Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) flash- válasza forceberg (#14698) üzenetére


flash-
veterán

Egyáltalán nem fikázni akartam, nem is tehetném soha nem volt még kezemben tele, csak így elmondtam ami így elsőre a képről lejött hogy valami nem az igazi,de tudom nem is azért lett linkelve,hanem szemléltetésnél,csak pont mivel nem ismerem a többi telét így nem is tudok mihez viszonyítani csak ahhoz amivel van tapasztalatom.
elhiszem hogy jó obi:) bocsánat ha úgy jött le nektek hogy fikázni akarom mert nem nem erről van szó.
monduk nehéz téma(mármint a kép),mert a fő téma a textúrája miatt tűnhet pixelességnek is..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14702) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Érdekes teszt - Canon 5DMKIII vs. Nikon D800
Ez alapján nem tudnék dönteni hogy melyiket vegyem ... nincs tökéletes gép

(#14703) Freddy76 válasza imyourfriend (#14692) üzenetére


Freddy76
addikt

Kiscsillag, kb. négy hónapja letiltottam a privátjaidat, nekem te semmit nem linkeltél :N . És soha nem írtam, hogy a 35/1.8 szar, azt írtam, hogy az én vázamon, akárhogy is csiszoltam, szar volt. És pár embernek (akik velem, és veled ellentétben tudnak is fotózni, pl. m3ss, eastsider, nesa) ugyanezek voltak a tapasztalatai. De soha nem írtam, hogy a 35 általában szar. A d7000-ről sem állítottam ezt soha - sőt, mint tökéletesen működő vázat adtam el fórumtársnak (szemben egyesekkel, akik itt leírják, hogy szar a cucc, az indexen meg hibátlanként árulják).

Balinov, nem teljesen értem a hozzászólásodat... Szerk.; azt hiszem, mégis értem :D de nem biztos...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14704) #40935168 válasza Gulyopapa (#14702) üzenetére


#40935168
törölt tag

Alma és körte. Sztem simán eldönthető. Én is filóztam anno eleget. Attól függ, mire használod. Úgy nagy összességében mindkettő jó a nagy átlag képekre (tehát mindkettővel mehetsz kirándulni, nyaralni, stb), de aztán van, amiben az egyik domborít és van, amiben a másik.

Legnagyobb bajban az van, akinek van egy komplett üvegszettje egyik márkához és rájön, hogy neki a másik gépe kell. :U De aki amúgyis frissít vagy újravásárol szinte minden obit hozzá, annak relatív egyszerű a döntés.

@ Freddy: azt hogy kell ? Múltkor kérdeztem már vkitől, de ő sem tudta. :D

[ Szerkesztve ]

(#14705) imyourfriend válasza Freddy76 (#14703) üzenetére


imyourfriend
őstag

(#41264) (#41810) (#43633) (#46278) (#47563) első topic

(#2144) (#2185) (#2934) (#4141) (#11627) (#11737) (#11760) (#14611) mostani topic

Ahol azért úgy jött le, a 35-öst szarnak tartjátok. D7000-en nem próbáltam, de 600-ason kipróbálom (dx üveg ide vagy oda), amikor mások meg azt írják hogy 7000-esen a kedvenc üvegük volt.
Hibásan az én vázamon működött, de mint tesztelés után kiderült más vázakkal tökéletes eme markolat. Még jó hogy nem sikerült eladnom 20-ért, amikor 25ért visszavette a kereskedő. :) Nem kötelező vásárolni tőlem, viszont aki eddig vásárolt mondhatom mind elégedetten használják a portékát amit vettek. ;)

(#14706) fi:zi'k válasza #40935168 (#14704) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"annak relatív egyszerű a döntés."
Merthogy?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14707) Freddy76 válasza imyourfriend (#14705) üzenetére


Freddy76
addikt

Még egyszer: tanulj meg olvasni. Talán még nem késő.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14708) Larry303 válasza Freddy76 (#14707) üzenetére


Larry303
addikt

kezdek besokalni, felejtsük már az egészet

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14709) #40935168 válasza fi:zi'k (#14706) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem nezted vegig a video-t? De alatta a kommenteket is erdemes atolvasni.

Roviden: bar nincs nagy fps-e, mozgo celra jobb a Canon, studioba, tajra jobb a Nikon, keves fenyben jobb a Canon (amit alatta cafolnak, de lemereteztek a kepet, a video keszitoje meg igencsak pixelkukk), shadow visszahuzasban es dinamikaban a Nikon, AF kurvajo mindketto de sztem Canon inkabb, felbontokepesseg (reszletgazdagsag) Nikon, bla bla bla.

