Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) spanyoll válasza dabgergo (#14600) üzenetére


spanyoll
addikt

Akkor konfigurálgasd be, nem tudom. De ez elég off, chromeos srácok biztos okosabbak ilyen téren :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14602) forceberg válasza dabgergo (#14600) üzenetére


forceberg
veterán

Próbáld ki az exponator-t!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14603) dabgergo válasza forceberg (#14602) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi most megy a másik is:D pedig semmi se csináltam még csak újra se indítottam a Chromot.

(#14604) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

OFF : Itt páran, - Szilárd és pár hozzá hasonló jófiú - veszik maguknak a bátorságot hogy bárkit lefikázzanak, kiröhögjenek, kioktassanak. Ám legyen. :)
Kíváncsi lennék a "szaros" ( csak vicc volt :D ) kis privát életetekre .... ott is ilyen nagy fiúk vagytok-e ?
Aki itt nem illik a képbe ( IYF pl vagy én ) az el van innen marva . Ha nem értem a humort, én vagyok a gyökér, sőt elmehetek anyámba...
Persze ez egy ártatlan dolog, semmiség (megjegyzést tenni egy objektívre ), de ha látom hogy valakinek valami nem esik jól, rosszul érinti valamiért, nem rúgok bele még egyet, nem támadom tovább, hanem talán elnézést kérek. ÉN. :B
ON :

(#14605) Freddy76 válasza Gulyopapa (#14604) üzenetére


Freddy76
addikt

Szálj már magadba egy pöttyet. Szilárd annyit mondott egy obira, ami neked történetesen van, hogy legó. Rajtad kívül mindenki érezte, hogy ez nem komoly, te besértődtél. De ha már itt tartunk, te rendre lefikázod a milc cuccokat, a legenyhébb jelző az, hogy a te nagy, erős, férfias tenyeredbe nem illenek az az asszonynépnek való játékszerek. Akkor most én is sértődjek be és kezdjek hisztizni? Mert ha a gondolatmeneted nézem, biza lenne rá okom.

A magas ló neked sem ismeretlen, pont eleget szoktál kioktatni itt sokakat, az ellenvélemény pedig nem létezik, az nyilván nem helyes. Elnézést kérni pedig téged még senkitől sem láttalak.

IYF pedig az esetek többségében úgy oktat, hogy sok alapja nincs rá, erre a tegnapi JB-nek írt szösszenete tökéletes példa. Én már régen túl vagyok azon, hogy komolyan vegyem. Ha neked nem tetszik, természetesen megvédheted.

Szerk: a "privát" életünkben pedig jórészt ismerjük egymást, merthogy vettük a fáradtságot, és szerveztünk találkozót. És igen, mindenki ilyen nagy legény ott is, kivéve Johnny Blue-t, ő alacsony.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14606) Gulyopapa válasza Freddy76 (#14605) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ha valakit megbántottam ( bár nem emlékszem rá ), elnézést érte, szóljon és megkövetem ...

Igen ez látszik is, a csorda szellem.
Ha valaki sérült, rohanjuk le páran még...
De mondom tuti bennem van a hiba hogy ez rosszul érintett.
Bocsánat hogy szóvá mertem tenni ...

[ Szerkesztve ]

(#14607) aleister válasza Gulyopapa (#14604) üzenetére


aleister
veterán

Figy, elsőként volt 85-öm. Azóta hirdetem, hogy mekkora király obi. Sőt! Az összes jelenlegi üvegem nagyon jónak tartom (főleg ár/érték arányban), de ez az, amivel minden ponton, minden körülmények között meg vagyok elégedve.
Olvastam az említett posztot, és mégsem lett magasabb a pulzusszámom.

Kutyus szeret a végletekben fogalmazni. Megismerhetted volna már.
A 85 a legjobb üveg ezen a területen. Nincs árban és minőségben hasonló,1.8-at tudó obi jelenleg. Aki szereti a bokeh-t, nem fog 2.8-as kezdőben gondolkozni, főleg nem FX-en, ahol ez pláne látványos.

A te nagy problémád az, hogy látatlanban véded IYF-et, és az őt ért negatív reakciók alapján felépítettél egy téves elméletet. Meg kell nézni, hogy milyen blődségeket írogat más topicokba, miket hazudozik össze-vissza, hogy osztja az észt tapasztalat nélkül.
Többször is figyelmeztetve volt általunk, de moderátori szinten is. Szerinted használt? Magába szált? Igazi write only noob a rosszabbik fajtából.

