Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) aleister válasza Colonel993 (#21995) üzenetére


aleister
veterán

Az nem 2 sor, hanem 2 karakter...csak törölni kéne a komment jelet a sor elején. De nem fogják, mert ilyenekkel akarják fenntartani a különbséget a belépő és felsőkat vázak között.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#22002) Throme válasza Larry303 (#22000) üzenetére


Throme
veterán

Félreértés ne essék, nekem sincs gondom a 7100 AF-jével, de ha jól tudom a kanyoné érzékenyebb.
(mondjuk előfordult, hogy kevés fényben szélső fókuszponttal fényerős obi ellenére is volt gondom, de a szélsők nem keresztszálasok, így nem is foglalkoztatott a dolog, mindenesetre azt a 15 db érzékenyebb AF pontot jobban szétszórhatták volna, de ez csak az én véleményem).

(#21994) anaqer : a tapi kijelző canonéknál megjelent már a belépőknél, meg talán a 60/70d-nél is.
Nem hiszem, hogy nikonnál ezt FF vázaknál kéne kezdeni. Ma már ez sem űrtechnika és pont a belépőknél lenne frankó a kevés gomb miatt. Valahol nézetem erről egy összehasonlító videót nikon belőpő vs canon belépő. Sokkal hatékonyabb volt az utóbbi, míg a nikon gombos menü navigálás elég lehangoló...

[ Szerkesztve ]

(#22003) Larry303 válasza Throme (#22002) üzenetére


Larry303
addikt

7d2 őt nem tudom, de a 70d af -vel összehasonlítva a nikon kevesebb fénynél is talált (középső pontról van szó)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#22004) TayRol válasza Larry303 (#22003) üzenetére


TayRol
veterán

én ezt pont fordítva tapasztaltam. volt d7100-am és utána egyből 70d-m is.

(#22005) Larry303 válasza TayRol (#22004) üzenetére


Larry303
addikt

70d csak pár órát volt nálam ezt bevallom, így azt csak "normális" fényviszonyok közt tudtam tesztelni, viszont 7100af az én üvegeimmel, kb gyertyafényig instant, szal ennél gyorsabb nem lehet :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#22006) TayRol válasza Larry303 (#22005) üzenetére


TayRol
veterán

az egyetlen, amiben szerintem a canon jobb volt, mint a nikon, az az af. mind sebességben, mind érzékenységben, mint megvalósításában (csoportok, stb).

(#22007) Larry303 válasza TayRol (#22006) üzenetére


Larry303
addikt

én hiszek neked, csak mondom, nálam D9 módban olyan fények mellett ahol már lehet hogy értelme sincs fotozni, ott is instant a keresztszenzorossal, -szélsőkről ne beszéljünk az tényleg más tészta- szal csak azt nem értem, hogy lehet az instantnál gyorsabb :DDD
milyen üveggel próbáltad?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#22008) TayRol válasza Larry303 (#22007) üzenetére


TayRol
veterán

50/1.4, 85/1.8, 18-135 STM, de legfőképp az 50-es volt rajta.

(#22009) Larry303 válasza TayRol (#22008) üzenetére


Larry303
addikt

ez érdekes, mert ha az én üvegeimmel hasít akkor az 50, meg 85nek is kéne...na majd ha köv fotostalin lesz egy 70d akkor megbökködöm :)

btw a 18-135 hogy csavartad fel rá ;]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#22010) m3ss


m3ss
veterán

amugy en nem erzem jelentoseget annak, hogy tesztek szerint mennyivel erzekenyebb pl a kozepso fokuszpontja a 6d-nek, mint 5d-nek. amilyen fenyviszonyok kozott fotozni akarok meg, nem csinal semmivel tobb elrontott kepet az 5d mint a 6d. talan kicsit gyorsabban harap, de nincs jelentosege. lehet jobb uvegeknel kijon a diffi, de en setupomnal siman az uvegek a gyenge lancszem, ha az af-et nezzuk...
adjanak kalibralhatosagot shiftre, targytavolsagra. az tenne jot a tukros fokusznak, nem ez a holdfeny mellett is tud fokuszalni duma :N

