Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Gulyopapa válasza Andrew31 (#14400) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Gondolom elolvassa.
Miért kell azonnal rosszat feltételezni másokról, nem értem.
Írta, hogy köszöni a hozzászólásokat és majd utánaolvasnak.

[ Szerkesztve ]

(#14402) zolka78


zolka78
senior tag

Tiszteletem! Egy kis segítség kellene. Van egy ismerős csaj, akinek adott egy régi d40 gép, ehhez kellene neki vaku, amit relatíve olcsón akar megúszni. Én elsőre valami Yongnuo-t javasolnék neki, csak nem ismerem mit érdemes venni a nikonhoz rendszer vakuként. A lényeg, hogy nem fog tudni full manuálba fotózni, mert ehhez már nem akar felnőni. Tehát a lényeg, hogy teljes rendszervakuként tudja használni. Leginkább az otthoni beltéri használat az amire kell. Szívesen fogadok minden ötletet, tanácsot.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#14403) Gulyopapa válasza zolka78 (#14402) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Használt Nikon SB600 ...

(#14404) m3ss válasza zolka78 (#14402) üzenetére


m3ss
veterán

565 ex? vagy 568 ex II ha kell hss? esetleg 468 II? utobbi kettovel nekem jo tapasztalataim vannak. bar lehet 468 II-ot mar nem eri meg venni, vannak nagyobbak hasonlo aron...mondjuk eleg nehez kiigazodni a yn kinalaton, van egy halom ttl-es vakujuk...most h rakerestem vmi 510-et is latok...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14405) MC Pite válasza zolka78 (#14402) üzenetére


MC Pite
veterán

YN468II, 1 hónap, de legrosszabb esetben is huszas körül megáll, jobb esetben még olcsóbb. Motoros, ttl, gyorsan tölt, brutál af fény, teljesen fasza.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14406) zolka78 válasza m3ss (#14404) üzenetére


zolka78
senior tag

És a régi d40 vázon vajon van rendesen velük ttl? Egy teljesen kezdő vakuhasználónak lesz, és azért azzal kicsit beljebb lenne.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#14407) Andrew31 válasza Gulyopapa (#14401) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szerintem nem feltételezett senki sem rosszat, csak segíteni szeretnének nekik.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#14408) forceberg válasza zolka78 (#14406) üzenetére


forceberg
veterán

A legelső rendszervakum.
YN-465. Potom áron beszerezhető.
Van TTL és 7 fokozatú manuális mód, HSS nincs, nem zoom-os, viszont dönthető és forgatható a fej, valamint van rajta derítőlap + lehajtható nagylátó-előtét.
Írtam, a legelső vakum volt, de még mindig megvan tartaléknak.
D60-200-90-7000-rel használtam, minddel működött megfelelően.

Egy cikk, amiben benne van: [link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14409) nesa válasza forceberg (#14408) üzenetére


nesa
veterán

D40-re nemis kell HSS bar a beepitett vaku tud ugyhiszem 1/500 ig.

(#14410) forceberg válasza nesa (#14409) üzenetére


forceberg
veterán

Egy D40-hez szerintem tökéletes választás.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14411) Larry303 válasza nesa (#14409) üzenetére


Larry303
addikt

sztem is felesleges a hss, gondolom amúgyis vmi kitüveg lehet fent.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14412) spanyoll válasza Gulyopapa (#14403) üzenetére


spanyoll
addikt

Az olcsó árkategóriába nálad az sb600 tartozik? De jó neked! :DD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14413) dabgergo


dabgergo
őstag

Engem is érdekelne vmmi baromi olcsó, de használható vaku arra h ki tudjam manuálban oldani a most vett wireless triger-el. Eddig SB600 volt másodvakunak de eladnám, mert sztem így fölösleges lesz, úgyis csak manuálban fog menni a dolog, CLS-re meg egy vaku is elég, meg sztem többet nem nagyon fogom használni.

Szóval van vkinek tippje h mi a legolcsóbb megoldás?

(#14414) *Ropi* válasza dabgergo (#14413) üzenetére


*Ropi*
félisten

Teljesítményt nem mondtál. ;)

Nikon SB26, Nikon SB28, Vivitar 285HV [v1], YongNuo 468 II, YongNuo 560 [II, III]...

