Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) szeva000 válasza torzo (#23000) üzenetére


szeva000
addikt

Ez is jó fókuszált :D nem azzal van a baj...Azzal,hogy mindig fos valami...ez a nikon....úgy érzem ennyi volt---Í
Még majd alszok párat rá,de sztem az lesz.
Majd bizta veszek másik milláért mégegy nikon vázat,mert majd az hátha, mikor már látni a D750 hibáit :)

[ Szerkesztve ]

(#23002) *Ropi* válasza torzo (#22994) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt is vedd figyelembe, hogy a D800 36 MP-én már kevés a reciprokszabály: rövidebb záridők kellenek, mert sokkal könnyebben bemozdul. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23003) m3ss válasza szeva000 (#22999) üzenetére


m3ss
veterán

"Csak tudnám,hogy mitől lett rossz egyik napról a másikra....."
mondjuk az tenyleg eleg erdekes...ilyet nem kellene csinalnia. vagy lehet kulonbozo szinhomerskletu vilagitasokra mas korrekcio kellene? erre en gyanakodtam amikor nikonom volt..de lehet nem ez volt, akkor targytavonkent annyira nem nezegettem az obikat.
nalam canonon inkabb emiatt voltak problemak.
lehet targytav gondok vannak nalad is, vagy zoom egyik meg masik vegen mas korrekciot kerne.de az is lehet shiftel :DDD ejjen a dslr. de en most inkabb nem is panaszkodok, durvan pontos most az egesz szettem.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#23004) torzo válasza *Ropi* (#23002) üzenetére


torzo
Ármester

Van erre valami tapasztalat? Mennyire nem érvényes a reciprokszabály? gyutáv +50%-kal számolva már jó?
Ödéma3 és nem lenne gond. Jól gond-olom ? :D :D

[ Szerkesztve ]

(#23005) szeva000 válasza m3ss (#23003) üzenetére


szeva000
addikt

mondom...mikor leraktam este,semmi gondja nem volt....másnap bekapcs és ez fogadott...pontosan fel sem tűnt akkor.Ellőttem vagy 200képet, akkor néztem rá a képekre :D
Úgy legalább a 24-70 hasznáálható aránylag,ha fent van a vaku :)
Viszont levéve, kint szabadban már teljesen más kalibráció kell.....A 70-200 200-on -17-en penge is csak a TC már halott ügy.
Az eredeti korrekciókkal a 24-70-es tami -3 volt, a 70-200 szinte nullás. TC1.4-el -7 a TC20-al meg +5.
Ja, és volt egy olyan nap,mikor helyrejött a váz :D...1 csodanap :D

(#23006) *Ropi* válasza m3ss (#23003) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nikonnál közismert a WB változása miatti AF hiba. Pl. neonfénynél, vagy egyes vakuvezérlők (Pixel King, YN622) AF segédfényével a D800 és a D4 is rosszabbul fókuszál, mint nélküle.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23007) szeva000 válasza *Ropi* (#23006) üzenetére


szeva000
addikt

az YN622 TX segédfényénél nálam is egyértelműen rosszabb fókusz volt eredetileg is....nem is használtam soha :)

(#23008) m3ss válasza *Ropi* (#23006) üzenetére


m3ss
veterán

hehe. pedig irigylem az af segedfenyt mindig a nikonoktol. nem is ertem nekunk miert nincs.
amugy epp most jottek meg a 622c-k. bar a kijelzos trigger meg nem, de gondolom azon is lesz af assist. ne is hasznaljam? vagy nalunk nem art?

mokas ez a ttl trigger. olyan szep, konzisztens backlightot csinal a macskanak ttl-ben, orom nezni :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#23009) Balinov válasza torzo (#22994) üzenetére


