Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) nesa válasza juuzer (#14148) üzenetére


nesa
veterán

Mondjuk ez az adapterezes nemjo dolog, elkene felejteni DSLR-en.

(#14152) Motaba78 válasza Real_Necro (#14137) üzenetére


Motaba78
őstag

Elvileg az en peldanyom szerdan erkezik, meglatjuk milyen lesz.

(#14153) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Hétvégén fotóztam és videóztam a 85-össel.
Elképesztő szép, tiszta, éles ( már 2.8-on nagyon éles, f4-en pedig elképesztő ) képe van mint fotón mind videón.
A videó minőségétől lehidaltam.

(#14154) Larry303 válasza Gulyopapa (#14153) üzenetére


Larry303
addikt

gondolom lehet vele nem gyenge snitteket csinálni...az az üveg videozás szempontjából kb pont arra való. gyönyörűen bemutathatók a részletek vele.
vieozásnál amúgy nincs akkora szerepe a lencse élességének...sokkal kevésbé jön ki...viszont másnak meg sokkal nagyobb szerepe van :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14155) Gulyopapa válasza Larry303 (#14154) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Igen.
5-10 mp-es snittek.
Elképesztő bokeh.
Fasza ! :))

(#14156) atok666 válasza Gulyopapa (#14153) üzenetére


atok666
őstag

Jo kis uveg. Videohoz azert kell a stativ gondolom.

Atok

(#14157) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!
Dslr gép vásárlása előtt vagyok, és jó ideje nézegetem a gépeket. Hobbi szinten fotózgattam eddig, természetesen gyengébb gépekkel, több kevesebb sikerrel. Már régóta szerettem volna kicsit komolyabbra fordítani a dolgot, de most jött el az idő. Olvastam teszteket, pár fotós ismerősöm véleményét is kikértem, de általában nálunk érezhető az elfogultság, mert amilyen gépük van, az a jó. Na meg persze, jelenleg nem ebből élek, így nem profi gépet nézek elsőre.
Eddig Sony gépeim voltak, de már régóta a Nikon és a Canon gépekkel szemezgetek.
Írtam a Canon fórumba is, és úgy gondoltam úgy fair, hogy itt is kikérem a vélményeteket. Pár hete majdnem vettem egy Canon 700D, de nagy volt a lebeszélés... :) Amit néztem A Nikon d7100, Canon 70D vagy a 7D...
Fotós barátom azt mondja, hogy felejtsem el a Canont, mert a Nikon D7100 veri ezeket, és jóval szebb képeket készít. Persze néztem összehasonlításokat, teszteket, de nehéz eldönteni így kezdőként.
Nekem pl nagyon bejött eddig is a kifordítható LCD panel, ami jó néhány kép készítésénél megkönnyítette a dolgomat. Ez ha jól tudom sajnos a Nikon-ál nincs, de persze aki jó fotós annak nincs is szüksége ilyen dolgokra... :)

A véleményeteket kérném, és tudom, hogy ez egy örök vita, de szerettem volna hallani a másik oldalt is. :)
Bármilyen infó, teszt, tanács, vélemény jól jöhet!
Előre is nagyon köszönöm!

(#14158) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Székesfehérvárról van valki aki kölcsön tudna adni pár napra egy macro obit? Jó lenne tudni tényleg kell e nekem egy ilyen a boldogsághoz vagy fölös pénzkidobás lenne. Akármilyen jó. :)

belovary: A váz mellett nézd meg az üveg kínálatot és árakat is. pl a kitben árult 18-105Vr egy tényleg nagyon jó zoom ami kitben kapható olcsón vázzal és nagyon sokáig el lehet vele lenni.
Amúgy imo igen sokkal inkább egy D7100 mint egy 70D.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14159) imyourfriend válasza belovary (#14157) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mit szeretnél fényképezni a géppel, mennyit szánsz az eszközökre?