(#14412) spanyoll: Van, akinek a 70-200 a kitobi... ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14415) Gulyopapa válasza spanyoll (#14412) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Mmmm, nem olcsó, de nem is drága, ahhoz képest amit tud.
40.000 Ft-ért jó vásár lehet...
De lehet venni kínait is 20 ezeréé...
Volt annó SB 600-asom a D200-hoz, nagyon jó vaku.

(#14416) spanyoll válasza Gulyopapa (#14415) üzenetére


spanyoll
addikt

Persze, de kritérium volt, hogy viszonylag olcsón meg akarja úszni. Tapasztalatból tudom, hogy aki ilyet mond az 10-15nél többet nem szívesen költ, így már a yn 465 is sok lehet neki a maga ebay-es 20K-jával. Nem hogy egy 40 ezres sb600 :)
mod: Főleg ha d40+kitobival csattogtat. A vaku érne majdnem annyit mint a jelenlegi felszerelése :U

@Ropi: na ja :DDD

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14417) Tonyk válasza spanyoll (#14416) üzenetére


Tonyk
veterán

Yongnuo 465 van most 20e-ért itthon is. Nem kell heteket, hónapokat az ebay-re várni. Szerk.: Ja, és ez már a fémsarus és nem a műanyagos verzió.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14418) spanyoll válasza Tonyk (#14417) üzenetére


spanyoll
addikt

Plusz ez még új is akkor, ha ettől ódzkodna a hölgyike. Azt hiszem megvan a megoldás :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14419) zolka78 válasza spanyoll (#14418) üzenetére


zolka78
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Nem akartam itt hitvitákat ébreszteni, de tényleg az olcsóság a szempont. Egyébként canonon próbáltam régebben yongnuot, nincs miért szégyenkeznie.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#14420) dabgergo válasza *Ropi* (#14414) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Igen teljesítményt nem mondtam, mert nem annyira fontos h extra erős legyen. Kb. az SB600 szintje jó.

(#14421) aldebaran


aldebaran
őstag

Ha van valakinek eladó 55-300-as obija, ne tartsa meg, adja el nekem. :DDD

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#14422) dabgergo


dabgergo
őstag

Egyszer már jöttem ezzel a kérdéssel, de most újra furcsa:

LR-ben feldolgozott kép exportálva szét van esve néhány helyen, itt pl. egy elég látványos példa: [link] (töltsétek le mert az előnézet még rosszabb minőségű)

Ha 100%-os méretben exportálom akkor se tökéletes de sokkal jobb. És az egészben az a becsapós h LR-on belül meg kb nem látni semmit...
Oké a shadows 100-on van meg van egy pár erősebb adjustment de D7100 raw-ja nem kéne h ezt bírja?
80-as quality van beállítva jpg exportnál, de próbáltam 90-el is és nem lett sokkal jobb.

Egyébként relatíve ritkén fordul ez elő, de mostanában mégis sűrűbben, mert többet fotózok estefelé hosszabb expóval.

Any idea?

[ Szerkesztve ]

(#14423) dabgergo válasza dabgergo (#14422) üzenetére


dabgergo
őstag

Sorry, itt a képhez az új link: [link]

(#14424) anaqer válasza dabgergo (#14423) üzenetére


anaqer
veterán

Mit kell rajta nézni, hol van ez "szétesve"...? Az égen van jpeg blokkokosodás rendesen, de 80%-nál ez normális... (Illetve ilyenkor viszonyítási támpontként segít, ha még benne hagyod az EXIF infót.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14425) dabgergo válasza anaqer (#14424) üzenetére


dabgergo
őstag

Itt bekereteztem: [link]

EXIF: 2,5s f10, ISO, 38mm

(#14426) Gulyopapa válasza dabgergo (#14425) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hatalmas problémáid vannak, látom :D

(#14427) dabgergo válasza Gulyopapa (#14426) üzenetére


dabgergo
őstag

Most ez komolyan nem látványos vagy mi?

