Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) Mirman válasza nesa (#28000) üzenetére


Mirman
őstag

Sikerült az indoklásomból 1 pici részletet kiragadni és kiforgatni. Gratulálok. :C Mint mondtam nem kompenzálni szeretnék hanem az előítéleteket elkerülni. Én tudom mire képesek a mirorrless gépek de az emberek 99.9% nem , csak azt látja hogy ez egy kis kompaktszerű valami és mindjárt nem őszinte a mosoly azon a képen. A használtpiaccal és a kiegészítőkel kapcsolatos mondatomat pedig direkt figyelmen kívül hagytad.

Az általad linkelt fotós pedig bizonyára kifogástalan gépeket lő MFT-vel , de a békáknak és pockoknak nem számít mivel fényképezik őket. Bizonyára ha mondjuk esküvő fotós lenne akkor nem váltott volna mert az első pár elhajtja ha ránézésre nem profi a felszerelés. Ezzel lehet vitatkozni de én nem láttam még ellenpéldát nagyon.

De ne offoljunk , innentől kezdve privátra nagyon szívesen válaszolok.

(#28002) nesa válasza Mirman (#28001) üzenetére


nesa
veterán

Eskuvozesbol es egyebb megbizasokbol el, a termeszetfotozas a hobby.

Ismerem az olympus hasznaltpiacot semmivel se rosszabb mint a canikon 2008 ota van olympus vazam ill 1x volt kb 1,5 honap hogy nem volt, mellete 2010 ota van nikon rendszerem is mig nem volt nikonom en is irigykedtem a kanikon hasznaltpiacra, de megjegyzem jo aron csak a kommersz szarokkal van tele a piac, olyhoz latszolag nehezeb volt valosagba meg se, a jo uveg meg minden cegnel draga mondjuk a zuiko meg leica neha kicsit tularazottnak tunik bar a nikkorok is elvannak szalva.

Ne gratulalj mert felek hogy felfedeznek :))

1 napos vagyok tegnap ujra szulettem:)

[ Szerkesztve ]

(#28004) total90


total90
veterán

Ugy dontottem eladom minden fotos cuccom es FX-re valtok... Nikon D800-at neztem ki es melle kellene obi.
Javareszt termeszetet fotozok, igy valami szeleslatoszogure gondoltam elsosorban. Nikkor 12-24 mm f2,8 az egyik jelolt, de ha FX-en a 24 mm eleg lenne, akkor lehet jobban jarnek egy 24-70mm f2.8-al. Arban kb egy szint.
Szeretnek meg egy fenyeros fixet is... 50 mm f1.8 amolyan favorit mindeninek, de nekem meg nem volt es a nagy dilemma, hogy ezt is termeszefotozashoz vennem... de lehet az az 50 mm sok (nem eleg szeles a latoszog). 35 mm-rol meg nem nagyon talalok semmi hasznalhato infot (mar, hogy FX-en milyen).
Ilyen iranyban mit lenne erdemes megneznem, vagy ezek kozul melyiket lenne erdemesebb?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28005) forceberg válasza total90 (#28004) üzenetére


forceberg
veterán

A látószöget neked kell tudni. Ami DX-en ekvivalens volt, FX-en az annyi lesz.
A nagylátók tekintetében a szűrőzést is meg kell vizsgálni, mert jó pár objektíven beépített a napellenző, nehézkesen lehet szűrőket használni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#28006) torzo válasza total90 (#28004) üzenetére


torzo
Ármester

Ez a természetfotózás megjelölés nem világos számomra. Mit fotózol? Ha főként tájazol, akkor a N14-24 a csúcs, de ahogy forceberg írja, a szűrőzés, bár megoldható, elég drága játék (egy rendes Lee készlet közel 300 k :Y ). A N24-70/2.8 kiváló mindenes optika, frankón szűrőzhető Cokinnal, az alja már tényleg sok mindenre jó, de szerintem nem helyettesíti a rendes nagylátót. 24-70 mellett 50 fixnek nem sok értelmét látom, természetfotózásban nem is tudom, mire mennél vele.
Amire nem elég a 2.8 a természetben, azt már nem is érdemes meglőni. :DDD
Nem szóltál a teléről. Azt nem akarsz?
Egy 70-200/2.8 igencsak elkélne konverterekkel, ha külön szupertelét nem akarsz.
Szóval anyagilag elég durva lépésre szántad el magad, és akkor a makrózásról még nem is beszéltünk.