(#22002) Throme azert fura lenne, ha jol szet lennek szorva a keresztszenzoros mezok.d600, d700, d800 szerian is kozepre vannak suritve. legalabb ebben ujithatna a canikon ha fenn akar maradni a tukor nelkuliek mellett...
azert kapnank 7dII mennyisegu crosstype pontokat, teljeskoru kalibralhatosagot, nem is foglalkoznek a milcekkel meg ennyit se, mint most :D

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#22011) Throme válasza m3ss (#22010) üzenetére


Throme
veterán

Találtam egy ilyen összehasonlítást.

A 70D keresztszálasai azért jobban szét vannak "dobálva", mint a nikoné, ami egy tömbben van.
Nem értem miért jó ez így.... Talán könnyebb legyártani egy tömbben, mint a kép szélek felé is betenni párat...

[ Szerkesztve ]

(#22012) m3ss válasza Throme (#22011) üzenetére


m3ss
veterán

hmm ezt nem is tudtam. ez egesz jo kiosztas. ilyen nikonnal nincs is. talan csak a legfelso kategoriaban?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#22013) matyi012345 válasza anaqer (#21989) üzenetére


matyi012345
őstag

7dII-re válasz? Szerintem a Nikonnak annál több esze van, hogy egy eleve halva született vázra válaszolgasson.

(#22014) aleister


aleister
veterán

Ha cserélem az eredeti mattüvegeket törőékesre, akkor ugye csak az olyan felfestett statikus elemeket bukom a keresőből mint pl a DX képméret kijelzése?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#22015) MC Pite válasza Ed Parker (#21497) üzenetére


MC Pite
veterán

Sigma 18-35 1.8(ha akár dx üveg is szóba jöhet)?
VR + videónak nézz utána(adott üvegnek), pár obinál (pl 18-200VR) q..a hangos a működő VR, ott csak külső mikrofonnal célszerű bekapocsolni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22016) Colonel993 válasza aleister (#22014) üzenetére


Colonel993
senior tag

Amit a mattüvegre van rá lézerezve fizikailag... (gyak. kiveszed az akkut és látod :) )

Minden más marad, illetve expo hangolást is kell csinálnod a menüben, főként mátrix mérésre...
Mindazonáltal érdemes F4 vagy annál fényesebb üvegeket használnod, mert e-fölött már érdekes fény polarizációs anomáliákat/vinnyettálást okoz a keresőbe nézve... ami mellesleg a fénymérőre is hatással van mert veled együtt kukucskál a pentaprizmán/tükrön keresztül :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22017) Ed Parker válasza MC Pite (#22015) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszi de maradnék az FF üvegeknél.
Vagy 14-24 vagy 16-35 lesz, amint kapok belőlük próbára.

(#22018) imyourfriend válasza Ed Parker (#22017) üzenetére


imyourfriend
őstag

14-24 egyértelmű. ;]

(#22019) atok666 válasza imyourfriend (#22018) üzenetére


atok666
őstag

Miert egyertelmu? En is inkabb tendaltam a 16-35 fele... bar vegul megse vettem meg

Atok

(#22020) Ed Parker válasza m3ss (#22012) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az egyes vázaknál is csak a középső oszlop (15) kereszt szenzor.

Imyourfriend: a 16-35 mellett a tömege és az ára szól.

[ Szerkesztve ]

(#22021) Colonel993 válasza Ed Parker (#22020) üzenetére


Colonel993
senior tag

Sorry, hogy közbe vau...

De a 14-24 mellet meg, hogy a "Szentháromság" -ba tartozik :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22022) Ed Parker válasza Colonel993 (#22021) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha lesz használtan azt veszek, uj ára nem ér nekem annyit.

(#22023) Colonel993 válasza Ed Parker (#22022) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ki kell fizetni a Nikon feliratot meg a velejáró presztízst... :(((

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22024) Andrew31 válasza Ed Parker (#22022) üzenetére


Andrew31
senior tag

Az, mivel nem bóvli, nem sokkal olcsóbb sztem használtan sem...