(#14428) Gulyopapa válasza dabgergo (#14427) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Én nem látok semmit de én nem számítok :D

(#14429) m3ss válasza dabgergo (#14427) üzenetére


m3ss
veterán

:DDD
hat nalam nem sok gond van vele ekkora meretben. de amugy nem ertem tobb oldalrol sem. shadow 100 azert sok sztem, bar ugy tunik ennek a szenzornak nem. de minek a +100? a fak sziluettesek, kb csak jobb alul nem. az epulet egyes reszeit nem sikerult kiexpozni azert kellett a 100? akkor sztem alullotted jocskan. nem tunik egy olyan kepnek ami akkora dinamikat igenyelne amugy hogy +100 shadow kelljen hozza egy ilyen szenzorral, jol exponalva :N
amugy shadow 100 helyett en alapbol tullovom es inkabb visszahuzom az ilyen drasztikus shadow rangatas helyett. vagy ha ez sem eleg tobb expo.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14430) m3ss válasza m3ss (#14429) üzenetére


m3ss
veterán

es ha pixelkukkolsz miert nem 100%-on exportalsz? nem is ertem most mi a problema, ha van egyaltalan :DDD szenzorral vagy elegedetlen, vagy a tomoritessel vagy vmi massal?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14431) dabgergo válasza m3ss (#14429) üzenetére


dabgergo
őstag

Igen, ebben az esetben több hibát is elkövettem :DD (de kevésbé tetszett kisebb shadows-al) de nem ez a lényeg hanem h miért esik szét ha egyszer LR-ban még jó. De 100%-os jpg-ként jobb kicsit de ott sem tökéletes. Mindegy hagyjuk, ezt tényleg én bonyolítottam túl:)

100%-on is exportáltam de nem úgy szoktam feltölteni netre. Sztem nincs gond a szenzorral, inkább a LR exportáláson gondolkodom h mi a legjobb ha pl. FB-ra akarok vmit kirakni. (Ott mégjobban szétesik egy ilyen kép).

[ Szerkesztve ]

(#14432) Larry303 válasza m3ss (#14430) üzenetére


Larry303
addikt

ha jól vettem ki akkor tömörítéssel...én még csak notiról tudtam megnézni, de tényleg kicsi az a kép hozzá, hogy bármit mondjak...ekkora méretben csak nagyon keresve lehet látni.
amúgy 7100rawját én nem szeretem 100 shadowval megküldeni mert a sötét részek sávosodnak. d7k szenzora ebben a tekintetben jobb volt.

szerk: nem lehet, hogy export után vm utólagos élesítés bármi tönkrevágja?
amúgy értem a kérdést én is vettem már észre, hogy export után mást látok, mint lightroomban de úgy gondoltam eddig hogy az élesítés miatt...ki is kapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14433) dabgergo válasza Larry303 (#14432) üzenetére


dabgergo
őstag

Igen pont a sávodás a gondom, és direkt kicsi a kép mert nagyban sokkal jobb, itt látványosabb.

(#14434) m3ss válasza dabgergo (#14433) üzenetére


m3ss
veterán

akkor ne told +100-ra :) en d90-en sem toltam 50 fole kb soha, most se. pixelszinten szetesik a kep. de nem is nagyon volt ra szuksegem.
en nem meretezek csak fotozzra, azt sem lr-ban. amugy 100%-ban exportalok. ha lelopjak a kepet legalabb normalis minosegben legyen mar meg nekik is :DDD fb-ra is azt toltom fel, gondolom automatikusan atmeretezi. nem latom hogy nagyon szetesnenek a kepek...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14435) flash- válasza dabgergo (#14427) üzenetére


flash-
veterán

én kalibrált dell u2311 monitoron semmit nem látok de lehet rossz a szemüvegem :)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14436) spanyoll


spanyoll
addikt

De rossz a szeme egyeseknek :D
Az én kis p1nafing laptopmonitoromon is látszik (igaz csillagropicsillag csodát varázsolt belőle).
Bizonyára a jpeg exporttól van, de ez csak egy lanyha tipp, nem tudom az okát (de látom miről van szó).

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14437) dabgergo válasza m3ss (#14434) üzenetére


dabgergo
őstag

Igen, itt nem kellett volna 100ig tolni, csak mondom becsapós, mert csak exportálás után látszik.

(#14438) Larry303 válasza dabgergo (#14427) üzenetére


Larry303
addikt

megnéztem itthon is, sztem jpg export illetve amit mess is mond, hogy ganajra széthúztad, ezért lehet...
amúgy sztem a bekeretezett rész felett tán még látványosabb, bár nem mondanám zavarónak.
a régi szenzoron nem sokat használtam az expo kompenzáciot, de ezen alapból 1/3al fölé állítottam. bár gondolom ismered te is a saját géped, de sztem nem szerencsés ennyit visszahúzni.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14439) TayRol válasza dabgergo (#14425) üzenetére


TayRol
veterán

aki nem látja, ahhoz mehet csillagropicsillag kalibrálni.