[ Szerkesztve ]

(#28007) zool1 válasza torzo (#28006) üzenetére


zool1
őstag

Total90: Full-frame alatt már nincs is élet... ;] Szerintem egy lelkes amatőrnek a dx vonal untig elég lehet d7200 pld. És hozzá persze ha telik fényerős obikkal elég ütős páros lehet! De! Aki teheti és tetszik neki a full-frame, miért ne vegye vs vigye. ;) Nem vagyunk egyformák. :))

[ Szerkesztve ]

(#28008) Larry303 válasza total90 (#28004) üzenetére


Larry303
addikt

uwa:
Tokina 16-28mm f/2.8
Tamron 15-30 2,8
nikon 16-35 f4
jómagam meg egy 18-35G hajtok nagy megelégedéssel...persze ha beéred f5,6 val
amire k kvíváncsi lennék az az új sigma 24-35 f2
fix 50, 85 meg ha kell a tele zoom akkor ugye ajó öreg :DDD
már csak ezt a valag pénzt kell előszedni hozzá :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#28009) m3ss válasza Larry303 (#28008) üzenetére


m3ss
veterán

lottem par tesztkepet a 24-35 f2-vel, brutal eles. szinte uolyan eles f2-on mint a sigma 24 1.4
24-35@24mm, f2
24-35@35mm, f2
24 1.4@24mm, f2

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#28010) terra052


terra052
őstag

Akkor a teszt képek ide is az M42/Nikon üveges adapterrel:

HELIOS M44-4

HELIOS M44-4

SONNAR 2,8/200

SONNAR 2,8/200

Azért nagy különbség van a két objektív között...

[ Módosította: #65675776 ]

werkmania.hu

(#28011) m3ss válasza total90 (#28004) üzenetére


m3ss
veterán

nem fotozol nagylatoval csak tajat, nem? ha nem kellene az af, en biztos vennek egy 14 2.8 samyangot. nagyon olcso es eles. bar a 14-24 se lehet rossz :)
allvanyrol a forceberg altal hasznalt 12-24II sem rossz, olcso, jo atfogas.
mondjuk mind3 obinal problemas a szurozes.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#28012) forceberg válasza m3ss (#28011) üzenetére


forceberg
veterán

A fényerő nyilván nincs a 1224II-vel, de ebben a tartományban azért nem vészes a 4.5-5.6 sem.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#28015) torzo válasza zool1 (#28007) üzenetére


torzo
Ármester

Tudom és értem, de nem pártolom, h mindenkit lebeszélünk a ff-ről. Merthogy amatőrnek minek?
De azért ismerjük már el, a dx-hez képest az fx egy másik világ! Veszett drága, böhöm nagy, de a dx után egy varázslat, amikor 200mm-en 2.8 rekeszen szétmosod a hátteret és a téma a retinádba beleég.
A múltkoriban egy mellét döngető fotóstárssal lőttünk paralell. Igaz, nem dx. M4/3 Olympus csúcsmasina azonos(ekv) gyutávon, azonos rekesszel d800 ellenében. Az expo után szinte vissza kellett fognom a kollégát, h ne hajítsa be az oly-t a közeli gödörbe. Ja? Az Oly-n az 50-200mm f/2.8-3.5 ED SWD, az enyémen a N70-200/2.8VR volt.
Mint ismert, közel azonos árú a két optika, sőt, a Zuiko kicsit drágább.

Nincsenek csodák. Nagy szenzor-alacsony zaj-mesés mosás! :D

Hajrá FF! :K

[ Szerkesztve ]

(#28016) total90 válasza forceberg (#28005) üzenetére


total90
veterán

Erre en is gondoltam, hogy mennyire lesz megoldhato a szurozes. Amugy elvileg van mindenre, csak $ legyen :U Neztem is ND-t a 12-24-re, de 120€... huzos lesz a valtas, de egyszer kell megvenni.

(#28006) torzo

Igen, fokent tajak, erdo, termeszet... de van, hogy elkap az epulet fotozas stb. Szoval valtozo, de leginkabb termeszet.
Makro: van, Sigma 150 mm f2,8
Tele: nem vonz per pillanat, nem Erze szukseget.