(#14605) Freddy76:
Azon én is jót röhögtem. Valami olyasmi szöveg volt, hogy "szerintem te is meg tudnád tanulni az FX-et". :D
Ez a legény egy kész stand up...

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14608) Gulyopapa válasza aleister (#14607) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Lehet hogy igazad van ... de nem tehetek róla, ha látom hogy valakit többen is támadnak, beindul a védelmi reakcióm :)

(#14609) A Zéé válasza Gulyopapa (#14606) üzenetére


A Zéé
addikt

még mielőtt jön a modi radír leírom.
Nem tudom ez miért meglepő számodra, akárhány témában, akárhány oldalon, akárhány fórumon jártam, ez mindig mindenhol így volt/van/lesz... Van egy jól összeszokott belső kör, akiknek kvázi ugyanaz a véleményük alakul ki egy-egy témáról, és idővel jobban összeállnak. Ezen az se változtat, ha gyakran felemlegeted (úgy rémlik már nem először, nem másodszor jön ez elő).
Szerintem sem kell ennyire felkapni a vizet egy-egy ilyen beszóláson... A fórumozók 95%-a szerint az én cuccaim is szarok, mert le lett írva már sokszor, hogy a d3100 meg a 35/1.8 is hígfos. Na és ha ezt mondják rá? Ha az én igényeim (igénytelenségeim?) kielégítik, akkor had mondják.
Eperkutyus szerint vacak a 85/1.8, sőt kb minden ami nem FX váz, és nem képstabis obi. :N Na és akkor? Na neked jó a 85/1.8, akkor nem tök mindegy? Szard le, és leld örömöd az obidban.
A képelős topicokba is ez megy állandóan... Kezdem lassan azt hinni, hogy nem is férfiemberek járnak ide, hanem tizenéves kislányok, mert mindig mindenki besérül mindenen. :(

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#14610) TayRol


TayRol
veterán

mentem a topicot...:D

(#14611) Freddy76 válasza A Zéé (#14609) üzenetére


Freddy76
addikt

Nananananana. A d3100-ről szerintem senki sem írta, hogy hígfos, sőt, én is a napokban ajánlgattam bőszen valakinek. Jó volt, és még most is jó, a jelenlegi ár/érték aránya különösen. A 35/1.8 pláne, azzal csak az volt a bajom, hogy az én vázamon szar volt a fókusz. Téged különben sem bántunk, mert egy benga nagy amerikaifocista vagy.

Szerk.: amúgy ja, a hozzászólásod utolsó részével különösen egyetértek. Pont letojom, hogy ki mit gondol arról a gépről, amit venni fogok, nekem az kell, a többi le van sz.rva.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14612) aleister válasza A Zéé (#14609) üzenetére


aleister
veterán

Egy kis pontosítás, a 35 1.8G-re én még sehol sem olvastam, hogy rossz lenne. A d90-nel, d7k-val nem szeretik egymást, de ennyi erővel le lehetne fosozni az említett 2 vázat is. Ami mint tudjuk szintén nem igaz.

Szerintem állati jó kis üveg ez. Nálam mindig pontos volt. Ha kirajzolná az FX-et, még most is meglenne.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14613) Gulyopapa válasza A Zéé (#14609) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Néha le tudom szarni, most nem tudtam, pont rosszul érintett.
Biztos azért mert már régóta spórolok rá és 50. születésnapomra vettem.
Személyes támadásnak vettem. Nem kellett volna.
Ez van. :U

(#14614) MC Pite


MC Pite
veterán

Off/megtűrt az 1 V(?)3? Hmm, dpreview nem kapkodta el D610 tesztjét...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14615) aleister válasza Gulyopapa (#14613) üzenetére


aleister
veterán

Ez egy remek ajándék volt. Szerintem életed végéig el fog kísérni ez az üveg.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14616) gurabli válasza Freddy76 (#14611) üzenetére


gurabli
senior tag

Én már boldog d3100-as tulaj vagyok:) csak még a tesómnál van a gép, elvileg jövő hétvégén kerül hozzám. A tesztek és sok ember véleménye szerint nem igazán választhattam volna jobb gépet az én elvárásaimhoz, illetve a célokra, amire kell. Ráadásul nagyon jó áron hozzájutottam, teljesen újan (3 év gari), 78e volt kit objektívvel, 8GB SDHC Ultra.