(#14160) Larry303 válasza belovary (#14157) üzenetére


Larry303
addikt

ha már eldöntötted, hogy dslr kell, akkor mindkét gép bombajó választás...70d és a 7100 is.
nem tudsz mellélőni egyikkel sem...amin viszont jobban el kéne gondolkodnod az az üvegek...és ha úgy is beférsz a büdzsébe akkor hajrá...ha nem akkor lejjebb is adhatod vázban simán szvsz.
dx ben pentax vázban is gondolkodhatsz, überjó állítólag -saját tapasztalatom nincs vele és az üvegeket sem ismerem-

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14161) aleister válasza belovary (#14157) üzenetére


aleister
veterán

Abba igazad van az ismerősödnek, hogy a Nikonok köztudottan jobb érzékelőkkel vannak szerelve, tehát valóban "szebb" képeket készít. Cserébe a Canon AF-et én gyorsabbnak éreztem, a tesztek szerint pedig bizonyos esetekben pontosabbak is.
Innét kezdve fotózási stílus kérdése, hogy melyik gyártót preferálja az ember. Konkrétan a 70D egy elég jól sikerült váz.

Van Nikon vonalon is kihajtható lcd. A D5x00-es szériát nézegesd! Ez a hobbista vonal középkatja nálunk.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14162) Gulyopapa válasza belovary (#14157) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nekem D7100 van és imádni való, jó gép.
Egy jó objektívvel gyönyörű képek lőhetők vele.
Volt Canon 7D-m is. Gyors AF, jó fogás, de már öregecske.
70D-t nem ismerem de a tesztek dícsérik. Főleg videóban sokat javult.
Nem vetném el egyiket sem ...

(#14163) imyourfriend válasza Gulyopapa (#14162) üzenetére


imyourfriend
őstag

A 85-ös miatt már váltani úgysem fogsz. ;] :P

(#14164) Gulyopapa válasza imyourfriend (#14163) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem, max FX-re ;]

(#14165) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

... bár a Canonnak is van 85 1.8-a és olcsóbb is ... :)

(#14166) juuzer


juuzer
addikt

gab.m, nesa:

Tönkreteszi a gépet? Vagy miért felejtsem el?

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#14167) Gulyopapa válasza juuzer (#14166) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Masszívabb a rendes SD ...

(#14168) Schuby válasza juuzer (#14166) üzenetére


Schuby
aktív tag

Nem teszi tönkre csak a tökéletlen érintkezés adatvesztéshez vezethet. Nálam is volt olyan, hogy kényszerből használtam micro SD-t adapterrel, többet fotóztam mint terveztem,és időnként meg kellett mozgatnom mert kiírta hogy nincs benne kártya. Na ha ez fotózás közben játszik be, akkor lehet egy fontos kép veszik el.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#14169) dabgergo válasza Gulyopapa (#14165) üzenetére


dabgergo
őstag

Canonnak normális 135/2-je is van:D ;]

[ Szerkesztve ]

(#14170) gab.m válasza juuzer (#14166) üzenetére


gab.m
senior tag

Nem teszi tonkre, csak mint tapasztaltad is, gixerek lephetnek fel az adapterezessel, illetve nagyobb az eselye az adatvesztesnek. Filleres tetel kb egy sd kartya, en a helyedben nem szorakoznek microSDvel.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14171) Gulyopapa válasza dabgergo (#14169) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Tudom, de az kurva drága ( 3x drágább ), számomra megfizethetetlen ...
Ez a 85-ös egy ár/érték arány bajnok, számomra ideális !

Ezek után még egy jó, fényerős alapzoom kéne, és jó is vagyok pár évre ...

[ Szerkesztve ]

(#14172) Kirtam


Kirtam
tag

Egy lejárt garis nikkor 50/1.4G megér 85K-t? Makulátlan állapotban van. 2.5 Éves kb.

(#14173) JohnyBlue válasza dabgergo (#14169) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A Nikoné akkor miért nem normális? ( Nikon 135mm f/2 DC ) Azért ez a Defocus Control dolgot kipróbálnám )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#14174) forceberg válasza Gulyopapa (#14171) üzenetére


forceberg
veterán

Stabi nélküli Tamron 17-50? Vagy Sigma 18-50? Olcsók és jók, nyitott rekeszen is max. a kép sarkaira lehet panasz.
Persze, a képüket és az AF-t mindnél meg kell nézni, hogy megfelelő-e!

(#14172) Kirtam: Inkább 75-80k, ha kopottas, akkor 70k.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14175) TayRol válasza Kirtam (#14172) üzenetére


TayRol
veterán

max 75e.