Balinov
félisten

lehet, hulyeseget beszelek, keretik mellozni a hsz-t, ha igen, de D8x0-ekben van crop mod, nem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23010) torzo válasza Balinov (#23009) üzenetére


torzo
Ármester

Minden Nikon FF-ben van crop mód csak akkor bukod a felbontást. A d7k1 24 MP aps-c méreten AA szűrő nélkül brutális felbontást ad elméletben. FF-re számolva 60MP. :Y
Viszont zajban meg ott vagyok vele, ahol a part szakad, ha iso-t kell emelni. És sz@r fényben sz@r az af is. A D800 AF jobb volt. :K

(#23011) JohnyBlue válasza m3ss (#23008) üzenetére


JohnyBlue
őstag

pedig irigylem az af segedfenyt mindig a nikonoktol

félhomályban sötét öltönyön is talál fogást a középső fókusz kocka (haddé). Innentől fogva nagyívben nem izgat, hogy van e a vázon zseblámpa:)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#23012) *Ropi* válasza m3ss (#23008) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hogy a 6D AF rendszerével mit tud arról nincs tapasztalatom, de az enyémnek nem kell AF segédfény. :D Szó szerint: anélkül is 100%-os találati rátája volt szélső AF pontokkal, ráadásul olyan fényszegény környezetben, ahol ISO 12800 volt az alap.

A TX-et nem kellett volna tavasz előtt megrendelned (én is ezért nem vettem még: szerintem mondtam is korábban), mert sok bolt még a régi HW / SW revíziót árulja, aminek a rádiós része vagy működik pár méteren túl is, vagy nem... ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23013) aleister válasza torzo (#23000) üzenetére


aleister
veterán

Törőékes mattüveg és manuál obi. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#23014) m3ss


m3ss
veterán

tenyleg talal vaksotetben is, csak furcsallom hogy nalunk nincs...croppos canonokon sincs?

(#23012) *Ropi* ennek orulok. majd reklamalok az eladonal ha rossz.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#23015) torzo válasza aleister (#23013) üzenetére


torzo
Ármester

Mozgó témára meg pillanatragasztó! :DDD

(#23016) szeva000 válasza torzo (#23015) üzenetére


szeva000
addikt

meg kipreparálva is jól mutat egy bagoly...egyszer úgy fotóztam egyet...észre sem vették :D :D

(#23017) aleister válasza torzo (#23015) üzenetére


aleister
veterán

Farkascsapda. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#23018) hemaka válasza m3ss (#23014) üzenetére


hemaka
nagyúr

Vaku villogtatas volt regen. (30d)

(#23019) Ed Parker válasza *Ropi* (#23012) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez azert erősen ojjektívfüggő, egyszer tekerj fel egy 100L-t ;]

(#23020) Larry303 válasza torzo (#22994) üzenetére


Larry303
addikt

kicsit szebben hangzik, hogy kevés fénynél gyengélkedő AF-fel

de azért jó lenne ha megnyugtatnátok :DDD tervezem a 610est, kb 2 kattintásra vagyok tőle, illetve már megvannak a kinézett üvegek is hozzá...pont a dx en megismert (khmm megutált) fokuszrendszere miatt nem ugrottam bele egyelőre, viszont kipróbálva (600as) illetve neten olvasva egyértelműen máshogy muzsikál FX en mint DX en, most akkor mi legyen, basszam ki a pixxx- ba az egész szettet? -mondjuk nekem most minden atom pontos, ami fokuszhibás az durván az, szal vagy user error, vagy kilogott az érzékelő a kis négyzetből és azért harapott mellé, kb 20ból kb 1 max 2 kép.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#23021) #40935168 válasza m3ss (#23003) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az enyém is durván pontos.. :))

@torzo, szeva000: amúgy nincs szent grál, attól függ, mire kell. Ha nem kell a magas iso, jó a D7100, ha kell, akkor D800, ha ultramagas kell, akkor 6D, ha dinamika kell és tájkép, akkor megint D800, ha sport/eksön kell, akkor Canon 7D, ha atompontos AF kell viszonylag mozdulatlan témával, de a 16 megapiel elég, cserébe nagy iso-t FX-et megszégyenítő szinten tűri, akkor meg APS-C-s Fuji X-T1 a kissé körülményes(nek mondott) nem-bayer X-Trans szenzorával. Muhaha. :))