(#14440) #40935168 válasza TayRol (#14439) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szerintem inkább fordítva... :U

Én sem látok semmi sávosodást.

A sávosodás oka pedig a színterek és azok helyes (inkább helytelen) megjelenítése és a tömörítések körül lesz valahol. Majd Ropi bácsi megszakérti..

[ Szerkesztve ]

(#14441) TayRol válasza #40935168 (#14440) üzenetére


TayRol
veterán

én sem látom. :DDD

(#14442) flash- válasza TayRol (#14439) üzenetére


flash-
veterán

most már én is látom :D :D :D :D

amúgy már normálisan is látom mert tudom mit kell nézni:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14443) m3ss válasza #40935168 (#14440) üzenetére


m3ss
veterán

en belezoomolva latok egy kis bandingot..de nagyban nezve nem vennem eszre. lehet keves a contrast/brightness monitoromon? :B
de tok jo szorakozas 900 pixeles 450kbyte-os kepeken ilyeneket keresni :K :DDD tiszta fotozzhu

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14444) #40935168 válasza m3ss (#14443) üzenetére


#40935168
törölt tag

:)) :)) :C
Amúgy igen, most belenagyítva én is látom, 200-400%-on kb.. :DD Ez valami hülye tömörítős artifact is lehet simán. Fene se tudja.

@ dabgergo: megnézném a NEF-et, mit mutat, ha nem valami top secret titkos anyag. (Ha az, semmi gond és tekintsd tárgytalannak). ;)

[ Szerkesztve ]

(#14445) dabgergo válasza #40935168 (#14444) üzenetére


dabgergo
őstag

Abszolút nem titkos a NEF, ide felraktam: [link]
Nem akartam amúgy ekkora port kavarni. Szimplán idiótán széthúztam a képet és kicsit meglepődtem, ennyi.

(Egyébként nálam laptopon belenagyítás nélkül is elég látványos.)

[ Szerkesztve ]

(#14446) #40935168 válasza dabgergo (#14445) üzenetére


#40935168
törölt tag

Attól függően, hogy hova szánod, tégy egy próbát exportáláskor PNG24 formátummal (és hozd le sRGB-re).

(#14447) dabgergo válasza #40935168 (#14446) üzenetére


dabgergo
őstag

Miért, hova mit érdemes?
Főleg FB érdekelne mert eddig ott esett szét a legtöbb képem.

(#14448) #40935168 válasza dabgergo (#14447) üzenetére


#40935168
törölt tag

Alapvetően mindenhova TIFF-et érdemes, csak baromnagy és a XXI. századeleji internetes infrastruktúra nem erre van optimalizálva, hogy finoman fogalmazzak. :))

Úgyhogy marad a JPEG a szegény embernek. Csak az már egy eleve tömörített kaka. Ebből pedig a Facebook csinál egy újabb tömörítéssel (mert feltétel nélkül újratömöríti) magának egy "másik" jpeg kakát. Na, az már nem kemény kaka, hanem a híg fos.

Némiképp tudsz segíteni ezen, hogy egy tömörítéssel kevesebbet csinálsz: PNG24-be exportálsz, ami veszteségmentes tömörítés, sRGB-ben dolgozol (de legalábbis a végén úgy mentesz a webre) és a Facebook miután ezt tette át JPEG-be, némileg jobb az eredmény. Néha érezhető, néha nem. Világos témánál, modellnél, szempilláknál pl. érződik, ha egy full hd képen egyesével akarod megszámolni őket.

Én a netre már mindenhova így töltök fel képet, ami ismeri a formátumot (flickr-re is). Nagyobb képek nyilván, mint a jpeg, de nem TIFF, nem NEF, nem egyéb oltárinagy...

Kicsit az audio területről tudnám a FLAC-hoz hasonlítani. Ha a jpeg az MP3 és a NEF a WAV :U

[ Szerkesztve ]

(#14449) dabgergo válasza #40935168 (#14448) üzenetére


dabgergo
őstag

Szuper, köszi :R Ki fogom próbálni!

(#14450) aleister


aleister
veterán

Használtan mennyiért mennek most a Nikkor 105 f2.8-ak?
Érdekel a sima, a D és a G is.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.