasza aleister (#27035) üzenetére


forceberg
veterán

Ez a Q vagy K feliratúd van, vagy vmi eredeti cucc?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#27037) aleister válasza forceberg (#27036) üzenetére


aleister
veterán

Eredeti 8 dolláros kínai Caden. :)
Ilyen. Annyi negatívuma van, hogy a használattól a belső kivágásnál (aminek fogalmam sincs, hogy mi lenne a funkciója...tán a szellőzés) kezd kirojtosodni.
Ha már vállalhatatlan, akkor valami zárt kivitelre cserélem. Mondjuk ilyenre.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27038) gerlaip válasza aleister (#27029) üzenetére


gerlaip
addikt

18-105 Nikkor nagyon hamar szétcsúszik, egy perc alatt.

lámavakond

(#27039) Throme válasza gerlaip (#27034) üzenetére


Throme
veterán

Ilyenkor szeretem a belépő-haladó váz összehasonlításokat, hogy király mert a haladó vízálló... jah csak lemálik róla minden :) ;]
Vihart egyik se szeresssse.

(#27035) aleister: jah máshol a gond :) . A 18-105 és a n70-300 is szétcsúszik, pedig nem tekergettem vadul. Szeretem a fix 35-öt, az nem fog :) .

(#27032) gerlaip : pedig a kihajtható LCD egy baromi jó dolog. hiányzik is.

[ Szerkesztve ]

(#27040) m3ss válasza aleister (#27037) üzenetére


m3ss
veterán

nekem K feliratos van ilyen. dupla, meg olyan is ami neked van. karabiner mind2on vacak, magatol letekeredik. szigszalag...amugy nincs vele baj, bar lehet varrast nem art megerositeni.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#27041) gerlaip válasza Throme (#27039) üzenetére


gerlaip
addikt

Én is csalódtam benne egy kicsit. Bár a gumi ujjtámasz lemállás egy 7 éves gépnél nem csak a víztől lehet, hanem attól is, hogy megsütötte a nap már azt a gumidarabot párszor... :)

lámavakond

(#27042) Throme válasza gerlaip (#27041) üzenetére


Throme
veterán

Ok, tudom és javítom is magam mert sehol nincs leírva, hogy vízálló, csak az, hogy szigetelt a váz...

(#27043) gerlaip válasza Throme (#27042) üzenetére


gerlaip
addikt

Ez a bajom nekem is. Nem kell javítanod magad, az ember többet várna egy újkorában 300 ezres váztól... :K

lámavakond

(#27044) Throme válasza gerlaip (#27043) üzenetére


Throme
veterán

Mondjuk kimondottan vízálló cserélhető obis gépről a nikon 1 AW-t leszámítva most hirtelen nem is tudok.
Ok vannak tokok, de az külön kiegészítő, nem alap tartozék....
Ezek a vázak cseppállók, vagy enyhe esőt még minimálisan elviselik, de komolyabbat nem.
Akár szigetelt akár nem, elkezd esni már pakolom is el a cájgot. Nincs kedvem kipróbálni meddig "vízálló".
Jah és az obikról nem is beszélve, hogy azok se mind szigeteltek... főleg ha a "szuszogó" zoomokat nézzük...
Szóval drágaság ide vagy oda van olyan körülmény, hogy jobb elrakni a gépet....

Viszont a gumiborítás lepotyogás az bosszantó.
És nem feltétlen az olcsóbb kategóriában jelenik meg elsősorban...
D90 tulajok már panaszkodtak, itt valahol már D800-ról is olvastam ilyet....

(#27045) torzo válasza Throme (#27044) üzenetére


torzo
Ármester

Bizony, bizony, a d800 is megválik a gumiruhájától. :W
Akkor vigasztalódtam meg, amikor megláttam egy egyéves Oly E-M1-et. A háromnapos vizihullán több ép bőr van, mint azon volt gumiborítás. :DDD

(#27046) xXxian válasza torzo (#27045) üzenetére


xXxian
senior tag

7100/7200-ra ez mennyire jellemző? (utóbbi tudom most jött ki)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#27047) Throme válasza xXxian (#27046) üzenetére


Throme
veterán

Itt - szerintem - nem találsz olyan tulajt, akinél ez előjött az általad említett vázak esetében.
Azért is fura, mert nem gondolnám, hogy nagyon variálnák a gumi és a ragasztó anyagokat...

[ Szerkesztve ]

(#27048) fireman123 válasza Fuvaros (#27009) üzenetére


fireman123
őstag

(#27049) Real_Necro válasza fireman123 (#27048) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sőt, ha az első 12 között lesz, akko "meglőheti" este Larion Zoé-t. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#27050) torzo válasza Throme (#27047) üzenetére


torzo
Ármester

Használati intenzitás kérdése. Szerintem mind feladja 2-3 év után vagy úgy 50 k expo környékén. Azt nem tudom, melyik számít jobban? Inkább az idő vsz.
Persze nem tragédia, újra lehet öltöztetni.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.