Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Dare2Live válasza imyourfriend (#13600) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"szeretnék egy D7000 szintű szenzort"
+imo D90ért 100K baromi sok.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13602) anaqer válasza Dare2Live (#13599) üzenetére


anaqer
veterán

D610 helyett egy megkímélt D700, rögtön több marad obira...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13603) Chance


Chance
tag

Van valakinek tapasztalata az "irányjelzős" fórumon sok cuccot áruló bbm.75 nevű eladóval? Mennyire megbízható, amit árul?
Konkrétan: Nikon D5200 váz 135e Ft (újszerű állapot, 25 hó gari, doboz, tartozékok, számla)

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#13604) Real_Necro válasza Chance (#13603) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nepper, régóta árul indexen és forognak nála a cuccok, tehát van forgalma. Hogy mennyire megbízható, nem tudom, de már biztosan lett volna valami szele.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#13605) Gulyopapa válasza Dare2Live (#13599) üzenetére


Gulyopapa
addikt

"D7100 ára sztem APSCért túl sok" ... ezt kifejtenéd kicsit bővebben ? :U
290 a váz ára. Egy D600 meg 450. ( új árak )
Reális a D7100 ára ( a tudásához képest mindenképp ).

[ Szerkesztve ]

(#13606) Dare2Live válasza Gulyopapa (#13605) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem semmi +t nem ad a D7100 a D7000hez képest. nem érdekel a 24mp. AA hiánya se. Low isoban+dinamikában alig jobb. Ellenben 90K a difi. Semmiért az nekem baromi sok.

Sött ha megelégszek 1év garival (szürkeimortos helyek) akkor 100K. És használt darabokat is ki lehet fogni 1-2év garival akkor pedig ~féláron van D7100hez képest.

Ellenben a D600 (vagy ha ki tudnék fogni egy még garis D700at) az nagyon sok +t adna D7000/D7100hez képest. Azaz van értelme, hogy 90-150Kval drágább.

Nekem! Természetesen megértem akinek ilyen/olyan okokból a D7100 a nyerő választás.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13607) hotkar válasza Gulyopapa (#13605) üzenetére


hotkar
aktív tag

Többek között azért nem sok a 290e, mert bő 2éve a D7000-et is annyiért vettem. Azóta pedig egy kicsit romlott a Ft/Euro árfolyam...

Figyelembe véve a pozitív tapasztalatokat (illetve a negatívak hiányát), szerintem megéri. Főleg az AF miatt.

(#13608) Karima válasza Chance (#13603) üzenetére


Karima
őstag

Email címét tudod? Mert nekem ismerős a neve, lehet, hogy tőle vettem a sigma 10-20 obimat. Ha megírod az emailcímét (akár privátban is), akkor kiderül :)

(#13609) Chance válasza Karima (#13608) üzenetére


Chance
tag

Privát ment!

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#13610) Gulyopapa válasza Dare2Live (#13606) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Értem ...
hotkar :
szerintem is ... rövidesen 1 éve használom már teljes elégedettséggel ...
Egy profinak biztos tud az FX pluszt adni, de nekem nem, vagy csak elhanyagolhatót ( volt FF vázam ) ...

[ Szerkesztve ]

(#13611) flash- válasza #40935168 (#13596) üzenetére


flash-
veterán

jaja ezt mondom én is hogy kártyaolvasó függő a dolog

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13612) balintkagan1 válasza Dare2Live (#13599) üzenetére


balintkagan1
tag

Aki keres az talál is hibát. Nyilván van akinek van is problémája, nem mondom. De én egyre inkább (egyre tökéletesebben:D) elégedett vagyok a D7000-el.Azért mert 2 objektív miatt panaszkodnak rendszeresen nem kell leírni ezt a vázat. Szerintem.Lehet csak én vagyok szerencsés....

(#13613) TayRol válasza imyourfriend (#13600) üzenetére


TayRol
veterán

azt a 100e ft-os D90-et én árulom.