Most még egy 50/1.8 AF-S a cél, amire erősen gyűjtök meg egy könnyű kis vaku.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14617) A Zéé válasza gurabli (#14616) üzenetére


A Zéé
addikt

jó is az :) Nem igazán fog korlátozni semmiben sem egy jó darabig az a váz :)

(#14611) Freddy76 és (#14612) aleister
egy picit túloztam én is... :)

Just a simple Lineman...

(#14618) Mercutio_ válasza Gulyopapa (#14604) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudod van az a mondás a szálkáról meg a gerendáról, segítek, ez pont az a szitu :K

Az meg, hogy valaki lefikázta az e-peniszem és azt mondta rá, hogy kicsi engem sose zavart, téged se zavarjon :N a lényeg, hogy jól teljesít és nincs rá panasz ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14619) gurabli válasza A Zéé (#14617) üzenetére


gurabli
senior tag

Hát, bízom benne:) Szeretem a nagy, testes vázakat, de sajnos számomra nagyon nem praktikus, különösen a feleségem tiltakozott egy óriás ellen:)
Ha rá is kattanok és újabb hobbira lelek a fotózásban, akkor sem lesz rá sajnos sem időm, sem pénzem, hogy újabb és újabb tükröket vegyek, így nem is célom ennél komolyabb váz megvétele.

A kit ob is nagyon jó kritikákat kapott, 50/1.8-al pedig elvileg az ideális párosítás a gyerkőchöz és más családi fotózáshoz, ami elsősorban kimerül majd az unalomig sablonnak számító gyerek/család/kutya sorozatokban:) Zoomhoz meg ilyen esetekben ott van a lábam:) De nagyon fontosnak tartom, hogy ezek a képek valóban jó képek legyenek, amiket öröm nézegetni (digitális és papír alapon is), és ne egy akármilyen kompakt gép életlen, zajos, facebookos ezer ugyanolyan sorozat kínjait kelljen mindig elővenni. Telefonnal készített képekről ne is beszélve, brrr.

Az persze megint más, hogy az embereknek mennyire nincs érzékük a legalapvetőbb dolgokra is fotózáskor (ez persze nem a használt fényképezőtől függ), értem ez alatt az olyasmit, mint pl. a háttérre való minimális odafigyelés teljes hiányát, Ödönke-sorozat, háttérben pedig a fregoli, meg a gázcső, esetleg egy Sparos szatyor Ödönke mellett...

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14620) lakkusjj


lakkusjj
aktív tag

Sziasztok

A kialakult vitához, hogy kinek milyen "vacak" felszerelése van, szeretnék hozzászólni. Nemrég jött az ötlet, hogy szeretnék megtanulni fotózni hobbi szinten, ezért egyelőre a legolcsóbb használt kategóriát választottam, még egy darabig ezt sem tudom kihasználni. :) A napokban szereztembe egy d70-et 18-70 és 50mm 1.8g obikkal, és nagy örömmel használom.

üdv mindenkinek

(#14621) aleister válasza lakkusjj (#14620) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem jól tetted.
Délután hozok erre egy példát.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14622) #40935168 válasza A Zéé (#14609) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jó reggelt mindenkibe ! Az előzőekre nem reagálok, az szerintem rendbe lett téve Freddy és a többiek által. Mellesleg meglepett, milyen jól ismertek - már ami a végletekben fogalmazást illeti - de mindenkinek olyan a stílusa, amilyen.. én langyosan nem szeretek semmit, mert unalmas. Szeretem fűszerezni.

@Gulyo, grat az obidhoz. :)

Amúgy meg úgy gondolkodom, mint Freddy is írta: élvezem, a többi le van tojva. (Jó értelemben. Azaz: nem veszem zokon, próbálok nem besértődni, stb). Mindenkinek így kellene tennie. Nem akarok Buddhával meg zen okossággokal jönni, a lényeg, hogy annak örülj, amid van, ahelyett, hogy azért nemörülnél, mert nincs.