(#23022) #40935168 válasza torzo (#23010) üzenetére


#40935168
törölt tag

A D800 AF mocsok jó sötétben is. Igaz nekem segédfény ON volt mindig, mármint gyári alapbeállításon, de bármilyen karácsonyi félhomályban a fa mellett ha lőttem, az oda tette. Szegény kis Olympus meg most hajlamos kevés fényben huntingolni :)) de hát nem ezért vettem :) - mondjuk a focus peaking fasza cucc.. :U

A 800 fókuszában az a poén, hogy a sötét utcánkat mikor hülyére expóztam nagy záridővel, szintén szuperül ráállt azonnal akármire. Szomszéd kocsija, oszlopok, bármi. Pedig oda az AF segédfény már nemigen ér el, nem lézer ez.. ;) Meg eléggé üvegfüggő, 50 1.4G-nél szerintem a Tejútra is pontosan rááll :)) pedig néhány százezer évbe beletelne, mire a messzebbi csillagokik elér és visszatér az AF segédfény 1-2 maradék fotonja :))

Voltam salsa buliban, fotóztam vele, na ott volt néha mellélövészet. De ott a WB úgy imbolygott, hogy kézzel lekövetni kb. k.o. Egyszer kék diszkófény, aztán zöld, aztán piros, aztán sárga, aztán fehér, aztán ezek feles arányban egymással tetszőleges ismétléses kombinációban :D + hozzá két diszkógömb és akkor állj korrekt WB-re, na meg hipersebességgel mozgó egyedek egy salsa tánciskolából. GLHF :D Esélytelen volt. A Nikonok jól tűrik a kéket-zöldet és a vörössel állnak hadilábon, ezért olyan wb-re álltam kézzel, amiben a vörös a legjobban mutat és a legkevésbé ég ki (kifog amúgy így is), aztán hajrá. 10% kuka lett így is, AF miatt.

[ Szerkesztve ]

(#23023) JohnyBlue válasza #40935168 (#23022) üzenetére


JohnyBlue
őstag

ha kell akkor adok egy oly rendszervakut és akkor lesz segédfényed.. ;P

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#23024) #40935168 válasza JohnyBlue (#23023) üzenetére


#40935168
törölt tag

Minek ? Ezen van vaku :P ;)

(#23025) JohnyBlue válasza #40935168 (#23024) üzenetére


JohnyBlue
őstag

:C :R

Jajj mostlátom csak, hogy a pl5 ben már van AF pilács :B :U Akkor nem kapsz vakut :P

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#23026) m3ss válasza #40935168 (#23021) üzenetére


m3ss
veterán

hadde 25600 soocraw. zajszures, elesites nelkul...vagyis lr default 25 sharpening. vmi szirszar canon televel a vegen nyitva.
nnaaajtvizson. nagylatoval autoisoval neha belefutok a 25600-as felso limitembe :D siman lehet vallalhato kepeket csinalni vele.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#23027) cOxeR válasza m3ss (#23026) üzenetére


cOxeR
Ármester

"szirszar" :C

(#23028) *Ropi* válasza m3ss (#23014) üzenetére


*Ropi*
félisten

2-3-4 számjegyű Canonokon a vaku stroboszkópszerű villogása az AF segédfény.

