Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) atok666 válasza aleister (#14450) üzenetére


atok666
őstag

~550euro a G verzio

Atok

mas: erdekes df > d4s @ high iso

[ Szerkesztve ]

(#14452) aleister válasza atok666 (#14451) üzenetére


aleister
veterán

Hmm...nem is tudom miért írtam oda a G-t. :)
Akkor maradjunk a sima AF és AF-D-nél. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14453) *Ropi* válasza dabgergo (#14445) üzenetére


*Ropi*
félisten

Annyira felhúztad a sötét részeket, hogy nem bírja a szenzor, plusz a 16 Bit ---> 8 Bit átalakítás során árnyalatokat vesztesz, ami ilyen bandingos blokkosodásban jelentkezik. Ezt súlyosbítják még ráadásként a drasztikus dinamikacsökkenés után a jpeg tömörítéssel, a zaj struktúrájának sérülései miatt hozzáadódó hibák.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14454) forceberg válasza aleister (#14450) üzenetére


forceberg
veterán

Azért elég nagy a szakadék, főleg árban a D és a VR-es G között.
Ha a D-s mellett döntesz, a 105-ös Sigmát is érdemes megnézni.
A G-s mellett meg a 105 OS HSM-et... :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14455) Motaba78 válasza aleister (#14450) üzenetére


Motaba78
őstag

próbára egy sigma 105/2,8 OS HSM-et tudok, ha érdekes lehet, szfváron tudod próbálni.

(#14456) #40935168 válasza aleister (#14450) üzenetére


#40935168
törölt tag

A Nikkoroknak nem csak a képe jó, hanem a fókusza is pontos.. :U
A többinek csak a képe. :D

(#14457) #40935168 válasza atok666 (#14451) üzenetére


#40935168
törölt tag

Rohadt Df.. nagyon fáj a fogam egy olyan kis csodára. :K Meg egy A7R-re is :D Istenem, kütyübuzi vagyok. :DDD

De azért a 800-as jól tartja magát :B :U

(#14458) atok666 válasza #40935168 (#14457) üzenetére


atok666
őstag

Csereld le a 800at. (De meg lehetoleg a tali elott :D)

Atok

(#14459) #40935168 válasza atok666 (#14458) üzenetére


#40935168
törölt tag

:DDD :N

(#14460) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Most tervezem egy Nikon DSLR megvételét, most, hogy itt a kisbaba, szükség van egy rendes gépre, amivel szépen lehet fotózni szobában is és persze másra is kell majd, de szigorúan hobby szinten (egy Pana FZ20-at cserélnék le erre, gondolom nagy előrelépés lenne).

Bátyámnak D50-e van, szereti nagyon. Ő érthető módon a D3100-at ajánlotta, de az sehogy sem fér bele a keretbe.
Most nézegetem a használt D50-eseket és a D40-et. Ti melyiket ajánlanátok és miért?
D50 mellett szól, hogy olcsóbbak hozzá az objektívek, D40 mellett, hogy kisebb, újabb, talán a képe is jobb, de drágák az obik. Mondjuk én nulláról indulok, így nem szempont, hogy mi van otthon:)

A tele egyáltalán nem érdekel (még), az alap kit 18-55 VR jó lesz az elején, utána pedig egy 50/1.8 D vagy G (annak függvényében, hogy melyik váz lesz) és még egy rendes vaku is kellene, SB400 (ha lenne egy normális áron használtan) vagy ez a Yongnuo YN 465, bár ez utóbbi elég nagy, kérdés fogok-e itthon ezzel a toronnyal manőverezni.

Amiket nézegettem D50 és D40 az kb 8-13e expo körül van, árban 50 körül lenne rá, később venném meg az 50/1.8-at, előtte talán a vakut.

Mit tanácsoltok?

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14461) Freddy76 válasza gurabli (#14460) üzenetére


Freddy76
addikt

Azt azért vedd számításba, hogy csecsemőt még indirekt módon sem tanácsos vakuzni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14462) Larry303 válasza gurabli (#14460) üzenetére


Larry303
addikt

fordítva...
az elején nem szabad vakuzni, semilyen szinten! olyan fél éves korától talán indirekt módon párszor...
szal én első körben 50 1,8, és inkább a G mert szükség lesz az 1,8 ra. vázbólis olyasmi kéne ami jobban bírja az isot...sztem inkább spórold össze valahogy...nem két hétre veszed a cuccot, és azokat a pillanatokat soha nem lehet visszahozni majd...

