Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) total90 válasza aleister (#34998) üzenetére


total90
veterán

Maga a Nikon a saját weboldalán nem sorolja a D500-at a profi gépek közé.

Mindegy, én így látom, más másként, nincs ezzel semmi gond. Nem kell mindenben egyetérteni mindnekinek.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35002) total90 válasza Throme (#34997) üzenetére


total90
veterán

Nem, nem úgy értem.

Az meg, hogy csak azért vesznek pl profi esküvő fotósok "nagy" gépet, mert elvárás, elég nehéz elképzelni.

Akinek fogalma nincs a fotózásról, gépekről és fotóst fogad, az kb le*arja, hogy mivel fotózik a fotós, szerintem.... a végeredmény a lényeg.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35003) aleister válasza total90 (#35001) üzenetére


aleister
veterán

De. Pont, hogy a Nikon oldala is a pro kategóriába sorolja. Kattints szépen a termékek, dslr, majd választ ki a kategória szerinti szűrésnél a pro-t. A D610 hiába FX, nem pro, hanem haladó. A D500 pedig hiába DX pro.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35004) #Morcosmedve válasza aleister (#35003) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Valszeg az ára se véletlen annyi, amennyi. :K

© asszongya'hogy

(#35005) matyi012345 válasza total90 (#34995) üzenetére


matyi012345
őstag

Marhaság. Ilyet csak az mond aki életébe nem használta a cuccát munkára és fogalma nincs a vevők igényeiről. Mindenki azt hiszi, hogy munkára csak FF vagy MF kell, a valóságban meg az ügyfél közli hogy 800*600 (de volt már 300*450 is) kell az x webshopmotorjához, meg hogy 100kb-nál ne legyen nagyobb mert drága a tárhely. 1 kezemen meg tudom számolni, hogy tőlem hányan kértek 2mp-nél nagyobb képet. Ekkora marhaságokat mindig az mond, aki hallott róla, meg akinek van ismerőse aki dolgozik benne és hasonlók, és ettől nagy a szája és osztja az észt. Aki meg benne van, az sokszor elő se veszi a nagy gépet, inkább kattogtatja a másodváz zárját a 800*600-as packshotokhoz. :U :U :U

Persze van ahova kell az iso meg a komoly AF, de ahova nem elég egy D500 oda lehet menni credo80-al is, az se lesz elég.

[ Szerkesztve ]

(#35006) Roachy válasza total90 (#35002) üzenetére


Roachy
senior tag

Ne haragudj, de elég nagy ostobaságokat írogatsz.
Igenis van ilyen elvárás. Nem a legjobb ötlet egy esküvőn megjelenni pl egy MILC-el, még ha végeredmény tökéletes is lesz, mert komolytalannak tűnsz. Ahogyan egy bankár is, ha begurul a parkolóba egy Dacia Logan-el. Persze nem ez az elsődleges ok amiért pro gépet veszünk, hanem az átlagon felüli strapabírás és egyéb szolgáltatások.
Nem rég voltam Nikon pro workshopon, ahol pont a D500 és a D5 volt a téma. A D500 bizony profi gép. Fentebb is írtam már, a D5 "kistesója". Ugyanaz az AF rendszer és processzor, magnézium ötvözet váz, stb. Ezt csak egy pro gép kapja meg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#35007) aleister válasza matyi012345 (#35005) üzenetére


aleister
veterán

Mondjuk ez elég rossz példa, mert pont, hogy a belépő DX-ek szálltak nagyon el felbontásban. Nem a felbontástól lesz egy váz pro.

A példa megrendelői oldalról is rossz. Attól, hogy aktuálisan kis méretben kell egy adott fotó (jelen esetben termékfotó) könnyen meglehet, hogy szükség lesz majd rá nagyobban is. Pl szórólapra, katalógusba. Ennek úgy kéne működnie, mint a moziiparban a filmfelbontások. Alapesetben böszöm nagy méretben készülnek el, melyet később a felhasznál igénye szerint lebutítanak.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35008) total90 válasza aleister (#35003) üzenetére


total90
veterán

Nikon.de-n nem sorolják oda... ott néztem.
De mindegy, nem kívánok vitázni senkivel. Nem egyezik a véleményünk, ennyi. Az én szemembe nem lesz egy DX soha profi gép.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35009) RexMaximus válasza total90 (#35008) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Nem tudom, nezegette azt a vazat is. Velemenyedtol fuggetlenul, osszehasonlito tesztekben is jol teljesit. Nem alaptalanul. Neha eredemes elengedni a dogmakat :)

Persze pisz, nem nyitok en sem vitat. Neten megfelelo mennyisegu infot talalni rola.