(#13614) spanyoll válasza TayRol (#13613) üzenetére


spanyoll
addikt

Azt a lelakott, ütött-kopott, szanaszét tört valamit rá akarod sózni az emberekre? Szégyen :(

;]

Csak viccelek, k*vajó állapotban van, nyugodtan vihetitek :)

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13615) Kleroo válasza Chance (#13603) üzenetére


Kleroo
veterán

Megbízható, rendes. Vettem már tőle használt portékát, és új árut is. Mindkettő esetén minden a korábban leírtak alapján zajlott nem volt semmi susmus. :) Szokták nyilvánosan fikázni ott, de többnyire a "stílusa" miatt. Azt pedig megértem hogyha jön már vagy az 1000. ember aki gigászi hülyeséget kérdez, és mennyit enged a feléből mondattal indít, akkor már megfárad, és annak mogorvábban jelzi, hogy nem....

szerk: Nepper, ezzel foglalkozik jó ideje.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13616) aleister válasza Chance (#13603) üzenetére


aleister
veterán

Én a mostani Tokinám vettem anno tőle. Rendben van a srác. Az árakat eléggé vágja, ezért alkudni nemigen fogsz nála. Cserébe korrekt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13617) TayRol válasza Chance (#13603) üzenetére


TayRol
veterán

Salgótarjáni emberke, korrekt, én is már üzleteltem vele.

(#13616) aleister: 140e-ből 10-est alkudtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#13618) aleister válasza TayRol (#13617) üzenetére


aleister
veterán

Hát figy...ez egy makulátlan obi volt, mindennel, garival. Kb mintha a polcról vettem volna le. 210 helyett 150-ért.
Megpróbáltam, de elmondta kb a fentit, és beláttam, hogy nincs alapja az alkudozásnak. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13619) TayRol válasza aleister (#13618) üzenetére


TayRol
veterán

nekem csak azért sikerült, mert amit vettem abból volt még másik 2 eladó a neten, és mondtam neki, hogy ha nem akkor azokat választom.

(#13620) aleister válasza TayRol (#13619) üzenetére


aleister
veterán

:)
Érthető a dolog.
A Tokina uwa kicsit ritkább.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13621) Chance


Chance
tag

@ Kleroo; aleister; TayRol
Köszi az infókat, valószínű felhívom majd és érdeklődök akkor!

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#13622) psycroptic válasza Chance (#13603) üzenetére


psycroptic
őstag

A srác hirdetéseihez tudnál egy linket küldeni privátban? :R

PSNID: Tomy83PS

(#13623) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok
Ma én is csatlakoztam egy belépő D3100el 18-55 illetve 55-200 Obival :R
Úgyh a Topic mentve a kedvencek között :)

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#13624) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Egész jó ez a lenspen sensorklear II, ilyen grafitos feje van és eltüntette az olajfoltot. :)

(#13625) aleister válasza GRaul (#13623) üzenetére


aleister
veterán

Szép fényeket! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13626) flash-


flash-
veterán

amúgy ezek a szenzorfoltok látszanak a képeken is?
Ha nem akkor nem kell vele gondolom foglalkozni,elfér..

én az obit se nagyon tisztítom majd ha látom a képeken a dzsuvát akkor majd lenspennel,de amúgy nem ér az sokat,szösz ugyanúgy rajta marad a lószőr nem viszi le, a másik oldalán is marad sok esetben a dzsuva n(pl más szinű pötyi")

220v ban vettem az obira gondolom ott eredeti lenspent árulnak..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13627) spanyoll válasza flash- (#13626) üzenetére


spanyoll
addikt

A láúszőr az a port szedi le, a másik tündérporos fele meg a komolyabb köpeteket.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13628) #40935168 válasza flash- (#13626) üzenetére


#40935168
törölt tag

Obitisztításra antisztatikus (alkoholmentes) monitortisztítót használok (ami obira is ajánlott), ilyen nagyon finom anyagú szemüvegtisztító-törlő kendővel. Ezek a Lenspen "egyik vége ilyen, másik vége olyan" című izék szerintem halottnak a csók, komoly dzsuvát nem visz le, bohóckodni meg végülis menő lehet valakinek, nekem nem.. A SensorKlear az egyetlen épeszű terméke, de obihoz én spec nem agyalom túl a dolgot. Csodásan karbantartja a Tami frontlencsét a szemüvegem spéci törlőkendője (amit csak az obihoz használok). Nem mintha sokat kellene pucolnom. :N A hátsót főleg nem, onnan a körtepumpa leviszi azt az éppen esedékes szöszt, de az a felület még életében nem volt érintve semmivel. Az obi közel sem olyan érzékeny, mint a szenzor, volt itt ilyen felület bevonat-mizéria is régen, meg ha rálehelsz, kakukk, .. ezek már agyonparázott dolgok szerintem.

