Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) spanyoll válasza Real_Necro (#17995) üzenetére


spanyoll
addikt

Ne rohanj, majd csak elviszik :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18002) Real_Necro válasza spanyoll (#18001) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igazat megvallva azt sem fogom bánni ha nem viszik el, mert nagyon jó obi, max kis ideig pihen a szekrényben. Egy 50-es fixet szeretnék majd még ettől függetlenül.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18003) *Ropi* válasza gab.m (#17999) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#18000) aleister: Figyelek ám! ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18004) aleister válasza *Ropi* (#18003) üzenetére


aleister
veterán

Tesztelünk! :DD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18005) spanyoll


spanyoll
addikt

Nem találtam hivatalos árlistát, a telefont meg csak 5-ig veszik fel, így megkérdezném, hátha ti tudjátok:
kb mennyibe kerülhet egy gumicsere? Eléggé hápog már a vázon a borítás, plusz ugye mint régebben említettem a csatlakozó fedél is robbanékony természetem áldozata lett, úgyhogy időszerű egy szerviz, de kíváncsi vagyok, hogy mennyiért csinálják, mert annak függvényében körbekérdezek, hátha van megbízható szaki aki aláígér :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18006) *Ropi* válasza spanyoll (#18005) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Durex olcsóbb. ;] ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18007) spanyoll válasza *Ropi* (#18006) üzenetére


spanyoll
addikt

Gondolkoztam már rajta, hogy nem költök drága pénztet ilyenre és fogom a minőségi loctite pillanatragasztót aztán visszaragasztom, majd rendelek ebayről erre kialakított "epoxit" és megragasztom én, mert ahogy nézem meg nem nyúlott, csak a ragasztó engedett el...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18008) *Ropi* válasza spanyoll (#18007) üzenetére


*Ropi*
félisten

Eskis kollégák a 3M kétoldalas ragasztóját ajánlották ilyen célra. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18009) aleister válasza *Ropi* (#18008) üzenetére


aleister
veterán

Azt gondolom rögtön a kéz és a váz közé, és akkor csuklópánt sem kell. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18010) #40935168


#40935168
törölt tag

HÉTVÉGE JIHÁÁÁÁÁÁÁÁ :DD :C

(#18011) *Ropi* válasza aleister (#18009) üzenetére


*Ropi*
félisten

Neeem, komolyan mondom: évekkel ezelőtt volt téma a Nikonos kollégák közt a belsős szakmai levelezőlistánkon, visszakerestem. Én sem tudok mindent, de legalább azt tudom hol keressem. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18012) spanyoll válasza *Ropi* (#18008) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem is hülyeség :) Spóroltál nekem most pár ezret, a vendégem vagy egy e-sörre :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18013) *Ropi* válasza spanyoll (#18012) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hukk...Már be is rúgtam. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18014) spanyoll válasza *Ropi* (#18013) üzenetére


spanyoll
addikt

Ne is mondd... Mindenki akinek vagy egy kis esze most kint van a sörfesztiválon és vedeli a jobbnál jobb italokat én meg itthon vagyok lekötve a kötelességeim által. DE legalább van óccsó heineken hejjnekem!
Ja bocsi off, ez nem az offolda :)

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18015) Andrew31


Andrew31
senior tag

Újabb mérföldkő: jön az ívelt Sony szenzor? :U

(Csak mert Sonyt használ a Nikon.... :D )

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18016) #40935168 válasza Andrew31 (#18015) üzenetére


#40935168
törölt tag

Bármilyen ívelt dolog is érkezzen a Nikonba egyszer, ha nem fejleszt ki valami normálisabb AF motort, őt fogják megívelni.. :))

[ Szerkesztve ]

(#18017) gab.m válasza *Ropi* (#18008) üzenetére


gab.m
senior tag

[link]
Erről lenne szó pontosan? Már több fajta kétoldalú ragasztóval próbálkoztam, de eddig egyik se tartott rendesen.. Ha azt mondod, hogy ez jó, akkor adok neki egy próbát.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#18018) Andrew31 válasza #40935168 (#18016) üzenetére


Andrew31
senior tag

Na, jó, de maga az ívelt szenzor nem rossz dolgo elvileg, nem? :)