-boci gyorsabban körmölt.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14463) gurabli válasza Larry303 (#14462) üzenetére


gurabli
senior tag

Ezt nem tudtam, hogy indirekt módon sem szabad vakut használni babáknál, köszönet :R Direkt módon tudom, hogy nem szabad...

Mire is spóroljak? D40 + 50 1.8 G? Ez így jó választás lenne?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14464) Freddy76 válasza gurabli (#14463) üzenetére


Freddy76
addikt

A vaku fényét többféleképpen tudod pótolni. Az egyik, ha veszel egy fényerős obit, az 50/1.8 egy nagyon jó választás. A másik az iso emelése, ami azért d40/50 esetén nem fog menni a végtelenségig, de annyira nem vészes a helyzet. Sokat dob a képeiden, ha valamennyire elmélyedsz az utómunkában.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14465) anaqer válasza gurabli (#14463) üzenetére


anaqer
veterán

1) A D50 már egy nagyon muzeális darab fos LCD-vel - és lehet, hogy az AF-D lencsék alja valamivel olcsóbb, viszont sokkal hangosabbak (és nem ritkán lassabbak is), mint egy AF-S megoldás. Abszolút minimumnak D40, de már D60-ok is vannak alig pár rugóval drágábban (beépített szenzor-tisztítás + 10MP-ből végszükség esetén meg már lehet croppolni is kicsit, lásd még:

2) Nem értek gyerekekhez, de a nagyon aprókhoz talán a 35mm 1.8G-t szerencsésebbnek gondolnám DX-en... nem kell annyira kihátrálni vele, lehet esetleg balkéz-kölyök jobbkéz-gép dolgokat is csinálni, stb.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14466) t_a_m_a_s válasza gurabli (#14460) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

D40 * 35/1,8.

Annyi fényt azért mindig tudsz csinálni, hogy ezzel meg mondjuk Iso400 (nagyon max800) használatával megoldjad a problémát, azért a csecsemő nem fényérzékeny :) A miénk éjszaka egy olvasólámpa fényénél simán aludt...

Nagyon szigorúan szvsz, de körülnézve facebookon, rendesen kapják a gyerekek a fényt a beépített mókusvillantóktól, aztán mégis felnőnek. Nem kell ezt a vakuzás dolgot sem túlmisztifikálni, szimplán ésszel kell bánni a vakuval. Oké, én sem vakuztam a gyereket kb fél éves koráig, de ha egyszer-egyszer szükség volt rá mindenképpen, akkor azért villantottam, jelentem túlélte ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#14467) aleister válasza forceberg (#14454) üzenetére


aleister
veterán

A VR és az OS egyelőre kizárva. Valamint az OS Sigma helyett, tán érdemes lenne a 150-es felé kacsintgatni. Konkrétan makróra kellene, de nem akarok úgy nagyobb összeget kiadni, hogy nem biztos, hogy bejön ez a fotózási terület. Hétvégén rákattantam, de múló szeszély miatt 100+ k-t sokkalok.

Első körben valami állati régi makró obi gyűrűzésére gondoltam. Pl a Micro Nikkor 55 f3.5 1:2-es leképezést tud, és 20-tól már van béjen. Régen a P auto non-AI verzió állítólag legendás volt, kár hogy ez tudtommal közvetlenül nem fog működni a modern vázakkal. Ellenben ha fordító gyűrűzök, akkor ez úgyis mindegy. :)

(#14455) Motaba78:
Köszi a lehetőséget! Ha aktuális lesz, élni fogok vele. :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14468) gurabli


gurabli
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Elképzelhető, hogy meg tudom oldani az új D310-est 18-55 VR kit megvételét, de akkor már elég komoly költségekbe verem magam:) Viszont van egy új, garanciális gépem. Ha ezt megveszem, egy jó darabig nem tudok majd rá költeni, így másik objektívre és vakura csak jóval később lesz keret (50/1.8 az elsődleges cél).

Ken Rockwell oldalán is kizárólag jót olvastam a D3100 kitről, valóban ennyire jó gép (egy amatőrnek, aki szeretne nagyon jó minőségű képeket, és nem fog pl. teléket, egyéb spéci obikat vásárolni, max később egy SB400-as vakut és egy 50/1,8-as (vagy más portrés) obit, ha lesz rá keret). Fényképezni főleg a család, gyerekek.