(#28007) zool1

Voltam akkor kreten, hogy karacsonykor D7100-at vettem, mert eleg lesz az nekem... most meg kiderult, hogy nem :W Amugy szerintem a D7100 valami piszkosul elkurt egy gep, mar mint hasznalat teren. A D5000 utan szidtam nagyon. Kepminoseg pazar a D5000-hez kepest, de hasznalni :O

(#28008) Larry303

Nem is hallottam erdig errol a 18-35-rol, egesz szimpatikus. Amugy epp a fenyeron verzik el, valami fenyeros obit akarok.

(#28009) m3ss

Milyen van az obik alatt?

Samyang: a markatol, vagy is a minosegtol tartok... :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28017) torzo válasza total90 (#28016) üzenetére


torzo
Ármester

Tájazáshoz is kell a tele! :K

(#28018) Melorin válasza total90 (#28016) üzenetére


Melorin
addikt

D7100 elkúrt gép? Hehe :C
Szerintem ha neked jobban fekszik a D5000, vásárlás előtt alaposan utánajárnék annak, hogy egy FX vázzal meg tudnál-e barátkozni :U
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a hozzászólásaid alapján úgy érzem nagyobb a kíváncsiságod és a lelkesedésed mint a szükséged egy FX-re.
Ne legyen igazam, de sokat bukhatsz azon, ha bevásárolsz FX felszerelésekből, majd eladod mert csalódsz.

(#28019) total90 válasza Melorin (#28018) üzenetére


total90
veterán

D800 a megjeleneskor toltott nalam a D4 tarsasagaban kb. 1 honapot... mar akkor beleszerettem a D800-ba, azt nem rossz hasznalni, sot, imadtam. Ezert is volt pofon a D7100. D7100 minosegileg es kepminosegileg is egesz jo, vagy is sokkal jobb mint a D5000, de hasznalni, nekem nagyon nem allt kezre.
D800 meg azota sokszor volt mar a kezemben es nincs gondom vele.

FX-re valtas: egyre tobb teruleten erzem, hogy nem eleg a DX, valamint 5 DX (+3 kompakt) ev utan valtani akarok.
Az anyagi keret adott, persze nem akarom szarra kolteni, ezert is vacillalok. A masik, hogy a DX-es cuccaim eladasabol kb. 6-700€ az amit extra kell koltenem FX-re valtashoz. OK, itt most egyelore a meglevo Sigma 150-el es majd a velhetoleg vasarolt 12-24 f 2.8-al kell beerenem a 3-4 obi helyett, de majd idovel jon a tobbi is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28020) torzo válasza total90 (#28019) üzenetére


torzo
Ármester

Nem kötekedni akarok, de konzekvensen 12-24/2.8-at írsz. Ilyen Nikon optika tudomásom szerint nincs.
14-24-re gondolsz nyilván.

Ez a géphasználat, kézreállás, mint már sokszor tárgyalt téma, bennem mindig némi értetlenséget vált ki. Nem gondolom magam zseninek, de nagyjából mindegy, h milyen géppel kell fotóznom, egy fél óra alatt a legfontosabb dolgok használtára rá lehet szokni, szóval h 7100, 800, netán Canon, Fuji, Oly, nem okozott problémát. Szerintem nem ez számít, legalábbis amatőr szinten.
Nem mindegy milyen autóba ülsz bele? Bármelyiket el tudod vezetni, nem?
A profinak persze tényleg fontos, hogy vakon is ismerje a gépét. :K

(#28021) Melorin válasza total90 (#28019) üzenetére


Melorin
addikt

De mégis mit értesz az alatt, hogy a D7K1-nek rossz a kezelhetősége mind a D5K és a D800-hoz képest?
Nikonnak nincs 12-24 2.8 obija, csak 14-24.
A múltkori hozzászólásodban vaciláltál az obik között, és nem tudtad, hogy melyik lenne "elég" természetfotózáshoz, stb.
Itt vannak képek a 3db obihoz, amit említettél.
Ha úgy látod a fotókon, hogy a te igényeidnek megfelelnek és meg tudnád oldani az elképzelt fotóidat ezekkel a látószögekkel, akkor már meg is találtad a megfelelőt :)
Nikon 14-24/2.8
Nikon 24-70/2.8
Nikon 35/1.8ED

(#28022) total90 válasza torzo (#28020) üzenetére


total90
veterán

14-24 akart lenni, csak a mostani Sigma miatt írtam el.