Tehát be kell menni a Vision Express-be és ha szépen nézel az eladóra, vagy egy szemüveges haverodat beküldöd, még ingyen is hozzádvágnak egy kis szemüvegtisztító törlőkendőt, nemhogy pénzért. :D

(#13629) tompikaster


tompikaster
csendes tag

Sziasztok!

Abszolút kezdő vagyok a fotózást tekintve, kérlek ehhez mérten véleményezzetek. Egy barátom kínálja eladásra a köv. szettet:
Nikon D40 váz ~18.500 expoval
AF-S DX VR Zoom Nikkor 18-55mm f/3.5-4.5G I-ED lens
AF-S DX VR Zoom Nikkor 55-200mm f/4-5.6G IF-ED lens
Hoya PRO1 Digital filter (Circular Polaroid)
Sandisk 4GB SD card
Lowepro bag (kicsit kopottas)
+ tartozékok (akku+töltö,stb)

Nagyjából 5 éve van meg neki, feljebb lép, azért válik meg tőle. Ismerem régóta, tudom, hogy vigyázz a cuccaira, ezek is biztosan mind jó állapotúak. Ennek fényében szerintem a 240€ (kb. 75k HUF) méltányos ár.
Szerintetek is megéri, vagy nagyon benéztem valamit? :)

[ Szerkesztve ]

ASUS P8Z77 V-LX2,INTEL 3770K,16GB G-SKILL F3@2133,CORSAIR FORCE 3 SSD,HD 7870 2GB

(#13630) negyedes válasza tompikaster (#13629) üzenetére


negyedes
addikt

a kollega 100 ert d90-et arul, szerintem egy olyan jobban megeri.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13631) Kleroo válasza negyedes (#13630) üzenetére


Kleroo
veterán

És mit csavar rá?

Korrekt a 75k szerintem.
Sőt, jó vétel. :)

szerk:

AF-S DX VR Zoom Nikkor 18-55mm f/3.5-4.5G I-ED lens -20k
AF-S DX VR Zoom Nikkor 55-200mm f/4-5.6G IF-ED lens -35k
Hoya PRO1 Digital filter (Circular Polaroid) -3,5k
Sandisk 4GB SD card, táska ~3,5k

Nikon D40 váz ~18.500 expoval : 75k-63k -ra jön ki. Az jó. :) Alkunak nincs sok helye. :D

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13632) aleister válasza tompikaster (#13629) üzenetére


aleister
veterán

Egyetlen vele a baj: már a hivatalos Nikon szerviz sem foglalkozik ennek a váznak a javításával. Persze vannak ügyes magánzók.
Egyébként az ár kb rendben van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13633) Gulyopapa válasza Kleroo (#13631) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szerintem is jó.
Full kezdőként, lesz 75.000 Ft-ért ( vagy még alkuszik rá picit ) egy komplett set-je, amivel már jó képeket tud lőni.

(#13634) tompikaster


tompikaster
csendes tag

Köszi mindenkinek a gyors válaszokat :R

ASUS P8Z77 V-LX2,INTEL 3770K,16GB G-SKILL F3@2133,CORSAIR FORCE 3 SSD,HD 7870 2GB

(#13635) anaqer válasza aleister (#13632) üzenetére


anaqer
veterán

Meg egy másik - D60 alatt nincs ultrahangos szenzortisztítás... ha gyakran cserélgeti az obikat, minimum egy körtepumpa meg SK2 árát már most bekalkulálhatja (na meg a piszmogás időköltségét).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13636) imyourfriend válasza flash- (#13626) üzenetére


imyourfriend
őstag

F/8-as rekeszen nálam már látszottak, f/16-os rekeszen próbálgattam tisztítás közben. Viszont f/1.8-tól f/4-ig nem látszódott. Kinek mi.. ezentúl havonta egyszer ellenőrzöm és le van tudva az olajosodás meg a többi. A lószőrrel nem is érdemes pucolni. AZ objektíven lévő kosz meg annál jobban számít minél közelebb van a szenzorhoz. Lényegében te dolgod mennyit áldozol erre, nem egy óráig munka megcsinálni. :)

(#13628) Eperkutyus: Nem hogy rálehel az ember én pucoltam még a pólómmal is mikor bepárásodott. Másnap semmi baja se volt a frontlencsének, megtörölgettem picit és használtam tovább.