@ Zéé: Eperkutyus szerint vacak a 85/1.8, sőt kb minden ami nem FX váz, és nem képstabis obi. :DD

Köszönöm a bókot és hogy ekkora nevem lett, de azért így ez sem igaz. ;) Az ok máshol keresendő: jópáran innen bokehbuziságunk ellenére 2.8-on már megelégszünk a bokeh-val FX-en, az 1.8 már probléma lehet azonnal, ahogy nincs síkban mondjuk a modell két szeme, vagy ha a pupillák fókuszban, a szája már nem, az orra hegye végképp nem, fülei már a habokban.. :D szóval 1.8 FX-en nagyon-nagyon kevés úgy, hogy a 85 egy kistele. Nagyon pici a dof. És magas a CA, a kép meg puhább. Nekem totál más a preferenciám.. pixel-éleset lőni VR-essel érdemes kézből, vagy jó fénynél, vagy állványról, azokhoz, amit én fotózok, azzal, amivel én fotózok. Stabi nélküli 24-70-ből ahogy alkonyodna, nem tudom, mit hoznék ki 70-en, kültéren mondjuk, tóparton, egy modell csajszikából. Ha meg az iso-t tolom fel, jönnek a finom részleteket tönkretevő zajpixelek. Itt a felbontás miatt nagyobb stabilitásra van szükség. Nem durván, de az az 1-2 pixelnyi bemocc láttatja magát, amikor belecroppolsz a képbe. Lehet inkább a maximalizmusom csak, de a vázammal eljutottam oda, amikor tesztekben egy emberi szemen összehasonlítják a 800 és 800E közti különbséget és hogy kb. 800E szintű képet lehet elérni a 800-assal, kicsit jobban élesítve - cserébe nincsenek moiré gondok.

Na ez a pixelszintű élesség és egy modellfotónál, mint a stúdióban is volt legutóbb, ha a szemét, a pupillájában lévő rólam visszaverődő képet is élesre szeretném lőni, a szempilláival együtt, oda jól jön a stabi, mert nem állványozol, nem állsz, hanem épp két softbox alá kucorodsz be 2 méteres létedre hétrét görnyedve, levegőt alig kapsz, lábaid nem tudod kinyújtani, stb.. - de a környezet ezt adja, itt kell a képet lehetőség szerint maximálisan jóra meglőni.. még az is gond, hogy finoman nyomd le az expó gombot, ha épp úgy vagy valami lehetetlen pózban begörnyedve egy szűk helyre, kábelerdő nyomja a segged, keresőt nem látod mert hasadnál a gép, kijelzőt alig látod LiveView-ban szögből felülről (szidom azóta is, miért nincs FX-ben kihajtható kijelző)..
.. jó az a VR, a makrók rajza pedig kíméletlen, ismét csak jó értelemben. Van ahova ez kell. Nekem pl. ;)

A "nem FX"-hez: a DX-ek legnagyobb achilles pontja az iso/zaj és a kezelhetőség, fogás, "tank" feeling. JB 7000-esét egyszer a sajátom helyett vettem kézbe, mert a modellem éppen magyarázott valamit és nem figyeltem oda, melyikhez nyúlok (az enyémet pont mellé tettem), csak odanyúltam és elvettem. A nagy kezemben úgy-ahogy jól állt, fogás, súly, egy kósza gondolat átfutott az agyamon, hogy jé, mintha picit könnyebb lenne a vázam, de mivel edzőterembe járok, betudtam valami fals érzékelésnek. A szememhez emelve röhögtem el magam, hogy ja, ez nem az, és "dehülyevagyok" :) - szóval a 7000-es mérete és tudása környékén indul (és egyben ér véget) a komoly DX gép mint olyan. Imho, azaz in my honest opinion. ;) Ez is csak egy vélemény, remélem nem utál érte senki. Én is végigjártam a létrát, volt "DX"-em. Sokkal gyengébb DX-em, mint innen a legtöbb embernek.