(#14176) Kirtam válasza TayRol (#14175) üzenetére


Kirtam
tag

Köszöntem. :R

(#14177) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

ha egy vázban cserélnek zárat, az expo-számlálás újraindul vagy nincs befolyással rá?

(#14178) *Ropi* válasza Tibiajax (#14177) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem nullázzák, ha erre gondolsz.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14179) csacsi77 válasza *Ropi* (#14178) üzenetére


csacsi77
senior tag

Bizonyos szempontból újraindul, mert ha expo-számot kérdezünk, akkor a zár számlálóját nézzük. Persze ettől az expo gomb, a tárcsák a tükör mechanikája ugyanaz marad.
Vagy rosszul gondolom?

Öreg fater megoldja!!!!

(#14180) flash- válasza *Ropi* (#14178) üzenetére


flash-
veterán

Ha már itt tartunk akkor ugye feltehetlőleg egy dslr fényképezőgépben legkorábban elromolható alkatrész a zár.(ugyebár 100 vagy 200 ezer kép körül kb)
ezután mely alkatrészek jönnek és kb mennyi expónál a meghibásodási listán?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14181) #40935168 válasza csacsi77 (#14179) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az a baj, hogy az expószám nem csak a zár állapotára utal, hanem az egész vázéra. Szívesebben vennék (ha kellene) használt gépet úgy, hogy:
- 40.000 expó a vázban
- 35.000-nél zárcsere volt

Mint úgy, hogy:
- 5000 expós váz (új zárral, amit vagy mögéírnak, vagy nem)

Utóbbi semmit nem mond a gép állapotáról a záron kívül.

(#14182) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

igen, szóval eléggé gyanús, ha egy d200-at nézek -pl-, ami 45xx -expósnak tüntetnek fel. szinte biztos, h már zárcserés lehet, azt gondolom egy ilyen.
innenstől meg ez az egész zsákbamacska

(#14183) csacsi77 válasza #40935168 (#14181) üzenetére


csacsi77
senior tag

Vagyis pont azt mondod, amit én.

Öreg fater megoldja!!!!

(#14184) aleister válasza csacsi77 (#14183) üzenetére


aleister
veterán

Jól tudod. Zárcserénél nullázódik az exposzám.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14185) imyourfriend válasza Tibiajax (#14182) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem feltétlen, ha viszel magaddal laptopot és van netes elérhetőséged akkor a következő oldalon: [link] Vagy egy ingyenes programmal: [link] kitudod olvasni a valós expók számát.

(#14186) scream


scream
veterán

Sziasztok!

D3100-hoz érdemes fix 50mm-es obit venni? Illetve hol érdemes nézelődni (használtan venném)?

(#14187) *Ropi* válasza csacsi77 (#14179) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pontosan amiatt nem nullázzák a szervizben a számlálót, mert más alkatrészek élettartamát is befolyásolja az expószám, így egyértelműbb a váz életciklusának meghatározása.

(#14184) aleister: Akkor ezt mondd el a Fóti úton, mert még nem tudnak róla. ;)

(#14180) flash-: Sorold fel a Titanic 1512 áldozatát név szerint! ;) :)) Először a mechanikusan kopó részek, mint pl. a tükörmechanika, de pl. a szenzor is degradálódik, ha túl sokat fotózol nappal szemben...Expószám teljesen egyedi, a körülmények összhatásától függ.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14188) TayRol válasza scream (#14186) üzenetére


TayRol
veterán

50/1.8G a te embered, 45e körül mennek a megkímélt darabok, és itt a PH!-n, az irányjelzős adok-veszek fórumon, expresszen, apronetet érdemes megnézned.

[ Szerkesztve ]

(#14189) aleister válasza *Ropi* (#14187) üzenetére


aleister
veterán

Pont azért függ az expószám a zárcserétől, mert az adott kategóriájú zárakat adott expószámra hitelesítik. Ha nem nullázódna az expószám, akkor ez az egész hiteltelenné válna.