Esetleg marad még az említett D40 vagy D50 használtan, kb. fele áron, az is kitben, de ugye használtan és 10-15e expoval. Hajlok a D40 kit felé, 10e expoval, mert azt pont fele annyiért meg tudom venni, kérdés, hogy mennyire rizikós. A tudása szerintem számomra elegendő lenne, mert a D50-est használtam és nagyon jó volt képminőségre, így ha azt már tudom, nekem nem kell jobb:)

Köszönet!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14469) Larry303 válasza gurabli (#14468) üzenetére


Larry303
addikt

szerintem megpróbálhatod d50et, és ha igazán bátor vagy elég neked a fix 50es...nem kell kitobi...később majd veszel inkább egy 18-105 helyette...az elején bőven elég az 50es én az első pár hónapban csak azzal fotoztam a gyerkőcöt, most lassan másfél éves, de még most is ezt használom portrézni....első 7-8 hónapig még bőven lesz időd komponálni, megtervezni mit akarsz, és majd utánna jöhet sztem vmi nagyobb látószög. én 35-vel nem portréznék, nagyon közel kell hozzá menned szvsz.

aleister: én makroztam régen az 55 2,8 al, szerettem nagyon, közgyűrűvel 1:1 re képes, és ha nem kell autofokusz akkor jó választás lehet szvsz ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14470) t_a_m_a_s válasza gurabli (#14468) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A D40 10k expóval nem sokat volt használva, az biztos. Az legalább 5-6 éves váz, én az enyémbe évente teszek 6-7 ezret...

Holnap majd jól beletépünk...

(#14471) aleister válasza Larry303 (#14469) üzenetére


aleister
veterán

Köszi az infót!
Azt nézem, hogy van olyan f2.8-as 55-ös, ami tud alapban 1:1-et is. No meg ezek már AIS és AF obik. Az f 3.5 sajna non/pre AI.

Durva egyébként...min 8 fajta üveg van erre az 55mm micro tartományra.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14472) Larry303 válasza aleister (#14471) üzenetére


Larry303
addikt

én az ai-s t használtam, igaz dx en, de brutál éles volt...ez csak közgyűrűvel tud 1:1
volt élességvisszajelzés, fénymérés is vele...az utolsó kivételével azzal készültek...az már a 105essel van...nem nagy szám egyik kép sem, de azért lehet következtetni a tudásáról.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14473) aleister válasza Larry303 (#14472) üzenetére


aleister
veterán

Szépek a színek!
Fordítógyűrűvel nem próbálkoztál?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14474) gurabli válasza Larry303 (#14469) üzenetére


gurabli
senior tag

Most úgy áll, hogy D40 kit lesz használtan, ha nem jön össze, akkor D3100 kit új, de nem szeretnék annyit kiadni érte, nekem tökéletes lenne a D40. Aztán arra kell még egy 50/1.8 G AF-S, ami nem olcsó mulatság (tudtok valahol jóárúsítva:)) és egy SB400 szintű vaku (ha van elfogadható, de olcsóbb megoldás, megírhatjátok).

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14475) imyourfriend válasza gurabli (#14474) üzenetére


imyourfriend
őstag

Esetleg iranyjelzos topicban van d3100+ kit objektiv keves expoval. En nem ajanlanam uj vaz vetelet. Inkabb hivj el egy hozzaertot aki atnezi neked a szerelest amit szandekozol venni. Meghirdeted a kitobit vagy megveszef a vazat egyedul.

(#14476) Byk01 válasza gurabli (#14474) üzenetére


Byk01
senior tag

Szerintem az 50/1.8-at nyugodtan megpróbálhatod szintén használtan. Úgy 40-45 ezerből kijön.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#14477) Larry303 válasza Byk01 (#14476) üzenetére


Larry303
addikt

az egészet használtam venném én is

aleister: csak közgyűrűvel

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14478) Byk01 válasza Larry303 (#14477) üzenetére


Byk01
senior tag

D40-et máshogy nem is kapsz :)
D3100-et igen, de valóban nem érdemes azt sem újan venni, simán lehet garis példányokat találni óccón.

SB-400-at meg én magamnak meg sehogy nem vennék, erősen túlárazottnak tűnik. Akkor már inkább valami kínai csodát feleannyiért.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#14479) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Tamron 18-270 VC és 70-300 VC közül melyiket lenne érdemesebb választanom?