[ Szerkesztve ]

(#14623) spanyoll válasza #40935168 (#14622) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja, hogy aki akkora úr, hogy kicseréli az imho-ban a 'humble'-t 'honest'-re :DDD

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14624) #40935168 válasza spanyoll (#14623) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jogos, világ életemben kevertem, mióta angolt tanulok. Van még 1-2 ilyen idegesítő dolog. :D Pl. color - colour. Na most melyiket ? :DDD :U

(#14625) aleister válasza #40935168 (#14624) üzenetére


aleister
veterán

Spec mindkettő jó. Több ilyennel is fogsz találkozni. Pl armor-armour, behavior-behaviour, stb. Az ou az eredeti angol írásmód, amit az egyszerűbb, butább, igénytelenebb, stb amerikaiak hajlamosak simán o-nak írni.

Mindkettő helyes.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14626) spanyoll válasza #40935168 (#14624) üzenetére


spanyoll
addikt

Nekem is vannak ilyenek, főleg, hogy én autodidakta tanultam az angolt játékokból, filmekből és lyricsekből, tehát vannak érdekességek nálam is. Ezért lett meg 5-6 éve éppen az írásbeli a középfokú angol nyelvvizsgán a szóbeli meg 100%ra és csak pislogtak a szóbelis vizsgabiztosok, hogy mi a f*szt csinálok középfokon :D

De, hogy ON is legyek:

Mostanában csalfa agyam felfedezte, hogy a képeimen ilyen fura anomáliák vannak. Nagyrészt a sötétebb képrészek olyan hogy is mondjam ... egybefüggő pixelhalmazoknak tűnnek, mintha bebukott volna én pedig visszahúztam volna a képi info mentes részt LR-ben, holott semmi ilyesmi nincs. Nem értem, hogy ez mitől van. Túrok is mintaképet gyorsan (...)

Nos. Itt pl tök jól látszik, hogy a világosabb hajrészeken nincs ilyen para, de a sötétebbeknél pedig egy ilyen fura egybefüggő pixelhalmaz. Vagy itt, itt még az infot is beleraktam, hogy lássátok, semmi köze az ISO-hoz.

Nem tudom eldönteni, hogy ez eddig is ilyen volt és valamitől én lettem hirtelen ilyen 100%on pixelbuzulós vagy ez most mi...

Végezetül pedig egy másik érdekesség: ezt a képet ködös időben lőttem meglehetősen hosszú záridővel mint látjátok és egy ilyen hullott ki a gépből. Oké, hogy amennyire tudom (bár sose foglalkoztam ezzel behatóbban) ilyenkor nem ártana lőni egy ugyanilyen záridős képet az obisapka meglehetősen érdekes hátuljáról aztán a leszedni a zajt az egyik kép segítségével a másikról, de akkor is. Érdekes ez a kör alakú zajerdő, meg az egész kép olyan furi 1:1-ben is ....

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14627) #40935168 válasza aleister (#14625) üzenetére


#40935168
törölt tag

Na ezt sem tudtam. Thx. Ez nem olyan, mint a dance, amik azonos alakúak, csak britül "dánsz", usákul meg "densz" :D

@ spanyoll:

- a hajas képeknél nálam magas iso-n ilyen a kép, vagy amikor őket zajszűröm és egybemos több hajszálat a zajszűrő algoritmus. Nincs Nálad vmi ehhez hasonló dolog bekapcsolva a vázon ? (Gondolom nincs, de azért megkérdezem).

- a templomos szerintem rossz wb, az expó pedig nagyon nagyon hosszú és a végeredmény alexpósnak is tűnik. DX-en nagyobb a mélységélesség, elég f/5.6-8 köré beállnod, sok a 10 szerintem.. a Nagytemplomot ugyanígy alulról tök élesre tudom lőni 8 körül már simán, DOF szempontból, Te pedig itt lehet még 8 alá is mehetsz 1-2 teszt kép után.

[ Szerkesztve ]

(#14628) aleister válasza #40935168 (#14627) üzenetére


aleister
veterán

Katt! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14629) gurabli válasza aleister (#14625) üzenetére


gurabli
senior tag

kmm. elnézést, hogy belevaú, de szakmába vág: nem butábbak (ez esetben) az amerok, egyszerűen az egyik British English a másik pedig American English, egyenértékű a kettő, és nem nyelvromlás (arra sokkal inkább hajlamosak a britek, bármennyire is meglepő és fordítva gondolnánk). Ha pedig a mai angolszász dominanciát vennénk alapul, akkor elsősorban az amerikai angol lenne a "mérvadó" és véletlenül sem a brit (az más dolog, hogy melyik a szimpatikusabb, pl. nekem is a BE).