Telorol vagyok, ne gyotorj :D ;) ;)

En tudtam, h tajazni fogok sokat es modellfotozni, errol almodtam x eve. No meg makrohoz is rohadt jo a sok MP, csak annak neki kell futnom megegyszer :) mert elsore nem adta. De most tervezem talan ujra, probalok tanulni vkitol. De ha a makrot leszamitjuk, akkor is eldolt szamomra egyszeruen.

Korte. :D

(#14710) Freddy76 válasza Larry303 (#14708) üzenetére


Freddy76
addikt

Igazad van, legközelebb csak értelmes hozzászólásra reagálok itt.

Szóval Isten áldjon ;]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14711) anaqer


anaqer
veterán

Na, türelmetlenség miatt 28-105 lett egyelőre a tervezett 18-105 helyett.

Persze bukom vele az AF-t, a VR-t, meg a (ritkán használt) nagylátós véget is - de a makro, az átfogáshoz képest minimális torzítás, meg főleg a postaköltséggel együtt 16k-s ár elcsábított.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14712) Kleroo válasza anaqer (#14711) üzenetére


Kleroo
veterán

16k-ért nagyon jó, feltéve ha nem egy roncs :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14713) anaqer válasza Kleroo (#14712) üzenetére


anaqer
veterán

Hát, front/back lencsék nem karcosak, nem foltosak, csavarhúzóval tesztelve az AF mechanika is működni látszik, a gyűrűk úgy mozognak, ahogy elvárható (a zoomon a gumi nagyon kicsit megnyúlt, de tengelyirányban, azt meg pont leszarom), valamint ilyen tízperces gyors csattogtatás alapján az optika is rendben, semmi váratlan ghosting vagy egyéb artifact.

Mondjuk a drasztikusan megváltozott súlyeloszlást még szokni kell... (D40-en; eddig a kis kitobihoz meg pláne a pillesúlyú 50/1.8D-hez képest).

(Ja, meg a régi vékony nem-belecsippentős lenscap ami vele jött konkrétan egy kalap szar használhatósági szempontból... de hát ez legyen a legnagyobb problémám. :DDD )

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14714) Gulyopapa válasza #40935168 (#14704) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Neked ilyen van ?

[ Szerkesztve ]

(#14715) #40935168 válasza Gulyopapa (#14714) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem, nincs (még) :)

Atok - nagyon rendes volt - odaadta nekem a teljes obiparkját tesztelni, mikor Ropi, Kleroo, egy modell csajszika és jómagam csináltunk egy kültéri fotózást tavaly nyár vége körül a bécsi schönbrunni kastélyban (illetve kívül). Ott volt alkalmam tesztelni és pofám leszakadt a rajzától, a bokeh-tól - két fontos paraméter számomra. A rajz azért, mert ez az üveg pixelszintre élesre rajzol a D800-on, a bokeh pedig azért, mert bokehmániás vagyok és ez az üveg nagyon szép krémeset ken (mint a legtöbb macro). Ez párosul egy kissé magas CA-val - ami viszont korrigálható - és egy hajszálpontos, 10/10 találatos autofókusszal, ami viszont pótolhatatlan. Szóval számomra az egyik "szerelem" és nagyon ajánlom vakon bárkinek, elfogultság nélkül.

(#14716) Gulyopapa válasza #40935168 (#14715) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Felkeltette az érdeklődésemet ez az üveg :)
Jövőre, talán ... bár akkor a 85 értelmét veszti illetve a 105 DX-en meg már gázosan szűk ...
Macro is érdekel. Legutóbb egy Tamron 70-300 Macrom volt, de az csak 1:2-t tudott.

(#14717) Mercutio_ válasza Gulyopapa (#14716) üzenetére


Mercutio_
félisten

15k-ért kapsz használtan Raynox DCR-250 makró előtétet, egy mozdulattal fel/le rakható, akkora nagyítást kb ez is tud a 85-ösön mint a majdnem makró tamron [link]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14718) Gulyopapa válasza Mercutio_ (#14717) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Kösssz ! ;)

(#14719) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#14718) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Most már csak találni kellene egyet :)

(#14720) Mercutio_ válasza Gulyopapa (#14719) üzenetére


Mercutio_
félisten

21k ujonnan boltban legrosszabb esetben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14721) #40935168 válasza Gulyopapa (#14719) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azért retusálni nem árt megtanulni hozzá. Gyilkos. [link] Ez retusálatlan, csak egy gyors kattintásos automata ACR van rajta. És ez f/2.8, tök tág rekesz ! Nincs egyéb korrekció rajta, látszik a CA is itt-ott (háttérben a zöld, ruháján az enyhe lilás itt-ott), de az kiszedhető hipp-hopp.