Ti is elméskedtetek már itt holmi beérkező fényről és a problémákról, a lapka széle felé haladva, ez azért talán kiküszöböl néhány problémát.
És másokat hoz be :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18019) spanyoll válasza gab.m (#18017) üzenetére


spanyoll
addikt

Ez engem is érdekelne...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18020) jasonka válasza Real_Necro (#17997) üzenetére


jasonka
aktív tag

Igen - bár a linken zoomobjektívnek keresztelték... :O Az újabb "ART" típusú teljesen más kategória (árban is...)
(Igyekszem szűkszavú lenni, mert sokan már unják... :D )

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#18021) #40935168 válasza Andrew31 (#18018) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szerintem az ívelt szenzor nem egy 1st world problem.. just another tech újítás. De amire sokan vágynak, mondjuk egy fullmagnézium ödémahárom-D800-like nagyváz, telepumpálva legfullosabb feature-ökkel és egy izmos alappal (AF, szenzor, stb), továbbra sincs.

Szóval annyira nem esek hasra már az ilyen ötletektől. Az egyetlen nagy innovátor, a Sony, kb. elég gyér obiparkkal rendelkezik.

Szóval geek-ek lehet majd repülnek erre az ívelt szenzoros csodára, ha kijön 1-2 éven belül, de én tuti nem.

(#18022) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Helló Urak,

félig nikon téma, de bedobom, hátha... Vennék valami kisebbfajta hátizsákot, vagy valami keresztpántos cuccost. A mostanit amibe a komplett cuccom plusz egy laposb belefér, egyre ritkábban van kedvem cipelni.

Az elvárásom kb az, hogy a váz+18-105, a 70-300 és az SB600 beleférjen, lehetőleg olyan konfigban is, hogy váz+70-300, 18-105, SB600. Esetleg mégegy obi belemehet. Árban nem nagyon szeretnék elszállni, valami 15K környékére gondolnék.

ötletek?

Holnap majd jól beletépünk...

(#18023) #40935168 válasza t_a_m_a_s (#18022) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nekem ez van, csak kinőttem.. én meg pont nagyra váltanék.. :D
[link]

(#18024) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Hogy őszinte legyek el nem tudnám képzelni milyen egy 600AW, vagy még ennél nagyobb hátitáska, amikor a mini trekker AW-be is belefér 3-4 obi, vaku meg két váz ha jól van összerendezve. :D

(#18025) *Ropi* válasza Andrew31 (#18015) üzenetére


*Ropi*
félisten

Adja az ívet... ;) :DDD

(#18017) gab.m: A "szupererős" erre enged következtetni (én még nem használtam, mert egy vázamról sem mállott a gumi). :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18026) t_a_m_a_s válasza #40935168 (#18023) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nem rossz ez sem, de én valami még kisebbet keresek, ilyesmit. Csak ez sem olcsó...

Holnap majd jól beletépünk...

(#18027) gab.m válasza t_a_m_a_s (#18026) üzenetére


gab.m
senior tag

Lowepro Slingshot? Csak abba a laptop nem fer bele..

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#18028) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Szeretnék segítséget kérni. Akváriumot szoktam fotózni, amihez elég sok fény kell. A neon világítás kevés, ezért szeretnék vakut használni. A vakut felfüggeszteném az aki fölé, a fényképező pedig szemben van állványon. Nem akarok sokat költeni, találtam jó áron egy Triopo Speedlight TR 960-II vakut. A kérdésem az lenne hogy ez a vaku vezérelhető e távolról? Vagyis azt szeretném hogy exponáláskor villanjon. Ehhez kell még esetleg plusz kábel, vagy valami?

(#18029) #40935168 válasza qpakcovboy (#18028) üzenetére


#40935168
törölt tag

Milyen géppel lősz ?

(#18030) spanyoll válasza qpakcovboy (#18028) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem vagyok egy akváriumfotós profi, de ha fentről villantod meg akkor nagyobb halaknál elég fura lesz és a hasuk árnyékban révén sokkal sötétebb lehet. Vagy ezt csak én találtam most ki?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18031) Deadzone41 válasza spanyoll (#18030) üzenetére


Deadzone41
őstag

A nap is felülről süt :) az akvárium talaja majd visszaderít

(#18032) spanyoll válasza Deadzone41 (#18031) üzenetére


spanyoll
addikt

Persze, hogy felülről süt, de ez nem mindig előnyös; nem véletlenül alakult ki a panda effektus kifejezés portréfotóknál :)
Amúgy mondom, nem tudom, hogy hogyan kell papíron akváriumi képeket lőni, de én high iso-ra tippelek, amit tudom, hogy nehezebb beszerezni mint óccó vakut, de no.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18033) Vikthor


Vikthor
nagyúr

az milyen dolog már, hogy annyi a difi...