Nem tartom magam profinak, de amatőrnek sem. Nekem a D5000 kézre állt, jól be tudtam állítani, hogy vakon tudjam használni. Ehhez képest a D7100 meg talicska volt ilyen terén. Nem tudtak olyan kiosztását csinálni, ami kényelmes lett volna és közel egy év alatt me szoktak meg.

Melorin: a válasz Neked is szólt részben.
Per pillanat úgy néz ki a dolog, hogy a 14-24 f2,8 lesz.
D800-at meg 2 perce vettek meg E-Bayről 😁

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28023) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Azért ide rakom, mert nekem is Nikon van és akár Nikonnal is csinálhatták volna a tesztet, szerintem ez irreleváns most. Itt egy teszt jónéhány régi 50-esről. Érdekességképp osztom meg, nem akarok virtuális pofozkodást indítani :)

(#28024) Lassú Víz válasza torzo (#28015) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azért abban nagy truváj nincs, hogy az FF f2.8 =/= mFT f2.8. :)
Ha kell az a mesés mosás meg kell venni a nagy szenzoros vázat és lehet örülni, meg cipelni. Ne gyere az 50-200 súlyával, mert a te 70-200-addal azonos látószöget és fényerőt a 360 g-os Pana 35-100 ad abban a rendszerben. :) Azért valahol jó lenne azt hinni, hogy aki eltapsol egy E-M1 árát, tudja mit csinál.

Abban egyetértek veled, hogy kár lebeszélni a nagy szenzorról azt, aki arra vágyik. Lehet megveszi az olcsóbb APS-C vázat, de valahányszor hazamegy egy fotózásról mindig lesz benne egy hiányérzet. Márpedig ennek a dolognak egy amatőrnél a kedvtelésről és örömködésről kell szólnia. Ha a birtoklási vágy okoz örömet, arról, ha a homogén egyszínű háttér nézegetése ;] , akkor arról.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28025) torzo válasza Lassú Víz (#28024) üzenetére


torzo
Ármester

Nem a súllyal érveltem! Olvasd el még1x, amit írtam. A háttérmosás számomra mindennél fontosabb, és szerintem nem vagyok vele egyedül. Tehát a nagy szenzor mellett szóltam és szólok most is, a többi marginális. Nekem.

[ Szerkesztve ]

(#28026) total90


total90
veterán

Na akkor, D800-am keddre itt is van, de meg az objektiv nagyon kerdeses.

A szereplok:

-Nikkor 14-24 mm f2,8
-Sigma 24 mm f1,4 - B alternativa, szelesebb latoszoget akarok, de az f1,4 csabit
-Sigma 12-24 mm f4,5 - ez is nagyon B alternativa
-Tamron 15-30 mm f2,8
-Tokina 16-28 mm f2,8

Kepminosegben mennyire van kulonbseg (meg eri a dragabb, jobb annyival kepminosegben?), konkret osszehasonlito teszteket nem talalok... es bemutato kepeken a gyartok oldalan meg minden extra fasza, de az csak reklam.
Ami meg erdekel, Sigma nincs 1x-2x ami f2,8-as FX-re?

Szurok: ND-t akarok majd, LEE uveggel es ha jol latom, akkor tartot kb minden obihoz lehet kapni, ahhoz is, aminek az ellenzoje nem leszedheto (habar flex mindent megold ;] ).

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28027) forceberg válasza total90 (#28026) üzenetére


forceberg
veterán

A külön tartós szűrők azért méretben baromi nagyok lesznek ám.
A 12-24II nálam: képminőség-méret-súly-ár alapján jött képbe.
+ a 12mm a legnagyobb látószög FX-re.
A szűrőzését megoldottam 15mm-től normál szűrővel.
Ha pixelkukkolni akarsz, akkor vedd a 14-24-et, vagy a T15-30-at.
DPR meccs:
[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#28028) #31733248 válasza hito (#27997) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#27997) hito

"Máskülönben meg (számomra) a D5500 az év fényképezője. Kicsi, kézre áll, gyönyörű, okos, tele extrákkal és még az ára sem vészes."