(#35010) marcitp válasza total90 (#35008) üzenetére


marcitp
őstag

De miért gondolod ezt? Egyedül a szenzorméret miatt?
Vadfotónál pl ha jól tudom, előnyösebb a DX, és ott is vannak profik... sztem többen is, mint 10-en... :DDD
na mindegy, annyira tényleg nem érdekes. :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#35011) #65675776 válasza total90 (#35008) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor ezek szerint a D1 és D2 család sem volt profi gép. Ahogy másik oldalon sem voltak az APS-H 1D-k profik.

(#35012) Roachy válasza total90 (#35008) üzenetére


Roachy
senior tag

Még szerencse, hogy egyedül vagy a véleményeddel és az is, hogy a nikon.de-n is pro kategória a D500. ;)
Az a baj, hogy neked van egy téves véleményed, miközben a tények gyökeresen ellent mondanak. Talán be kéne ismerni, hogy tévedtél és nem egy ostobasághoz ragaszkodni.

(#35013) RexMaximus válasza matyi012345 (#35005) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

A fajl merete helyett inkabb az oldal betoltesi ideje miatt kell az alacsony fajlmeret megrendeloi oldalrol. Foleg ha kompetitv piacon versenyzik az oldal. Sajnos ott nincs mese, muszaly letomoriteni mint a barom.

En nagyon sokaig egy Pentax ist DS-el fotoztam emiatt ilyenekt. Az azzal keszult kepeket gyrosabb feldolgozni is, talan a rawja akkora mint egy ujabb gep jpg-je :). Mindezt kitobival.

Ha nem kene a vakupapucs akkor lehet meg egy regebbi kompakt gep is megfelelo erre a celra. Csak manualis beallitasi lehetosegei legyenek es raw mert az sokszor jol jon.

Viszont van egy erdekes jelenseg. Vlsz a mobilos szelfik miatt. Profi fotos kepeit sok megrendelo nem tudja hova tenni a melysegelleseg hianya miatt. Nem tudjak pl portrenal miert nem fontos, hogy mi van 3 kilometerrel mogotte :)

[ Szerkesztve ]

(#35014) matyi012345 válasza aleister (#35007) üzenetére


matyi012345
őstag

Egyszerű lenne az élet, ha így működne. Filmiparban a megrendelők vérprofi szakmabeliek, itt meg közel sem. Az emberek 80%-a azt sem tudja, hogy van a gépén paint amiben lehet méretezni, nem hogy Lr-al vagy Ps-al a megfelelő algoritmust kiválasztva megcsinálja magának, ahogy kéne. De ha ismeri is, akkor sem olyan anyagot akar kapni amivel még dolgozhat, hanem aminél ha rányom az upload gombra, akkor jó lesz. Az a maradék 20% elolszlik azok között akik megcsinálják maguknak és tudatosan kérnek egy nagy felbontást (jellemzően 3000*2000), meg akiknek fogalmuk nincs mi az és haggyam őket békén. Ők kapnak egy 1500*1000-et és általában boldogok. Szép kis álomvilág lenne, ahol a fotós csak fotózik és a megrendelő meg majd kiválogatja és méreteti, utómunkázza. Ide még hosszú út vezet, ha vezet egyáltalán.

Daa-raa: na igen, jó tudni hogy amikor az 1DIII-vel toltam akkor amatőr voltam :DDD :DDD :N :C

[ Szerkesztve ]

(#35015) forceberg válasza total90 (#35008) üzenetére


forceberg
veterán

Gondolom, azóta látod így, mióta FX-et vettél :D :C

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35016) OPiiPO válasza total90 (#35001) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nikon weboldala a profi vázak közé sorolja. Van még mára egyéb hülyeséged is? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#35017) aleister válasza matyi012345 (#35014) üzenetére


aleister
veterán

Igen, ebben igazad van. De ezt nem is Neked írtam hibának, hanem említettem, hogy megrendelői oldalról rossz a megközelítés.