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#22025) Ed Parker válasza Colonel993 (#22023) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nincs azzal baj, csak ritkán van szükségem 24mm alatti gyutávra.

Andrew31: a 24-70 sem az mégis féláron vettem ;)

[ Szerkesztve ]

(#22026) Larry303 válasza Ed Parker (#22025) üzenetére


Larry303
addikt

majd írj a tapasztalatokról bármelyik üveget is választod!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#22027) Andrew31 válasza Ed Parker (#22025) üzenetére


Andrew31
senior tag

Az najsz! :-O

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#22028) *Ropi* válasza Throme (#22011) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mert az optikák csiszolási gyengeségei miatt a szélebbre lévő AF pontok már olyan fénytörést kapnának, amivel nem tudnának fókuszálni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22029) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Sziasztok,
Vakut szeretnék venni a D750-esemhez, és azt szeretném tudni, hogy milyet volna érdemes választani a 75~100-res zónában.

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#22030) torzo válasza CsendesMark (#22029) üzenetére


torzo
Ármester

Ezt tanácsolom, bár ebay-es vásárlással csak 30 k körül van. Paraméterei szerint tud annyit, mint a Nikon-SB910-ese. Haverom nagy megelégedéssel használja, én is rövidesen feláldozom érte az sb-700-amat.

[ Szerkesztve ]

(#22031) aleister válasza CsendesMark (#22029) üzenetére


aleister
veterán

Igazából nem a vázad a lényeges, hanem, hogy mire használnád. Mert pl rendezvényre, esküvőre gyorsan töltő, megbízható vakut ajánlunk, házi stúdióba meg ugyanannyi pénzből 3 YN-t.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#22032) forceberg válasza aleister (#22031) üzenetére


forceberg
veterán

+ torzo: Csakis 3db SB-910, ár/érték arány nem játszik nála.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#22033) JohnyBlue válasza torzo (#22030) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Miben kevés a SB-700? :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#22034) Ed Parker válasza CsendesMark (#22029) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csak egy vagy több vakut szeretnél?
Ha egy és használt is jó sb800 v 900, ha csak új SB700.

(#22035) aleister válasza forceberg (#22032) üzenetére


aleister
veterán

Értem.
Akkor 3db 910-est ajánlanék. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#22036) Real_Necro válasza JohnyBlue (#22033) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gondolom nem tudja hatékonyan elveszíteni a kapcsolatot a vázzal... ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#22037) Throme válasza *Ropi* (#22028) üzenetére


Throme
veterán

Ok, a nikon nagyon középre tömbösített érzékeny AF pontokból. Párat tehetett volna a szélek felé kb canon mintára.... ha azokat a canon üvegek csiszolása elbírja, akkor a nikon üvegekkel se lenne gond.

Persze ez nem gond, komponálás során figyelembe kell venni és kész.

(#22038) torzo válasza JohnyBlue (#22033) üzenetére


torzo
Ármester

Nem kevés, elégedett vagyok vele. Az emlegetett Meike viszont olcsóbb, szóval sb 700 elad, Meike megvesz és keletkezik egy kis zseton, amiből tudnék derítőlapot venni.

@Real Necro: ez reális veszély Meike-vel?

[ Szerkesztve ]

(#22039) JohnyBlue válasza torzo (#22038) üzenetére


JohnyBlue
őstag

ne tedd...

a 700as az egy mocsok jó kis vaku. igaz ami igaz nem villan atomot. így nem zabbantja meg hamar az akksikat ;] utántöltési sebessége nekem elegendő volt.

Miféle derítőlapot akarsz venni ennyi sok pénzért?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#22040) Ed Parker válasza JohnyBlue (#22039) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Szerintem se.
Én is csak azert vettem SB 800-at 700 helyett mert 45k-ért megkaptam, és nagyobbat villan.

(#22041) CsendesMark válasza Ed Parker (#22034) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Csak egyet szeretnék venni.
Viszont ezekkel tényleg semmi tapasztalatom nincs,
Itt arra gondolok hogy pl ezek fognak úgy is működni, hogy nem a gépre illesztve hanem más szögből távolról segítsék a fényképezést?