Amennyiben az utóbbit, jobb-e mint a Nikon 70-300 VR?

Ahogy látom árban körülbelül mind egy kategória.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14480) aleister válasza r3dsnake (#14479) üzenetére


aleister
veterán

Mi a célod vele?
Az előbbi ultrazúm, az utóbbi tele.

A Nikon és a Tami kb egy szinten van. Az utóbbit szoktuk ajánlani a jobb stabi, több gari, és olcsóbb ár miatt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14481) r3dsnake válasza aleister (#14480) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Van egy 18-105-öm, igazából vagy ez mellé, vagy ennek a helyére kéne az obi. Ha a 18-270 lenne, akkor értelemszerűen eladnám a 18-105-öt.

Maga a cél/téma az állatfotózás lenne, főleg farkasok. Itt viszont lehet, hogy előnyösebb lenne, ha a nagylátótól a teléig elég nagy tartományt fedne le az obi, mert a farkasok közelében lennék. A kérdés az, hogy hozná-e azt a minőséget, mint a 18-105?

Plusz van egy 1.8-as 50-es fix, amit feldobnék néha közben.

[ Szerkesztve ]

(#14482) gurabli válasza Byk01 (#14476) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm ismét a válaszokat!

Lehet, hogy sikerül egy d3100-at tiszta újan 75e körül kit obival és táskával megvennem, 3 év garancia, stb, az már viszont nagyon jó vétel, nem? Nem lenne érdemes bármi használtat keresni...

Amit olvastam a neten (pl. Ken Rockwell, de más helyeken is), gyakorlatilag nem létezik ma jobb választás amatőr számára a D3100-nál, alap dolgokra, család, stb.

Mennyire rizikós 50/1.8-at használtan venni? Pl. a fókuszmotor, akármi meghibásodása miatt?

Vakuból, ha nem SB400, akkor mit érdemes, ami azért nem esik szét a kezemben:) Valóban drága az SB400.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14483) Freddy76 válasza gurabli (#14482) üzenetére


Freddy76
addikt

Az marha jó vétel. Ezen az áron lehet, hogy tényleg nincs annál jobb...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14484) imyourfriend válasza r3dsnake (#14481) üzenetére


imyourfriend
őstag

18-270-et kerüld akkor szerintem. Az ilyen ultrazoomok általában kompromisszumosak és a rajzolatuk illetve élességük nem túl jó (nem f/8-f/11-es tartományról beszélek). Ezek annak vannak kitalálva aki nem foglalkozik annyit a dologgal, felcsap egy obit és nem akarja cserélgetni pl turisták. Hidd el DX-en egy 70-300-as objektív megfelel erre a célra, a stabilizátoros sokkalta jobban teljesít a 18-270-es ultrazoomnál. 70-300-as Tamront vagy Nikkort javaslom.

(#14482) gurabli: 50mm f/1.8G az az objektív amelyet keresel, ezt az objektívet annyian keresik hogy több a kereslet belőle mint a kínálat ahogy látom. Emellett jól el lett találva az objektív, nem kell félni hogy elromlik benne a motor (fórumtárstól vettem postán egy példányt pár hónapja, tökéletesen teszi a dolgát mióta megérkezett). :)

[ Szerkesztve ]

(#14485) *Ropi* válasza r3dsnake (#14481) üzenetére


*Ropi*
félisten

Farkasokhoz gondolom nem lehet közel menni, egy olyan tele viszont a hosszabbik végén elég rossz fényerővel rendelkezik, hacsak nem L-es (ráadásul fix: a vadfotós ismerőseim 100-400L, 300/2.8L, 400/5.6L üvegekkel portyáznak). Azok meg eléggé zsebbenyúlósak. ;) Persze lehet kisebbet olcsóbban is, de akkor "kis pénz, kis foci". ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14486) aleister válasza r3dsnake (#14481) üzenetére


aleister
veterán

A 18-270 szerintem retek. :)
Egyetlen dologra jó, oltári nagy átfogása van. Tán a legnagyobb dslr-nél.