Nekem is nagyon tetszett, bár komolyabban sajnos nem volt lehetőségem kipróbálni. Szinte az összes jellemzőjében megfelelne, ugyanakkor a mérete sajnos nagyobb a számomra ideálisnál és ez sajnos el is dönti a kérdést. Érdemes megnézni, hogyan mutat az alap zoommal az ekv. 24mm-ről induló MILC-kínálattal szemben. A hordozhatóságot leszámítva viszont tényleg nagyon bejön, még a videója is jó.

(#28029) terra052 válasza kellcucc (#28023) üzenetére


terra052
őstag

:R :R :R

werkmania.hu

(#28030) total90 válasza forceberg (#28027) üzenetére


total90
veterán

Tami 15-30, azert odabasz magyaran mondva :Y
Igazabol azert B alternativa a Sigma 12-24-e, mert f5,6... de amugy idobel lehet akkor jonne melle egy Sigma 24 mm f1,4 es most akkor a Sigma 12-24, mint a tied.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28031) Rent válasza total90 (#28030) üzenetére


Rent
senior tag

Én is tami 15-30-ra vágyom d600-hoz, de még van előtte más ami nagyobb prioritást élvez. :) [link] Szerintetek megéri az árát ez a belépő szett? :)

(#28032) jasonka válasza hito (#27997) üzenetére


jasonka
aktív tag

Remek módszer a MM-ban való próbálgatás - magam is élek a módszerrel - (feltéve, ha szerencsém van, és nincs éppen lemerülve a gépváz akkuja... :O ).

Engem idegesített az érintőképernyő (folyton mellényúltam kellően vastag ujjaimmal) - így én maradnék a nyomógomboknál (már amennyi van a D5XXX sorozatnál - jelenleg egy D5100-am van... :D )

Hanem :meglepetéssel láttam, hogy a D5500-ból kihagyták a többszörös expo-t... :Y
MIÉRT ??? :F

Hja kérem ! A Belváros !...

(#28033) gt1976


gt1976
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Nikon D7100 gépem. Vettem hozzá Pentacon harmonika kihuzatot, és szereztem pár m42 obit hozzá. A kérdésem az lenne, hogy milyen adaptert használjak??? találtam hozzá kettőt, de nem tudom a lencsés vagy a lencse nélküli a megfelelő, vagy ha van esetleg más amit ajánlani tudtok hozzá, szívesen fogadom.

AF Confirm M42 screw Zeiss lens to Nikon F mount adapter D5500 D810 D7200 D3300

Macro AF Confirm M42 Carl Zeiss Zenit lens to Nikon F mount adapter D800 D7100

Egy ilyet már vettem, de nem igazán működik...:

Macro M42 screw mount lens to Nikon F mount adapter D800 D7100 D610 D600 D750

Előre is köszönöm a segítségeteket...:)

Linkeket értelmes formába ráztam.

[ Módosította: #65675776 ]

(#28034) terra052 válasza gt1976 (#28033) üzenetére


terra052
őstag

27686-tól olvass vissza, ugyanezzel küzdöttem, kaptam segítséget :R
Tesztfotók M42 lencsés adapterrel pedig ITT

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#28035) gt1976 válasza terra052 (#28034) üzenetére


gt1976
újonc

Köszi a gyors választ... Bár nem tudom ez makrózásnál másként viselkedik e...???

[ Szerkesztve ]

(#28036) torzo válasza gt1976 (#28035) üzenetére


torzo
Ármester

Ezekkel az adapterekkel sok bajod lesz, nem érdemes velük kínlódni.
Az optikát kell átépíteni, ezt pedig műszerészre kell bízni.
Kalocsay mester meg tudja rendesen csinálni, persze függ attól is, hogy az adott optika miféle.
Mindenesetre így már olyan sok pénzed fog elmenni rá, h nem éri meg. Akkor már inkább a régi Nikon manuáloptikákat keresd, azok nem olyan drágák.

(#28037) terra052 válasza torzo (#28036) üzenetére


terra052
őstag

De ha megér neki 5-6 $-t, kipróbálhatja szerintem, nekem pl a Sonnar 2,8/200 üveges adapterrel "tökre" megfelel, nem vagyok egy pixelb**i... ;]

werkmania.hu

(#28038) torzo válasza terra052 (#28037) üzenetére


torzo
Ármester

Persze, tényleg nem nagy pénz. Nálam a lencse nagyon sokat lágyított és durva CA keletkezett, semmivel sem tudtam kiszedni a képekből. A nevezett Sonnarnál talán az átalakítás is megéri, mert úgy tudom, kiváló optika.