[ Szerkesztve ]

(#13637) spanyoll válasza imyourfriend (#13636) üzenetére


spanyoll
addikt

Persze, nem látszik meg nincs baja, de attól még nem javallott.
Volt amúgy erről egy cikk, aki arra akar hokizni, hogy nem látszik a dzsuva annak ajánlom figyelmébe.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13638) imyourfriend válasza spanyoll (#13637) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] Csupán idegesített, itt lehet látni hogy semennyire sem látszik f/1.8-on, meg az előtte és utána készült képet. Ennek ellenére nem tulajdonítok óriási jelentőséget a dolognak. Nyugodt alvás titka. ;]

(#13639) dabgergo


dabgergo
őstag

LR 5-el mik a tapasztalatok 4.4-hez képest aki azt használja már?
Főleg az érdekelne h gyorsabb-e a képfeldolgozás vagy épp lassabb mert mondjuk nagyobb a gépigénye vagy mittom én..

(#13640) JohnyBlue válasza dabgergo (#13639) üzenetére


JohnyBlue
őstag

talán itt ,)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13641) #40935168 válasza imyourfriend (#13636) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azért a póló túlzás és a ló túloldala: elég bele egy porszem és felkarcoltad vele a frontlencsét, márpedig pólóban van minden. Én már tiszta (!) zsebkendővel is jártam így, frissen bontva, hálistennek szemüvegen, de el voltam hűlve.. nagyon vigyázni kell. Ha már mindenképpen a ló egyik oldalára esnél, mert nem tudod megülni középen, akkor inkább a paranoid oldalt válaszd, mint a beleszarokot. :U

(#13642) flash- válasza #40935168 (#13628) üzenetére


flash-
veterán

Hát akkor ezek szerint nem csak nekem nem jött be a lenspen frontlencse tisztítására...

azt hittem már hogy én fogtam ki valami gagyi darabot..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13643) TakiUZ


TakiUZ
tag

Sziasztok!

Valaki rendelt már tőle esetleg?

[link]

(#13644) M_o_g_y_i válasza TakiUZ (#13643) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13645) flash- válasza M_o_g_y_i (#13644) üzenetére


flash-
veterán

és tényleg igazi használható garival adja?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13646) anaqer


anaqer
veterán

Ha már lencse karbantartásról van szó... néha becsúszik egy kis ghosting, ami nem lenne meglepő, de mindig ilyen jellegzetes színű és csóvaszerű. Normális ez, vagy esetleg gyári hibás / lekopott valami bevonat a lencsén? (18-55 @ 18mm)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13647) *Ropi* válasza anaqer (#13646) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem került valami folt / szösz a lencsékre (akár belül is)?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13648) JohnyBlue válasza anaqer (#13646) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Használsz valami ojjektív védelmet a frontlencsén? Az szokott így becsillanni

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13649) anaqer válasza JohnyBlue (#13648) üzenetére


anaqer
veterán

Ha szűrőre gondolsz, az nincs.

Ropinál lehet a pont - első/hátsó tagon nem látok semmit, de ha kézzel nyitom a rekeszt és átkukucskálok, mintha lenne egy fekete mikropötty... szétkaptam kicsit, kifújkodtam pumpával, de még mindig ott van a galád:

Asszem akkor egy darabig muszáj lesz jobban figyelnem a szembefényekre. :(
Terveztem ugyan valamikor 18-105-re váltani, de akkor előre kell kicsit hozni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13650) Vikthor válasza anaqer (#13646) üzenetére


Vikthor
nagyúr

tuti nem normális ez a jelenség sztem akár a szervízbe is elviheted, hogy nézzék meg mi lehet a baja ha kívülről nem orvosolható otthon...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.