Lusta fotósoknak jó választás lehet, de ha minőséget akarsz, akkor elfelejted. Ezzel szemben a 70-300 nagyon jó kis üveg. Én még FX-en is ezt használom. 220 körül kezd kifogyni szuflából, de ennyi pénzért nagyon jó vétel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14487) grabber


grabber
addikt

Próbálok nem hülyeséget kérdezni,de ezt csak utólag tudom meg :D

Ha az obi motoros+váz is,akkor tudok választani a két motor közül melyik működjön?Gondolom igen és mindig érdemes a váz motorját használni?

(#14488) r3dsnake válasza *Ropi* (#14485) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem vadon élő farkasok, úgyhogy közeli képek is készülnének.

Köszi mindenkinek az infót, valszeg a 70-300 lesz.

(#14489) aleister válasza grabber (#14487) üzenetére


aleister
veterán

Nem sajnos.
A beépített mocis obiknál nincs kivezetése a kardántengely hajtásnak.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14490) imyourfriend válasza grabber (#14487) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ha mindkét eszközben van beépített fókuszmotor és mindkettő be van kapcsolva (jelen pillanatban legyen m/a és m mód, ugye m/a-ban van bekapcsolva az objektív) akkor elektronikus úton adja a jelet a váz az objektívnek, és úgy vezérli az objektív fókuszmotorját. Viszont ha vagy a vázon lévő kapcsolót vagy az objektíven lévő kapcsolót M azaz manual módba teszed akkor a váz nem ad jelet az objektívnek, lényegtelen melyik kapcsolót állítottad M állásba. A vázon azért van kapcsoló mert a nem belső motoros objektíveket (pl 10,5mm f2.8-as nikkor) manuálisan szeretnéd vezérelni, azokon nincs kapcsoló és az M módhoz a vázon lévőt kell kapcsoljad. Remélem érthető volt a válasz. :)

(#14491) grabber


grabber
addikt

Köszönöm,értem.Csak nem volt tiszta még is melyik működik ebben az esetben.

(#14492) aleister


aleister
veterán

Hölgyeim és Uraim a Beszélj sokat, mondj keveset mai számát láthatták.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14493) #40935168 válasza aleister (#14492) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ne is mondd, felsóhajtottam, hogy ezt most miért is kellett..
Én sem szoktam mindig rövideket írni, de legalább a kérdésre válaszolok :D

Anyám borogass.

(#14494) imyourfriend válasza #40935168 (#14493) üzenetére


imyourfriend
őstag

Offolni se offoltál még egy hsz-t se a topicba, ugye? Ha már a szentfazék kategóriára gondolunk ahogy Gulyopapa mondaná. Akárcsak a (#14448). hozzászólást nézzük, azt kérdezte az illető hogy hova mit érdemes, de azt nem kérdezték hogy mi történik a képpel ha feltöltöd Facebookra. Béke van.

[ Szerkesztve ]

(#14495) #40935168 válasza imyourfriend (#14494) üzenetére


#40935168
törölt tag

Dehogynem. De az megengedett, ugyebár azért van ott az OFF gomb. De Te ON-ba írtál kiseposz terjedelmű olyan offot, ami nem a kérdésre ad választ. :DDD Azt kb. megadta aleister Előtted, kettő mondatban.

[ Szerkesztve ]

(#14496) gab.m válasza #40935168 (#14495) üzenetére


gab.m
senior tag

Ne etesd :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14497) gytibi75n


gytibi75n
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Nikon D3200-am 18-105-ös objektívvel. Szeretnék makró fotózni. Elsősorban természetben fotóznék makrót, virágokat közelről, illetve fákon virágokat, amik messzebb vannak. Mit tudnátok ajánlani? Mit érdemes használni, külön makró obejktívet, előtétlencsét vagy fordítógyűrűt? Ha tudnátok légyszi típusokat is írjatok.

Az infókat előre is köszönöm.

(#14498) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#14485) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

hacsak nem L-es

A Nikonnak nagyon kevés L-es üvege van... ;] :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#14499) gurabli


gurabli
senior tag

Most, hogy hamarosan lesz egy dsrl masinám, jó lenne minél jobban megismerkedni az alapokkal. Melyik könyvet ajánlanátok, ahol a (digitális)fényképezésről a legtöbbet meg lehet tudni, egészen az alapoktól a profi dolgokig? Amolyan Photoshop Bible szerű könyvre gondolok, nem a dummies kiadásokra:) Lehet angolul is, de jó lenne akár magyarul és angolul is. Köszönet!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14500) #40935168 válasza t_a_m_a_s (#14498) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sajnos.. :U

;]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.