Tamron 150-600mm -> 1070 dodó kint, itthon meg 360 pénz... megértem, hogy itthon többért kell eladni a dolgokat, de ennyivel többért? Esküszöm felbérelek egy csempészt... szemét tolvajlás ez megy itthon. :W

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18034) A Zéé válasza Vikthor (#18033) üzenetére


A Zéé
addikt

az a csudás 27%-os áfa.
De azt ugye tudod, hogy ha mondjuk nézed a b&h oldalát, akkor az csak a nettó ár ott is? Abba sincs még benne az adó. Mondjuk így is van egy durván 40k különbség a nettó árak közt.

Just a simple Lineman...

(#18035) Mercutio_ válasza Vikthor (#18033) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ugye megvan, hogy ami usa-ban $ az eu-ban általában ugyanannyi €?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18036) Vikthor válasza Mercutio_ (#18035) üzenetére


Vikthor
nagyúr

és még annál is több... megvan hát csak megint felbasztam az agyamat a rabláson ami itt megy...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18037) Mercutio_ válasza Vikthor (#18036) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kisebb piac, sem mennyiségi kedvezményben, sem tárgyalási potenciálban nem tartanak ott, mint az usa :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18038) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Találkozott már valaki ilyen Nikkor 50mm f/1,8 G obival? Miben különbözik a régitől?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18039) Byk01 válasza t_a_m_a_s (#18026) üzenetére


Byk01
senior tag

És a lapost összecsukod, aztán félbe hajtod? :) Mert a kicsi, meg a lapos férjen bele (hacsak nem nagyon kicsi lapos) nem igazán összeegyeztethető kívánalmak.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#18040) gab.m válasza Real_Necro (#18038) üzenetére


gab.m
senior tag

Optikailag ha jól tudom megegyezik a sima verzióval.. Ezt a Nikon Df mellé adják kitben.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#18041) Feribacsi555 válasza Real_Necro (#18038) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Itt egy összehasonlító videó. Sok videót láttam már tőle, nekem informatívak. Vannak benne összehasonlító képek is.

[ Szerkesztve ]

(#18042) Deadzone41 válasza spanyoll (#18032) üzenetére


Deadzone41
őstag

Ha az akvárium saját világítását akarod visszaadni akkor high iso, ha jobb eredményt akarsz, akkor kísérletezni kell vakukkal, fényformálókkal. Nem hiszem, hogy ennek papírformája, ipari standardjei lennének :)

(#18043) Real_Necro válasza Deadzone41 (#18042) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van jó pár netes leírás róla, vagy érdemes akvakertesz.hu-n érdeklődni, a srácok elég jól kitapasztalták már a dolgokat. Fényterelőkkel, takarással stb... ;)

Feribacsi:

Köszi, ismerem a G és D obikat, csak a G-ből nem ismertem az újabbat, merthogy 2 típus is létezik. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18044) dabgergo


dabgergo
őstag

Ezt az 50/1.8-at megveszem 45-ért úgy néz ki, az tisztességes ár nem?

(#18045) Real_Necro válasza dabgergo (#18044) üzenetére


Real_Necro
veterán

Garisan szerintem korrekt. Lecsapnék rá ha lenne rá keret.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18046) gab.m válasza dabgergo (#18044) üzenetére


gab.m
senior tag

Ennek az obinak kb fixen beallt az ara 45-re, gari nelkuliek is ennyiert mennek, igy ez garisan ennyiert tok jo vetel.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#18047) dabgergo


dabgergo
őstag

Király, köszi a megerősítést!

(#18048) qpakcovboy válasza spanyoll (#18030) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Növényes az akvárium. Egyébkén egy nikon d3200 használok 35 mm 1.8 g obival, vagy 18-105 vr. Hasonlókat

(#18049) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18050) Real_Necro válasza qpakcovboy (#18049) üzenetére


Real_Necro
veterán

Üvegpucolás, technikát fotózás idejére kiszedni, meg ha jól tudom sötétítés kell, hogy ne induljon be annyira bubi termelés. Vörös orrú pontylazacokat én is szeretem, nekem is volt egy raj, majd váltottam császárlazacokra. ;)

Meg van még régről a topicom, de az akit már felszámoltam, onnan indult a fotós hobbi: [link] (most csak egy kis ~30 literes garnélás nanom van)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.