Fuck, I love this shit :K

(#14722) Gulyopapa válasza #40935168 (#14721) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Elég szép, részletes kép.
Bár picit sok make-up került a leányzóra :D

(#14723) Mercutio_ válasza #40935168 (#14721) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne kavard be azzal, hogy a makró előtétes hsz-ére ezt reagálod, jelezd , hogy ez - ha nem tévedek - valamelyik obira értendő és semmi köze az előtéthez.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14724) #40935168 válasza Gulyopapa (#14722) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, itt még nem hugom sminkelte. Nem kell ennyi alapozó (főleg nem ilyen fényes).

@ Merci, igenis.

@ Gulyopapa újra: hsz-em a 105-ösre ment, nem az előtétre.

Mindenki nyugodt, biztosan nem ért félre semmit ? :U
Akkor peace.. :)

(#14725) aleister válasza fi:zi'k (#14706) üzenetére


aleister
veterán

Ha nagyon le akarod sarkítani, akkor érdemes annyit észben tartanod, hogy érzékelő-Nikon, AF-Canon. Vannak még kisebb eltérések, de ha ezek közül kiválasztod, hogy a fotózási területednek melyik fontosabb (pl sport vs termék fotózás), akkor meg is van, hogy melyik váz lesz számodra megfelelőbb.

Nekem a napokban esett le, hogy pl makróra mennyire überjó a D800. Tekintve, hogy a leképezési arány az érzékelőre van származtatva, ezért a minél nagyobb felbontás itt hatványozottan jó.
Hú de kipróbálnám már. :((

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14726) #40935168 válasza aleister (#14725) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K
Lehet láttad már. [link] 1080-ban nézd. ;)

(#14727) forceberg válasza aleister (#14725) üzenetére


forceberg
veterán

Tudsz croppolni, csak ha már croppolsz, akkor az ISO teljesítményt bukod, de tényleg jó! :K

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14728) Murloc


Murloc
tag

Sziasztok! Egy ideje nem volt időm nyomon követni a fórumot, úgyhogy elnézéseteket kérem, ha a következő kérdést esetleg már többször is érintettétek. Szóval az érdekelne, hogy ha ilyen portrémarkolatban eredeti akksival használom a gépem (D5100), akkor az 1.02-es firmware frissítést bevállalhatom-e, fog-e működni ezután is, vagy nem? A jelenlegi verzió 1.01-es. Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#14729) Freddy76 válasza Gulyopapa (#14716) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem volt a vázamon a 85/1.8g, próbáltam egy pár napig, és bár a látószöggel nem tudtam megbarátkozni, a rajza valami kegyetlen jó annak az üvegnek, elképesztő. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy a 105 lényegesen jobb legyen. A makró persze más kérdés...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14730) forceberg válasza Freddy76 (#14729) üzenetére


forceberg
veterán

Qtyu mondá... véerr!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14731) Gulyopapa válasza Freddy76 (#14729) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Mindig van jobb :)

(#14732) aleister válasza Murloc (#14728) üzenetére


aleister
veterán

Elvileg nem. Gyakorlatilag: katt!

(#14726) Eperkutyus:
Hála égnek a notin csak HD ready kijelző van, így nem sokkolódtam. :)
De egyébként tényleg durva.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14733) Freddy76 válasza forceberg (#14730) üzenetére


Freddy76
addikt

Kutyu nem ért a fotózáshoz, csak a szája klaviatúrája jár.

Gulyopapa: nyilván, de valahogy nem teljesen áll össze nekem, hogy annyival hűdesokkaljobb lehetne. A 85 már így is eléggé kurvajó.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14734) atok666 válasza Freddy76 (#14733) üzenetére


atok666
őstag

Minimalis kulonbsegek vannak mar csak ezen a szinten. Mas bokeh, mas szinek, kontrasztosabb kepek, de nincs koztuk nagy difi (szerintem)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#14735) Murloc válasza aleister (#14732) üzenetére


Murloc
tag

Köszi! De értelme van egyáltalán frissíteni? Nekem az akkuidővel nincs problémám. Te melyiket használod?

Szerk.: Egyébként engem nem az utángyártott akksik érdekelnének, mert eredetit használok, hanem az, hogy a portrémarkolaton keresztül menne-e az eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#14736) forceberg válasza aleister (#14732) üzenetére


forceberg
veterán

Elolvastad a végén, hogy milyen obit használt? :Y ;]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14737) #40935168 válasza atok666 (#14734) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K

(#14738) #40935168 válasza Freddy76 (#14733) üzenetére


#40935168
törölt tag

Tény, hogy ehhez még kell egy kicsit kreatívkodni..