(#35015) forceberg + (#35016) OPiiPO
Hibázott. Volt egy kis kicsi a rakás, de azért a földön fekvőbe rúgni már nem túl elegáns. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35018) Roachy válasza matyi012345 (#35014) üzenetére


Roachy
senior tag

Én speciel nagyon utálnám, ha a megrendelő utómunkázná az én általam készített képeket. Raw fotót csak indokolt esetben adok ki a kezemből.

[ Szerkesztve ]

(#35019) matyi012345 válasza aleister (#35017) üzenetére


matyi012345
őstag

Mondjuk ebből a szemszögből igaz.

Roachy:

Igen, így ebben a jelenlegi helyzetben én sem adok ki semmit, még kérésre sem. Ezért is írtam, hogy álomvilág sajnos az, hogy a fotós csak fotóz. A megrendelők nem értenek hozzá sajnos minimális szinten sem, tehát még méretezés sem megy. Csak a másik oldalról meg az idő pénz, tehát azért jó lenne ha legalább a paintet megtalálnák. Nagyjából olyan ez, mint ha a szakács az étel készítés után kiülne az asztalhoz és a szájába tenné az ételt a vendégnek, mert nem ismeri az evőeszközt (és ezért természetesen nem kap pénzt) .

[ Szerkesztve ]

(#35020) bandigno válasza Roachy (#35018) üzenetére


bandigno
senior tag

kiváltképp azt, mikor a kidolgozott kép 3 filterrel szalad fel az instára! :O :U

(#35021) Roachy válasza matyi012345 (#35019) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem, szerintem ez inkább olyan, ha már a szakácsos példával jössz, hogy a szakács odaadja a tökéletes hozzávalókat, majd a vendégnek kéne megfőzni belőle az ételt. Amikor készítek egy képet én tudom, mit szeretnék, milyen legyen a végeredmény. Nekem az utómunka szerves és elválaszthatatlan része a fotózásnak. Vannak persze kivételek, pl tárgyfotózás webshopra, ahol megcsinálom a képeket, és a képszerkesztő az aki végül megmunkálja őket.

[ Szerkesztve ]

(#35022) Roachy válasza bandigno (#35020) üzenetére


Roachy
senior tag

Na igen, ettől én is agyf*szt tudok kapni...

[ Szerkesztve ]

(#35023) matyi012345 válasza Roachy (#35021) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem is az, de azért itt még mindig csak egy képméretezésből indult ki a dolog. Azzal azért tisztában lehetne a megrendelő is.

(#35024) szacsa82


szacsa82
tag

Közben a csapból is az folyik, hogy egy jó üveggel már egy D7200 is megfelelő minden célra, egy halom hivatásos állítja a neten, hogy nemhogy második gépnek, akár elsőnek is kiváló a legtöbb (!) szakmai célra, miközben ez még csak nem is "haladó" kategória csak "közép", és már majd kétéves darab.

https://www.flickr.com/gp/147950305@N06/2VsXP4

(#35025) Throme válasza szacsa82 (#35024) üzenetére


Throme
veterán

"egy halom hivatásos állítja a neten"

Azt hogy csak az FF=jó kép, eddig se a szakma/hozzáértő mondta, hanem a hozzá nem értő ügyfelek gondolják és ugye ők hozzák a pénzt, a fotósnak alkalmazkodni kell egy bizonyos szint alatt. Felett meg kevesen vannak...
Itt nem tudásra, hanem ismertségre gondolok.