A kettő között nincs olyan, hogy eredeti írásmód! A lényeg és a hivatalos szabály: egy adott szövegen belül következetesen használd, ne keverd a kettőt!

És lehet humble vagy honest i, de mindenki az előbbire fog gondolni.

Ezt érdemes átnézni: Link

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14630) #40935168 válasza aleister (#14628) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hááát nem tudom, le tudnék-e felsőfokúzni angolból, lehet igen, lehet nem. Lassú-folyékony vagyok belőle, úgy nem megy zsigerből, mint a német. Az ír-skót meg olyan lehet, mint Bécs mellé kimenni egy kis faluba :DDD Egyszer próbáltuk meg, "uhhhh, mivan???" :D Más világ.

(#14631) spanyoll válasza #40935168 (#14627) üzenetére


spanyoll
addikt

Van ilyen long-exposure NR (noise reduction) meg ilyesmi nagyon hasznos dolog a vázban de ugye default mindegyik ki van kapcsolva, tehát az nem lehet. Nem tudom mi ez, de zavar, és most már az is evidens, hogy nem csak én látom :(

A templom az autoWB-s vázból hullott mutogatás volt most csak a karika miatt, alexpósnak alexpós, a rekesz tényleg túl szűk, de csak nem attól van ez az egész, a hosszú záridő meg az idegesítő turistahadak kukázására volt használva :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14632) aleister válasza gurabli (#14629) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem ezzel gyere át az offba (lásd link), mert itt hamarosan moderálva lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14633) gurabli válasza aleister (#14632) üzenetére


gurabli
senior tag

Jogos :K

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14634) #74459392 válasza spanyoll (#14631) üzenetére


#74459392
törölt tag

Ez nem a kérdésedre a válasz, de: hiperfokális távolságra beállítod, és pár métertől a végtelenig minden éles lesz, nem kell feltétlen nagy rekesz.

Viszont én is kérdeznék: Ha megvan a hosszú expós zajos kép, ami tele van hotpixelekkel, és van egy ugyan olyan expo obisapkával, akkor hogy tudom levenni az eredeti képről a hotpixeleket?

(#14635) Balinov válasza #40935168 (#14630) üzenetére


Balinov
félisten

skot akcentusra ennyi. Ir meg olyan, hogy 6 eve bementunk venni egy feltoltos sim-et veranak egy belvarosi boltba (tehat nem videk, videki akcentussal). Akkor is gyurtem mar viszonylag jol az angolt, de mikor a csoka visszakerdezet, mondom wtf, ez meg milyen nyelven beszil?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14636) JohnyBlue válasza Freddy76 (#14605) üzenetére


JohnyBlue
őstag

:Y kivéve Johnny Blue-t, ő alacsony. :Y Jelentem 176 centiméter vagyok.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#14637) spanyoll válasza JohnyBlue (#14636) üzenetére


spanyoll
addikt

174. Nyertem? :O

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14638) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Úgy döntöttem, hogy profi fotóssá szeretnék válni. Az egészre 600k-t szeretnék szánni (váz, objektív(ek), világítás, háttér, kontroller). Művészi profil képeket, portrékat szeretnék lőni állványról és anélkül.
Milyen vázat (Nikon és nem Nikon), milyen objektíveket (paraméterek, ár) nézzek? Érdemes használt piacon körbenézni, ár/értékben jól fogok járni? Hangtechnika terén pl tudom, hogy nagyon megéri használt cuccok között körbenézni, de fotó cuccok terén nincs ilyen tapasztalatom.

(#14639) Gulyopapa válasza cipofuzo87 (#14638) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Az elég szűkös büdzsé, bár elég lehet.
Fotózásban hol tartasz ?
Kezdő vagy ? Haladó ?
Milyen vázat szeretnél, cropost, full framet ?

(#14640) TayRol válasza Gulyopapa (#14639) üzenetére


TayRol
veterán

Ebből csak DX váz jön ki, ami nem gond természetesen.

A kérdezőnek: olvass sokat, bújd a könyveket!!!

(#14641) gab.m válasza cipofuzo87 (#14638) üzenetére


gab.m
senior tag

Lol, hát sok sikert a profi fotóssá váláshoz 600k-ból (és most nem arra gondolok, hogy a pénz lenne kevés, hanem hogy ha ilyeneket írogatsz, akkor fingod sincs az egészről).