(#14739) Larry303 válasza #40935168 (#14738) üzenetére


Larry303
addikt

a kép és a csaj pazar, de szvsz über-rondán túl van élesítve

atok666: melyiket érzed kontrasztosabbnak?

lövöldöztem megint amúgy a 105össel azok a színek baszki :DDD illetve ami miatt nem a sigmát választottam, még f11en sem vészes a bokeh, persze már nem kör alakú, de ahogy néztem mess és force képeit a sigma már 5,6 tól nem tetszett nekem

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14740) #40935168 válasza Larry303 (#14739) üzenetére


#40935168
törölt tag

Zajos mint állat és a bőr itt-ott még sávosan zajos is, olyan "pöttyös". Élesítés nem sok van rajta, én pont hiányolom azt róla. Kapott a kép sztem pár világosító effektet (a nagy fehér fény szerintem utómunkában renderelt dolog a natúr képre) és az hozta magával a zajpixeleket, de a bőrsimító progi textúrázása is lehet (ha használt egyáltalán, de szerintem igen, csak vissza van fogva, a szemcsék viszont nagyok, és ez lett). Ezek vegyes kombinációja is lehet. Lehet az is, hogy iso100-on lőtte, felhúzta az expót, az árnyékokat kicsit, stb.. és ennyit bírt a kép. Passz. De sztem inkább utómunka vitte el a bőrt. Nem tudjuk meg soha. (EXIF van amúgy benne).

Örülök, h a 105-ös micro-Nikkor bejön :K ;) Majd.. posztolgass ide-oda néha (offolósba akár.. képelőst nem szoktam nézni). ;)

(#14741) spanyoll válasza *Ropi* (#14699) üzenetére


spanyoll
addikt

Volt egy ND a bazilikásnál, a hajasnál meg szomorú :(

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14742) m3ss válasza Larry303 (#14739) üzenetére


m3ss
veterán

nekunk ex dg volt, ahogy szasa kepeire emlekszek hsm is mar jobb lamellak teren...de az sem mind1 hogy 1:1 korul nezed vagy tavolra.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14743) forceberg válasza Larry303 (#14739) üzenetére


forceberg
veterán

A 105VR párja az OS HSM, abban is 9 kerekített lamella van már.
Ami nekem és m3ssnek volt, az a sima EX DG, 8 egyenes lamellával.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14744) Larry303 válasza forceberg (#14743) üzenetére


Larry303
addikt

jaja emlékszek rá, kérdeztem is anno csak senkinek nem volt, netes tesztképek is elvétve...a hsm meg már azért nem annyira olcsó mint a kistesó, így akko már nikon mellett döntöttem.

kutyus: makro is jöhet? nincs az előző kollegákal egy szinten a tudásom, de végülis te az üveg tudására vagykíváncsi nem? :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14745) #40935168 válasza Larry303 (#14744) üzenetére


#40935168
törölt tag

Peeersze, hozzad ;) Meg sztem a profi kollégák képeljenek a képelősben meg az 1px-en, a tech topic-ban pedig úgyis a technikára vagyunk (inkább) kíváncsiak, nem a tökéletes kompozícióra. Legalábbis részemről elfér. Nyomassad. ;) Hozok én is egy Tami 24-70-et :DDD [link] Ennek ez a max, 5.6-on.

[ Szerkesztve ]

(#14746) *Ropi* válasza spanyoll (#14741) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor a bazilikásat az szabta el. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14747) spanyoll válasza *Ropi* (#14746) üzenetére


spanyoll
addikt

De ennyire tré lenne a szenzorom dinamikatartománya? Ne már :(

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14748) Mercutio_ válasza #40935168 (#14745) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kicsit nekem túl porcelános lett az arcbőr, de amúgy... :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14749) Larry303 válasza #40935168 (#14745) üzenetére


Larry303
addikt

huhh nem gyenge :) nagyon szép éles tényleg :K bőrével tényleg történt vmi viszont
párat töltök fel akkor én is mindjárt

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14750) #40935168 válasza Larry303 (#14749) üzenetére


#40935168
törölt tag

A bőrét olyanra sikerült kidolgoznom, mint hugom plakátján a csajszi. 100% nézetben "pórusos" de ha a böngésződ összerántja kisebbre, hogy elférjen az ablakban az egész kép, akkor porcelánosodik. Ez a jelenség meg normális, egybemossa őket és hát ez lesz. A bőrhibákat nyilván eltüntettem, korrigáltam, bla bla. Kleroo javaslatára nyomtatásba küldöm max felbontással a létező legnagyobba, amit a nyomda tud és .. hát meglátjuk. Lehet szar lesz. Lehet über. Nemtom. :DDD Próba cseresznye. :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.