(#35026) zool1 válasza aleister (#35003) üzenetére


zool1
őstag

El is adom a d610-et....!!!!! Nem pro-,.... ;] :DDD

(#35027) aleister válasza zool1 (#35026) üzenetére


aleister
veterán

:)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35028) Vikthor válasza zool1 (#35026) üzenetére


Vikthor
nagyúr

egyáltalán be mersz ide írni ilyen vázzal??? meg kéne kövezni téged... :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#35029) zool1 válasza Vikthor (#35028) üzenetére


zool1
őstag

:P

(#35030) Zotya21 válasza total90 (#34995) üzenetére


Zotya21
senior tag

én is szivesebben vennék ff et már plusz élesség meg zajmentesség miatt is

https://500px.com/slayer_art

(#35031) g.killer válasza Vikthor (#35028) üzenetére


g.killer
aktív tag

Én most akartam D610-et venni.. :DDD

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#35032) aleister válasza Zotya21 (#35030) üzenetére


aleister
veterán

Plusz élességet inkább a nagyobb felbontás és az AA szűrő hiánya ad.
Pl a D700 FX, mégis hozza az élességét egy D3300.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35033) g.killer válasza aleister (#35032) üzenetére


g.killer
aktív tag

Arra gondolhatott, hogy ha leméretezzük a képet akkor kamu élességet kap nem? :F

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#35034) Vikthor válasza aleister (#35032) üzenetére


Vikthor
nagyúr

talán iróniát érezhetek benne... :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#35035) aleister válasza g.killer (#35033) üzenetére


aleister
veterán

Fogalmam sincs, hogy mire gondolhatott. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35036) jasonka válasza Roachy (#35006) üzenetére


jasonka
aktív tag

"Nem a legjobb ötlet egy esküvőn megjelenni pl egy MILC-el, még ha végeredmény tökéletes is lesz, mert komolytalannak tűnsz. Ahogyan egy bankár is, ha begurul a parkolóba egy Dacia Logan-el."

Tovább folytatva a gondolatsort : tegyük fel, hogy az esküvőkép - megrendelő (laikus) a Nikon D5200!D5300 /D5500 -at látva elégedetten bólint :D : "Igen, ez profi fotós, mert elég nagy gépváza van..."
De vajon "szúrja-e a szemét, ha fekete helyett piros a felsorolt gépvázak egyike ?

(Komolyan kérdezem - még nem volt fizetős esküvői megbízásom - nem hinném, hogy lesz, de sohase mondd, hogy soha...)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#35037) Zotya21 válasza aleister (#35035) üzenetére


Zotya21
senior tag

pl hogy egy fullframe vázon ugyanazzal az üveggel részletesebb képet kapsz mint aps-c vel

elég kevés oylan obi van aps-c re ami hozza a fullframet

persze ha van speedboostered meglehet oldani tükörnélkülivel

ha csak egy régi obit veszek az is mivel fullframere van csinálva aps-c szenzoron nem olyan éles

de ha a mostani nikkor dx 35 mm f1.8 at veszem attól is többet vártam

https://500px.com/slayer_art

(#35038) randras_83


randras_83
addikt

Srácok vasárnap photoexpon kipróbáltam egy D750-et + 85 1.4-et, illetve 105 1.4-et. Azóta is sírok itthon, hogy kell egy FF váz, valami brutális a különbség a D5300-hoz képest, persze ez nyilván evidens, csak gondoltam megosztom. Viszont a Sigma ART-ok nem nyűgöztek le, de lehet csak a vázam miatt. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#35039) updog válasza randras_83 (#35038) üzenetére


updog
senior tag

Ha váltasz, egy huszasért megveszem a D5300-t. DX, úgyis komolytalan :D ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#35040) aleister válasza Zotya21 (#35037) üzenetére


aleister
veterán

"egy fullframe vázon ugyanazzal az üveggel részletesebb képet kapsz mint aps-c vel"

Ismét leírom. Ne általánosítsunk már! Egy D700 hajszál pontosan ugyanazt az eredményt adja, mint a D3300-pl az 50 1.8G-vel.