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14642) JohnyBlue válasza cipofuzo87 (#14638) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Igen érdemes a használt piacon körbenézni.

Én a helyedben vennék egy D7000 + 50mm 1.8G vagy egy 85mm 1.8G kombót. Kínából rendelnék hátteret(ket). pár manuális Yongnuo vakut, ezekhez állványokat, meg fényformálokat. Ez így elég olcsó dolog lesz. És még marad manid névjegykártyát gyártani.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#14643) A Zéé válasza cipofuzo87 (#14638) üzenetére


A Zéé
addikt

huhuuu mit fogsz kapni az első mondatodért... :D
használt piac adja, bár a 600k az pöppet kevés, ha tényleg nagyon-nagyon komolyan gondolod. Csak a stúdió berendezésre, világításra, meg a fényterelő bixbaxokra el lehet ennyit költeni.
Vázból D7k, D7100, (szűkösen talán FX D700 beleférhet) obiból nézz valami finom fényerős fixet. pl 85/1.8 portréra, fényekhez meg nem értek, de műtermezni valami állandó fényű stúdiólámpa, vagy villanjkörte szett lesz a barátod.
Amúgy meg fotótanfolyam, könyvek, workshopok, türelmes modellek, sminkesek, fodrászok, és kitartás biztos kell majd még :)

Just a simple Lineman...

(#14644) #40935168 válasza cipofuzo87 (#14638) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kicsit jó lenne tudni többet a múltadról, mid volt eddig (felszerelés, gépváz, üvegek, technika), milyen fotós előéleted van (vagy nincs), ilyesmiket.

Alapvető igazság azonban, hogy fotókat állványról is és anélkül is lehet csinálni. :DDD Sík amatőrként is. :DD Tehát nem ezen fog múlni.

@ JB: [link] :D

(#14645) aleister válasza cipofuzo87 (#14638) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem először dönts úgy, hogy tehetséges amatőr fotóssá akarj válni.
Ha ez sikerült, akkor térjünk vissza az eredeti kérdésre. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14646) gab.m válasza #40935168 (#14644) üzenetére


gab.m
senior tag

De itt nincs múlt, nem érted? A jelen van, az pedig az, hogy 600k-ja van, és ő márpedig ebből instant profi fotós lesz. :W

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14647) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Hoppá, micsoda élet van itt, köszi a kommenteket :). Jól látjátok, fotós tapasztalatom tényleg minimális, de egy nehéz mérnöki szak elvégzése után bele fogok tanulni ebbe is. Kérlek ajánjatok egy könyvet, ami profi szintre felhoz elméleti tudásban, napokon belül feldolgozom. :)

[ Szerkesztve ]

(#14648) Balinov válasza cipofuzo87 (#14647) üzenetére


Balinov
félisten

egy konvy? egy egesz konyvtar, ebook kell. Adott szinten meg lehet szvsz tanulni, de szvsz ahoz, hogy rendesen meg is elj belole, tehetseg is kell.

aleister-rel ertek 100%-ig egyet. :R

Sok sikert amugy!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14649) Gulyopapa válasza cipofuzo87 (#14647) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Könyvből soha nem fogsz megtanulni fotózni. Kézbe kell venni a gépet és fotózni ...
Én 35 éve fotózom, nem is vagyok béna, de nem nevezném magam profi fotósnak.
Valószínűleg soha nem is leszek az.
Amúgy pedig, hiába lesz "pro" felszerelésed, attól még nem leszel pro, ez egy folyamat ...
Vegyél egy Nikon D7000 vázat, egy 50 1.8 G vagy egy 85 1.8 G-t + egy jó közepes vakut.
Ezekkel már el lehet indulni.
Világítás technikához nem értek.

[ Szerkesztve ]

(#14650) gab.m válasza cipofuzo87 (#14647) üzenetére


gab.m
senior tag

Vegyél használtan egy D90-et 18-105ös obival, meg mondjuk egy 50 1.8 D-t. Egy ilyen szettel elég sok mindent meg lehet csinálni, és kijön kb. 150ből. Fotózz, olvass, tanulj, és felejtsd el az ilyen hülyeségeket, hogy te egyik pillanatról a másikra profi fotós akarsz lenni.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.