Másik kérdés, hogy a "3rd party" vakuban érdemes-e gondolkozni (pl.:Meike) ?

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#22042) Ed Parker válasza CsendesMark (#22041) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha egy vakut szeretnél, keress egy gyári SB 900 v 910-est, azert nem 700-ast mert fényből soha nem elég.
A vázad commander módban tudja vezérelni igen a kioldást, ha van rálátás a vakura,ha nagyobb távolságra van szükséged, akkor rádiós kioldó.

Ha engem kérdezel, nekem volt 3rd party vakum több gyártó, zajos, lassabban tölt, viszont olcsó, attól függ mire kell. Munkára, gyakori használatra én magamnak nem vennék.
Ha meg tudsz fizetni egy d750-et egy jó gyári vakura már ne sajnáld a pénzt :)

(#22043) aleister válasza CsendesMark (#22041) üzenetére


aleister
veterán

Ha a D750 beépített vakuja tud commander lenni (és szerintem igen), akkor igen a válasz az elsőre.
Ha nem, akkor ott a másik megoldás a wireless kioldó.

Az újabb YN-nek sokat fejlődtek, de vannak olyan gyártók is, amik ugyan 3rd party-k, de egy kicsivel márkásabbnak mondhatóak (Metz, Nissin). Az előbbi nem olcsóbb annyival egy SB-nél, hogy szvsz alternatíva legyen. Az utóbbival nekem nincs rossz tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#22044) torzo válasza JohnyBlue (#22039) üzenetére


torzo
Ármester

OK, marad a 700, valóban hibátlanul dolgozik és tud mindent, amit egy rendszervakunak tudni kell és tényleg gyors.
A derítőlap mellett még Lumiquest fronton akartam szétnézni, de akkor projekt jegelve.

[ Szerkesztve ]

(#22045) JohnyBlue válasza torzo (#22044) üzenetére


JohnyBlue
őstag

copass kollégának van ilyen arctámadója mint ez a lumi bigyó. 2-3K ból megvan az ebayről ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#22046) torzo válasza JohnyBlue (#22045) üzenetére


torzo
Ármester

Akkor megintervarjúzom privátban. :R

(#22047) Ed Parker válasza torzo (#22044) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nézd meg a demb flash termékét, én ilyet vettem pár éve, örökös darab és olcsó is, jó anyagokból.

(#22048) torzo válasza Ed Parker (#22047) üzenetére


torzo
Ármester

Köszi. Mondjuk nem 2-3 K, de jóhajó!

(#22049) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!
Van egy (nem mai) Nikon D60-am.
Elkezdtem nemrég csillagászkodni, és a vázat ráapplikáltam a T2 adapterrel a tubusra, és lőttem jópár hosszú expós képet erről arról (Androméda, Orion, stb). Próbálkoztam persze az ISO-val (800 jött be talán legjobban), és 20-30 mp-es expókat csináltam.
Az a gondom, hogy iszonyatosan zajosak lesznek a képek. Ha 1 szem csillagról készítek képet, akkor teleszórja a fekete hátteret piros szeméttel, de olyan szinten, hogy több a piros mint a fekete.
Ha ráadásul valami galaxisról, pl az Andromédáról, akkor meg tulajdonképpen elvész a képi információ a rengeteg piros felhőben.
Mit lehetne ezzel csinálni? Van valami gyári módszer a Nikonnál, hogy ezt csökkentsék? Vagy törődjek bele, hogy belépő szinten ez ilyen zajos CCD? :F

(persze itt felhúztam a levelt, ha lejjebb veszem, eltünik a "felhő", de az orionködből is csak egy kis folt marad)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#22050) aleister válasza Andie (#22049) üzenetére


aleister
veterán

Vagy bekapcsolod a vázban a Long Expo NR-t, vagy szoftveresen kivonod a színzajt. Ehhez kell lőni egy tök üres képet, felrakott obispakával. Ezt fogja majd kivonni a kész képből az adott sw.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.