"ha csak egy régi obit veszek az is mivel fullframere van csinálva aps-c szenzoron nem olyan éles"

Ez így megint 1000 sebből vérzik. Ha rosszindulatú lennék, akár azt is mondhatnám, hogy butaság.
Mi az, hogy régi obi? 60 éves non AI-s, vagy egy D-s, vagy egy 8 éves G? Az FX obik pont, hogy jobban muzsikálnak DX-en, mert jellemzően FX-en a képszéleken már van lágyulás. Ez sok esetben DX-en már nem jelenik meg a kisebb érzékelő miatt a szenzoron, tehát optikailag egységesebb lesz a képe. Élesebb ugyan nem lesz, de a kedvezőtlen eredményt produkáló sarkok nem lesznek jelen a képen.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35041) r.levente75


r.levente75
addikt

Sziasztok

Valaki esetleg vett e valamit a mostani nikon akció keretében? Gondolok itt a promócióban szereplő választékra és az ezzel járó pénzvisszafizetésre. Nagyon macerás ennek a menete, esetleg valakinek utaltak e már vissza? Tervezném megvenni a D7200-as vázat, ha jól láttam van rá 30k visszapénz. Valszeg nem várok, ez most azért elég nagy összeg, nem gondolom, hogy lesz ennél jobb ajánlat a közeljövőben. Mi a véleményetek. Előre is köszi.

(#35042) gergo5991 válasza r.levente75 (#35041) üzenetére


gergo5991
őstag

boltban esetleg rákérdezhetsz ha személyesen mész be megveni hogy nem-e lehetne már alapból 30k kedvezménnyel megvenni, és akkor intézzék ők azt maguknak? unokatesómnak a canon cashbackre 1-2 hetet kellet várni ha jól emlékszem

(#35043) szuszinho válasza randras_83 (#35038) üzenetére


szuszinho
őstag

Én nem mertem vázat próbálni, csak obikat, de hasonlóan érzek. 85 1.4, meg a Tamik nagyon bejöttek.

(#35044) tvamos válasza Roachy (#35021) üzenetére


tvamos
nagyúr

+1 Nehogy már a vevő a pénzéért még utómunkázzon is! Ne már. Neku a dellát kell kicsapni az asztalra. Ti vagytok a művészek akik értetek hozzá. Oké, én jövök tanulni, de akkor is, ha szép, műtermi képeket akarok, profihoz megyek, és elvárom a szép utómunkát is.
Megjegyzem, talán utómunkában vagyok a legbutább.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35045) hotkar válasza r.levente75 (#35041) üzenetére


hotkar
aktív tag

Már melyik része bonyolult?

Nekem a tavalyi simán ment, 2 héten belül jött a pénz.

Pontosan azt kell csinálni, amit leírnak. Akár 20 percig is eltarthat (letöltés, nyomtatás, kitöltés, szkennelés, regisztrálás).

[ Szerkesztve ]

(#35046) #Morcosmedve válasza r.levente75 (#35041) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Itt minden le van írva, szerintem is korrekt ~300 helyett 270-ért. Lényeg, hogy saját névre vedd, olyan boltban, ahol a visszatérítésre alkalmas számlát állítanak ki (főoldalon kiválasztod a terméket és kiadja milyen boltok vesznek részt). Ezek után regisztrálj egy akkuntot, ha nincs, a Nikon.hu-n és a terméket is add hozzá a profilodhoz, aztán töltsed fel, amiket kell még a cashback-hez, stb., de mint írtam, írták mások is, minden pontosan ki van fejtve, mintákkal illusztrálva, korrekten.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#35047) randras_83 válasza szuszinho (#35043) üzenetére


randras_83
addikt

Taminál is jó cuccok voltak bizony. Én sem akartam, csak aztán jött az érzés, hogy csak kéne, hiba volt. :)
Bár, ha lenne 85 meg 105 1.4-em, azok azért DX-en is szépen muzsikálnak. :))

(#35039) doeeg: ok plusz két sör :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#35048) Byk01 válasza randras_83 (#35038) üzenetére


Byk01
senior tag

Én a D500+105/1.4-gyel fájdítottam a szívem :)

Nekem a Sigmánál az 50-100/1.8 is bejött. Mondjuk érdekes volt, milyen hosszan jár a zoom- és a fókuszgyűrű is.
Tamiból csak a 85/1.8-at tettem fel, és az is a kell kategória.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#35049) Roachy válasza jasonka (#35036) üzenetére


Roachy
senior tag

Egy piros gép nem kelt igazán profi hatást. :))

(#35050) tvamos válasza Roachy (#35049) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ne mar! Mostmar a piros is baj van, nem csak a DX?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.