Egyébként szerinted mennyire hihető 4000 expó egy kb 8 éves, több éve nem forgalmazott váznál?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14190) Tibiajax válasza imyourfriend (#14185) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszönöm, ez hasznos lesz

(#14191) scream válasza TayRol (#14188) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm :R

Aztán még olyan kérdésem volna, hogy olcsóbb telék közül érdemes-e válogatni? (pl Sigma 70-210-re gondoltam)

(#14192) csacsi77 válasza aleister (#14189) üzenetére


csacsi77
senior tag

Én most segítettem eladni egy kolléganőm gépét. Majdnem három éves volt a gépé és 900 expo volt benne. Nem használta, mert mégsem jött be neki a DSLR-vonal. Szóval mindenre van példa és az ember tényleg belefuthat ilyen példányokba.

Öreg fater megoldja!!!!

(#14193) dabgergo válasza JohnyBlue (#14173) üzenetére


dabgergo
őstag

Jó a N 135/2 is, de drágább mint a Canon, rosszabb optikailag és lassabb is. A DC-t meg szerintem nagyon kevesen használják ki. Én személy szerint örülnék egy updtatelt N 135/2-nek, de ha a Sigma így folytatja azt se bánom ha ők hoznak ki erre a fókusztávra is vmi jót.

(#14194) gab.m válasza aleister (#14189) üzenetére


gab.m
senior tag

Teljesen hihető, vannak ilyenek, csak ritka (amikor nekem volt D200am az is hasonló volt: 700 expóval vettem, 7000-el adtam el). Az expószám zárcserénél nem nullázódik, pont.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14195) #40935168 válasza gab.m (#14194) üzenetére


#40935168
törölt tag

Erre hamarosan fény derül - remélem. Megkérdeztem Fótit. Bár én hiszek Ropinak és magam is úgy gondolom, nem nullázzák, most már lássunk tisztán, még mielőtt flame lesz ebből még jobban feleslegesen. :U

[ Szerkesztve ]

(#14196) JohnyBlue válasza dabgergo (#14193) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Azért annyira nem lassú az a sebesség :) (bár röplabdát nem kezdenék el vele fotózni) portréra azért bőven elég. Optikailag bőven megfelel nekem kategória ;] A DC meg hab a tortán... :) Bár ha 35 milit csavar az ember fel a vázra akkor néha az is DC ik rendesen :D Bár ha már ennyi manit kiad az ember érte akkor már el lehet illetve el is kell gondolkozni a 85 mili 1.4D (G) n....

Viszont valaki igazán vehetne egy ilyen üveget :) Szívesen kipróbálnám :R

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#14197) gab.m válasza #40935168 (#14195) üzenetére


gab.m
senior tag

De figyelj, nem kell ide flame, nem tudom miért nem tudtok hinni nekünk. Azt ti is beláttátok, hogy faszság lenne nullázni az expószámot zárcserekor, mert akkor bármilyen agyonhasznált gépet el lehetne adni zsírújként (feltéve ha nincs elkopva a váz maga). Innentől kezdve nincs miről beszélni. A Nikon se teljesen hülye, és feltételezem a Canonnál is így működik.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14198) #40935168 válasza gab.m (#14197) üzenetére


#40935168
törölt tag

Félreértesz. Én hiszek Neked.
A maradék kételkedőből szeretném elűzni a kételyt - meg Belőled is, mert a "feltételezem" nem jelenti azt, hogy úgy van. :U Beszélgethettek még erről, minek van értelme és minek nincs, meg lehet itt jobbra balra feltételezni akármit, én addig felteszek (megtörtént) egy kérdést annak, aki tud erre mondani egy "igen nullázzuk" vagy "nem, nem nullázzuk"-ot és nyugi van. Érted.

(#14199) *Ropi* válasza aleister (#14189) üzenetére


*Ropi*
félisten

A számlálót nem nullázzák, csak a szerviznaplóba vezetik be, hogy hány expónál volt a zárcsere. Így később is lekövethető az életútja.

(#14197) gab.m: Természetesen Canonnál sem nulláznak.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14200) flash-


flash-
veterán

Viszont az a baj hogy már bárki számára elérhető a megoldás arra hogy hogyan nullázuk a számlálót,ezzel elég csúnyán át lehet vágni az embereket,jó lenne ha a Nikon erre kiadna valami update-et vagy megoldást..Én soha nem tenném mert odaképzelem magam hogy mi lenne ha én vennék olyan gépet amivel már lőttek 90 ezer képet de 1000et mutat a számláló...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.