(#28039) #65675776 válasza torzo (#28036) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha kihuzatot használ, akkor nem lesz vele baja. Nyilván makrózáshoz használná, oda meg még véletlenül sem kell a végtelen fókusz, mert olyan kicsi a tárgytávolság.

(#28040) torzo válasza #65675776 (#28039) üzenetére


torzo
Ármester

Ez igaz. Csak lököm itt a sódert, aztán a lényegre meg nem figyeltem.

(#28041) peti_s


peti_s
addikt

Üdv! :) Főleg videóznék, mikrofon bemeneten jönne a hang, és érdeklődnék hogy erre a D3300 18-105-s optikával megfelelő választás lenne-e. Még 4 kérdés, mennyi FullHD-s felvételt bír az akku, illetve mennyi helyet foglal átlagosan az SD kártyán. Van-e ajánlott olcsó mono külső mikrofon, főleg koncertekre, fellépésekre lenne használva, és van-e gyári Nikon portrémarkolat, lehetőleg olyan kéne amibe AA akksit is lehet tenni. Régen volt ilyen Nikonéknál. Köszönöm előre is, üdv peti_s :)

[ Szerkesztve ]

(#28042) nesa válasza peti_s (#28041) üzenetére


nesa
veterán

ezekhez a belepo nikonokhoz nincs gyari portre markolat, en biztos nem ilyet vennek ah a videozni akarnek inkabb egy 4/3 os lumixot, ott tobb videozasra hegyezett objektiv van, a 18-105 os nikkor kimondottan nem egy videos optika, sem a zoom sem a fokuszgyuru nem siklik olyan siman.

(#28043) 80hun válasza peti_s (#28041) üzenetére


80hun
addikt

Videóra a Panasonic G6-ot nézegesd Itt biztos mondanak róla pár dolgot a fiúk.

(#28044) peti_s válasza nesa (#28042) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm a választ mindkettőtöknek, megnéztem a G6-t, kifejezetten tetszett, az ára sem volt túl vészes egy jó optikával, de sajnos az akku nem bír 2 óra, 2 óra 20 perc felvételt, és ezt állványon nem tudom kicserélni. Annyi időre meg nem állhat le a felvétel. Az utángyártott portrémarkolatok milyen minőséget képviselnek, illetve van D3300-hoz AA akkus markolat? Tudom jobb lenne egy videokamera erre a célra, de néha fotózni is szeretnék, a 2 óra 20 percet pedig stressz nélkül kéne bírni akkuval, szerintem ez portrémarkolattal megy csak. Videó alatt a fókusz és a zoom gyűrű nem igazán lenne tekergetve, csak maximumra rá és kész. Úgy sem alkalmas rá? Köszönöm előre is! :)

(#28045) total90 válasza peti_s (#28044) üzenetére


total90
veterán

... es egybe levidozol 2 orat, semmi szunet, vagas, egy reszlte ujravideozasa? Lesz ami lesz?:Y

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28046) aleister válasza peti_s (#28044) üzenetére


aleister
veterán

Azt ugye tudod, hogy minden dslr esetén max 20 perc a folyamatos rögzítés határideje!?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28047) fireman123 válasza aleister (#28046) üzenetére


fireman123
őstag

...sőt, az én D5300-amnál fullhd 50p legjobb tömörítésnél 10 perc, rosszabb tömörítéssel 20 perc, 25p-nél ugyanez 20 perc illetve 30 perc ....D3300-at nemtom, de gondolom hasonló lehet (ha tud 50p-t), ha nem tud akkor valszeg ott is 20 perc ill. 30 perc.

...és ha eléri a fájl méret a 4GB-ot, vagy ha nagyon felmelegszik akkor is leáll.....szóval ez fényképező és nem kamera :( ...de azért lehet vele szép videót készíteni, szigorúan manuál fókusszal

[ Szerkesztve ]

(#28048) fireman123 válasza peti_s (#28041) üzenetére


fireman123
őstag

...továbbá 1 perc fullhd 50p felvétel kb. 160-180 MB

(#28049) Balinov válasza aleister (#28046) üzenetére


Balinov
félisten

29.99 nem? 30min felett mas a vamtarifaszama

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28050) fireman123 válasza Balinov (#28049) üzenetére


fireman123
őstag

D3300 manuálból:

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.