Akkor nagyon imádkozz, mert a visszapostázása kb. annyiba kerül, mint egy új szett. ;)

(#23019) Ed Parker: A sprintert is megfogja...Alvás közben. ;] ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23029) #40935168 válasza m3ss (#23026) üzenetére


#40935168
törölt tag

Wow klassz, tényleg nightvision, csak hiányolom a zöldet belőle, tedd már rá kérlek... :DDD ;)

(#23030) torzo válasza #40935168 (#23022) üzenetére


torzo
Ármester

Jaaajjjj, ne is mondd! Ekkora barmot, mint én! Klerooooooooooóóóóóóóóó! Visszaveszeeeeem! :W :W :W :W
Ja, X-T1 tényleg brutál, hogy mit eltűr magas iso-n, de az af gyengusz, lassú. Ha tudná kicsit gyorsabban, a dslr azonnal menne a levesbe! :K :K
De hiába kínáltam neked, hogy gyötörd meg! Nem bírod a szagát? :F

[ Szerkesztve ]

(#23031) Ed Parker válasza *Ropi* (#23028) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen, ebben egyetértünk, ha van elég fény és egyszer talál fókuszt :DD

Viszont 70-200II-vel bármit :)

(#23032) Fandango válasza torzo (#23030) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen szituacioban talaltad az X-T1 af-t lassunak, gyengenek?

(#23033) Freddy76 válasza Fandango (#23032) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez viszonyítás kérdése. Az x-e2 általában gyors (az x-t1 is kb. ilyen sebességű), de egy tükrösnél nyilván lassabb. Aki szembe szaladó négereket akar fotózni éjszaka, az egy tükrössel jobban jár. A fuji az 56/1.2-vel pedig csiga beltérben, ezen nincs mit szépíteni...

Persze ha választanom kellene, hogy a fókusz gyors legyen, vagy pontos, inkább az utóbbit választanám. Azaz választottam :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23034) torzo válasza Fandango (#23032) üzenetére


torzo
Ármester

Az x-t1 a nagy "szerelmem", ahogy neked is. Hihetetlen, mit tud.
De vadfotózásban, egyrészt mert nincs hozzá super-tele (igaz, ígérik a 80-400-at), másrészt a halálpontos af sajnos a dslr-hez képest mégiscsak lassú, még nincs ott, ahol szeretném. Elhiheted, a tükröst dobnám a kukába, ha lenne rá elég indokom. :K :K

Még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#23035) imyourfriend válasza torzo (#23030) üzenetére


imyourfriend
őstag

Azért egy FF+24-70 2.8G-t nem mostanában fogják "faképnél" hagyni más technológiák, pedig már vannak kihívók akár az X-T1 vagy a Sony A7R, vagy az Oly EM1 de amondó vagyok még sok víz lefolyik a Dunán amíg valóban megérkeznek erre a szintre összességében. :)

(#23036) Freddy76 válasza imyourfriend (#23035) üzenetére


Freddy76
addikt

Te most egy obit hasonlítasz egy vázhoz? Mindezt olyankor, amikor minden korodbeli hetero pasi a nőket hajtja valami buliban? Lol. Sőt, LOL.

Azért remélem, leszaladsz a kocsmába a potya sörökért :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23037) flash- válasza Freddy76 (#23036) üzenetére


flash-
veterán

hmm, ahhoz képest hogy ide már csak nagyon ritkán (1-2 havonta nézek be) nem érzem azt hogy bármiről le lennék maradva :)) :))

amúgy buék minden ide járó fotós és nem fotós ;] fórumozónak!
Jó fényeket, jó photoshop beállításokat mindenkinek:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#23038) cOxeR válasza Freddy76 (#23036) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, bíztam benned. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23039) #40935168 válasza torzo (#23030) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nyugi nyugi, felmegyek Pestre, megszaglászod a nyócázam, én meg az iksztéeggyet :K Egyébként abban is van 9 fázisalapú pötty a szenzoron, elvileg nem kéne tetűznie. Az OM-D E-M1 az E-M10-emhez képest például valamivel instantabb, illetve a huntingot hírből sem ismeri. A fázisalapú pontokkal odarántja nagyjából a fókuszt, a kontraszt alapúval ráfinomít és ollé. Ultimate megoldás.

Na majd azért megszaglászom, bár nem tervezek most nagy pénzt tartani fényképezőben (=marad az E-M10) de megtapiznám szívesen :K Lehet kitérek hitemből :DDD :B

(#23040) #40935168 válasza Freddy76 (#23036) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hagyd .. nem kattintott még stabilizált 75 150mm f/1.8-cal AA szűrő nélküli vázon.. :DDD

;]

[ Szerkesztve ]

(#23041) Mercutio_ válasza #40935168 (#23040) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mé, fuji xt-vel kattintott?:)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23042) #40935168 válasza Mercutio_ (#23041) üzenetére


#40935168
törölt tag

Valszeg nem, ki tudja. De azért tök jó, hogy vannak a milc világban is atom pozitív meglepik, meg ilyen állkaparás is a földről :K :D

(#23043) Larry303


Larry303
addikt

D610 tulajoktól kérhetnék véleményeket?
csak negativumok, hibák idegesítő dolgok érdekelnek....madarászás, sport stb téma nem érdekes, főleg természet-tájkép, tárgy-termék, portré lenne lődözve vele
ha személyes tapasztalat van a köv üvegekkel, az még jobb:
18-35 G -50 1,8G -85 1,8G -105VR

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#23044) torzo válasza Larry303 (#23043) üzenetére


torzo
Ármester

D600 (majdnem 610) 50,85 optikákkal hibátlan volt. (meg a 24-70-nel is, csak azt nem kérdezted).
Amire használni akarod, azzal nem lesz bajod.

(#23045) Larry303 válasza torzo (#23044) üzenetére


Larry303
addikt

ezekkel az üvegekkel, mivel ugye nincs lefedve a kereső, tág blendén újrakomponálva milyen eredményekkel lődöztél?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#23046) torzo válasza Larry303 (#23045) üzenetére


torzo
Ármester

Ezt most nem értem, de a tegnap után ezen nincs mit csodálkozni. Miért nincs lefedve a kereső az 50,85 optikákkal? Ezek FF optikák.
A kérdés, hogy milyen gyakran csúsztam ki a dof-ból az újrakomp során tágon? Biztos volt olyan is, de hát annak mi köze a géphez?
Lehet, hogy tényleg nem értem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#23047) forceberg válasza torzo (#23046) üzenetére


forceberg
veterán

Kicsi az AF terület-lefedettség...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#23048) #40935168 válasza torzo (#23046) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ahogy forceberg is mondja, a fázisalapú AF pontokra gondol sztem.

Ezt fedi le egy D600/610 a fókuszpontjaival.

Egy egészalakos, harmadoló környékére tett modell arca például már bőven kívül esik az AF pontokkal lefedett területen, tehát rá kell fókuszálni, arra tartva a gép egyik fókuszpontját (középsőt, vagy vmelyik szélsőt), majd így rögzített fókusszal visszaállni eredeti helyzetbe és katt. Ez kis mélységélességű üvegnél tágon elég gebaszos tud lenni, mert fókuszálás utáni visszaállás során a fotós szimplán az előbb rögzített fókuszsíkot elvesztheti, mögé vagy elé érkezik meg és kész a "homály".

(Ezzel szemben a LiveView és az ő kontraszt alapú fókuszmódszere az egész képernyőt lefedi és újrakomponálás sem kell, csak lassú).

(#23049) torzo válasza forceberg (#23047) üzenetére


torzo
Ármester

Ja, így már világos. Nos, igen, a d7100 után meg kell majd ezt szokni. Ettől függetlenül nem emlékszem, hogy bosszantóan sok malőr lett volna (10, max.20%) emiatt, pedig portréztam vele nem keveset. Szélső fókuszpont kiválasztásával jobb a helyzet újrakomp.nál, igaz, azok nem keresztszenzorosak.

Én ezt a Liveview módszert sosem használtam a tetűsége miatt. Mondjuk stúdióban vagy más erősen kontrollált helyzetben szóbajön.

[ Szerkesztve ]

(#23050) nesa válasza #40935168 (#23048) üzenetére


nesa
veterán

Ez epp anyit er mint a D40 en a 3 pont, de elmondhato hogy sok van, kar hogy ez DX be valo.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.